Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 225

Thread: Razlozi zbog kojih ću glasati ZA na referendumu

  1. #51
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    nijesam ja super-Crnogorka ali jesam Crnogorka a oni sebe ipak doživljavaju i predstavljaju kao Srbe
    mislim da kod Crnogoraca ipak ne postoji ideološka matrica koja je toliko radikalna kao ona koja je proizvela, kako kažeš, te likove
    Ne govorim za tebe, vec za predvodnike "crnogorskog nacionalnog o(ne)svjescivanja" s kraja 90-ih.

    Ne postoji?
    Think again darling...
    Vecina ljudi je zla

  2. #52
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Mrznja najvise steti onima koji mrze

    Quote Originally Posted by Kapetan
    ... ako ne zatremo gamad....
    Jezik mrznje koji ispoljava ovaj forumas je krunski motiv zasto treba glasat ZA suverenu Crnu Goru, jer dok god postoji jaka, ovakva, politicka struja, stabilnosti i lijepog zivota za nas nece bit.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  3. #53
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Bodin prvi crnogorski kralj?

    E Crnogrce crnogorski...
    Mislio je na Mihaila. Bodin je njegov nasljednik, proglasen za Cara.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  4. #54
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Mislio je na Mihaila. Bodin je njegov nasljednik, proglasen za Cara.
    :yipiiii:

    Aaaaaaaaaa Petre, zmaje crnogorski!

    Rekao je Bodin, a mislio je na Mihaila. Rekao je ljubav, amislio na sex. Otkud ti to znas?

    Bodin krunisan za cara? OKo ovoga se slazete ti, kralj Nikola u megalomanskom zanosu i rulja Makedonaca Djordja Vojteha (prije negoli ih unistise vizantijske trupe)...
    Bodin krunisan za cara Ccc... Jos ce ispasti da je Milo Djukanovic bio Crnograc 1991...


    PS: Je li moguce, majka mu stara, da svaki put kad se dotaknemo price o nezavisnosti odmah pocenmo sa argumentima koji imaju veze samosa prosloscu. Pa je li pravimo drzavu zbog proslosti ili buducnosti?
    Sad je kao bitno da li je Stefan Nemanja, u klasicnom maniru srednjovjekovnih vladara, poharao Duklju ili da li se Petar II osjecao Srbinom... Ali ako bi se takva argumentacija izbacila iz upotrebe, onda 90% ovih mediokriteta ne bi imalo o cemu da prica.

    Kao gradjanina, I don't give a flyin' **** za te stvari. Ali je zalosno sto one odminiraju u argumentaciji onih koji predvode dva bloka. Jedan od sigrunih signala da nam se dobro ne pise kako god da se obrne
    Last edited by Bonja the Zmaj; 27-02-06 at 15:56.
    Vecina ljudi je zla

  5. #55
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Bodin krunisan za cara?
    Nije Bodin krunisan (zvanicno, tj medjunarodno priznato) za Cara, vec je tako proglasen.

    Kad smo vec kod toga, nije ni srpski "Car" Dusan (zvanicno, tj medjunarodno priznato) krunisan za Cara, vec je sam sebe tako zva.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  6. #56
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Nije Bodin krunisan (zvanicno, tj medjunarodno priznato) za Cara, vec je tako proglasen.
    Rekao si krunisan - a to, svakoj normalnoj osobi, znaci da je priznat.

    A u stvari si mislio, kada si rekao da je krunisan, da je proglasen?
    Jesi li ti svjestan sto pricas?
    Ne mijesaj se dje ti nije mjesto, ispadas veoma smijesan.

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Kad smo vec kod toga, nije ni srpski "Car" Dusan (zvanicno, tj medjunarodno priznato) krunisan za Cara, vec je sam sebe tako zva.
    Kakve veze ima sad Dusan sa ovim?


    PS: A sto se tice istorijske tacnosti, Dusan jeste bio krunisan za cara, ali mu tu titulu - avtokratora (koja je bila rezervisana za vizantijskog cara, dok su slovenskim vladarima na Blakanu dozvoljavali kraljevske titutle) vizantija i carigradsaki patrijarh nikad nisu priznali (stavise, popio je anatemu :-)). Ali s druge strane, Dusanovu titulu nijedna sila, barem ne na Balkanu, nije mogla osporiti, jer ona je bila plod njegovih politickih aspiracija i vojne supremtije na Balkanu...

    A ti to hoces porediti sa Bodinom, kojeg je Vojsilav poslao pobunjenim Makedoncima, i koji su ga na nekoj kosovskoj poljani izvikali za cara, a koje je potom potamanila Vizantija... i to samo da bi odrzao neki suludi crnogorsko-srpski balans?
    Vecina ljudi je zla

  7. #57
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Ipak su i tada postojali razliciti narodi (i da su svjesni da su razliciti), isto tako je Papa bio neko ko je dava znacaj krunisanju razlicitih Kraljeva itd.
    Petre,

    nema nista ogavnije od pokusaja da se proslost tumaci svaki put cim se promjene vladajuce klike koje imaju neutazivu zelju da proslost tumace na osnovu licnih interesa.
    A kad se to jos i pomijesa sa neznanjem osobe koja to nije spremna da prizna, dobija obrise tragikomicnog...

    Narodi svjesni razlicitosti u srednjem vijeku....

    PS: Jel ti uopste ista znas o krunisanju u srednjem vijeku?
    Last edited by Bonja the Zmaj; 27-02-06 at 16:22.
    Vecina ljudi je zla

  8. #58
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Talking

    The first recorded Serb princes were Vlastimir, Viseslav, Radoslav and Prosigoj. By that time, the country had entirely accepted Christianity. In Zeta, today's Montenegro, Mihailo was crowned by the Pope in 1077. At this time, Serbs were Catholics as well as Orthodox. King Mihailo also obtained from the Pope the title of Archbishop for the city of Bar. With this act, the Serbs managed to achieve religious independence. His son, Konstantin Bodin, claimed the throne in 1080, and ruled until his death in 1101.

    Stefan Nemanja was succeeded by his middle son Stefan II, whilst his first-born, Vukan, was given the rule of the Zeta region (present-day Montenegro). Stefan Nemanja's youngest son Rastko became a monk and took the name of Sava, turning all his efforts to spreading Christianity among his people. Since the Curia already had ambitions to spread its influence to the Balkans as well, Stefan II (Prvovenčani) used these propitious circumstances to obtain his crown from the Pope, thus becoming the first Serbian king in 1217.
    http://www.answers.com/topic/history-of-serbia

    Ne bih se baš složio sa pojedinim konstatacijama ovog članka medjutim daje donekle pravu sliku krunisanja u srednjem vijeku.

    (odnosno ko je kome davao krunu)

  9. #59
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Ne postoji?
    Think again darling...
    nije toliko radikalna
    Kako Vaša bolest ?

  10. #60
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Rekao si krunisan
    Nijesam. A ti pokusaj da nadjes da jesam i citiraj me.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako moze neko da mi objasni ovo oko krunisanja, posto mi nije jasno:

    1) Da li je papa krunu slao samo prvi put kad neka zemlja postaje kraljevina, ili je on salje svaki put kad se krunise kralj (naravno u katolickim zemljama)?
    2) Da li je, mozda, Stefan "Prvovjencan" zbog toga sto ga je krunisao Papa, ili zbog toga sto ga je krunisao Sava? U stvari, ne morate na ovo da odgovorite, ovo je suvise napredno pitanje
    3) Postoji li i u cemu je nacionalna razlika izmedju Njemaca i Austrijanaca i da li to podrazumjeva i etnicku razliku? Ko je krunisao Njemacke Careve? Ko Austrijske?

    I ono sto bih ja savjetovao svima, uzaludno je pokusati nekome promjeniti misljenje, uzaludno je pokusavati dokazivati ovdje da onaj drugi nije u pravu. Sad sve da se ustanu Petrovici redom, i da kazu da su Srbi ili Crnogorci, oni drugi to nikad nne bi prihvatili.

    Dakle, glasajte svi prema svojim osjecanjima i savjesti, pa sa srecom

  12. #62
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    495
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kapetan
    pravo da ti kazem, dosta mi je vise prica srbija ovo srbija ono...neka je ta srbija sa svojim problemima, mi imamo slicne. Ako oni nisu uspjeli da ih rijese, daj da barem mi to regulisemo.

    Slazem se da nijedna drzava ne moze biti etnicki cista...nemoguce. Ali da se manjine koriste u neke druge svrhe e to vec.....nije u redu.
    A tebi je ideal etnicki cista drzava??
    Odoh ja da kupim nesto municije i koju zolju, treba se branit od silnih staro-Podgoricana, Bokeskih Hrvata i Albanaca iz Tuzi i Ulcinja...
    Mislim da ce krenut u napad sa 3 fronta i osnovati
    Albansko-Hrvatsko-Katolicku-Muslimansku-Kanibalisticku-Anti-Srpsku-Crnogorsku enklavu u sred Cg...


  13. #63
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    zar treba neki poseban razlog ? Zar treba ulaziti u razloge zasto glasati da bi svojim glasom uticao na to da tvoja zemlja obnovi drzavnost posle toliko god.? Polako ali nazalost svjesno ulazimo u neki morbidni svijet u kojem ljudi previse razmisljaju i na kraju shvate koliko su glupi !Cujem da bi neki prodali svoj glas (u suprotnom nece izaci na glasanje) i time pomogli donekle jednakim ljudima koji su izgubljeni u vremenu i prostoru!
    "NIKAD SE NEMOJTE PITATI STA JE DRZAVA SPREMNA DA URADI ZA VAS VEC STA STE VI SPREMNI DA URADITE ZA DRZAVU" (President Franklin Roosevelt's)
    deuscroix

  14. #64
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ciceron (John F. Kennedy)... "Ask not what your country can do for you, but rather what you can do for your country"

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    271
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki
    Ja pravim spisak za charter let za referendum ko mozhe a ko ne
    kako mi se čini bar jedno 70% indipendista sa ovog foruma ne živi u Crnoj Gori.
    home sweet home

  16. #66
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Loshe ti se chini i ja sam odje dje sam samo privremeno...

  17. #67
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,305
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Homoljac_
    Ти ћеш твојим гласањем да покушаш да нашкодиш Србији а не да помогнеш Црној Гори.

    Ценим што си искрен.

    Остај ми здраво,
    Otkud ovaj inteligentni zakljucak?:roll:
    Ja necu Srbiji da naskodim nista, a bi li Srbijanci voljeli nama da naskode pravo je pitanje?
    Ja sam zdrav, a ti?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. #68
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Ja sam zdrav, a ti?
    E to je pravo pitanje koje treba postavit homo-u zapravo ne njemu no nekim struchnjacima

  19. #69
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kao jedan od razloga zasto cu (ako mi Homoljac i bratija dozvole) glasati za CG je i ova kratka pricica, koja ilustruje o kakvoj se zajednici radi:
    Desava se na sastanku Crnogorskih asocijacija Evrope,prisutni neki ministri CG vlade i medju njima jedna ministarka, inace moja skolska drugarica.Ja pitam ljudi ovo sto se po nasim konzularnim predstavnistvima radi je cista otimacina, cu 300 EUR za pasos i takve gluposti.Na to ce mi ona: e moj....., vjeruj mi da SCG za godinu dana uzme preko 40 miliona EUR preko svojih konzulata i predsatvnistava i CG ne vidi od tog novca ni centa!!!!
    Eto drugovi moji da se takva "pravednost" nebi i dalje desavala ja cu fino da zaokruzim "DA" na listicu.To je samo jedan od razloga ima ih mnogo vise ali je vecina vec spomenuta.

  20. #70
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I jos nesto,i pored najbolje volje ne mogu da shvatim ljude kojima svoja drzava,drzava u kojoj zive nije sveta,kojima je druga drzava bliza.Ne samo da im nije sveta nego negiraju njeno postojanje.ne,stvarno ne mogu da shvatim takve ljude!
    POkusavam da analiziram odakle to dolazi i mislim da je jedan od razloga taj,sto smo vjekovima odavde isli u Srbiju(BG) na skolovanje i vracali se kao profesori,ucitelji u CG i normalno prosirivali teze koje su tamo ucili.Naravno ucili su srpsku verziju istorije.Kada se taj proces desava vjekovima nije ni cudo da su posljedice ovakve,da postoje mase kojima je tudja zemlja milija od sopstvene.

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Referee
    I jos nesto,i pored najbolje volje ne mogu da shvatim ljude kojima svoja drzava,drzava u kojoj zive nije sveta,kojima je druga drzava bliza.Ne samo da im nije sveta nego negiraju njeno postojanje.ne,stvarno ne mogu da shvatim takve ljude!
    ko to negira postojanje crne gore kao drzave, casti ti? pa ona je i sad drzava, i poslije referenduma ce biti, ma kakav ishod da bude.

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Ne postoji srpska verzija istorije, niti crnogorska niti ovakva niti onakva. Postoji jedna istorija, kakva je takva je. To sto se svako zivi danas igra istoricara to je sasvim druga prica.
    Last edited by Hari Krisna; 01-03-06 at 15:57.


  23. #73
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kapetan
    Ne postoji srpska verzija istorije, niti crnogorska niti ovakva niti onakva. Postoji jedna istorija, kakva je takva je. To sto se svako zivi danas igra istoricara to je sasvim druga prica.
    mislim da totalno nijesi u pravu. istorija se lako konstruiše retroaktivno i ne postoji nešto što je jedna istorija, to je puka fiksacija, istorija ima milion samo je pitanje u kome će trentuku, u kom kontesktu, neko neku "novu" istoriju podići iz pepela. i ne možeš nikad reći "da. to je to, ta istorija je tačna a ova nije" jer sve su tačne i sve su konstrukcije.
    Kako Vaša bolest ?

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa


    1. jer se osjećam kao Crnogorka i to se nikad neće promijeniti samo će moja lična sreća biti veća ukoliko dobijem i državu,
    2. da bih dobila svoju nacionalnu državu i bila svoj na svome a ne dodatak nekom drugom,
    3. jer su mi roditelji, babe i djedovi i tako u nedogled bili i ostali Crnogorci,
    4. jer će nam svima biti bolje kad se odvojimo,
    5. da mi niko više ne bi "objašnjavao" kako smo mi Srbi samo to ne znamo,
    6. zato što imam pravo da dobijem svoju nacionalnu državu i da mi se vrati ono što mi je davno oduzeto,
    7. zato što odbijam da pomislim da Ja i Milošević, Mladić, Karadžić... i ostali nacionalistički nastrojeni, egomanijakalni zločinci i kastizi imamo nešto zajedničko,
    8. zato što neću da me drugi ljudi procjenjuju kroz nedjela gore navedenih,
    9. zato što je vrijeme da se okonča i ova faza istorije Balkanskog poluostrva i da se konačno svi skrasimo u svojim državama
    ...
    Potpisujem ove razloge i dodajem da bih zbog razloga No 6 "nacionalne drzave" bio u stanju odmah doticnu da zenim ovako na nevidjeno

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Potpisujem ove razloge i dodajem da bih zbog razloga No 6 "nacionalne drzave" bio u stanju odmah doticnu da zenim ovako na nevidjeno
    cudna neka nacionalna drzava u kojoj ne postoji vecinski narod

Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Istorija
    Replies: 254
    Last Post: 17-12-23, 19:53
  2. POCECI PARLAMENTARIZMA U CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 21
    Last Post: 28-11-10, 02:11
  3. TITO i njegove zene...
    By Jim Morrison in forum Istorija
    Replies: 21
    Last Post: 04-05-10, 18:23
  4. (Naj)vaznije
    By nihil in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 126
    Last Post: 30-04-04, 11:28
  5. Malo 'nedavne' istorije!
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 13-04-04, 09:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •