Page 13 of 20 FirstFirst ... 391011121314151617 ... LastLast
Results 301 to 325 of 478

Thread: Da li preci na Linux ?

  1. #301
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    909
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sve si nam rekao Koji errori? attachuj log ili iskopiraj ako nije dugacko. Koje repozitorijume zelis da dodas? Sta si pokusao?

  2. #302
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Za svaki dan linux je zakon, ja sam u mom laptopu ubacio 2 ssd-a i uključio u biosu (hp bios) boot menu (na 5 sec) pa biram "os boot manager" (WIN) ili upgrade bay za linux. Na drugom disku imam dvije part, 40 gb za linux i 200 storage za win i linux. E sad, za neke programčiće koji mi trebaju baš unutar linuxa koristim wine ali ako baš imam potrebu za ms offis ili PS prelazak iz jednog u drugi traje ... 16 sek , što je daleko kraće od podizanja virtuelne mašine uz ostale nedostatke koja ona nosi. Meni se ovo pokazalo kao najbolje i najpraktičnije rješenje. Nego mene zanimaju iskustva kolega sa kodijem na lnx-u . Imaju li ona odvratna horiz. preklapanja kod reprodukcije 1080 videa na intel HD grafičkim karticama ili se to samo meni dešava - Pod winom je sve ok, pod lnx iritantno.
    Last edited by Tivatech; 10-05-16 at 18:40.

  3. #303
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brooklyn
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Za svaki dan linux je zakon, ja sam u mom laptopu ubacio 2 ssd-a i uključio u biosu (hp bios) boot menu (na 5 sec) pa biram "os boot manager" (WIN) ili upgrade bay za linux. Na drugom disku imam dvije part, 40 gb za linux i 200 storage za win i linux. E sad, za neke programčiće koji mi trebaju baš unutar linuxa koristim wine ali ako baš imam potrebu za ms offis ili PS prelazak iz jednog u drugi traje ... 16 sek , što je daleko kraće od podizanja virtuelne mašine uz ostale nedostatke koja ona nosi. Meni se ovo pokazalo kao najbolje i najpraktičnije rješenje. Nego mene zanimaju iskustva kolega sa kodijem na lnx-u . Imaju li ona odvratna horiz. preklapanja kod reprodukcije 1080 videa na intel HD grafičkim karticama ili se to samo meni dešava - Pod winom je sve ok, pod lnx iritantno.
    Preklapanja sam rijesio kodecima, i nekim thirdy-part softwerom, a sa druge strane, kodi za linux (ubuntu u mom slucaju) je generalnom 'suv' .. Dosta plugina se ne instalira sa njim, i onda muke mucis dokle rucno pronadjes sto ti treba, pa obicno to zna da ne radi itd itd.. Konkretno, za pvr iptv addon sam se mucio 2 dana, i podigao virtuelnu na kraju..
    946.eq

  4. #304
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pekmen View Post
    Preklapanja sam rijesio kodecima, i nekim thirdy-part softwerom, a sa druge strane, kodi za linux (ubuntu u mom slucaju) je generalnom 'suv' .. Dosta plugina se ne instalira sa njim, i onda muke mucis dokle rucno pronadjes sto ti treba, pa obicno to zna da ne radi itd itd.. Konkretno, za pvr iptv addon sam se mucio 2 dana, i podigao virtuelnu na kraju..
    Što se addona na kodi tiče to objašnjeno odje prilično razumljivo a konkretno za taj addon
    sudo apt-get install kodi-pvr-iptvsimple
    Ja taj problem sa slikom nemam iako sam u početku imao bagove kad mijenjam nešto na .m3u listu ili kad dodajem epg ali sve što treba da se uradi je da se očisti epg i tv u /.kodi/userdata/Database/ i onda se ne čeka ni 5 sekundi da sve učita na pokretanje !!! Ono što mene zanima je ako neko iskustva sa dns domenima jer nikako ne kapiram jel problem u linuxu ili telekom na mobilni internet ne dozvoljava bilo kakve domene !!! Ako neko ima bilo kakva iskustva po tom pitanju bio bih zahvalan da podijeli odje jer je linux bez nekog servera prilično bzv ... makar je takvo moje mišljene ...
    deuscroix

  5. #305
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brooklyn
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Što se addona na kodi tiče to objašnjeno odje prilično razumljivo a konkretno za taj addon
    sudo apt-get install kodi-pvr-iptvsimple
    Ja taj problem sa slikom nemam iako sam u početku imao bagove kad mijenjam nešto na .m3u listu ili kad dodajem epg ali sve što treba da se uradi je da se očisti epg i tv u /.kodi/userdata/Database/ i onda se ne čeka ni 5 sekundi da sve učita na pokretanje !!! Ono što mene zanima je ako neko iskustva sa dns domenima jer nikako ne kapiram jel problem u linuxu ili telekom na mobilni internet ne dozvoljava bilo kakve domene !!! Ako neko ima bilo kakva iskustva po tom pitanju bio bih zahvalan da podijeli odje jer je linux bez nekog servera prilično bzv ... makar je takvo moje mišljene ...
    Meni nije radio apt-get install.. Sama instalacija je prosla naravno, ali addon nije htio da radi, i nakon 2 dana guglanja sam odusta' ..
    Bratu sam kupio raspberry pi 2, skinuo noobs koji u sebi ima podesen kodi, i sve radi kako treba, 8e iptv televizija na optiku, bolje nego ijedan lelekomov paket
    946.eq

  6. #306
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default


    Ovo prvo je name server za mobilni internet a ovo drugo je jedan od 2 neme servera za kabal ... ako je ovo što vidim znak da nema potrebe pokušavat nešto sa dns na mobilni internet nego treba da se kutaramo sa kablovima u 21 vijek sjutra idem kod one žene što se bavi zaštitom potrošača ... bez zajebancije jel neko provalio kako se radi dns sa mobilnim telefonom a nemoguće da nije niko pokušavao ...
    deuscroix

  7. #307
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Ako nekoga zanima definitvno je do telekoma i blokiranja dns hostinga na mobilni internet ali može da se riješi sa proxy makar toliko da pristupate serveru spolja i provjerite što vas zanima kod lokalnog okruženja ... ako podesim da pruži punu funkcionalnost napisaću odje ... znam da taj hosting nije toliko skup ali ne vidim da je ta opcija moguća za mobilni internet ili ja slabo vidim ...
    deuscroix

  8. #308
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brooklyn
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Zna li neko kako da 'pronadjem' probleme koji dovode do ove vrste greske, dakle ne samo da obrisem fajlove iz nekog foldera i uklonim popUpove.
    Predpostavljam da znate, pojavljuju se na startUp-u, i imam ih 4, i jako me nerviraju #peace

    @tivatech, predpostavljam da znas, ajde druze
    946.eq

  9. #309
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pekmen View Post


    Zna li neko kako da 'pronadjem' probleme koji dovode do ove vrste greske, dakle ne samo da obrisem fajlove iz nekog foldera i uklonim popUpove.
    Predpostavljam da znate, pojavljuju se na startUp-u, i imam ih 4, i jako me nerviraju #peace

    @tivatech, predpostavljam da znas, ajde druze
    sudo rm /var/crash/*
    killall system-crach-notifications i vozdra :courage:

    U startup manageru pogasi sve pa reboot, onda pali jedno po jedno da vidis sta ti pravi problem.
    Last edited by Tivatech; 02-06-16 at 21:25.

  10. #310
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brooklyn
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    sudo rm /var/crash/*
    killall system-crach-notifications i vozdra :courage:

    U startup manageru pogasi sve pa reboot, onda pali jedno po jedno da vidis sta ti pravi problem.
    Zivio mi <3
    946.eq

  11. #311
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    909
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja bih obrisao Ubuntu, IT student si, dosta si cackao tu igracku za bebe, nije to za tebe

  12. #312
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brooklyn
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by heliumht View Post
    Ja bih obrisao Ubuntu, IT student si, dosta si cackao tu igracku za bebe, nije to za tebe
    Dok ne kupim macbook, ubuntu ce bit' najbolji OS koji sam koristio, iako si ti na arch linux mislio..
    Ovo ti samo vracem rimu hahahha
    946.eq

  13. #313
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    909
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Izazivam te na IT rap batle!
    Nisam mislio na Arch, ali igraj se malo, ima mnogo distribucija. A pravilo za mac neka ti bude 'Uzmi mac, kad zaradis 10 mac-ova(ne onih jadnih bez retine i sa 'slabim' configom) '
    To ti je dobronamjerni savjet od mene, ne shvati ovo pogresno

  14. #314
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brooklyn
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by heliumht View Post
    Izazivam te na IT rap batle!
    Nisam mislio na Arch, ali igraj se malo, ima mnogo distribucija. A pravilo za mac neka ti bude 'Uzmi mac, kad zaradis 10 mac-ova(ne onih jadnih bez retine i sa 'slabim' configom) '
    To ti je dobronamjerni savjet od mene, ne shvati ovo pogresno
    10 macbook-ova ili stan u atlas capital pored Pamele
    946.eq

  15. #315
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by heliumht View Post
    Ja bih obrisao Ubuntu, IT student si, dosta si cackao tu igracku za bebe, nije to za tebe
    Ubuntu je odličan distro za svakoga pa i za IT studente. Mint/kde je po meni dobitna kombinacija .

  16. #316
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pekmen View Post
    Dok ne kupim macbook, ubuntu ce bit' najbolji OS koji sam koristio, iako si ti na arch linux mislio..
    Ovo ti samo vracem rimu hahahha
    Kupi neki krš aluminium late 2009 ubaci ssd , 6GB rama i digni lindžu na njega da te prođe merak za macom.

  17. #317
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    909
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Kako ti ono kazes...u dubini duse znas zasto sam to rekao

  18. #318
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    256
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pekmen View Post
    Dok ne kupim macbook, ubuntu ce bit' najbolji OS koji sam koristio, iako si ti na arch linux mislio..
    Ovo ti samo vracem rimu hahahha
    A sto bi se cekala kupovina Macbooka, da bi imo MacOS ... Ako imas noviji laptop, 30m ce ti trebati da install MacOS, sad zavisi koji ti hoces ... Meni na Asus-u X serija radi perfektno ...

  19. #319
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    909
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nije problem podici Hackintosh, ali to sa sobom vuce dosta mana, da ne pricam o update-ima. Za neki normalan rad prosjecnog korisnika podrzavam, ali njemu ne treba comp za to, tako da otpada opcija Hackintosh-a. Neko ne moze da dozvoli da mu comp pukne itd.
    Kad uzmes mac, miran si nekoliko godina, u svakom smislu(nista nije 100%, ali je procenat znacajno veci nego kod ostalih opcija)

  20. #320
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brooklyn
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nakon suspenda (spustanje lid-a ili preko button-a) ubuntu nece da se podigne, capsLock konstantno treperi, ili kad se podigne pri logovanju na desktop zamrzne, i onda mora 7 sekundi gasenja.. Zna li neko do cega moze bit' ?
    946.eq

  21. #321
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Moguće da je grub2 boot loader nešto koruptovan ...
    http://www.howtogeek.com/114884/how-...ntu-wont-boot/
    deuscroix

  22. #322
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brooklyn
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Moguće da je grub2 boot loader nešto koruptovan ...
    http://www.howtogeek.com/114884/how-...ntu-wont-boot/
    Mislim da to nema veze sa grub-om, suspend je kao sleep na windowsu, samo nastavlja sesiju..
    946.eq

  23. #323
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pekmen View Post
    Nakon suspenda (spustanje lid-a ili preko button-a) ubuntu nece da se podigne, capsLock konstantno treperi, ili kad se podigne pri logovanju na desktop zamrzne, i onda mora 7 sekundi gasenja.. Zna li neko do cega moze bit' ?
    http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1822154

  24. #324
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Instalirao sam Ubuntu server, dakle bez GUIa i OSCAM (neki dodatak za Linux servere i risivere satelitske) nekako sredio i kad ga instaliram sa onim silnim komandama on se pokrene i nađem njegove confige u kompu i na Webinfo vidim da radi.
    E sad kad izmjenim u confige moje podatke, N i C linije i ostalo i uradim restart Oscama preko webinfo (ne znam kako drugačije) neće da se pokrene ponovo oscam.
    Šta uraditi da se automatski pokreće posle restarta? Treba neka skripta?
    I kako se drugačije može restartovati oscam osim na Webinfo u browseru?
    Hvala unaprijed.

    Poslato sa Huawei P8 lite

  25. #325
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Poslije provedenih dva-tri mjeseca na Mintu sam vidio da Linux nije za puštanje videa, a pogotovo sa neta (tipa YT). Čudno je to što bih se zakleo da kada sam ih davno koristio nisam imao problema sa više nego očajnom grafikom u smislu pikselizacije čak i 1080p videa
    Zbilja žalosno, Mint je najlakši i najstabilniji os kojeg sam instalirao ali ne mogu preći preko tolikog problema. Moraću se vratiti na bagovitu gadost koja počinje da se vuče poslije dva mjeseca
    Ako želim novi Ubuntu dobijam ga sa teletabis interfejsom. DA SAM HTIO TABLET, KUPIO BIH TABLET !!!!!!!!!!!!!!
    Pokušah sad Windows 10 i zgadi mi se i u toku instalacije

    Aj da nas pustiš da pratimo šta radiš
    Neću
    A što nećeš
    Hoću punu kontrolu nad OS-om
    a da mi ipak...
    MRŠ !!!
    Ipak smo te uzjahali, mi znamo šta je dobro za tebe


    ZLATIO SE WINDOWS XP
    Last edited by Rakun; 27-01-18 at 15:19.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 13 of 20 FirstFirst ... 391011121314151617 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gdje su zivjeli vasi preci?
    By nikola_mne in forum Sve i svašta
    Replies: 23
    Last Post: 07-10-11, 22:50
  2. Preci i Potomci (dokumentarni film)
    By Montenegrino-CT in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 04-02-10, 11:20
  3. Linux
    By Micky in forum Software
    Replies: 3
    Last Post: 03-02-08, 18:03
  4. Linux Irc
    By Ego_and_his_own in forum Software
    Replies: 5
    Last Post: 27-06-06, 16:43
  5. Linux
    By SpeedFreak in forum Software
    Replies: 99
    Last Post: 16-12-04, 14:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •