Page 66 of 84 FirstFirst ... 165662636465666768697076 ... LastLast
Results 1,626 to 1,650 of 2083

Thread: O motociklu...

  1. #1626
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Задњих 5 страна се прича о визирима, испаде број један проблем

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Pusti dobro je to kad nam je to najveci problem


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Stivi For This Useful Post:


  3. #1627
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,754
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Задњих 5 страна се прича о визирима, испаде број један проблем

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    nije na S1000RR
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  4. The Following User Says Thank You to dub_c For This Useful Post:


  5. #1628
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    1,085
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Planira li ko odavde na moto skup u Trebinje?

  6. #1629
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Moto skup Trebinje, 100 glava - 1 kaciga
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Incognito For This Useful Post:


  8. #1630
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    ja bijah prosle godine uhhh, pakleno je bilo . Kako krene jedan da turira samo vidis skacu likovi i trce put motora i svi krecu lancano da turiraju i tako svo vrijeme . Poceo koncert ne cuje se muzika , ne mozes da pricas od buke , bas pakao al dobro opet nije toliko smetalo da se podruzimo sa dobrom ekipom i da se popije koje pivo.

    PS. Ali zato Moto Fest Banjaluka je ono pravo za bajkere i bas sam uzivao . Ljudi iz cijele evrope i cijelog balkana , uglavnom pravi ljubitelji motora i masu ozbiljnih motora, moto show vrhunski , sama manifestacija odvojena od parkinga i nema da ulijecu motorima ispred bine nego je u tvrdjavu glavno desavanje ... bas druga prica od svih skupova do sad na koje sam bio . 10.000-12.000 motora bez ijednog incidenta
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  9. The Following User Says Thank You to Stivi For This Useful Post:


  10. #1631
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    1,085
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Ja nisam bio jos, ove godine idem Boze zdravlja
    Vidim da ce da dolaze masovno iz Srbije motorima, cak i autima samo zbog tog moto skupa.

  11. #1632
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Moto skup Trebinje, 100 glava - 1 kaciga
    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    ja bijah prosle godine uhhh, pakleno je bilo . Kako krene jedan da turira samo vidis skacu likovi i trce put motora i svi krecu lancano da turiraju i tako svo vrijeme . Poceo koncert ne cuje se muzika , ne mozes da pricas od buke , bas pakao al dobro opet nije toliko smetalo da se podruzimo sa dobrom ekipom i da se popije koje pivo.

    PS. Ali zato Moto Fest Banjaluka je ono pravo za bajkere i bas sam uzivao . Ljudi iz cijele evrope i cijelog balkana , uglavnom pravi ljubitelji motora i masu ozbiljnih motora, moto show vrhunski , sama manifestacija odvojena od parkinga i nema da ulijecu motorima ispred bine nego je u tvrdjavu glavno desavanje ... bas druga prica od svih skupova do sad na koje sam bio . 10.000-12.000 motora bez ijednog incidenta
    Значи то је та врста скупа хахахах.

    @Stivi читам ово и само замишљам ђе један турира и сви с ручка устају, трче пут мотора да се придруже хахах. Масовно турирање

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  12. #1633
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tu blizu
    Posts
    583
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Dobro, nije baš tako i ne bi bilo fer da ljudi čitajući ovo steknu pogrešan utisak. Naravno, ima turiranja i usijanih glava, kao i na svakom skupu, ali i na stotine onih drugih, koji se ne pronalaze u tome i tamo su iz drugih razloga. Uglavnom, svako može da pronađe nešto za sebe i da se lijepo provede, a cijeli grad je tog vikenda bukvalno podređen i prilagođen motoristima, svi su ljubazni, predusretljivi i puni dobrodošlice. Zato je skup u Trebinju duže od 20 godina jedan od popularnijih i posjećenijih na Balkanu.

  13. The Following 4 Users Say Thank You to ramaro For This Useful Post:


  14. #1634
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,955
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Bio sam desetak puta, mi iz Budve smo im bili i prvi motociklisti sa strane kada su počeli, od tada sam bio na dosta moto skupova (BiH, Srbija, Hrvatska, Slovenija, Albanija,...), a čak je i naš klub organizovao tri skupa. Svaki je različit, iskreno meni su svi ti moto skupovi usiljeni (ili sam omatorio), ali su mi dobar povod da se provozam. Mogu vam reći da ponekad više uživam u samoj vožnji (pogotovo ako je do destinacije krivudav put sa dobrim asfaltom) nego na samom skupu. Više nisam redovan u Trebinje, desi se da pođem poneki put, ali rijetko najkraćim putem. Prošli put sam se u Budvu vratio preko Mostara.

    Sent from my Motorola 8400

  15. #1635
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    U pravu si @ramaro , nije mi namjera bila da pljujem ali je tako ispalo a istina jeste da i na 5000 ljudi je dovoljno da se nadje 20-30 usijanih glava i da pokvari utisak generalno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Stivi For This Useful Post:


  17. #1636
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ramaro View Post
    Dobro, nije baš tako i ne bi bilo fer da ljudi čitajući ovo steknu pogrešan utisak. Naravno, ima turiranja i usijanih glava, kao i na svakom skupu, ali i na stotine onih drugih, koji se ne pronalaze u tome i tamo su iz drugih razloga. Uglavnom, svako može da pronađe nešto za sebe i da se lijepo provede, a cijeli grad je tog vikenda bukvalno podređen i prilagođen motoristima, svi su ljubazni, predusretljivi i puni dobrodošlice. Zato je skup u Trebinju duže od 20 godina jedan od popularnijih i posjećenijih na Balkanu.
    U pravu si, nije tako, mnogo je gore
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Incognito For This Useful Post:


  19. #1637
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    1,085
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Pa vama sto je toliko lose, nemorate da idete, ne kvarite volju ostalima.

  20. #1638
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    728
    Thanks Thanks Given 
    800
    Thanks Thanks Received 
    430
    Thanked in
    141 Posts

    Default

    Imamo li đe u Podgoricu i okolinu neki prazni veliki asfaltirani parking ili poligon đe se može malo vježbat i avetat na motor? Osim onoga kod autobuske, đe smo to već radili

  21. #1639
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    aluminijski
    She is only here to annoy herself!

  22. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  23. #1640
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    На аеродрому Шпиро Мугоша

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  24. The Following User Says Thank You to nimfa For This Useful Post:


  25. #1641
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Šta kaže struka, ima li logike da bajker početnik trguje odmah neki obiljniji i jači motor, ili je preporuka isključivo da se kali na manjim kako bi stekao rutinu i vještine, pa kasnije prešao na nešto veće?

    Vidim da se dominantno preporučuje postepen prelazak, ali ima i onih koji kažu suprotno. Kakva su vaša iskustva?
    Dodatno, da li biste ikad uzeli DCT (u pitanju je Hondin model)?
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  26. #1642
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    728
    Thanks Thanks Given 
    800
    Thanks Thanks Received 
    430
    Thanked in
    141 Posts

    Default

    S malom kubikažom učiš da voziš motor i to je to. Nije toliko agresivna i prašta greške. I osjetno je lakša.
    S velikom kubikažom istovremeno učiš i da voziš motor i da kontrolišeš jaku i veliku i tešku i opasnu mašinu, na kojoj greška može skupo da te košta (što ti dodatno ne da da se opustiš).
    Eto npr. budući piloti u vojnim akademijama ne sijedaju odmah u lovca ili bombardera.

    Lično ne bih nikad uzeo motor bez kvačila i mjenjača 'prva dolje ostale gore', ali to je samo moj kapric, tako da ti ne umijem odgovoriti za DCT

  27. The Following 2 Users Say Thank You to Tica For This Useful Post:


  28. #1643
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tu blizu
    Posts
    583
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Obično bude lakše ako se počne sa manjim motorom, kao što si i sam pretpostavio i čuo, jer se na početku možeš posvetiti upravljanju i motorici ne razmišljajući mnogo o težini i snazi, a onda te kasnije sačeka i ta prepreka, a može i sve zajedno, naročito ako imaš stručnu pomoć. Mislim da je najvažnije posvetiti vrijeme ozbiljnom i ciljanom treningu, a onda iskustvo i kilometri. Zato svima preporučujem treninge bezbjedne vožnje.
    A što se tiče DCT-a, to je stvar ličnih afiniteta, neko voli popa, neko popadiju, ali definitivno ima svojih prednosti, naročito u gradu.
    I na kraju, nje bitno je li DCT, bitno je da je Honda, tu si se u startu riješio mnogih problema

  29. The Following 3 Users Say Thank You to ramaro For This Useful Post:


  30. #1644
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,955
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Tzv. ispadanje iz putanje krivine su nešto uobičajno kod početnika, a ta greška se na motociklima male kubikaže uglavnom oprašta, dok na većim, uslijed veće brzine zna da bude fatalna (ja znam za nekoliko slučajeva koji su se tako završili). Da, može i odmah na motocikl velike kubikaže ako osoba koja počinje posjeduje veliku količinu samokontrole.
    Što se tiče tog mjenjaća to je stvar lične pericepcije. Ja kada sam prvi put vozio nije mi se svidjelo jer je bila neka drugačija logika šal tanja nego što bih ja, ali se brzo čovjek navikne da mu bude lakše (poslije 150-ak km) pa sam prepustio da neko drugi (mašina) razmišlja umjesto mene.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  31. The Following 2 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  32. #1645
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HaRRyy View Post
    Pa vama sto je toliko lose, nemorate da idete, ne kvarite volju ostalima.
    Dobro, salim se malo naravno, svako vozi motor iz svojih pobuda i treba da uziva u tome... Ja sam licno poceo voziti motor zbog putovanja a ne toliko zbog druzenja

    Sto se tice pocetnika i prvog motora, ja sam poceo relativno kasno voziti kad sam malo zrelije razmisljao, sa nekih 24-25 godina kad sam mogao sam sebi priustiti motor a da mi ga ne kupuje familija koja se tome naravno protivila. S obzirom da sam ga otplacivao na kredit, isao sam sa logikom da mi treba nesto sto mogu voziti tih nekoliko godina dok ga otplatim a ne da mi dosadi naredne "sezone", kao i da mogu putovati dalje sa njim... Tako da sam krenuo odmah sa nesto vecim motorom, polovna Yamaha Tenere XT660Z, poveci motor, tezak, ali osrednje jak, dovoljno za putovanje sam ili u dvoje... I bas se nisam pokajao, vozio sam ga nekih 4-5 godina, presao sa njim nekih 40.000km od Alpa i Dolomita dolje do Santorinija... Nije me nikad izdao.
    Za mladje vozace bih preporucio nesto malo modernije, polovno (jer ispasce motor poneki put, ogrebace se, dosadice itd) sa pomocnom elektronikom (ABS, kontrola proklizavanja itd) koja pomaze da se oproste neke pocetnicke greske.
    Ali opet je sve u glavi, neko se i sa 50kubika zaleti 80 na sat i slomi se, a neko vozi bez problema i 1200 kubika...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  33. The Following 8 Users Say Thank You to Incognito For This Useful Post:


  34. #1646
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,955
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Minareli agregat sa ograničenim snagom na 48 KS radi A2 kategorije. U moj motocikl je taj agregat, vozio sam nekoliko motocikala sa tim agregatom (nisam Teneneru, a to je, mislim, i najveći motocikl sa tim agregatom) i nije loš za početnika koji ima samokontrolu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  35. The Following 2 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  36. #1647
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Da, bilo je to sasvim dovoljno snage za taj motor, falila je jedino 6-a brzina Teneri za neki otvoreni put ili autoput... Ovako cim bi dosla na 100-110km/h, to je bio limit neke komforne voznje a da se na navidava u visoke obrtaje...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  37. The Following User Says Thank You to Incognito For This Useful Post:


  38. #1648
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    nije problem samo snaga nego i težina, sa manjim motorom se mnogo lakše manevriše i izvlači iz nepredviđenihi situacija, što veći motor to moraš više da razmišljaš unaprijed
    She is only here to annoy herself!

  39. The Following 2 Users Say Thank You to NSX For This Useful Post:


  40. #1649
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,754
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    sto smo postali dobra zajednica ovdje na topic-u
    svaka cast kolege!

    isto i zavisi dosta konstitucija vozaca iii godine u kojima se pocinje tj. zrelost
    koja god da je situacija, ABS i trening bezbjedne voznje pod obavezno.

    primjer je ktm duke 200ccm, kojeg je vozio moj drug i motor je fenomenalan za pocetnika, ali ja sam sjeo eto cisto da ga probam, mojih 110kg i 2metra ne funkcionisu tu. najljepse bih se uklopio na gsa1200 ali bi li to bio pametan izbor, naravno da ne.

    e kad sam ucio da vozim sa 10 godina, APN je bio sjajan izbor pa onda vespe 50-100ccm

    beneli ima trka 250 cini mi se, ne znam koliko je velik, versus 300 je fin motor, vidio sam one neke zontes, sad ovo s vrha mozga jer odavno te manje ne pratim ali danas ima dosta finih motora manjih kubikaza.

    od polovnih, uzmi B-Kinga i to je to
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  41. The Following 2 Users Say Thank You to dub_c For This Useful Post:


  42. #1650
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    1,085
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Polakote momci

    Poz iz Trebinja


  43. The Following 5 Users Say Thank You to HaRRyy For This Useful Post:


Page 66 of 84 FirstFirst ... 165662636465666768697076 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •