Page 68 of 84 FirstFirst ... 185864656667686970717278 ... LastLast
Results 1,676 to 1,700 of 2091

Thread: O motociklu...

  1. #1676
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    mogu ti ga završit povoljno jer mi je ponuđen u komp a ne znam đe bih s njim...
    Ja sam ovo ovamo u amerike mislio da se pojacam, tamo za cg imam 990. Ali salji na PM info, ako je nesto interesantno mozda uzmem u obzir.
    Mada ce me se roditelji odreci ako pomenem jos jedan motor.
    U jednom momentu se potrefilo da imam 4, 2 tamo 2 ovamo, kretali su bili u novine clanak da objave.

    Uz Multistradu1200 ovamo bih uzeo nesto skroz druge prirode, da malo odmorim od brzine, pa sam gledao Diavel, M109R, Vulcan2000, VTX1800, pa cak i K1600GT.
    Diavela sam kratko vozio, toliko kratko da me entuzijazam nije pustio da budem racionalan a vjerovatno mi je mali motor. Ostale nisam vozio.
    Last edited by dub_c; 12-06-23 at 16:49.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  2. #1677
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    ovaj je u pitanju, sa američkom vozačkom ga možeš vozit i na strane table (nebitno koje)

    https://autodiler.me/motori/prodajem...-ad328734652me
    She is only here to annoy herself!

  3. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  4. #1678
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,642
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    aok mene,kakva lutka

  5. #1679
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    ima obrtnog mjenjač mu ne treba
    She is only here to annoy herself!

  6. #1680
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    2050ccm e taman mu ne treba mjenjac no moze i kamp-prikolicu vuc


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  7. #1681
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ovaj je u pitanju, sa američkom vozačkom ga možeš vozit i na strane table (nebitno koje)

    https://autodiler.me/motori/prodajem...-ad328734652me
    brutalan motor u svakom pogledu!
    ali to mi je nesto sto mogu da zamislim ovamo u kaliforniji ali ne u cg.
    tebi hvala sto si se sjetio
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  8. #1682
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    301
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Pitanje za vas motocikliste za nekog ko se rqzmislja o skromnoj vespi, kalkulisem isplatljivost , koliko mjeseci se moze u Podgorici voziti u toku godine ?
    Da stavim na papir , sve sto se ekonomije tice.

    Послато са M2101K6G помоћу Тапатока

  9. #1683
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    može 12 ako se dobro obučeš
    She is only here to annoy herself!

  10. The Following 7 Users Say Thank You to NSX For This Useful Post:


  11. #1684
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pozitiva View Post
    Pitanje za vas motocikliste za nekog ko se rqzmislja o skromnoj vespi, kalkulisem isplatljivost , koliko mjeseci se moze u Podgorici voziti u toku godine ?
    Da stavim na papir , sve sto se ekonomije tice.

    Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
    365/12 ako se dobro obuces. A za to ti treba jedno 400-450e (bez cipela) otprilike.
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  12. #1685
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Moze, ali je kutara voziti po kisi, oblaciti kisna odijela, pa ih svlaciti poslije kad dodjes na posao, pa oblaciti opet dok ti pada kisa za vrat itd...
    Realno je da je u PG komforno voziti ljeto/zima kad god nema kise, a to je racunaj nekih pola godine ako cemo realno.. A moze i vise...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  13. #1686
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Može svih 12 mjeseci, pogotovo skuter, za razliku od motocikla nema čišćenja i podmazivanja lanca, zbog oplata noge (stopala pogotovo) zaštićene od atmosferija i vode sa kolovoza. Kada je kiša ili snijeg (a Podgorica ima puno više sunčanih dana) nije baš za početnike, a ne bih ni savjetovao kada je jak vjetar. Dobra jakna i kišne pantalone su dovoljne za poneku kišu od kuće do posla. Za vremenske prilike kada treba kompletno kišno odjelo… što neko napisa, bolje neki drugi prevoz.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. The Following 2 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  15. #1687
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    voze ljudi ove elektroskutere po kiši tako da što ne bi i motor
    She is only here to annoy herself!

  16. #1688
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Dobro, salim se malo naravno, svako vozi motor iz svojih pobuda i treba da uziva u tome... Ja sam licno poceo voziti motor zbog putovanja a ne toliko zbog druzenja

    Sto se tice pocetnika i prvog motora, ja sam poceo relativno kasno voziti kad sam malo zrelije razmisljao, sa nekih 24-25 godina kad sam mogao sam sebi priustiti motor a da mi ga ne kupuje familija koja se tome naravno protivila. S obzirom da sam ga otplacivao na kredit, isao sam sa logikom da mi treba nesto sto mogu voziti tih nekoliko godina dok ga otplatim a ne da mi dosadi naredne "sezone", kao i da mogu putovati dalje sa njim... Tako da sam krenuo odmah sa nesto vecim motorom, polovna Yamaha Tenere XT660Z, poveci motor, tezak, ali osrednje jak, dovoljno za putovanje sam ili u dvoje... I bas se nisam pokajao, vozio sam ga nekih 4-5 godina, presao sa njim nekih 40.000km od Alpa i Dolomita dolje do Santorinija... Nije me nikad izdao.
    Za mladje vozace bih preporucio nesto malo modernije, polovno (jer ispasce motor poneki put, ogrebace se, dosadice itd) sa pomocnom elektronikom (ABS, kontrola proklizavanja itd) koja pomaze da se oproste neke pocetnicke greske.
    Ali opet je sve u glavi, neko se i sa 50kubika zaleti 80 na sat i slomi se, a neko vozi bez problema i 1200 kubika...
    Hvala svima na komentarima, sve što ste napisali apsolutno ima smisla.

    Da budem konkretniji, razmišljao sam o Rebelu 1100 DCT - znam da je težak i jak motor, ali sam išao logikom da kupim odmah to što mi se sviđa. Dovoljno sam pancat da se ne palim na brzu vožnju i vrlo svjesan da me neko čeka doma. Koliko vidim, kruzeri su generalno teški, npr. Rebel 500 je nešto malo ispod 200kg.

    Ekipa me savjetuje da uzmem enduro varijantu kakve oni voze, ali nijesam fan tih motora i radije bih kulirao na kruzeru, obilazio motorijade i slušao neki r'n'r. Ne bi to bile neke kilometraže, samo za sopstveni gušt.

    Vjerovatno će neko reći da su enduro motori udobniji i da su pogodniji za naše puteve, što je sigurno istina, ali...
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Mile_Djikanovic For This Useful Post:


  18. #1689
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Kao sto je neko davno na ovoj temi napisao, kupovina motora nije nikada racionalan akt.
    Prema tome za svoje pare kupi ono sto ti se svidja, pa sve i da se zajebes.
    Bolje da sam sebe zajebes, nego da te neko drugi i necije druge zelje zajebu.
    Vozi i uzivaj. Prodaj sjutra i kupi bolji, brzi, jaci. Jednom se zivi
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  19. The Following 3 Users Say Thank You to Incognito For This Useful Post:


  20. #1690
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    Hvala svima na komentarima, sve što ste napisali apsolutno ima smisla.

    Da budem konkretniji, razmišljao sam o Rebelu 1100 DCT - znam da je težak i jak motor, ali sam išao logikom da kupim odmah to što mi se sviđa. Dovoljno sam pancat da se ne palim na brzu vožnju i vrlo svjesan da me neko čeka doma. Koliko vidim, kruzeri su generalno teški, npr. Rebel 500 je nešto malo ispod 200kg.

    Ekipa me savjetuje da uzmem enduro varijantu kakve oni voze, ali nijesam fan tih motora i radije bih kulirao na kruzeru, obilazio motorijade i slušao neki r'n'r. Ne bi to bile neke kilometraže, samo za sopstveni gušt.

    Vjerovatno će neko reći da su enduro motori udobniji i da su pogodniji za naše puteve, što je sigurno istina, ali...
    Nezgrapne su to mašine za naše (ovdje pod ,,naše” mislim na region Balkana) puteve, zbog krivina i konfiguracije terena enduro ili supermoto ima više smisla… ali, to su racionalna razmišljanja koja se ne uklapaju u doživljaj motocikla. Po n-ti put, sjednes na motocikl (Rebel, Wild Star, SuperDuke, GS, V-Storm, … nebitno) i na kojem imaš onaj najveći blesavi osmjeh, e, taj je za tebe.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. The Following 4 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  22. #1691
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Biće nešto u doglednom periodu iskreno se nadam
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  23. #1692
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Kad smo vec kod motora, ja i supruga se prije par dana vratili sa putovanja Italija/Svajcarska sa ovom magaricom srednje klase...
    KTM 790 Adv R... Drzi se dobro za sada, 2019 godiste, 26.000km na satu... Da je ne ureknem
    Evo par fotografija...





    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  24. The Following 12 Users Say Thank You to Incognito For This Useful Post:


  25. #1693
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,691
    Thanks Thanks Given 
    1,088
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Svaka čast

  26. The Following User Says Thank You to HaRRyy For This Useful Post:


  27. #1694
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    @Incognito, imas ti i boljih fotki uzivanje je gledati kuda ste prolazili! Svaka cast!

    Ja sam napravio jedno putovanjce, myself, uzeo odmora malo i iz Los Andjelesa posao da obidjem mjesta, puteve i drugare u San Francisku/San Jose-u dje sam nekad zivio. Dosao mi sestric od 15godina u goste pa smo ucili malo kako se vozi motor i kako se ponasa, a bogami i back to basics, basket se igra svaki dan, al to je offtopic
    Iz LA do San Jose ima nekih 500-800km, zavisi od rute kojom se ide, ja se uvijek trudim da izmislim nesto zanimljivo, bilo je dosta kise ovog proljeca u Kaliforniji i naljepsi dio cuvenog HWY1 je zatvoren. Ovog puta sam presao samo 650km jedvaaaa sam prvih 300 odvozio. Nisam bio odmoran, krenuo sam sa posla, pa svratio kod zubara pa dok sam izasao iz gradske guzve i onda uz okean 15tak stepeni, medjutim cim sam se odvojio od obale temperatura se dize i u neka doba bjese 35C. Razmisljao sam cak i da se vratim, pa sjutra dan da probam ili da trazim neki hotel, ovo mi se desilo prvi put.
    Stadoh da jedem i odmorim, pijem nesto malo i ajde krecem dalje i iducih 300km je bilo skroz druga prica, vratila se neka energija, naisao na ljepse puteve i manje guzve i uzivao sam iako sam se dovezao kuci tek oko 22-23h.
    U iducem postu ide par fotki, sa telefona sa tog puta.
    E sad, oko Los Andjelesa ima sjajnih puteva i cijele godine se vozi jer je klima perfektna, ali oko San Franciska ima jos boljih puteva jer je priroda savrsena Ima vise kise i naravno sve je zeleno i u par minuta se predje sa obale okeana koja zna biti surova, u najljepse moguce sume sa sekvojama kojima nema kraja!
    Tu u sred sume se srecu ti dobri putevi i na raskrsnici su 2 prodavnice, mala pumpa ii mali restoran koji postoje tu cirka 70 godina.
    Svakog vikenda se skuplja ekipa motorista, ne postoji motor koji ovdje ne mozete da sretnete, oldtajmeri, 6 cilindara, 2taktni...motori sa 200.000km i motori sa 200km.
    Ko voli, sa druge strane se parkiraju automobili...ja sam mislio da sve znam ali je ovog vikenda bilo auta koje nisam umio da prepoznam. Meka i Medina
    vruce, 35 stepeni, dokopali se hlada i tu u pricu, malo i neki momak sa Aprilia RSV4 Tuono Factory simpatican nesto prica o voznji, udavi sve ostale, i sad se nesto zafrkavamo i on kao idem do okeana da se rashladim, reko i ja sam mislio jer sam izgorio i dan prije i danas, moram malo da se smrznem (15c). I on se oblaci, a ja spakovao jaknu jer sam mislio da vozim skroz polako i da uzivam, reko nece mi trebati. Pitam ga mogu li ja sa tobom, on veli moze ako mozes da me pratis. Reko i ako ne mogu, samo ti pici, znam ja put a i bez jakne sam, necu brzo. E evo vam sad video

    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  28. The Following 12 Users Say Thank You to dub_c For This Useful Post:


  29. #1695
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default O motociklu...

    https://drive.google.com/drive/folde...UPXYXREjsIAXH-


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by dub_c; 06-07-23 at 19:37.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  30. The Following 3 Users Say Thank You to dub_c For This Useful Post:


  31. #1696
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Ovo je sve samo ne lagana vožnja (ja sam se u*rao od straha gledajući, ne znam da li bi mogao prati ritam)
    Put je fenomenalan, krivine posložene vrhunski


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  32. The Following 2 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  33. #1697
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,691
    Thanks Thanks Given 
    1,088
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Jedini put gdje bas uzivam, doduse jos uvijek sa maxi skuterom, to je ovaj sa snimka.

    Mnogima je vjerovatno nepoznat put, ja uzivam ovuda da se spustim od Gusinja do Podgorice (70km), produzim do Budve ili Herceg Novog, napravim krug do Niksica i opet nazad. Znam za dva dana da iskucam i do 500km.

    Snimao sam telefonom, nisam jos nabavljao kakvu opremu za snimanje, ali bice.




  34. The Following 4 Users Say Thank You to HaRRyy For This Useful Post:


  35. #1698
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    811
    Thanks Thanks Received 
    442
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    @dub_c Samo se nadam da ti je na satu brzina u km/h a ne u mph...
    Dobra ti je fora s fotografijom na tankbag, btw.

  36. The Following User Says Thank You to Tica For This Useful Post:


  37. #1699
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    @Incognito, imas ti i boljih fotki uzivanje je gledati kuda ste prolazili! Svaka cast!
    Fala fala, nego da ne zatrpavam ovdje sa fotkama previse
    Nije ti vala ovaj sa Apriliom neki trkac, bolje ti ceras tu Multistradu.
    Mada je tamo sigurno i navika da se vise postuju ucesnici u saobracaju, pa mozda i zato
    Lijepo se voze moderni putni enduro motori, mozes lagano da krstaris, a mozes i u sport mod da gulis kofere po krivinama...


    Inace, ima odredjenih dana kad ti voznja padne teze, umoris se, isforsiras se, stigne te umor...
    Nama sad na putu je prvih par dana bilo dosta ambiciozno, po 450-500 km dnevno, uglavnom bez autoputeva...
    Treci nam je dan bila ruta iz Dolomita do Svajcarske, sve bez autoputeva, i sigurno 10ak passova, dosta optimisticno...
    To smo popodne dosli skoro mrtvi u smjestaj

    Evo je ruta ako nekome moze valjati: https://www.google.com/maps/d/viewer...0000000007&z=9

    Inace dosta sam passovao prosao po Dolomitima, Alpima i ostatku Evrope, ali moram izdvojiti da mi je SustenPass u Svajcarskoj bas ostavio utisak.
    Vodopadi na sve strane, ne zna covjek dje prije da gleda... Evo dva kratka snimka, los je kvalitet zbog prebacanja sa Vibera:

    https://youtube.com/shorts/3rJIdiyjzyQ

    https://youtube.com/shorts/yDelymPtW-k
    Last edited by Incognito; 07-07-23 at 08:20.
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  38. The Following 4 Users Say Thank You to Incognito For This Useful Post:


  39. #1700
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    @Incognito Pratio sam i ja turu kao i prethodne i svaka ti cast, kapa dolje . To je ono pravo kako se uziva u putovanjima sa motorom i stvarno sjever Italije, Svajcarske, Austrije je prostranstvo koje ima mnogo toga za vidjet i uzitvat ...
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  40. The Following 3 Users Say Thank You to Stivi For This Useful Post:


Page 68 of 84 FirstFirst ... 185864656667686970717278 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •