Page 14 of 20 FirstFirst ... 4101112131415161718 ... LastLast
Results 326 to 350 of 478

Thread: Da li preci na Linux ?

  1. #326
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Windows 7 na laptopu 5 godina. Nakon toga update na Windows 10 i evo 3 godine bez problema.

    Promijenio 4 laptopa i 6 diskova (kloniranje) i ni da štucne. Doduše veću programa sam instalirao u prvi jesen korišćenja i radio samo update.

    Tako da Windows usporava samo onima koji svaki čas instaliraju krekovane gluposti.

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  2. #327
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    647
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Windows 7 na laptopu 5 godina. Nakon toga update na Windows 10 i evo 3 godine bez problema.

    Promijenio 4 laptopa i 6 diskova (kloniranje) i ni da štucne. Doduše veću programa sam instalirao u prvi jesen korišćenja i radio samo update.

    Tako da Windows usporava samo onima koji svaki čas instaliraju krekovane gluposti.

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Svaka čast, šta koristiš za kloniranje? Nisi imao problema sa drajverima i različitim hardverom izmedju laptopova?

  3. #328
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Bez greske sto se Win 10 tice. Najbolji operativni koji su izbacili sto se mene tice. Sve je brzo, fluidno, jednostavno.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  4. #329
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stevy View Post
    Svaka čast, šta koristiš za kloniranje? Nisi imao problema sa drajverima i različitim hardverom izmedju laptopova?
    Acronis.
    Prije promjene laptopu control panelu brišem sve drajvere.
    Zadnji out sam pobrisao sve što je pisalo Fujitsu.

    Laptop mi nije za igranje, ne kupujem ih sa odvojenom grafikom, uvjek je procesor neki od i serije. Možda sam imao sreće, ali mislim da je sve super odrađeno.

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #330
    Join Date
    May 2011
    Posts
    7,105
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Poslije provedenih dva-tri mjeseca na Mintu sam vidio da Linux nije za puštanje videa, a pogotovo sa neta (tipa YT). Čudno je to što bih se zakleo da kada sam ih davno koristio nisam imao problema sa više nego očajnom grafikom u smislu pikselizacije čak i 1080p videa
    Zbilja žalosno, Mint je najlakši i najstabilniji os kojeg sam instalirao ali ne mogu preći preko tolikog problema. Moraću se vratiti na bagovitu gadost koja počinje da se vuče poslije dva mjeseca
    Probaj neki Ubuntu distro koji nije LTS.

    Ja sam na Xubuntu evo neko vrijeme i radi bez ikakvih problema. Sem nekih zajebancija u početku koje pogađaju bay trail, a koje se smiješno lako rješavaju, sve radi perfektno. Nika više prasad iz Redmonda.
    Lord, the pitiful screams of all them college-educated women!

  6. #331
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    sto se tiche teletabis interfejsa dolazi on sa svakim il ga instaliras iz konzole i pri logovanju samo jednom izaberes interfejs i vboala na drugome si skroz na skroz ;0
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  7. #332
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    ima li ko da se dobro razumije u linux, treba mi neka "sitnica" da mi se objasni na PM ako moze?
    edit: da ne spamujem odje bez potrebe...
    Last edited by nemam ti kad; 31-01-18 at 14:56.

  8. #333
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Konačno odabrah poslije ovog putešestvija
    mislim da sam probao sve što se debian linux distribucija tiče i rješenje nađoh na mjestu na kom se nisam nadao. Linux Lite nikakvih problema sa grafikom nema, imao sam žestokih problema sa Wirelessom ali ima dobrog naroda na internetu koji vole da pomognu.

    Potpuno sam se razočarao u dosta distribucija ali najviše u Ubuntu Mate, džabe odličan interfejs, džabe grafika i wireless radi dobro kad je u pitanju najnestabilniji OS na kom sam imao nesreću da radim još od Windows Mileniuma
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #334
    Join Date
    May 2011
    Posts
    7,105
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nemam ti kad View Post
    ima li ko da se dobro razumije u linux, treba mi neka "sitnica" da mi se objasni na PM ako moze?
    edit: da ne spamujem odje bez potrebe...
    Šalji, možda ti mogu ja objasnit.

    Ali najbolje je javno, može koristit i nekome drugome nekad, ako te uspješno posavjetujemo. ��
    Lord, the pitiful screams of all them college-educated women!

  10. #335
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,873
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,407
    Thanked in
    2,217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Potpuno sam se razočarao u dosta distribucija ali najviše u Ubuntu Mate, džabe odličan interfejs, džabe grafika i wireless radi dobro kad je u pitanju najnestabilniji OS na kom sam imao nesreću da radim još od Windows Mileniuma
    Radio si na Windows Milenium!?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  11. #336
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,287
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,639
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rakun View Post
    ubuntu mate...najnestabilniji os
    Does not compute
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  12. #337
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beethoven's C*** View Post
    Šalji, možda ti mogu ja objasnit.

    Ali najbolje je javno, može koristit i nekome drugome nekad, ako te uspješno posavjetujemo. ��
    Ajde poslao sam ti na PM, jer bi ovdje bas zaspamovali, da vidimo mozemo li napravit ovo prvo pa cemo objavit generalno ako jos ko bude imao problem da zna...


    edit: nasao sam resenje, ako ikome ovo ikad bude trebalo mada cisto sumnjam jer jedino sam ja blesav da cackam oko ovih vjerovatno nepotrebnih "gluposti" ali eto...

    Napravili ste "Kali Live USB Encrypted Persistence"...
    Dakle imate password koji ste postavili pri dizanju sistema ali default password kad idete "log out" vam je - "toor" a username - "root" sto je normalno, ali kad kucate u terminal "passwd" i promijenite, odradite reboot i password vam se vraca na stari ovaj - "toor" sto nebi trebalo...
    U tom slucaju sve sto treba da uradite je isto kao i prije - otvorite terminal, kucate "passwd" promijenite password, ukucate novi/potvrdite ALI nakon toga ne gasite PC i ne idite reboot, vec idete u folder/file = "/lib/live/config/0031-root-password" i kad otvorite file dobijete nesto poput ovoga
    "usermod -p 'X014elvznJq7e' root" , sve sto treba da uradite je da dodate hashtag prije svega ovoga, znaci ovako treba da izgleda
    "# usermod -p 'X014elvznJq7e' root", kliknete "Save" izadjete i to je to... Nakon toga mozete reboot iliti restart, sto god, ostaje vam password koji ste postavili zavazda...

    Eto, sitnica i nekome mozda smijesno i jednostavno a opet ko ne zna mora da googla i cuda, tako da ako ikad ikome zatreba ovo mada opet kazem cisto sumnjam, to je to i nema na cemu...
    Last edited by nemam ti kad; 01-02-18 at 18:47. Reason: rijeseno i hvala svima...

  13. #338
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,537
    Thanks Thanks Given 
    1,031
    Thanks Thanks Received 
    264
    Thanked in
    176 Posts

    Default

    Ja sam presao na linux par dana, tacnije ubuntu.

    Popi*dio sam bio.

    Probao 16.4 lts i 17.10 ali jednostavno to je sistem koji je bagovit.
    Brzi od WIN-a u nekim slucajevima ali bagovit.

    Vremenom ti nedostaju app za windows takodje (mozes rijesiti instalacijom wine-a ili virtuelnog sis.) Ali to nije to. Osjeti se razlika. I onda vremenom shvatis da koliko je sistem otvoren toliko je i zatvoren.

    Preporucio bih samo Win ili iOS, a sto se linuxa i njihovih distro-a tice, samo u edukativne svrhe.

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  14. #339
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Radio si na Windows Milenium!?
    Kod sebe ga nisam imao, ali kada se nekome završava računar redovno traži najnovije. Tako je bilo u vrijeme Windows ME-a, tako je i sa Windows 10
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #340
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Javlja mi se interesantan bug
    stvari koje hoću da odgledam sa merakom prebacim na flešku pa gledam na TV, kod nekih videa sjecka dok u Linuxu radi normalno. Taj problem mi se nije javljao kada sam kopirao iz windowsa
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #341
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,012
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Instalirao sam Ubuntu 17, baguje (ne toliko cesto) gasi mi se, mada je jos u nekoj test fazi, aj reko da probam. Nisam zadovoljan, ali misljenja sam da je zbog racunara koji je za Win dizajniran (privrzen) - Alienware. Primijetio sam da kad mijenjam kontrast na monitoru tu se gasi *error*. Nisam vican sa linuxom pa nisam ni pokusavao da troubleshoot-ujem. Mozda probam taj Mint, vidim dosta ga hvale.

    Nego, Microsoft se dobro usrao od linuxa pogotovo zadnjih godina. Nisu ga htjeli pomenut, a sad kao tobos vole linux. https://www.benchmark.rs/vesti/micro...kao_snap-74860
    ?

  17. #342
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,073
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Evo da nesto napisem i ja neko moje misljenje mnogima se mozda nece dopasti, ali ono je takvo. Sto se tice Linux je izvanredan, ali za server. Kao desktop resenje je jedno veliko smece, na zalost... Kasni nekih 10 godina za Windows, ali ne znam zasto ljudi nesto teze ka njemu kad se posle opet vrate na Windows. Windows mozete i koristiti beslatno pricam za 10, da bi otvorili sve funkcije sto se tice podesavanja mozete da kupite OEM kljuc za nekih petnaestak eura i da uzivate bez rizika i skidanja sa torenta.

    Ali posto je tema da li preci na Linux, moj odgovor je ne. E sad posto tebi treba za neko limitirano koriscenje moze da posluzi, ali opet Windows ce ti to sve mnogo bolje odradjivat. Ja prvi koristim Kali Linux, zbog eto nekih testiranja nisam neko ko nije pristalica Linux ili neki Windows zaludjenik daleko od toga. Ubuntu volim jer su mi VPS serveri na njemu pa eto zbog komandi mi on najvise odgovara za koriscenje i zbog ogromne zajednice. Tako da moj neki predlog bi ti bio Ubuntu da koristis ako zelis da imas jos jedan sistem pored Windows, a da predjes potpuno ne jer ces se kad tad vratit.

    Windows je otisao korak dalje tako da ako ti treba npr Ubuntu mozes da ga instaliras putem Microsoft Store, znaci terminal da se malo igras.

    Da ne izostavim jos jednu Linux distro https://www.deepin.org/en/ jako je fin brz mene je odusevio i svidja mi se sto i razvijaju programe za njega i to mnogo dobro. Jos bih ti preporucio da probas https://www.neverware.com/freedownload bazirano na Google’s Chromium OS posto ti treba za internet i neko minimalno koriscenje.
    Last edited by Sceko; 05-02-18 at 11:34.

  18. #343
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default Da li preci na Linux?

    ^^ Nema sto da se nekome dopadne ili ne @Sceko to je tvoje misljenje i iskustvo i generalno se slazem, samo ne bih rekao da "10god. kasni" za Windows-om, po meni to je jednostavno OS za druge namjene/potrebe, sve zavisi sta korisniku treba...

    Iskreno ni ja nisam za "potpuno" prelazenje na Linux ali vazda ga mozes koristiti kao sekundarni OS, sad vidji oces li preko virtual machine ili kako god, ima mnogo opcija za to... Meni je Linux vise za neke eksperimentalne svrhe, volim da cackam/istrazujem vidim kako sto funkcionise, treba probat sve zasto ne... Ali kao glavni OS i ja koristim Windows...
    Last edited by nemam ti kad; 05-02-18 at 11:44.

  19. #344
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    iliti pitanje je sta oces od racunara i za sta ga oces! isto ka za tel onaj od 20 eur i onaj od 1100 isto ti zavrse svi su na fb i viber ............. konzumerizam ulazi i u izbor os-a takodje pa se ljudi izgube nekad ......
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  20. #345
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,033
    Thanks Thanks Given 
    798
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Meni nije jasno zasto ga ne naprave malo pristupacnijim kad je u pitanju instalacija programa.

  21. #346
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Meni nije jasno zasto ga ne naprave malo pristupacnijim kad je u pitanju instalacija programa.
    Upravo su postali veoma jednostavni što se instalacije programa tiče (posebno neke distribucije tipa Mint-a i Ubuntua)

    Imam par problema sa Linux distribucijama
    Počeli su da ga pretjeruju sa teletabis interfejsima tipa Unity-a koji su stvoreni samo da bi privukli one kojima treba šarenilo i one koji "rade" preko touchscreen-a.
    Multimedija jednom rječju - očaj. video (bilo lokalni, bilo streaming) u potpunosti negledljiv. Youtube je postao sastavni dio računara, 2/3 distribucija ne može da iznese video kako treba

    Zajebavanje sa drajverima neću da pomenem kao problem jer ima ljudi koji su spremni da pomognu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #347
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e ako znam kako se to vama desava ja 10 godina problema nijednog nemam cak su mi laptopovi nahdmi na ekran od 40 incha i streamuju u sve 16 nikad zakocilo nije
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  23. #348
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,287
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,639
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    e ako znam kako se to vama desava ja 10 godina problema nijednog nemam cak su mi laptopovi nahdmi na ekran od 40 incha i streamuju u sve 16 nikad zakocilo nije
    Jos kaze Ubuntu MATE najnestabilniji OS.
    Ubuntu = jedna od najstabilnijih distribucija;
    MATE = vjerovatno najstabilniji DE posle XFCE.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  24. #349
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,189
    Thanks Thanks Given 
    1,031
    Thanks Thanks Received 
    1,646
    Thanked in
    846 Posts

    Default

    Ja imam dva ista hdd-a, na jedan windows na drugi ubuntu
    Palim jedan ili drugi u zavisnosti od toga kako se osjecam
    Windows koristim vise zbog Adobe programa i poslica nekih...Ubuntu mi je masu brzi za net


    A linux inace vazda imam nedje na flesku u slucaju da se meni(ili nekome drugome) skenja windows, pa da se podaci prebace...Milion puta me je spasio



  25. #350
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Jos kaze Ubuntu MATE najnestabilniji OS.
    Ubuntu = jedna od najstabilnijih distribucija;
    MATE = vjerovatno najstabilniji DE posle XFCE.
    Eto vidiš, ja nisam jedini koji se žali na konstantne probleme sa Ubuntuom


    Ubuntu nije ni u kom slučaju jedan od najstabilnijih. Što se debian distribucija tiče po stabilnosti se ne može ni primaći Mintu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 14 of 20 FirstFirst ... 4101112131415161718 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gdje su zivjeli vasi preci?
    By nikola_mne in forum Sve i svašta
    Replies: 23
    Last Post: 07-10-11, 22:50
  2. Preci i Potomci (dokumentarni film)
    By Montenegrino-CT in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 04-02-10, 11:20
  3. Linux
    By Micky in forum Software
    Replies: 3
    Last Post: 03-02-08, 18:03
  4. Linux Irc
    By Ego_and_his_own in forum Software
    Replies: 5
    Last Post: 27-06-06, 16:43
  5. Linux
    By SpeedFreak in forum Software
    Replies: 99
    Last Post: 16-12-04, 14:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •