Results 1 to 19 of 19

Thread: Zaštita potrošača interneta

  1. #1
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default Zaštita potrošača interneta

    Da li postoji neki mehanizam koji me može zaštititi od smanjenja protoka internet konekcije?

    Koristim M tel net i imam ugovor na 24 mjeseca. Internet ponekad gotovo da nemam i nisam nikako zadovoljan.
    Kada se požalim oni me maltretiraju pozivima i tehnička služba dođe da vidi kakvo je stanje (maltretiraju pozivima i dolascima) i kao to je to.
    Ponovo ja nemam protok i ako imam ful signal i sve i otvorim nešto na tel ono neće a kad prebacim na 3g on odma otvori.
    Da bih raskinuo ugovor moram da platim sve preplate do isteka ugovora!
    Sta da radim?



    Sent from my iPhone

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Izguraj taj ugovor i to ti je to. Niko nas ne stiti.


    Ja tako placam 7mb/s kod Telekoma a dobijam 4 maximalno 5. I tako kad dodju kod mene kazu da nije problem do njih nego je problem do "Kablova" i to ne mojih nego njihovih i da oni tu ne mogu nista da urade. Jedina opcija koju imam je da otkazem internet i ostanem bez istog posto drugog izbora nemam.


    One Ring to Rule them all...

  3. #3
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kod mene da kucnem u drvo, nema problema sa TComom. Vjerovatno što su instalacije, kablovi i centrala novijeg datuma. Nikad da znam nisam imao problema, osim što je jednom struja spržila ruter, došli sjutradan i zamijenili.

    Sent from my SGP521 using Tapatalk

  4. #4
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Podgorica, Tivat
    Posts
    1,373
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Joco, koji net koristis, wimax ili mobilni preko modema i sim kartice? I gdje se nalazis?

  5. #5
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,490
    Thanks Thanks Given 
    5,331
    Thanks Thanks Received 
    3,824
    Thanked in
    1,515 Posts

    Default

    Pa joco na edge ne mozes da ocekujes neke brzine eventualno stampa plus fb. Ako si uz malo ostalih nakacen mozes i utube. Ako ti na 3g funkcionise sve kako treba nemas se na osnovu cega zalit

  6. #6
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Na tel imama mobilni T com unlimited koji je ubica za razliku od kutnjeg M tel 5 mbs!
    Ako ne platis račun do 15 imaju pravo da te iskljuce a ako neces da platis ne brini ceka te dug za sve mjesece preplate do isteka ugovora! Znaci mogu da te ebu mjesecno ili na gomilu! Samo u cg to ima. Javljam sta sam ucinio jer idem redom a mora postojati neki recept da raskines ugovor a da ne platis penale...


    Sent from my iPhone

  7. #7
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    1,340
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    76 Posts

    Default

    Koliko ja znam, makar iz mog iskustva, ti imas pravo da raskines ugovor ako oni ne ispunjavanju uslove za normalno pruzanje usluga.Fino napisi zalbu na koju moraju da ti odgovore u roku od 15 dana, cini mi se.Ako ti to ne zavrse imas pravo da trazis raskid ugovora i ne moras da plati.Procitaj detaljno ugovor, dio o raskidu...Ja sam isto imao problema sa TELENOR-om pa sam ih izribao tako da su me zvali da se izvinjavaju i svaki mjeces koji sam imao problema nisam platio pretplatu...Moras biti uporan...Puno srece u ovoj derackoj drzavi

  8. #8
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    1,340
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    76 Posts

    Default

    Gdje se nalazis i da li si provjerio da li je taj dio pokriven 3G signalom?

  9. #9
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pricam o internetu doma ne na mobilnim uređajima!
    Po receptu "bombarduj ih zalbama dok ne raskinemo ugovor" nisam uspio. I dalje me terete za sve preplate do kraja isteka ugovora!
    Zvao sam Centar za zastitu potrosaca, oni su me uputili na Agenciju za komunikacije i oni onda kazu da pokupim dokumentaciju bla bla bla.
    Sve sam ucinio al nigdje nisam naisao na to da ljudi razmisljaju koliko para toliko muzike vec svi vacare i muljaju na svoj nacin i samo oce da te skinu s vrata!
    Naravoucenije: jedan ruter u ulazu i svi ga lijepo dijelimo za 2 € po stanu a ne ovako 20 € a nema niko dobar net...


    Sent from my iPhone

  10. #10
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Stari moj ima mobilni internet T-com jer je na selo i nema drugih mogucnosti da koristi skajp da se gleda sa rodbinom u inostranstvu nego ovaj po.srani ali ne lipsi magarce. pored naravno ocajne brzine na koju se on stari navikao jer nije ni znao za bolju iskljucise mu net prije 15-ak dana. srecom pa nije bio u cg te dane no ja kad podjoh na selo probah da se konektujem i cvrc. zovem sluzbu i kazu mi da je platio samo 3 mjeseca od 9 koliko koristi. ja se cudih zasto su ga i dosad pustali ali...
    cujem se ja sanjim i kazem mu a on poludje jer u zivotu covjek racun nema za bilo sta da redovno nije izmirio samim tim i ove sve. i ubjedjeu on mene preko tel i dere mi racun kako ima kod sebe sve priznanice da je placao redovno i....
    vidjece kaze kad dodje nazad sta je u pitanju. i dosao on nazad i u poneedjeljak ode covjek sa sve placenim priznanicama u centralu T-coma i radnica na salteru isprica njemu kako nije platio racun toliko dugo i da ne moze da kotisti internet ako ne placa racune i slicno kao da je idiot. onda on izvadi sve racune i pita a sta sad, pa se djevojka zbuni i zove neku seficu koja isto tvrdi da stari moj nije platio. pa kad joj ova ponese uplatnice ova se izvinjava pa ne zna sta je ovo pa rijesice to oni da se ne brine dok dodje doma na selo bice mu ukljucen net. uzese racune iskopirase i provalise da njihov aparat u Lakovic na Zabjelo ne prosljedjue uplate i da je moj stari tamo uplaciovao kad uzme penziju kupi sta mu treba poplaca sve racune i doma. ali zadnjih 6 mjeseci trt.
    Dodje on doma naravnoneta nema. cekaj cekaj navece zovem ga ja, kaze on nema.
    Sjutra ujutru isto nema rekoh daj mi taj broj da ja zovnem. zovnem ja i predstavim se ko sam i sta je problem a radnica kaze sacekajte malo da pogledam. naravno malo je ispalo 2-3min ali besplatno je pa sacekah i na kraju mi rece evo nasla sam taj slucaj i pise NEMOGUCE RIJESITI. ???!!!wtf kako to upitah, a ona kaze nalog je poslat jos prije danas (a sta bi sa juce?!) ali ne moze se rijesiti. ok pa sta da ja kazem starome sta da radi. a ona mi kaze pa ne znam nadam se da ce biti rijeseno danas. pa kako kad je nemoguce rijesiti? pa ja se nadam da ce se rijesiti. ok rekoh znam da nije nista do vas pa ne mogu svasta da vam kazem pa vas pozdravljam. rekoh starom to a on precuta samo. nismo se culi vise. jutros me zove i kaze dolazim u PG idem sprdnju da napravim, pa se vidimo.
    e zamislite sad covjek od 65 godina koji placa ono sto nema ide da se svadja sa ljudima jer ne umiju da rade svoj posa'. ej drzavo pih

  11. #11
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ova prica je prava slika stanja u Cg!
    Kad se javi problem oni nemaju mehanizam da ga rijese a pare ne mogu da vrate a kamoli da daju neku uslugu dzabe fa bi nadomjestili stetu!
    Da je srece da tvom starom nadoknade stetu u visini potpisanog ugovora !


    Sent from my iPhone

  12. #12
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _joco_ View Post
    Ova prica je prava slika stanja u Cg!
    Kad se javi problem oni nemaju mehanizam da ga rijese a pare ne mogu da vrate a kamoli da daju neku uslugu dzabe fa bi nadomjestili stetu!
    Da je srece da tvom starom nadoknade stetu u visini potpisanog ugovora !


    Sent from my iPhone
    pa to, to. svako grijesi nije problem. ali ispravi gresku i barem reci izvini a ne...
    btw bio je i danas i rekli su mu da ne dolazi vise jer im ova procedura rjesavanja traje po 7-8 dana, na sta on rece kako mu je juce rekla da do sada nisu imali ovakve probleme pa kako moze imati sad procedura takva da se zna koliko traje.
    mislim....

  13. #13
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    71
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ziva istina

  14. #14
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Narode, ja sam rijesio da od ponedeljka naucim da pisem tuzbe!
    Stigao mi racun za M tel net, da platim penale do kraja isteka ugovora i pored toga sto sam se zalio 10 puta da nemam net i sto su mi po raskidu uzeli ruter pa nemam tehnicke mogucnosti da dalje koristim njihove uslude.
    Ili cu ispasti majmun i pored racuna platiti sudske troskove i potpuno se razocarati u ovu drzavu ili cu vratiti 150 € koliko je racun za net koji nisam potrosio...
    Nema drugog nacina, ovo je postala kaubojska drzava!


    Sent from my iPhone

  15. #15
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Ja ne kapiram kako može da bude problem do kablova za neki internet posebno ako ne koristite najjači paket? Ovo nije pitanje upućeno vama nego tim operaterima. Nego pretpostavljam da je fora kao sa strujom. Da bi taj signal putovao moraju da ga roknu određenom brzinom, pola brzine ispari preko kablova usput i to na kraju što stigne je protok, samo oni možda reklamiraju po principu brzinu koju oni projektovano šalju iz centrale, a ne brzinu koja na kraju bude isporučena korisniku. Kakva logika. Ovo mi sad iz malog mozga izašlo. Vi malo veći znalci, ima li ovo ikakvog smisla sad što sam rekao?
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  16. #16
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    413
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ljudi, čitajte ugovore PRIJE potpisivanja, a ne poslije...

  17. #17
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tačno. Svi dobiju ugovor na uvid za internet/telefon, potpišu i onda kukaju. A ne znaju ni šta su potpisali. Valjda navikli kliknuti bez čitanja na ono "I agree" posle instalacije nekog softvera.

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

  18. #18
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    413
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssaajjkkoo View Post
    Ja ne kapiram kako može da bude problem do kablova za neki internet posebno ako ne koristite najjači paket? Ovo nije pitanje upućeno vama nego tim operaterima. Nego pretpostavljam da je fora kao sa strujom. Da bi taj signal putovao moraju da ga roknu određenom brzinom, pola brzine ispari preko kablova usput i to na kraju što stigne je protok, samo oni možda reklamiraju po principu brzinu koju oni projektovano šalju iz centrale, a ne brzinu koja na kraju bude isporučena korisniku. Kakva logika. Ovo mi sad iz malog mozga izašlo. Vi malo veći znalci, ima li ovo ikakvog smisla sad što sam rekao?
    NEMA. Stara kablovska instalacija je obično kidana i krpljena na mnogo mjesta i kvalitet je los tako da oni takve kablove u principu mijenjaju kad god mogu.
    Sto losiji kablovi to je signal slabiji i osjetljiviji na smetnje

  19. #19
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    64
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Negdje u dnu stranice svima stoji zvijezda sa napomenom da je brzina, zapravo, maksimalna moguća. Što znači tolika ili manja. I još + zavisi od broja konektovanih korisnika, opterećenosti mreže/bazne stanice i sl.

    A i nema prave konkurencije pa ih zabolje da se potrude i dostave poštenu uslugu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zaštita potrošača?
    By :)) in forum Društvena hronika
    Replies: 128
    Last Post: 25-03-18, 00:01
  2. Elektroprivreda i mi kao potrošači
    By Djera in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 100
    Last Post: 29-12-17, 15:17
  3. Prodajem Zaštita za HTC One M7
    By shaka-ban in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 25-10-13, 09:30
  4. Zaštita potrošača
    By starwalker in forum Ekonomija
    Replies: 5
    Last Post: 01-11-12, 18:54
  5. Zaštita od korozije
    By Escobar_BP in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 8
    Last Post: 19-02-10, 22:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •