Page 27 of 84 FirstFirst ... 172324252627282930313777 ... LastLast
Results 651 to 675 of 2083

Thread: O motociklu...

  1. #651
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Kakav je ovaj mali nabijeni bumbar od motora, sjediste mu je jako tvrdo, neudobno, malo ... A tek koliko kosta hmmm






  2. The Following 2 Users Say Thank You to NoLimit For This Useful Post:


  3. #652
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Njemci kažu da je prosječni kupac novog motocikla bliži četrdesetim nego tridesetim godinama. Slično je i u ostatku Evrope, zato u zadnjih nekoliko godina ima toliko novih modela, koncepata ne bi li prodrli među mlađe kupce. Mlađe kupce uvijek privlači sport, ali se toliko ne oduševljavaju sportskim motociklima kao starije kolege (koji su gledali trke moto trke) te se rješenje pokušava naći u nekim hibridima kao što su sportski skuteri.
    Da, jesu bezobrazno skupi, ali prodajne brojke kažu da imaju prođu, da nemaju bila bi samo prolazna moda. Možda jesu, ostaje da se vidi.

    Sent from my Motorola 8400

  4. #653
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,996
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    Ja sam pricao sa momkom iz Bara sto radi uvoz i prodaju motora . Kaze zadnjih godina je i prestao da uvozi velike motore , samo skutere . Prodaja velikih motora mu je jako slabo isla , dok skutera nemoze naprodavat i plus rece da dolje po primorju sve vise ljudi prelaze sa velikog motora na skuter .

    E onda dolazimo do toga da neko ko je vozio neki veliki motor od 100+ ks kad sjedne na 200-300ccm to mu je smijesno , al zato onda dostina njih kupuje jake maxi skutere koji nisu ni malo bezazleni . Vozio sam tmax i gp800 i mogu rec da nisu ni malo bezazleni posebno gp800 ...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  5. #654
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    a posebno na kočenju znači mislim da Tomos ima bolje kočnice od gp800 ali bez zaebancije
    She is only here to annoy herself!

  6. #655
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    a posebno na kočenju znači mislim da Tomos ima bolje kočnice od gp800 ali bez zaebancije
    Mora da nije plocica ima cim ti je tamo kocio. Jer ja sam je probao, drugacije iskustvo imam, a posjedovao i vozio SRV koji ubija kako koci, dupla brembo klijesta sa pancirnim crijevima, sistem kombinovanog ABS-a da kad pritisnes prednju, jednim dijelom koci i zadnjom, kocnice vrhunske.
    Sad ne znam na GP jeli isti slucaj ali mislim da je to isto.

  7. #656
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    izgleda nije isto jer se i vlasnik žalio koji je jedno duplo lakši od mene
    She is only here to annoy herself!

  8. #657
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Ima li mozda ko predlog za neku voznju tu oko 40,50 km od pg? Skuterima bi se islo, pa ne dolazi u obzir neki off road.. zahvaljujem

  9. #658
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Krug oko kuckih korita, do Bukumirskog jezera, Radovce, do Manastira Ostrog pa spustanje preko glave zete...

  10. #659
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,423
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,401
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ice-Ventura View Post
    Ima li mozda ko predlog za neku voznju tu oko 40,50 km od pg? Skuterima bi se islo, pa ne dolazi u obzir neki off road.. zahvaljujem
    Zovite slobodno, necu se bunit’.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #660
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Do Bukumirskog jezera je fino (evo iscrtana putanja), a može preko Veruše nazad (ne znam u kakvom je stanju put zbog izgradnje auto-puta) .



    Edit: ovdje se vidi kilometraža


    Sent from my Motorola 8400
    Last edited by wulfy; 13-05-20 at 19:48.

  12. #661
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,485
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Put do Bukumirskog jezera posle Bezjova je truba totalna. Krug od Korita ne moze odradit, a da izbjegne ozbiljan makadam od samih Korita do Zatrijepča. Na Verušu nisam vozio skorije, ali mi rekoše prije neki dan da se popucao skroz zbog kamiona koji rade auto-put.

    Ja bih ti prije savjetovao da odradite vožnju do Njeguša. Put je odličan osim kraćeg dijela pri izlasku iz Cetinja.
    Last edited by Lackie; 13-05-20 at 20:57.

  13. The Following User Says Thank You to Lackie For This Useful Post:


  14. #662
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pasha View Post
    Zovite slobodno, necu se bunit’.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    kasno sam vidio jer je ovaj drug isplanirao vec pa nisam ni usao da provjerim, ali sledeci put zovem..hvala na preporukama, isli smo na vukoticu, iznad pipera gore planina i strasno je mjesto i za voznju i za odmor..

  15. #663
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    160
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Motociklisti su se pojavili na putu, treba biuti pažljiv oni najviše stradaju na putevima

    Opasnosti koje vrebaju motocikliste



    Autor: MMS Rent a car

    Zima je već iza nas, dolazi toplo vreme i počinje sezona odmora i putovanja.
    Posebno se raduju ljubitelji motora i motocikala, došlo je vreme da izvade iz garaža svoje miljenike i krenu na put. Lepo je biti na motoru, osetiti brzinu i taj “vetar u kosi”, ali vožnja na motoru krije i opasnosti.
    Po američkim statistikama motociklisti čine 14 procenata svih smrtnih slučajeva koji se događaju u saobraćaju. U 2016-oj, na svakih 100 miliona pređenih milja, automobili su imali u proseku 1,45, a motocikli 26,52 sudara.
    Automobili su najveća pretnja motociklistima


    Motocikli imaju podjednako pravo na puteve kao i automobili, kombiji, kamioni i druga vozila, ali njihova vožnja nosi veće rizike. Većina nesreća u vezi s motociklima obično se dogodi kada vozači automobila krše njihova prava a sa tim i saobraćajne propise.
    Nezgode sa automobilima ne mogu da se uporede sa nesrećama na motorima. Udarac malog kamenčića koji se jedva oseti u automobilu, za motociklistu može da bude fatalan.
    Bez obzira ko je kriv za nesreću, osoba na motociklu uvek lošije prođe. Motociklista ima 27 puta veće šanse da pogine u sudaru od vozača u automobilu. Zato vozači automobila imaju veću odgovornost i obavezu da spreče potencijalne nesreće sa motorima.

    Neke specifučnosti vožnje pored motora


    Kada se na putevima pored automobila pojave i motorcikli potrebno je znati nekoliko stvari o njima i njihovoj vožnji:

    1. Motori se drugačije ponašaju od automobila

    Možda se nekom učini da vozači motora ne drže pravac, vrludaju i voze nepromišljeno, ali oni bolje vide uslove i prepreke na putu koje vozači auta ne mogu da primate. Naši putevi su puni rupa i neravnina koje on mora da zaobiđe.
    Zato nemojte previše da im se približavate i držite sigurno rastojanje kako bi mogli da reagujete ukoliko motociklista promeni pravac kako bi zaobišao rupu na putu.

    2. Veličina motora

    Motori su daleko manji što sa jedne strane im omogućuje lakše snalaženje i parkiranje, ali sa druge strane su teže vidljivi.
    Svaki auto ima svoje “slepe uglove” gde motorcikl može da se “sakrije”. Posebno je opasno ukoliko pokuša da prođe auto sa njegove desne strane koju vozači retko kada provere pre nego što urade neki manevar.
    Veličina motora može da prevari i u proceni razdaljine, ponekad je teško reći koliko je on daleko i koliko brzo ide, a nepažljiviji vozači ih često i ne primate.
    Zato treba dobro podesiti retrovizore i stranična ogledala, a ukoliko na putu ima dosta motora, okrenite glavu kako bi ste proverili iza sebe i sa strane pre nego što skrenete.

    3. Signalna svetla na motorima

    Žmigavci i stop svetla na motorima su manja i teže primetljivija, posebno noću i usled loših vremenskih uslova.
    Dosta motociklista prilikom kočenja upotrebljavaju tz “kočenje motorom”, tako da se stop svetla neće ni upaliti. Kada su vremenski uslovi dobri a putevi suvi, njima je potrebno kraće vreme za kočenje, što može da iznenadi vozače automobila koji voze iza njih.
    Zato ne treba voziti blizu motora kako bi imali vremena za reakciju (preporučuje se rastojanje od najmanje četiri sekunde).

    4. Vremenski uslovi

    Loši vremenski uslovi na putu više utiču na motocikliste nego na vozače automobila. Klizavi i vlažni kolovozi, prosuto ulje i gorivo, sneg, poledica, jak vetar, magla, itd., su opasniji za vozila na dva nego na četiri točka.
    Manja dodirna površina sa kolovozom znači manju kontrolu prilikom skretanja i kočenja. Osim toga, loše vreme utiče i na vozače automobila tako što im ograničava vidljivost i pažnju na putu i teže (i kasnije) primećuju motocikliste.

    5. Vožnja noću

    Da se opet pozovemo na amaričke statistike koje kažu da se 43 posto smrtnih slučajeva motociklista dogodi između 18:00 i 3:00 ujutru. Motori se noću teško primećuju, tako da vozači automobila kada sunce zađe treba da obrate daleko veću pažnju na njih, a kada ih primate treba da drže veće rastojanje.

    6. Motocikli imaju pravo na sopstvenu traku

    Motocikli imaju pravo na traku isto kao i SUV ili kamioni. Namera da se sa njima podeli traka ne samo da je opasna nego je i kažnjiva po zakonu.
    To što oni mogu da voze paralelno sa automobilima ili drugim motorima, ne znači da treba tako i da se radi. Motorimat reba dati prostora i voziti iza ili ispred njih, ali nikako u istoj traci.

    7. Raskrsnice

    Raskrsnice su posebno opasne za motore. Sudar automobila na raskrsnici obično završi sa manjom ili većom materijalnom štetom, ali za motociklistu može da bude fatalno.
    41 odsto nesreća motora sa smrtnim ishodima rezultat je skretanja automobila ulevo dok se motor kretao pravo ili preticao ostala vozila. Zato bez naglog skretanja ulevo ukoliko niste dobro pogledali pored i iza vas, i propustiti prvo motociklistu kada se upali zeleno svetlo.

    8. Predvidljivost u vožnji

    Predvidljivost svih učesnika u saobraćaju je veoma bitna, a posebno je značajna za motocikliste. Oni teže mogu da se sklone ukoliko teži i veći auto odjednom skrene ili naglo zakoči.
    Vozači automobila moraju na vreme dati svetlosni ili zvučni signal o svojim namerama, kako bi motociklisti mogli na vreme da reaguju.

    Šta smo hteli reći?

    Bez obzira da li putujete autom, kombijem ili na motociklu, za sve vozače sigurnost u vožnji treba da bude od najveće važnosti. Vozači većih vozila imaju i veću odgovornost za druge učesnike u saobraćaju a posebno za bicikliste i motocikliste, i zato moraju da obrate daleko veću pažnju na njih.
    Last edited by nobel; 17-05-20 at 10:38.

  16. The Following User Says Thank You to nobel For This Useful Post:


  17. #664
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,754
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    виђех данас стравичан удес, нисам возио мотор 10так дана, немам кад од посла и кише, а планирао данас и у повратку са посла хорор сцена тако да ћу одморити још који дан.
    као моториста, рекао бих да најчешће ми претјерујемо и дајемо осталим учесницима још веће шансе да нас угрозе.
    час хоћемо да нас тренитају као ауто, час пролијећемо свуда, пјешачки, тротоари, десна скретања...ја само замислим да је моја мајка у неком од аута у близини и да ме вјеоватно неће чути и виђети ако пробам тако неки маневар (који је многима свакодневица) и онда смањим и останем у траци, макар док се аута не зауставе.
    овамо у калифорнији је дозвољено провлачење између аута у крајњој лијевој траци до 30мпх, наравно, сви то раде и до 50-60мхп јааааа се сав испрезнајам док то радим, једва чекам нормално у траку да се вратим.

    иии да, поред тога што су траке, улице шире и има мјеста да се прође, кад виде мотор у ретровизору углавном се сви склањају.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  18. #665
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Skroz se slazem. Mozda ne bih prije 10tak godina kad sam gluposti pravio kroz saobracaj no sad mi je milije raspaliti ga nedje drugo i izvoditi kerefeke dje ima prostora, a kroz grad i dje su "uske" situacije biti dodatno oprezan.

    A taj udes. zna li se sto?
    Sate sate sate

  19. #666
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Kupujem nekog r-a i supermoto/enduro, pa javite ako ima što - r6, 600rr, ktm 690, 990, bmw gs...

  20. #667
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Ima ti WoodooPrle (Mracni) sa foruma KTM 990 Adv na prodaju Malo vozen offorad
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  21. #668
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    A vidio sam Ivo da prodaje svoj, nego bih do 3,5k nešto uzeo od oba segmenta

  22. #669
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Good luck with that
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  23. #670
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Ada može se za 3.5k vala uzet motor da valja, cijene su nerealne koliko vidim, ali ispane vazda nešto...
    Od R-a ću da pogledam ovaj https://www.autodiler.me/motori/kawa...r-ad14670811me
    Pa dako naleti i neki KTM u međuvremenu, par što sam zvao su prodati, može da se naleti na 2010-2012 690 za 3ipo..

  24. #671
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Zavisi sve što tražiš, ali uglavnom ti R-ovi i SM mašine su dosta izraubovani i baš su rijetki u dobrom stanju za te novce koje gledaš...
    Mada opet, nikad se ne zna, treba obilaziti, gledati, probati... Zato i kažem, good luck
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  25. #672
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Kako bi me ovaj zadovoljio za enduro segment, uf


    tapatalk

  26. #673
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Sa ovim na put oko svijeta (bukvalno, ona trojica što su išli iz Podgorice do Podgorice oko planete imali su GS Adventure, Africa Twin i ovakav GS Dakar). E, sad, ovakav motor je potpuno drugačiji (u vožnji, položaju, vješanju, ... svemu) od R-a tako da nisam siguran da će ti leći ako već preferiraš sportske motocikle.

    Sent from my Motorola 8400

  27. #674
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    I te kako mi odgovara, rr moram da imam pri sebi, ali će enduro da se eksploatiše najviše...
    Pratim stanje kako će da se odvija sa ovom koronom, ako mi ne prođe dok se ne sredi situacija, idem po njega, jer vrijedi, GS Dakar je baš san!
    Last edited by ^^0LIvEr_QuEeN^^; 28-05-20 at 15:16.

  28. #675
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,996
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    Jel moguce da ovi XTX i XTr drze ovako cijenu , prije 5godina su se prodavali po 2.5-3k eura vidim i dalje iste cijene za ista godista i km


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

Page 27 of 84 FirstFirst ... 172324252627282930313777 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •