Page 5 of 20 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 101 to 125 of 478

Thread: Da li preci na Linux ?

  1. #101
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    /root/my-applications/bin
    Posts
    532
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I meni je cudno bilo da nema vec lsusb komandu instaliranu, kopiraj sve to sto pise da vidimo koji su ti vendor i device kodovi na taj modem.

  2. #102
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    PG
    Posts
    354
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    i sa .ch i sa .sh, pise command not found, a nekad kad ukucam neke varijacije, file or destination not found, tako nesto. @Tivatech necete imat tih problema, samo da ovaj usb instaliram i skinem wine, meni dovoljno, a i ako nesto sjeb*m, zapamticu korake.
    ako instaliras one drajvere od mene, evo kako sam ih ja instalirao orije 2-3 godine:

    1. skinuti fajl sam odzipovao i odtarovao i dobio folder pod nazivom "PCL_ZTEDC".
    2. taj folder sam premjestio u home folder
    3. u readme fajlu pise da prije instalacije provjerimo dali su instalirana neka 2 paketa (Before installation, make sure you have the needed dependencies installed (qt3, wvdial1.5.6 or newer), to sam iskulirao i dvoklikom krenuo na fajl (install.sh) gdje sam dobio gresku.
    4. zatim sam probao direktno preko terminala kucavsi sledece:
    cd PCL_ZTEDC
    sudo sh install.sh
    5. unio password, kliknuo enter i instalacija je pocela

    program od modema mozete naci u kategoriji Internet pod imenom Connect Manager


    p.s. nisam imao kad prije da odgovorim od guzve na poslu

  3. #103
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Kad ukucam lsusb u terminal, izbaca 4 reda:
    Bus 001 Device 004: ID 19d2:0016 ZTE WCDMA Technologies MSM
    Bus 001 Device 002:ID 8564:1000
    Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
    Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
    Last edited by technus; 24-12-14 at 20:23.
    Forever young, i want to be forever young

  4. #104
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Nisam neki strucnjak, al pretpostavljam da je ovo prvo usb modem, drugi usb mi je neiskoriscen, a 3 i 4 je ustvari fleska dje mi je instaliran Mint. @Magio bez zurbe, opusteno brt. Odradio sad isto sto i ti, krene da instalira, al na kraj pise Connection Manager not found... I sad gledam u Menu>Internet i bas nema Connection Manager-a. samo neki Chat, Mozilla i sl. A i ne znam koji bi pasvord kuca, jer kad sam instalira Mint nije mi trazilo pasvord i nisam ni kuca. Kad se ulogujem na Mint, pise mi Live session user, nema nidje Admin ili sl., ima li to veze? Imam jos problem da sta god prebacim na desktop ili opcije zvuka i slicno, nista mi ne ostane memorisano kad ponovo pokrenem operativni sistem.
    Last edited by technus; 24-12-14 at 20:24.
    Forever young, i want to be forever young

  5. #105
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    1,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pomenuste nesto oko cuvanja fajlova ? Sto je razlika ako neko moze da objasni ? Da se ne za**ebem da ga instaliram i da mi se pogubi nesto

  6. #106
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    998
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    . Kad se ulogujem na Mint, pise mi Live session user, nema nidje Admin ili sl., ima li to veze? Imam jos problem da sta god prebacim na desktop ili opcije zvuka i slicno, nista mi ne ostane memorisano kad ponovo pokrenem operativni sistem.
    @technus, naravno da ti neće ostati ništa memorisano jer nijesi instalirao OS na hard disk.Sa fleške si podigao sistem i zato ti piše Live user i ne možeš ništa da memorišeš i sl. To uglavnom služi da isprobaš sistem.Ipak na određenim distribucijama je moguće pokrenuti sistem sa fleške i memorisati sve izmjene i raditi sve normalno ali to je ipak malo složenije za početnika.

    Ako ti se sviđa recimo taj Mint (reci mi koja verzija) što ne žrtvuješ desetak GB i lijepo ga instaliraš na disk? Tek onda ćeš ośetiti što je pravi Linux.
    Naravno, nije potrebno da diraš Windows ako nećeš, instaliraš ga pored.To ti se nudi u meniju,a pri pokretanju biraš što ćeš.
    ------
    Pomenuste nesto oko cuvanja fajlova ? Sto je razlika ako neko moze da objasni ?
    @coach, ako bi mogao bit malo precizniji.Razlika u odnosu na što ?

  7. #107
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    1,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa evo djelimicno si odgovorio. Ti problemi oko cuvanja podataka su samo za tu probnu verziju, to nema veze sa normalnom instalacijom OS-a ?

  8. #108
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    @Henkel Da, da, shvatam. Ja sam mislio da ne cuva nista jer se ne loguje kao admin. Instalacioni fajl je 1.1 GB, koliko mu treba za samu instalaciju na HDD i oce li se moci za pocetak koristit sa nekih 4-5 GB? Trebalo bi da moze.
    Forever young, i want to be forever young

  9. #109
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    998
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    @Henkel Da, da, shvatam. Ja sam mislio da ne cuva nista jer se ne loguje kao admin. Instalacioni fajl je 1.1 GB, koliko mu treba za samu instalaciju na HDD i oce li se moci za pocetak koristit sa nekih 4-5 GB? Trebalo bi da moze.
    Trebalo bi da može ali zašto škrtarit kad sa 10 GB sve rješavaš.

    Ono što je bitno spomenuti je da ne morate da bekapujete podatke(datoteke i fajlove) sa računara u slučaju da oćete da reinstalirate isti sistem ili riješite da pređete na neki drugi Linux.Prilikom instalacije kreira se /home direktorijum(ili /vaše ime ) u kojemu će se nalazili svi vaši fajlovi.
    -----

    @ coach, tačno tako.

  10. #110
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    A ne skrtarim brt, jbe mi se za gigabajte, nego sam deficitaran sa njima. Brzo cu za komp, ne vjerujem da imam preko 7-8 slobodno na C i 11-12 na D.
    Forever young, i want to be forever young

  11. #111
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    998
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Ok, onda si možda trebao skinuti neku laganiju distribuciju, kojoj će trebati manje prostora. Mint je malo zahtjevniji.Mada zavisi koja verzija.
    Probaj Kubuntu,sviđeće ti se !
    www.distrowatch.com

  12. #112
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    A nista, koristicu sa fleske ova 2-3 dana, dok ne uzmem cd-ova da narezem i izbrisem sa C ponesto. Hvala.
    Forever young, i want to be forever young

  13. #113
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Eo sam pobrisa ponesto sa D particije, pa se moze odvojit 10 GB. E sad, kako cu najsigurnije izdvojit 10 GB da napravim posebnu particiju npr L: samo za ovaj Linux, ali da mi se ne izbrise nista sa D: Moze li se to odradit preko GParteda na Linux, ili preko Disks u Menu>Preferences>Disks? I zasto mi nema Connect Managera u Menu>Internet? Bez ovog Connect Managera ne mogu da instaliram ovaj drajver za usb modem. Linux je Mint najnoviji koji sam moga da nadjem, Linux Mint 17.1 Cinnamon.
    Last edited by technus; 25-12-14 at 19:38.
    Forever young, i want to be forever young

  14. #114
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    998
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Pokreni Mint sa fleške,klikni na install Mint i prati uputstvo.Ne bi trebalo da ima problema.Pazi kad uneseš šifru da je zapamtiš, trebaće ti kod apdejta kasnije.Nešto što ti je lako zapamtit.

    Ja isto koristim usb modem i nikakvi drajveri mi nijesu trebali.Jednostavno, unio sam potrebne parametre za interrnet i to je to !

    Javi kako prođeš.

  15. #115
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    600
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Vidi ovako taj usb modem je relativno nov ne mogu da nađem MessageContent za switch komandu ili ide li standardan Eject 1 ili šta i kako već, ajde ukucaj u konzolu

    Code:
    sudo gedit /etc/usb_modeswitch.conf
    Pa EnableLogging=0 stavi da bude EnableLogging=1 to sačuvaj konektuj modem sacekaj malo, pa onda pritisneš tipku super na tastaturi (tipka imeđu Ctrl i Alt) kucaš net otvoriš Network Connections pa Add pa Mobile Broadband pa create, imaš tu padajući meni jel ti piše any device i nemožeš ništa da promijeniš ?

    Iskopiraj sadržaj fajla pa ga postavi ovdje ili cio fajl usb_modeswitch.log zakači a naćeš ga u /var/log/

    Edit

    I ajde već kad to završiš unesi

    Code:
    lsusb -v -d 19d2:0016
    pa output postavi
    Last edited by Vido89; 25-12-14 at 23:42.

  16. #116
    Join Date
    May 2013
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Linux je vrh za mnogo toga. Win je za gejmere

  17. #117
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    /root/my-applications/bin
    Posts
    532
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Trebalo bi da defragmentujes particiju prvo u windowsu da bi se prebacili svi fajlovi na jedan kraj diska prije nego sto smanjis particiju... jer iako si oslobodio prostor fajlovi i dalje mogu biti rasporedjeni svuda po HD-u.
    Ja sam to radio sa MyDefrag ima u njemu da se izabere opcija consolidate free space.
    Onda u Gparted smanjis win particiju i na slobodnom prostoru koji ostane napravis novu.
    Ne znam koji je filesystem obicno preporucljiv za tu verziju Minta - ext4?
    BTW fajlsistemi linuxa su takodje bolji u organizovanju podataka pa ti ne treba ni defragmentacija istih.

    EDIT: Da, trebao bi mozda napraviti i swap particiju koja sluzi kao virtuelna memorija, nesto kao pagefile u windowsu, ne velika 512MB - 1GB mada meni je linux bas rijetko kad koristi ako imas dovoljno memorije vjerovatno ti nece ni trebati.
    Last edited by Dex555; 26-12-14 at 07:22. Reason: formatting, swap

  18. #118
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Evo ovako dobri momci. Uzeo sam 4 fleske od druga koji ima pravu malu kolekciju Proba svaku, jedna radi sama od sebe, tj, ubacio, unmountova (cak nisam siguran sta unmount znaci ), Usa u Network Settings, Mobile Broadband, Network, Add New Connection, izabrao Montenegro, ukuca Telenor MNE internet, APN internet, sacuva i onda dolje na panel u Network prebacio Mobile Broadband sa 0 na 1 i posle par sekundi sam se konektova, a cak nisam kuca username i password u podesavanja konekcije Telenor MNE internet, nemam pojma kako se uopste konektova , Jos uz sve to, nisam uspio da instaliram @magio-v drajver jer nemam Connection Manager u Meni>Internet, Evo sta pise u terminal kad ukucam :
    cd PCL_ZTEDC
    sudo sh install.sh
    Code:
    mint@mint ~ $ cd PCL_ZTEDC
    mint@mint ~/PCL_ZTEDC $ sudo sh install.sh
    ..................start install.................
    *** Check for root...install.sh: 42: [: -ne: unexpected operator
    ok...
    install.sh: 75: [: true: unexpected operator
    cp: cannot stat ‘Connect_Manager.tar.gz’: No such file or directory
    tar (child): Connect_Manager.tar.gz: Cannot open: No such file or directory
    tar (child): Error is not recoverable: exiting now
    tar: Child returned status 2
    tar: Error is not recoverable: exiting now
    install.sh: 187: [: true: unexpected operator
    chmod: cannot access ‘/opt/Connect_Manager/pppd/ip-up.local’: No such file or directory
    cp: cannot stat ‘/opt/Connect_Manager/pppd/ip-up.local’: No such file or directory
    chmod: cannot access ‘/opt/Connect_Manager/pppd/ip-down.local’: No such file or directory
    cp: cannot stat ‘/opt/Connect_Manager/pppd/ip-down.local’: No such file or directory
    chmod: cannot access ‘/opt/Connect_Manager/pppd/get_route_info’: No such file or directory
    cp: cannot stat ‘/opt/Connect_Manager/pppd/get_route_info’: No such file or directory
    chmod: cannot access ‘/opt/Connect_Manager/usr/share/applications/Connect_Manager.desktop’: No such file or directory
    cp: cannot stat ‘/opt/Connect_Manager/usr/share/applications/Connect_Manager.desktop’: No such file or directory
    chmod: cannot access ‘/opt/Connect_Manager/usr/share/pixmaps/Connect_Manager.png’: No such file or directory
    cp: cannot stat ‘/opt/Connect_Manager/usr/share/pixmaps/Connect_Manager.png’: No such file or directory
    chmod: cannot access ‘/opt/Connect_Manager/bin/Connect_Manager’: No such file or directory
    cp: cannot stat ‘/opt/Connect_Manager/bin/Connect_Manager’: No such file or directory
    chmod: cannot access ‘/usr/bin/wvdial’: No such file or directory
    chmod: cannot access ‘/opt/Connect_Manager/Data/launchFirefox.sh’: No such file or directory
    chmod: cannot access ‘/opt/Connect_Manager/Data/aplay.sh’: No such file or directory
    chmod: cannot access ‘/opt/Connect_Manager/Data/run_evince.sh’: No such file or directory
    chmod: cannot access ‘/opt/Connect_Manager/update’: No such file or directory
    install.sh: 280: cd: can't cd to /opt/Connect_Manager/usr/lib
    cp: omitting directory ‘firefox’
    cp: cannot stat ‘/opt/Connect_Manager/Data/etc/wvdial.conf’: No such file or directory
    chmod: cannot access ‘/etc/wvdial.conf’: No such file or directory
    cp: cannot stat ‘/opt/Connect_Manager/Data/etc/ppp/peers/wvdial’: No such file or directory
    chmod: cannot access ‘/etc/ppp/peers/wvdial’: No such file or directory
    chmod: cannot access ‘/opt/Connect_Manager’: No such file or directory
    chown: cannot access ‘/opt/Connect_Manager/Connect_Manager’: No such file or directory
    chmod: cannot access ‘/opt/Connect_Manager/Connect_Manager’: No such file or directory
    chmod: cannot access ‘/opt/Connect_Manager/Connect_Manager’: No such file or directory
    chmod: cannot access ‘/opt/Connect_Manager/uninstall.sh’: No such file or directory
    cp: cannot stat ‘/opt/Connect_Manager/bin/9-cdrom.rules’: No such file or directory
    udevadm is exist!
    ******Begin to /opt/Connect_Manager/driver
    install.sh: 382: cd: can't cd to /opt/Connect_Manager/driver
    chmod: cannot access ‘driver_install.run’: No such file or directory
    install.sh: 384: install.sh: ./driver_install.run: not found
    firefox End to /opt/Connect_Manager/driver
    install.sh: 389: cd: can't cd to /opt/Connect_Manager/driver
    chmod: cannot access ‘se’: No such file or directory
    install.sh: 426: [: true: unexpected operator
    install completed!!!
    ....After setup, you will find the Connect Manager in "Applications->Internet->Connect Manager". Click the Connect Manager and the application will run
    install.sh: 434: read: Illegal option -n
    install.sh: 436: install.sh: Connect_Manager: not found
    mint@mint ~/PCL_ZTEDC $



    Quote Originally Posted by Vido89 View Post
    Vidi ovako taj usb modem je relativno nov ne mogu da nađem MessageContent za switch komandu ili ide li standardan Eject 1 ili šta i kako već, ajde ukucaj u konzolu

    Code:
    sudo gedit /etc/usb_modeswitch.conf
    Code:
    # Configuration for the usb_modeswitch package, a mode switching tool for
    # USB devices providing multiple states or modes
    #
    # Evaluated by the wrapper script /usr/sbin/usb_modeswitch_dispatcher
    #
    # To enable an option, set it to "1", "yes" or "true" (case doesn't matter)
    # Everything else counts as "disable"
    
    
    # Disable automatic mode switching globally (e.g. to access the original
    # install storage)
    
    DisableSwitching=0
    
    
    # Enable logging (results in a extensive report file in /var/log, named
    # "usb_modeswitch_<interface-name>" and probably others
    
    EnableLogging=0
    
    
    # Optional increase of "delay_use" for the usb-storage driver; there are hints
    # that a recent kernel default change to 1 sec. may lead to problems, particu-
    # larly with USB 3.0 ports. Set this to at least 3 (seconds) in that case.
    # Does nothing if the current system value is same or higher
    
    #SetStorageDelay=4
    Quote Originally Posted by Dex555 View Post
    Trebalo bi da defragmentujes particiju prvo u windowsu da bi se prebacili svi fajlovi na jedan kraj diska prije nego sto smanjis particiju... jer iako si oslobodio prostor fajlovi i dalje mogu biti rasporedjeni svuda po HD-u.
    Ja sam to radio sa MyDefrag ima u njemu da se izabere opcija consolidate free space.
    Onda u Gparted smanjis win particiju i na slobodnom prostoru koji ostane napravis novu.
    Ne znam koji je filesystem obicno preporucljiv za tu verziju Minta - ext4?
    BTW fajlsistemi linuxa su takodje bolji u organizovanju podataka pa ti ne treba ni defragmentacija istih.

    EDIT: Da, trebao bi mozda napraviti i swap particiju koja sluzi kao virtuelna memorija, nesto kao pagefile u windowsu, ne velika 512MB - 1GB mada meni je linux bas rijetko kad koristi ako imas dovoljno memorije vjerovatno ti nece ni trebati.
    Da, raspitiva sam se na ovaj Linux chat, treba ga formatirat u ext4. Nego cu uzet poseban HDD za njega.

    Quote Originally Posted by HENKEL View Post
    Javi kako prođeš.
    Evo nekako proslo za net, a uzecu neki poseban HDD, oko 40 GB da bude samo za Linux, pa cu ga picit u RAID mode,
    Hvala svima na pomoci. E, i ako ko ima kakav link dje su ispisani i objasnjeni kodovi za terminal, neka postavi,
    Forever young, i want to be forever young

  19. #119
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    600
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    @technus Riješio si problem oko modema jel ? Taj tvoj nećeš da koristiš na linixu jel tako ? Nalijepio si pogrešan fajl nisam ti to tražio, ja se ne bih zajebavao sa particijama ili prebaci sve sa D:\ pa je podijeli ili instaliraj na pr VM VirtualBox pa podigni sistem i zakači flešku pa instaliraj na flešku, a možeš i poseban hdd ali bez RAID-a za šta će ti raid Kodova odonosno programa koji se pokreću preko terminala imaš dosta kad ti nešto zatreba kucaš na google recimo how to create directory in linux with terminal ili postaviš ovdje ili još bolje odeš ovdje reg se i kad zapneš neđe pojasniš šta hoćeš i dobićeš odgovor Srećno

  20. #120
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    998
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Evo nekako proslo za net, a uzecu neki poseban HDD, oko 40 GB da bude samo za Linux
    @ technus
    Odlično.Rekoh ti da se lako povezat preko fleške,na svaki linuksov sistem stoje spremni parametri,samo odabereš koji ti treba...
    Fino uzmi neki polovni pa isrobavaj.

    BTW fajlsistemi linuxa su takodje bolji u organizovanju podataka pa ti ne treba ni defragmentacija istih.
    @dex555
    Tačno tako kolega.I to je ne mala nego velika prednost u odnosu na Windowse. Pod Linuksom svaki hard disk radi lijepo i glatko,rasterećeno.

  21. #121
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vido89 View Post
    @technus Riješio si problem oko modema jel ? Taj tvoj nećeš da koristiš na linixu jel tako ? Nalijepio si pogrešan fajl nisam ti to tražio, ja se ne bih zajebavao sa particijama ili prebaci sve sa D:\ pa je podijeli ili instaliraj na pr VM VirtualBox pa podigni sistem i zakači flešku pa instaliraj na flešku, a možeš i poseban hdd ali bez RAID-a za šta će ti raid Kodova odonosno programa koji se pokreću preko terminala imaš dosta kad ti nešto zatreba kucaš na google recimo how to create directory in linux with terminal ili postaviš ovdje ili još bolje odeš ovdje reg se i kad zapneš neđe pojasniš šta hoćeš i dobićeš odgovor Srećno
    Rijesio napokon Necu koristit ovaj prvi na linux, mada mi je svejedno koji usb modem koristim. A uzecu psle Nove neki polovan HDD da se ne mucim sa prebacanja fajlova sa D: i da ga dijelim na 2+ particaije, nego i ja ocu da ga komplikujem sa RAID-om .
    Quote Originally Posted by HENKEL View Post
    @ technus
    Odlično.Rekoh ti da se lako povezat preko fleške,na svaki linuksov sistem stoje spremni parametri,samo odabereš koji ti treba...
    Fino uzmi neki polovni pa isrobavaj. :wink:



    @dex555
    Tačno tako kolega.I to je ne mala nego velika prednost u odnosu na Windowse. Pod Linuksom svaki hard disk radi lijepo i glatko,rasterećeno. :wink:
    Fora je sto sam ja mislio da mora da se instalira program, npr meni je bio Join Air od fleske na Windows, odje ne mora, samo se ubaci i ako ti je prepozna linux to je to.

    Hvala svima puno na strpljenju i pomoci
    Forever young, i want to be forever young

  22. #122
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    eo da se povalim screenshotom


    Forever young, i want to be forever young

  23. #123
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    /root/my-applications/bin
    Posts
    532
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    In the end you got that far... xD
    Svaka cast cim se trudis da skapiras kako sta radi i ne odustajes lako mislim da ce tebi fino ici sa linuxom.

  24. #124
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    600
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    I ja kažem svaka čast, ali svakako mogu da razumijem i one kojima nije sve krenulo od ruke odma i iz prve pa su odustali

    @technus
    Ne bi bilo loše kad nađeš vremena da se tvoj modem prijavi da ne radi ok sa usb_modeswitch ili da ga i sam testiraš kad skupiš dovoljno znanja kako bi u narednom periodu i ti a i ostali koju imaju taj modem dobili net iz prve

  25. #125
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    998
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Bravo technus.
    Nove navike dolaze sa Linuksom...recimo umjesto dvoklika jedan klik na foldere(tako sam namjestio), pa korišćenje više radnih površina umjesto sakrivanja stranice ili "umanjivanja" iste ... odlična preglednost dokumenata/datoteka, premještanje u željeni folder,sortiranje,potpuna kontrola...polako čoek postaje perfekcionista.
    Samo nastavi tako ! Evo jedan moj screenshot:


Page 5 of 20 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gdje su zivjeli vasi preci?
    By nikola_mne in forum Sve i svašta
    Replies: 23
    Last Post: 07-10-11, 22:50
  2. Preci i Potomci (dokumentarni film)
    By Montenegrino-CT in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 04-02-10, 11:20
  3. Linux
    By Micky in forum Software
    Replies: 3
    Last Post: 03-02-08, 18:03
  4. Linux Irc
    By Ego_and_his_own in forum Software
    Replies: 5
    Last Post: 27-06-06, 16:43
  5. Linux
    By SpeedFreak in forum Software
    Replies: 99
    Last Post: 16-12-04, 14:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •