Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 26 to 50 of 146

Thread: Vakcinacija pasa

  1. #26
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zna li ko sto o ovim novim vakcinama protiv bjesnila?
    Ja je badiju uopste nisam davao.....


  2. #27
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja mom sad treba da dam,bar su mi tako rekli iz Mont Veta cuvenog,posto sam mu tamo dao sve vakcine.Mora li se davat ta vakcina?

  3. #28
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mazo :***

    Povedi ti Badija na vakcinu. Vrijeme mu je. :)

    Nino, vakcina protiv bjesnila možda u našu državu i nije obavezna jer niko ne kontroliše, ali, nigdje sa nevakcinisanim psom ne možeš poći. A drugo, radi svog mira, psa povedi da primi vakcinu protiv bjesnila.

  4. #29
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je veterinar nije preporucivao do 2 godine....ja cu mu dati sad tu jednu novu,ali ne vjerujem da cu revakcine kasnije....

    mazo :*


  5. #30
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni su za goldena rekli da nema potrebe da ga vakcinisem protiv bjesnila prije godinu dana. Koliko znam,nekad su te vakcine bile drugacije i nije se preporucivala vakcinacija stenaca i jako mladih pasa,a sada su navodno bezbjednije,jer se daje taj neki potpuno umrtvljeni virus bjesnila,pa cak postoji varijanta vakcine i za one jako male stence- "puppy rabbies".
    Inace,ako pitas veterinara,on ce ti reci da ga slobodno mozes vakcinisati poslije 4. mjeseca. Naravno,tacno je da ne mozes sa psom nigdje u inostranstvo ukoliko nije primio tu vakcinu.

  6. #31
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam labradorku protin bjesnila vakcinisao sa godinu i 3 mjeseca, a kineza sa 8 mjeseci. Vazno je samo da stene bude starije od 4 mjeseca. A ako planiras da ga izvedes iz drzave, moras da das vakcinu protiv bjesnila mjesec dana prije puta, jer ce te u suprotnom vratiti sa granice.

  7. #32
    Join Date
    May 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    aaauuu Badiju obavezno da das vakcinu jer je on u velikoj opasnosti,lagano moze da dobije bjesnilo;od tebe naravno
    Tiky,ja mislim da potvrda o vakcinaciji protiv bjesnila vazi godinu dana,jer pas se protiv bjesnila vakcinise jednom godisnje;nzm provjerite...

  8. #33
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da draga! Godinu dana vazi vakcina!

  9. #34
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahahah...da da...od mene iiii,tebe.....:P trece osobe nema...mada je i tanja sumnjiva... :*


  10. #35
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jesu li vasi psi vakcinisani protiv Corona virusa?
    Ja sam od odgajivaca dobila preporuku da vakcinisem stene protiv toga,ali mi je Andras rekao kako kod nas ta vakcina nije "legalna" , i kako i te koje postoje kod nas,pitanje je da li su original.

  11. #36
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja sam mom dao i tu vakcinu(kao revakcinu), a dobio je i kao stene...ne sjecam se vise kako se zove 7valentna ja mislim sto sadrzi i corona, dvije ampulice/naljepnice u knjizici ima...
    Cudna mi je ta prica da vakcina nije legalna...vakcine su ljekovi i postoji procedura i zakoni kako se nabavljaju.

  12. #37
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to stene dobije u revakcini ja mislim. je li ti pas revakcinisan taurmina?
    a nakon godinu dana treba da se vakcinise protiv zaraznih bolesti, to je koktel vakcina koju je pomenuo zanzibar, izmedju ostalog je i protiv corone.

  13. #38
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovih dana treba da primi drugu revakcinu.Stvar je u tome sto je obicna vakcina 5-valentna,koja stiti od stenecaka, paraviroze i ne znam vec,u principu od 5 bolesti. I takve dvije je dobio.E sad postoji i ta 7.valentna koja valjda sadrzi i zastitu od Corone. I kad sam preuzimala stene receno mi je da u trecoj vakcini bude i zastita od Corone. Kad sam to pomenula Andrasu on mi je rekao to sto mi je rekao,kako nije legalna kod nas,i ne znam vec....

  14. #39
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zasto ne bi bila legalna? ne kapiram...ajde raspitacu se pa ti javljam

  15. #40
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije ni meni jasno! I sto se vise raspitujem (vezano za razne stvari) to dobijam sve razlicitije informacije!
    Hvala

  16. #41
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ta vakcina stiti od ovoga:

    1.stenecak
    2.hepatitis
    3.leptospiroza
    4.parvoviroza
    5.parainfluenca
    6.bordetella bronchiseptica
    7.koronaviroza (to je to za sta ti pitas)

  17. #42
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pitaj ga koje on revakcine daje. ima Nobivac i Vanguard, ovaj nobivac bi trebalo da sadrzi i to protiv corone

  18. #43
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ovako! Bismo mi da primimo vakcinu!
    Kai je primio Vanguad plus koja je petovalentna,znaci ne sadrzi zastitu od Corone.
    Vezano za ono sto sam rekla da sam dobila info da nije legalna,malo sam ja to pogresno skapirala. Andras je ne nabavlja.On ima Vanguard,americku vakcinu, i ono sto je on rekao je da nije siguran koliko je "prava" ta vakcina kojom se protiv Corone kod nas vakcinisu psi,pa je zato ne nabavlja.
    Ponesena cijelom pricom,ja sam zato sama malo istrazivala po netu i nasla oprecna misljenja vezano za vakcinu protiv Corona virusa.
    I moram reci da sam na puno mjesta nasla podatke gdje se kaze da je to komercijalna fora, dovodi se u pitanje da li ona uopste pruza zastitu,pa sve do onoga da je nepotrebna jer uglavnom od tog virusa obolijevaju stenci mladji od 6 nedelja,i to oni koji su prerano odvojeni od majke i prestali da sisaju,dok su oni koji sisaju zasticeni putem kolostruma.
    A opet i ako bi doslo do toga da oboli odrastao pas, imao bi samo blazu dijareju.
    Naravno ima i misljenja da treba dati vakcinu,da je potrebna, i sl. Uglavnom ono gdje se i jedni i drugi u principu slazu je da nije smrtonosna,vec da samo iscrpi psa koji povraca i ima dijareju i da sve to prodje za par dana.
    Glavni komentar je da je na vlasniku da odluci da li da psa vakcinise ili ne!
    Tako da sam ja i pak donijela odluku da Kaija ne vakcinisem protiv Corrone.
    Koga interesuje malo komentara o tome evo link na eng http://www.critteradvocacy.org/State...0Complaint.htm
    Evo jos jedan na nasem jeziku
    http://foursoftpaws.yuku.com/topic/2414
    Last edited by taurmina25; 06-07-09 at 19:09.

  19. #44
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by taurmina25 View Post
    E ovako! Bismo mi da primimo vakcinu!
    Kai je primio Vanguad plus koja je petovalentna,znaci ne sadrzi zastitu od Corone.
    Vezano za ono sto sam rekla da sam dobila info da nije legalna,malo sam ja to pogresno skapirala. Andras je ne nabavlja.On ima Vanguard,americku vakcinu, i ono sto je on rekao je da nije siguran koliko je "prava" ta vakcina kojom se protiv Corone kod nas vakcinisu psi,pa je zato ne nabavlja.
    Ponesena cijelom pricom,ja sam zato sama malo istrazivala po netu i nasla oprecna misljenja vezano za vakcinu protiv Corona virusa.
    I moram reci da sam na puno mjesta nasla podatke gdje se kaze da je to komercijalna fora, dovodi se u pitanje da li ona uopste pruza zastitu,pa sve do onoga da je nepotrebna jer uglavnom od tog virusa obolijevaju stenci mladji od 6 nedelja,i to oni koji su prerano odvojeni od majke i prestali da sisaju,dok su oni koji sisaju zasticeni putem kolostruma.
    A opet i ako bi doslo do toga da oboli odrastao pas, imao bi samo blazu dijareju.
    Naravno ima i misljenja da treba dati vakcinu,da je potrebna, i sl. Uglavnom ono gdje se i jedni i drugi u principu slazu je da nije smrtonosna,vec da samo iscrpi psa koji povraca i ima dijareju i da sve to prodje za par dana.
    Glavni komentar je da je na vlasniku da odluci da li da psa vakcinise ili ne!
    Tako da sam ja i pak donijela odluku da Kaija ne vakcinisem protiv Corrone.
    Koga interesuje malo komentara o tome evo link na eng http://www.critteradvocacy.org/State...0Complaint.htm
    Evo jos jedan na nasem jeziku
    http://foursoftpaws.yuku.com/topic/2414
    Jesi li ti citala ovdje pdf "bolesti pasa"?Pogledaj u kakvom je stanju momku bio pas i kako se namucio da ozdravi.Tako da ta prica da je corona virus bezazlen ne pije vodu

    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=25505&page=3
    Last edited by Nino_pg; 06-07-09 at 21:25.

  20. #45
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da i ja se secam te price i bas zato mislim da psa ipak treba vakcinisati protiv corone....

  21. #46
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Praha
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mi smo se juce vakcinisali, primio je neku za vise bolesti, jedino nam je protiv bjesnila ostalo u januaru da primi, ali me interesuje postoje li neke reakcije kod pasa nakon vakcine? Ovaj moj je juce bio jako nervozan ostatak dana, nije htjeo da jede kao obicno i tresao je kao prut, posebno kad se takne.. Jutros vidim da je sve ok...
    ...then I shall know fully, even as I am fully known...

  22. #47
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemoj da brineš ništa, malčice je pod stresom zbog samog odlaska kod veterinara, ništa drugo, sigurno. :) A što su nam psi razmaženi to je posebna priča... :)))

  23. #48
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,310
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ljudi na vrh koliko se prima revakcina

  24. #49
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,969
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    770
    Thanked in
    333 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RuTuTuKi View Post
    ljudi na vrh koliko se prima revakcina
    tacno mjesec dana poslije vakcine
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,238
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Ajde kad je vec pocelo i da ja pitam nesto.

    Ja sam cuo pricu da vakcina protiv bjesnila zna da zaustavi/uspori rast kod pasa, i da bi trebao da sacekam da napuno godinu pa da ga vakcinisem.

    Jeste li cujali sto o ovome?

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •