Page 31 of 84 FirstFirst ... 212728293031323334354181 ... LastLast
Results 751 to 775 of 2083

Thread: O motociklu...

  1. #751
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,959
    Thanked in
    2,323 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dusan. View Post
    Koji su to nedostaci?
    Sa svim se slazem sto si gore napisao. To je to.
    Prije svega položaj tijela koji zna biti naporan na duže ture (stopala ispred ostatka tijela). Da, to je položaj i u automobilima, kamionima, autobusima,... sa tom razlikom da ovi potonji imaju naslon što kompenzuje taj nedostatak. Gledam moje kolege koje su kupili maksi skuter (zbog svih nesumnjivih prednosti), a koji putuju dosta (van CG) maksimalno su poslije dvije godine prešli na motocikle, dok oni koji ne idu na neke veće puteve i dalje su na maksi skuterima (neki već četvrti kupili). Onda, taj položaj ne omogućava potpunu kontrolu nad vozilom, što je manje bitno, a mnogi neće ni osjetiti taj nedostatak za razliku od prvog. Ima još jedan nedostatak (koji većina korisnika ne primeti jer je zaista mali nedostatak), a to je visina, naime na dva točka si dosta ugrožen u saobraćaju, a ako si nešto visočiji (klasični motocikl) povećava se procenat (ne u nekom značajnom broju, ali eto...) da se prije uoče nepovoljne situacije, te možda pravovremeno reaguje.
    Da se razumijemo, može se ići na daleki put bilo kojim vozilom, i onaj koji putuje npr. maksi skuterom biće puno odmorniji nego onaj na sportskom motociklu (iako je to nazovimo klasični motocikl), no, ako se već bira naprava i za put zašto sebi ne olakšati.
    Recimo motocikl koji ima sve prednosti skutera (održavanje zbog kardana, nije preteranih dimenzija, ima puno prostora za putnike i prtljag, oklope koji štite od vjetra i kiše) i motocikla (položaj tijela, kontrola, stabilnost zbog dimenzije točkova) je Honda Deauville. Mislim da ne postoji više niti jedan dvotočkaš koji je tako nešto ujedinio.

    Sent from my Motorola 8400

  2. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  3. #752
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pasha View Post
    Ne brate, treba prvo kupit’ motor od 500-600 kubika pa onda polagat’, to je pravilnije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Dosta ljudi je tako počelo, uključujući mene.
    Ne kažem da treba ići u saobraćaj bez dozvole naravno, ali na nekom poligonu, parkingu, uz nadzor osobe koja zna da vozi...
    Položiti je bukvalno formalnost, naučiti dobro i sigurno voziti je proces koji traje...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  4. #753
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Prije svega položaj tijela koji zna biti naporan na duže ture (stopala ispred ostatka tijela). Da, to je položaj i u automobilima, kamionima, autobusima,... sa tom razlikom da ovi potonji imaju naslon što kompenzuje taj nedostatak. Gledam moje kolege koje su kupili maksi skuter (zbog svih nesumnjivih prednosti), a koji putuju dosta (van CG) maksimalno su poslije dvije godine prešli na motocikle, dok oni koji ne idu na neke veće puteve i dalje su na maksi skuterima (neki već četvrti kupili). Onda, taj položaj ne omogućava potpunu kontrolu nad vozilom, što je manje bitno, a mnogi neće ni osjetiti taj nedostatak za razliku od prvog. Ima još jedan nedostatak (koji većina korisnika ne primeti jer je zaista mali nedostatak), a to je visina, naime na dva točka si dosta ugrožen u saobraćaju, a ako si nešto visočiji (klasični motocikl) povećava se procenat (ne u nekom značajnom broju, ali eto...) da se prije uoče nepovoljne situacije, te možda pravovremeno reaguje.
    Da se razumijemo, može se ići na daleki put bilo kojim vozilom, i onaj koji putuje npr. maksi skuterom biće puno odmorniji nego onaj na sportskom motociklu (iako je to nazovimo klasični motocikl), no, ako se već bira naprava i za put zašto sebi ne olakšati.
    Recimo motocikl koji ima sve prednosti skutera (održavanje zbog kardana, nije preteranih dimenzija, ima puno prostora za putnike i prtljag, oklope koji štite od vjetra i kiše) i motocikla (položaj tijela, kontrola, stabilnost zbog dimenzije točkova) je Honda Deauville. Mislim da ne postoji više niti jedan dvotočkaš koji je tako nešto ujedinio.

    Sent from my Motorola 8400
    Znam momka koji je imao versis i prodao i uzeo xadv. Kaze trebao mu je motor za grad i za puta po evropi. Kroz grad sa klasicnim motorom nije mogao zbog grijanja oko noga saltanja i svega ostalog. A sa xadv sve to moze i prosao je vec dobar dio evrope sa njom. A drug koji je uzeo xadv je prodao posle 3mj jer je izlazio u par navrata van asfalta i kaze imam osjecaj da oce da se raspadne iako je "namijenjen" i za to. Bar tako u hondi kazu. Ponovo je sve to stvar afiniteta i zelje oniga sto kupuje.

    Ja sam poceo sa 50cc pa sa njega na xtx660. I sad sam na skuter 200cc. Iz Niksica se lagano doslo do HN pa onda za BD. Bez problema.

    Sent from my p30pro using Tapatalk

  5. #754
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by AmFi View Post
    Znam momka koji je imao versis i prodao i uzeo xadv. Kaze trebao mu je motor za grad i za puta po evropi. Kroz grad sa klasicnim motorom nije mogao zbog grijanja oko noga saltanja i svega ostalog. A sa xadv sve to moze i prosao je vec dobar dio evrope sa njom. A drug koji je uzeo xadv je prodao posle 3mj jer je izlazio u par navrata van asfalta i kaze imam osjecaj da oce da se raspadne iako je "namijenjen" i za to. Bar tako u hondi kazu. Ponovo je sve to stvar afiniteta i zelje oniga sto kupuje.

    Ja sam poceo sa 50cc pa sa njega na xtx660. I sad sam na skuter 200cc. Iz Niksica se lagano doslo do HN pa onda za BD. Bez problema.

    Sent from my p30pro using Tapatalk

    Ogledao sam vise review-a za XADV i cini mi se da ni u jednom nisam cuo tako nesto, da ide ka tome da se raspadne. Sad, mozda je taj tvoj drug naisao na neki fals, neki maler, nesto. Ne znam. Jedino sto zamijeram XADV-u je 55 ks (da je barem 10 vise) i da je samo malo duzi, tj. vece rastojanje izmedju prednjih i zadnjih tockova zbog pozicije sedjenja. Sve u svemu - da imam para, definitivno bih ga vozio, i kao touring motor i po gradu.

  6. #755
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,959
    Thanked in
    2,323 Posts

    Default

    Yamaha YBR 125 sigurno ne spada u sprave za putovanja, ipak, jedan bračni par je na ovom motociklu odradio put oko svijeta. Dakle, može sa bilo čim ako ima volje.
    Ja sam najviše za jedan dan napravio 1.064 km (Budva - Niš - Budva) po ne baš sjajnim putevima, tako da može i to.
    Upoznao sam djevojku koja je kupila u salonu BMW F 800 R, a prije toga nikada nije vozila motocikl, a prva vožnja joj je trajala sedam dana (Moskva - Budva) tako da može i to.
    Sve može, ali da li su ove stvari za preporuku? Ne, ali opet afiniteti su drugačiji kod svakog.

    Sent from my Motorola 8400

  7. #756
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Dosta ljudi je tako počelo, uključujući mene.
    Ne kažem da treba ići u saobraćaj bez dozvole naravno, ali na nekom poligonu, parkingu, uz nadzor osobe koja zna da vozi...
    Položiti je bukvalno formalnost, naučiti dobro i sigurno voziti je proces koji traje...
    Ne mozes ti naucit na parkingu nista osim kreni, stani, osmice itd. dok se ti ne dohvatis gradskog ludila i otvorenog puta nema vajde.
    A da se ja pitam svakog sa motorom preko 50 kubika bez vozacke dozvole sa misljenjem da se praksa i uci bez vozacke dozvole bih odmah na robiju poslao.
    Nego fino plati dodatne casove, uci, praksaj se sa instruktorom jer da instruktor moze bit svako i ne moze bas.
    Jer ocigledno da pojedinci nisu svjesni sto je motor i sto se sve i kako se sve lakse moze desit sa motorom u saobracaju.
    Pogotovo sa nasom kulturom prema motociklistima.
    Toliko od mene na ovu temu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #757
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pasha View Post
    A da se ja pitam svakog sa motorom preko 50 kubika bez vozacke dozvole sa misljenjem da se praksa i uci bez vozacke dozvole bih odmah na robiju poslao.
    vozacka dozvola kod nas nema nikakve veze, ja sam polagao na mojoj VFR750 iz 1986e (motor koji ide oko 3s do 100), nisam radio osmicu obrnuo sam samo jedan krug onuda oko masinske(doduse krug je bio na lijevo sto bi valjda trebalo da bude nesto teze) a ispred mene je bila neka djevojka koja je polagala i instruktori sa njom u auto koji su mi samo rekli vozi za nama, najveći problem mi je bio da mi se motor ne ugasi koliko je sporo vozila

    kupio sam nakon 10ak godina istu takvu VFR isto godiste iz Holandije i ocarinio ali nazalost nisam bas imao vremena da je vozim pa mi je stajala godinu dana dok je nisam prodao

    sto se kubikaza i opasnosti tice najopasniji su dvotaktni definitivno 125 i 250 (ovi od 500 kostaju kao sam djavo i rijetki su pa vlasnici paze), pa onda cetvorotaktni i to cini mi se ovi od 600 jer traze obrtaje i uglavnom ih voze manje iskusni, hiljadarku možeš da meračiš onako opušteno a 600 i ne baš
    She is only here to annoy herself!

  9. #758
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,966
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    Meni je prvi motor bio 200 cm3 enduro neki gadni, brzo dosadio, prodao ga uzeo fazer 600 (18 god početnik) vozio ga par hiljada, pao jednom (kiša a ja puni gas)...

    Posle toga xtx par hiljada i zavrsih sa motorima....

    E da nemam položeno

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  10. #759
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,903
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    e vidis, da si imao polozeno ne bi pao tada
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  11. The Following User Says Thank You to stevann For This Useful Post:


  12. #760
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pasha View Post
    Ne mozes ti naucit na parkingu nista osim kreni, stani, osmice itd. dok se ti ne dohvatis gradskog ludila i otvorenog puta nema vajde.
    A da se ja pitam svakog sa motorom preko 50 kubika bez vozacke dozvole sa misljenjem da se praksa i uci bez vozacke dozvole bih odmah na robiju poslao.
    Nego fino plati dodatne casove, uci, praksaj se sa instruktorom jer da instruktor moze bit svako i ne moze bas.
    Jer ocigledno da pojedinci nisu svjesni sto je motor i sto se sve i kako se sve lakse moze desit sa motorom u saobracaju.
    Pogotovo sa nasom kulturom prema motociklistima.
    Toliko od mene na ovu temu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Šteta što si se tako brzo isključio sa teme, trebao si nam prvo reći malo više o sebi i svom motoru, kako si ti učio, koje si motore vozio, kuda si sve putovao... Da se razmjene malo mišljenja, što da ne...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  13. #761
    Join Date
    May 2015
    Posts
    816
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Nece tebe instruktor nista naucit.Oce kako funkcionise motor i nista vise.
    Ja sam sa 6godina dobio repliku yamahinu kao pistasa malog. Sad imam 30god i nemam vozacku A-kategorije.Jeste da sad vozim vespu od 50cc po gradu pa mi i ne treba
    Ali sam opet miskjenja.Vespa 50cc ,kros neki na saltanje do 250cc pa onda ozb motor.
    Ja nisam isao tim redosledom ali isto kad vratim film kazem "Bog me sacuvao i jedino objasnjenje" Jer sa 17-18-24 god si nezreo za ozb motor.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  14. #762
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,966
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    e vidis, da si imao polozeno ne bi pao tada
    A bih, na greškama se uči

    Nabio puni gas pri startu da zavrcka...



    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  15. #763
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,903
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    i ja sam svojevremeno stisnuo pofino kocnicu na zebru i.. :mrgreen:
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  16. #764
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,959
    Thanked in
    2,323 Posts

    Default

    Februar, davno, ja početnik, gradska vožnja, idem lagano iza auta, auto naglo koči, ja ne mogu, krenem da ga obilazim, auto stalo radi pješaka, ja opet na kočnicu, blokira prednji točak,... Ja sam se skotrljao da jedne strane pješaka, motocikl je skliznuo sa druge, pješak nepovređen, moj ponos žestoko.

    Sent from my Motorola 8400

  17. #765
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Kupio mi otac prvi motor. Ja dijete 16g.i on kako su familijarno vozili tada popularne jave i cuda mi kaze postoje vozaci koji su pali i koji ce da padnu pa se pazi. Ja drugi dan bam. Ista situacija kao sa wulfijem i on mi kaze eto rijesi to ajde sad srecno bilo. Od tada da kucnem nikad vise imao sam situacija dje mi prodju ljudi kroz crveno i slicno. I dje se preticu put trubjele 2 kamiona. Ali je sve proslo kako treba. Nas narod inace ne ibraca paznju na motocikliste. Ja cim ga vidim u retrovizor npr pomjerim se desno koliko mogu da prodje.

    Sent from my p30pro using Tapatalk

  18. #766
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    @AmFi ja imam puni respect prema svima ali kad budala leti 200 ne mozes da ga vidis a kamo li da ga pustis i sklonis se. Prekjuce sam isao prema zati ravnicom prema kipsu i neki debil sa repsolkom je proletio preko 150kmh na zadnjem tocku...

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  19. #767
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Uhhh, hvala puno momci!!

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  20. #768
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    e zamisli trziste dje transalp i strom kostaju istooooooo
    kukuuuu

    ps. jos nisam provalio problem sa grijanjem motora...a imao sam kaponorda 1000 koji valjda grije dobro, meni to nista smetalo nije.
    e da, motor se ne vozi u bermude i papuce.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  21. #769
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

  22. The Following User Says Thank You to kuvar For This Useful Post:


  23. #770
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tu blizu
    Posts
    583
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Ovakvu "kreativnost" bih nagradio doživotnom zabranom prilaska svemu što ide na dva točka.

  24. The Following User Says Thank You to ramaro For This Useful Post:


  25. #771
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Ako kome valja informacija moje je da podijelim.

    Michelin Pilot 5 (naslednik Road Pilot 4)
    je tako dobra guma da ovooooo nije realno! Preporucujem do maksimuma.
    Ja sam je stavio na Stroma pozadi, iz mog dosadasnjeg iskustva sa gumama ova je klasu ispred Tourance Next koja je isto vrlo dobra.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  26. The Following 2 Users Say Thank You to dub_c For This Useful Post:


  27. #772
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tu blizu
    Posts
    583
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    I ja planiram da stavim Road 5 jer sam sa 4-orkom pregazio masu km i prezadovoljan sam.

  28. #773
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,135
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    470
    Thanked in
    215 Posts

    Default

    I ja se mislim da na kraju sezone predjem sa skutera od 125cc na neki mali enduro.... Ono sto mi je zapalo za oko jeste upravo Strom ali ovaj mali od 250cc
    Sta mislite da li je to dovoljno za mene i zenu.... i ja sam kategorija 188cm i preko 100 kg?
    Mislim da mu je cijena nesto ispod 5000 eur, vozio bih iskljucivo balkan HR,Srb, BiH, CG....

    Click image for larger version. 

Name:	DL250_Hero.jpg 
Views:	92 
Size:	13.3 KB 
ID:	168357

  29. #774
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,959
    Thanked in
    2,323 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    I ja se mislim da na kraju sezone predjem sa skutera od 125cc na neki mali enduro.... Ono sto mi je zapalo za oko jeste upravo Strom ali ovaj mali od 250cc
    Sta mislite da li je to dovoljno za mene i zenu.... i ja sam kategorija 188cm i preko 100 kg?
    Mislim da mu je cijena nesto ispod 5000 eur, vozio bih iskljucivo balkan HR,Srb, BiH, CG....

    Click image for larger version. 

Name:	DL250_Hero.jpg 
Views:	92 
Size:	13.3 KB 
ID:	168357
    Ja sam sa 125 kubika u godinu dana napravio 9.400 km, osim Crne Gore, išao sam u Hrvatsku i Bosnu i Hercegovinu. Dakle, može i sa 250 kubika, no ono što je bitan ograničavajući faktor kod ovih motocikala je nosivost koja varira od svega 120 kg do 160 kg. Rijetki su da imaju veću nosivost. Da se razumijemo taj problem se može javiti i kod velikih motocikala jer ima nekih koji nude nosivost od svega 180 kg (jedna Honda koja se reklamira kao putni motocikl).

    Sent from my Motorola 8400

  30. The Following 2 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  31. #775
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tu blizu
    Posts
    583
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Može li da se putuje sa 250cc? Može. Ja sam se lijepo navozao par sezona na 250cc, ali moraš dobro da isplaniraš svako preticanje. Udvoje se nećete nauživati i brzo ćeš poželjeti da pređeš na nešto veće. Zato bih ti ja predložio da odmah uzmeš nešto jače, bar 500-650cc. Nemoj da se bojiš kubikaže, ne ubija pištolj nego ruka koja ga drži. Opasnije je rizikovati udvoje sa motorom koji nema snage preteći neki šleper.

  32. The Following 2 Users Say Thank You to ramaro For This Useful Post:


Page 31 of 84 FirstFirst ... 212728293031323334354181 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •