Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 55

Thread: Incident u Tuzima i okupljanje Albanaca u Ulcinju

  1. #26
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nexus4 View Post
    Znas li zasto se ne reaguje? Jer oni koji su te noci izlazili da slave u Ulcinj su mladi koji nemaju druga posla, jer su vecina neskolovani i bez imalo pameti na glavu koju su odrasli na ulicama. Znam sta pricam jer znam ko je to organizovao i ko su ta vecina koja je bila prisutna.
    Mozda moje misljenje ne djele svi moji sugradjani ali ja gledam svoja posla, i ne mjesam se u ovim stvarima i sve ostalo sto ima veze sa politikom, iako imam svoj stav. Politika pokvari covjeka, pogotovo ova nasa!
    Jedino sam pročitao reagovanje Albanca iz DPS-a, tj samo naslov, ostalo je suvišno za bilo kog iz DPS-a, i Siništaja iz građanske inicijative, koji ne da nije kritikovao, već je opravdavao. Tako se samo daje za pravo rasplamsavanju mržnje. No, to je oduvijek bila naša igra i očigledno da većini odgovara da se igra. Većini od svih nas, da ne bude zabune

  2. #27
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,089
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    Jedino sam pročitao reagovanje Albanca iz DPS-a, tj samo naslov, ostalo je suvišno za bilo kog iz DPS-a, i Siništaja iz građanske inicijative, koji ne da nije kritikovao, već je opravdavao. Tako se samo daje za pravo rasplamsavanju mržnje. No, to je oduvijek bila naša igra i očigledno da većini odgovara da se igra. Većini od svih nas, da ne bude zabune
    Navikli smo na ove igre, za 2-3 dana ce svi zaboraviti sta se dogodilo i idemo dalje kao i uvjek.

    Sent from my HTC One_M8


  3. #28
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Damascus
    Posts
    340
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam utisak da su ove igre tek pocele, albanci imaju nezgodno vodjstvo...

  4. #29
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,712
    Thanks Thanks Given 
    1,258
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Nemam kad sad da citam temu, samo procitah prvi post i isto pitanje se postavlja kad je srpska strana u pitanju.
    Posle uspjeha kasarkasa Srbije nema dje se nije slavilo sa srpskim zastavama, pa ono u Beranama, a opste je poznato da Srbija nema teritorijalne pretenzije prema Crnoj Gori.
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  5. #30
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,219
    Thanks Thanks Given 
    780
    Thanks Thanks Received 
    1,513
    Thanked in
    752 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    isto pitanje se postavlja kad je srpska strana u pitanju.
    Posle uspjeha kasarkasa Srbije nema dje se nije slavilo sa srpskim zastavama..
    A kako isto, druze, slavi ti uspjehe koje god hoces zemlje, masi njihovim zastavama koliko hoces, ali potpuno je druga prica kada mases simbolima koji nisu cak ni nacionalni, vec predstavljaju ratne pretenzije prema nekim zemljama!!! Cak ni to ne bi bilo toliko strasno, vazda se moze nac budala ili placenik koji ce mahati cim bilo, ali zabrinjavajuce je sto niko od zvanicnika sa njihove strane da se jasno i nedvosmisleno ogradi od tih pretenzija povodom ovog slucaja i da isto tako jasno osudi takav cin i takvu poruku!


  6. #31
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Imaginarni bauk neootomanizma

    11 oktobar 2014 Izmijenjeno 16:22 CEST

    Dok se širi mit o neootomanizmu, odvija se istinska politika, koja se vodi ne u ime religije, već u ime novca.


    Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije tvrdi da je na Balkanu na sceni neootomanizam [AP - Arhiva]


    Piše: Andrej Nikolaidis

    Što bi u Manifestu rekli drugovi komunisti: bauk kruži Balkanom, bauk neootomanizma.
    U Crnoj Gori je ponovo postalo popularno (pravo govoreći: nikada i nije prestalo) upozoravati na opasnost od “radikalnog islamizma” i “povratka Turske na Balkan”.
    Onaj ko se sjeća propagandne mašinerije koja je trovala crnogorsku javnost tokom rata u Bosni i Hercegovini sjeća se i tada vrlo popularne teze o Karadžićevoj vojsci kao “vitezovima koji hrišćanstvo brane od islama”, braneći tako i Evropu, koja, stara opajdara, to ne umije da cijeni – kao što nikada i nije marila za ništa naše. Jer Latini su stare varalice, nije njima vjerovati ništa više no muslimanima... No, to je druga priča, koju ćemo, kako je i red, ispričati neki drugi put.
    Oni sa dobrim pamćenjem svakako će se prisjetiti i čuvene “zelene transferzale”, imaginarne trase kojom je svekoliki islam bio naumio da prodre u srce Evrope. Pa su onda “naši” u Bosni tu transferzalu presjekli i spasili Evropu. Hvala junaci! Uredu je, i drugi put.

    Srednjovjekovni mrak

    I mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije, koji je, evo će uskoro tri decenije, glavni proizvođač srednjovjekovnog mraka u Crnoj Gori, osjeća taj “neootomanizam” za vratom.
    Na Balkanu je na sceni neootomanizam, veli on neki dan, što se jasno može vidjeti u odnosima među muslimanima u Crnoj Gori, preko BiH, Kosova, Sandžaka, Makedonije, dijela Bugarske.
    Dobro mu je ovo “što se jasno može vidjeti”. Paranoik uvijek jasno može vidjeti da ga prate: ono što mu nije jasno je kako to i drugi ne vide. Ljubomorni muž uvijek jasno može vidjeti znake da ga žena vara. Hipohondar uvijek jasno može vidjeti da je strašna bolest stigla i da mu je kraj blizu. Zato hipohondar naloži da mu se, kada stvarno umre, na nadgrobnoj ploči ugravira: 'Eto, jesam li vam lijepo rekao da sam bolestan.'
    Muslimane u Crnoj Gori gledam evo svaki dan dvadesetdvije godine u Ulcinju, gdje čine dobre tri četvrtine stanovništva. Prije toga sam ih osamnaest godina svakodnevno gledao u Sarajevu. Šta da vam kažem: nigdje neootomanizma. Pričaju ljudi da, otkad je Otomanska imperija propala, otomanizma slabo ima i u Turskoj. Ali je, po Amfilohiju, neootomanizam dobro pustio korijene na Balkanu, gdje ima onih, to se, zapravo, želi reći, koji sanjaju da će “sve ovo opet biti Turska”.
    Dok se sanja dolazak Rusa i Turaka na Balkan, ovdašnje Vlade i Skupštine donose mjere i zakone koje od njih traže Evropska unija i SAD.
    Dokazi su tu, crno na bijelo. Naprimjer, mapa na kojoj se vidi kako ISIL zamišlja budući 'kalifat': čitav je Balkan u njegovom sastavu. Ne radi se o tome da nema onih koji sanjaju veliku Tursku, kalifat, štagod. Naravno da ima. Radi se o igri koju svaki od fašizama, pa i onaj balkanski, uvijek igra: ako te vodi mržnja prema muslimanima, činjenica da postoje neki muslimani koji su ekstremisti biva interpretirana kao “(svi) muslimani su ekstremisti”.
    To što postoje muslimani koji sanjaju veliku islamsku državu koja zauzima djelove Evrope biva tumačeno kao “takvi su muslimani, sanjaju da se vrate na Balkan i u Španiju”. To što postoje muslimani koji nevinim ljudima pred kamerama odsijecaju glave najednom postaje dokaz monstruoznosti muslimana i njihove religije, jer neki muslimani postaju “svi muslimani”, pa onda “islam kida glave”.
    A dopada li nam se ista logika primijenjena na “nas”, zapadnjake? Koristeći logiku “zelene transferzale” može li se zaključiti kako je američka politika na Bliskom istoku, zapravo, politika “hrišćanske transferzale”, koja će stići sve do Indije i dalje, do Kine?
    Kada američki dronovi ubijaju djecu u Afganistanu, zbog čega tamošnji klinci pred televizijskim kamerama svjedoče da više ne vole plavo nebo, jer sa vedrog neba stiže nevidljiva smrt, nego se raduju kada je sve sivo i pada kiša. Znači li to da smo, eto, takvi mi zapadnjaci – “mi ubijamo djecu”?
    Ili ste, pak, budući da ne ubijate djecu, a imate i rezerve prema američkoj imperijalnoj politici, uznemireni takvom generalizacijom? Vidite, uopšte nije teško razumjeti povrijeđenost muslimana na Zapadu kada ih se medijski prikazuje kao “spavače ISIL-a”.

    'Glas naroda' u medijima

    Sve je to obična hantingtonovština, razrada teze o “sukobu civilizacija”, čiji je, makar nikada ne pominje Samuela Huntingtona, Amfilohije Radović vjerni sljedbenik.
    Problem, međutim, nije to. Problem je što značajan broj građana (pogledajte necenzurisane komentare na crnogorskim portalima ispod teksova koji se tiču Islamske zajednice ili vijesti iz svijeta koje govore o muslimanima, čujte “glas naroda” bez peglanja) vjeruje u idiotsku tezu o permanentnom sukobu islama i hrišćanstva, koji se s vremena na vrijeme razbukta.
    Jedan komentar na podgoričkoj Analitici kaže ovako: “Muslimani sa balkanskih prostora ginu po nekakvim bliskoistočnim šupama, dižu se u vazduh, kidaju glave, a Crnu Goru (većina) doživljavaju samo kao svoju kuću (inostranstvo gdje žive).” Na CDM-u drugi poziva na etničko čišćenje: “Kad-tad će se Njegoš vratit u mozgove maloumnih Srba i Crnogoraca. Neće Turčin i islam šetat Crnom Gorom!!!”
    Ovako svoju tezu o neootomanizmu objašnjava Amfilohije, njihov duhovni pastir: “(...) Treba posmatrati u kontekstu o kojem je govorio islamolog Darko Tanasković o neootomanizmu, koji se pojavljuje na Balkanu. To se vidi i u savremenoj politici, naročito Turske. Imate predsjednika Turske Erdogana, koji kada dođe na Kosovo u Prizren javno izjavi da je Kosovo Turska, a, sa druge strane, isto tako navijanje za njega naših muslimana. Znate, Otomanska imperija nije bila mala država, već itekako moćna, gospodarila je sudbinama Evrope i Azije."
    Ima još: „Nadamo se da do te i takve obnove neće i ne može doći. Imate pojave fanatičnih krugova u islamu, terorističkih, takozvana 'Muslimanska braća', Islamsku državu. To što je najviše podržavaju i idu i ginu za nju sa Kosova, BiH (...) su znamenja o kojim treba dobro porazmisliti, ako želimo budućnost da bude mudrija i pametnija i čovjeka dostojnija od naše prošlosti.“

    Dvostruki standardi

    Ima jedna anegdota koja je neskriveno rasistička. Pitali, kažu, jednom afričkog poglavicu šta je loše? Loše je, navodno je rekao on, kada susjedno pleme spali naše selo i otme nam stoku i žene. A šta je dobro? Dobro je kada mi to učinimo njima.
    Čemu u ovoj priči “afrički poglavica”? Gdje god oko sebe pogledamo važi princip dvostrukih standarda – taj princip i cinizam koji ga prati napokon je odlika “civilizacije”, čemu ga onda pripisivati “divljacima” iz Afrike?
    Taj princip nalazimo i u onome što je Amfilohije rekao, ali i prećutao. Šta je loše? Loše je kada muslimani sa Balkana odlaze u Siriju i“bliskoistočne šupe” da tamo ratuju. A kada pravoslavci sa Balkana odlaze u Ukrajinu i tamo ratuju za “Novorusiju”, nadojeni ideologijom pan-pravoslavlja, koju u javni prostor pumpa prvenstveno Srpska pravoslavna crkva i razne opskurne organizacije koje su joj bliske? To je dobro? O tome mitropolit ne bi?
    Tako to ide: napuniš televizijske dnevnike prilozima o islamskoj opasnosti, “zelenom transferzalom”, “osvetom Turcima i u ovom kraju”, pa dobiješ etničko čiščenje, genocid i rušenje džamija. Pričaš o neootomanizmu i povratku Turske na Balkan, kao da Erdogan drži vojnu paradu u Novom Pazaru, pa dobiješ Putina koji govori na vojnoj paradi u Beogradu.
    A za to vrijeme odvija se istinska politika, koja se ne vodi ime religije, još manje u ime “civilizacije”, nego u ime novca.
    U međuvremenu, dok se sanja dolazak Rusa i Turaka na Balkan, ovdašnje Vlade i Skupštine donose mjere i zakone koje od njih traže Evropska unija i SAD.
    Za to vrijeme pravoslavni fanatici, koji su otišli u imaginarnu Novorusiju i islamski fanatici, koji su otišli u imaginarni kalifat, ratuju protiv istog neprijatelja: zapadnih demokratija. Svijet koji mrze, svijet koji odbijaju da prihvate i svijet na koji pucaju sačekaće ih u vlastitoj zemlji, u vlastitom domu. Ako se ikada vrate u njega.

    Stavovi izraženi u ovom tekstu su autorovi i ne odražavaju nužno uredničku politiku Al Jazeere.

    Izvor: Al Jazeera
    In vino veritas

  7. #32
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    nexus4

    Nemam ja nista protiv da se zastava istakne i na svadbi i pred kucom ako treba ali da uz nju stoji zastava CG.


    Zastave o kojim mi pricamo ovdje su skroz druge konotacije. Konotacije da ce mjesta gdje sada Albanci zive biti pod samoupravom Albanaca u nezavsnoj velikoj Albaniji.

    Da ponovim hiljaditi put na ovom forumu. Sve dok imas Crnogorski pasos, nazovi sebe Crnogorcem i onda radi sta hoces. Budi ti koja god hoces podnacionalnost.


    To je problem mladih Srba i Albanaca. Ostali su mentalno zaglavljeni u 90im....

    Zasto ne reaguje vlast i zasto se ne sprovodi zakon. Prosto - glasovi.


    Da su uhapsili 20-50 ljudi, Albanci bi (kao i uvijek) zalelekali kako su ugrozeni kako im se ne postuju prava itd. A to bi dalje vodilo gubljenjem nekih 20ak hiljada glasova, sto kroz direktno glasanje za vlast sto glasanje za marionetske albanske manjinske stranke... 20k glasova je 5 poslanika
    Druze,

    iako nedje razumijem tvoju logiku, smatram da je potpuno pogresna.

    Ne mozes niti imas prava, niti ti niti bilo ko, natjerati ljude da se izjasnjavaju kao Crnogorci po naciji.
    Nexus je drzavljanin Crne Gore, gradjanin Crne Gore, (moja pretpostavka), ali je po nacionalnosti Albanac.
    To su mu bili otac, djed, ........, i sta drugo moze da bude nego Albanac.

    Isto kao sto mene kao Crnogorca, kome su to bili otac, djed...., nervira kad neko negira postojanje moje nacije, to pretpostavljam da nervira i pripadnije drugih nacija, ma koje to nacije bile.

    Da je tvoja logika bila opstprihvacena za vrijeme Jugoslavije, ne bi pretekla nasa nacija jer bi svi morali biti Jugosloveni.

    Po istom principu, mislim da je potpuno pogresno uplitanje od strane nas pravoslavnih u rasprave unutar nealbanske islamske zajednice o tome da li su Muslimani ili Bosnjaci. Svako nase petljanje je kontraproduktivno. Nek se ljudi osjecaju kako zele.

    Da rezimiram, svakog gradjanina Crne Gore koji istu postuje kao drzavu u punom smislu rijeci, cijenim i na to moje misljenje ne utice to koju ce zastavu nositi kad zeni sina. Volio bih da je to zastava Crne Gore, ali mi ne smeta i ako je neka druga jer je to stvar ljudske intime.

    Oko utakmice u Beogradu, sa Albanske strane cista i prljava politicka provokacija i stavljanje soli na ranu. Paljenje poslasticara po Srbiji, kamenovanje ambasade u Podgorici, su cisti vandalizam, kretenizam i dokaz da nismo puno razliciti jedni od drugih koliko god se trudili da budemo, makar u pogledu primitivaca u nasim redovima.

    Oko nasih sugradjana koji snivaju snove o nekim velikonacionalnim projektima i drzavama a na ustrb nase, NATO i da pocinemo.
    Ako pocnu nesto javno i na glas, zatvor pod obavezno, i ako bi kako moglo sve ih u istu celiju spremit. Nego je problem sto bi se oni super tamo druzili, jer su istog mentalnog sklopa i na to ne bi uticala njihova medjunacionalna netrpeljivost.
    Last edited by kimmi; 16-10-14 at 21:32.

  8. #33
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,712
    Thanks Thanks Given 
    1,258
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    A kako isto, druze, slavi ti uspjehe koje god hoces zemlje, masi njihovim zastavama koliko hoces, ali potpuno je druga prica kada mases simbolima koji nisu cak ni nacionalni, vec predstavljaju ratne pretenzije prema nekim zemljama!!! Cak ni to ne bi bilo toliko strasno, vazda se moze nac budala ili placenik koji ce mahati cim bilo, ali zabrinjavajuce je sto niko od zvanicnika sa njihove strane da se jasno i nedvosmisleno ogradi od tih pretenzija povodom ovog slucaja i da isto tako jasno osudi takav cin i takvu poruku!
    to je potpuno identicna stvar jer kad se slavilo u pg, ja sam licno prisustvovao tome kad se pjevalo 'sve je ovo srbija' , 'marsirala, marsirala...' Ono u Berane ste svi vidjeli.
    Mislim, suvisno je pricati kako razmisljaju srpski nacionalisti i da su do juce cg smatrali za svoju zemlju.

    Sto se tice Ulcinja i Tuzi, NIKO nije mahao zastavama Velike Albanije, nego samo nacionalnim obiljezjima, a i mislim da nisu izasli na ulice zbog V. Albanije nego prvenstveno zbog dobre igre njihovih fudbalera protiv omrazenog rivala i MUDA koje su pokazali njihovi fudbaleri tu noc.
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  9. #34
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Veliko razocarenje, ne toliko samim incidentom, nego vishe svim onim sto je bilo prije i poslije utakmice.
    Balkan je jos jednom pokazao da je za samo milimiter ispred bliskog istoka po pitanju tolerancije i razumijevanja.
    Na ovom j.benom prostoru sloboda misljenja samo donosi konflikt. 100 puta dokazano za nasega zivota.
    Diktatura moze biti samo privremeno rjesenje koje sakriva svu prljavstinu pod tepih.
    NATO bi nas definitivno stabilizovao, ali samo u slucaju da cijeli region udje u njega.
    Srbija izvan NATO-a bi mogla biti Balkanska nocna mora.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  10. #35
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Zaludjenijeg naroda od Albanaca vjerujem da nema nasiroko.

    Nacija koja je zaostala u nekom tamo vijeku, koja i nema nikakvih tendencija da se emancipuje, kao da zive samo za kavgu.

    Nemoguce da njih ugnjetavaju i u Grckoj, i u Makedoniji, i u Srbiji i kod nas... Jednostavno oce na bezobrazno da dobiju ono sto oce. Ne znam do kad ce ih kulirati ove sve navedene zemlje, ali kad prevrse svaku mjeru, bojim se da ce se sve tri-cetiri okrenut na njih odjednom i vratit ih dje im je mjesto.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  11. #36
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Generalizacija bilo kog naroda, kao i svaka druga, nije vrijedna komentara.

  12. #37
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Generalizacija bilo kog naroda, kao i svaka druga, nije vrijedna komentara.
    Ni azbuku civilizacije nismo savladali.
    Zapanjujuće koliko šovinista uzgoje naše familije, škole, društvo.
    Samo se čekaju ovakvi ekscesi pa da nabujaju ko pečurke poslije kiše, da istresu otrov iz svojih zalivenih, neobrazovanih glavica.
    Nikad sreće

  13. #38
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    Ni azbuku civilizacije nismo savladali.
    Ja bih rekao da jesmo, makar u mnogo vecoj mjeri od pomenutih komsija. Izuzev ovih par sto gadase ambasadu. Kad su nase, pa sve usijane i neobrazovane glave, pravile skupove po Albaniji ?

    Sjetih se, nedavno ljetos, nevezano toliko za ovo, bijah u Tuzi nesto da trgujem. Vracam se, i tacno u centar Tuzi, grupa momcica, pedesetak ih bijase, u bijele majice svi i sa dvije zastave Albanije, idu po sred ulice i pjevaju nesto. Iza nailazi kombi PG tablica, ide za njia i svirnu im da se pomjere. Uto oni se obrnuse i sve sakama i dlanovima po onom kombiju pocese da lupaju, ova mrco opali po gasu i ode. I ne samo oni, no i onaj narod sto je sjedio u lokale pored puta poce da graje i siri ruke na njega...
    Last edited by Petronas; 16-10-14 at 22:28.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  14. #39
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Zaludjenijeg naroda od Albanaca vjerujem da nema nasiroko.
    A oni koji kamenuju albansku ambasadu u Podgorici (???) su zdravi i sofisticirani? Ili oni odrasli magarci koji se zbog utakmice tuku u školi pred svojom đecom su prosvijetljeni? Krenimo prvo od svog dvorišta, pa onda gledajmo ostale.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  15. #40
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Pomenuh ih u postu iznad.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  16. #41
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Nisam pročitao, praštaj. Ali ovo moje svakako stoji.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  17. #42
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Sazeto, pametno, necu nista zamjerit :apathy:
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  18. #43
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Imaginarni bauk neootomanizma

    11 oktobar 2014 Izmijenjeno 16:22 CEST

    Dok se širi mit o neootomanizmu, odvija se istinska politika, koja se vodi ne u ime religije, već u ime novca.


    Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije tvrdi da je na Balkanu na sceni neootomanizam [AP - Arhiva]


    Piše: Andrej Nikolaidis

    Što bi u Manifestu rekli drugovi komunisti: bauk kruži Balkanom, bauk neootomanizma.
    U Crnoj Gori je ponovo postalo popularno (pravo govoreći: nikada i nije prestalo) upozoravati na opasnost od “radikalnog islamizma” i “povratka Turske na Balkan”.
    Onaj ko se sjeća propagandne mašinerije koja je trovala crnogorsku javnost tokom rata u Bosni i Hercegovini sjeća se i tada vrlo popularne teze o Karadžićevoj vojsci kao “vitezovima koji hrišćanstvo brane od islama”, braneći tako i Evropu, koja, stara opajdara, to ne umije da cijeni – kao što nikada i nije marila za ništa naše. Jer Latini su stare varalice, nije njima vjerovati ništa više no muslimanima... No, to je druga priča, koju ćemo, kako je i red, ispričati neki drugi put.
    Oni sa dobrim pamćenjem svakako će se prisjetiti i čuvene “zelene transferzale”, imaginarne trase kojom je svekoliki islam bio naumio da prodre u srce Evrope. Pa su onda “naši” u Bosni tu transferzalu presjekli i spasili Evropu. Hvala junaci! Uredu je, i drugi put.

    Srednjovjekovni mrak

    I mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije, koji je, evo će uskoro tri decenije, glavni proizvođač srednjovjekovnog mraka u Crnoj Gori, osjeća taj “neootomanizam” za vratom.
    Na Balkanu je na sceni neootomanizam, veli on neki dan, što se jasno može vidjeti u odnosima među muslimanima u Crnoj Gori, preko BiH, Kosova, Sandžaka, Makedonije, dijela Bugarske.
    Dobro mu je ovo “što se jasno može vidjeti”. Paranoik uvijek jasno može vidjeti da ga prate: ono što mu nije jasno je kako to i drugi ne vide. Ljubomorni muž uvijek jasno može vidjeti znake da ga žena vara. Hipohondar uvijek jasno može vidjeti da je strašna bolest stigla i da mu je kraj blizu. Zato hipohondar naloži da mu se, kada stvarno umre, na nadgrobnoj ploči ugravira: 'Eto, jesam li vam lijepo rekao da sam bolestan.'
    Muslimane u Crnoj Gori gledam evo svaki dan dvadesetdvije godine u Ulcinju, gdje čine dobre tri četvrtine stanovništva. Prije toga sam ih osamnaest godina svakodnevno gledao u Sarajevu. Šta da vam kažem: nigdje neootomanizma. Pričaju ljudi da, otkad je Otomanska imperija propala, otomanizma slabo ima i u Turskoj. Ali je, po Amfilohiju, neootomanizam dobro pustio korijene na Balkanu, gdje ima onih, to se, zapravo, želi reći, koji sanjaju da će “sve ovo opet biti Turska”.
    Dok se sanja dolazak Rusa i Turaka na Balkan, ovdašnje Vlade i Skupštine donose mjere i zakone koje od njih traže Evropska unija i SAD.
    Dokazi su tu, crno na bijelo. Naprimjer, mapa na kojoj se vidi kako ISIL zamišlja budući 'kalifat': čitav je Balkan u njegovom sastavu. Ne radi se o tome da nema onih koji sanjaju veliku Tursku, kalifat, štagod. Naravno da ima. Radi se o igri koju svaki od fašizama, pa i onaj balkanski, uvijek igra: ako te vodi mržnja prema muslimanima, činjenica da postoje neki muslimani koji su ekstremisti biva interpretirana kao “(svi) muslimani su ekstremisti”.
    To što postoje muslimani koji sanjaju veliku islamsku državu koja zauzima djelove Evrope biva tumačeno kao “takvi su muslimani, sanjaju da se vrate na Balkan i u Španiju”. To što postoje muslimani koji nevinim ljudima pred kamerama odsijecaju glave najednom postaje dokaz monstruoznosti muslimana i njihove religije, jer neki muslimani postaju “svi muslimani”, pa onda “islam kida glave”.
    A dopada li nam se ista logika primijenjena na “nas”, zapadnjake? Koristeći logiku “zelene transferzale” može li se zaključiti kako je američka politika na Bliskom istoku, zapravo, politika “hrišćanske transferzale”, koja će stići sve do Indije i dalje, do Kine?
    Kada američki dronovi ubijaju djecu u Afganistanu, zbog čega tamošnji klinci pred televizijskim kamerama svjedoče da više ne vole plavo nebo, jer sa vedrog neba stiže nevidljiva smrt, nego se raduju kada je sve sivo i pada kiša. Znači li to da smo, eto, takvi mi zapadnjaci – “mi ubijamo djecu”?
    Ili ste, pak, budući da ne ubijate djecu, a imate i rezerve prema američkoj imperijalnoj politici, uznemireni takvom generalizacijom? Vidite, uopšte nije teško razumjeti povrijeđenost muslimana na Zapadu kada ih se medijski prikazuje kao “spavače ISIL-a”.

    'Glas naroda' u medijima

    Sve je to obična hantingtonovština, razrada teze o “sukobu civilizacija”, čiji je, makar nikada ne pominje Samuela Huntingtona, Amfilohije Radović vjerni sljedbenik.
    Problem, međutim, nije to. Problem je što značajan broj građana (pogledajte necenzurisane komentare na crnogorskim portalima ispod teksova koji se tiču Islamske zajednice ili vijesti iz svijeta koje govore o muslimanima, čujte “glas naroda” bez peglanja) vjeruje u idiotsku tezu o permanentnom sukobu islama i hrišćanstva, koji se s vremena na vrijeme razbukta.
    Jedan komentar na podgoričkoj Analitici kaže ovako: “Muslimani sa balkanskih prostora ginu po nekakvim bliskoistočnim šupama, dižu se u vazduh, kidaju glave, a Crnu Goru (većina) doživljavaju samo kao svoju kuću (inostranstvo gdje žive).” Na CDM-u drugi poziva na etničko čišćenje: “Kad-tad će se Njegoš vratit u mozgove maloumnih Srba i Crnogoraca. Neće Turčin i islam šetat Crnom Gorom!!!”
    Ovako svoju tezu o neootomanizmu objašnjava Amfilohije, njihov duhovni pastir: “(...) Treba posmatrati u kontekstu o kojem je govorio islamolog Darko Tanasković o neootomanizmu, koji se pojavljuje na Balkanu. To se vidi i u savremenoj politici, naročito Turske. Imate predsjednika Turske Erdogana, koji kada dođe na Kosovo u Prizren javno izjavi da je Kosovo Turska, a, sa druge strane, isto tako navijanje za njega naših muslimana. Znate, Otomanska imperija nije bila mala država, već itekako moćna, gospodarila je sudbinama Evrope i Azije."
    Ima još: „Nadamo se da do te i takve obnove neće i ne može doći. Imate pojave fanatičnih krugova u islamu, terorističkih, takozvana 'Muslimanska braća', Islamsku državu. To što je najviše podržavaju i idu i ginu za nju sa Kosova, BiH (...) su znamenja o kojim treba dobro porazmisliti, ako želimo budućnost da bude mudrija i pametnija i čovjeka dostojnija od naše prošlosti.“

    Dvostruki standardi

    Ima jedna anegdota koja je neskriveno rasistička. Pitali, kažu, jednom afričkog poglavicu šta je loše? Loše je, navodno je rekao on, kada susjedno pleme spali naše selo i otme nam stoku i žene. A šta je dobro? Dobro je kada mi to učinimo njima.
    Čemu u ovoj priči “afrički poglavica”? Gdje god oko sebe pogledamo važi princip dvostrukih standarda – taj princip i cinizam koji ga prati napokon je odlika “civilizacije”, čemu ga onda pripisivati “divljacima” iz Afrike?
    Taj princip nalazimo i u onome što je Amfilohije rekao, ali i prećutao. Šta je loše? Loše je kada muslimani sa Balkana odlaze u Siriju i“bliskoistočne šupe” da tamo ratuju. A kada pravoslavci sa Balkana odlaze u Ukrajinu i tamo ratuju za “Novorusiju”, nadojeni ideologijom pan-pravoslavlja, koju u javni prostor pumpa prvenstveno Srpska pravoslavna crkva i razne opskurne organizacije koje su joj bliske? To je dobro? O tome mitropolit ne bi?
    Tako to ide: napuniš televizijske dnevnike prilozima o islamskoj opasnosti, “zelenom transferzalom”, “osvetom Turcima i u ovom kraju”, pa dobiješ etničko čiščenje, genocid i rušenje džamija. Pričaš o neootomanizmu i povratku Turske na Balkan, kao da Erdogan drži vojnu paradu u Novom Pazaru, pa dobiješ Putina koji govori na vojnoj paradi u Beogradu.
    A za to vrijeme odvija se istinska politika, koja se ne vodi ime religije, još manje u ime “civilizacije”, nego u ime novca.
    U međuvremenu, dok se sanja dolazak Rusa i Turaka na Balkan, ovdašnje Vlade i Skupštine donose mjere i zakone koje od njih traže Evropska unija i SAD.
    Za to vrijeme pravoslavni fanatici, koji su otišli u imaginarnu Novorusiju i islamski fanatici, koji su otišli u imaginarni kalifat, ratuju protiv istog neprijatelja: zapadnih demokratija. Svijet koji mrze, svijet koji odbijaju da prihvate i svijet na koji pucaju sačekaće ih u vlastitoj zemlji, u vlastitom domu. Ako se ikada vrate u njega.

    Stavovi izraženi u ovom tekstu su autorovi i ne odražavaju nužno uredničku politiku Al Jazeere.

    Izvor: Al Jazeera
    Свима вам топло препоручујем да прочитате овај текст.
    Вјероватно нико није ни обратио пажњу, чим у постовима испод њега пишете ово што пишете.

    Што се тиче инцидента на стадиону Партизана, да је ушао дрон са заставом Албаније не би било ни приближно оволике тензије. Са друге стране, оно што је било закачено за дрон (не знам више како да га назовем) је била директна провокација усмјерена не само на Србију, већ на регион. Сва догађања након тога су директно испровоцирана, убијеђен сам да се не би догодила да није било оне представе у режији Албанаца.

    А ови што славе тучу, сељачко понашање, прекид утакмице и са задовољством констатују да ''друге заставе лише оне немају'', јасно стављају до знања чему теже и како размишљају. А, колико је могло да се примијети из медија, није их баш мали број.

  19. #44
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,089
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Ja bih rekao da jesmo, makar u mnogo vecoj mjeri od pomenutih komsija. Izuzev ovih par sto gadase ambasadu. Kad su nase, pa sve usijane i neobrazovane glave, pravile skupove po Albaniji ?

    Sjetih se, nedavno ljetos, nevezano toliko za ovo, bijah u Tuzi nesto da trgujem. Vracam se, i tacno u centar Tuzi, grupa momcica, pedesetak ih bijase, u bijele majice svi i sa dvije zastave Albanije, idu po sred ulice i pjevaju nesto. Iza nailazi kombi PG tablica, ide za njia i svirnu im da se pomjere. Uto oni se obrnuse i sve sakama i dlanovima po onom kombiju pocese da lupaju, ova mrco opali po gasu i ode. I ne samo oni, no i onaj narod sto je sjedio u lokale pored puta poce da graje i siri ruke na njega...
    I zbog tog ponasanja od 50-ak mladica treba da se generalizuje cijeli narod? Zar nema toga po PG? Ja sam evo 2 god u PG i svake veceri kad se vracam se nekog izlaska, po parkovima vidim takve grupe koji provociraju prolaznike, gadjaju kese sa vodom na ljudima i autima. Trebam li sad ja rec da su svi crnogorci takvi? Nazalost takvih ima svuda.

  20. #45
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Ja bih rekao da jesmo, makar u mnogo vecoj mjeri od pomenutih komsija. Izuzev ovih par sto gadase ambasadu. Kad su nase, pa sve usijane i neobrazovane glave, pravile skupove po Albaniji ?

    Sjetih se, nedavno ljetos, nevezano toliko za ovo, bijah u Tuzi nesto da trgujem. Vracam se, i tacno u centar Tuzi, grupa momcica, pedesetak ih bijase, u bijele majice svi i sa dvije zastave Albanije, idu po sred ulice i pjevaju nesto. Iza nailazi kombi PG tablica, ide za njia i svirnu im da se pomjere. Uto oni se obrnuse i sve sakama i dlanovima po onom kombiju pocese da lupaju, ova mrco opali po gasu i ode. I ne samo oni, no i onaj narod sto je sjedio u lokale pored puta poce da graje i siri ruke na njega...
    Moram ovo da te pitam.

    Kako Tuzi nemaju svoje registarske oznake nije ti palo na pamet da je u tom kombiju, cudnih i neuobicajnih u Tuzima PG tablica, njihov drug Albanac sa kim su se zaebavali na taj nacin ili nesto slicno.

    Na osnovu tvog posta ispade sa PG tablicama ne smijes poci u Tuzi, jer odma krenu da ti lupaju po autu. To sto su svi u Tuzima sa PG tablama to nema veze. Vjerovatno su njihove crveno P i crno G ili sto ti ja znam

  21. #46
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McDonald's View Post
    Свима вам топло препоручујем да прочитате овај текст.
    Вјероватно нико није ни обратио пажњу, чим у постовима испод њега пишете ово што пишете.

    Што се тиче инцидента на стадиону Партизана, да је ушао дрон са заставом Албаније не би било ни приближно оволике тензије. Са друге стране, оно што је било закачено за дрон (не знам више како да га назовем) је била директна провокација усмјерена не само на Србију, већ на регион. Сва догађања након тога су директно испровоцирана, убијеђен сам да се не би догодила да није било оне представе у режији Албанаца.

    А ови што славе тучу, сељачко понашање, прекид утакмице и са задовољством констатују да ''друге заставе лише оне немају'', јасно стављају до знања чему теже и како размишљају. А, колико је могло да се примијети из медија, није их баш мали број.
    False. Bilo bi isto. Niko ni na tv-u u prvi mah nije mogao da prepozna o čemu se radi, sem crnog orla i neka dva lika, a ne oni na stadionu koji gledaju sa više od 100m udaljenosti. To nije nikakva poznata zastava već neukusan politički pamflet. Čak je i Mitrović koji ju je skinuo kasnije u intervjuu govorio o albanskoj zastavi.

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,943
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    4 nahije i boca

  23. #48
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Moram ovo da te pitam.

    Kako Tuzi nemaju svoje registarske oznake nije ti palo na pamet da je u tom kombiju, cudnih i neuobicajnih u Tuzima PG tablica, njihov drug Albanac sa kim su se zaebavali na taj nacin ili nesto slicno.

    Na osnovu tvog posta ispade sa PG tablicama ne smijes poci u Tuzi, jer odma krenu da ti lupaju po autu. To sto su svi u Tuzima sa PG tablama to nema veze. Vjerovatno su njihove crveno P i crno G ili sto ti ja znam
    Pa nisam namjerno sugerisao na nikakvu mrznju, upravo zbog tablica jer nemam pojma o kome se radi. Ali s obzirom kako su mu nasrnuli na kola zivcano, ne poznaju ga, to je gotovo sigurno...
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  24. #49
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Damascus
    Posts
    340
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Ja bih rekao da jesmo, makar u mnogo vecoj mjeri od pomenutih komsija. Izuzev ovih par sto gadase ambasadu. Kad su nase, pa sve usijane i neobrazovane glave, pravile skupove po Albaniji ?

    Sjetih se, nedavno ljetos, nevezano toliko za ovo, bijah u Tuzi nesto da trgujem. Vracam se, i tacno u centar Tuzi, grupa momcica, pedesetak ih bijase, u bijele majice svi i sa dvije zastave Albanije, idu po sred ulice i pjevaju nesto. Iza nailazi kombi PG tablica, ide za njia i svirnu im da se pomjere. Uto oni se obrnuse i sve sakama i dlanovima po onom kombiju pocese da lupaju, ova mrco opali po gasu i ode. I ne samo oni, no i onaj narod sto je sjedio u lokale pored puta poce da graje i siri ruke na njega...
    Radanovic, ljudi moji pa je li to moguce hahahahahahahahahahahahahahahahahaha

    aooo hahahahahahahaha folder moram napravit zbog ovoga.


  25. #50
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Podgorica-dje zalegnem
    Posts
    5,477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Moram ovo da te pitam.

    Kako Tuzi nemaju svoje registarske oznake nije ti palo na pamet da je u tom kombiju, cudnih i neuobicajnih u Tuzima PG tablica, njihov drug Albanac sa kim su se zaebavali na taj nacin ili nesto slicno.

    Na osnovu tvog posta ispade sa PG tablicama ne smijes poci u Tuzi, jer odma krenu da ti lupaju po autu. To sto su svi u Tuzima sa PG tablama to nema veze. Vjerovatno su njihove crveno P i crno G ili sto ti ja znam
    Pg Ta
    Pg Tb
    Pg Tc
    Tuzani ,da znas za ubuduce
    ---Chelsea Fc---

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Outlet prema Tuzima
    By Jov in forum Sve i svašta
    Replies: 37
    Last Post: 19-07-10, 16:58
  2. Replies: 4
    Last Post: 03-05-10, 22:44
  3. Hemijski incident u NK
    By kingston in forum Centralni
    Replies: 6
    Last Post: 11-10-09, 17:24
  4. Frka u Tuzima
    By DIDI in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 378
    Last Post: 08-12-06, 19:01
  5. Umalo eko incident
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 08-12-04, 18:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •