Page 40 of 82 FirstFirst ... 3036373839404142434450 ... LastLast
Results 976 to 1,000 of 2035

Thread: O motociklu...

  1. #976
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    govorim o prodaji i kupovini


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro

  2. #977
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shajo View Post
    ljudi koji imaju para kupovace svakako, a mi ostali cemo se krpiti kao i do sad


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    sve će biti manje onih koji imaju para a onda će motori biti mnoogo jeftini
    She is only here to annoy herself!

  3. #978
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Da ali je to vezano za voznju isto. Realno velika vecina nece vozit zimi, a tek kad krenu kise, a isto ljudi ipak nece uzet motor da im stoji par mjeseci bez voznje. Nije da se nema i toga no generalno tako je.
    rm -rf /

  4. #979
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,231
    Thanks Thanks Given 
    379
    Thanks Thanks Received 
    1,587
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Pa sta znam, ja bih uzeo motor u sred decembra ili januara kao sto sam prije par godina trgovao R6, ne zato sto mi je trebao nego zato sto je taj motor "iskocio" jeftino za kesh i trgovina se morala obaviti. Sad u ovakvoj krizi a bice jos veca pocetkom sledece godine ti imas motore kojima cijena nije pala ni 100€
    Shvatam vlasnike kojima nije presa i ono "pa ako se proda" ali opet zima je i valjda je normalno da cijene idu nize.

  5. #980
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Nista kod nas nije normalno
    rm -rf /

  6. #981
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,231
    Thanks Thanks Given 
    379
    Thanks Thanks Received 
    1,587
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    A malo nam je price i ovoga virusa pa ce to prenijet i na dvotockase
    Em sto su samo tek onako stavili ruzne stikere em sto je velika glupost i svako moze jos milion puta ljepse sve napraviti
    Limitirana serija na samo 130komada (sreca)


  7. #982
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    da li sam dobro shvatio da košta 6000 više od običnog zbog par naljepncia?
    She is only here to annoy herself!

  8. #983
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,231
    Thanks Thanks Given 
    379
    Thanks Thanks Received 
    1,587
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    da li sam dobro shvatio da košta 6000 više od običnog zbog par naljepncia?
    Tu su tako glupo napisali to vezano za cijenu, tako da se ne moze drugacije shvatiti nego taman da je 5999€ skuplja.
    Evo odje kazu da je skuplja za 200€ od standardne verzije.

  9. #984
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Pa sta znam, ja bih uzeo motor u sred decembra ili januara kao sto sam prije par godina trgovao R6, ne zato sto mi je trebao nego zato sto je taj motor "iskocio" jeftino za kesh i trgovina se morala obaviti. Sad u ovakvoj krizi a bice jos veca pocetkom sledece godine ti imas motore kojima cijena nije pala ni 100€
    Shvatam vlasnike kojima nije presa i ono "pa ako se proda" ali opet zima je i valjda je normalno da cijene idu nize.
    cijene treba da budu realne i kataloski praćene. prva godina 20 posto amortizacije, svaka sledeca po 10 posto, kako za kola tako za motore. e sad , kod nas je malo drugacije sve.
    ali kad je kriza, jbg. hleb je bitniji od motora. al ko ima para vozice kao i do sad, podje u salon i odabere motor.

    a sto se tice zime, ja recimo obozavam da vozim zimi jer u pg i na primoriju ima dosta suncanih dana. treba to iskoristiti

  10. #985
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,485
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Izbaci Dukati novog Monstera juče. Napravili su ove godine baš značajne promjene u dizajnu.
    Viđeh da je masovno ishejtovan zbog dizajna i donekle ga kapiram jer su odstupili dosta od dosadašnjeg, ali meni je brutalan iskreno. Izgleda mi dosta bolje od KTM-a 790.

  11. #986
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,683
    Thanks Thanks Given 
    1,729
    Thanks Thanks Received 
    750
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    Samo neka hejtuju
    Dukati je mnooogo uozbiljio pricu u zadnje nekolike godine sa svim motorima koje nude.
    Ali bukvaaaaaaalno svim. Mnogo manje kvarova i problema nego ranije, veoma ozbiljan nivo zavrsne obrade i materijala koje koriste.
    Tehnologiju i da ne pominjem, mislim da su vodeci po tom pitanju.
    A tek dizajn...naravno to je subjektivna kategorija, ali KTM ne ubada bas svako malo lijep motor. (kakvi su bili sad su odlicni)

    Ja se juce obretoh na Monster 1200 ali mali, odustadoh od voznje jer sam bio u skripcu sa vremenom.

    Opet...preskupi su. U svakom mogucem pogledu, koliko god da su dobri, po 3-5 hiljada po motoru preceruju od realne cijene.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  12. #987
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,485
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Sve si rekao
    Ja bih samo ubacio fotografiju ovog italijanskog seksa od motora. Podsjeća na MV Agustu


  13. #988
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,886
    Thanks Thanks Given 
    152
    Thanks Thanks Received 
    295
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    MV Agusta brutale 1000rr je masu ljepsi.
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  14. #989
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,685
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Meni je izgubio onaj izvorni šarm... Mada moje mišljenje nije bitno jer do sada nisam kupio Dukati

    Sent from my Motorola 8400

  15. #990
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,059
    Thanks Thanks Given 
    116
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Ovo mi je više streetfighter nego monster
    S ekranima na telefonima je kao i sa zenskim si*ama.
    Nema prevelikih,samo ima malih ruku

  16. #991
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,683
    Thanks Thanks Given 
    1,729
    Thanks Thanks Received 
    750
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    ram mu faliii, crveni ram, tuda svuda da strci ali...2021

    @stevann MV je kategorija iznad ovoga po svemu.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  17. #992
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,683
    Thanks Thanks Given 
    1,729
    Thanks Thanks Received 
    750
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

    Екипо поздрав из ЛА-а
    Имао сам прилику да прошлог викенда возим чувени Mulholland Hwy
    и то на HD FatBob 114 (1900кубика).
    Не знам умијем ли ја то ријечима имало да приближим, у сваком случају пробајте све што вам се нуди, па макар и Харлија
    Код овог The Rock Store ресторана се скупило све најбоље од јамахе, хонде, сузукија, дукатија, бмва, индијана, харлија још 100 чуда! Ручних радова, двотактних јапанаца, електричних мотора, троцикала, 6то цилиндраша, итд.
    Обична недеља у децембру, дневна температура 25ц.
    С обзиром на пандемију, сви се пазе на свој начин али види се та једва чекају да се подруже и попричају једни са другима иако сам ја био прави новајлија. НИког познавао нисам, међутим то није дуго трајало, одма се чује ђе неко прича српски и зајебава остале који не разумију. 4 момка из србије, 4 из црне горе, ђевојка из сплита и португалац ком је жена из србије па је као и он стекао право да се дружи са нама сви су они били по групицама, ја их повезах иако сам само 2 дана ту.
    Ја сам возио овог харлија мало у суботу и изградио неку везу са њим, тако да сам га у недељу доста добро пржио многи су се чудили како то харли може да пегла по кривинама разне неке спортскије моторе.
    Харли...иде као невријеме, исто иде и 2гом и 6том, има одличну предњу виљушку и предњу коччницу, пренос и мењач такође али то позади и није баш случај. Лако закључаа задњи точак и свакууу неравнину позади преноси на тртичну кост. Кад се са њега сиђе све је тихо и мирно, јер вам вибрације кроз кичму пролазе. Мотор је савршен за на кафу до будве и назад. Ја не бих преко тога али сам ипак прешао преко 650км за 2 дана викенда и као што рекох горе, пеглао неке мултистраде, диавеле, ктмове али са мноооого више напора и труда него са мојим стромом
    Био сам и свједох баш добром удесу мотористе и паркираног аута на 10м од мене, први сам се нашао ту да му макар мало помогнем док није дошла хитна, па онда и хелихоптер, ето и то искуство, нерадо али драгоцјено!

    Све у свему зачин Ц.
    Здраво ми били!
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  18. The Following 6 Users Say Thank You to dub_c For This Useful Post:


  19. #993
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tu blizu
    Posts
    582
    Thanks Thanks Given 
    99
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Danilo brate, ti se baš namuči u tom bijelom svijetu. Ako treba kakva pomoć iz postojbine, samo reci, tu smo.

  20. The Following 3 Users Say Thank You to ramaro For This Useful Post:


  21. #994
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    461
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ramaro View Post
    Danilo brate, ti se baš namuči u tom bijelom svijetu. Ako treba kakva pomoć iz postojbine, samo reci, tu smo.
    Razvali nas čoek :-)

  22. The Following User Says Thank You to RB18 For This Useful Post:


  23. #995
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,683
    Thanks Thanks Given 
    1,729
    Thanks Thanks Received 
    750
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    a sto cu nije lako
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  24. #996
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,059
    Thanks Thanks Given 
    116
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Jes vala. Mučiš si ka i po jedan...

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
    S ekranima na telefonima je kao i sa zenskim si*ama.
    Nema prevelikih,samo ima malih ruku

  25. #997
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    891
    Thanks Thanks Given 
    271
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Nas su zatvorili, za vikend mozemo do bokeske na kafu 😂

  26. #998
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,683
    Thanks Thanks Given 
    1,729
    Thanks Thanks Received 
    750
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    Ево мене опет Надам се да не смарам, бих само мало да прооообам да пренесем утиске одавде, може ваљати
    Тамо не вјерујем да би ми се указала прилика да возим топ модел харлијевог спорт крузера или дукатијевог топ нејкеда (стритфајт је СУПЕР-нејкед!)
    Иако то нису мотори које бих ја бирао за себе сјутра да купујем, нити бих живио у Лос Анђелесу да могу да бирам, за викенд искуство су прави избор.
    Прошли викенд FatBob114 а овог викенда Ducati Monster 1200S. Оба мотора 2018год, оба 18.000$ из салона, оба пуна карактера а дијаметрално супротни!
    TwistedRoad.com платформа функционише тако што свако издаје свој мотор и истакнута је локација, цијена, опрема, осигурање и шта ти га знам све не. Па ако ти одговара ти навали. С обзиром да су 2 дана у питању преживио сам и вибрације Харлија па ћу вала и сабијеност Дукатија.
    Монстер је наравно икона у свом свијету и тако сав мали и набијен пакује 1200ццм В2 агрегат са скоро 150кс. Не знам колико је тежак али вјерујте ми да сам имао осјећај да бих га могао понијети. (само осјећај) Ја са скоро 2 метра и 105кила гледам на што већи мотор да се попнем и сва су ми искуства са тешким моторима, углавном 19предњим точком тако да ми је ово била жешћа промјена.
    Мотор има активно вјешање, квикшифтер, модове вожње, ја сам углавном био у Туринг моду са пуном снагом агрегата и могу вам рећи да је изненађујуће удобан и на вјешању и у сицу. Мјеста за ноге за мене наравно нема тако дааа сам знао брзо да утрнем али игноришем
    Дише се на задњииии 2гом и 3ћом и 4том...јаааа нисам неки стручњак за то, али ми је било и лако и занимљиво са овим мотором а и има онај DucatiWheelieControl који даје на самопуздању! Е сад како иде дукати од 150кс је смијешно причати, али како кочи и како се обара...па мислим да ми није требало 2% труда кроз кривине. Углавном сам возио доста спорије него што мотор може и то провалим у пола кривине јер већ лагано хватам излаз. Додуше био сам константно резервисан, концентрисан и опрезан јер возим туђи мотор и нови сам у граду. (у којем сви брзо возе)
    Успио сам у суботу и да покиснем, у ЛА ђе киша пада 2 пут годишње! У врх неког брда-планине, неки Брајићи, киша и магла а ја на нејкеду а оскудно обучен...ево још покушавам да се угријем. 550км са Дукатијем и 650км са Харлијем.
    У првих пар км сам мислио да ће на 120 вазух да ме скине са мотора, то се помјерило на 150кмх а после сам видио и да сам ту брзину савладао. Тј само сам се навикао да се држим за живот, тј волан!
    Упознао неке интересантне људе, возио неке интересантне путеве, Pacific Coast HWY1, Mulholland Hwy, кроз гето ЛА-а, кроз нека насеља ђе свако има Теслу или Поршеа или макар Мекларена, сретао разне олдтајмере, неке раритете жестоке, DIABLO SV највећи утисак оставио, опеглао неке мотористе а богме сам и био опеглан. Неке двије RSV4 су ме прошлеее тако лако да сам се добро запитао како даље

    Окачио сам пар слика од овог и прошлог викенда у линку испод. Здраво ми били!
    https://drive.google.com/drive/folde...L3?usp=sharing
    (п.с. ово није никакав скуп, само ооообичан викенд и чувено мјесто ван града интересантно за вожњу као рецимо Његуши код нас)
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  27. The Following 5 Users Say Thank You to dub_c For This Useful Post:


  28. #999
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    177
    Thanks Thanks Received 
    206
    Thanked in
    118 Posts

    Default

    да нијеси пролазио кроз Сан Габријел ђе кинези возе ламборђиније и ферарије

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  29. #1000
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,827
    Thanks Thanks Given 
    1,116
    Thanks Thanks Received 
    1,051
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    Ево мене опет Надам се да не смарам, бих само мало да прооообам да пренесем утиске одавде, може ваљати
    Тамо не вјерујем да би ми се указала прилика да возим топ модел харлијевог спорт крузера или дукатијевог топ нејкеда (стритфајт је СУПЕР-нејкед!)
    Иако то нису мотори које бих ја бирао за себе сјутра да купујем, нити бих живио у Лос Анђелесу да могу да бирам, за викенд искуство су прави избор.
    Прошли викенд FatBob114 а овог викенда Ducati Monster 1200S. Оба мотора 2018год, оба 18.000$ из салона, оба пуна карактера а дијаметрално супротни!
    TwistedRoad.com платформа функционише тако што свако издаје свој мотор и истакнута је локација, цијена, опрема, осигурање и шта ти га знам све не. Па ако ти одговара ти навали. С обзиром да су 2 дана у питању преживио сам и вибрације Харлија па ћу вала и сабијеност Дукатија.
    Монстер је наравно икона у свом свијету и тако сав мали и набијен пакује 1200ццм В2 агрегат са скоро 150кс. Не знам колико је тежак али вјерујте ми да сам имао осјећај да бих га могао понијети. (само осјећај) Ја са скоро 2 метра и 105кила гледам на што већи мотор да се попнем и сва су ми искуства са тешким моторима, углавном 19предњим точком тако да ми је ово била жешћа промјена.
    Мотор има активно вјешање, квикшифтер, модове вожње, ја сам углавном био у Туринг моду са пуном снагом агрегата и могу вам рећи да је изненађујуће удобан и на вјешању и у сицу. Мјеста за ноге за мене наравно нема тако дааа сам знао брзо да утрнем али игноришем
    Дише се на задњииии 2гом и 3ћом и 4том...јаааа нисам неки стручњак за то, али ми је било и лако и занимљиво са овим мотором а и има онај DucatiWheelieControl који даје на самопуздању! Е сад како иде дукати од 150кс је смијешно причати, али како кочи и како се обара...па мислим да ми није требало 2% труда кроз кривине. Углавном сам возио доста спорије него што мотор може и то провалим у пола кривине јер већ лагано хватам излаз. Додуше био сам константно резервисан, концентрисан и опрезан јер возим туђи мотор и нови сам у граду. (у којем сви брзо возе)
    Успио сам у суботу и да покиснем, у ЛА ђе киша пада 2 пут годишње! У врх неког брда-планине, неки Брајићи, киша и магла а ја на нејкеду а оскудно обучен...ево још покушавам да се угријем. 550км са Дукатијем и 650км са Харлијем.
    У првих пар км сам мислио да ће на 120 вазух да ме скине са мотора, то се помјерило на 150кмх а после сам видио и да сам ту брзину савладао. Тј само сам се навикао да се држим за живот, тј волан!
    Упознао неке интересантне људе, возио неке интересантне путеве, Pacific Coast HWY1, Mulholland Hwy, кроз гето ЛА-а, кроз нека насеља ђе свако има Теслу или Поршеа или макар Мекларена, сретао разне олдтајмере, неке раритете жестоке, DIABLO SV највећи утисак оставио, опеглао неке мотористе а богме сам и био опеглан. Неке двије RSV4 су ме прошлеее тако лако да сам се добро запитао како даље

    Окачио сам пар слика од овог и прошлог викенда у линку испод. Здраво ми били!
    https://drive.google.com/drive/folde...L3?usp=sharing
    (п.с. ово није никакав скуп, само ооообичан викенд и чувено мјесто ван града интересантно за вожњу као рецимо Његуши код нас)
    Auu brate, predobre slike i sve ali kad dodjoh do plaze i onog zalaska sunca. jaooooo. Jos ja sad zakovan u ledenu Kanadu. Place mi se, motori + sunce + plaze jaoooo
    Sate sate sate

Page 40 of 82 FirstFirst ... 3036373839404142434450 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •