Page 51 of 321 FirstFirst ... 4147484950515253545561101151 ... LastLast
Results 1,251 to 1,275 of 8018

Thread: Iz raznih novina

  1. #1251
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Mozda je Baco ponovo podstanar,
    pa skuplja poene za garsonjeru.
    Malo je garsonjera za ovakve grandiozne rijeci! Ovo je ideja za dvorac na moru ...

  2. #1252
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Konacno jedinstveni poslanici!

    Jos jedna zanimljiva vijest!

    Vijesti:

    RUKOVODSTVO SKUPŠTINE UOČI PRAZNIKA ČASTILO PREDSTAVNIKE GRAĐANA
    Poslanicima još dvije plate
    Rukovodstvo Skupštine podijelilo je uoči praznika svim poslanicima i zaposlenima po dvije dodatne plate od ušteđenog novca iz budžeta parlamenta kao nagradu za “pojačan rad” tokom 2006.
    Dio ušteđenog novca koji je u prošlogodišnjem budžetu bio opredijeljen za obilježavanje stogodišnjice parlamentarizma Crne Gore i rad Cetinjskog parlamentarnog foruma odlukom kolegijuma predsjednika Skupštine podijeljen je kroz dvije dodatne mjesečne plate poslanicima novog saziva parlamenta i svim službenicima u skupštinskim službama.

  3. #1253
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Ja bijah pokrenuo topik Partije kao preduzeca nego nesto ne bijaste zainteresovani
    Rebalans budzeta je cudo, a tek visi politicki interesi :-)
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #1254
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos111111 View Post
    Nijesu samo Rusi,
    tako su i Madjari kupili Telekom bez i Eura njihovog novca,

    tako i Munk kupuje Tivat,
    tako se prodaje Zeljezara,
    Mislim pricali smo o tome na forumu,
    a forumas Milos111111 bio ismijavan,
    a veliki strucni posteni Old Bone nam govorio o milijardama investicija.

    Mislim Bone da bi trebao da nam se izvines na forumu posle ovog "istrazivackog novinarstva" Djuranovica
    A vidji no te prekidam, kad je ovo sve ovako, lako i prosto, kako ti opisa, sto ti nijesi uzeo kredit u kupio Telekom ili KAP?
    Zeljezaru? Ili Arsenal dolje?
    I Bone ti ne moze da se izvinE jer je malo covjek u godinama pa nije bas sa gimnastikom najbolji (Old Bone bez uvrede ja ovo dobronamjerno), izvinut mozda, ali ne vidim i zasto bi.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #1255
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Sto mislite za ova?

    OPOZICIONI LIDERI U CRNOJ GORI NA METI OBAVJEŠTAJNIH SLUŽBI [SIZE=+2] Bugarski špijuni pratili Peđu
    [/SIZE]
    Predsjednik Socijalističke narodne partije i lider bloka za zajedničku državu bio je predmet praćenja stranih obavještajnih službi. Tu činjenicu potvrdio je i pripadnik bugarske Službe državne bezbjednosti Georgi Koritarov, koji je u svojoj ispovijesti beogradskom “Blicu” priznao da je za tu službu kao ličnost bio vrlo interesantan opozicioni lider iz Crne Gore Predrag Bulatović. On kaže da mu je služba dodijelila da se bavi ličnostima iz bivše SFRJ, Rumunije i Kine.
    - Jedan od čelnih ljudi bio je Predrag Bulatović, sada lider opozicije u Crnoj Gori. Iz službe su me obavijestili da im je zanimljiv i da ga pratim. Ali, molim vas, ništa više ne mogu da kažem... Ne bih želio da se to tumači u bilo kakvom kontekstu. Ne želim da navodim imena niti preciziram, jer ti ljudi ne treba da imaju nikakve posljedice zbog moje prošlosti - kaže Koritarov.
    Prvi zadatak bio mu je da prati rad profesora koji je predavao srpski jezik na Sofijskom univerzitetu gdje je Koritarov studirao i da nadgleda da li profesor pokušava da vrbuje studente.
    Kasnije se uključuje u omladinsku organizaciju i često putuje za SFRJ, radeći kao prevodilac.
    Koritarov, međutim, nije želio da odgovori na pitanja šta je posebno interesovalo bugarsku službu, za koje je ljude bio zadužen i kako je stvarao prve kontakte.
    Vojno politički analitičar Milovan Drecun smatra da činjenica o praćenju stranih obavještajnih službi lidera crnogorske opozicije Predraga Bulatovića nije neočekivana, s obzirom na to da je on, imajući u vidu broj pristalica, u svakom momentu mogao preuzeti vlast u Crnoj Gori. Prema njegovom mišljenju, to jedno vrijeme nikako nije odgovaralo američkim interesima na Balkanu.
    - U posljednje vrijeme bugarska obavještajna služba postaje pouzdana produžena ruka za realizaciju američkih interesa na Balkanu. U toj zemlji se priprema otvaranje tri američke baze, ali ono što je posebno zanimljivo je činjenica da je bugarska obavještajna služba sada dobila novu ulogu na Balkanu. Ono što američke obavještajne službe ne žele ili ne mogu efikasno da obave, to obavljaju preko bugasrkih službi i moje informacije ukazuju da je izjava Koritarova apsolutno tačna - tvrdi Drecun.
    Prema njegovim riječima, sve što bugarska obavještajna služba radi u Crnoj Gori i Kosovu i Metohiji, radi prvenstveno za račun SAD i po nalogu njenih službi.
    - Jedan bivši bugarski general sa područja Makedonije intenzivno djeluje među pripadnicima albanske nacionalne armije i zaštitnog korpusa i ima zadatak da stavi pod kontrolu djelovanje albanske mafije i Hašima Tačija, jer ta mafija izmiče kontroli Amerike. Bugarska služba je veoma aktivna i među Gorancima na Kosmetu, kojima se čak nudi i bugarsko državljanstvo, što podsjeća na stare velikobugarske pretenzije. Ne smije se zaboraviti da godinama u Sofiji djeluje štab CIA za Balkan, po čijoj je narudžbi i bio praćen lider crnogorske opozicije Predrag Bulatović, koji bi, ukoliko preuzme vlast od Đukanovića, mogao pomrsiti američku računicu na Balkanu, posebno u Srbiji i Crnoj Gori - ocijenio je Drecun.
    On je naglasio da u Sofiji, osim CIA, štab ima i Al Kaida, na čijem je čelu bio ideolog te terorističke organizacije doktor Alman Ajzavahri, a onda njegov brat Muhamed.
    - U Sofiji je na kontaktu sa njim bio nakon dolaska KFOR-a na Kosmet, rođeni brat Ramuša Haradinaja Daut Haradinaj, koji je i glavna veza bivše OVK sada Kosovskog zaštitnog korpusa Al Kaidom. Na području Bugarske nalazio se svojevremeno i logor za obuku albanskih terorista. Potpuno je jasno da su bugarske tajne službe dale svoj doprinos destabilizaciji Srbije i Crne Gore, a po nalogu američkih službi, što potvrđuje i priznanje Koritarova da je praćen lider opozicije i ko zna ko sve još. Ta služba je intenzivno i agresivno prisutna i dalje, kako u Srbiji tako i u Crnoj Gori - smatra Drecun.
    http://www.dan.cg.yu/?nivo=3&rubrika...3&clanak=61816

  6. #1256
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Georgi Koritarov je bio agent bugarske tajne sluzbe, ali sumnjam da je njen clan vec poodavno, jer je covjek trenutno novinar i voditelj nekog TV soua u Bugarskoj
    Vecina ljudi je zla

  7. #1257
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Georgi Koritarov je bio agent bugarske tajne sluzbe, ali sumnjam da je njen clan vec poodavno, jer je covjek trenutno novinar i voditelj nekog TV soua u Bugarskoj
    Znajam ja sto on je voditelj TV soua. On i do dan danas je u nasu tajne sluzbe, za nam nema bivs clan.
    On je bio jedan iz sve nasi agenti u Srbiju i danas mi smo u taa zemlja.

  8. #1258
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by jedan View Post
    Znajam ja sto on je voditelj TV soua. On i do dan danas je u nasu tajne sluzbe, za nam nema bivs clan.
    On je bio jedan iz sve nasi agenti u Srbiju i danas mi smo u taa zemlja.
    Pa... Sto bi rekao Toma Nikolic - "Moze da bidne, al ne mora da znaci".
    Ali ako je ijednoj tajnoj sluzbi - Pedja Bulatovic izgledao kao potencijalni pobjednik izbora u Crnoj Gori, us***** se u tu tajnu sluzbu...

    A drugo - pitanje je koji je on bio nivo u toj sluzbi. Da li je bio neki zvanicnik ili obicni usni sluzbenik. Naravno da se "sluzbe" ne napustaju tako lako - ali ako se radilo o nizem nivou, onda se to poslije upotrebe pusta niz bodu.
    Mersi.
    Vecina ljudi je zla

  9. #1259
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    - Razgovaramo u trenucima dok se priprema posjet hrvatskog premijera Sanadera Podgorici, prvi nakon stjecanja crnogorske samostalnosti. S tim u vezi opet se vode rasprave o tzv. operaciji Dubrovnik i ulozi Crne Gore u tome.

    - Dubrovački mač mora biti još dugo nad glavom Crne Gore, zato što ni ova suverena Crna Gora nije napravila rez i kazala da je dubrovačka operacija jugovojske, gdje je Crna Gora bila vojni temelj pohoda, bila historijski promašaj, i da je to bio okupatorski, razbojnički, pljačkaški i imperijalni napad na jug Hrvatske. To mogu s punom odgovornošću reći jer sam protiv agresije ustao u jesen 1991. godine. Polako se provlači teza pa bilo je grešaka na jednoj i na drugoj strani, što je strašno. Ponavljam, nije riječ o grešci nego o prljavom ratu s ogromnim žrtvama i velikim razaranjima. Dokle se može ići u pokušaju relativiziranja tih zbivanja, svjedoči i primjer vrhovne tužiteljice Crne Gore Vesne Medenice.

    Ona se u jesen 1991. godine sa svojim ocem i bratom u rodnom Kolašinu dobrovoljno prijavila i mjesec je dana provela na tzv. dubrovačko-hercegovačkom ratištu, u sastavu kolašinske brigade "Veljko Vlahović". Dakle, tadašnja sutkinja iz Kolašina, majka dvoje djece odlazi na ratište s ocem i bratom koji nisu mobilizirani, već su i oni dobrovoljci. Danas ta ista osoba u ulozi vrhovne tužiteljice Crne Gore treba s Državnim odvjetništvom Hrvatske određivati protiv koga i hoće li se podizati optužnice iz tog doba, ima li kaznenih elemenata za strahote koje su se događale na dubrovačkom ratištu. Držim da ona na to nema pravo i da s tom svojom hipotekom nije smjela nikud izvan Kolašina.
    Pishe Jevrem Brkovic ,
    za Teral Tribune
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  10. #1260
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo i ostali dio texta:

    MAFIJI SMO GLEDALI KROZ PRSTE��
    Luko BRAILO
    11. siječnja, 2007.

    Dubrovački mač mora biti još dugo nad glavom Crne Gore, a dokle se može ići u pokušaju relativiziranja tih zbivanja, svjedoči i primjer vrhovne tužiteljice Crne Gore Vesne Medenice. Ona se u jesen 1991. sa svojim ocem i bratom u rodnom Kolašinu dobrovoljno prijavila i mjesec je dana provela na tzv. dubrovačko-hercegovačkom ratištu, u sastavu kolašinske brigade "Veljko Vlahović". Danas ta ista osoba u ulozi vrhovne tužiteljice Crne Gore treba s Državnim odvjetništvom Hrvatske određivati protiv koga i hoće li se podizati optužnice iz tog doba, ima li kaznenih elemenata za strahote koje su se događale na dubrovačkom ratištu

    verzija za tisak

    "Oporavio sam se, ali sam i dalje tužan i nespokojan", kaže za Feral Jevrem Brković, crnogorski književnik i predsjednik Dukljanske akademije nauka i umjetnosti, kojega su prije skoro tri mjeseca ispred kuće u Podgorici pod okriljem noći pokušali ubiti pripadnici tamošnjeg podzemlja.

    "Tužan sam jer je u toj noći poginuo moj dugogodišnji vozač i prijatelj Srđan Vojičić, a nespokojan sam zato što od tada do danas istraga ne daje nikakve konkretne rezultate. Strašno je i to što su na mjestu pokušaja mog ubojstva pronađene dvije metalne šipke kojima su me tukli, pronađena je i rukavica jednog od napadača, ispitani su susjedi i ljudi koji su se zatekli te večeri u Ulici obala Ribnice.

    Međutim, unatoč svemu tome i nadi da će se otkriti tko je naručio moje ubojstvo policija ne obavještava ni mene ni javnost dokle se stiglo u istrazi, osim što se stalno ponavlja fraza radi se, steže se obruč. Nakon ovoliko vremena koliko je prošlo imam pravo se pitati što se to toliko radi, tim više što moja obitelj i ja znamo da grad te noći nije bio blokiran, kako se govorilo javnosti", ističe Brković. I dalje je uvjeren da je pokušaj njegova uklanjanja iz javnog života Crne Gore djelo mafijaških nikogovića i tzv. biznismena koji su se prepoznali u njegovu romanu "Ljubavnik Duklje", pa su mu stoga ti krugovi preko svojih plaćenika poslali više nego krvavu poruku.

    Novi bogataši

    - Vaš slučaj još nije doživio razrješenje, kao i mnogi drugi u Crnoj Gori koji su se dogodili proteklih godina. Dok državni organi o tome šute, vode istrage i stežu obruče, ispada da se opet vratilo vrijeme mraka kada se prijetilo, batinalo ili ginulo zbog drugačijih riječi i pogleda na crnogorsku stvarnost.

    - Sila mraka bilo je u svim postkomunističkim zemljama, pa ni Crna Gora nije iznimka. No, ovdje postoji specifičnost koja se ogleda u tome što je mnogo toga bilo po strani, bilo je zapreteno borbom za povratak crnogorske državnosti, u čemu sam sudjelovao od početka 90-ih godina. O tim silama mraka dosta se znalo u crnogorskim suverenističkim krugovima. Znali smo da neki ljudi preko noći postaju bogataši, znali smo da oni poput hobotnice prianjaju za vrhove vlasti i da su ti pipci prisutni i u dijelovima državnih organa. Ali smo mislili da će se činom vraćanja državnosti Crne Gore mnogo što promijeniti, i da se mračnjaštvo više neće događati u našoj sredini.

    Imali smo utisak da su ti moderni crnogorski poduzetnici takvi jer se na neki svoj način bore za državu. I to smo, počev od mene, tolerirali, misleći da će se oni drugačije ponašati u suverenoj i samostalnoj zemlji, da će odbaciti loše običaje i ružnu praksu svojih kolega tranzicijskih mafijaša, da se jednostavno neće toliko baviti crnim poslovima i štititi ih kao što su to činili posljednjih petnaestak godina. Očito, prevarili smo se. Doživjeli smo da se ti krugovi na razne načine ušeme i postanu bliski s vrhovima vlasti, što je, zapravo, Crnu Goru odvajkad i pratilo, još od dana bogatih serdara i vojvoda, poput Marka Miljanova, Lazara Sočice Pivljanina itd.

    - Dio analitičara crnogorske zbilje smatra da je tome pripomogao i krug ljudi koji je na razne načine bio blizak donedavnom premijeru Milu Đukanoviću i vrhovima vlasti DPS-a, koji Crnom Gorom vlada još od 90-ih godina.

    - Gospodin Đukanović je izuzetno vispren političar i on je to proteklih godina dokazao, i na unutarnjoj i na vanjskopolitičkoj sceni, pa bi bilo nepravedno i netočno samo i isključivo njega stavljati u kontekst loših tranzicijskih zbivanja u Crnoj Gori. No, isto tako je nemoguće da Đukanović nije znao za te pipke, ali ih je on na neki način kontrolirao i njihov kapital usmjeravao za veoma važne akcije u procesu povratka državnosti koje nisu mogle naći mjesta u budžetu. U svemu tome veoma je problematično da je u slobodnoj Crnoj Gori ubijen moj vozač, i da su mene htjeli lišiti života. U proteklih petnaestak godina bilo je nekoliko pokušaja moje likvidacije, ali su oni u odnosu na onaj od prije tri mjeseca bili gotovo bezazleni, i to je ono što me najviše žalosti.

    Privatna država

    - Očito ste vašim romanom "Ljubavnik Duklje" predobro oslikali te mafijaške, kriminalne i sumnjive poduzetničke krugove kad su spremni i na fizičku likvidaciju.

    - Kao pisac morao sam stati pred sebe i upitati se smijem li prešutjeti sve ono što znam o njima, sve ono što sam vidio u tim novokomponiranim tajkunsko-kriminalnim krugovima. U tom romanu našao sam kopču sa sadašnjim vremenima i s tim ljudima, i tvrdim vam, to su ljudi koji su nanijeli najveće poniženje Crnoj Gori otkad ona postoji. Nitko Crnu Goru do te mjere nije podcijenio kao što to radi ta mafijaška oligarhija tobožnjih biznismena, a u mom romanu su pokazani beskrupuloznima, kakvi i jesu. Oni Crnu Goru doživljavaju kao svoje poduzeće, kao svoju privatnu tvrtku, i plašim se da njih doista samo zanima pravljenje privatne države u budućnosti.

    - Pogoduje li tim htijenjima postreferendumsko stanje u Crnoj Gori, gdje se ponovno otvaraju beskrajne rasprave o Ustavu, crnogorskom ili srpskom jeziku, Srpskoj i Crnogorskoj pravoslavnoj crkvi, starim i novim ekonomskim slučajevima...

    - Da, svakako. Pažnja javnosti se preusmjerava na spomenute i slične rasprave, a ono što je bitno u Crnoj Gori, kao što je bitka protiv korupcije i kriminala, to ostaje netaknuto. No, sve će njihove velike i male igre oko šverca duhana, droge, oružja itd. jednoga dana izaći na vidjelo. Crnogorcima su sada nakon međunarodnog priznanja države uspješno bacili kosti da se ljudi svađaju oko himne, zastave, državnih simbola, Ustava, jezika... što je nedopustivo.

    - Sa strane promatrajući čini se da tim raspravama pogoduju i nemušti istupi, primjerice, crnogorskog predsjednika Filipa Vujanovića i moćnog DPS-ova čovjeka Svetozara Marovića koji nekim svojim izjavama zbunjuju javnost.

    - Odgovorno kažem da su nosioci ideje Crne Gore kao druge srpske države upravo Svetozar Marović i Filip Vujanović koji bi voljeli imati nezavisnu državu, ali sa svim atribucijama srpstva. Na primjer, Marović je 90-ih godina rekao kako je crnogorstvo nezamislivo bez srpstva. Nikad se do te mjere nije jasno zauzeo za državu Crnu Goru, njezin jezik, njezine državne simbole. Njegova je retorika, inače, puna besmislica, pa tako on kaže da je malo važno kakva je zastava, da zastava može biti državna, da može biti svečana i sl. I Filip Vujanović relativizira ta ozbiljna pitanja pa, primjerice, odlazi na sjever Crne Gore u Mojkovac, i pristaje biti gostom na svečanoj sjednici tamošnje Općinske skupštine bez izvođenja himne, bez državnih simbola... a sve zato što, kako on kaže, nema potrebe dizati tenzije. Nevjerojatno je da se tako ponaša predsjednik Crne Gore u samostalnoj državi, a tek će se vidjeti kako će sud presuditi u slučaju njegove navodne umiješanosti u prodaju vojnog materijala iz vremena zajednice Srbije i Crne Gore.

    Kadrovska baza

    - Dojam je da su se stvari u Crnoj Gori brže odvijale kad je prijetila neposredna opasnost od Beograda, kad je Europska Unija bila izrazito neraspoložena prema samostalnosti.

    - Sada su na površinu izašle naše bolesti, tenzije, praznine, sve moguće i nemoguće oblande kojima se to uvijalo. Središnje je pitanje kako imati državu, kako se ponašati u takvoj državi, tko su crnogorski predstavnici u inozemstvu. Uzmite samo primjere imenovanja diplomatsko-konzularnih predstavnika u susjednim i europskim državama. Tragično je što na tom popisu nema nikoga od nezavisnih intelektualaca ili članova Liberalnog saveza, koji su početkom 90-ih godina pokrenuli bitku za nezavisnu Crnu Goru, nego se u ta predstavništva upućuju ljudi koji su od godine 1997. i kasnije otkrili da su za samostalnu državu. Vladajući DPS i SDP su stvorili kadrovsku bazu od samih sebe i za same sebe što je, ponavljam, tragično.

  11. #1261
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Pa... Sto bi rekao Toma Nikolic - "Moze da bidne, al ne mora da znaci".
    Ali ako je ijednoj tajnoj sluzbi - Pedja Bulatovic izgledao kao potencijalni pobjednik izbora u Crnoj Gori, us***** se u tu tajnu sluzbu...

    A drugo - pitanje je koji je on bio nivo u toj sluzbi. Da li je bio neki zvanicnik ili obicni usni sluzbenik. Naravno da se "sluzbe" ne napustaju tako lako - ali ako se radilo o nizem nivou, onda se to poslije upotrebe pusta niz bodu.
    Mersi.
    Ce me izvinis za nacina, po koj ja pisam. Ja sam od Bugarsko. I gi znajam sve igri na bugarskite sluzbi. Go finansiraha Gukanovic so nekoliko $ mln predi referendum za nezavisnos od Srbija. Ni izpolzvat od SAD za "durty job" na balkanskog poluostrovu. Gi znajam kak ce procedirat i "braca" srbi koj mislat kade mi smo ulavi i ne mozem da ja dounictozime Jugoslavija.
    Ova so Koritarov ni e verno. Ni je mozno on da je sledil Bulatovic. "Braca" srbi zeliha da ni pokazat deka i oni znajat sto cinim u Crna Goru.
    Kako nezavisna drzava za nam Crna Gora je bolje zelana, od koliko kao clanica na SCG.

  12. #1262
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jedan View Post
    Ce me izvinis za nacina, po koj ja pisam. Ja sam od Bugarsko. I gi znajam sve igri na bugarskite sluzbi. Go finansiraha Gukanovic so nekoliko $ mln predi referendum za nezavisnos od Srbija. Ni izpolzvat od SAD za "durty job" na balkanskog poluostrovu. Gi znajam kak ce procedirat i "braca" srbi koj mislat kade mi smo ulavi i ne mozem da ja dounictozime Jugoslavija.
    Ova so Koritarov ni e verno. Ni je mozno on da je sledil Bulatovic. "Braca" srbi zeliha da ni pokazat deka i oni znajat sto cinim u Crna Goru.
    Kako nezavisna drzava za nam Crna Gora je bolje zelana, od koliko kao clanica na SCG.
    Braća Srbi ne misle da ste ulavi, braća Srbi ne misle ništa o vama. Molim te nemoj pridavati svojoj zemlji neku veliku važnost. Ovde na Balkanu su sve zemlje sitna boranija koju niko ne pita ništa, posebno sada kad nema YU.

    Kako be gi ti znajaš sve igri na bugarskite službi? neli e toa tajna? Ajde be. I na Srbite i na Crnogorcite je podobra nezavisna država CG od SCG, taka da ne tropaj. A znaeš li da Srbija i Crna Gora ke budu pobliske nego vo vreme SCG? Ajde bidi pozdraven.

  13. #1263
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Angry

    10.01.2007. Od tivatske srednje škole do Ljetnje pozornice uništena kompletna rasvjeta
    Dvije noći zaredom, u tivatskom Velikom gradskom parku nepoznata lica su uništavala komunalnu opremu, mobilijar i gradsku rasvjetu.
    http://www.cafemontenegro.com/index....ijest&id=21789

    :mad: :mad: :mad: :mad:

  14. #1264
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    UZAS!!

    A policiju SRAM BILO......jedne noc je incident...DVIJE NOCI SU NEMAR!
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  15. #1265
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    UZAS!!

    A policiju SRAM BILO......jedne noc je incident...DVIJE NOCI SU NEMAR!
    Da im oduzimaju od mjesechne plate,
    zbog nemara sledecih 10 godina, malo bi bili AZURNIJI,
    poshto kod nas NIKAD NIKO ZA NISHTA DRUSHTVENO I DRZAVNO NIJE ODGOVARA,
    ILI HRANIO PRASAD U SPUZ,
    bice ISTA META ,ISTO ODSTOJANJE,
    POJEO VUK MAGARCA,
    DA VUK NIJE MRDNUO GLAVOM, GLAVU BI POKLONIO BUDVI,
    a spomenik bi bio na GRADSKOM TRGU, U OBLIKU NOZA ILI CHAKIJE:
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  16. #1266
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    471
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.pcnen.com/detail.php?module=2&news_id=21148

    -----------------------------------------------------------

    Čeku traži pritisak na Srbiju zbog kriminala

    Predsednik Vlade Kosova Agim Čeku zatražio je od međunarodne zajednice veći pritisak na Beograd kako ne bi bio "izvoznik i organizator kriminala na Balkanu", rekla je portparolka predsednika Vlade Kosova Ulpijana Ljama.

    Ljama je, prenoseći Čekuove stavove, novinarima rekla da je premijer zatražio veći pritisak na Beograd kako bi postao dio međunarodne saradnje u borbi protiv organizovanog kriminala.


    --------------------------------------------------------


    Što reći za početak nego: BUHAHAHAAHAHAHAHHA... :mrgreen:
    Jel' ovaj Čeku svoj?
    Premijer buduće države čije ime na staromarsijanskom jeziku znači: "Leglo i švreca i kriminala" prigovara drugoj državi (takođe mafijaškoj), da prekine bit mafijaška. Izgleda da je Agim popio neku drogu s nogu, jer ovake nebuloze treba moć' izvalit? Znači, ofanziva je počela.

  17. #1267
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Bila koja vest sa Kosova ili o Kosovu počinje i završava pitanjem njegovog statusa. Skoro sve se svodi na to, a ono što s tim nema veze je marginalno. Tako i ovo što je rekao gospodin Čeku treba razumeti u kontekstu pitanja statusa Kosova. Ali ovakve priče kao što je i izjava Čekua da Srbi ne smeju da napadnu Kosovo ne zanimaju ljude u Srbiji, bar one normalne ne. Valjda će svima da svane kad se skine pitanje Kosova s dnevnog reda. Nekom će to značiti više, nekom manje. Ipak, svestan sam da će u Srbiji bez obzira na sve Kosovo uvek biti tema, nekad broj 1 nekad broj 100 ali uvek prisutna. Ja lično ću najiskrenije pozdraviti nezavisnost Kosova u kojem će manjine i njihovo kulturno nasleđe biti pod punom zaštitom. Nas međutim sada interesuju izbori koji će pokazati put kojim će se Srbija kretati sledećih godina...

    edit: Severed, hahaha, carski ti je potpis tek sad sam ga video. Evo na poslu imam jednog Topličanina iz Prokuplja koji nastoji da identifikuje svoje tačno poreklo, zna samo da su mu preci došli u 19. veku iz Crne Gore.
    Last edited by ssin; 12-01-07 at 12:27.

  18. #1268
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko se meni cini,a ti me ispravi ako grijesim, jedino kod LDP postoji otvorena svjesnost da ce Kosovo dobiti nezavisnost, ostale partije na deklarativnom novu smatraju da treba da ostane u okvru Srbije, mada, reklo bi se, ni one same ne znaju na koji nacin to treba izvesti. Mislim da kod dobre vecine ljudi mora postojati svjesnost da ce Kosovo "otici" prije ili kasnije.
    Ne bih se voljela naci na mjerstu onoga ko pobijedi na izborima u Srbiji, stvarno ne bih
    Kako Vaša bolest ?

  19. #1269
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa View Post
    jedino kod LDP postoji otvorena svjesnost da ce Kosovo dobiti nezavisnost
    zato je LDP i dobio one milione od Sorosa
    Vecina ljudi je zla

  20. #1270
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahha odatle njima pare za politicku kampanju
    Kako Vaša bolest ?

  21. #1271
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    471
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tako i ovo što je rekao gospodin Čeku treba razumeti u kontekstu pitanja statusa Kosova.
    Slažem se s tobom prijatelju, samo nijesam mogao a ne napisati koju. Jer ajde da takvu izjavu da premijer Hrvatske, ili ajde i jedne mafijaške Bugarske. Ali kad Čeku (inače i potencijali ratni zlikovac) proziva drugoga za kriminal, a sam je premijer soon to be države u kojoj se na kriminalu obrne 100 puta više para nego u Kolumbiji, onda je to zaista tema za sprdnju. Bez obzira koliko to bilo shvatljivo u kontekstu diplomatske ofanzive u vezi statusa Kosova, govori ponešto i o tome koliko Agim sam sebe doživljava ozbiljnim diplomatom.


    Severed, hahaha, carski ti je potpis tek sad sam ga video. Evo na poslu imam jednog Topličanina iz Prokuplja koji nastoji da identifikuje svoje tačno poreklo, zna samo da su mu preci došli u 19. veku iz Crne Gore.
    Da, morao sam to staviti jer je Toplica najbliža Jablanici (kud su mi preci iz nikšićkog kraja odselili za balkanskih ratova), a jablanički Crnogorci nijesu imali (bar da mi je poznato) neku takvu svoju pjesmu, kao što je slučaj s Topličanima.
    (Da ne bi neko pomislio da ja to imam neke teritorijalne pretenzije prema Srbiji )
    Last edited by The Severed Garden; 12-01-07 at 15:05.

  22. #1272
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The Severed Garden View Post
    Slažem se s tobom prijatelju, samo nijesam mogao a ne napisati koju. Jer ajde da takvu izjavu da premijer Hrvatske, ili ajde i jedne mafijaške Bugarske. Ali kad Čeku (inače i potencijali ratni zlikovac) proziva drugoga za kriminal, a sam je premijer soon to be države u kojoj se na kriminalu obrne 100 puta više para nego u Kolumbiji, onda je to zaista tema za sprdnju. Bez obzira koliko to bilo shvatljivo u kontekstu diplomatske ofanzive u vezi statusa Kosova, govori ponešto i o tome koliko Agim sam sebe doživljava ozbiljnim diplomatom.




    Da, morao sam to staviti jer je Toplica najbliža Jablanici (kud su mi preci iz nikšićkog kraja odselili za balkanskih ratova), a jablanički Crnogorci nijesu imali (bar da mi je poznato) neku takvu svoju pjesmu, kao što je slučaj s Topličanima.
    (Da ne bi neko pomislio da ja to imam neke teritorijalne pretenzije prema Srbiji )
    Čeku je nebitan , tu je gde je sada iz samo jednog razloga - neko je u međunarodnoj zajednici ocenio da je on u stanju da kontroliše svoje sunarodnike. On je čovek za ovaj prelazni, pipavi vremenski period do nekog oblika nezavisnosti. Jer političarima na zapadu je jako bitna bezbednost njihovih vojnika, najbitnija. I zato je Čeku "zapadni" igrač, naravno jednokratni i zato nikome ne smeta ko je i šta je on u stvari dokle god se smatra da može da održi kontrolu tokom ključnog perioda. Zato je i Milo primio Čekua, to nije bila toliko poruka ni Albancima ni Crnogorcima ni Srbima, već poruka nekome spolja.

    Što se tiče provokativnih poruka koje šalje Čeku, naravno to je autonomna politika, nema veze ni sa Amerima ni sa bilo kim drugim. Jednostavno u takvoj je poziciji, može mu se, a njegov stav kao i stav većine na Kosovu je da iz krize i nesporazuma Albanci mogu više da profitiraju kao što je i bio slučaj poslednjih 20 godina, posebno tokom katastrofalne vladavine Slobodana Miloševića i represija nad Albancima. Moje mišljenje je da je to velika iluzija i da su svi izgubili, niko ništa nije dobio.

    Sa čime su ušli kosovski Albanci u tzv. pregovore? Šta oni mogu da dobiju u tim pregovorima? Oni su već potpuno nezavisni od Beograda. U suštini mogu da dobiju malo ili ništa a mogu da izgube nešto. Pregovori služe isključivo za smirivanje srpske strane koja treba da dobije neke ustupke. Što duže pregovori traju to su veće šanse za još veće ustupke, što prilično iritira albansku stranu. Zato su toliki pritisci da se to što brže okonča, i zato se u pola glasa preti haosem i nasiljem ako ne dodje do rešenja brzo. Zato Čeku govori to što govori i iščekuje reakciju i grešku u koracima Beograda, naravno to se sigurno neće desiti jer na vlasti nisu radikali.

    Naravno, neće biti ni nikakvih većih nereda... jednostavno tu je američka vojska i nikom nije do zezanja, nisu ni Albanci ludi da se igraju vatrom.

    E kad sve to prođe onda će se neko probuditi u najsiromašnijoj i najnestabilnijoj zemlji sa najviše kriminala u Evropi. :-|

  23. #1273
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa View Post
    Koliko se meni cini,a ti me ispravi ako grijesim, jedino kod LDP postoji otvorena svjesnost da ce Kosovo dobiti nezavisnost, ostale partije na deklarativnom novu smatraju da treba da ostane u okvru Srbije, mada, reklo bi se, ni one same ne znaju na koji nacin to treba izvesti. Mislim da kod dobre vecine ljudi mora postojati svjesnost da ce Kosovo "otici" prije ili kasnije.
    Ne bih se voljela naci na mjerstu onoga ko pobijedi na izborima u Srbiji, stvarno ne bih
    Znaš kako - nezavisnost ili ne, život ide dalje i ne čeka nikog pa bio čovek svestan ili nesvestan. Činjenica je da svi u u Srbiji vide realnost - pa nismo ludi da ne vidimo da je Kosovo već 7 godina van svakog domašaja Beograda i da je nerealno da će se u dogledno vreme vratiti. Tako da je sve ostalo politika kao što će i ostati još dugo vremena. Glavna razlika je u tome što je za neke Kosovo kamen o vratu Srbiji i večiti izvor političke nestabilnosti, nekima je bitna samo teritorija, nekima su bitni Srbi na Kosovu, nekome je Kosovo duhovna kategorija itd.itd. Sada je puno je taktiziranja jer svi čekaju taj famozni predlog rešenja statusa, pa sačekajmo i mi..dosta stvari će biti jasnije među političarima u Srbiji.

  24. #1274
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default Nekad ratni huskac, danas tuzioc ratnih zlocina

    BRKOVIĆ: BILA JE DOBROVOLJKA I PRATILJA SVOJIH NAJBLIŽIH



    - Ne iznanađuje me uspaničena izjava gospođe Vesne Medenice, koju je dala negdje iz Italije, gdje je nalazi,vjerovatno, na uobičajenoj šoping turneji. Gospođa Medenica je poznata kao drska i u ciljevima nezaustavljiva dama. Neće biti teško dokazati, a to Kolašinci najbolje znaju, Vesnino "ratno" učešće na hercegovačkom, a ne na dubrovačkom frontu, kao dobrovoljke i pratilje svojih najbližih ukućana u tom ratnom pohodu.
    Moj život je satkan od časne ljudske i književničke borbe za istinu i za Crnu Goru, a u životu gospođe Medenice ima mnogo slaloma, skijaških, političkih, profesionalnih i nacionalnih. Gospođa Medenica i kao opštinski tužilac i kao odjednom kadrovski uskrsli vrhovni državni tužilac ima mnogo promašaja, gubitničkih epizoda, koje kompromituju njenu profesiju i Crnu Goru kao državu.
    Vesna Medenica je u rodnom Kolašinu ostala zapamćena kao velika narodna tribunesa iz tih, inače, sramnih dana za Crnu Goru, kada su žene Kolašina, da bi pomogle kolašinskim ratnicima u jedinicama na ratištim Konavala i Ravnog u Hercegovini, gde su ratovali njeni, izbacivala svakodnevno mobilizatorsku parolu "Žene u boj za narod svoj!".
    Volio bih da me gospođa Medenica optuži, pošto me je već bezočno oklevetala. Poručujem joj, da će to biti još jedna njena lako oboriva tužba, još jedan njen tužiteljski poraz. Jeste, gospođo Medenica, bili ste na ratištu u Hercegovini, na sudu ću vam dokazati i šta ste tamo radili. Primite moju sućut za unaprijed izgubljeni proces. Ali, Vama, kao vrhovnom tužiocu Crne Gore, to neće teško pasti jer je vaš tužiteljski život sačinjen sve od samih poraza - rekao je "Vijestima" Jevrem Brković.

    VIJESTI
    Last edited by Admiral Krsto Djurovic; 13-01-07 at 09:43.

  25. #1275
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Vjerovatno je Jevrem namjerno isprva pogrijesio kad je reka da je bila na "dubrovackom ratistu", da bi se ona osokolila da ga tuzi.

Page 51 of 321 FirstFirst ... 4147484950515253545561101151 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bush ili Kerry!
    By Fabia_Elegance! in forum Politika generalno
    Replies: 73
    Last Post: 08-08-10, 21:21
  2. Junacke, ratnicke, istorijske, epske, ...
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 8
    Last Post: 05-11-06, 20:34
  3. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20
  4. Crna Gora i Kosovo nezavisni za 18 mjeseci
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-04-05, 19:49
  5. Is Kosovo ready for independence?
    By scholar1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 01-12-04, 19:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •