Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 51

Thread: Moto show podgorica

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default Moto show podgorica

    PROGRAM OVOGODIŠNJEG MOTO SHOW-a
    *PETAK 04.april*
    OTVARANJE u 11h - hol Delta City
    *PETAK 04.april*
    PREDAVANJE na temu bezbjednosti u saobraćaju -
    Jedan od glavnih ciljeva Moto Show-a je prije svega promovisanje sigurne i bezbjedne vožnje. U saradnji sa Upravom policije Crne Gore, upriličićemo svečano predavanje predstavnika Saobraćajne policije, kako bi apelovali na poštovanje saobraćajnih propisa.
    Predavanje u holu Delta City-a počinje u 11:30h.
    *SUBOTA 05.april*
    MOTO DEFILE KROZ PODGORICU
    NAZIV : KACIGA GLAVU ČUVA
    Start ispred Delta City-a u 12h.
    Na prošlogodišnjem defileu bilo je oko 200 učesnika!
    *NEDELJA 06.april*
    SLOW RACE
    Takmičenje u sporoj vožnji.
    Cilj je da ukažemo na značaj pažljive, bezbjedne vožnje, kroz jedan neobičan takmičarski poduhvat.
    Takmičenje počinje u 16h ispred Delta City-a
    DODJELA NAGRADA U SPECIJALNIM KATEGORIJAMA
    ZAVRŠNI JACK DANIELS KOKTEL

    https://www.facebook.com/motoshowpodgorica





    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	10013503_652562624811688_1755157374_n.jpg 
Views:	222 
Size:	10.5 KB 
ID:	119469  
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  3. #3
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Svaka cast!


    Al uvijek seljacina bez kacige/opreme, turiranje i dizanje na zadnji... :/

    I am so post-rock I shit sad birds.


  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    turiranja je bilo, bez kacige 2-3, al ne viđeh da je ko divljao..
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,329
    Thanks Thanks Given 
    730
    Thanks Thanks Received 
    1,193
    Thanked in
    666 Posts

    Default

    Ja malo prije vidio na Tv Vijesti.
    Dizanje na zadnji tocak, mada se to mozda ne smatra divljanjem?

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pi kako ne znadoh da dodjem da dizem na zadnji a policija me ne dira, depresivan sam sad
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  7. #7
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,824
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Ja sam dao izjavu i još jedan moj drugar. Bila je duža pa su me skratili ali prije nego smo krenuli ukazao sam da će i na ovom defileu biti onih bez kaciga ali da oni ne predstavljaju motocikliste u pravom svjetlu i da se trudimo da u našim redovima suzbijemo tu pojavu. Možda u 2230 prenesu cijelu izjavu. Bilo je jedno dizanje na zadnji točak da sam ja vidio ali bilo je 2/3 vozača bez kacige ali kamera srećom nije snimila to tako dobro.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  8. #8
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    http://www.cdm.me/auto-moto/motori/f...-a-u-podgorici

    Zao mi je sto propustih druzenje sa cicom sa balonima :/

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,329
    Thanks Thanks Given 
    730
    Thanks Thanks Received 
    1,193
    Thanked in
    666 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ja sam dao izjavu i još jedan moj drugar. Bila je duža pa su me skratili ali prije nego smo krenuli ukazao sam da će i na ovom defileu biti onih bez kaciga ali da oni ne predstavljaju motocikliste u pravom svjetlu i da se trudimo da u našim redovima suzbijemo tu pojavu. Možda u 2230 prenesu cijelu izjavu. Bilo je jedno dizanje na zadnji točak da sam ja vidio ali bilo je 2/3 vozača bez kacige ali kamera srećom nije snimila to tako dobro.
    Kad cete u vasoj zajednici poceti da uticete na clanove iste zajednice da se ne vozi kroz grad a i bilo dje drugo po 100 > km/h. Da se ne stavljaju auspusi koji bude citave kvartove kada prodju sa tim prdavcima?

    Kako ocekujete da vas postuju vozai kola kad veliki broj vase zajednice sprdnju pravi kroz grad, kada se ne moze progovorit u kucu od nekih koliko buku stvaraju?



    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

  10. #10
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    100 ljudi, 100 ćudi…


    100 žena , 200 sisa.
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  11. #11
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,824
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Kad cete u vasoj zajednici poceti da uticete na clanove iste zajednice da se ne vozi kroz grad a i bilo dje drugo po 100 > km/h. Da se ne stavljaju auspusi koji bude citave kvartove kada prodju sa tim prdavcima?

    Kako ocekujete da vas postuju vozai kola kad veliki broj vase zajednice sprdnju pravi kroz grad, kada se ne moze progovorit u kucu od nekih koliko buku stvaraju?

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
    Utičemo i to konstantno ali osim verbalnih uticaja dometi nam nisu preveliki. Kao i u svakoj grupi i ovdje ima manje ili više savjesnih pojedinaca. Procenat avetinja sigurno nije veći nego u drugim grupama koje učestvuju u saobraćaju. Na žalost kako si i sam rekao upadljiviji smo, između ostalog, zbog količine buke koju proizvodimo. Postoje zakonski okviri u kojim to može da se riješi ali UP policije to ne sprovodi. Takođe je edukacija u motoškolama slaba, a samim tim podizanje svijesti na niskom nivou. Jedna trkačka staza bi umanjila probleme ove vrste ali ne i eliminisala. Avetinja će uvjek biti.

    Što se tiče poštovanja, toga mora biti jer su životi u pitanju. Da li nekog treba kazniti smrtnom kaznom ili invalididtetom jer ima glasan auspuh?

    Problemi koje si gore naveo postoje ali je činjenica da kad bi se neko ozbiljno pozabavio njima motociklizam u CG bi bio nešto od čega bi imali svi koristi. I država i pojedinci. Tako je u normalnim zemljama.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,329
    Thanks Thanks Given 
    730
    Thanks Thanks Received 
    1,193
    Thanked in
    666 Posts

    Default

    Ne, ja samo kazem da prvo treba krenuti od sebe (mislim na vas kao skupinu) pa tek onda napadati druge. Naravno ne kazem da treba gazit motoriste jer su glasni ali nemate pojma koju buku pravite u 2 ujutro (ljeto prozori otvoreni, ljudi spavaju, totalna tisina).

    Da je srece takvim ljudima bi se pisale kazne ali nazalost ne pisu, ne znam je li ikada napisana. Ne bi im bila dozvoljena registracija (mada vazda moze zamijeniti auspuh pred registraciju). Cak sto vise mislim da su neki motori previze bucni iako nista nije radjeno na njima.

    Ovo sto kazes za vozace automobila je istina, ali ja mislim da se situacija dosta popravila u poslednjih par godina dok se kod motorista samo uvecao broj manijaka (ne kazem da su svi takvi ali ih ima mnogo).

    P.s.

    Da ne ispada da pricam na pamet, u mom drustu par momaka ima motore 650+ kubika i to je ljepota vidjet. Momci voze i uzivaju, ne vidjeh ih nikad da manijace i ne bude ljude

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

  13. #13
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,039
    Thanks Thanks Given 
    3,966
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    Slow race <3

    Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  14. #14
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    ja sam se iskreno juce iznenadio , posle moto showa proslo je ulicom slobode barem 15+ motorciklista (uglavnom koliko primijetih bilo ih je najcise na gsxr) od ti 15-2- vozaca 10+ nije imalo kacigu... iskreno ne razumijem tu vrstu vozaca

    al sto kaze cesar od onolike grupe bajkera moraju se naci izuzeci , isto kao sto se desavalo i na auto skupovima, mora se nac obavezno desetak likova koji bi da se pokazu
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  15. #15
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Slow race <3

    Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk

    u koliko pocinje danas znas li baka ?

    no i juce i danas ovo vrijeme sam neka je zdravo
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  16. #16
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,039
    Thanks Thanks Given 
    3,966
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    U 4, baka, zovem te za 20

    Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  17. #17
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Sto se buke tice, svi oni imaju akrapovic ili leo vince ali ti auspusi nijesu toliko bucni dok vozaci ne maknu db killer. E tada nastaje muka. A pred registraciju vrate kiler sto je posao od pola minuta i kad zavrse maknu opet

    Sent from my TELEFON using TETRAPAK 4

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,390
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Na zalost Moto zajednica u CG (kao ni bilo koja zajednica) nije bas savrsena stvar i tu ne mozemo da komentarasemo ove ili one. Ja nemam apsolutno problema da se prevencijom dodje do trazenih rezultata samo da to ne bude opsta agresija na sve ljude koji su na dva tocka. Kao i sve u nasim zivotima to je stvar opste kulture. Ako je nemas onda represijom dodjes do rezultata. Kao npr sto sada sve manje ljudi pije i vozi ili sve manje ljudi na pjesackom prelazu ne daje prednost pjesaku. Policija treba da radi svoj posao i to nediskriminatorno. Naravno da svojim ponasanjem treba da daju primjer, posebno u voznji. Ja onu dvojicu na skuteru vidim minimum dva puta nedeljno da voze i pricaju na telefon. Dakle dno. Sdruge strane vidim i danas ljude sa da raznim motorima da, ali ono divljaju po bulevaru...gore dolje gore dolje....bez kaciga.

    Na tom defileu je Policija trebala da intervenise i na licu mjesta iskljuci iz saobracaja i kazni svakoga ko nije postovao zakon. Isto tako su trebali danas da se namontiraju na Bulevar sa radarom i da se bave svojim poslom.

    Ja znam da nema jednostavnih resenja. Ali odnekle mora da se pocne i ako je sa pjesacima i picem tako dobro proslo onda....hajde i sa kacigama i divljanjem bulevarom.

    No sve to nema veze sa MOTO ZAJEDNICOM...ni u najmanju ruku. To nijesu ljudi koji predstavljaju mene ni mnogo mojih drugova iza moto zajednice. TO su samo ljudi koji krse zakon. Isto tako mene kao dio AUTO ZAJEDNICE ne predstavljaju ljudi koji se uvece tim istom bulevarom trkaju sa semafora na semafor (uz zvuk koji nije ni malo manji nego onaj sa motora).

    Svako treba da se bavi svojim poslom i sve ce biti ok. Samo kada vidim da neko kaznjava nekoga a taj isti pravi iste greske...uff. Ali nema veze. Njih je dvojica nas je 300. Mozda kada bude kod nas red i oni nauce nesto sto ne znaju....da budu bajkeri.

    Na kraju dana je sve to vjerujte mi stvar kucne kulture...ili imas ili nemas...ko nema treba da plati kaznu. Naucice.
    You are born. And you die. And if you are very lucky in between you get to ride motorcycles.

  19. #19
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Utičemo i to konstantno ali osim verbalnih uticaja dometi nam nisu preveliki. Kao i u svakoj grupi i ovdje ima manje ili više savjesnih pojedinaca. Procenat avetinja sigurno nije veći nego u drugim grupama koje učestvuju u saobraćaju. Na žalost kako si i sam rekao upadljiviji smo, između ostalog, zbog količine buke koju proizvodimo. Postoje zakonski okviri u kojim to može da se riješi ali UP policije to ne sprovodi. Takođe je edukacija u motoškolama slaba, a samim tim podizanje svijesti na niskom nivou. Jedna trkačka staza bi umanjila probleme ove vrste ali ne i eliminisala. Avetinja će uvjek biti.
    Ne znam jesi li organizator ili (jedan od) glavni(h) u klubu, ali zasto nisi/te rekli tim pojedincima, dok ste jos uvijek bili na parkingu da NECETE KRENUTI sto SVAKO OD NJIH ne bude IMAO KACIGU na glavi. Znam da zvuci (pre)smijesno i naivno, ali ako mu vas 10-15-20 koji nosite kacige skrene paznju, mozda se dozove pameti? Pogledaj jos taj video. Prije nego krenete, pojavljuje se kadar dje momak na motoru, BEZ kacige, daje signal da se krece. Eto, jos jedna greska. Mozda ne izgleda da jeste, ali na podsvijest ostavlja utisak da nema kacigu, zasto bi i neko drugi.



    Quote Originally Posted by Goran69 View Post
    No sve to nema veze sa MOTO ZAJEDNICOM...ni u najmanju ruku. To nijesu ljudi koji predstavljaju mene ni mnogo mojih drugova iza moto zajednice. TO su samo ljudi koji krse zakon. Isto tako mene kao dio AUTO ZAJEDNICE ne predstavljaju ljudi koji se uvece tim istom bulevarom trkaju sa semafora na semafor (uz zvuk koji nije ni malo manji nego onaj sa motora).
    Nije problem u tebi i slicnima koji razmisljaju kao ti. Nego u onima koji tvoju logiku nemaju, koji se vode logikom generalizacije. A odlicno smo upoznati kako to ide, barem u CG. Oni ce praviti probleme tebi i tebi slicnima koji vozite APSOLUTNO po propisima zbog toga sto pojedinci ne voze kako treba. Evo ja prvi imam roditelje, rodbinu, drugove/poznanike koji komentarisu kako su bajkeri i motori zlo jer voze kao ovi sto je GaD naveo. Ili gori, oni te prolaze na crveno, filtriraju prebrzo itd.

    I am so post-rock I shit sad birds.


  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,329
    Thanks Thanks Given 
    730
    Thanks Thanks Received 
    1,193
    Thanked in
    666 Posts

    Default

    Samo da se razumijemo ako nema kacigu ne znaci da ga treba satrijet.

    Ali mislim da prije svega treba sredit stanje medju vama, vecina ne moze smislit motoriste jer nas izludjuju. Pokrenite akciju u policiji da budu stroziji prema motoristima. Znamo da ste slozni pa krenite od vas.

    Cim krene ljepse vrijeme, ceka se 2-3 ujutro i ajmo.... Gore dolje po 200 km/h. Da vam je znat kako to ozvanja...

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

  21. #21
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Imam DB Kilere na oba Akrapovica... I opet se desi da prodjem reda na 3000RPM ulicom i da se upali alarm na po kom parkiranom automobilu. Što reče GAD, i bez nekih prepravki, jesu bučni. OPET, bolje i da su bučni, pa da nas ako ne vide, "oduzeti" vozači, barem čuju. Skuter od 49cc kad vozim pa bar 4 put dnevno neka baba ili taxista mora da POKUŠA DA ME UBIJE.

    P.S. Savjesno i normalno čeljade, u sitne sate sigurno će gledati na što niži broj obrtaja (i buke) da prodje kroz grad.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    MT07 po mom ukusu
    jedina zamjerka - zvuk

  23. #23
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,039
    Thanks Thanks Given 
    3,966
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    na slow grand prix su fino naglasili da ne moze bez kacige niko da ucestvuje i da nema divljanja sa motorima. po bulevaru su 2 konja od 40+ pravila buku i vozila na jednom tocku i to bez kacige.
    nego, sto rece goran, sve je to vaspitanje i kultura.
    na takmicenju je bas bilo zabavno i steta sto nema vise ovakvih desavanja


    Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  24. #24
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Sredite vi to prvo medju vama" "Uticite vi prvo na njih" "Rijesite medju sobom"...
    O cemu vi pricate? Ko da uci koga? Ko da prevaspitava koga? Medju "nama" ima istih kretena kao i medju "vama", samo sto po prirodi stvari se nasi vise isticu jer su na 2 tocka. Prevaspitavanjem coeka od 40+ godina ili momka od 30+ se nece bavit niko, sigurni budite. Kao sto Goran rece, sve se to nosi iz kuce, stvar je vaspitanja i kulture. Sama cinjenica da neko kupi R motor koji vozi bez kacige i po gradu dosta govori o vlasniku, ali on ne moze predstavljati nikoga drugog osim samog sebe. Ja ne dozvoljavam da me on predstavlja. Necu da dozvolim ni da me bilo ko od vas poistovjecuje sa njim. On nikad nije bio niti ce ikad nauciti da bude bajker. Poistovjecivanje i generalizovanje je nesto od cega je obolio narod sa ovih prostora, a samo da vam se pruzi prilika da probate isto, mislim da bismo o nekima odje pricali. Eo ima momaka sa ovoga foruma kojima je policija kola uzimala zbog divljanja po gradu, novine pisale o tome, pa se niko ne nadje da kaze "od ovih trkaca se po gradu ne moze zivjet". Da se razumijemo, nemam nista protiv bilo koga od njih, ali sigurno ne dozivljavam sve vozace automobila kao njega. Poenta: bilo ih je i bice ih vazda, e medju "vama" i medju "nama" (kad vec moramo da se dijelimo tako) i niko od vas nikad nece moc da utice da to prestane.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,329
    Thanks Thanks Given 
    730
    Thanks Thanks Received 
    1,193
    Thanked in
    666 Posts

    Default

    Pa ne znam vi ste prvi osuli paljbu po vozacima automobila, kojih ima mnoooogo vise nego motociklista, a opet ces cut vise da se zale na motocikliste. Najveci broj ljudi koji voze kola su vozaci 40+ godina, njih ste htjeli da prevaspitavate a motocikliste koji su clanovi nekog vaseg kluba NE?

    Ne smetaju meni motociklisti uopste dok su normalni ali ima ih prevelik broj nenormalnih na tako malo broj uopste motociklista.

    I samo lagano, vez nekih tenzija, i stava da su motociklisti vazda u pravu.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I: Hi-Fi Show - Hotel Podgorica 20 novembar
    By mikog in forum Ostali oglasi
    Replies: 36
    Last Post: 25-11-10, 10:15
  2. 11. Moto skup u organizaciji Moto kluba TNT Trebinje
    By JovanK in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 2
    Last Post: 07-06-10, 01:57
  3. Podgorica - Bukumirsko jezero - Matesevo - Podgorica
    By Vele_PG in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 0
    Last Post: 13-11-08, 19:43
  4. A tourist guide in Podgorica (what should he show)
    By Innuendo in forum English only
    Replies: 17
    Last Post: 31-01-07, 15:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •