Page 1 of 20 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 486

Thread: Razlozi zbog kojih cu glasati PROTIV na referendumu

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    433
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Razlozi zbog kojih cu glasati PROTIV na referendumu

    Napisite razloge zbog kojih NEĆETE glasati za nezavisnost Crne Gore na eventualnom referendumu i tako pomognite posjetiocima ovog foruma da dobiju potvrdu svog misljenja ili da ga promjene. Molim za kratke i jasne komentare.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    433
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Glasaću protiv jer će poraz na referendumu oslabiti političku poziciju sadašnje vlasti na sledećim izborima.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ZANIMLJIVO JE ČUTI ARGUMENTE ONIH KOJI SU ZA ZAVISNOST.

    Zašto toliko žele da im Beograd bude prijestonica. Odakle ta potreba za ZAVISNOŠĆU.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    149
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    1. Zato sto je to najbrzi put u EU. EU insistira na odrzanju zajednicke drzave sa Srbijom . U slucaju nezavisnosti Crna Gora nikada nece postati clan EU . Ne vidim koji je smisao teziti da se otcijepis od Srbije sa kojom si u jednoj liberalnoj decentralizovanoj drzavnoj zajednici a potom teziti da budes opet u zajednickoj drzavi sa Srbijom u okviru EU u mnogo vise centralizovanoj zajednici. To je po meni cisto gubljenje vremena.

    2. Zato sto je to od direktnog ekonomskog interesa za Crnu Goru. U zajednickoj drzavi crnogorska preduzeca imaju bescarinski pristup na trziste 50 puta vece od crnogorskog. 80% transakcija i trgovine crnogorska preduzeca rade sa Srbijom. Nezavisnoscu dolazi do prestanka takvog odnosa i medjusobnog uvodjenja carina. Srbija nece imati neke narocite stete od toga jer je velika a Crna Gora hoce ogromne jer je mala. Gradjani Crne Gore ce direktno osjetiti to kroz poskupljenja svih proizvoda u iznosu od 20-30%.

    3. Zato sto je Crna Gora suvise mala da bi mogla da pokrije potrebe gradjana Crne Gore za dobrim obrazovanjem, lijecenjem. Crnogorski fakulteti ne mogu ni po cemu da se mjere sa kvalitetom obrazovanja koje se moze steci u srbiji recimo . Takodje podgoricki KBC za lijecenje ne bih savjetovao ni najvecem neprijatelju. Koliko je zdravstvo u CG u losem stanju valjda najbolje govori i to da Milo Djukanovic sopstvenu majku salje na lijecenje u Beograd. Nezavisnoscu Crne Gore , gradjani Crne Gore vise se ne bi imali gdje lijeciti i morali bi u slucaju da zele da se lijece u Srbiji sve usluge da placaju kao stranci, od 1000 do 100.000 evra kao sto se te zdravstvene usluge placaju u drugim zemljama (ako si strani drzavljanin). O hiljadama crnogorskih studenata koji bi sa nezavisnoscu Crne Gore morali da placaju ogromne skolarine, a koji su danas jednaki sa svojim kolegama iz Srbije - i da ne pricam. Obican narod nema novca da salje svoju djecu na studiranje u Italiju, Svajcarsku ili Francusku. Jednostavno obican narod nema novca da plati to tako da bi obicni ljudi umirali zbog nekih najprostijih rutinskih operacija koje se ne mogu obaviti u Crnoj Gori a oni nemaju novca da iste plate u Srbiji ili nekoj drugoj zemlji.

    4. Zato sto smatram da smo isti narod, iste vjere i kulture

    5. Zato sto su se stotinama godina nasi preci borili i ginuli za ujedinjenje Srbije i Crne Gore. Mi njima dugujemo zahvalnost i obavezu da njihovu borbu nastavimo.

    6. Zato sto ce postojeci rezim nezavisnoscu Crne Gore pribaviti imunitet za sve svoje kriminalne delatnosti i time od Crne Gore napraviti privatnu drzavu 50 bogatih pojedinaca i 659.000 siromaha.

    7. Zato sto 95% turista koji ljetuju u Crnoj Gori jeste iz Srbije. Nezavisnoscu Srbije i Crne Gore doslo bi do neminovnog zahladjenja odnosa dvije republike, kao i verovatnog medjusobnog uvodjenja viza sto bi u najmanju ruku prepolovilo broj turista iz Srbije koji ljetuju u Crnoj Gori. To bi nanijelo direktan ekonomski udarac stotinama porodica koje zive od turizma. Srbija opet ne bi narocito bila pogodjena time jer u cijenovnom rangu ljetovanja u Crnoj Gori jesu Egipat, Bugarska, Turska kao alternativne destinacije sa uracunatim avionskim prevozom.

    8. Zato sto je Crna Gora suvise mala da moze da obezbijedi sopstvenu sigurnost. Vec sada se cuju velike prijetnje albanskih separatista i zelje za formiranjem autonomne oblasti u Crnoj Gori. U slucaju odbijanja takvih zahteva mozemo i sami da zakljucimo sto bi se desilo(Kosovo 2) a Crna Gora kao takva nema ni ljudske ni vojno-policijske resurse kojima bi navedene stvari mogla da sprijeci, tim prije sto separatisti imaju podrsku Amerike.

    9. Zato sto vjerujem da su jedan Labus, Dinkic, Djelic, pokojni Djindjic mnogo veci i bolji strucnjaci od Djukanovica, Krgovica, Fabrisa.

    10. Zato sto ne zelim da Crna Gora bude steciste kriminalaca i mafijasa iz cijelog svijeta sto bi ona u svakom slucaju postala u slucaju nezavisnosti.

    Eto mislim da je ovo za pocetak dovoljno.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Bogami si lijepo poceo...
    Kao da citam izvjestaj u DANu ili referat poslanika SNS ili SNP...
    Ovi razlozi i ova prica jedinu prodju imaju kod ljudi koji su zaguljeni do malog mozga sa srpstvom...
    Po tvojoj prici u ovu nesretnu CG ne valja nista...Od obrazovanja pa do ...
    Eto citam da ce shiptari da prave svoju oblast...
    Strucnost LAbusa,Dinkica a pogotovo Djindjica(ne znam kako mrtav coek moze bit poredjenje,ali...) je vrhunska...Eto vidimo sto rade...
    Jedino sto se ponedje slazemo je to da ce ta drzava bit u vlasnistvu par ljudi...
    Last edited by rain_wind_storm; 26-02-06 at 11:21.
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Republic of Zabjelo
    Posts
    1,268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    auuuuuuu magnum357 samo neka ti je Bog u pomocj!
    ....love is in the air....

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    glasacu PROTIV jer :

    1.sa Srbijom lakshe i brze dobijamo sankcije zbog nesaradnje sa Hagom,takodje i prekid pregovora sa EU

    2.sa Srbijom opet mozemo da ubijamo shiptare i mrske muslimane jer nam je to porucio Toma Nikolic sa prekjucerasnjeg mitinga,kad dodju radikali na vlast sa Srbijom mozemo opet sklopiti bratski ugovor da se Crna Gora izbrishe i nazove Juzna Tamo Dole Neshto,takodje mozemo opet piti kafu na Srpskom Stradunu

    3.sa brackom Srbijom lakse mozemo uvesti dinar i sjecati se lijepih dana te '93 kad smo imali bilijarde i milione u dzepu,ko jos oce da kupi leb na trafiku - grabi se za njega sine!to je char...

    4.na kraju kako da ne budem romantik pa da ne kazem - TO JE SVE JEDAN NAROD s tim shto je to sve srpski narod jer crnogorski narod ne postoji ustvari postoji samo na kosovu jer tamo ginu i srbi i crnogorci a inace ne postoji...ili cek...kako to tamo postoji a ovamo ne...ups...oprostite mi...ja sam samo jos jedan glupi glasac opozicije

  8. #8
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    149
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    glasacu PROTIV jer :

    1.sa Srbijom lakshe i brze dobijamo sankcije zbog nesaradnje sa Hagom,takodje i prekid pregovora sa EU

    2.sa Srbijom opet mozemo da ubijamo shiptare i mrske muslimane jer nam je to porucio Toma Nikolic sa prekjucerasnjeg mitinga,kad dodju radikali na vlast sa Srbijom mozemo opet sklopiti bratski ugovor da se Crna Gora izbrishe i nazove Juzna Tamo Dole Neshto,takodje mozemo opet piti kafu na Srpskom Stradunu

    3.sa brackom Srbijom lakse mozemo uvesti dinar i sjecati se lijepih dana te '93 kad smo imali bilijarde i milione u dzepu,ko jos oce da kupi leb na trafiku - grabi se za njega sine!to je char...

    4.na kraju kako da ne budem romantik pa da ne kazem - TO JE SVE JEDAN NAROD s tim shto je to sve srpski narod jer crnogorski narod ne postoji ustvari postoji samo na kosovu jer tamo ginu i srbi i crnogorci a inace ne postoji...ili cek...kako to tamo postoji a ovamo ne...ups...oprostite mi...ja sam samo jos jedan glupi glasac opozicije
    1. sankcija nece biti saradnja ce biti rijesena u sljedecih nekoliko dana izrucenjem Mladica

    2. EU kontrolise podrucje cijelog balkana tako da je ovo sto si napisao totalna glupost

    3. "bracka srbija" ima dinar od 2000 . godine znaci unazad 6 godina i sve funkcionise bez problema

    4. proseravanja ne komentarisem

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Magnum357
    1. sankcija nece biti saradnja ce biti rijesena u sljedecih nekoliko dana izrucenjem Mladica

    2. EU kontrolise podrucje cijelog balkana tako da je ovo sto si napisao totalna glupost

    3. "bracka srbija" ima dinar od 2000 . godine znaci unazad 6 godina i sve funkcionise bez problema

    4. proseravanja ne komentarisem
    A stavka 1. zar necete zivotima branit generala?????Ocemo li uslovit FIFU da ako izrucimo Karadzica da nam dozvole finale na SP????
    3. a jel im bolje od kako imaju dinar???Jer vidis ja sam cesto gore u BG,i mogu ti rec da im nije sve ok od kako ga imaju...
    Oli mi objasnit ono oko turizma...Znaci li to sad da nijedan Slovak ne ide u Cesku ili obratno??Malo mi je to glupo sto si napisa...Jer koliko znam malo vise srbijanaca ide VAN Crne Gore na ljetovanje...
    i opet te pitam oli doc na SABOR da negiras one cinjenice oko crkve???
    Last edited by rain_wind_storm; 26-02-06 at 11:57.
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Magnum357
    1. sankcija nece biti saradnja ce biti rijesena u sljedecih nekoliko dana izrucenjem Mladica
    tako ne kaze Karla

    Quote Originally Posted by Magnum357
    2. EU kontrolise podrucje cijelog balkana tako da je ovo sto si napisao totalna glupost
    si ti bre luddd coveceee?kakva EU?toma nikolic je najjachi u srbiji ,zajedno sa koshtunicom ima da proglasi okupaciju kosova i eto srbiji sankcijica opet

    Quote Originally Posted by Magnum357
    3. "bracka srbija" ima dinar od 2000 . godine znaci unazad 6 godina i sve funkcionise bez problema
    osim inflacije od 13% ahahaha dje ti zivis jadan?

    Quote Originally Posted by Magnum357
    4. proseravanja ne komentarisem
    ti to ne bi moga cak i kad bi ima mozga! :mrgreen:

  11. #11
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    149
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm
    A stavka 1. zar necete zivotima branit generala?????Ocemo li uslovit FIFU da ako izrucimo Karadzica da nam dozvole finale na SP????
    3. a jel im bolje od kako imaju dinar???Jer vidis ja sam cesto gore u BG,i mogu ti rec da im nije sve ok od kako ga imaju...
    Oli mi objasnit ono oko turizma...Znaci li to sad da nijedan Slovak ne ide u Cesku ili obratno??Malo mi je to glupo sto si napisa...Jer koliko znam malo vise srbijanaca ide VAN Crne Gore na ljetovanje...
    i opet te pitam oli doc na SABOR da negiras one cinjenice oko crkve???
    Zbog priblazavanja EU Mladic(zadnja stavka) ce biti izrucen uskoro. Prica se da je vec i uhapsen samo se trazi pogodna metoda za njegovo izrucenje. Ti ne shvatas da je za svaku zemlju bolje da ima sopstvenu valutu jer ima mogucnost kreditiranja sopstvene privrede. Nekontrolisana inflacija je stetna ali kontrolisana inflacija je cak i pozeljna. No ti ne znas nista o ekonomiji pa zato ovo o cemu ti pricam i ne razumijes.

    Moguce da vise Srbijanaca ide van Crne Gore na ljetovanje ali koliko znam svake godine makar 300.000 Srbijanaca ljetuje u Crnoj Gori godisnje. Izracunaj da svaki od njih ostavi makar 100 eura pa vidi koje su to pare .

    Kazes da si cesto u Beogradu. To je i normalno jer 80% privrednih aktivnosti Crne Gore jeste ka i prema Srbiji. Objasni ti meni sto ce tebi u ekonomskom smislu donijeti nezavisnost ako ti budu trebale vize, dozvole, takse za placanje prema Srbiji? Samo stetu ja tu nikakvu korist ne vidim.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    149
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm
    Bogami si lijepo poceo...
    Kao da citam izvjestaj u DANu ili referat poslanika SNS ili SNP...
    Ovi razlozi i ova prica jedinu prodju imaju kod ljudi koji su zaguljeni do malog mozga sa srpstvom...
    Po tvojoj prici u ovu nesretnu CG ne valja nista...Od obrazovanja pa do ...
    Eto citam da ce shiptari da prave svoju oblast...
    Strucnost LAbusa,Dinkica a pogotovo Djindjica(ne znam kako mrtav coek moze bit poredjenje,ali...) je vrhunska...Eto vidimo sto rade...
    Jedino sto se ponedje slazemo je to da ce ta drzava bit u vlasnistvu par ljudi...
    Nidje ja nisam pominjao Srpstvo vec sam pominjao iskljucivo ekonomske argumente koji idu u korist zajednicke drzave. Ekonomija ti je inace ono od cega zivis i ljeba jedes i mislim da je to daleko bitnija stavka od veljesrpstva, veljecrnogorstva , da li ce Crna Gora imati zastavu na Ist Riveru ili nece i ostalih gluposti. Od toga se ne zivis al od ekonomije bogomi da.

    Dodatni argument za zajednicku drzavu:

    11. Zato sto EU tako trazi od nas. EU je inace finansirala maltene sve puteve, tunele i mostove po Crnoj Gori u procentu od 50% do 100%. Otcepljenjem sve te EU donacije staju i mi opet bivamo prinudjeni da idemo kozijim stazama.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Magnum357
    Zbog priblazavanja EU Mladic(zadnja stavka) ce biti izrucen uskoro. Prica se da je vec i uhapsen samo se trazi pogodna metoda za njegovo izrucenje. Ti ne shvatas da je za svaku zemlju bolje da ima sopstvenu valutu jer ima mogucnost kreditiranja sopstvene privrede. Nekontrolisana inflacija je stetna ali kontrolisana inflacija je cak i pozeljna. No ti ne znas nista o ekonomiji pa zato ovo o cemu ti pricam i ne razumijes.

    Moguce da vise Srbijanaca ide van Crne Gore na ljetovanje ali koliko znam svake godine makar 300.000 Srbijanaca ljetuje u Crnoj Gori godisnje. Izracunaj da svaki od njih ostavi makar 100 eura pa vidi koje su to pare .

    Kazes da si cesto u Beogradu. To je i normalno jer 80% privrednih aktivnosti Crne Gore jeste ka i prema Srbiji. Objasni ti meni sto ce tebi u ekonomskom smislu donijeti nezavisnost ako ti budu trebale vize, dozvole, takse za placanje prema Srbiji? Samo stetu ja tu nikakvu korist ne vidim.
    Ja i sad placam te taxe ka da uvozim robu iz Senegala...
    300 000 ljetuje u CG?Nesto mi je to ...No aj sad...Izvini dje da ostave 100eura kad mi nemamo hotela naseg?Mladic srpski heroj,Atila,junak znaci izrucice ga radi svojih guzica...Ocete li ga branit????Dje ste sad branioci heroja?
    Izvini zabolje mene za tu zastavu na IST RIVERU!!!Ja ti samo kazem da tvoji argumenti nemaju veze sa mozgom...
    Mozemo se mi razdvojit i zivjet normalno ka sav normalni svijet...Daj da probamo da zivimo sami,nezavisni,pa ako ne valja da se opet napravi referendum za 3godine....
    Crkose li Makedonci od kako su nezavisni?
    I opet te pitam oli doc na SABOR da negiras postojanje CPC?
    Last edited by rain_wind_storm; 26-02-06 at 12:20.
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  14. #14
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    149
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm
    Ja i sad placam te taxe ka da uvozim robu iz Senegala...
    300 000 ljetuje u CG?Nesto mi je to ...No aj sad...Izvini dje da ostave 100eura kad mi nemamo hotela naseg?Mladic srpski heroj,Atila,junak znaci izrucice ga radi svojih guzica...Ocete li ga branit????Dje ste sad branioci heroja?
    I opet te pitam oli doc na SABOR da negiras postojanje CPC?
    Svaki prosecni turista potrosi u proseku 300 eura za 10 dana ljetovanja u CG. E ne trose se sve pare u hotelima, plate pojedini privatni smjestaj, pa ulaz na plazu, pa pice u kaficima, pa kupuju hranu . Direktne koristi od toga imaju ljudi koji zive i rade na primorju tj oni od jednog turiste sve ukupno zarade iliti "skinu" sigurno 100 eura.

    Nezavisnoscu Crne Gore makar 200.000 od tih 300.000 sto ljetuje nece vise dolaziti zbog viznog rezima, losih odnosa Srbije i Crne Gore i slicno. Ti ces na taj nacin ostaviti nekih 20.000 ljudi koji zive direktno od turizma - bez posla. Kakvu ce to "korist" donijeti Crnoj Gori ja zaista ne vidim.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Magnume srpski magu shvati da taj koji izruci Mladica moze da se pozdravi sa vlascu - shto je za Srbiju sa jedne strane dobro jer nece vise imati dr.Kalasnjikova ali je sa druge strane mnogo lose jer se izrucenjem udara na ponos srpstva,na HEROJA,na spasitelja i tu nastupaju Radikali i dobijaju izbore...e onda neka vam je sa srecom...

    a to da je Ratko Mladic zadnja stavka malo si se prevario...on je predzadnja jer je zadnja Rasho Karadzic
    Last edited by Hari Krisna; 26-02-06 at 15:29.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Magnum357
    Nezavisnoscu Crne Gore makar 200.000 od tih 300.000 sto ljetuje nece vise dolaziti zbog viznog rezima, losih odnosa Srbije i Crne Gore i slicno. Ti ces na taj nacin ostaviti nekih 20.000 ljudi koji zive direktno od turizma - bez posla. Kakvu ce to "korist" donijeti Crnoj Gori ja zaista ne vidim.
    ako nam za Hrvatsku ne trebaju vize shto bi trebale Srbiji za CG?

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Magnum357
    1. Zato sto je to najbrzi put u EU. EU insistira na odrzanju zajednicke drzave sa Srbijom . U slucaju nezavisnosti Crna Gora nikada nece postati clan EU . Ne vidim koji je smisao teziti da se otcijepis od Srbije sa kojom si u jednoj liberalnoj decentralizovanoj drzavnoj zajednici a potom teziti da budes opet u zajednickoj drzavi sa Srbijom u okviru EU u mnogo vise centralizovanoj zajednici. To je po meni cisto gubljenje vremena.

    2. Zato sto je to od direktnog ekonomskog interesa za Crnu Goru. U zajednickoj drzavi crnogorska preduzeca imaju bescarinski pristup na trziste 50 puta vece od crnogorskog. 80% transakcija i trgovine crnogorska preduzeca rade sa Srbijom. Nezavisnoscu dolazi do prestanka takvog odnosa i medjusobnog uvodjenja carina. Srbija nece imati neke narocite stete od toga jer je velika a Crna Gora hoce ogromne jer je mala. Gradjani Crne Gore ce direktno osjetiti to kroz poskupljenja svih proizvoda u iznosu od 20-30%.

    3. Zato sto je Crna Gora suvise mala da bi mogla da pokrije potrebe gradjana Crne Gore za dobrim obrazovanjem, lijecenjem. Crnogorski fakulteti ne mogu ni po cemu da se mjere sa kvalitetom obrazovanja koje se moze steci u srbiji recimo . Takodje podgoricki KBC za lijecenje ne bih savjetovao ni najvecem neprijatelju. Koliko je zdravstvo u CG u losem stanju valjda najbolje govori i to da Milo Djukanovic sopstvenu majku salje na lijecenje u Beograd. Nezavisnoscu Crne Gore , gradjani Crne Gore vise se ne bi imali gdje lijeciti i morali bi u slucaju da zele da se lijece u Srbiji sve usluge da placaju kao stranci, od 1000 do 100.000 evra kao sto se te zdravstvene usluge placaju u drugim zemljama (ako si strani drzavljanin). O hiljadama crnogorskih studenata koji bi sa nezavisnoscu Crne Gore morali da placaju ogromne skolarine, a koji su danas jednaki sa svojim kolegama iz Srbije - i da ne pricam. Obican narod nema novca da salje svoju djecu na studiranje u Italiju, Svajcarsku ili Francusku. Jednostavno obican narod nema novca da plati to tako da bi obicni ljudi umirali zbog nekih najprostijih rutinskih operacija koje se ne mogu obaviti u Crnoj Gori a oni nemaju novca da iste plate u Srbiji ili nekoj drugoj zemlji.

    4. Zato sto smatram da smo isti narod, iste vjere i kulture

    5. Zato sto su se stotinama godina nasi preci borili i ginuli za ujedinjenje Srbije i Crne Gore. Mi njima dugujemo zahvalnost i obavezu da njihovu borbu nastavimo.

    6. Zato sto ce postojeci rezim nezavisnoscu Crne Gore pribaviti imunitet za sve svoje kriminalne delatnosti i time od Crne Gore napraviti privatnu drzavu 50 bogatih pojedinaca i 659.000 siromaha.

    7. Zato sto 95% turista koji ljetuju u Crnoj Gori jeste iz Srbije. Nezavisnoscu Srbije i Crne Gore doslo bi do neminovnog zahladjenja odnosa dvije republike, kao i verovatnog medjusobnog uvodjenja viza sto bi u najmanju ruku prepolovilo broj turista iz Srbije koji ljetuju u Crnoj Gori. To bi nanijelo direktan ekonomski udarac stotinama porodica koje zive od turizma. Srbija opet ne bi narocito bila pogodjena time jer u cijenovnom rangu ljetovanja u Crnoj Gori jesu Egipat, Bugarska, Turska kao alternativne destinacije sa uracunatim avionskim prevozom.

    8. Zato sto je Crna Gora suvise mala da moze da obezbijedi sopstvenu sigurnost. Vec sada se cuju velike prijetnje albanskih separatista i zelje za formiranjem autonomne oblasti u Crnoj Gori. U slucaju odbijanja takvih zahteva mozemo i sami da zakljucimo sto bi se desilo(Kosovo 2) a Crna Gora kao takva nema ni ljudske ni vojno-policijske resurse kojima bi navedene stvari mogla da sprijeci, tim prije sto separatisti imaju podrsku Amerike.

    9. Zato sto vjerujem da su jedan Labus, Dinkic, Djelic, pokojni Djindjic mnogo veci i bolji strucnjaci od Djukanovica, Krgovica, Fabrisa.

    10. Zato sto ne zelim da Crna Gora bude steciste kriminalaca i mafijasa iz cijelog svijeta sto bi ona u svakom slucaju postala u slucaju nezavisnosti.

    Eto mislim da je ovo za pocetak dovoljno.
    Naravno da se ja sa ovim postom NE slazem, ali post je za poshtovanje jer je chovjek jednostavno naveo razloge shto je i poenta ovog kvalitetnog topica. A sad biste svi vi kojima je Milo "otvorio ochi" ( ) 97/8. godine trebali da date kontraargumente, a ne da vrijedjate chovjeka.
    P r i m o r a c

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zashto ti ne das kontraargumente ako se ne slazes?

    kakav kontraargument moze coek da da na tvrdju da dolazi 300.000 ljudi iz srbije na ljeto u crnu goru?!!?!?!?to je za lijecenje jadan

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Magnum357
    Svaki prosecni turista potrosi u proseku 300 eura za 10 dana ljetovanja u CG. E ne trose se sve pare u hotelima, plate pojedini privatni smjestaj, pa ulaz na plazu, pa pice u kaficima, pa kupuju hranu . Direktne koristi od toga imaju ljudi koji zive i rade na primorju tj oni od jednog turiste sve ukupno zarade iliti "skinu" sigurno 100 eura.

    Nezavisnoscu Crne Gore makar 200.000 od tih 300.000 sto ljetuje nece vise dolaziti zbog viznog rezima, losih odnosa Srbije i Crne Gore i slicno. Ti ces na taj nacin ostaviti nekih 20.000 ljudi koji zive direktno od turizma - bez posla. Kakvu ce to "korist" donijeti Crnoj Gori ja zaista ne vidim.
    Kojeg viznog rezima?U CG mozes doc okle god oces i ne trebaju ti vize...
    Prosjecni turista trosi 30eura dnevno?????Izvini ali grijesis...Znaci li to da recimo 4oro clana porodica trosi 100eura dnevno??
    Reci mi opet,zasto bi bili losi odnosi izmedju Srbije i Crne Gore?????
    A da sad bude referendum u Srbiji mislis li da bi oni glasali za zajednicku drzavu???Dokle ce te vi crnogorski srbi bit najextremniji u svijetu????Imas li prijatelja u Srbiju?Sto ih ne pitas kako bi glasali da je i kod njih referendum????
    I opet te pitam OLI DOC AKO TI BASTA NA SABOR DA NEGIRAS????
    Last edited by rain_wind_storm; 26-02-06 at 12:32.
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro
    Naravno da se ja sa ovim postom NE slazem, ali post je za poshtovanje jer je chovjek jednostavno naveo razloge shto je i poenta ovog kvalitetnog topica. A sad biste svi vi kojima je Milo "otvorio ochi" ( ) 97/8. godine trebali da date kontraargumente, a ne da vrijedjate chovjeka.
    Ne znam kome je to Milo otvorio oci 97/98...Navedi na koga mislis....
    /me liberal od `91
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ada misli on na sve nas...nisi ti liberal od tada ti si Milov placenik ka i ja...ne masti ljude

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    zashto ti ne das kontraargumente ako se ne slazes?

    kakav kontraargument moze coek da da na tvrdju da dolazi 300.000 ljudi iz srbije na ljeto u crnu goru?!!?!?!?to je za lijecenje jadan
    Ja sam ih davao od 92. do skoro... Umorih se vishe!

    Shto se tiche 300 000 ljudi... Ne znam, pa ne pricham, ali ako znash da u toku sezone Budva ima skoro 100 000 stanovnika, onda...
    Trebalo bi podatak provjerit, shto valjda nije problem!?
    P r i m o r a c

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm
    Ne znam kome je to Milo otvorio oci 97/98...Navedi na koga mislis....
    /me liberal od `91
    Pa mislio sam na one koji su za nezavisnost od 97/98...
    P r i m o r a c

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    100.000 stanovnika u Budvu preko ljeta?ti mora da vjerujes ministru Nenezicu

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro
    Ja sam ih davao od 92. do skoro... Umorih se vishe!

    Shto se tiche 300 000 ljudi... Ne znam, pa ne pricham, ali ako znash da u toku sezone Budva ima skoro 100 000 stanovnika, onda...
    Trebalo bi podatak provjerit, shto valjda nije problem!?
    100.000?????Sinko grijesis!!!!
    Znas li ti koja je to cifra?To je 1/6 stanovnistva CG ili skoro cijela PG da dodje u Bd????
    Sva ova prica mi je ka ona analiza doktora Lucica - KOLIKO GOD DA TRESKATE MURICU DOK PISKITE,UVJEK CE VAM KAPNUT U GACICE"
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


Page 1 of 20 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Islam!
    By Bijesno pile in forum Religija i filozofija
    Replies: 2694
    Last Post: 03-06-11, 23:23
  2. TITO i njegove zene...
    By Jim Morrison in forum Istorija
    Replies: 21
    Last Post: 04-05-10, 17:23
  3. (Naj)vaznije
    By nihil in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 126
    Last Post: 30-04-04, 10:28
  4. Malo 'nedavne' istorije!
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 13-04-04, 08:20
  5. OTMICA U ŠTRPCIMA
    By Waterman in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 67
    Last Post: 27-02-04, 13:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •