Page 11 of 321 FirstFirst ... 7891011121314152161111 ... LastLast
Results 251 to 275 of 8018

Thread: Iz raznih novina

  1. #251
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    LAJČAK IZA SCENE TESTIRA PREDLOG DA JE ZA NEZAVISNOST POTREBNA PODRŠKA 55 ODSTO ONIH KOJI SU GLASALI

    Zajedničkoj državi deset odsto fore

    Lični izaslanik visokog predstavnika EU Miroslav Lajčak u svojim brojnim kontaktima testira predlog da većina potrebna za referendumsku odluku o nezavisnosti bude 55 odsto od izašlih birača, saznaju “Vijesti” od više diplomatskih i domaćih izvora. To podrazumijeva najmanje deset odsto razlike između suverenističkih i unionističkih glasova.


    ---------------------------------------

    Tako mi njihovih diplomatskih izvora... :roll:

  2. #252
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Lajčak demantovao navode o potrebnoj većini za referendum

    Specijalni izaslanik Evropske Unije za referendum u Crnoj Gori Miroslav Lajčak demantovao je da je predložio da većina potrebna za referendumsku odluku bude 55 odsto od broja izašlih birača, kako su javili pojedini dnevni listovi u Crnoj Gori.
    U izjavi za podgoričke medije Lajčak je takve tvrdnje nazvao “spekulacijama i glupostima”.
    Podgoričke “Vijesti” javile su juče, pozivajući se na diplomatske i domaće izvore, da Lajčak u brojnim kontaktima “testira” predlog da većina za referendumsku odluku bude 55 odsto od broja izašlih birača.
    Prema tom izvoru, Lajčak taj nivo kvalifikovane većine, koji nije propisan ni primijenjen nigdje u Evropi, ne predstavlja kao rješenje koje mora biti prihvaćeno i koje će EU pokušati da nametne dvijema stranama, već samo “opipava puls” sagovornika u Crnoj Gori.

    (Beta)


    ---------------------------------------

    E, kakve su ove Vijesti, pa stvarno da se covjeku smuci. Dan stvarno nije cvecka, ali mislim da su Vijesti definitivno sazrele da preuzmu titulu najlazavijih novina u Crnoj Gori. Kad specijalni izaslanik EU licno mora da demantuje njihove bljuvotine. Pih...

  3. #253
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislis li stvarno da iko iz EU chita Dan i shvata ga ozbiljno?

  4. #254
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    771
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zar iko ovdje misli da u ijednoj novini pise istina ??????
    son cosas de la vida

    I refuse to join any club that would have me as a member.

  5. #255
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sarić: Da nije bilo mašinovođe svi bi izginuli


    Nikšićanin Dragan Sarić (48) jedan je od svjedoka velike željezničke nesreće koja se desila u mjestu Bioče nadomak Podgorice. Sarić se pomenutog dana sa suprugom pomenutim vozom vraćao sa jednog veselja u Bijelom Polju, i, kako je rekao, pri samom polasku bilo je problema oko voza. On je istakao da bi rukovodstvo crnogorske Željeznice zbog ovakve tragedije, kompletno trebalo da da ostavke, jer su vozovi u veoma “jadnom”stanju.
    - Voz je trebalo da krene u 12.45, ali je sa glavne stanice kasnio 45 minuta. Kada smo ušli, putnici koji su već bili tu, bili su revoltirani zbog kašnjenja i, kako sam čuo, govorilo se da je bilo, navodno, nešto u kvaru, dok su drugi smatrali da se čekalo da prođe brzi voz. Čim smo stigli u Kolašin voz je ponovo stao jer se nešto pokvarilo i tu smo čekali još 45 minuta. Ne mogu da shvatim da ni vozove nemamo ispravne, nego kad kreneš lutrija je hoćeš li ili nećeš stići na svoje odredište - kaže Sarić.
    Po njegovom kazivanju, voz se ponovo zaustavio na stanici u Bratonožićima, pa opet oko sedamsto metara odatle put Podgorice. Sarić kaže da su sva vrata na vozu bila otvorena jer su putnici nestrpljivo čekali da im se kaže šta se dešava i zašto se voz ponovo zaustavlja.
    - Bio sam u četvrtom vagonu, i kada smo po treći put stali ja sam izašao da zapalim cigaretu. Kada sam izašao primijetio sam mašinovođu koji je nosio sa sobom podmetače, koji su valjda neke pomoćne kočnice ili papučice, što su radili i kondukteri. Napolju je bilo strašno hladno, a vjetar je duvao vjerovatno i do sto kilometara na sat i možda je i uzrok iznenadnog pokretanja voza. Ušao sam i vidio sam i da je mašinovođa munjevito uskočio u voz jer je sigurno pretpostavljao da može nešto učiniti i spriječiti kretanje - rekao je Sarić.
    Voz je pojačavao brzinu, a kroz tunele, kako priča Sarić, bilo je najgore, osjećao se dim a vagoni su od brizne kretanja vjerovatno udarali o zidove tunela.
    - Zahvalnost što smo živi jedino dugujem mašinovođi koji je mogao i da ne ulazi u voz. Da nije bilo njega mi ne bismo mogli preći most na Maloj rijeci, i sramno je što sada vode neku istragu protiv njega. Svako ko je bio u vozu može da potvrdi ovu moju priču. Ako bi došlo do neke tužbe protiv njega ja i moja supruga bićemo prvi koji ćemo se pojaviti kao mašinovođini svjedoci na tom suđenju - kazao je Sarić.
    Prilikom iskliznuća sa šina voz se survao u provaliju, a Sarić kaže da je bilo jezivo jer se sa svih strana čulo zapomaganje djece i povrijeđenih, a policajci koji su bili u vozu pokušavali su da pomognu koliko su mogli. Nešto kasnije stigla je i Hitna pomoć, vojska, ali su mještani Bioča reagovali na pravi način i spasili su mnogo života.

    B.BraŠnjo

    Zadobili lakše povrede

    Supruga Dragana Sarića zadobila je lakše tjelesne povrede i nakon ukazane ljekarske pomoći u KC-u puštena je kući. Sarić ima povrede rebara, grla kao i posjekotine po cijelom tijelu, i trenutno se oporavlja na Odjeljenju hirurgije nikšićke Opšte bolnice.
    - U KC-u su me snimali i ustanovili da povrede nijesu opasne po život. Onda su me njihovim kolima dopremili do nikšićke bolnice. Ono što me je u svemu tome zbunilo, a i razočaralo, je što su mi podgorički ljekari na otpusnoj listi napisali da sam samovoljno napustio njihovu bolnicu što nije istina - zaključuje Sarić.

  6. #256
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default shta je s tobom mali Medo?

    http://www.b92.net/invboard/index.ph...pic=25652&st=0

    novi intervju Bebe Popovica

    i dobra prilika da pitam GZP dushebriznike - podnese li Medo prijavu protiv Popovica?

  7. #257
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Otkazana sednica Skupštine Crne Gore o referendumu
    PODGORICA, 6. februara 2006. (Beta) - Predsednik Crne Gore Filip Vujanović je, na zahtev izaslanika EU za pitanje referenduma Miroslava Lajčaka, odložio vanrednu sednicu crnogorskog parlamenta o referendumu, koja je bila zakazana za utorak.

    Lajčak je novinarima, posle susreta sa čelnicima opozicije i crnogorskim zvaničnicima, kazao da je, od pet pitanja o kojima se trenutno raspravlja, oko dva postignuta saglasnost vlasti i opozicije, a da je o dva pitanja dogovor blizu.

    Prema njegovim rečima, crnogorska vlast i opozicija dogovorili su se o monitoringu referendumskog procesa i pitanju finansiranju kampanje.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  8. #258
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jel to iz kurira?
    Je li tachna ta vijest i mozhe li neshto malo opshirnije kao zashto je odlozhena i za kad je opet zakazana?

  9. #259
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool "U bliskom terminu"?!?

    Vujanović: Sjednica Skupštine biće održana u bliskom terminu
    Crnogorski predsjednik Filip Vujanović odlučio je danas da vanrednu sjednicu Skupštine Crne Gore, koja je bila planirana za sjutra, zakaže u "bliskom terminu", poštujući vrijeme održavanja referenduma u aprilu.

    Vujanović je to odlučio prihvatajući procjenu evropskog izaslanika za crnogorski referendum Miroslava Lajčaka da je u pregovorima vlasti i opozicije ostvaren napredak.

    Vujanović je o pomjeranju termina vanredne sjednice obavijestio predsjednika Skupštine Ranka Krivokapića.

    Saopšteno je da je Lajčak saopštio Vujanoviću svoju procjenu dosadašnjeg toka dijaloga vlasti i opozicije i konstatujući napredak koji čini opravdanim ostavljanje dodatnog vremena od nedjelju.

    "U tom roku bi se utvrdilo da li će doći do sporazuma vlasti i opozicije, nakon čega bi se stekli uslovi za predlaganje referendumske odluke", kaže se u saopštenju.

    Navodi se da su se Vujanović i Lajčak dogovorili da narednih dana budu u stalnoj komunikaciji kako bi, nakon obavještenja o ishodu dijaloga, predsjednik Crne Gore odmah zakazao vanrednu sjednicu Skupštine, koristeći svoje pravo za njeno zakazivanje bez ograničenja roka.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  10. #260
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nishta strashno!

  11. #261
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Medenici 18 bruto plata otpremnine
    Direktor Željeznice Crne Gore Ranko Medenica, koji je podnio ostavku nakon željezničke nesreće kod Bioča, dobiće 18 bruto plata otpremnine napuštanjem firme.

    To je predviđeno odlukom Skupštine akcionara Željeznice Crne Gore, ali nije poznato koliki je to iznos.

    Kako piše Dan, Vlada je i zbog te činjenice zatražila od Željeznice izvještaj o utrošenim sredstvima koja je uplatila država proteklih godina. Vladi će biti dostavljen izvještaj i o eventualnim isplatama otpremnine.

    Medenica nije htio ni da potvrdi, niti da negira informaciju o visini otpremnine koja ga sleduje.

    "Nemojte da mi dižete pritisak. Tačno je da postoji takva odluka, ali ste je slabo preveli", kazao je on.

    Dan je objavio i zapisnik sa sjednice Skupštine akcionara krajem novembra prošle godine na kojem se vidi da član Odbora direktora ima pravo na 18 bruto nadoknada.
    (MINA)
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  12. #262
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Završeni razgovori o referendumu
    9. februar 2006. | 08:34 | Izvor: Beta
    Podgorica -- Razgovori stručnjaka o uslovima održavanja referenduma u Crnoj Gori su završeni.

    TV Crne Gore nije, međutim, kasno sinoć precizirala i da li su razgovori bili uspešni i koji su dalji koraci. Beta saznaje da je vladajuća koalicija prihvatila predlog Evropske unije, odnosno usaglašen tekst zakona o referendumu.

    Prema izvoru te agencije, predlog nije podložan promenama, a grupa političkih partija koje se zalažu za zajedničku državu sa Srbijom traži nekoliko dana vremena za odluku o tome da li će prihvatiti predlog.

    TV CG prenosi da su eksperti EU predstavnicima vlasti i opozicije uručili dokument "Zakon o referendumu o državno-pravnom statusu Republike Crne Gore". Prema tom dokumentu, za koji se navodi da sadrži do sada usaglašena pitanja, ako se na referendumu o državnom statusu Crne Gore ne bude izglasana nezavisnost, novi referendum bi mogao biti održan posle tri godine. Dokument sadrži i moguća rešenja o izboru republičke i opštinskih referendumskih komisija, o sastavu glasačkih odbora i o izgledu glasačke kutuje.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  13. #263
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa, gdje su tu procenti? Razgovori zavrseni, predstavnicima vlasti i opozicije urucen kompletan dokument "Zakon o referendumu o državno-pravnom statusu Republike Crne Gore", a niko ne pominje PROCENTE.
    Stvarno, kupe gofna sa ovakvim i slicnim zajebancijama. Valjda bi narod odmah trebalo obavijestiti i upoznati sa sadrzinom tog dokumenta koji nam EU predlaze da ispostujemo. Ovako, moramo da cekamo da se oni naglave, da odluce hoce li-nece li, pa ce nam onda (mozda) reci koja je to kvalifikovana vecina najrealnija iz aspekta EU. E, sprdnja...

  14. #264
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ao ada choche sve ce to bit saopshteno!
    Nemoj se primat na ove nihilove srpske novine...

  15. #265
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sad vidjeh da taj dokument zapravo nije kompletan, vec da sadrzi sve osim najglavnijih pitanja: pitanje kvalifikovane vecine i same formulacije referendumskog pitanja. E, trt...
    A opozicija, iako su stavovi oko svih tih dosadasnjih pitanja usaglaseni sa stavovima predstavnika vlasti, trazi 2-3 dana da odluce hoce li prihvatit' taj dokument. Hehe, qrve talijanske, na svakom koraku kupuju vrijeme...

  16. #266
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sick-Boy
    A opozicija, iako su stavovi oko svih tih dosadasnjih pitanja usaglaseni sa stavovima predstavnika vlasti, trazi 2-3 dana da odluce hoce li prihvatit' taj dokument.
    shto mislis zashto je Pedja Bulatovic danas posao za Beograd?ne budi tako naivan...

  17. #267
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne vidim kako ce im ta dva tri dana pomoc...

  18. #268
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aj ne sprdaj se intruder Pedja je nash chojek

  19. #269
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    shto mislis zashto je Pedja Bulatovic danas posao za Beograd?ne budi tako naivan...
    Pedja ma Pedja je pizda jedna koja nista sam ne moze da odluci i onda ide u BGD da se dogovori sa Vojom, i kompanijom ma im je dzba ovoga puta idmooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo o
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  20. #270
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ne ide Pedja u BGD da bi isha kod Voja no u F6 :mrgreen:
    Pedja je nash chovek

  21. #271
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kako ce bit repriza razgovora na kanabe : "Vidim neshto cekate.Sta cekate?"

  22. #272
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki
    Aj ne sprdaj se intruder Pedja je nash chojek
    Uopste nije tesko za povjerovati. Bar kada se izvuce grubi presjek njegovih dosadasnjih aktivnosti i "koristi" koju je opozicija imala od njih.

  23. #273
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking Kole saa onog svijeta.

    Hee Kole prijatelju!
    Prije neki dan, rekosemi da se je jedan covjek vrnuo sa onog svijeta? i kazu stari Crnodorci su ponosni na ove na vlast, i jos porucise da ce doj da glasaju za Nezavisnu C.Goru.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  24. #274
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vlahovic: Referendum 30. aprila

    Sef crnogorske diplomatije Miodrag Vlahovic rekao je danas u Becu da ce Crna Gora odrzati referendum o nezavisnosti 30. aprila i da ce Evropska unija, vec od 1. maja, biti suocena sa novim cinjenicnim stanjem. “Do sada je EU imala uvijek post festum reakcije”, rekao je Vlahovic ucestvujuci na Simpozijumu Medjunarodnog instituta za mir, ocijenivsi da bi Crna Gora bila danas bliza evropskim strukturama da je EU ranije sagledala sve moguce scenarije.

  25. #275
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vidjecemo shto ce bit...eo Pedja danas cmizdri da EU odredi procenat jer ono ocigledno nece nikakvi dogovor...bas me zanima shto ce EU rec ili odredit
    ako bude procenat dosad nepoznat u svijet jasno je onda svima da EU nece nezavisnu crnu goru

Page 11 of 321 FirstFirst ... 7891011121314152161111 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bush ili Kerry!
    By Fabia_Elegance! in forum Politika generalno
    Replies: 73
    Last Post: 08-08-10, 21:21
  2. Junacke, ratnicke, istorijske, epske, ...
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 8
    Last Post: 05-11-06, 20:34
  3. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20
  4. Crna Gora i Kosovo nezavisni za 18 mjeseci
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-04-05, 19:49
  5. Is Kosovo ready for independence?
    By scholar1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 01-12-04, 19:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •