Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 76

Thread: aikido

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    294
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaboravih... http://aikido.users.cg.yu/ ovo je nekada davno postavio nash chiko Orion
    Kanibalizam je privredna grana u razvoju

  2. #27
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    128
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Daleko su te Masline, blizi mi je ovaj poslovni centar Krushevac.
    Kolko vas ima u tome klubu u Masline, ja sam na jutarnji chuo prije neko jutro da tamo ima samo dzudo i kung fu !?

  3. #28
    Orion Guest

    Default

    Da.... vishe sam i zaboravio da sam nekada postavio i sajt.....

    Zadnji put je update-ovan prije 5 godina, a od tada se mnogo toga promijenilo sto se tiche znanja i zvanja. Medjutim generalne informacije o Aikido-u, kao i dio posvecen AK Podgorica je i dalje tachan chini mi se.

    Orion

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    e momci momci, gledam neke slike i ne mogu se chudu nachudit....
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  5. #30
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,643
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Narode eto mene kod vas brzijadana, imam osjecaj da ce mi aikido prijati posle svih stvari koje sam trenirao, malo mi je mozda zao sto nijesam trenirao karate ali nikom nista.bice to dobro nego ljudi trebalo bi malo vise popularizovati ovu vjestinu. a i kendo mi je uzadnje vrijeme privlacan, kod nas nije poznato toliko ali svi veci japanski biznismeni treniraju kendo, cak je kao moda odavno na zapadu imate dosta ljudi koji treniraju kendo, narocito medju biznismenima.
    jedno je sigurno svima vama koji trenirate aikido vidimo se nedje na nekom od treninga.pozdrav za sve vas

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Eugene, OR - USA
    Posts
    1,452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uredu je momci... nasmijasmo se svi, ali sada je dosta... Ako ne mozete normalno razgovarati, radje zaobidjite ovaj forum. Nikoga ovdje ne interesuje chiji je tata jachi. Za to sluzi forum politika i buducnost CG. Umjesto da se ponashate kao mala djeca, prichajte normalno o sportu koji volite i kojem zelite dobro... u protivnom svi postovi ce biti obrisani bez razmisljanja!
    (@Dovla): mosqito ga ujeo
    (+Nerd): sta je mosqito
    (@Dovla): vrsta komarca

  7. #32
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    324
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne nismo se tamo pojavljivali ni jedan put a bilo bi fino da se sve skole pojave zajedno

  8. #33
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    324
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma ja sam pocetnik pojma nemam o tim izolacijama ali sa moje tacke gledista glupe su izolacije moje misljenje je da nijedna aikido skola nije savrsena i da bi trebalo makar te seminare drzati zajedno i javno da se pojavljujemo zajedno

  9. #34
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    128
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A dobro, oce li mi neko objasnit u chemu je tehnichka razlika izmedju vashe
    dvije shkole ili je jedan AIKIDO !?

  10. #35
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,780
    Thanks Thanks Given 
    2,207
    Thanks Thanks Received 
    3,385
    Thanked in
    1,495 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Splinter
    A dobro, oce li mi neko objasnit u chemu je tehnichka razlika izmedju vashe
    dvije shkole ili je jedan AIKIDO !?
    Evo da ti uprostim to: to je isto kao da pitas koja je razlika u voznji auta izmedju mene i recimo Franja Kuncera, a eto oboica smo vozaci. Bar ja to tako gledam. Mislim da je u pitanju kvalitet e ne zvanje ili stil.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  11. #36
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    324
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko
    Evo da ti uprostim to: to je isto kao da pitas koja je razlika u voznji auta izmedju mene i recimo Franja Kuncera, a eto oboica smo vozaci. Bar ja to tako gledam. Mislim da je u pitanju kvalitet e ne zvanje ili stil.
    ne zavaravaj narod zivota ti
    Last edited by SENSEI; 13-06-06 at 17:41.

  12. #37
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    47
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bih predlozio da se oni koji nemaju 3 do 5 godina iskustva u aikidou uzdrze od diskusije i limitiraju na postavljanju pitanja. Mozda neshto i saznaju.

    A "ko zna put ........ "(???)
    No sky, no earth, but still snowflakes fall.

  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    MARS
    Posts
    141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo sad procitah sve ovo sto napisaste, i moram vam rec da sam u TOTALNOJ KONFUZIJI!!!
    Aikido me odusevljava, najljepsa borilacka vjestina koju sam vidio, i evo vec dugo vremena se kanim da pocnem da treniram, nisam uopste znao da kod nas ima Aikido klubova, naleteh na ovaj topik i taman kad sam pomislio "E vrh, taman cu sad da uzmem broj, zovnem coveka, i pocnem da treniram" kad TRT!
    Posle ovolke vase price vise neznam sta valja a sta ne valja, neko prica za jednog da je vrh neko za drugog... MOLIM VAS smilujte se pa mi recite kod koga da pocnem?
    I ostavite br tel...
    Thanks...
    Imate li neki film sa kororom?

  14. #39
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    office kitano
    Posts
    439
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E kakvi ste Ne znate se fino ni posvadjati, mozda je to zbog toga sto nemate borbi u sportu hehe.
    Hal, bjj u cg?Are you crazy
    Caslave ,ne budi djetinjast.
    Nada poda me separar da amor de deux

  15. #40
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    128
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    It is bad when one thing becomes two.It is the same for anything that is called a Way.

  16. #41
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    140
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja trenirah aikido godinu dana kod predraga burica ono shto se u sportski odrzavalo...al to je bilo bash davno... i opet cu mozhda..ne znam ni zashto sam prestala

  17. #42
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    128
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    The man whose profession is arms should calm his mind and look into the depths of others. Doing so is likely the best of the martial arts.

  18. #43
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    47
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ecstasY
    ja trenirah aikido godinu dana kod predraga burica ono shto se u sportski odrzavalo...al to je bilo bash davno... i opet cu mozhda..ne znam ni zashto sam prestala
    Treba da se vratish na treninge shto prije, i prvo shto treba da te nauche je da ime sense-ja ne pishesh malim slovom.
    No sky, no earth, but still snowflakes fall.

  19. #44
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    47
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arion
    E kakvi ste Ne znate se fino ni posvadjati, mozda je to zbog toga sto nemate borbi u sportu hehe.
    .
    Ti se po malo šališ, ali si u pravu potpuno. A zbog takve konstitucije vještine Aikido je postao stecište iskompleksiranih likova koji su uglavnom u ovu divnu vještinu pobjegli poslije neuspjeha u nekim od ostalih borilačkih vještina u kojima su se nakon izvesnog vremena morali dokazivati i na „bojnom polju“. Naravno ovime ne želim da kritikujem vještinu, koja je po mom mišljenju od svih ostalih naj kompleksnija i samim tim savršena. Ono što je savršeno samim tim je i svakome blisko, ali problem je u tome što nije svako blizak onome što je savršeno. Iz Aikido-a svako iznese ono što je i donio, obogaćeno suštinom borilačke vještine, ali nažalost mnogi nemaju što da donesu pa kad se nula pomnoži sa bilo čim ona opet ostaje nula, samo ovoga puta prekrižana. Većina aikidoka priča o borilačkim vještinama i borbi kao da su se kroz trening davno prosvijetlili, ili ako nijesu sad će za koji dan. 90% nih će na pitanje, koja je korist koju od toga imaju u realnoj primjeni, reći da trenirajući Aikido stiču samopouzdanje, a naravno neznajući da je samopouzdanje prva stvar koja se ruši kad stvari krenu naopako (a krenu). A onda, kao što bi Taka sense rekao „Show me what you have when you got nothin left?“.
    Katastrofa je u tome što se ovakav mentalni sklop karakterističan za aikidoke osjeća na svim nivoima znanja, bez obzira dali si 5 kyu ili 5 DAN.
    No sky, no earth, but still snowflakes fall.

  20. #45
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    140
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rudolf
    Treba da se vratish na treninge shto prije, i prvo shto treba da te nauche je da ime sense-ja ne pishesh malim slovom.
    vazda li se nadje neko da trazhi dlaku u jajetu...

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Eugene, OR - USA
    Posts
    1,452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ecstasY
    vazda li se nadje neko da trazhi dlaku u jajetu...
    Ne brini se ti lutko. Ne morash ti nishta. Pushti ti ovog shto laprda...
    (@Dovla): mosqito ga ujeo
    (+Nerd): sta je mosqito
    (@Dovla): vrsta komarca

  22. #47
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    47
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HaL[1338]
    Ne brini se ti lutko. Ne morash ti nishta. Pushti ti ovog shto laprda...
    A bachi drogu djavoli je popili.
    No sky, no earth, but still snowflakes fall.

  23. #48
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    128
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rudolf vam je rekao zivu istinu, a sad ako se nekome to ne svidja...

  24. #49
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja nikada nisam trenirao Aikido, ali mi je kum Njegos Djakovic, koji je sensej i ima 6-7 dan polozen u Japanu.
    E sad, prica ide ovako....dosao je kumu Njegosu i njegovim aikidokama (Vesa -Vesovic, Dragana, Mare-svi majstori inace) sensej iz Japana ..zaboravio sam mu ime, znam da govori perfektno francuski i engleski i da je bas zgodan tip bio (proslo je od tada 20 g.)..ali faca je sigurno i danas, ako je ziv..
    Mi tako veceramo u restoranu u Beogradjanki, i pripilo se drustvo...
    Neki *genijalac* dodje na ideju da mu u jelo stave najljuce aleve papike, u OGROMNOJ KOLICINI...a Japanci ne jedu ljuto, inace...
    E sad poenta:on se zacrveneo, vas crven...NE PROGOVARA I SMEJE SE (kami mu u smijeh)...traje to pola sata....ovi nasi pucaju od smijeha, pa mu se kao izvinu na majmunskoj sali, a ovaj, kao, zasto se smiijete, nerazumuje problem....prodje sve to , i kad smo izlazili, oblsce se kaputi na garderobi...i Sensej da pridrzi kaput Njegosu (koji je prednjaciou sali), pa kao slucajno sasvim, jednim minimalnim pokretom, koji se nije ni vidio ISCASI MU RAME TAKO DA JE NAREDNA DVA MJESECA ISAO SA RAMENOM U GIPSU, pa se onda SENSEJ BOGZNA IZVINJAVAO, JELI, PA MU KRIVO,PA SLUCAJNO, PA NEMOTE ZAMJERIT, SALA-KOMIKA....


    Eto mala prica o originalnim Sensejima. Mislim da je Fudzimoto bio tip,imali takvoga .

    Imao sam priliku da upoznam par tih legendarnh majstora boril. vjestina (Kaze-a karateku, Ojamu) ali ovaj je aikidoka bas zracio...
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Eugene, OR - USA
    Posts
    1,452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone
    Ja nikada nisam trenirao Aikido, ali mi je kum Njegos Djakovic, koji je sensej i ima 6-7 dan polozen u Japanu.
    E sad, prica ide ovako....dosao je kumu Njegosu i njegovim aikidokama (Vesa -Vesovic, Dragana, Mare-svi majstori inace) sensej iz Japana ..zaboravio sam mu ime, znam da govori perfektno francuski i engleski i da je bas zgodan tip bio (proslo je od tada 20 g.)..ali faca je sigurno i danas, ako je ziv..
    Mi tako veceramo u restoranu u Beogradjanki, i pripilo se drustvo...
    Neki *genijalac* dodje na ideju da mu u jelo stave najljuce aleve papike, u OGROMNOJ KOLICINI...a Japanci ne jedu ljuto, inace...
    E sad poenta:on se zacrveneo, vas crven...NE PROGOVARA I SMEJE SE (kami mu u smijeh)...traje to pola sata....ovi nasi pucaju od smijeha, pa mu se kao izvinu na majmunskoj sali, a ovaj, kao, zasto se smiijete, nerazumuje problem....prodje sve to , i kad smo izlazili, oblsce se kaputi na garderobi...i Sensej da pridrzi kaput Njegosu (koji je prednjaciou sali), pa kao slucajno sasvim, jednim minimalnim pokretom, koji se nije ni vidio ISCASI MU RAME TAKO DA JE NAREDNA DVA MJESECA ISAO SA RAMENOM U GIPSU, pa se onda SENSEJ BOGZNA IZVINJAVAO, JELI, PA MU KRIVO,PA SLUCAJNO, PA NEMOTE ZAMJERIT, SALA-KOMIKA....


    Eto mala prica o originalnim Sensejima. Mislim da je Fudzimoto bio tip,imali takvoga .

    Imao sam priliku da upoznam par tih legendarnh majstora boril. vjestina (Kaze-a karateku, Ojamu) ali ovaj je aikidoka bas zracio...

    Prva stvar... Japanci ne jedu ljuto?! Jesi ikada chuo za wasabi?!
    Druga stvar, Aikido Sensei koristi svoje tehnike da bi iscasio nekom rame?! Prica ti ne drzi vodu. To se protivi svakoj filozofiji Aikido-a, i on kao superbaja Sensei to nikada nebi uradio... 'Esi siguran da nisi sve ovo izmislio?!
    (@Dovla): mosqito ga ujeo
    (+Nerd): sta je mosqito
    (@Dovla): vrsta komarca

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Aikido
    By Carski in forum Ostali sportovi
    Replies: 15
    Last Post: 03-08-05, 10:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •