Page 50 of 83 FirstFirst ... 4046474849505152535460 ... LastLast
Results 1,226 to 1,250 of 2053

Thread: O motociklu...

  1. #1226
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,563
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Pročitah cijelu temu od početka. I ranije sam pratio ali više površno. Pa rekoh da se utvrdi neko gradivo. Ono što sam odlučio da za početak odradim neku obuku i da položim naravno. Pročitah da Nikola Dragaš radi obuke? To mi je školski, pa bi možda prije kod njega nego kod nekog drugog. Iako se nismo vidjeli odavno. Jel njegova auto škola AS?
    A usput da gledam šta kupiti i ako ispadne nešto dobro a povoljno uzeti. Svakako ne bih žurio previše, nego da to odradim kako treba. Kad sam čekao do sad mogu i još nekoliko mjeseci. Valjalo bi i sopstvenu kilažu da regulišem jer će bojim se biti problema oko kupovine opreme. Zeznuto je sad i kupovati bilo kakav motor kad ne znam šta mi konkretno odgovara. Jer koliko sam mogao pročitati od svih vas jeste to da je izbor motora skroz individualan.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  2. #1227
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,563
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    @wulfy ako sam dobro zapamtio hvalio si Hondu Deauvile, vidjeh ovu na dileru. Možda i znaš ko je vlasnik... https://autodiler.link/66Qp1oACA8oUitsJ9

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  3. #1228
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    ta Deavuille je dobra ja sam je gledao ali je sad 1000 skuplja nego što je bila prošle godine...moći ćeš lijepo da se voziš ali je prodavati nećeš
    She is only here to annoy herself!

  4. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  5. #1229
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Odličan motocikli, ali mora da ti se svidi ako ti se ne svidi teško ćeš ga prodati.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  6. #1230
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    711
    Thanks Thanks Given 
    756
    Thanks Thanks Received 
    399
    Thanked in
    131 Posts

    Default

    @extravaganza, dok ne počneš vozit znaš samo što ti se izgledom dopada. Tek posle, vozeći, skontaš što bi volio a što ne bi. Što kažu, plivanje se uči u vodi

    Moj je savjet da uzmeš neki običan i jeftin motor od cca 150 kubika i vozikaš se neko vrijeme dok se ne ušteliš i vidiš u čemu najviše uživaš.
    Ovako nešto: https://autodiler.me/motori/sym---wolf-ad307083087me

  7. #1231
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Dobar predlog od Tica, bolje da uzmes nesto jeftino i manju kubikazu iako ce ti relativno brzo dosaditi sto je "nejak" ali ces zato malo da se izbirikas sa saltanjem, kocenjem i tako.
    Ja se sjecam da sam sa Keeway speed 125 odradio turu od Herceg Novog do Zlatibora, kampovao 3 dana i nazad (moto skup Highlander)

  8. The Following 2 Users Say Thank You to NoLimit For This Useful Post:


  9. #1232
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    711
    Thanks Thanks Given 
    756
    Thanks Thanks Received 
    399
    Thanked in
    131 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Ja se sjecam da sam sa Keeway speed 125 odradio turu od Herceg Novog do Zlatibora, kampovao 3 dana i nazad (moto skup Highlander)
    Sjajno Meni PG-BD bila najdalja vožnja sa 125ccm, i to u novembru Ponekad najozbiljnije razmišljam da uzmem neki stari APN4 i odem da na neku turu po bivšoj Jugi.

  10. #1233
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,891
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    158 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Pročitah cijelu temu od početka. I ranije sam pratio ali više površno. Pa rekoh da se utvrdi neko gradivo. Ono što sam odlučio da za početak odradim neku obuku i da položim naravno. Pročitah da Nikola Dragaš radi obuke? To mi je školski, pa bi možda prije kod njega nego kod nekog drugog. Iako se nismo vidjeli odavno. Jel njegova auto škola AS?
    A usput da gledam šta kupiti i ako ispadne nešto dobro a povoljno uzeti. Svakako ne bih žurio previše, nego da to odradim kako treba. Kad sam čekao do sad mogu i još nekoliko mjeseci. Valjalo bi i sopstvenu kilažu da regulišem jer će bojim se biti problema oko kupovine opreme. Zeznuto je sad i kupovati bilo kakav motor kad ne znam šta mi konkretno odgovara. Jer koliko sam mogao pročitati od svih vas jeste to da je izbor motora skroz individualan.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

    Moram ti rec da sam ja KUPIO motor a da ga nisam ni probao Ne kazem da je tako ispravno, nego da ima i toga

    One price koje su mi cesto govorili da treba prvo uzet 125, pa 250, pa ~500-600, pa 1000, nemaju bas smisla. Luksuz je, sto vremenski sto novcano, prebacat se sa kubikaze na kubikazu, jer em ces novac izgubit, em vrijeme, jer znas da se neces zadrzat ni na 125 ni 250 (ne racunajuci one koji su se zaustavili na (maxi)skuterima za kroz grad), nego samo treba kontrolisati onu kocnicu u glavi i mozes odma sjes na 600-1000, S TIM STO na manjim kubikazama se lakse tolerisu greske s gasom i ostalim. Na vecim i jacim motorima je sve to mnogo agresivnije.

    Ja sam za prvi motor uzeo suzuki dr350 (350 kubika, 30ks, 120 kg). Neka zlatna sredina za moje potrebe, bar za neki duzi naredni period. Karakteristike su mu takve da je savrsen i za ucenje a i za vise od ucenja (isli su na put oko svijeta s njim). Moja je preporuka neki motor tipa krosera, jer se na tim manjim kilazama lakse savladavaju sve tehnike.
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  11. #1234
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Da se nadovežem na priču, meni su privlačili (i dalje mislim da su lijepi) tzv. kruzer motocikli (kada se pojavila Yamaha Drag Star mislio sam ljepši motocikl ne postoji), no, sada (zapravo mnogo ranije) ne bih ga kupio i vozio jer nije ovo teren (brdo, krivine, uglavnom loš asfalt) za tu vrstu motocikala i mučenje je voziti. Sjećam se kada sam prvi put sio na pomenuti Drag Star i kakav mi je osmijeh bio kada sam je zasio, i da se isti izgubio oko Kamenova (krenuo iz Budve ka Baru), što je put postajao zanimljiviji (za bilo drugu klasu motocikala) to je sa Drag Star bilo mučenje. Ovo je odličan savjet od @Tica , početi sa nečim malim (125 - 250 kubika) što se relativno lako kupi i poslije proda, a na čemu će se lakše izgraditi lične preferencije. Možda nisi ni znao a svijeće ti se terenska vožnja ili pak sportska ili... Za jednu sezonu ćeš znati (pa i to želiš li uopšte motocikl).

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Last edited by wulfy; 17-02-22 at 12:31.

  12. #1235
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    Moram ti rec da sam ja KUPIO motor a da ga nisam ni probao Ne kazem da je tako ispravno, nego da ima i toga

    One price koje su mi cesto govorili da treba prvo uzet 125, pa 250, pa ~500-600, pa 1000, nemaju bas smisla. Luksuz je, sto vremenski sto novcano, prebacat se sa kubikaze na kubikazu, jer em ces novac izgubit, em vrijeme, jer znas da se neces zadrzat ni na 125 ni 250 (ne racunajuci one koji su se zaustavili na (maxi)skuterima za kroz grad), nego samo treba kontrolisati onu kocnicu u glavi i mozes odma sjes na 600-1000, S TIM STO na manjim kubikazama se lakse tolerisu greske s gasom i ostalim. Na vecim i jacim motorima je sve to mnogo agresivnije.

    Ja sam za prvi motor uzeo suzuki dr350 (350 kubika, 30ks, 120 kg). Neka zlatna sredina za moje potrebe, bar za neki duzi naredni period. Karakteristike su mu takve da je savrsen i za ucenje a i za vise od ucenja (isli su na put oko svijeta s njim). Moja je preporuka neki motor tipa krosera, jer se na tim manjim kilazama lakse savladavaju sve tehnike.
    Bas zbog tih gresaka na manjim motorima je bolje da krene bar sa jednim. Pa kasnije ako i dalje bude zelio moze da trguje nesto vece i bolje. Ja bih tako pa sad kako ko zeli i moze

  13. #1236
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,563
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Prvo da se zahvalim na savjetim.
    Sa tim manjim motorima mislim da bih imao problem zbog moje gabaritnosti što bi rekao jedan moj drugar. 190cm i 150 kg ne znam da li bi ovi manji mogli uopšte da me povuku i kako bi to izgledalo uopšte.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  15. #1237
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Prvo da se zahvalim na savjetim.
    Sa tim manjim motorima mislim da bih imao problem zbog moje gabaritnosti što bi rekao jedan moj drugar. 190cm i 150 kg ne znam da li bi ovi manji mogli uopšte da me povuku i kako bi to izgledalo uopšte.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Hehehehe izgledalo bi lose zasigurno. Nista onda gledaj nesto vece i jace pa samo lagano.

  16. The Following User Says Thank You to NoLimit For This Useful Post:


  17. #1238
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,077
    Thanks Thanks Given 
    869
    Thanks Thanks Received 
    267
    Thanked in
    102 Posts

    Default

    Tebi treba gabaritno veliki motor i cije vjesanje je pravljeno za dvoje. Nesto tipa tenere Xt660z, xt660x, xt660r. Moze i ova Honda, samo sto kao sto rece Wulfy taj motor se jako tesko posle proda, nazalost.
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  18. The Following 2 Users Say Thank You to VooDooPrle For This Useful Post:


  19. #1239
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Ali opet Xt660x je opet previse zivahan i startan motor za pocetnika

  20. #1240
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,077
    Thanks Thanks Given 
    869
    Thanks Thanks Received 
    267
    Thanked in
    102 Posts

    Default

    Nije on toliko jak koliko ima trzaja kad se vozi na malim obrtajima po gradu. Zivahnost svakog motora se moze umanjiti ili povecati promjenom odmjera prednjeg i zadnjeg zupcanika, kao sto se takodje i vjesanje svakog motora moze podesiti prema svojoj kilazi, ali to kosta naravno i posto nijesmo u USA trebace vremena dok to dodje do nas
    Valjalo bi da probas sto vise motora, svaka kategorija sve vozi razlicito. Imas dosta godina da mozes i sa 600ccm+ krenuti. Uvijek pomenem jedan primjer, davno sam sam citao na ADV rider forumu o jednoj zeni koja je sa 64 godine prvi put pocela da vozi jer joj je to zelja bila cijelog zivota, i ubrzo nakog toga se odlucila na put oko svijeta sa Stromom 650 tako da nikad nije kasno samo kad se zeli.
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  21. The Following 3 Users Say Thank You to VooDooPrle For This Useful Post:


  22. #1241
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,077
    Thanks Thanks Given 
    869
    Thanks Thanks Received 
    267
    Thanked in
    102 Posts

    Default

    Enduro motori sto spominje Stevan su uglavnom fabricki sa oprugama podesenim za vozace do 100kg.
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  23. The Following User Says Thank You to VooDooPrle For This Useful Post:


  24. #1242
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,563
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Iz razloga jer poznaje moje gabarite NSX mi je odmah preporučio onog BMW-a RT
    https://autodiler.link/82ffR4hRvWY2zokeA

    Danas nisam imao vremena da se čujem sa Nikolom i pričam detaljnije oko obuke. Ono što sam vidio na sajtu jeste da od motocikala ima Piagio Medley 125, Kawasaki Z400, Yamaha MT07. Definitivno je najbolje da odradim obuku kako bih mogao makar probati nekoliko motora i onda znati šta mi otprilike odgovara i na osnovu toga tražiti konkretan primjerak.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  25. #1243
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    ja računam ako ga policija svuda po svijetu vozi da ne može bit loš motor...
    She is only here to annoy herself!

  26. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  27. #1244
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,419
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    4,385
    Thanked in
    1,907 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Iz razloga jer poznaje moje gabarite NSX mi je odmah preporučio onog BMW-a RT
    https://autodiler.link/82ffR4hRvWY2zokeA

    Danas nisam imao vremena da se čujem sa Nikolom i pričam detaljnije oko obuke. Ono što sam vidio na sajtu jeste da od motocikala ima Piagio Medley 125, Kawasaki Z400, Yamaha MT07. Definitivno je najbolje da odradim obuku kako bih mogao makar probati nekoliko motora i onda znati šta mi otprilike odgovara i na osnovu toga tražiti konkretan primjerak.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Ja sam odradio kod Nikole na MT07.
    Nikola je legenda ziva.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #1245
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,689
    Thanks Thanks Given 
    1,738
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    TRK500 motor za sve zivo
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  29. The Following 2 Users Say Thank You to dub_c For This Useful Post:


  30. #1246
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tu blizu
    Posts
    582
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    TRK500 motor za sve zivo
    Kupim ti ja novi, a ti meni daš taj tvoj polovni?

  31. #1247
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,891
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    158 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pasha View Post
    Ja sam odradio kod Nikole na MT07.
    Nikola je legenda ziva.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Radi li on te obuke nevezano za dobijanje vozacke dozvole?
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  32. #1248
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,689
    Thanks Thanks Given 
    1,738
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ramaro View Post
    Kupim ti ja novi, a ti meni daš taj tvoj polovni?
    hahaha kojiiii?
    trenutno imam 3 komada, svakog volim ka' sina jedinca!
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  33. #1249
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,563
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pasha View Post
    Ja sam odradio kod Nikole na MT07.
    Nikola je legenda ziva.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Quote Originally Posted by stevann View Post
    Radi li on te obuke nevezano za dobijanje vozacke dozvole?
    Tako ja ukapirah. Koja je cijena Pasha?

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  34. #1250
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,419
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    4,385
    Thanked in
    1,907 Posts

    Default O motociklu...

    Radi obuke, uplatis casove i ides na obuku. Ako ustanovi da nisi spreman, sam ti predlozi za dodatne i kaze ti otvoreno da misli da je najj da ne izlazis.
    Jer dosta ti je na osmicu da spustis nogu na beton i pao si.
    E koja je cijena, ne mogu se sjetit' da me ubijes.
    Ja sam vec imao iskustva i to dosta, pa se prijavih dan pred polaganje. Polaganje bilo u 7, mi se nasli u 6 ujutro, on mi sve objasnio.
    Stvarno prekorektan momak


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Pasha; 18-02-22 at 12:35.

  35. The Following User Says Thank You to Pasha For This Useful Post:


Page 50 of 83 FirstFirst ... 4046474849505152535460 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •