Page 4 of 17 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 408

Thread: Trcanje

  1. #76
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    48
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bolje se hvalit istrcanim maratonom/polumaratonom no drugim stvarima.

  2. #77
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    938
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Donjeck View Post
    Sad je bas kul i popularno trcanje polumaratona. To je in. "Trcis li polumaraton, batice? Koje ti je vrijeme?" Mogu da shvatim da neko trci rekreativno, za svoj merak, ali da neko trci ove polumaratone da bi bio ko zna koji po redu, da bi dobio onaj ucesnicki papir, lazni pehar i sliku za fejsbuk - to ne mogu da shvatim. Cisto manekenisanje.
    Stvarno mali broj ljudi znam koji ce trcati 21km jer misle da je to kul..
    Ja sam ucestvovao,naravno rekreativno,nisam ocekivao nikakve nagrade cuda..vec dvije nedelje prije polumaratona vidim na bilbordu reklamu za ovaj hepening i dune mi da ucestvujem,cisto da vidim mogu li,da pobijedim sebe..tako da se izrazim inace trcanje volim,ne trcim nesto previse,niti precesto,ali volim..cilj mi je bio barem za 2h da zavrsim,mada nisam vjerovao nesto u to,i na kraju sam iznenadio sebe,bas iznenadio
    https://www.runtastic.com/en/users/m...ions/339576073
    Svaka cast svima koji su ucestvovali,mada iskreno sam se zacudio jer je bio vrlo mali broj ljudi iz podgorice,to je zalosno..

  3. #78
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    48
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i meni je dunulo ali ne mogu sad ni 5 km istrcat ( mozda ne bih ni 3 mogao ) pa cu sledeci polumaraton..dako nas bude vise..pa da zajedno trcimo ..i sto ti velis ne vjerujem da bi se iko toliko trudio i trcao 2 sata sabo da bi se pohvalio trcanje donosi mnogo toga ..nesto kontam i cudno mi kako se trcanju nisam ranije okrenuo.

  4. #79
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Donjeck View Post
    Maneken, istrcao sam 21 km vise puta. Nemam diplomu sa polumaratona jer me to manekenisanje ne zanima. Trcim za sebe, dokazujem se sebi i samo sebi.

    Ivanpg, ne razumijemo se ocigledno. Ja jesam za trening i zdrav zivot ali sam za trening zbog sebe i svog zdravlja a ne za trening zbog drugih (citaj da bi drugi vidjeli moje vrijeme/rezultate i tome slicno....)
    A svaka ti cast brate moj!

    Vazda mi je banja bilo da upoznajem ljude koji jedino oni na svijet neke stvari rade iz ljubavi, a ostali iz manekenisanja!

    Brat!
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  5. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Majx View Post
    Valja li sto ovo?
    Sve valja dok te ne boli nesto i dok se ne povredjujes...

    Samo bucaj kilometre bez opterecenja! Ima i za 19. Decembar trka oslobodjenja PG od 5km, a mozda i jos jedan kros do NG se organizuje na 3-4km!
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  6. #81
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Sto je manekenisanje trcati maraton, polumaraton, kros? Ako vec neko trenira redovno, zasto sebe ne testirati i tako? Pa bolje se hvaliti time, nego nekim drugim za nas ''ustaljenim'' stvarima.

    Ja obicno idem sam na trcanje, ali uvijek mi je milije ici sa nekim ko ima jaci tempo od mene. Jer trcanje sa covjekom koji drzi jaci tempo mene tjera da dam vise na treningu. Pa bih i ta takmicenja gledao na isti nacin. Zasto se ne druziti, testirati sebe i time dobiti podstrek za jos bolje treninge. Meni nema ljepse stvari od testiranja sebe u svim sverama, posao, trening, disciplina, ljubav itd...

    Ali razumijem iskompleksirane individue koje pljuju po svemu i kazu za sebe kako oni to mogu bolje i na drugaciji nacin. Dok pritom treniraju u ilegali, za sebe, da pronadju svoj dusevni mir...hahahah koje ****** prica..

    Podrska za sve koji trce 100metara ili 100kilometara!

  7. #82
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,781
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    461
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    A kako da se zastitim od upale pokosnica?

  8. #83
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nisam doktor, nemam diplomu sa DIF-a, ali znam da je upala pokosnica uglavnom zbog losih, odnosno neodgovarajucih, patika!

    Moras da odredis svoj tip pronacije i na osnovu toga kupis odgovarajuci model patike... Inace, svaki proizvodjac patika radi modele za svaki tip pronacije, tako da ces morati preko neta da izguglas serije patika, jer nasi prodavci nemaju pojma o tome...

    Inace, i vjezbe puno pomazu... Ide zima, pa se lakse fokusirati na stvari koje su boljele tokom sezone!
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  9. #84
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Ja sam dok sam trenirao fudbal aktivno imao probleme sa tim. Sada Bogu hvala nemam. Doduse, pojavilo se kada sam se ponovo aktivirao..ali se izgubilo posle 2 sedmice.

    Uglavnom, ono sto ti moze pomoci:

    *Ulozak na patikama moze da bude problem.
    *Cak i iznosene stare patike su po doktorima jedan od glavnih uzroka pojavljivanja te upale.
    *Pripazi na tehniku trcanja. Pogotovo ako trcis duze dionice.
    *Najbitnije je dobro se zagrijati, 10min aktivnog zagrijavanja. Pogotovo u trenutnim uslovima, kada je veca hladnoca. I takodje bitno trcanje zavrsiti istezanjem.
    *Mijenjaj podloge na kojima trcis.

    I na kraju ti mogu predloziti Sinedol gel koji ce ti bol umanjiti ili potpuno otkloniti. Ako imas vecih problema sa tim, nemoj cekati da samo prodje...potrazi jasnu dijagnozu od ljekara.

  10. #85
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    48
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sad se vratih sa trcanja...rijesen da istrcim 3 km pa i da bude tempom 8 ili 9m/km izasao sam iz stana i brzim hodom otisao do zeljeznicke da predam nesto i taman rekoh sebi malo da se zagrijem i posle toga se malo istegnuh i krenuh...tempo 7.57/km 40 minuta okruglo 5km i 30 m..prosto nisam mogao da vjerujem rijesen sam bio da istrcim 3 km a kad sam dosao do 3 km nisam se mogao zaustavit..kad sam stao nisam bio zadihan ali noge nisu navikle tako da nisam htio dalje( ruku na srce ne bi mogao 6-ti istrcat ) a i ovo je prevelik uspjeh ..
    Igi hvala ti..ili arigatou gozaimashta , senpai !!! KO NE OSJETI RADOST TRCANJA NEMA PRAVO DA PRICA O ISTOM

  11. #86
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    48
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    6km 44:27 min tempo 7.28/km s tim da sam zadnji km istrcao za 6.47 a zadnjih 300m sprint sto me je obradovalo jer prije 2 mjeseca nisam mogao ljudski 100m da sprintujem ..

  12. #87
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Tezina prije trcanja: 94.2kg
    Tezina poslije trcanja: 91.4kg

    Obzirom koliko je vode otisslo, djeluje daje bio dobar trening.
    50min sam trcao sa promjenama ritma. Fartlek bjese ime te vrste treninga, valjda. Nasao sam fin neki program koji se trudim da postujem i vec osjecam napredak i ako sam i do pocetka koristenja programa bio i dobroj formi.
    Samo sto sad imam kacamak za rucak, pa cu te kalorije izgubljene da nadoknadim x2

  13. #88
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    938
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Ako radis hiit,nemoj preko 20min,maximalno 30.Mada i to je tesko izdrzati ako ga odradis kako treba..

  14. #89
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    To mjerenje prije i poslije treninga zaboravite... U principu, koliko izgubis na trening kila, toliko litara vode popij, da nadoknadis tecnost.. Jedan od najvecih problema kod sportista je dehidratacija... Hidriranje pomaze na vise polja, ali bice price i o tome

    Tjelesna tezina se gubi kalorijskim deficitom, odnosno, potrosi vise nego sto uneses... Ipak i tu postoji bitna stvar, a to je da pazis sto da unosis... Morate da znate cemu sluzi svaka stvar koju pojedete i time jako brzo shvatate funkcionisanje organizma i krenete da mrsate...

    Npr., cemu sluze proteini i u kojoj hrani ih ima... Cemu sluze masti (zdrave) i ugljeni hidrati... Onda pocnete da osjecate potrebu za nekom namirnicom i zavisno od toga kada trenirate i koliko - jedete ono sto vam fali...

    U principu, najbitnije je za pocetak da izgubite masti, a ne misice, sto ce vam se desiti ako mrsate, a ne unosite proteine... Kada smrsate i vise nego sto ste htjeli, onda krenete da vracate kilazu na zdraviji nacin... Ja sam npr. sa 97kg dosao na 77kg... Od ovih 20kg samo je 5 ili 6 izgubljeno na keto dijetu, a ostalo je sve pravilnom ishranom i treningom... Trebalo mi je oko 5 mjeseci... Sada sam na 79kg i tesko se gojim, a ova 2kg sam namjerno nabacio... Samo je bitno razumijevanje ishrane i treninga i onda je zadovoljstvo jos vece...

    Aj kada krenete malo dublje sa treninzima, prelazimo na izotonicne napitke
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  15. #90
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,067
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    426
    Thanked in
    232 Posts

    Default

    Zbog pretjeranog trcanja i biciklizma sam prije godinu+ dobio plantarnu fasciju, koja me je odaljila od ovih aktivnosti. Do tog trenutka bio aktivan 4 godine. Moja greska je sto sam pretjerivao i nisam se blagovremeno informisao o mogucim povredama, zato savjetujem svima da se informisu - http://www.trcanje.rs/zdravlje/preve...recite-najces/
    \\
    OFL•GIC

  16. #91
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A cudim se sto me boli stopalo kad duže vozim. I to samo lijevo jer mi je uvijek spusteno kad ne okrecem pedale.

  17. #92
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Podgorica, Bar
    Posts
    769
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li je za skidanje kila bolje trcati u komadu koliko mogu istim tempom ili trcanje brze i sporije naizmjenicno, eventualno malo hodanja kad iznemognem?

  18. #93
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,364
    Thanks Thanks Given 
    745
    Thanks Thanks Received 
    2,197
    Thanked in
    1,664 Posts

    Default

    Kako ja ne volim da trčim, to je strašno...
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  19. #94
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Za skidanje kg je potrebno trcati u zoni 2 rada srca (60-70%)... Imas ogroman broj testova za odredjivanje zona rada srca, ali svakako ne koristi 220-godine jer to nema veze sa stvarnoscu...

    Otprilike, zona 2 je neko lagano trckaranje prilikom kojeg mozes i da pricas ako trcis sa nekim i cini ti se da bi mogao cijeli dan da trcis tako i da se ne umoris... U toj zoni koriste se masti kao primarno gorivo, a ne glikogen koji se cuva za vece napore... Takodje, trckarajuci u ovoj zoni ti zapravo ne radis na kondiciji i na nekim misicima, vec je primarno sagorijevanje masti... Sto duze trcis, masti ce vise da se tope, tako da ovakve treninge upraznjavaj i po 45min bez ikakvih izleta u brzini... Ako ubrzas malo jer ti se cini da je presporo, ulazis u treci zonu, a tu vec krece da se trosi i glikogen i mast (50%-50%), radis na kondiciji, misicima, kostima...

    Da sam npr. na tvoje mjesto i da ocu da smrsam, prvo bi odredio zone... Onda bi jedan trening lagano trcao i svake par minuta stajao da izmjerim puls (pod uslovom da nemas pulsmetar)... Trudio bi se da zapamtim brzinu kojom trcim da mi je srce u zoni 2... Kada to savladam onda bi poceo da trcim tim tempom 3-4x nedjeljno po 45-60min... S vremena na vrijeme bi stao da provjerim puls da ne uletim u trecu zonu... Kad smrsas, a pod uslovom da ti trcanje prija, onda ubacis u trecu zonu... Tu vec si brzi, vise pretrcis za manje vremena, osjecas se potrosenija, a dobijas i na kondiciji... Takodje gubis masti, ali ne kao i kod trcanja u zonu2...

    Bitno je i sto jedes dok trcis... Ako bucas masti, ulja, fast food, nema poente nikakve, osim sto sebe zavaravas... Npr. ti za 1h trcanja izgoris oko 500kCal... Od toga je 60% masti ukoliko si bio u zonu2... Ako ti pojedes 300kCal masti, nista ne dobijas... Ako poslije tog treninga uneses 500kCal proteina, zdravih masti, ti si organizmu dao sto mu treba, a masti nisi vratio...

    I dogovori se sa sobom trcis li radi sebe ili radi drugih... Jel te blam ili te nije blam sto te drugi gledaju... Smeta li ti sto se okrecu i razmisljas li sto misle o tebi... Ako sve to stavis po strani, trcanje u zonu2 izgleda sporo, glupo, dosadno i puno ljudi doda malo gasa da im se drugi ne smiju, a onda ulete u trecu ili cetvrtu zonu i nema vise benefita koji bi htjeli...

    I hidriraj se! Masu!
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  20. #95
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A onda kad se zaljubite u treniranje, vrlo brzo dodjete i do ovoga:



    Moj jucerasnji dan i biciklisticka trka na 100km... Istina, vecinom sam vozio u 4-tu zonu, tako da nisam puno masti izgubio (oko 20% od 4700 kCal)
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  21. #96
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cdm111 View Post
    Da li je za skidanje kila bolje trcati u komadu koliko mogu istim tempom ili trcanje brze i sporije naizmjenicno, eventualno malo hodanja kad iznemognem?
    Ja cu da ispricam iz nekog mog iskustva. Jer sam vec ovdje naveo da sam skoro 40kg izgubio..treniranjem posle povrede.

    Kad sam krenuo sve zivo me je boljelo. I ako sam citav zivot trenirao, sa kilogramima koje sam nabacio za vrijeme lijecenja posle povrede nisam mogao nista. Pritom sam radio u teretani sa velikim kilazama pa sam izgubio i na elasticnosti..

    Nego:

    1. Probao sam da dugim trcanjem, slab tempo, spustam kilazu. Trcao sam nekih 2x 15minuta. Ishrana je bila strogo pracena, brojao sam unos kalorija i nisam jeo hleb, pite...svo tijesto... Recimo iz supe sam makaronu sklanjao. Prve nedjelje sam izgubio 4.7kg... Desavalo se da nekada treniram i 2 puta dnevno(bio sam na odmoru). Uzmi u obzir da tih prvih nedjelju dana malo ti skines masti, to je obicno voda..
    Nastavio sam sa tom vrstom treninga i na kraju mjeseca sam izgubio 11.4kg. Osjecao sam se odlicno, imao sam vise energije itd.. Ovo kazem, da bi znao da nisam lipsavao, vec sam se hranio jako dobro. Nije bilo gladovanja.
    2. U konsultaciji sa jednim doktorom i covjekom koji je izucavao bas ono cemu sam se ja predao, dosao sam do zakljucka da moram da promijenim trening. Jer sam poceo da stagniram.. Normalno je da se slabije gubi kilaza, ali ipak, imao sam i dalje 119-120kg..i imalo je od cega da se topi.
    Moja promjena prve nedjelje je bila ubacivanje sprinteva nakon istrcanih 2x 15minuta.
    Trcao sam 5 pa 7 i na kraju 8 sprinteva od 50metara. Znaci dizao sam postepeno. Sprintevi nisu bili pune snage, jer ja sa tom kilazom i povredom koju sam imao nisam smio da dam puni napor. Kada sam to probao jednog treninga, dobio sam jak bol u listu desne noge kao nagradu. Od tog bola jedva sam dosao do auta i sledeca 3,4 dana nisam mogao da hodam. To mi je malo i trening unazadilo.
    Sa sprintevima sam osjecao da vise gubim na kilazi, jer sveukupno sam pojacao trening. Trejao je 15min vise nego inace. Ali opet nisam bio zadovoljan.

    Imao sam opciju da jos pojacam trening, sto mi je predstavljalo problem. Ili da promijenim trening. Malo sam googlao i nasao jedan program koji mi je donio ono sto sam htio. Malo sam ga modifikovao shodno mojoj tadasnjoj fizickoj spremi.

    Izmjerio sam na stazi 60metara zdrave podloge.
    Poslije zagrijavanja 10min i trcanja dva kruga isao sam na trening koji je sastoji od promjena ritma.
    Trcao sam

    60m - sa 50% snage
    60m - sa 90% snage(malo nize od punog sprinta)
    60m - sa 60% snage(malo jace od onog sto pocnes)
    60m - 90% snage
    60m - 70% snage
    60m - 100 snage
    60m - 20% snage - samo da nije hodanje, jer si vec prilicno zadihan i treba ti da smiris disanje.
    60m - 30% snage
    60m - 30% snage

    - pa sve ponovo...

    Tim nacinom treninga sam trosio manje vremena i dobijao daleko veci efekat kada sam gledao vagu.

    Jako je bitno da pijes dosta vode... 1l vode na 25kg svoje tezine.(koristim aplikaciju na mob, da bih se podsjecao vodu da pijem ) Jako je bitno da se hranis zdravo, da imas 5 ili najmanje 4 obroka. Da bi metabolizam stalno radio. Predlazem ti da pijes zeleni caj, solju caja..dvije dnevno. Grejpfrut..prije sam jeo ili cijedio po pola prije svakog obroka. Hleb ne jedem, zamijenio sam ga rizom..

    Eto to je neko moje iskustvo. 132kg na 94 za nesto vise od pola godine... Ali ishrana - voda su vazniji od treninga. 20% trenining - 80% ishrana

  22. #97
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Podgorica, Bar
    Posts
    769
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Za skidanje kg je potrebno trcati u zoni 2 rada srca (60-70%)... Imas ogroman broj testova za odredjivanje zona rada srca, ali svakako ne koristi 220-godine jer to nema veze sa stvarnoscu...

    Otprilike, zona 2 je neko lagano trckaranje prilikom kojeg mozes i da pricas ako trcis sa nekim i cini ti se da bi mogao cijeli dan da trcis tako i da se ne umoris... U toj zoni koriste se masti kao primarno gorivo, a ne glikogen koji se cuva za vece napore... Takodje, trckarajuci u ovoj zoni ti zapravo ne radis na kondiciji i na nekim misicima, vec je primarno sagorijevanje masti... Sto duze trcis, masti ce vise da se tope, tako da ovakve treninge upraznjavaj i po 45min bez ikakvih izleta u brzini... Ako ubrzas malo jer ti se cini da je presporo, ulazis u treci zonu, a tu vec krece da se trosi i glikogen i mast (50%-50%), radis na kondiciji, misicima, kostima...

    Da sam npr. na tvoje mjesto i da ocu da smrsam, prvo bi odredio zone... Onda bi jedan trening lagano trcao i svake par minuta stajao da izmjerim puls (pod uslovom da nemas pulsmetar)... Trudio bi se da zapamtim brzinu kojom trcim da mi je srce u zoni 2... Kada to savladam onda bi poceo da trcim tim tempom 3-4x nedjeljno po 45-60min... S vremena na vrijeme bi stao da provjerim puls da ne uletim u trecu zonu... Kad smrsas, a pod uslovom da ti trcanje prija, onda ubacis u trecu zonu... Tu vec si brzi, vise pretrcis za manje vremena, osjecas se potrosenija, a dobijas i na kondiciji... Takodje gubis masti, ali ne kao i kod trcanja u zonu2...

    Bitno je i sto jedes dok trcis... Ako bucas masti, ulja, fast food, nema poente nikakve, osim sto sebe zavaravas... Npr. ti za 1h trcanja izgoris oko 500kCal... Od toga je 60% masti ukoliko si bio u zonu2... Ako ti pojedes 300kCal masti, nista ne dobijas... Ako poslije tog treninga uneses 500kCal proteina, zdravih masti, ti si organizmu dao sto mu treba, a masti nisi vratio...

    I dogovori se sa sobom trcis li radi sebe ili radi drugih... Jel te blam ili te nije blam sto te drugi gledaju... Smeta li ti sto se okrecu i razmisljas li sto misle o tebi... Ako sve to stavis po strani, trcanje u zonu2 izgleda sporo, glupo, dosadno i puno ljudi doda malo gasa da im se drugi ne smiju, a onda ulete u trecu ili cetvrtu zonu i nema vise benefita koji bi htjeli...

    I hidriraj se! Masu!
    Hvala Igi na opsirnom odgovoru...
    Ovako nesto sam i praktikovao ranije ali stvarno nisam mjerio zone, nego po osjecaju onako...problem je sto i kad pocnem da trcim ne traje dugo, maximalno mi je bilo mjesec i koji dan, skoro svakodnevno, glat sam mogao da se pretrcim goricu od kapije do vrha i nazad (mozda je nekome ovo sprdnja ali meni je to bilo kao da sam se na Mars popeo), i onda se vremenom vratim i pivu i nezdravoj ishrani, batalim trening i tako u krug...zato nikako da se otarasim viska.
    Sto se tice blama i tih gluposti nemam nikakve komplekse, trcao sam u teretani po traci gde je 20 ljudi a ja hiperventiliram i lije niz mene bitno mi je da maknem visak kg zbog sebe i zdravlja...

  23. #98
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Podgorica, Bar
    Posts
    769
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Ja cu da ispricam iz nekog mog iskustva. Jer sam vec ovdje naveo da sam skoro 40kg izgubio..treniranjem posle povrede.

    Kad sam krenuo sve zivo me je boljelo. I ako sam citav zivot trenirao, sa kilogramima koje sam nabacio za vrijeme lijecenja posle povrede nisam mogao nista. Pritom sam radio u teretani sa velikim kilazama pa sam izgubio i na elasticnosti..

    Nego:

    1. Probao sam da dugim trcanjem, slab tempo, spustam kilazu. Trcao sam nekih 2x 15minuta. Ishrana je bila strogo pracena, brojao sam unos kalorija i nisam jeo hleb, pite...svo tijesto... Recimo iz supe sam makaronu sklanjao. Prve nedjelje sam izgubio 4.7kg... Desavalo se da nekada treniram i 2 puta dnevno(bio sam na odmoru). Uzmi u obzir da tih prvih nedjelju dana malo ti skines masti, to je obicno voda..
    Nastavio sam sa tom vrstom treninga i na kraju mjeseca sam izgubio 11.4kg. Osjecao sam se odlicno, imao sam vise energije itd.. Ovo kazem, da bi znao da nisam lipsavao, vec sam se hranio jako dobro. Nije bilo gladovanja.
    2. U konsultaciji sa jednim doktorom i covjekom koji je izucavao bas ono cemu sam se ja predao, dosao sam do zakljucka da moram da promijenim trening. Jer sam poceo da stagniram.. Normalno je da se slabije gubi kilaza, ali ipak, imao sam i dalje 119-120kg..i imalo je od cega da se topi.
    Moja promjena prve nedjelje je bila ubacivanje sprinteva nakon istrcanih 2x 15minuta.
    Trcao sam 5 pa 7 i na kraju 8 sprinteva od 50metara. Znaci dizao sam postepeno. Sprintevi nisu bili pune snage, jer ja sa tom kilazom i povredom koju sam imao nisam smio da dam puni napor. Kada sam to probao jednog treninga, dobio sam jak bol u listu desne noge kao nagradu. Od tog bola jedva sam dosao do auta i sledeca 3,4 dana nisam mogao da hodam. To mi je malo i trening unazadilo.
    Sa sprintevima sam osjecao da vise gubim na kilazi, jer sveukupno sam pojacao trening. Trejao je 15min vise nego inace. Ali opet nisam bio zadovoljan.

    Imao sam opciju da jos pojacam trening, sto mi je predstavljalo problem. Ili da promijenim trening. Malo sam googlao i nasao jedan program koji mi je donio ono sto sam htio. Malo sam ga modifikovao shodno mojoj tadasnjoj fizickoj spremi.

    Izmjerio sam na stazi 60metara zdrave podloge.
    Poslije zagrijavanja 10min i trcanja dva kruga isao sam na trening koji je sastoji od promjena ritma.
    Trcao sam

    60m - sa 50% snage
    60m - sa 90% snage(malo nize od punog sprinta)
    60m - sa 60% snage(malo jace od onog sto pocnes)
    60m - 90% snage
    60m - 70% snage
    60m - 100 snage
    60m - 20% snage - samo da nije hodanje, jer si vec prilicno zadihan i treba ti da smiris disanje.
    60m - 30% snage
    60m - 30% snage

    - pa sve ponovo...

    Tim nacinom treninga sam trosio manje vremena i dobijao daleko veci efekat kada sam gledao vagu.

    Jako je bitno da pijes dosta vode... 1l vode na 25kg svoje tezine.(koristim aplikaciju na mob, da bih se podsjecao vodu da pijem ) Jako je bitno da se hranis zdravo, da imas 5 ili najmanje 4 obroka. Da bi metabolizam stalno radio. Predlazem ti da pijes zeleni caj, solju caja..dvije dnevno. Grejpfrut..prije sam jeo ili cijedio po pola prije svakog obroka. Hleb ne jedem, zamijenio sam ga rizom..

    Eto to je neko moje iskustvo. 132kg na 94 za nesto vise od pola godine... Ali ishrana - voda su vazniji od treninga. 20% trenining - 80% ishrana
    Svacije iskustvo dobro dodje, mogao bi i to da probam kad malo pokrenem organizam...
    I ja sam jednom izgubio oko 10 kg za mjesec dana, bio sam kod nutricioniste i trcao redvno, prvi mjesec oko 10kg, drugi samo 3-4 i onda je stalo. Onako razocaran batalim, i nisam pratio oko 2-3 mjeseca i vratilo se sve u paketu...tada sam i izgubio volju i nisam nastavljao. Svaki naredni put kada sam smrsao vracao sam duplo brze. Znam da je dugotrajan proces i mnogo odricanja tako da je najveci problem u glavi, ali bez treninga nema svrhe ubjedjivat se da se moze smrsat'.

  24. #99
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,781
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    461
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Sprintevi su majka,ja isto tako trcim,mada sam ja i na box i u sumice pa se sve to skupi,ali nikako sa ishranom da se pohvatam pa je stomak i dalje bolns tacka

  25. #100
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Pa moze i bez treninga, ali je proces duzi. Mora covjek da se ''uobroci'', da pazi sta jede...da ne jede bar 5 sati prije nego ide na spavanje.
    Ali treba na fizicku aktivnost(trcanje ili bilo kakav trening, cak i setanje) gledati kao na put do zdravlja. Pritom, ljudi koji redovno treniraju znaju koliko se svjezije, ljepse, privlacnije(sebi prije svih), laganije, zdravije osjecaju kada su aktivni. Ja stres koji imam u zivotu oslobadjam na trcanju. Posle treninga se osjecam oporavljen od svakakvih gluposti i pritisaka koji su se desili tog dana.

Page 4 of 17 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem traku za trcanje
    By bocaviktor in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 03-05-13, 11:17
  2. K:el.traku za trcanje
    By aleksa007 in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 06-10-11, 21:27
  3. P: Traku za trcanje
    By Hellboy-84 in forum Ostali oglasi
    Replies: 43
    Last Post: 03-07-11, 19:25
  4. K: Traku za trcanje
    By meeyan in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 05-02-11, 16:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •