Page 11 of 20 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast
Results 251 to 275 of 478

Thread: Da li preci na Linux ?

  1. #251
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Da sam na tvom mjestu ja bih instalirao LXDE i/ili XFCE okruzenja i probao kako rade. Mislim kad vec imas instalirani Ubuntu.

    Sto se tice distribucija naletjeh na ovo

    https://www.linuxliteos.com/download.html#requirements

    Kolko shvatam to je Ubuntu (14.04.03) sa XFCE okruzenjem i nekim tweakovima. Evo koliko je zahtjevno, pretpostavljam da ni Ubuntu sa naknadno instaliranim XFCE okruzenjem nije mnogo zahtjevniji:

    MINIMUM RECOMMENDED SPECIFICATIONS:

    CPU: 700MHz processor
    RAM: 512mb ram
    RESOLUTION: VGA screen 1024x768 resolution
    MEDIA: DVD drive or USB port for the ISO image
    PREFERRED SPECIFICATIONS:

    CPU: 1.5GHz processor
    RAM: 1024mb ram
    RESOLUTION: VGA, DVI or HDMI screen 1366x768
    MEDIA: DVD drive or USB port for the ISO image

  2. #252
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,375
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by radja View Post
    Je li bolje da ipak instaliram iz pocetka neki drugi Linux ili stariju verziju Ubuntu da bi brze radila? Nema veze za vrijeme.
    LTS verzije instaliraj uvijek jer su stabilne, sa najnovijim moze bit raznih problema

  3. #253
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Šta su te LTS verzije?
    Pojma nemam o Linuxu.
    Instalirao sam Xubuntu i brže radi kompjuter.
    E sad, šta treba dalje?
    Gdje da vidim koji hvale drajveri, ako uopšte hvale?
    Koje najosnovnije programe da ubacim?
    Ovaj kompjuter će služiti samo za server.

    Послато са Lenovo a536 користећи Тапаток 2

  4. #254
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    iza coska, pa lijevo
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Morao bi malo više da pročitaš po wiki dokumentaciji i odvojiš malo više vremena, bojim se. Lts je long term support verzija koja ima aktivnu podršku, update drugim riječima 3 godine minimum. Inače imaš (l,x,k)ubuntu verziju baš za server. Dakle, tebi treba (x)ubuntu 14.04 LTS server, pa tu digni server, poveži i vidi radi li sve. Ovo ja kao linux početnik savjetujem
    ko pijan? kakav sank?

  5. #255
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,375
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Serveri su tek nauka i obicno su bez GUI-a, tako da moras komande da ucis da bi komunicirao sa serverom

  6. #256
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    @radja

    Kao sto postoji Windows verzija za desktop racunare i servere tako postoji i Ubuntu za desktop racunare i servere. Ne znam koliko je dobra ideja koristiti desktop verziju za racunar kome je svrha da bude server, posto nemam racunar koji mi sluzi kao server. Pretpostavljam da je to losa ideja.

    LTS je long term support. 14.04 verzija Ubuntua je LTS i ima podrsku do 2017. godine. Nakon nje su izasli 14.10 i 15.04 verzije. Njima nece podrska trajati do 2017. godine. Na nekom forumu sam procitao da te verzije koje nisu LTS dodju nesto kao beta verzije. Moguce da je najnovija verzija, 15.04 (nije LTS) zahtjevnija od 14.04.

    Sto se tice drajvera koji fale to bi trebalo sam da primjetis. Ako te recimo zeza zvuk, grafika ili ne mozes da se konektujes na neku Wi-fi mrezu onda te vjerovatno zezaju drajveri za te stvari ili sam hardver. Interesantno ali nisam dosad pokusavao da pronadjem Ubuntu alternativu za Windowsov Device manager gdje se moze vidjeti koji drajver fali.

    Sto se programa tice, reci sta bi koristio na Windowsu pa cu ti reci sta je njihov ekvivalent na Linuxu. Umjesto Microsoft Office imas recimo Libre Office a moze se i sam MS Office za Linux instalirati preko Wine ili PlayOnLinux. Nemam pojma koji su programi dobri za server, znam samo za desktop racunare.

  7. #257
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,375
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    server je server, ne instalira se na njega office paket i ostalo ka za desktop, samo ono sto je potrebno za rad servera u zavisnosti od toga koja mu je svrha, web server, mail server...Nema graficki interfejs, nema misa i prozora, zbog toga je laksi za masinu a sa njim komuniciras preko komandne linije... za sta ti treba server inace?

  8. #258
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Treba za CS (card sharing) satelitske kartice.
    Nikako ne umijem da mu instaliram Oscam. To je neki tzv. CAM za emulaciju kartica.
    Mogu li da Vas zamolim da ovde ubacim link za uputstvo za instalaciju pa da mi to neko objasni kako treba?

    Послато са Lenovo a536 користећи Тапаток 2

  9. #259
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by radja View Post
    Je li bolje da ipak instaliram iz pocetka neki drugi Linux ili stariju verziju Ubuntu da bi brze radila? Nema veze za vrijeme.
    Ja bih ti savjetovao da skines xubuntu, Malo je ruzan by default ali da se to ispraviti

    EDIT: Sad vidjeh da vec jesi. Izvjezbaj se na njega i onda obavezno neki tezi kao arch ili gentoo.
    Last edited by mirko28; 17-09-15 at 11:30.

  10. #260
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    891
    Thanks Thanks Given 
    791
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Uzeh laptop novi, ubuntu na njega bio...pa me interesuje koristi li ga ko, kakav je? Ne znam da li da se vraćam na windows ili ovo da ostavim

  11. #261
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,266
    Thanks Thanks Given 
    699
    Thanks Thanks Received 
    532
    Thanked in
    387 Posts

    Default

    Odredi jednu particiju za Windows, ostaće ti Ubuntu kako gođ. Zavisi za šta ćeš da koristiš lap top.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  12. #262
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Linux OS po popularnosti:
    Mint

    Debian

    Ubuntu
    deuscroix

  13. #263
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    600
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HENKEL View Post
    Gnu Image Manipulating Program(Gimp) je možda malo složeniji program, kolegi treba nešto jednostavnije.
    Ja predlažem ovo označeno:
    A za recimo obično brzo rezanje fotki koristim Shotwell Viewer a za instant smanjivanje dimenzija i rotiranje Simple Image Reducer.
    Inkscape je program za izdradu/obradu vektorskih grafika i ne posjeduje toliki broj alata za obradu piksela popt GIMP-a

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Photoshop ne moze na Linux.
    Ako baš hoćeš PS onda instaliraš wine pa potom PS. Instaliraj GIMP i učini sebi život jednostavnim
    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Isto sam negdje usput procitao da Linux (makar tada, mozda vise ne) ima problem sa Broadband WiFi adapterima a meni je bas taj na ovom laptopu. Da li je moguce da ne bi imao WiFi uopste? Jer ako je tako onda ne bi bilo nista od prelaska posto ne bi mogao da funkcionisem bez njega.
    Ako misliš na BroadCom onda je tačno da su njihovi drajveri zatvorenog tipa pa ih ne dobiješ uz kernel, recimo na ubuntu-u imaš additional drivers i samo klikneš na Install

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    I glavno pitanje... koju bi Linux-ovu distribuciju preporucili? Kontam da je glavno da je 'lagana'. Znam da su sve laganije od bilo kog Win-a ali bi opet gledao da nabasam na najlaganiju... Linux Mint? (na njega slucajno naleceg skoro)
    Ubuntu najnovija verzija LTS-a


    Prosto ne mogu a da se ne osvrnem na neke teze

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    da o jadu radi ruchno modifikujuci i prilagodjavajuci, tek da bi instalirao/podesio kakvu glupost.
    Win 10 prepun

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Nego, sve ovo nije narochito interesantno za prosjechnog korisnika i svodi se na, -Ako se redovno koristi bilo sto od Adobe suita, office-a (MS-vog), a u isto vrijeme oce se avetat i alt-tabovat na kakvu zahtjevnu 3d igru, (o DX12 necu ni da pricham)
    Adobeovi alati ako baš mora Wine ili emulator. Steam je odavno došao na linux, DX nam ne treba pored OpenGL-a 4/4.5, WarThunder duplo bolje radi na Linuxu (moja mašina 8800GT) nego Winu koji ima jaču konfiguraciju za bar 30% (GTS/X 400 serija)
    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Ofc, jasno mi je zasto je to tako, ali kako god, ne prija oku.

    Nisi nam rekao koji si distro probao i ako je tako onda sigurno nećeš preći na win10

  14. #264
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vido89 View Post
    Instaliraj GIMP i učini sebi život jednostavnim
    Možda ako ga koristi kao Paint.
    Porediti Photoshop i GIMP je ako ne računamo PDF "Religija" možda nešto najgroznije što sam pročitao na CdM-u
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #265
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    @The_Jolly_Roger (post 231), jako lijepo objasni sve sto treba.

    Btw,
    Ne znam koliko je ok upucivati ljude da, bez neke narochite nuzde, koriste Adobe suite, Office.. preko emulatora. To naprosto nije da valja resenje u bilo kom smislu.
    ><

  16. #266
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    @The_Jolly_Roger (post 231), jako lijepo objasni sve sto treba.

    Btw,
    Ne znam koliko je ok upucivati ljude da, bez neke narochite nuzde, koriste Adobe suite, Office.. preko emulatora. To naprosto nije da valja resenje u bilo kom smislu.
    Što se tiče Adobe-a OK je učiti ljude kako da ga pokrenu pod Linuxom, a što se Office-a tiče ima skoro pa identičnih alternativa za Linux
    Takođe da ja znam preko Wine-a ne mogu novije verzije Photoshop-a (novije u smislu zadnjih 5 verzija)
    Last edited by Rakun; 20-09-15 at 01:17.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #267
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Ne vidim da je pominjano uchenje, vec upucivanje na, (misica rechnikom), -"eventualna" (da budem blag -nedovoljno dobra) resenja. Kakvo je, skolski primjer, -Emulacija Adobe-a ili chega slichnog. Chak i verzije koje oce da rade uopste pod Wine ili bilo kojim drugim emulatorom, ne rade kako treba i to niko ne preporuchuje (za programe reda Adobe-a) nako (neki) ovdje.
    Sto u prilichnoj mjeri objasnjava kako i zasto, kao navodni ljubitelji i znalci Linux svijeta, ne pominjete, neko "VR" resenje za ove stvari. VirtualBox je svakako najchesce i jedno od najboljih za upotrebu Adobe-a i sl programa na linux masini. Sto to ne nauchite ljude, kad ste vec tako siroki u nazorima? No je izgleda poraz makar i tako instalirat Win.

    Nijedna od alternativa nije na MS Office nivou, a razlika nijesu nijanse, vec klasa. Still, nije red poredit skupo komercijalno resenje sa bedza varijantom, ali kako nismo na zapadu i MS Office je dostupan bez problema, smijesno je i prichat o "alternativama".
    Za avg Joe-a, osim sto je svuda MSOffice, kutara oko eventualne konverzije, kompatibilnosti, stabilnosti (redovno OO ima problema sa vecim/ozbiljnijim fajlovima/formulama) je misaona imenica. Takvom Joe-u, kome su chak MSOffice verzije glavobolja, sto je ogroman minus za MS, ako cemo pravo, dat Apache, Libre ili sta god vec, u ekosistemu gdje je MSO 99.99%, srsly? (retorichko pitanje svakako).
    Last edited by NexusVI; 20-09-15 at 03:34.
    ><

  18. #268
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    I ja rekoh da je glupo instalirati Photoshop na Linux OS-u. Jedina verzija da sam ja vidio da radi bez i najmanjeg problema je Photoshop 7 (zašao je 2002 god. ). Ali što se Office-a tiče OpenOffice (Libre) je ako ne računamo Access(Base) kojeg ruku na srce rijetko ko koristi bukvalno identičan MS Office-u
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #269
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ja ne razumijem kako neko može SADA da preporuči Windows 10 umjesto Linuxa za korišćenje. Da kaže Windows 7 ili 8 (koji uzgred nije dobro prihvaćen, koristi ga skoro isti broj korisnika kao i XP) pa ajd da razumijem. Na ovom forumu je nekoliko ljudi reklo da im dobro radi. A šta ako ne bude radio dobro na nekoj konfiguraciji? Dosta ljudi žalilo da im ne radi kako treba. Problemi sa drajverima ili čak (rjeđe doduše) i memorijski problemi. Takve situacije su sasvim uobičajne kada Microsoft izbaci novi operativni sistem. Jednostavno treba vremena dok se ne iskristališe situacija sa drajverima i bagovima. Zato moja preporuka je da instalirate Windows 10 samo ukoliko ste željni eksperimentisanja. Možda budete zadovoljni a možda i ne. Uzgred redom ljudi koji su dugogodišnji korisnici Windowsa govore da je ovaj novi Windows najveći spyware koji je Microsoft u svojoj istoriji izbacio. Ovo sam čak čuo od ljudi koji su protivnici korišćenja Linuxa. Postoje programi koji navodno gase sva ta sranja ali ni oni izgleda nisu dovoljni. Kažu da se neke adrese mogu blokirati samo preko rutera. Microsoft se toliko pomamio da je ona ***** za Telemetriju počeo da ubacije u Windows 7 i 8 preko updatea. Špijuniraju nas preko Google i Facebooka to je Snowden otkrio ali Microsoft je ovo odlučio da podigne na viši nivo i to je ono što mi smeta. Nije im dobro krenulo, broj korisnika Windowsa 10 je manji od broja korisnika XP-a. XP i 8 su prema nekim podacima preko 10%, Win 7 preko 50% a Win 10 nešto više od 5%. Doduše nov je sistem, vidjećemo kako će se stvari odvijati dalje, na šta će ličiti updateovi (drajvere očekujem da će srediti), na šta će ličiti DX12, koliko ljudi će ga instalirati itd. Za sada mi djeluje kao sistem koji treba izbjegavati.


    Ne vidim problem da se nešto koristi preko emulatora ukoliko dobro radi ili ako radi dio programa koji je korisniku potreban. Ne koristim Photoshop i ne vidim šta će on prosječnom korisniku. Ne treba ni meni kao IT inženjeru. Drugo što me interesuje je šta to Office ima posebno što ga izdvaja a da je zanimljivo prosječnom korisniku. Jedini razlog da ga prosječan korisnik koristi je taj što je Microsoft svoj Office nametnuo kao standard pa postoji vjerovatnoća da Libre office neće prikazati neki dokument kako valja. Tih problema za sada nisam imao. Istina koristim Office al prvenstveno zbog VBA skripti koje sam napisao za Office i mrzi me da ih pišem za Libre Office. Na poslu baratam sa brojnim Office dokumentima i nisam naišao na neku posebnu opciju u MS Office-u koja mi olakšava posao a da je nema u Libre Officeu. Većini ljudi nisu potrebne brojne opcije koje nude i novi MS Office i Libre Office. Znam čovjeka koji se bavi održavanjem računara i veli kako na svoj Windows ne instalira MS Office nego neki besplatan Office paket. I ja preporučujem ljudima da izbjegavaju krekove ukoliko mogu i instaliraju besplatnu alternativu ukoliko može da im dovoljno dobro obavi posao. Ja npr ne instaliram WinRar nego 7zip u Windowsu.

    Što se tiče VirtualBoxa, pomenuo sam da koristim Corel u njemu. Dakle VirtualBox je već pomenut kao jedan od načina da se koriste Windows programi u Linuxu.

    Inače Access se uglavnom ne koristi za baze podataka. Preporuka: izbjegavajte ga, koristite npr PostgreSQL.

    A igre na Linuxu... Pa većina AAA naslova nema podršku za Linux tako da za igranje je Windows jedina opcija za brojne igre. Uzgred kakva je podrška za Radeon kartice pod Linuxom? Vidim da se neki ljudi žale na forumima... S druge strane Intel i Nvidia dobro rade.
    Last edited by Kaz; 20-09-15 at 14:43.

  20. #270
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    600
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kaz View Post
    Jedini razlog da ga prosječan korisnik koristi je taj što je Microsoft svoj Office nametnuo kao standard pa postoji vjerovatnoća da Libre office neće prikazati neki dokument kako valja. Tih problema za sada nisam imao.
    Tačno tako nametnuo, i na žalost nametaju svoja rešenja još od win95 kad si sa svakim kupljenim računarom kupovao win licencu, to je politika komercijalnih firmi.

    Quote Originally Posted by Kaz View Post
    ja preporučujem ljudima da izbjegavaju krekove ukoliko mogu i instaliraju besplatnu alternativu ukoliko može da im dovoljno dobro obavi posao. Ja npr ne instaliram WinRar nego 7zip u Windowsu.
    A ja preporučujem ljudima da izbijegavaju krekove po svaku cijenu, počev od os-a, i da ne koriste krekovan antivurus, u zadnje vrijeme nailazim na previše krekovanih AVAS Internet Security verzija i svi misele kako im virisu ne mogu sada ništa I nije mi jasno zbog čega se koriste skupi komercijalni programi za najobičnije narezivanje cd-a poput NERA kad i sam windows od verzije 2000 posjeduje program za nerezivanje, ili za jednostavnu obradu slika mora da ide PS i nakon što ga otvore tu se sav rad u njemu završava ....

  21. #271
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    600
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by radja View Post
    Kako da instaliram Ubuntu na stari komp, koji nema CD-DVD drajv?
    Nabavi CD-DVD i zakači ga, ili ako imaš vremena probaj NetworkBOOT

  22. #272
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vido89 View Post
    A ja preporučujem ljudima da izbijegavaju krekove po svaku cijenu, počev od os-a, i da ne koriste krekovan antivurus, u zadnje vrijeme nailazim na previše krekovanih AVAS Internet Security verzija i svi misele kako im virisu ne mogu sada ništa I nije mi jasno zbog čega se koriste skupi komercijalni programi za najobičnije narezivanje cd-a poput NERA kad i sam windows od verzije 2000 posjeduje program za nerezivanje, ili za jednostavnu obradu slika mora da ide PS i nakon što ga otvore tu se sav rad u njemu završava ....
    Zbog čega izbjegavati piratske programe kad se veliki broj instalira sa prostim serijskim brojem ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #273
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kaz View Post
    Što se tiče VirtualBoxa, pomenuo sam da koristim Corel u njemu. Dakle VirtualBox je već pomenut kao jedan od načina da se koriste Windows programi u Linuxu.
    Ti si ko zna koja osoba koja priča o pretvaranju Linux-a u Windows
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #274
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ne, ne pričam o tome uopšte. U stvari, nemoguće je pretvoriti Linux u Windows.

    Sasvim je normalno da neko ko prelazi sa Windowsa na Linux traži način da pokrene programe koje je navikao da koristi. Samo zato što se koriste emulatori to ne znači da se jedan operativni sistem pretvara u drugi. Kolega koji je šef koristi Corel pa moram i ja, zato sam i instalirao VirtualBox. Wine sam instalirao više iz znatiželje nego zato što mi je potreban. I pored emulatora za Windows i programa za Windows Linux ima svojih prednosti u odnosu na Windows zato ga i koristim. Ne da bih se hvalio kako raščistio za Windowsom za sva vremena.

    Što se tiče piratskih programa većina današnjih se instalira pomoću raznih crackova i keygena. Nikad ne možeš da znaš što uz njih dolazi. Ako je baš program potreban onda koristite neki crack koji je provjeren.
    Last edited by Kaz; 20-09-15 at 17:24.

  25. #275
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kaz View Post
    Ne, ne pričam o tome uopšte. U stvari, nemoguće je pretvoriti Linux u Windows.

    Sasvim je normalno da neko ko prelazi sa Windowsa na Linux traži način da pokrene programe koje je navikao da koristi. Samo zato što se koriste emulatori to ne znači da se jedan operativni sistem pretvara u drugi. Kolega koji je šef koristi Corel pa moram i ja, zato sam i instalirao VirtualBox. Wine sam instalirao više iz znatiželje nego zato što mi je potreban. I pored emulatora za Windows i programa za Windows Linux ima svojih prednosti u odnosu na Windows zato ga i koristim. Ne da bih se hvalio kako rasčistio za Windowsom za sva vremena.

    Što se tiče piratskih programa većina današnjih se instalira pomoću raznih crackova i keygena. Nikad ne možeš da znaš što uz njih dolazi. Ako je baš program potreban onda koristite neki crack koji je provjeren.
    Jedno je Wine, a nešto sasvim drugo VirtualBox (Windows pod Linux-om)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 11 of 20 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gdje su zivjeli vasi preci?
    By nikola_mne in forum Sve i svašta
    Replies: 23
    Last Post: 07-10-11, 22:50
  2. Preci i Potomci (dokumentarni film)
    By Montenegrino-CT in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 04-02-10, 11:20
  3. Linux
    By Micky in forum Software
    Replies: 3
    Last Post: 03-02-08, 18:03
  4. Linux Irc
    By Ego_and_his_own in forum Software
    Replies: 5
    Last Post: 27-06-06, 16:43
  5. Linux
    By SpeedFreak in forum Software
    Replies: 99
    Last Post: 16-12-04, 14:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •