Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 42

Thread: Najbolji Veterinari u Podgorici

  1. #1
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Najbolji Veterinari u Podgorici

    Sa predhodnim psom sam imao katastrofalna iskustva za MontVetom,znam za AnimaVet ali oni kolju
    Ima li neki normalno veterinar na podrucju podgorice?

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Nema, ako izuzmemo laboratoriju, vlasnik psa može liječit jednako kvalitetno kao i ti stručnjaci podgorički. Da imamo pristup laboratoriji svi bi mogli to i bolje. Ovako oni samo gledaju da naplate što bolje svoju uslugu, često prodajući i nepotrebno i nagađajući kao vračevi u čemu je problem.

  3. The Following User Says Thank You to Dutch For This Useful Post:


  4. #3
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa dje vodite pse kod veterinara?

  5. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Ja ni ne vodim odavno već, nego se informišem preko ljudi koji ih drže itd i tako liječim ako ima kakvog problema, mada, da kucnem ne dešava se često.

  6. #5
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Danas je drug vodio štene u MontVet (sumnjao na štenećak). Uzeše mu 25e (sa popustom jer je pas udomljen prije 5 dana iz azila) za neke injekcije a nemaju pojma sta joj je, samo odradjen test na štenećak i mačju kugu, kako li se već zove.

    Posle 10min, guka na ledja velicine teniske loptice.

  7. #6
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,531
    Thanks Thanks Given 
    2,166
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    435 Posts

    Default

    Kad posumljam da moze nesto ozbiljnije da bude lijepo upalim auto i pravac kod Popovica u Bar,a ostalo kao kolega Dutch snalazim se kako znam i umijem

  8. #7
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Meni su dobermana otrovali (to sam na kraju saznao), niko od veterinara iz cijele CG nije znao da mi kaze sta mu je, vec su filozofiraju sve i svasta, godinu dana mu je isla krv na nos.
    Slao sam mu krv na analizu za Italiju i na kraju na VMA da bi mi doktori rekli da je umro kao najtezi alkoholicar (razoreni bubrezi i jetra)

  9. #8
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    277
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Otvorila se pored delte nova veterinarska ambulanta, mislim K9 da se zove. Nisam bio sa svojim psom još uvijek ali sam čuo od par ljudi da je odlično opremljena i da valjda dolaze veterinari iz srbije. Koliko je to tačno, ne znam ali moglo bi se probat, od montveta gore bit ne može to je sigurno.

  10. #9
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da imamo pristup laboratoriji svi bi mogli to i bolje.
    To bi tek bio haos. Osim montvet, animavet i drzavne vet ordinacije nema drugih opcija u pg.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  11. #10
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Treba stene da vkacinisem brzih dana al ne znam dal u K9 ili u animavet,znam da me montvet moze zaboravit

  12. #11
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by clapton View Post
    Danas je drug vodio štene u MontVet (sumnjao na štenećak). Uzeše mu 25e (sa popustom jer je pas udomljen prije 5 dana iz azila) za neke injekcije a nemaju pojma sta joj je, samo odradjen test na štenećak i mačju kugu, kako li se već zove.

    Posle 10min, guka na ledja velicine teniske loptice.
    Ipak je bio štenećak u pitanju, nervni rekose. Pokazao test kod drugog veta, a štene je uspavano.

    Brao za MontVet.

  13. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Kako uspavano? Zar se to ne liječi? Znam da je često poguban za štenad al isto tako da se uz brigu i njegu može izliječit, ili ja griješim?

  14. #13
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nervni stenecak zestoko ostecuje CNS (mozak i kicmenu mozdinu) i u najboljim slucajevima zavrsava se paralizom. Naravno ima izuzetaka koji se izvuku.
    Najcesce se praktikuje uspavljivanje.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  15. #14
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,280
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    MontVet je najgori na svijet'. Sviđa mi se kako rade oni iza Delte u zgradu, mislim da je Animavet. Ali ako je nešo ozbiljnije vodim psa u Bar kod Ljilje ili kod Popovića.

  16. #15
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Branko iz AnimaVet-a je odlican ali naplati i vazduh koji dises dok si u ordinaciji.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  17. #16
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Branku Zivkovicu ni nacrtanu ovcu ne bih dao da operise.
    Dom bez dlaka nije dom!

  18. #17
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Branko je odlican hirurg, pricas gluposti. Garantujem da nemas pokrice za to sto pricas.
    Ako pacijent umre u toku operacije ili nakon nje ne mora nuzno doktor biti kriv. Nekad ishod ne zavisi od medicine.
    Last edited by Daljina_; 23-10-14 at 12:04.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  19. #18
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto ja volim s Vama da komuniciram.
    Branko mozda jeste dobar hirurg, nisam imao iskustva sa njim kao hirurgom, ali jesam sa tim da sam imao kuju (zahvaljujuci Ljilji iz Bara imam jos uvijek) koja je imala prenesenu trudnocu. I prije samog ultrazvuka me je ispitao ko je otac, odakle je s obzirom da samo ja imam rasu u CG, koliko prodajem stence, da bi posle ultrazvuka rekao "za vas 40".
    Prije kod solidnog hirurga a dibrog coeka, nego kod najbpoljeg hirurga, a moralnog idiota.
    Dom bez dlaka nije dom!

  20. #19
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Buduci da sam alergicna na gluposti, ne mogu tvrditi isto.
    Vec smo ustanovili (u gornjim postovima a i na drugim brojnim temama) da je AnimaVet jako skupa ordinacija. Otkrivas toplu vodu.
    Branko mozda jeste dobar hirurg, nisam imao iskustva sa njim kao hirurgom,
    Lijepo ja rekoh da nemas pokrice za to sto pricas.

    Koliko se sjecam, na jednoj temi podrzavas kupovinu rasnih zivotinja a ovdje blatis velikog strucnjaka zato sto umije da naplati svoj posao??
    E pa svim ljudima koji jure skupe ljubimce i treba naplatiti papreno, bez ustrucavanja to tvrdim, jer kad se moze trgovati tudjim zivotima, kad se necija glava prodaje za 100, 200, 300 i vise eura, zasto jedan hirurg ne bi tarifirao svoj rad onako kako mu odgovara?
    Imam dosta iskustva sa dr Brankom, i hiljadu puta nam je izasao u susret u pola noci, kad smo spasavali zivotinje sa ulice desavalo se da xy puta ne naplati pregled, da sterilizaciju odradi za nekih 10-20 eura, da besplatno eutanazira. On umije da cijeni kad neko ucini napor za zivotinje sa ulice, licno je ucestvovao u masovnim besplatnim sterilizacijama i kastracijama ulicnih macaka i pasa, tako da moze biti sve samo ne moralni idiot. Isto tako, kad pacijent nakon operacije (ili u toku operacije) ugine, uvijek vrati novac ako je unaprijed placeno.
    Opet ponavljam, onaj ko prodaje zivotinje, ko trguje zivotima koji mu sami po sebi ne pripadaju, nema ama bas nikakvo pravo da prigovara hirurgu koji umije naplatiti svoj posao.
    Zao mi je zbog nekih ljudi koji su dosli u situaciju da im previse naplati, ali svi biramo gdje cemo lijeciti i sebe i svoje ljubimce.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  21. #20
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mene je pas uginuo kod njega na sto,i to je naplatio 100e,tako da nije isto za svakog rekao bih

  22. #21
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zavisi koji je uzrok smrti, kakva je operacija i koliki su troskovi materijala.
    Meni je jako zao zbog takvih slucajeva, ali vecina ljudi koje znam imaju isto iskustvo kao ja.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  23. #22
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Svojevremeno kad sam mu doveo psa, dok je bio još štenac, konstatovao je da je u pitanju mačja kuga i potom pitao koliko sam ga platio i dal je iz neke "jake" linije. Na moj negativan odgovor preporučio je odmah uspavljivanje a kad sam rekao da se pokuša ipak liječenje dao mu je fiziološku. Posle je tražio da psa dovodim 2x dnevno na istu a na pitanje dal da ga probam prihranjivati supom,kuvanim orizom isl negativno odgovorio. Kako je pas dodatno slabio, praktično sam na svoju ruku odradio prethodno i životnja se za par dana popravila. Odveo sam ga opet, on ga je pogledao i konstantovao da to poboljšanje je vjerovatno prolazno i da je vrlo moguće da ugine u narednih par dana. Naravno, hranjenje i davanje antibiotika i flonivila sam primio kao savjet od iskusnih odgajivača. Od njega sam doživio samo da pokušava da mi proda što više infuzija. Ni u jednom trenutku nijesam čuo od njega " možeš da uradiš to i to da bi mu dodatno pomogao".
    A sličnih priča sam se naslušao za njega dosta puta i uvijek od odgajivača. Jednom je psa liječio od lašmanije(iako je nalaz bio negativan). Pas je na kraju uginuo ali kako je analiza pokazala od trovanja a ne od dotične bolesti. Životinja se par dana mučila i tako završila.
    Ja inače nemam povjerenja u ovdašnje veterinare i to se iz svakog mog posta može i vidjeti, a dotični je ponajviše odgovoran za takvo moje viđenje stvari.

  24. #23
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sve zavisi sta je bilo u infuziji. U takvim slucajevima obicno se "smucka" i ono sto je potrebno zivotinji kako bi opstala, antibiotici i ostalo.
    Od macije kuge redovno uginu psi za veoma kratko vrijeme, vjerovatno je dr bio povucen tim iskustvima pa je tako postupao, a tvom psu svaka cast kad je uspio da se izvuce.
    Ne mogu da pravdam neke Brankove postupke i "ispade" jer ne znam zasto je tako postupao, ali moje iskustvo sa njim je fenomenalno, kao i velikog broja ljudi koje znam.
    To mogu da tvrdim, kao i ono iz prethodnih postova, da neko ko juri sto skupljeg psa ili macku, i bavi se preprodajom, trgovinom i odredjivanjem cijene za iste, nema ama bas nikakvo pravo da prigovara doktoru koji radi isto. Moji postovi su bili usmjereni ka tome.
    Ostalo kad je naplatio u krv, kad je pogrijesio i sl, ne mogu da komentarisem, niti opravdavam to sto je ucinio, iz ma kojeg razloga.
    Znam da ljudi dosta izmisljaju, zar stvarno mislis da je moguce to da se desi, da doktor lijeci psa od bolesti a test na tu bolest je negativan? On kad zavrsava svoju papirologiju, uz dokumente da je pacijenta lijecio od neke bolesti mora priloziti odredjene nalaze i testove, zbog inspekcije i zbog svega. Ne vjerujem da bi svoju egzistenciju dovodio u pitanje zbog toga.
    Pa zar je taj vlasnik psa, koji siri tu pricu, dozvolio da doktor lijeci njegovog ljubimca, a nije pogledao nalaze, ili ih je pogledao i vidio da je nalaz negativan, i uprkos tome dozvolio lijecenje?
    Sve te price rekla-kazala okacite macku o rep, drzite se onoga sto ste vidjeli svojim ocima.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  25. #24
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Pogledao nalaze i prepirao se sa njime, jer je pas bio u odličnom stanju što se tiče dlake, kože itd. Svi znamo da lašmanije nije bolest koja psa u 2 dana obali a ovom se to desilo. I uprkos insistiranju vlasnika da razmotri svoju procjenu on je ostajao na stanovištu da je lašmanija iako je test negativan. Čovjek drži pse već godinama, ima ih više. NIje bio u mogućnosti da ih povede u Bar gdje ih i inače vodi kad je neki veliki problem i platio je danak tome.

  26. #25
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Cek cek,znaci ako sam ja uzeo kvalitetno stene i platio ga 500e to mu daje za pravo da mi naplacuje papreno? Zajebavas li me ti to ?!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najbolji gastroenterolog u Podgorici?
    By Pedjulino in forum Medicina
    Replies: 63
    Last Post: 29-07-23, 07:58
  2. Veterinari u PG - preporuke
    By Cuore Sportivo in forum Kućni ljubimci
    Replies: 92
    Last Post: 19-10-22, 19:05
  3. Najbolji LCD TV
    By IGGY_POP in forum Software
    Replies: 2
    Last Post: 05-05-08, 00:52
  4. Najbolji AV
    By User Name in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 21-12-06, 18:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •