Page 279 of 373 FirstFirst ... 179229269275276277278279280281282283289329 ... LastLast
Results 6,951 to 6,975 of 9320

Thread: Najava demonstracija i pokusaja drzavnog udara!

  1. #6951
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Iako je ovaj protest bio udbaška igranka, koji ne želim komentarisati. Želim naglasiti da im se to može obiti o glavu.
    Primijećujem neki čudni bunt da se budi, što sam mislio da kod naših mučenih sunarodnika je ugašen za vijeka.

    Ali evo što je bilo prije neki dan. Benigni skup, prezentaija jednog SOS servisa za žrve nasilja, UNDP i domaće face (ministarka nam rada i plantaža)
    Nakon uvodnog razglabanja, išao je dio sa pitanjima prije nekog filmića .
    Tada je jedna žena pitala, zašto je država pomogla Acu Djukanoviću da ženi koju je maltrtirao zabrani vidjanje djeteta. Kada su je iskulirali, cijela sala je demonstrativno napustila skup, filma nije bilo niti drugih pitanja. A bilo je tu raznih ljudi koji se ne profilišu ni kao neki antirežimski niti da kažeš da su to "lude" feministkinje, već zvanice koje imaju dobre odnose sa organizatorom, koji je jedna korektna i sjajna organizacija.
    Možda zvuči nidje veze, ali je neki indikator promjene svijesti. :star:
    Stop the world I wanna get off.

  2. #6952
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Neće dugo proći, ovu ćete Trojku, kako ih nazva Safra, optuživati za isto ono za što danas prozivamo Vojvodu.
    Ali kako sad, tako tada, malo ce ko vjerovati.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  3. #6953
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheLucas View Post
    Neće dugo proći, ovu ćete Trojku, kako ih nazva Safra, optuživati za isto ono za što danas prozivamo Vojvodu.
    Ali kako sad, tako tada, malo ce ko vjerovati.
    Hahahahahahaha. U podsdvijesti se i ja toga plasim, ali zalim da se nadam da nije tako. Rekoh lud covjek, sta cu
    Da nije bas tako sve naivno i da ide teze nego 98, samo zbog tehnologije


    Oglasili se poslije više od 10 sati: "Stojanović se smješkao drugoj situaciji"


    http://www.vijesti.me/vijesti/oglasi...tuaciji-857661
    Last edited by Hell Raiser; 27-10-15 at 19:13.

  4. #6954
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,646
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Sto zakljucismo, jel bio ko na skup sem ubaceni elementi? Oni su gadjali, palili, lomili, vijorili zastave, pjevali o kosovu itd itd. Ostade li ko vas, istinski?


    Sent from my iPad using Tapatalk
    f6

  5. #6955
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Da, u toku sam svo vrijeme bio. Manje više ti si razradio ono što sam ja već saopštio. Na žalost ljudi ne razumiju da se države nikada lako ne odriču svojih (ajde da budem otvoren i javno to kažem) - pretorijanaca.
    ANB i specijalne jedinice dio su sistema koji stoji iza kulisa. On se u slučaju ANB ne prikazuje javnosti nikada, a u slučaju Specijalne policije samo kad je krajnje nužno.

    Kada su u pitanju ovi delikatni stubovi sistema zakoni se pišu ili prilagođavaju samo za njih, kao u slučaju nedavno slanja pojedinih agenata službe u prevremenu penziju po uslovima kao da su aristokratija.
    Neki misle da je to vrtić pa ćemo svaku vaspitačicu zamijeniti kad god poželimo.
    "Mi smo nedodirljivi!" :-)

    Kao dijete kad zvizdi kroz mrak da se ohrabri. Vidi se vec sad da ce prilican broj tih nedodirljivih pretorijanaca da fasuje otkaz, a vjerovatno i zatvor. A jos gori sok ce ti biti kad shvatis da nikome ne fale, ni drzavi ni gradjanima.

  6. #6956
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    "Mi smo nedodirljivi!" :-)

    Kao dijete kad zvizdi kroz mrak da se ohrabri. Vidi se vec sad da ce prilican broj tih nedodirljivih pretorijanaca da fasuje otkaz, a vjerovatno i zatvor. A jos gori sok ce ti biti kad shvatis da nikome ne fale, ni drzavi ni gradjanima.
    Šok će biti tebi kada saznaš da su privremeno prebačeni u neke druge (s državom povezane institucije ili firme) ili bukvalno samo sklonjeni za neko vrijeme dok ne prođe sva ta farsa.
    Prije će se dogoditi da ogroman meteor padne na Zemlju (poput onog koji je zbrisao dinosauruse) nego da neko od tih momaka ostane bez plate i sredstava za život.
    Ali kada bi zapisivali sve tvoje zablude đe bi kraj bio tom spisku.

    I pošto malo-malo neko istrčava s uvjerenjem da ja smatram da ne treba da odgovaraju I pored činjenice da sam već više puta to osudio),..Gluposti! Taman posla da opravdavam...
    Onaj prizor sa demolranjem auta alarm je za sve u jedinici da se vidi šta je sa mentalnim zdravljem nekolicine. Ono nije viđeno nikada u istoriji MUP-a, a, kad bih otvorio dušu, svega je tu bilo...Međutim, onakvo nešto - nikada nije viđeno do sada.
    Onaj prizor vjerujem da je ozbiljno zabrinuo mnoge ljude i u političkom vrhu i u rukovodstvu Policije. Neke mjere će se preduzeti, ali vjerujem vrlo pažljivo...
    Last edited by El Re; 27-10-15 at 19:30.

  7. #6957
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Ima li neko ideju što bi se desilo da se promijeni vlast u Crnoj Gori? Da li postoje ljudi koji bi umjeli da vode ovu državu putem napretka i ako postoje, koji su to ljudi i za koje resore? Volio bih da čujem nešto optimistično
    Ne bih se smio zaklet', ali mi se isto cini da je to onako kako ja kazem

  8. #6958
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Raspali bi se ko Jugoslavija, svak bi bio predsjednik u svojoj kući... stanu...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  9. #6959
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 17.posa View Post
    Ima li neko ideju što bi se desilo da se promijeni vlast u Crnoj Gori? Da li postoje ljudi koji bi umjeli da vode ovu državu putem napretka i ako postoje, koji su to ljudi i za koje resore? Volio bih da čujem nešto optimistično
    Pa, s obzirom da jedina partija ili koalicija koja može da promijeni vlast u Crnoj Gori bi bila ona koja sprovodi politiku Evropske Unije, onoga dana kad se desi promjena vlasti biće potpuno svejedno ko sjedi u kojoj fotelji.

    Međutim, da bi do toga uopšte došlo, opozicione partije moraju da prođu "kvalifikacije", odnosno da nauče da slušaju što im se kaže - a s obzirom da sopstvenog političkog talenta nemaju, najbolje da to čine doslovno.

  10. #6960
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    "Mi smo nedodirljivi!" :-)

    Kao dijete kad zvizdi kroz mrak da se ohrabri. Vidi se vec sad da ce prilican broj tih nedodirljivih pretorijanaca da fasuje otkaz, a vjerovatno i zatvor. A jos gori sok ce ti biti kad shvatis da nikome ne fale, ni drzavi ni gradjanima.
    Lose si ga shvatio. Jedna jedina zemlja u kojoj nako promjene rezima nova vlast je mahom izbacija na ulice sve do jednog udbase, specijalce i td, a i raspustila vojsku je bila ujedinjena Njemacka. Mislim da je razlog tome potpuno jasan.
    U svim ostalim Istocno Europskim zemljama prijelazni period je trajao dosta dugo . Naravno da je svaka nova vlast odmah mijenjala visoke duznosnike te politkomesare, ali obicni specijalci, operativci, tehnicari, mladji casnici, destnici su skoro uvijek imali sansu za sacuvati svoj posao, ako se dakako nisu bunili nalik na OMON (POJ) iz Rige, koji nije prihvatio novu neovisnu Latviju.
    Last edited by A+A; 27-10-15 at 19:38.

  11. #6961
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Šok će biti tebi kada saznaš da su privremeno prebačeni u neke druge (s državom povezane institucije ili firme) ili bukvalno samo sklonjeni za neko vrijeme dok ne prođe sva ta farsa.
    Prije će se dogoditi da ogroman meteor padne na Zemlju (poput onog koji je zbrisao dinosauruse) nego da neko od tih momaka ostane bez plate i sredstava za život.
    Ali kada bi zapisivali sve tvoje zablude đe bi kraj bio tom spisku.
    .
    I to mi kaze covjek koji je do juce tvrdio da SAJ nikad nece dopsutiti kaznjavanje svojih pripadnika, a da Mandic iz zatvora izlaziti nece :-)

    Ne kazem da ce im se zivot zavrsiti. Sutnuce ih iz SAJ-a, odlezace zatvorsku kaznu, a onda neka idu svojim putem, dug su oduzili.

    Samo mi je smijesna tvoja fascinacija globalnim znacajem samog sebe, tj specijalnih policijskih jedinica kojima si pripadao. Kao pekar kad prica sinu da bez njih drustvo ne bi postojalo jer hleba ne bi bilo.

    Barem dvometrasa sa viskom misica a manjkom skrupula ne fali. Kandidata da popune prazna mjesta u specijalnim policijskim jedinicama ce vazda biti. Vazno ih je samo nauciti gdje im je mjesto. Kad im se kaze udri da udare, kad im se kaze kušuj da cute. A ne da razvijaju nekakve fantazije da se bez njih ne moze i da oni vedre i oblace po drzavi. To se obicno zavrsava dugim boravkom u zatvoru (gdje su bivsi specijalci jako popularni) ili metkom u glavi.

  12. #6962
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Pa, s obzirom da jedina partija ili koalicija koja može da promijeni vlast u Crnoj Gori bi bila ona koja sprovodi politiku Evropske Unije, onoga dana kad se desi promjena vlasti biće potpuno svejedno ko sjedi u kojoj fotelji.

    Međutim, da bi do toga uopšte došlo, opozicione partije moraju da prođu "kvalifikacije", odnosno da nauče da slušaju što im se kaže - a s obzirom da sopstvenog političkog talenta nemaju, najbolje da to čine doslovno.
    Znači da se nadamo da će EU odoljeti izazovima koji su pred njom, inače muka.
    Ne bih se smio zaklet', ali mi se isto cini da je to onako kako ja kazem

  13. #6963
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Polako se vraćamo u redovno stanje u državi, u BD ubijen Goran Đuričković.

  14. #6964
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post

    Draga Raquel,

    ne samo što mislim da ona zbog opštih svjetskih trendova kuca na naša vrata, već mislim da je građani itekako zazivaju.
    Usljed činjenice da u crnogorskom identiteskom sklopu (pored onog zapadnjačkog) postoji i opasan istočnjački kulturološki port, vjerujem da ćemo u tu fazu ući prije nego li i sanjamo.

    Ja već duže vrijeme proučavam tu navodnu rusofiliju (prisutnu kod pravoslavnih) ili turkofiliju u CG (ova posljednja je prisutna kod naših muslimana) i uvijek dolazim do istog rezultata. Naš prosječan građanin blage veze nema ni o Rusiji, ni o Turskoj, a kamoli o njihovim kulturama. Iz tog razloga se ne može govoriti ni o rusofiliji, ni o turkofiliji. Pa šta je onda to što ih mami na pažnju?? Autoritarni model vladanja koji praktikuju diktatori Putin i Erdogan. Ja o tome ne mislim ništa lijepo, ali ne mogu negirati da to tamo - funkcioniše!
    Uostalom, zar S. Koreja nije najbolji primjer kako je moguće isprati svijest ljudima i da oni gladni budu potpuno sretni i sa režimom i sa vođom!
    Nemojte pasti u zamku da su ti ljuti tamo inferiornija bića. Taman posla! Nijesu ni gluplji, ni manje obrazovani od većine.
    Ali eto, u svim tim zemljama događa se interesantan fenomen - nema apatije! Ljudi ipak s nekim pozitivnim impulsom iščekuju novi dan. Sve je pojednostavljeno. Zna se što se smije, a što ne. Zna se ko smije, a ko ne. Postoji neki duh zajedništva i uvjerenja da im niko i ništa sreću neće donijeti sa strane.

    Ovih dana često razgovaram s prijateljima koji primjećuju ogroman broj naznaka iste pojave i na Zapadu. Pogledajte šta se događa sa Trampom u SAD. U početku su mislili da će sebe sam ismijati i samouništiti nekim do skora nezamislivim izjavama (poput one o imigrantima, ili o rješenju sirijske krize) i šta se dogodilo? Njegova popularnost je porasla do šokantnih razmjera. Ljudi već ozbiljno razmatraju mogućnost da je on vjerovatno novi predsjednik SAD.
    ljudima je preko glave više praznih "yes we can" floskula i gluposti, obamacare socijale i slično za koju plaćaju poreze oni koji rade tj. srednja klasa, pratio sam par američkih foruma koji doduše naginju republikancima ali interesantno je da ne samo da je Tramp poželjniji za predsjednika USA kod aj da kažem običnih ljudi nego čak i Putin

    oni trenutni američki establišment vide kao antihrišćanski (dokazana podrška saudijcima i sirijskoj opoziciji itd. a mnogo se zla nanijelo hrišćanima u Siriji i Iraku od njihove strane), nije baš da vole ni homoseksualce u tom obimu kako se nama predstavlja i u Putinu vide nekoga ko se suprotstavio svemu tome

    tu dodaj ne samo srednju klasu nego i dosta vlasnika naftnih polja i radnika/funkcionera Exxona koji bukvalno žive od nafte pa im sankcionisanje Rusije snižavanjem cijena preko njihovih leđa baš nikako ne odgovara i eto više nego dovoljno podrške za Trampa

    nisam baš siguran da bi populizam pokrenuo svijet nabolje ali svakako bi interesantno bilo vidjeti kako bi stvari funkcionisale na liniji Tramp/Faradž/Putin, s tim što ovaj u sredini baš i nema neke šanse da bude ni blizu premijerskog mjesta u UK uprkos tome što je najracionalniji od ove trojice
    She is only here to annoy herself!

  15. #6965
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Polako se vraćamo u redovno stanje u državi, u BD ubijen Goran Đuričković.
    http://www.vijesti.me/vijesti/plaira...dnu-noc-835574
    She is only here to annoy herself!

  16. #6966
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Lose si ga shvatio. Jedna jedina zemlja u kojoj nako promjene rezima nova vlast je mahom izbacija na ulice sve do jednog udbase, specijalce i td je bila ujedinjena Njemacka. Mislim da je razlog tome je potpuno jasan.
    U svim ostalim Istocno Europskim zemljama prijelazni period je trajao dosta dugo . Naravno da je svaka nova vlast odmah mijenjala visoke duznosnike te politkomesare, ali obicni specijalci, operativci, tehnicari, mladji casnici, destnici su skoro uvijek imali sansu za sacuvati svoj posao, ako se dakako nisu bunili nalik na OMON (POJ) iz Rige, koji nije prihvatio novu neovisnu Latviju.
    Tako je A+A,

    primjećujem da ljudi imaju krivu predstavu...Oni misle da je Policija tu da čuva režim. Ne, Policija čuva sistem (red i poredak) od nezakonitih nasrtaja na njega.
    Ako režim izgubi naklonost građana nema te Policije koja ga može (sa)čuvati. Niti bi ga Policija čuvala.
    Ova vlast još uvijek ima izborni legitimitet i funkcioniše, i onda se stiče utisak da Policija čuva režim. To je samo privid. U Policiji radi najmanje 25-35% ljudi koji su pristalice opozicionih parija.
    Ali na terenu politike nema. Tu se radi ono što su pravila profesije. Kao što neko operiše pacijenta bez obzira što misli o njemu i na isti način kako se to izvodi svugdje, tako i policija obavlja svoj posao.
    Last edited by El Re; 27-10-15 at 19:55.

  17. #6967
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Lose si ga shvatio. Jedna jedina zemlja u kojoj nako promjene rezima nova vlast je mahom izbacija na ulice sve do jednog udbase, specijalce i td, a i raspustila vojsku je bila ujedinjena Njemacka. Mislim da je razlog tome potpuno jasan.
    U svim ostalim Istocno Europskim zemljama prijelazni period je trajao dosta dugo . Naravno da je svaka nova vlast odmah mijenjala visoke duznosnike te politkomesare, ali obicni specijalci, operativci, tehnicari, mladji casnici, destnici su skoro uvijek imali sansu za sacuvati svoj posao, ako se dakako nisu bunili nalik na OMON (POJ) iz Rige, koji nije prihvatio novu neovisnu Latviju.
    Shvatio sam ga ja odlicno. Niko nece da dira specijalce koji cute i rade svoj posao profesionalno.

    Ali kad useru motku, koju su ovi nasi usrali bas spektakularno, nasred glavne ulice glavnog grada, onda se takvi zrtvuju.

    El Re umislja da su dragocjeni i prica da SAJ nece dozvoliti da ove idiote kazne.

    I boli ga sto mu se na oci razbija iluzija, sto otkriva da nisu dragocjeni, da nisu nezamjenljivi, da su samo potrosna roba koju drzava trosi kad joj treba, nekad saljuci ih na puske i bombe, nekad samo zato da umiri javnost.

    Mada, nezavisno od toga, ja bih ove otpustio zbog cistog manjka IQ. U danasnje vrijeme nasred trga na koji gleda 100 stanova sa 400 mobilnih lomiti udove covjeku, to moze samo potpuni idiot.

  18. #6968
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Polako se vraćamo u redovno stanje u državi, u BD ubijen Goran Đuričković.
    Kum Saše Markovića
    Ne bih se smio zaklet', ali mi se isto cini da je to onako kako ja kazem

  19. #6969
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Dolazimo do licemjerja na nivou
    Sindikat poziva sve organizacije civilnog društva da prilikom davanja mišljenja, iznošenja javnih stavova i preuranjenih osuda policijskih službenika poštuju presumpciju nevinosti do okončanja pravnih i drugih postupaka koje predviđaju pozitivni zakonski propisi vezano za pojedinačno postupanje policijskih službenika," navodi se u saopštenju
    Ovo kao da svi unutar UP imaju istu matricu kao i ovuda. Pozivanje na preambulu nevinosti poslije batinanja naroda i sprovodjenja licne pravde pojedinih jedinica i policajaca, je u najmanju ruku bezobrazluk

    Nego da se opustimo malo
    Trula koalicija-Plakao sam kad je pala Sikuritatea


    Last edited by Hell Raiser; 27-10-15 at 19:58.

  20. #6970
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Polako se vraćamo u redovno stanje u državi, u BD ubijen Goran Đuričković.
    A bilo je i nekih bombi u PG.Hvala Vladi CG i hvala ministarstvu unutrasnjih poslova sto cuvaju CG.Surovi profesionalci.

  21. #6971
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Shvatio sam ga ja odlicno. Niko nece da dira specijalce koji cute i rade svoj posao profesionalno.

    Ali kad useru motku, koju su ovi nasi usrali bas spektakularno, nasred glavne ulice glavnog grada, onda se takvi zrtvuju.

    El Re umislja da su dragocjeni i prica da SAJ nece dozvoliti da ove idiote kazne.

    I boli ga sto mu se na oci razbija iluzija, sto otkriva da nisu dragocjeni, da nisu nezamjenljivi, da su samo potrosna roba koju drzava trosi kad joj treba, nekad saljuci ih na puske i bombe, nekad samo zato da umiri javnost.

    Mada, nezavisno od toga, ja bih ove otpustio zbog cistog manjka IQ. U danasnje vrijeme nasred trga na koji gleda 100 stanova sa 400 mobilnih lomiti udove covjeku, to moze samo potpuni idiot.
    Tvoja mržnja prema Policiji i svemu za šta vjeruješ da asistira režimu ti ne da da racionalno rasuđuješ.
    Ali i tebi je jasno da ja odgovarajući tebi nemam iluziju da ću razbiti te bedeme u tvoj svijesti, već saopštavam radi drugih koji imaju slične vizure i percepcije kao ti.

  22. #6972
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheLucas View Post
    Sjecam se ovih protesta o kojima amnesiac prica. Tj mali sam bio, sjecam se samo slika kroz maglu. Kao npr kako se jedna bakuta sredjena bije palicom sa policajcem. I sjecam se zime i hladnoce, slika kisnog Beograda i onog sivila zimskog doba kad u 4 sata popodne krece mrak a oni idu onom nekom ulicom koja izlazi na kružni tok. Evo i danas ne poznajem Beograd.

    Kao dijete ja nisam imao pojma o čemu se radi ali se sjećam da tamo dje sam tada zivio raspolozenje je bilo tipa: A sto ce sad opet ovi. Opet Sloba diraju. Ljudi nisu vjerovali da Slobo uopste moze da pane. Kad sam par godina kasnije sa istim ljudima gledao 5. oktobar, prosto su bili stidljivo srecni kad je ovaj otisao.
    Tad sam imao 20 godina, pa se odlično sjećam svega. Zamisli koja je to buka kad 100 000 ljudi svakodnevno šeta, a svako od njih ima pištaljku. I tako 3 mjeseca. Inače su protesti bili izuzetno civilizovani. Vuk Drašković, pokojni Zoran Đinđić i Vesna Pešić na čelu kolone mirno šetaju. Studenti posebno. Bez incidenata. A sjećam se kad je Milošević zabranio šetnje i Vuk Drašković onako "naivno" preporučio demostrantima da voze auta oprezno, iako se zimi ona kvare. Interesantno je da Zapad u početku nije obraćao pažnju jer je to bilo nedugo nakon Dejtonskog sporazuma i licemjerno su Miloševića proglasili čovjekom mira. Međutim, upornost i činjenica da koalicija "Zajedno" nije bila ekstremno desničarska, uticale su da stvari donekle promijene. Rai Uno je redovno pravio priloge (čuveni Enio Remondino). Na protestima su bile i zastave stranih država, a bila je jedna zastava Ferrarija što, normalno, Rai zabilježio (foru sa stranim zastavama su sad pokušali i ovi klovnovi iz DF-a na šator protestima, ali ima ona stara "nije žvaka za seljaka"). Kad su umjesto šetnje počeli da voze auta i to polako i "oprezno" kako je Drašković sugerisao. Onda ide kolona demonstranata i onih koji se tu nađu u najprometnijim beogradskim ulicama, a na čelu kolone čovjek uspe litar goriva u auto i, logično, čim potroši zakrči saobraćaj. Iza njega isto demostranti koji "legnu" na sirenu jer "ne mogu da prođu" i tako su automobilske sirene zamijenile pištaljke. Jednom na TG1 prilog i ovaj kome se auto naprasno pokvarilo se folira kao da je iznerviran, podigao haubu, 'vata se za glavu i veli na čistom italijanskom " il mottore non funziona, non so cosa fare". Koliko je duhovitosti bilo na tim protestima, ali se znao cilj "Jesmo li dobili na izborima? Jesmo? Hoćete li to da priznate? Nećete? E hoćete, budite sigurni"

    Na ovim protestima nijesi cilj mogao uhvatit ni za glavu ni za rep. Red opraštanja dugova za struju (pa ja kao redovan platiša ispadam kreten), red šaha, red imitacije, red zumbe i pilatesa, red Kaćuše i ostalih hitova Dragana Koprivice, red "ja sam odavno zreo za Dobrotu" profa Radulovića, red Amfilohijevih mudrolija, red četničkih pjesama, red Medovih tvitova umjesto ljekarskog opravdanja, red pečene prasetine, red "u prošlom životu sam bio ovan" Milana Kneževića, red naprasne promjene zastava, red po prvi put vidno popižđelog Starog liberala (je li ono Gojko Raičević?), red izmišljotina, red traženja prelazne vlade, itd... I od sveg tog bućkuriša redova trebalo je biti talentovano glup pa progutati priču druge famelje o sveopštom protestu koji u suštini, je li, nema veze sa organizatorima. Ukoliko ne progutaš tu priču, ti si za DPS. Sve se na kraju završilo u Kristalu uz jednu ljutu.

  23. #6973
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Eo zanimljiv video o tim protestima u BG.Razlog iz kojeg se ne mogu porediti ti protesti sa ovima su sami organizatori i podrska istim od zbilja zanimljivih ljudi i pametnih.Veliki dio muzicke scene a i dosta glumaca je dalo podrsku ljudima i sami su bili dio toga.Izmedju ostalog i EXIT je nastao kao protest protiv tog rezima ,dok u CG niti ima muzicke scene lise Alibabica i ostalih niti ima nezavisnih intelektualca.Totalno smo u kanalu.

  24. #6974
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    ljudi, sto bi sa onim Brajuskom i crnim trojkama...?

    evo sad nova afera- crne dvaestrojke...

  25. #6975
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beton View Post
    ima jer govoris da su milosevica ubedljivo pobijedili na izborima a u skupstini je bio izborni materijal koji je gle cuda zapaljen kad su usli u skusptinu
    Vidi, rezultati koje je prezentivao DOS i SRS (Dragan Todorović je redovno izvještavao) su se savršeno poklapali, a znamo da su bili zakleti neprijatelji. Ne vidim da je paljenje skupštine relevantan podatak, jer je ionako Savezni sud poništio izbore. Klasični očajnički potez Miloševića.

Page 279 of 373 FirstFirst ... 179229269275276277278279280281282283289329 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najava zaokreta?
    By Here To Help in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 03-09-13, 16:38
  2. Demonstracija viještine - praistorijske reklame
    By funestis in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 08-05-13, 21:22
  3. Informacije o polaganju drzavnog ispita?
    By Gogi in forum Nauka generalno
    Replies: 2
    Last Post: 23-03-12, 18:28
  4. Replies: 5
    Last Post: 08-04-08, 22:35
  5. drzavni sluzbenici protiv drzavnog budzeta
    By zippy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 56
    Last Post: 25-04-07, 17:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •