Page 44 of 84 FirstFirst ... 3440414243444546474854 ... LastLast
Results 1,076 to 1,100 of 2083

Thread: O motociklu...

  1. #1076
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    157
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Zar Versus nije u Prokom, Ac viva je honda? ��

    P.s. da, novi strom i versus su bas top za one pare
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  2. #1077
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,992
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default O motociklu...

    Quote Originally Posted by ribomax View Post
    Moraš uzeti u obzir da je BMW-u od nekadašnjeg sinonima za pouzdanost ostala samo uspomena. Ne znam nikoga da ga vozi, a da svako malo nešto ne čačka oko njega, a svako čačkanje milion eura košta. Proguglaj testove iz Motorrada čini mi se, na 50k km.

    Imaš za te pare što bi uzeo polovni F800GS iz 2013-14 novi Strom 650, mislim da je oko 8300 u Prokom.
    Imaš novi Versys 650 za 8000 u AC Viva, a ni jedan ni drugi (po meni) ti ne pružaju manje od F800 (sem možda za off, nisam ih vozio mimo ceste, ali to te svakako ne zanima)...

    To su dokazani motori, bez mana, s malom potrošnjom i lagani za održavanje.
    Novo nebih jer ne znam ni sam sto hocu i koliko bi me drzalo ( od svih motora sad mi se po glavi vrzmaju KTM 990smt , 990adv , f800gs, Strom i josh poneki a sto je najjace svi su skroz razliciti)
    Na pocetku sezone su bila po dva stroma i versysa na diler prejeftino al naravno brzo prosli … posle toga ni jedan nisam vidjeo u oglase.

    Nekako mi je BMW bas bio sinonim za kvalitet , vidim sa ovim GS-ovima svijet obilaze ljudi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Stivi; 27-07-21 at 16:34.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  3. #1078
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Odrzavanje ti ne mogu previse rec jer je kod mene tek 2 mjeseca. Sto gledam kroz servisnu knjigu momka koji ga je imao prije mene on nije imao nikakve probleme osim redovnih servisa.
    Ja sam mu sada promjenio lanac i lancanike i to mi je bilo 170e. Po gradu je po meni bas odlican je se sjedi bas visoko povise auta i imas odlican pogled na sve. Moj je obicna verzija a ne adventure tako da je prilicno uzak i lagano se provlaci sredinom puta kroz kolone.
    Sa motorom mi je dosao regularni kratki vjetrobran i poviseni Givi. Za vecinu ljudi Givi rjesava problem oko vjetra, medjutim ja sam bas visok tako da meni glava viri povise i imam dosta vjetra onda. Narucio sam onaj nastavak da stavim da vidim oce li rijesiti mi to. Na otvoreno je uzivanje za voznju, moj ima ESA tako da zavisno od stila voznje mogu da mjenjam udobnost na zadnjem amortizeru, nisam znao koliko je to dobra stvar dok nisam osjetio na bmw. Kad je u comfort mod vozi se kao da sjedis na kauc, bas je udoban, normal je neki prosjek, dok sport bas stisne amortizer i bas je osjetna razlika. Sjediste koje ja imam je neko standarno sjediste sto izgleda kao rally verzija. Za sad sam radio par puta po 400-500km na dan i nemam nikakve zamjerke.
    Uzivam bas da ga vozim i po otvorenom putu jer se bas lijepo obara po krivinima, dok sam poceo po malo sa njime i offroad da radim i tu nemam neko iskustvo jer sam do sad bio na naked motore.
    Moj ima citav arrow sistem i zvuk mu je fenomenalan. Potrosnja mi je od 4,6l do 5.3l, zavisno od stila voznje.
    Za sad samo mogu rec rijeci hvale za motor i nemam nikakve vece zamjerke na njega.

  4. The Following 4 Users Say Thank You to nostromo For This Useful Post:


  5. #1079
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,265
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Novo nebih jer ne znam ni sam sto hocu i koliko bi me drzalo ( od svih motora sad mi se po glavi vrzmaju KTM 990smt , 990adv , f800gs, Strom i josh poneki a sto je najjace svi su skroz razliciti)
    Na pocetku sezone su bila po dva stroma i versysa na diler prejeftino al naravno brzo prosli … posle toga ni jedan nisam vidjeo u oglase.

    Nekako mi je BMW bas bio sinonim za kvalitet , vidim sa ovim GS-ovima svijet obilaze ljudi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ima na prodaju KTM 990smt, sto je bio kolege sa foruma Balse, bas dobro ocuvan i odrzavan...

    Vidji, moras da sjednes na te modele sto ti se svidjaju, provozas 50km i osjetis sto ti odgovara, svaki ima nesto dobro i nesto sto ce ti smetati...
    I onda se fokusiras na taj jedan model koji oces i vrebas dobar primjerak...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #1080
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,265
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    Zar Versus nije u Prokom, Ac viva je honda? ��

    P.s. da, novi strom i versus su bas top za one pare
    Ac Viva je zastupnik za Honda i Kawasaki, a Prokom je Suzuki...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #1081
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,992
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ribomax View Post
    Ima na prodaju KTM 990smt, sto je bio kolege sa foruma Balse, bas dobro ocuvan i odrzavan...

    Vidji, moras da sjednes na te modele sto ti se svidjaju, provozas 50km i osjetis sto ti odgovara, svaki ima nesto dobro i nesto sto ce ti smetati...
    I onda se fokusiras na taj jedan model koji oces i vrebas dobar primjerak...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ja bih volio to kad bi bilo kod nas motor da se iznajmi pa da testira covjek al ovako em ne volim da vozim tudji motor , em sto slabo ce ko ustupiti motor za probu

    jel Balsin bio onaj narandzasti sa tablicom T777
    Last edited by Stivi; 28-07-21 at 07:49.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  8. #1082
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    122
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    ja bih volio to kad bi bilo kod nas motor da se iznajmi pa da testira covjek al ovako em ne volim da vozim tudji motor , em sto slabo ce ko ustupiti motor za probu

    jel Balsin bio onaj narandzasti sa tablicom T777
    Moj jedan prijatelj je iznajmio F800 neđe u Ulcinj i svidio mu se i kupio baš taj.
    S ekranima na telefonima je kao i sa zenskim si*ama.
    Nema prevelikih,samo ima malih ruku

  9. #1083
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Imao sam udes, udarilo me auto i ostao mi je u Bar kod ujaka. Ima li ko prikolicu ili zna nekog, neki slep eventualno za motor( tj. U slucaju slepa neko ko ga nece pogresno vezat spanerima da popucaju plastike ili se izgrebu itd...) da ga do Podgorice dovezem pa onda da cekam osiguranje pa popravke da krenu...

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    rm -rf /

  10. #1084
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,992
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Imao sam udes, udarilo me auto i ostao mi je u Bar kod ujaka. Ima li ko prikolicu ili zna nekog, neki slep eventualno za motor( tj. U slucaju slepa neko ko ga nece pogresno vezat spanerima da popucaju plastike ili se izgrebu itd...) da ga do Podgorice dovezem pa onda da cekam osiguranje pa popravke da krenu...

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    Dragan 069/821-089
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  11. The Following User Says Thank You to Stivi For This Useful Post:


  12. #1085
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Imao sam udes, udarilo me auto i ostao mi je u Bar kod ujaka. Ima li ko prikolicu ili zna nekog, neki slep eventualno za motor( tj. U slucaju slepa neko ko ga nece pogresno vezat spanerima da popucaju plastike ili se izgrebu itd...) da ga do Podgorice dovezem pa onda da cekam osiguranje pa popravke da krenu...

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    Јеси ок ? Шта се десило?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  13. #1086
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Preticao sam (na isprekidanu) na silaznju od sozine ka dolje, kolonu koja je pratkicno stojala i ja isao relativno sporo (ispod 50) i auto je naglo odlucilo da da gas i krene u preticanje dok sam bio tik uz njega pa me odgurnulo, udario u ivicnjak i klizao jedno 20 metara. Ni ja ni motor nijesmo previse osteceni al i dalje boli i jedno i drugo

    Imam video no ga necu postavljat odje jos dok se ne okonca postupak jer cekam zapisnik pa osiguranje pa vjerovatno sudjenje trte vrte
    rm -rf /

  14. The Following 3 Users Say Thank You to N_L For This Useful Post:


  15. #1087
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    isjekao te standardno jbg moraš pazit na avetinje koje ne gledaju u retrovizore
    She is only here to annoy herself!

  16. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  17. #1088
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Preticao sam (na isprekidanu) na silaznju od sozine ka dolje, kolonu koja je pratkicno stojala i ja isao relativno sporo (ispod 50) i auto je naglo odlucilo da da gas i krene u preticanje dok sam bio tik uz njega pa me odgurnulo, udario u ivicnjak i klizao jedno 20 metara. Ni ja ni motor nijesmo previse osteceni al i dalje boli i jedno i drugo

    Imam video no ga necu postavljat odje jos dok se ne okonca postupak jer cekam zapisnik pa osiguranje pa vjerovatno sudjenje trte vrte
    Dobro je kad si tako prošao, najgore od svega je što moraš da paziš i za sebe i za drugoga...
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  18. #1089
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Preticao sam (na isprekidanu) na silaznju od sozine ka dolje, kolonu koja je pratkicno stojala i ja isao relativno sporo (ispod 50) i auto je naglo odlucilo da da gas i krene u preticanje dok sam bio tik uz njega pa me odgurnulo, udario u ivicnjak i klizao jedno 20 metara. Ni ja ni motor nijesmo previse osteceni al i dalje boli i jedno i drugo

    Imam video no ga necu postavljat odje jos dok se ne okonca postupak jer cekam zapisnik pa osiguranje pa vjerovatno sudjenje trte vrte
    Био си у опреми чим си тако прошао без повреда? Мада својевремено ми се слично десило и клизао сам са мотором на себи једно 15так метара и само сам се огребао буквално. Од тада само фул опрема

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  19. #1090
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    e ja ne mogu kožu na ovaj žaropek nikako..uzeo sam motofarmerice sa protektorima i jaknu gore standardno goretex neki pa dako ne kliznem
    She is only here to annoy herself!

  20. #1091
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,992
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    cudo je oprema , al sad stvarno jeste prevruce u istu al jbg


    ps. dobro je da ste lagano prosli . Kako napisa u BR mislio sam da te neko kroz grad zakacio . Na otvoreno su isto zeznute povrede.

    pps. I cizme su obavezne . Drugu kliznuo motor i pao mu na nogu , nagrdio se bas . Da je imao cizme mnogo bi bolje prosao
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  21. #1092
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,265
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    ja bih volio to kad bi bilo kod nas motor da se iznajmi pa da testira covjek al ovako em ne volim da vozim tudji motor , em sto slabo ce ko ustupiti motor za probu

    jel Balsin bio onaj narandzasti sa tablicom T777
    Za toliko cemo ti naci svaki od ovih sto oces da probas...

    Jeste, t777, vozi ga dobar drug, ali ga vuce zelja na R pa ga zato prodaje...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #1093
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    isjekao te standardno jbg moraš pazit na avetinje koje ne gledaju u retrovizore
    Rekao je da nije ni pogledao, a i to se vidi na snimak cak jer sam mu dovoljno blizu retrovizora da vidim lice
    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Био си у опреми чим си тако прошао без повреда? Мада својевремено ми се слично десило и клизао сам са мотором на себи једно 15так метара и само сам се огребао буквално. Од тада само фул опрема

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    A nijesam jeb a me pas, gore sam se samo na 2 mjesta malo jace odrljao na ruku, ne uzeh jaknu jer mi je prevruce bilo za kozu a ova moja je jos ona teska deblja uf, pa samo duks. A gace imam dainese tekstilne al trenutno ne mogu da ih obucem jer sam se malo udebljao tokom korone DDD pa sam u sorc klizao sa motorom na nogu koji me dodatno gnijecio i izgorio. Od koljena do sredine stopala sam se ogulio, boli to dosta pogotovo kad ustajem, desnu petu sam mislio da sam slomio jer me u nogu udarilo auto plus dok sam padao osjecao sam da landara al nije joj nista sem se nagnijecila pa jos malo dok se oporavi i vrati.
    Ne znam, isao sam sporo u tom trenutku i to me je najvise spasilo, naravno da sam imao opremu nista ne bi bilo 99% al jebat ga, racunao guzve, spora voznja, nece nista al matrak, za iducu sezonu cu uzet neku mesh ili laganu koznu jaknu koju mogu da nosim plus neke pantalone koje mogu tipa preko sorca pa uvjek ruksak sa sobom u koji to mogu spakovat il tako nesto, jer ovo nije bila voznja voznja no vise ono od a do b tacke na par sati pa doma :/
    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    cudo je oprema , al sad stvarno jeste prevruce u istu al jbg


    ps. dobro je da ste lagano prosli . Kako napisa u BR mislio sam da te neko kroz grad zakacio . Na otvoreno su isto zeznute povrede.

    pps. I cizme su obavezne . Drugu kliznuo motor i pao mu na nogu , nagrdio se bas . Da je imao cizme mnogo bi bolje prosao
    A i meni je bio na nogu ko sto gore napisah, cak mi se neki saraf oko motora urezao malo u nogu od toplote e qq al nije puno srecom. Ja lose distancu ovako vizuelno procjenjujem al bilo je preko 10 metara da sam klizao, jer sam posle trag gledao kuda sam ivicnjak ogulio sve... Imam samo one visoke trkace cizme, uzecu neke sto su taman do iznad zgloba za iduci put kad se naplatim od osiguranja
    Last edited by N_L; 28-07-21 at 21:21.
    rm -rf /

  23. #1094
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    157
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post

    ne uzeh jaknu jer mi je prevruce bilo za kozu

    Lijepo su na obuci rekli iz MK Bezbjednost - ti odlucujes oli da budes krvav ili znojav
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  24. #1095
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Hahah dobro su , taman je tako. Al razumljivo je, ove vrucine su stvarno epske.
    Sate sate sate

  25. #1096
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,749
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    na 2 točka sam opet, i opet Varadero nakon 12 god. ovaj put sa ubrizgavanjem, ne fale mi karburatori nimalo...



















    Namjerno sam kopirao post sa slikama jer smo vec presli na drugu stranu, a red je da se ova gospodja jos malo gleda

    Neka je srecna motorcina!!
    Samo po malo i puni gas!

    Za 1200GSA i 800GSA bih ja mogao par rijeci ali...da se ne ljuti narod i ova Honda ovdje
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  26. The Following 2 Users Say Thank You to dub_c For This Useful Post:


  27. #1097
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,749
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    N_L
    sva je prilika da si odlicno prosao kako si mogao, s obzirom na si bio go kao pistolj.
    Pamet u glavu! Oprema i po gradu mora (ja je ne nosim) ali van grada ni metra bez opreme. Po gradu nidje preko 45-50kmh, a van grada se ispod toga ne vozi, tako daaaa je ozbiljna prica koliko god nam vruce bilo.

    Predjoh 3.000km za 40 dana u CG, vjerujte mi da sam vise stresa prezivio nego za 2 godine u USA, a ovamo se ne skidam sa motora i u zadnje vrijeme zivim u LA koji je dzungla u svakom smislu. Morate/moramo se zestoko paziti!

    F800 je motor koji se skoro pa ne kvari. Nesto kao Vstrom recimo. A sa 1200GSA to nije bas situacija. Sve zavisi od godista koja ga muka muci, naravno ima ih dobro odrzavanih i srecnih primjeraka i lose odrzavanih i maltretiranih i onda su to babe i zabe.
    Ja nisam neki trkac ali mi je F800ADV bio spor (ide brze od mog stroma650 ali...) i kako ga nisam vozio van puta nisam imao potrebu za tolikim hodom amortizera sem sto mi je smetalo svo to plivanje. A iskreno je dobar motor, samo se meni nije ugodio. Drug ga ima iiiii srecan je maksimalno a vozi ga isto maksimalno (on/off)
    R1200GSa je mnooooogo veci motor ali totalno drugacije konstrukcije, mislim da malo kome u CG realno treba taj motor ali...nasa rabota. Vjerujem da je svakom drugom manjem motoru 3 puta lakse da se proveze od Kotora do Tivta i Budve, Becica itd nego GSu. Sem agregata koji radi kao traktor, menjaca-kardana koji lupa i kad je zdrav, i osjecaja ususkanosti, motor je savrsen.
    Najbolja zastita od vjetra u klasi, vjerovatno i najbolje kocnice (svaki BMW koci odlicno), nevjerovatna stabilnost na velikim brzinama, najbolja udobnost u klasi i najmanja potrosnja u klasi. Ko ozbiljno putuje, ozbiljno cijeni taj motor (sem ako mu ne crkne nedje usput)

    Birajte sto vam se svidi, pa ce se peglati posle ti sitni nedostaci
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  28. The Following 2 Users Say Thank You to dub_c For This Useful Post:


  29. #1098
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Iskoristicu pare da obnovim neku opremu, prije svega za donji dio jer u dainese gace dok jos jedno 10-15kg ne ode, ne mogu se vratit xDD i ja sam vazda zagovornik opreme i nosio no ***** ga, ne znam ni sam sta mi bi. Mogao sam makar knox protektore za noge sto imam, od koljena idu do stopala, taman dje sam se sjebao. Bice video i slike kad uzmem pare od osiguranja i zavrsi se sve to

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    rm -rf /

  30. #1099
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Oce li se moci nov motor uzeti ?
    Sate sate sate

  31. #1100
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    A ne, jos cijene sad sto divljaju pa nac nesto kršteno.. sredicu opet hondu sto bolje mogu i idemo, taman smo se navikli jedno na drugo

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    rm -rf /

Page 44 of 84 FirstFirst ... 3440414243444546474854 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •