Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 76

Thread: aikido

  1. #1
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    324
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default aikido

    ko hoce da se upise neka se javi na tel 067 510 001 i trazi gorana treninge vodi Mitar Vujovic a treninzi su ponedjeljkom srijedom i petkom na strari aerodrom

  2. #2
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,993
    Thanks Thanks Given 
    183
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    Vujovic je dobar, mene je nekad davno trenirao.
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  3. #3
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    324
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ajd da neces opet krenut mistery

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    ne vodi vise u streljacki? dje vam je sala sad na Starom?
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  5. #5
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    324
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vrtic kod milica

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,780
    Thanks Thanks Given 
    2,207
    Thanks Thanks Received 
    3,385
    Thanked in
    1,495 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mistery
    Vujovic je dobar, mene je nekad davno trenirao.
    Ti ocigledno nisi imao prilike da te trenira neko drugi. Blago receno pojma nema coek. Bez uvrede, mogu mislit koliko si naucio.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  7. #7
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    324
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko
    Ti ocigledno nisi imao prilike da te trenira neko drugi. Blago receno pojma nema coek. Bez uvrede, mogu mislit koliko si naucio.
    ajd ne budali on ti jedini ima diplomu iz japana a ovi ostali treneri po podgorici samo da su zravoo

  8. #8
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,643
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko
    Ti ocigledno nisi imao prilike da te trenira neko drugi. Blago receno pojma nema coek. Bez uvrede, mogu mislit koliko si naucio.
    ok ako si upravi ajde kazi mi,gdje ima neki drugi dobar ucitelj
    ili neka druga skola

  9. #9
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,993
    Thanks Thanks Given 
    183
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    mexiko, trenirao sam ja dosta sportova (aikido, ju-jutsu,judo...) i vidio sam dosta trenera , vjeruj mi da Mico nije za bacit.Jedini je koji mi je rekao ,,udari me kako oces i gdje oces ja cu se odbranit! ,, i odbranio se, samouvjeren DELIJA.

    i mexiko uzdrzi se od tih komentara ,,nema pojma,, nije fora da coeka tako okarakterises
    p.s. NIJE TI OVO EUROSONG eheheheeheh
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  10. #10
    Orion Guest

    Default

    Radi li ovo?

  11. #11
    Orion Guest

    Default Novi Aikido klub "Royal" zapochinje nocas, 14.03.2006. sa radom.

    Pozdrav svima...

    Mala replika clanu sa nickom SENSEI. Samo htjedoh da kazem da diplome majstora Aikido-a pristigle iz Japana, kao i budo pasoshe u kojima je upisano i pecatom Svetske Aikikai organizacije iz Tokija pechatirano zvanje majstora Aikido-a 1 DAN imaju, jos 7-oro ljudi u Podgorici. I to vec oko 3 godine unazad. Neki od njih su otvorili svoje klubove, neki vjezbaju u matichnom klubu, a neki josh traze nachina da otvore svoj klub...

    Od nocas, 14.03.2006., u suterenu PC Krusevac, pochinje sa radom novi Aikido klub pod imenom AK "Royal". Treninzi su utorkom i cetvrtkom od 19:00-20:30 i subotom od 14:00-15:30. Zbog limitiranog prostora, broj clanova kojima ce biti omoguceno da treniraju o ovom klubu ce biti ogranichen na maximalno 20. Treninge vodi Djurashkovic Dejan, majstor Aikido-a 1 DAN i majstor Kendo-a 3 DAN. Sve diplome i zvanja koje posjeduje su potpisane i ovjerene od strane svetskih Aikido i Kendo federacija sa sjedishtem u Tokiju.
    Svi oni koji su trenirali zajedno sa g-dinom Djurashkovicem znaju o kakvom se majstoru radi, a svi oni koji zaista zele da nauche principe, tehnike i filozofiju Aikido-a, neka svrate nocas na trening i upishu se....

    Informacije na tel: 067 867 035 - Djurashkovic Dejan

    Orion - Aikido no sensei
    Last edited by Orion; 14-03-06 at 14:24.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    324
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nesto ti ne vjerujem da je to dodjelio Shimicu ali eto

  13. #13
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    128
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro, je li Shimizu jedini majstor aikidoa na svijetu !?

    Ili postoji AIKI KAI koji dodjeljuje licence ?

    Ovaj momak shto otvara ovaj klub u P.C.Krushevac sigurno zna svoj posao
    chim ima licence iz dvije vjeshtine.
    To je u svakom sluchaju za poshtovanje.

    A kad ti neko reche udari me slobodno, to bih ostavio bez komentara

    A zamisli nozzem da ga napadnesh !?

    Ne zelim da vrijedjam nikoga, ali mnogo muke brate !

  14. #14
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,993
    Thanks Thanks Given 
    183
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    hehe splinter je pravi splinter....
    Volio bih da znam,posto je vec rijec o borilackim vjestinama, je li iko od vas trenirao koji borilacki sport i koliko vremena?
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  15. #15
    Orion Guest

    Default

    Pozdrav svima opet.

    Odgovor momku sa nickom SENSEI, koga mozda i znam uzivo

    Kenji Shimitsu definitivno nije jedini majstor Aikido-a na svijetu

    Kenji Shimitsu je bio u odredjenom periodu uchenik osnivacha modernog aikido-a Morihea Ueshibe. Bili su to i sensei Tamura, sensei Tohei, sensei Tada, sensei Shioda i mnogi mnogi drugi. Prouchavajuci mnoge druge vjestine, Ueshiba je tokom niza godina koliko je formirao danashnji moderni aikido, mijenjao stvari, uvodio nove tehnike, izbacivao neke za koje je smatrao da su nepotrebne. Tokom tog niza godina nisu ni Shimitsu, ni Kohei, ni Tada, ni Shioda ni ostali bili non stop uz osnivacha. Jedini je to bio Morihiro Saito, veliki majstor koji je preminuo mislim prosle godine i koji je od rane mladosti pa do zadnjih dana svog zivota prenosio i poduchavao vjestinu u onom obliku u kakvom je na kraju formirao i ostavio mu je u nasledstvo osnivac O Sensei.
    Svi ostali su se odvajali i napustali Japan u razlichitim periodima treniranja i odlazili po svijetu da poduchavaju Aikido. Nesto zbog razlika u raznim periodima formiranja aikidoa od strane O Sensei-a, nesto zbog svoje lichne percepcije ove vjestine, svaki od njih je osnovao svoju shkolu, nazvao je odredjenim imenom i na neki sebi svojstven nachin poceo da poduchava Aikido.

    Koichi Tohei je formirao Ki-Aikido koji ima svoje poklonike shirom svijeta, pa i u Srbiji. Gozo Shioda je formirao Yoshinkan Aikido koji je najrasprostranjeniji u Kanadi. Tamura je ostao u Aikikai-u i sada poduchava shirom evrope a zivi u francuskoj i sa njime sam se sreo i trenirao na jednom od evropskih seminara. Morihiro Saito je poduchavao izvorni aikido u shkoli koja se zove Iwama Ryu Aikido i sto se evrope tiche, najacha je u Italiji. Kenji Shimitsu je osnovao Tendo Ryu Aikido i mislim da je ta shkola najjacha u Njemachkoj (nisam siguran). Ima ih jos...

    Ne moze se govoriti o tome koja je shkola bolja ili ne vec samo o razlichitosti. Sve imaju isti korijen, a to je misao i filozofija Morihea Ueshibe tj. O Sensei-a.

    Kao i svi ovi koje sam nabrojao, i kao i mnogi ostali (Tada, Yamada, Abe...), i Kenji Shimitsu je zaista veliki majstor i jedan od onih kojima smo se divili dok smo uchili i kojima se i danas divimo i koje i danas postujemo. Imajuci svoju shkolu on ima pravo da potpisuje certifikate i da daje zvanja kako on misli da treba. Chuo sam da je g-din Mitar Vujovic uchlanio svoj klub u Tendo Ryu shkolu aikido-a, a da li je dobio kakav certifikat to zaista ne znam i u to necu da ulazim.

    Moj certifikat i certifikati moja 4 druga, (odnosno diplome napisane japanskim slovima na A3 formatu sa nashim imenima, kao i budo pasoshi (koji izgledaju kao pravi pasoshi) u kojima je napisano zvanje 1 DAN i ovjereno pechatom Aikikai Hombu Dojo-a, kao i potpisom, chini mi se, Moriteru Ueshibe, su stigli direktno iz centrale Aikikai Hombu Dojo-a iz Japana, kojom rukovodi Doshu Moriteru Ueshiba, unuk osnivacha Morihea Ueshibe, dakle direktni naslednik koji ima duznost i zadatak da chuva lik i djelo svoga djeda i da poduchava Aikido shirom svijeta. Nosilac je zvanja 10 DAN koje dobija nasledstvom.

    Osim nas petorice tu je i momak koji nas je vishe od deset godina poduchavao koji ima vishe zvanje kao i nash drug koji je za 1 DAN polozio prosle godine tako da ne znam da li bash sad ima taj certifikat jer je potrebno skoro godinu dana od polaganja da se on dobije iz Japana, ali definitivno ce ga uskoro dobiti. Dakle sedmorica momaka u PG imaju diplome i budo pasoshe Aikikai Hombu Dojo-a koji su stigli iz Japana i koji su ovjereni od strane unuka samog osnivacha. Valjda je to dovoljno...

    Dakle jos jednom da kazem, Shimitsu je veliki majstor, i njegov certifikat je naravno veoma validan, ali zaista nemam informaciju sta je i kome i da li je kome sta potpisao u Crnoj Gori. To me na kraju krajeva i ne zanima.
    Ono sto me zanima je moj put u Aikido-u (koji trenutno stagnira iz nekih privatnih razloga) i put mojih prijatelja i ogromna zelja da se ova sjajna vjestina omasovi i pravilno promovishe i predaje u Crnoj Gori. Izmedju ostalog problem je manje vishe chisto finansijske prirode. Potrebna je prava sala, velika, chista, prekrivena tatamijem.

    Sto se g-dina Djurashkovica tiche, on je jedan od nas petorice koji smo istovremeno dobili certifikate iz Japana za 1 DAN aikido-a, s tim sto je uporedo pokrenuo shkolu Kendo-a (japanskog machevanja) i polako iz godine u godinu napredovao sa svojim klubom, osvajao razne titule i certifikate. Njegov 3 DAN su potpisali Japanski majstori Kendo-a veoma visokih zvanja, na kupu Madjarske u Budimpeshti, tako da se u njegovo umijece ne moze i ne smije sumnjati.

    Nas, sada vec shestorica, koji imamo 1 DAN nismo isti, nemam istu percepciju aikido-a, a necete je ni vi imati kada pochnete sa treninzima. Neko zna bolje, neko pokazuje bolje, neko tehnichki radi bolje. Ja jos nijesam u mogucnosti da odvojim vremena za poduchavanje Aikido-a (mozda uskoro), ali vam od srca preporuchujem da pochnete da trenirate kod g-dina Djurashkovica ako mislite da pravilno nauchite i shvatite sve ono shto chini Aikido.

    Mislim da sam dovoljno napisao.... ali dobro, ne zamjerite. Sam sam u kancelariji, pa posto nemam sagovornika, onda se raspisah

    Domo arigato gozaimasu.....

    Orion
    Last edited by Orion; 15-03-06 at 15:10.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    324
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ok ja sam mislio na tendo Ryu diplomu Mitar je ima sigurno ali to nije bitno glupo mi je sto se ne udruzimo zajedno smo jaci

  17. #17
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    128
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    He he he, zahvalio bih se ovome gospodinu Orionu, na iscrpnom objashnjenju ovih stilova u aikido-u. Nadam se da ccemo se sresti,
    jednoga dana kad ostanesh sam na bojnome polju...

    Pitao bih gospodina Mysterija da nam kaze koja su njegova zvanja u vjeshtinama koje je trenirao i da li se nekada takmichio u nekoj od njih.

    A Senseiu bih odgovorio: Dobar predlog ali mozze li se to ostvarit !?

    I da, treniram i nisam uchitelj nego uchenik...

    Eeee, da mi treneri znaju da sam na forum iskochio, macu bi mi dali

  18. #18
    Orion Guest

    Default

    Nema na chemu....

    Orion

  19. #19
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,993
    Thanks Thanks Given 
    183
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    predmajstorsko zvanje ju-jutsu-a (kafeni pojas), takmicio sam se na prvom crnogorskom takmicenju, u pitanju su bile demonstracije tehnika.......
    Ali to nije puno vazno...htio sam da pitam nekog od vas koliko kosta ona oprema za kendo kaciga, ALJINE, i Stap (inace volio bih da znam kako se zovu BASH) , ima li kod nas dje da se trenira.
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Eugene, OR - USA
    Posts
    1,452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mistery
    predmajstorsko zvanje ju-jutsu-a (kafeni pojas), takmicio sam se na prvom crnogorskom takmicenju, u pitanju su bile demonstracije tehnika.......
    Ali to nije puno vazno...htio sam da pitam nekog od vas koliko kosta ona oprema za kendo kaciga, ALJINE, i Stap (inace volio bih da znam kako se zovu BASH) , ima li kod nas dje da se trenira.

    Koliko dugo treniras ju-jutsu?
    I jeli to japanska ili brazilska ili... verzija?!
    (@Dovla): mosqito ga ujeo
    (+Nerd): sta je mosqito
    (@Dovla): vrsta komarca

  21. #21
    Orion Guest

    Default

    Quote Originally Posted by mistery
    predmajstorsko zvanje ju-jutsu-a (kafeni pojas), takmicio sam se na prvom crnogorskom takmicenju, u pitanju su bile demonstracije tehnika.......
    Ali to nije puno vazno...htio sam da pitam nekog od vas koliko kosta ona oprema za kendo kaciga, ALJINE, i Stap (inace volio bih da znam kako se zovu BASH) , ima li kod nas dje da se trenira.
    E moj mistery....chitas li ti uopste sto ja pishem?
    Pa gore sam ti pomenuo da g-din Djurashkovic pored toga sto ima 1 DAN u Aikido-u ima i 3 DAN u Kendo-u. On je doveo Kendo vjeshtinu u CG i vodi KK Buducnost. Gore sam ti napisao i broj mob. na koji mozes da se o svemu informishesh bilo da je vezano za Aikido ili Kendo treninge. Kendo treninzi se odrzavaju 3 puta nedeljno u Sportskom centru Moraca, u maloj sali, ali precizne termine sada ne znam.

    Cijena Kendo opreme neka te u startu ne brine. Prvi mjesec treninga se oprema ne oblachi vec se stichu neka osnovna saznanja o ovoj vjeshtini. Stavovi, suburi-i, zasjeci.... praktikuju se odredjene vjezbe radi razvijanja osjecaja za rukovanje machem.

    Oprema se zove zajednichkim imenom Bougu, a sastoji se iz 4 dijela. Men se zove maska koja se stavlja na glavu, Do je oklop koji ide preko stomaka, Kote su shtitinici za ruke u obliku rukavica i Tare je dio koji se veze oko struka i sluzi za zastitu kukova kao i sa stavljanje natpisa sa imenom i grbom drzave, odnosno kluba kojeg takmichar predstavlja. Cijena ima raznih kompletne opreme, zavisno od toga koliko je milimetara oklop debeo, da li je u pitanju neki ruchni rad i sl. Otprilike se za 350 - 400 Eura moze naruchiti solidna oprema (bez troshkova prevoza).

    Ono sto ide ispod samo oklopa je gornji dio kimona koji se zove Gi, i donji dio u obliku jako shirokih bermuda (dakle, nije u pitanju suknja) koji se zove Hakama. Hakama se koristi i u Aikido-u mada je napravljena od drugachijeg materijala. Nista tu nije ekskluzivno. Ona predstavlja dio tradicionalne noshnje Japana. Takodje ima jeftinih i skupih varijanti, ali recimo da je najjeftiniji komplet Gi + Hakama oko 40 Eura (bez troshkova prevoza).

    Mach, odnosno njegova simulacija se zove Shinai, sastavljen je od 4 segmenta bambusa koje drze zajedno djelovi od koze. Postoji vishe duzina. Shinai u stvari je sportski rekvizit kojim se radi Kendo i simulira pravi mach da ne bi doshlo do ozbiljnijih povreda, jer Kendo je sve, samo nije naivan. Kendo je agresivna, napadachka vjeshtina, ali ko krene tim putem, nece zazaliti.

    Pogledaj na www.kendoshop.com za sve sto te zanima vezano za opremu.

    Pogledaj na www.kendo.20m.com/first.htm da bi vidio prezentaciju Kendo kluba Buducnost. Jedno sto se razlikuje je telefon G-dina Djurashkovica koji je sada 067 867 035. U svakom sluchaju tu mozes pronaci dosta informacija o onome shto su momci iz KK Buducnost do sada uradili. Da, jedna napomena...ne znam samo kad je sajt zadnji put update-ovan pa ne znam da li su predstavljeni i zadnji uspjesi ostvareni 2005. god.

    Ne chudite se shto sve ovo znam.... to su sve moji drugovi

    Orion

  22. #22
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    324
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dje ima jeftino hakama da se nabavi

  23. #23
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,993
    Thanks Thanks Given 
    183
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    Orion fala na ovako iscrpnom odgovoru,
    Hal, trenirao sam ju-jutsu ranije, evo vec druga godina kako pauziram.To je japanska ju-jutsu.
    A kendo je poceo u zadnje vrijeme da me impresionira, tako da cu najvjerovatnije i pocet da ga treniram
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Eugene, OR - USA
    Posts
    1,452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ^ Axa... Pomislio sam da nije slucajno brazilska verzija, pa me zbunilo da neko na nasem podruciju ima braon pojas...
    (@Dovla): mosqito ga ujeo
    (+Nerd): sta je mosqito
    (@Dovla): vrsta komarca

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    294
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo da se i ja obratim sobzirom da sam i ja verifikovani majstor Aikdoa i da treniram vec 11 godinaH.
    Od 1995-te postoji Aikido klub "Podgorica" koji vodi Predrag Buric. Treninge smo pocheli u borilachkoj sali SC Moracha ali je vremenom sala propala pa smo se prebacili u Masline u salu Judo kluba "Jedinstvo", gdje i danas treniramo. Pedja Buric je na put izveo 6 majstora, tj. shestorica imamo verifikovane diplome iz Japana. Od te shestorice dvojica su i dalje aktivni u AK Podgorica, jedan vodi treninge u teretani "Eurosport", a jedan se vidim, poslije duze pauze, ponovo aktivirao. Ostala dvojica "spavaju"
    Ja se mogu pohvaliti da sam jedini chlan AK Podgorica koji od '95 pa do danas nije pravio pauzu u treniranju i da sam jedini od petorke koju je Orion pomenuo koji je ostao u klubu.
    Shto se tiche Mitra, koliko sam ja informisan, on ne posjeduje nikakav sertifikat. Pouzdano znam da ne uziva postovanje nekih vecih majstora, ne bih pominjao razloge jer ne zelim da se ovo protumachi kao olajavanje.
    U Crnoj Gori se dosta ljudi predstavlja da su majstori Aikidoa, chak je bio sluchaj da je neki lik iz Rozaja doshao iz Turske sa peharom za osvojeno prvo mjesto na "takmichenju u Aikidou". Na kraju se ispostavilo da ga je kupio u nekoj sportskoj radnji.

    Ako nekoga interesuje treninzi Aikido kluba Podgorica se odrzavaju ponedjeljkom, srijedom i petkom u periodu od 21:00 do 22:30 u sali judo kluba Jedinstvo u Maslinama.

    @ Orion...***** si iziJo ako, poslije ovolike priche, ne pochnesh ponovo da trenirash

    @ Dejo Djurashkovic aka Rudolf...puno srece u radu buraz!!!
    Kanibalizam je privredna grana u razvoju

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Aikido
    By Carski in forum Ostali sportovi
    Replies: 15
    Last Post: 03-08-05, 10:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •