Page 77 of 87 FirstFirst ... 2767737475767778798081 ... LastLast
Results 1,901 to 1,925 of 2151

Thread: O motociklu...

  1. #1901
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,702
    Thanks Thanks Given 
    1,093
    Thanks Thanks Received 
    473
    Thanked in
    266 Posts

    Default

    Probao sam xciting isti ko moj samo 500cc, moj je 250cc s tim sto sam stavio rolnice malossi, kais malossi, opruga kvacila zuta malossi, komplet varijator malossi, moj dere ovog od 500cc do 110kmh, e posle 110 se moj dernja a ovaj ide do 160

    E sad za taj ADV, ne znam koliko bi se dobilo da se stavi sve ovo kao kod mene samo polini plus akrapovic, sig bi mnogoo bolje isao.

  2. #1902
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,532
    Thanks Thanks Given 
    135
    Thanks Thanks Received 
    486
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Ima li ko iskustava sa Zontesovim 350R ?
    Da ga je probao i vozio... pa da javi neko misljenje...
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  3. #1903
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mirakul View Post
    Mom bratu su u Hondi rekli da se i zbog zamjene vizira gubi garancija. Pa je na Forzu vraćao originalni vizir kada bi išao na redovan servis.
    To su nevidjene gluposti koje samo kod nas mogu da prolaze...
    Kupis original dio koji prodaju kao dodatnu opremu i ugradjujes ga kod njih i ne vazi garancija...
    Dok je KTM bio kod Andreja u Tuttomoto mogao si da kupis nov KTM sa ugradjenim Akrapom, vizirom, cim god, sa full garancijom...
    Drugo je da ti kupujes privatno neke kineske kopije, mijenjas komplet izduvni sistem, mape paljenja itd, bez odobrenja ovlascenog...
    A ovo je bas glupiranje, a to govori koliko znaju o poslu kojim se bave i koliko znaju o biznisu uopste...
    Dobro ti ne kazu da gubis garanciju ako ne uzmes kod njih Arai kacigu za Hondu...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  4. The Following 8 Users Say Thank You to Incognito For This Useful Post:


  5. #1904
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    7,017
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,647
    Thanked in
    1,489 Posts

    Default

    vecina vozi bijelom
    ...

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  7. #1905
    Join Date
    May 2022
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    189
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    54 Posts

    Default



    Evo kako je FortNine razvrstao adv motore…
    Uzgred, je li neko vozio Desert X? Sta mislite o tom motoru, i Ducatiju generalno? Je li vrijedi tih para?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    "Zivot je Avganistan, vjeciti rat niskog inteziteta"

    No Rich Parents

  8. #1906
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    510
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    206
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Nisam vozio ništa od ovoga, kad bih mogao da biram onda desertx, ovi novinari sto su ga vozili su prezadovoljni. Mada kad bih realan bio, birao bih između Tenere ili Tuarega.

    Sent from my 2201123G using Tapatalk

  9. #1907
    Join Date
    May 2022
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    189
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dante pg View Post
    Mada kad bih realan bio
    Ja bih Deserta kad bih bio i realan i nerealan kako sam se zapalio za taj motor brate, a sto je najjace, to nije motor za mene, nikad nisam vozio off road a, sto je jos ludje od svega, i ne planiram da vozim u skorije. Iako dosta rivjuvera kaze da se super ponasa na asflatu, moramo se sloziti da je klasican enduro motor.

    Najvjerovatnije Benelli ide na prodaju, dok mogu jos izvuci "neki dinar" za njega, i za sledece ljeto se kupuje nesto drugo...
    "Zivot je Avganistan, vjeciti rat niskog inteziteta"

    No Rich Parents

  10. The Following User Says Thank You to diVerso For This Useful Post:


  11. #1908
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    510
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    206
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Hahahaha bruka izgleda, išao sam prije neki dan u Magnus da ga pogledam, dobar je i onaj sa crnom grafikom al bijelo je bijelo 17 000 i malo opreme eto ga na 18 500 za tren. Ako se možeš pružiti, imaš podršku svih nas Zar se prerastao benelli već?

    Sent from my 2201123G using Tapatalk

  12. The Following User Says Thank You to dante pg For This Useful Post:


  13. #1909
    Join Date
    May 2022
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    189
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dante pg View Post
    Hahahaha bruka izgleda, išao sam prije neki dan u Magnus da ga pogledam, dobar je i onaj sa crnom grafikom al bijelo je bijelo 17 000 i malo opreme eto ga na 18 500 za tren. Ako se možeš pružiti, imaš podršku svih nas Zar se prerastao benelli već?

    Sent from my 2201123G using Tapatalk
    Nije, naravno, ali oce brzo, a sa 4000 na satu i jos godinu i po garancije jos uvijek mogu izvuci neke pristojne pare za njega. Nisam jos 100 % siguran da ce to biti sad, ali bih da kupim neki jaci motor i da se skrasim na neko vrijeme. Benelii, koliko god mi se dopada, nije bas “dugorocno resenje”. Kad to kazem, ne mislim samo na kvalitet vec i na snagu. Planiram da u skorijoj buducnosti napadam malo ozbiljnije kilometraze, mozda i neke zahtjevnije terene, imam dosta nekih stvari na umu za koje bi mi trebao neki pouzdaniji motor. Malo sam se istripovao na tog Deserta i na taj zvuk koji ima Ducati, ali proci ce me, pogotovo sto bas i nemam para za razbacivanje Ne zelim da ostavim utisak da sam neki snob ili tako nesto, da se malo spustim na zemlju, T7 je puno racionalniji izbor, kao sto si i sam rekao.
    Vidjecemo. Da sam sad u mogucnosti da vozim sigurno ne bih ni razmisljao puno o tome, ali vec 20 dana sam na brod, apstiniram, previse gledam you tube i onda mi sijevaju raznorazne ideje da mi je da uvatim samo jedan krug sad, vratio bih se na fabricka i opet bih bio najzadovoljniji vlasnik TRKa na svijet


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    "Zivot je Avganistan, vjeciti rat niskog inteziteta"

    No Rich Parents

  14. The Following 6 Users Say Thank You to diVerso For This Useful Post:


  15. #1910
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Ja vozim evo 4 godine KTM 790 Adventure R, prije njega sam vozio KTM Adv 1190, i prilicno sam siguran da je 790R i dalje najsposobniji offroad motor za voznju po asfaltu (tako je i reklamiran kada je izasao)... Nazalost, 90% vremena se koristi za asfalt i putovanja a svega 10% za off, tako da ce se ubuduce sigurno zamijeniti opet za neki vise putni enduro...
    DesertX je slican motor po karakteristikama, naravno Ducati je u pitanju pa je i cijena premium, ali ne vidim nijednu konkretnu prednost u odnosu na KTM osim sto je premium brend...
    Ali ono sto me kupilo za 790R u odnosu na 1190 je prvo osjecaj lakoce (oko 210 kila je tezak sa svim tecnostima (189kg suv), nisko postavljeni rezervoari pa i nisko teziste), 95 konja, potrosnja 4-4.5 litra (domet oko 450 kilometara), WP podesivo vjesanje, 21/18 tockovi... Osjecaj voznje je kao veliki rally motor a opet moze se poprecke po krivinama


    Da ponovim opet jednu sliku sa ovogodisnje ture po Dolomitima i Svajcarskoj:

    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  16. The Following 7 Users Say Thank You to Incognito For This Useful Post:


  17. #1911
    Join Date
    May 2022
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    189
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    tako da ce se ubuduce sigurno zamijeniti opet za neki vise putni enduro...
    Sta bi to moglo biti?


    Ne sumnjam da je adv 790 r strasna makina… promaklo mi je to da i on ima naprijed 21icu. Izgleda bruka, sigurno se lijepo i vozi. Ne znam 790, znam da 890 adventure ima verziju “bez R” koja je vise za putovanje nego sto je za off road. Sta mislis o tom motoru?

    Super vam je ova slika, ispratio sam postove sa ovog putovanja, mozda te nekad iscimam za par savjeta vezano za rute i neke generalije oko planiranja putovanja
    "Zivot je Avganistan, vjeciti rat niskog inteziteta"

    No Rich Parents

  18. #1912
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,016
    Thanks Thanks Given 
    560
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    345 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Ja vozim evo 4 godine KTM 790 Adventure R, prije njega sam vozio KTM Adv 1190, i prilicno sam siguran da je 790R i dalje najsposobniji offroad motor za voznju po asfaltu (tako je i reklamiran kada je izasao)... Nazalost, 90% vremena se koristi za asfalt i putovanja a svega 10% za off, tako da ce se ubuduce sigurno zamijeniti opet za neki vise putni enduro...
    DesertX je slican motor po karakteristikama, naravno Ducati je u pitanju pa je i cijena premium, ali ne vidim nijednu konkretnu prednost u odnosu na KTM osim sto je premium brend...
    Ali ono sto me kupilo za 790R u odnosu na 1190 je prvo osjecaj lakoce (oko 210 kila je tezak sa svim tecnostima (189kg suv), nisko postavljeni rezervoari pa i nisko teziste), 95 konja, potrosnja 4-4.5 litra (domet oko 450 kilometara), WP podesivo vjesanje, 21/18 tockovi... Osjecaj voznje je kao veliki rally motor a opet moze se poprecke po krivinama


    Da ponovim opet jednu sliku sa ovogodisnje ture po Dolomitima i Svajcarskoj:
    Ja sam se stalno nesto borio sa 1190, konstantno mi je bio pretezak i preglomazan ... nekako mi je definitivno za neku osobu od 190+cm i 120-130kg . Sad mi je Tenera posle njega kao biciklo a po katalogu je samo 20-30kg laksa od njega a odaje utisak kao da je 100kg razlike minimum. Ali zato na teneru fali snage , fali udobnosti ...


    mislim da je prava mjera 790/890 po svim pitanjima
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  19. #1913
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    510
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    206
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Kakva je pouzdanost kod ktm, jel bez "greške " ili ima cimanja po majstora? A djesi @Stivi da preneseš utiske sa tenerom? (il možda jesi al mi je promaklo) koliko sam gledao ove strance većinom se žale da joj hvali snage i da bi valjalo malo poboljšati vešanje ako je neko teži od 90 kg, ako je tako onda je možda tuareg ili vstrom 800de bolji izbor?

    Sent from my 2201123G using Tapatalk

  20. #1914
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,016
    Thanks Thanks Given 
    560
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    345 Posts

    Default

    Ja sam igrom slucaja kupio KTM koji je bio Incognitov od momka koji ga je kratko posle njega vozio i bio je bas u perfektnom stanju i odmah se vidjelo bas odrzavan motor … za vrijeme koje je bio kod mene ~2,5-3 sezone nisam imao bas nikakvih problema i kvarova sem redovnog servisa i potrosnog materijala … sad pred prodaju jesu bile malo viljuske popustile i balavili su semerinzi (ali i to spada nekim dijelom potrosni materijal ) .

    Sto se tice Tenere vozim 2011god. xt660z (to nije T7 na koju si vj pomislio ) . Dobar je motor , vozi se kao biciklo , mali potrosac , za teren solidan (a to mi je bio i cilj jer mi je takav motor manje zao ako pane i jeftinije su popravke , a zadnje tri cetri voznje su mi bile u teren ). Sad posle motora koji je imao 150ks mi je neobicno i dajeluje mi prespor , ali za solo voznju je ok i super se vozi tu do 130kmh , u dvoje vec kaska . Ali sve u svemu dobar motor a i kazu pouzdan kao Golf2


    Rado cu se vratiti na KTM i smatram da je svaki motor dobar samo kad se kupi u dobrom stanju i kad se dobro odrzava


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Stivi For This Useful Post:


  22. #1915
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,698
    Thanks Thanks Given 
    1,769
    Thanks Thanks Received 
    763
    Thanked in
    313 Posts

    Default

    Incognito ima kilometara na 790 da sto god da kaze, mi treba da klimnemo glavom, ali...generalno se taj motor lose pokazao. 890 je bolji sto se pouzdanosti tice. Opet obojica iza Deserta (agregat je odavno prisutan, elektronika isto). KTM je strasan motor kad je ispravan! Ja evo kupih jos jednog prije neki dan, mighty 950 Adventure S uz Multistradu Enduro koja ce biti striktno za asfalt.
    Desert mi je broj 1 motor trenutno na trzistu, ali nisam htio da ga probam jer cu se zapaliti i to nema smisla posle...a mogu ga probati pa da prenesem utiske sad kad sam uzeo KTM950 mislim da sam miran neko vrijeme. Kazu ovi drugari da se vozi po asfaltu nevjerovatno dobro za tu vrstu motora.
    Kod T7 mi je 'problem' sto od modernih stvari nema nista! A nije da kosta malo. Jako lijep motor, pouzdan, dobar u svakom pogledu sem tog paketa elektronike koji nema nista, bukvalno ABS. Pa majku mu, 2023.
    Aprilia Tuareg joj je glavni konkurent i cijenom i specifikacijom i ima svasta nesto i za sad kazu da je pouzdana. Nisam se pretjerano ukljucivao u analizu.
    Novi V-strom 800DE je sposoban motor, vise za asfalt nego T7 ali na papiru ima vise vjesanja nego T7.
    Nova Transalp je slicna prica kao V-strom, sposobni motori sa tim 21'' tockom ali ornijentisani asfaltu.
    Husky 901 Expedition je sprava! (890 samo ljepse spakovan
    Generalno pravilo je 19'' asfalt, 21" off pa kome se sto svidi. 17" ko bas bas voli asfalt

    Sto se vjesanja tice, ko bas ozbiljno vozi i umije da iskoristi motor, fabricko vjesanje skoro na svakom motoru na svijetu ce mu biti slabasno. Iiii uglavnom je svaaki motor mek za ljude preko 100kg. Mi amateri...tesko da mozemo opteretiti vjesanje toliko.
    Opet, na V-strom 650 sam promijenio komplet vjesanje naprijed/nazad i to je bio drugiii motor nakon toga. Ja sam tu nekih 110kg i znao sam u dvoje da vozim. Pod2 ne znam ikog u CG, da se bavio podesavanjem vjesanja na motoru do skoro.

    Sto se zvuka Dukatija tice, bez aftermarket izduva ga nemas. Vrlo skromno se cuje sa obicnim izduvom. Terminjoni+mapa su ozbiljna prica skroz ali kostaju! A taj 950 agregat se sad moze tjunirati jos na par nacina i izduvi su dostupni od raznih aftermarket proizvodjaca.

    @Stivi, svaki motor je dobar ako se u garantnom roku ne kvari a KTM i BMW to vole maksimalno.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  23. The Following 3 Users Say Thank You to dub_c For This Useful Post:


  24. #1916
    Join Date
    May 2022
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    189
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    54 Posts

    Default O motociklu...

    Pa koliko sam do sad primijetio, Ducati, i sa fabrickim izduvom, dosta je “glasniji” u odnosu na druge motore. A meni se to svidja. A je li taj zvuk jos bolji sa nekim aftermarket izduvom, svakako da jes.

    Ovo za T7 si odlicno rekao. Ja razumijem da nekom ko vozi off road ne treba traction control, ali ako vec dajes pare za novi motor, zasto ga ne bi imao pa ga iskljucio po potrebi.

    Ja imam neki cudan ukus i, iako znam da je V-Strom dokazan provjeren i sve to, ne bih ga nikad kupio. A to je velika greska, uopste nisam praktican i vodim se nekim manje bitnim stvarima… sto bi jedan moj drug rekao: “jednostavno mi ne puni oko”

    Kao ni ovaj tuareg, svi kazu da je super ali ne bih mogao zamisliti sebe na njemu nikako jedan od rijetkih italijanskih motora koji mi se ne dopadaju.
    Last edited by diVerso; 18-10-23 at 07:33.
    "Zivot je Avganistan, vjeciti rat niskog inteziteta"

    No Rich Parents

  25. #1917
    Join Date
    May 2022
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    189
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Da, zaboravih da ti cestitam novi motor, u zdravlju ga vozio buraz
    "Zivot je Avganistan, vjeciti rat niskog inteziteta"

    No Rich Parents

  26. The Following User Says Thank You to diVerso For This Useful Post:


  27. #1918
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,095
    Thanks Thanks Given 
    895
    Thanks Thanks Received 
    285
    Thanked in
    113 Posts

    Default

    Sto se Dukatija tice, treba vidjeti koliko mu kostaju servisi, to je do sad bila glavna mana tih motora. Jer to zna da kosta dosta, govorim o redovnim servisima na 24k km. To je tkz Desmo servis. Da li ga Desert ima, ne znam, nijesam se previse bavio tim motorom. Sve zavisi za sta se planira motor, ako se zeli voziti off onda se uzima enduro motor koji naprijed ima 21 tocak a moze i 19 dosta. Naravno 21 je vise za off a 19 vise za asfalt. Nema motora tj mehanickog sklopa koji se ne kvari, pitanje je odrzavanja. Za 790 nijesam vidio da imaju nekih strasnih problema, bio je opoziv kocionog crijeva koliko se sjecam. Meni bi taj motor bas dobro radio posao, u R ili u S varijanti takodje. Imao sam priliku da probam i Tuarega 660, odlican je motor a opet sve zavisi kome za sta treba. Kupovina motora je dosta individualna stvar. Kad bih kupovao sad neki adv motor koji bih koristio i za off i za putovanje vagao bih izmedju T700 i KTM790.
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  28. The Following User Says Thank You to VooDooPrle For This Useful Post:


  29. #1919
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dante pg View Post
    Kakva je pouzdanost kod ktm, jel bez "greške " ili ima cimanja po majstora? A djesi @Stivi da preneseš utiske sa tenerom? (il možda jesi al mi je promaklo) koliko sam gledao ove strance većinom se žale da joj hvali snage i da bi valjalo malo poboljšati vešanje ako je neko teži od 90 kg, ako je tako onda je možda tuareg ili vstrom 800de bolji izbor?

    Sent from my 2201123G using Tapatalk
    Jutro momci, prastajte na kasnom odgovoru

    Da krenem redom, prvi motor mi je bio upravo Tenera 660Z, kao sada Stivijeva.
    Tad mi je to bio najbolji motor na svijet, presao sam nekih 40.000 sa njom, od Slovenije do Grcke, tovario sam je, putovao u dvoje sa koferima, vozio i u teren...
    Nije ni u cemu bila najbolja, ali je sve izgurala, nidje me nije ostavila ili izdala... Mana joj je bila osim ocigledne snage (koja je opet dovoljna ako se ne jurca i ne pretice sve redom) sto je imala unutranju gumu i onda sam uvijek imao tu bojazan da cu nedje morati izgubiti pola dana na krpljenje gume (a to mi je lose islo, mada nisam ni vjezbao niti nosio alat)... Takodje fabricko vjesanje je bilo lose, pa sam stavljao drugo ulje, progresivne opruge, pa je bilo pristojno...

    Nakon nje sam sjeo na (prosli Stivijev) 1190 ADV, poslije Tenere cinilo mi se da sam sjeo u svemirski brod... Elektronika, podesavanje vjesanja, modovi voznje, snaga, ugladjen da se vozi lagano 60-80-100, a opet na klik dugmeta se prebacis u sport i gulis tockove po krivinama... Bas sjajan motor, ali mana je sto je u svemu bio pretjeran, previse snage, previse tezine (za offroad je bio mucenje, mogao je, ali nekako nije to bilo to), previse i potrosnje goriva kad odes na duzi put itd... Ali motor koji je bio uzivanje za voznju svaki put, uz zvuk i osjecaj sjajnog agregata od 1200ccm.

    Kad sam nakon njega sjeo na 790R koji je tek izasao tada, cinilo mi se da sam sjeo na biciklo, uzi, vitkiji, laksi... Ruzan na prvi pogled zbog svijetla, nije mi ni bio plan da ga uzimam, ali rekoh hajde da uzmem probnu voznju u dvoje pa da vidim... I tako bi, tu me odusevilo kako se fino vozi, vjesanje je odlicno (i ako vise orijentisano na off), nisko teziste, iznenadjujuce dosta snage i ubrzanja u agregatu od 800 kubika, odlicne kocnice (bolji mi je osjecaj kocenja nego na 1190), ruzna LED svijetla takodje odlicno obasjavaju put, tubeless gume (veliko olaksanje za putovanje)... Onda i smijesna potrosnja od oko 4 litra... Sve checkboxove mi je ispunio koje sam ocekivao od motora

    Presao sam evo sa njim 26.000km (dvije godine korone su uticale da se manje putuje), duza putovanja, offroad (sjecam se prvi put kad sam ga vozio po Bjelasici, naidjoh nekih 60-70km na sat na veliku rupu, vec se ono ustadoh i ukrutih da primim udar po vjesanju, a on samo prelece sve to, ni ne osjeti)...
    Sto se tice pouzdanosti ocijenio bih ga 9.5/10, barem moj primjerak (valjda je to tako sa danasnjim motorima, ili imas srece ili nemas)...
    U garanciji su mi promijenili ekran (koji je imao poznatu manu magljenja po ivicama pri niskim temperaturama, iako je radio bez problema), poklopac rezervoara glicerina za kocnice (balio je malo, radile kocnice normalno), zadnje crijevo od kocnica (radilo je OK, nego je bio recal zbog moguceg pregrijavanja crijeva u offroad)...
    Izvan garancije, ove godine na povratku iz Grcke su mi pustili fabricki semerinzi na viljuske (opet mogao sam voziti do kuce), mozda malo rano ali s obzirom da vjesanje fabricki nije predvidjeno za konstantno putovnje u dvoje full natovaren, jasno mi je zasto je pustilo... I promijenio sam prosle zime fabricki akumulator jer je oslabio.
    Ostalo nemam nikakvih zamjerki na rad i pozdanost, ni u jednom slucaju me nije ostavio pored puta ili poremetio planirano putovanje...

    Zajednicko za sve motore koje sam imao je da sam ih generalno dobro pazio, redovni servisi, na svaki sam stavljao podmazivac lanca, ako bi se neki problem javio odmah bi se rjesavao itd... Mislim da im i to uticaja na pouzdanost motora, kako se eksploatise i kako se odrzava

    @dub_c sretno sa 950S, sa dobrim off gumama vrhunska igracka za prasinjanje...

    Sto se tice buducnosti, nacin kako ja vozim i koristim motor bi mi najvise odgovarao neki 1200/1250GS (mozda Rallye verzija), ili neki 1290SA... 790 je ipak nijansu manje udoban od 1190 za cjelodnevnu voznju, a vise nijasni od GS-a...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  30. The Following 4 Users Say Thank You to Incognito For This Useful Post:


  31. #1920
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,842
    Thanks Thanks Given 
    1,504
    Thanks Thanks Received 
    5,003
    Thanked in
    2,344 Posts

    Default

    Što se GS-a tiče (subjektivni, dakle lični) taj motocikl mi nikako nije legao iz nekoliko razloga, a najvažniji je što je perfektan (toliko da je dosadan). Krenimo redom sa mojim utiscima (na osnovu iskustva sa prvom verzijom sa vodenim hlađenjem):
    - sam agregat me oduševio, način razvoja snage, zvuk,… poželio sam taj agregat u nekom drugom pakovanju (sada imam želju da probam R1200R sa klasičnom konstrukcijom).
    - vješanje pegla sve (čak je udobno i u sport modu u kojem sam ga najviše vozio) i zato mi se, zapravo, nije svidjelo jer nikada nisam znao kakav je asvalt ispod (grub, ravan, sa dobrim gripom, sa lošim gripom). Vozio sam ga po crnogorskom i hrvatskom primoriju gdje dobro poznajem put, nisam silazio sa asfalta. Recimo u Boki (restoran Mlin) gdje znam da je klizavo, da su krivine prilično opasne (naročito ona poslije mosta) sam imao osjecaj da je put perfektan. Jednostavno, nema se osjecaj gdje su limiti ovog motocikla (dolazio sam do 180 km/h ne osjetivsi, u pojedine krivine sam, po mojoj logici, prošao prebrzo) a to se meni lično ne sviđa. Ne sviđa mi i to što nemam povratne informacije sa podloge. Znam, ovo mnogima nije mana, ali meni, prosto, ne odgovara.
    - kočnice su fenomenalne, u početku je neobičan osjećaj što nema poniranja prilikom kočenja, ali naviknete se brzo na to. Osim sto su odlične prilično lako se i doziraju.
    - položaj za upravljačem odličan, nije tipičan enduro polozaj, malo si nagnut prema naprjed. Ja sa 191 cm sam poslije vožnje iz cuga u dužini nešto manjoj od 500 km osjećao da mogu bar još toliko bez umora.
    - za razliku od nekih drugih motocikala kod GS-a se suštinski ne primjeti razlika između modova (sport, touring) jer je uvijek udoban, pegla sve eventualne greške vozača, sportska vožnja u touring modu i putna vožnja u sport modu apsolutno ne prestavlja problem.
    - čitav motocikl je odličan paket, realnih mana nema osim ako nisi zakeralo kao ja, ali ja sam opet daleko od većine. Da, realna mana za većinu je i cijena.

    Primjerak koji sam vozio bio je star nepunu godinu, nije bio opremljen koferima, ja sam imao ranac na leđima. Vozen je samo po putu, a najvećim djelom po jadranskoj magistrali (Petrovac - Dubrovnik) tako da nije potpuni doživljaj, ali možda može pružiti neke smjernice o motociklu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  32. The Following 7 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  33. #1921
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Hvala @wulfy na detaljima, moj je utisak slican i dosao sam vec u neke godine i stanje svijesti da su mi to prednosti a ne mane

    Svidja mi se agregat, kako zvuci, kako razvija snagu, a opet pritom je i solidno ekonomican...
    Svidja mi se vjesanje i upijanje svega, pogotovo na nasim "ravnim" putevima...
    Svidja mi se da mogu cijeli dan voziti sa saputnicom a da poslije nismo mrtvi umorni kad stignemo...
    Naravno, svidja mi se i kardan kao koncept prenosa...

    Mana mi je sto nikada nisam bio fan BMW i njihove filozofije, ljudi koji ih kupuju i voze, njihovih zastupnistava i servisa koji se trude da imaju neki "premium" nivo...
    Mana je i sto je dosta tezak (u mjestu) i gabaritan, pa nije bas za svakodnevno provlacenje po gradu, ili kolonama na autoputu itd...

    Ali evo vidjecemo... Treba motore mijenjati kad je covjek u mogucnosti
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  34. The Following 3 Users Say Thank You to Incognito For This Useful Post:


  35. #1922
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,842
    Thanks Thanks Given 
    1,504
    Thanks Thanks Received 
    5,003
    Thanked in
    2,344 Posts

    Default

    Pazi, ja imam 45 (bliži 46-oj godini) i što se motocikla tiče volim dvije suprotne pozicije. Bilo koji motocikl mora imati dozu agresivnosti (ne u smislu provale snage, već kao osjecaj u vožnji) i najbolje mi leže jednocilindrične ili dvocilindrični motocikli. Ako ne nudi agresivnost onda mora da izgleda (neki lijepi retro dizajn). Tipičan primjer, dva motocikla koja su me je najviše oduševila su Husqvarna 710 Enduro, širok upravljac, vrhunsko vješanje, limiti dosta visoko, ali vrlo dobro znaš gdje su (a da dođeš do njih treba dobrano mu*a da oznojiš), vibracije da ispadaju plombe i neudobno sjedište (može se dodati u ružan izgled) mi nisu smetali zbog ogromnog zadovoljstva koje pruža. Drugi motocikl je sušta suprotnost po svemu, a to je Triumph Bonneville, lagan kruzing, udobno sjedište, ogroman kez i esencija motociklizma… Niđe veze ta dva motocikla, ali… šta je kod motocikla racionalno?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  36. The Following 2 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  37. #1923
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Davno se zakljucilo, a vremenom se samo potvrdjuje, nista ispod 2-3 motora
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  38. The Following 3 Users Say Thank You to Incognito For This Useful Post:


  39. #1924
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,095
    Thanks Thanks Given 
    895
    Thanks Thanks Received 
    285
    Thanked in
    113 Posts

    Default

    Da se nadovezem na pricu u vezi unutrasnjih guma i bez njih. Velika mana Yamahe, prema mom misljenju je sto nema tubelles felme kao sto ima 790 i to bas zna da znaci dosta. Krpljenje guma sa unutrasnjom zna da bude jako komplikovana stvar i to pod uslovom da imas centralni nosac motora, set za krpljenje gume sto podrazumijeva funkcionalno ljepilo, noz ili smirg za cisnjenje gume i dobru fleku, naravno podrazumijeva se alat za skidanje tocka a onda i alat + pajseri za skidanje spoljne gume. Prosle godine kroz Hrvatsku u avgustu mi se to desilo na Transalpa, odjednom je izdusila unutrasnja guma, sto je osim problema sa krpljeljem bio i veliki rizik za bezbjednost. Zadnja guma je jednostavno odjednom izdusila, vozio sam magistralnom i jedva sam motor odrzao a da ne padnem. Desilo se to da se usled velike temperature asfalta stara fleka na unutrasnjoj gumima odlijepila. Sa tubelles sistemom, samo se cepuje, napumpa i vozi. Moze da se i za T700 pravi konverzija ali sve to zahtjeva dodatan napor. Upravo zbog toga prednost dajem motorima kojima je to fabrika vec obezbijedila. I tubeless sistem ima mana, ako iskrivis felmu, to se ponekad tesko moze na licu mjesta napraviti.
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  40. The Following 3 Users Say Thank You to VooDooPrle For This Useful Post:


  41. #1925
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,095
    Thanks Thanks Given 
    895
    Thanks Thanks Received 
    285
    Thanked in
    113 Posts

    Default

    Nemojte da vozite GS-a taj motor je tako dobro napravljen da ce vas razmaziti u trenu, meni je to uradio. Bas postavlja standarde svega visoko, od kvaliteta, sigurnosti, snage, elasticnosti, prakticnosti. I dalje mi je voznja KTM 990 Adventure br. 1 zbog brutalne snage ali me GS dobio mogu vam reci.
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  42. The Following User Says Thank You to VooDooPrle For This Useful Post:


Page 77 of 87 FirstFirst ... 2767737475767778798081 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •