View Poll Results: Ko ce biti sampion ABA lige u sezoni 2014/2015?

Voters
115. You may not vote on this poll
  • Buducnost

    54 46.96%
  • Partizan

    16 13.91%
  • Cedevita

    5 4.35%
  • Crvena Zvezda

    34 29.57%
  • Olimpija

    0 0%
  • Cibona

    1 0.87%
  • Metalac

    1 0.87%
  • Mega Vizura

    1 0.87%
  • Zadar

    0 0%
  • Igokea

    0 0%
  • Levski

    2 1.74%
  • Solnok

    0 0%
  • MZT Skoplje

    0 0%
  • Krka

    1 0.87%
Page 1 of 42 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 1044

Thread: Aba liga 2014/2015

  1. #1
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Aba liga 2014/2015

    Mislim da je vrijeme da se otvori i ova tema, s obzirom da liga pocinje za manje od mjesec dana. Parovi prvog kola su:

    Cibona : Union Olimpija 03.10. - 5.10. 2014
    Crvena Zvezda Telekom : Levski Sofia 03.10. - 5.10. 2014
    Mega Vizura : MZT Skopje Aerodrom 03.10. - 5.10. 2014
    Zadar : Igokea 03.10. - 5.10. 2014
    Budućnost VOLI : Metalac Valjevo 03.10. - 5.10. 2014
    Szolnoki Olaj : Partizan NIS 03.10. - 5.10. 2014
    Krka : Cedevita 03.10. - 5.10. 2014

    Nocas je objavljeno i da ce Metalac iz Valjeva da zauzme mjesto Radnickog KG, tako da ce nam to biti protivnik u prvom kolu kuci. Imaju Bojana Bakica, nekad velikog talenta Petra Popovica, dva Amerikanca, i nezgodna su ekipa, ali trebalo bi da se to dobije.

    Ove godine, najveci favoriti za osvajanje su Cedevita i Crvena Zvezda. Cedeviti su otisli Nurkic, Rej, Smit, Suton i Bazdaric, ali su zato dosli Gordic, Roko Leni Ukic, Ante Delas, Fran Pilepic, i dva supertalenta Arapovic i Zganec. "Pojacanje" za ekipu je i Marko Tomas, koji je potpisao novi ugovor. U ekipi su ostali Bilan, Babic, Ramljak, talentovani Mazalin, pa ce Cedevita bit' vjerovatno i najveci favorit za osvajanje. Crvena Zvezda ce, s druge strane, u novu sezonu sa nesto izmijenjenim, moze se rec' i pojacanim sastavom u odnosu na proslogodisnji. Otisli su Nelson, Simonovic, Katic, T. Dragicevic, ali su dosli Kalinic, Dangubic, Cirbes (Brose Baskets) i naravno, Markus faking Vilijams, koji moze da se propisno istovari po ovoj ligi ove sezone. Ostali su i jos neki bitni igraci (Marjanovic, Mitrovic, Dzenkins, Blazic, Lazic). Posto ce vjerovatno ova dva kluba odlucivati o tituli, treba pomenuti i faktor trenera. Na klupi Cedevite sjedjece iskusni Repesa, selektor hrvatske reprezentacije, a Zvezda je zadrzala Radonjica, ciji su nam kvaliteti poznati. Sve u svemu, reklo bi se da je na papiru jaca Cedevita, ali... Markus Vilijams. Vjerovatno ce njegovo raspolozenje da odluci sampiona.

    Drugi krug favorita su Buducnost i Partizan. Mozda prvi put od osnivanja Aba lige, Buducnost ima tim kojem je imperativ da bude u top 4 ove sezone. Ne zato sto se nesto strasno pojacala, nego vise zato sto su ostali timovi oslabljeni. Ipak, moze se i za nju rec' da ima prilicno jaci tim nego prosle godine. Otisli su Komatina, Akindele, Mihailovic (oslobodili smo se Mugose, M. Popovica, Vujosevica), a dosli su Planinic, Rikic, Sihi, Rejnolds i Dasic. Mislim da ce Planinic, a pogotovo Sihi, biti odlicna pojacanja. Nesto slicno kao kod Zvezde, od raspolozenja jednog igraca ce dosta da zavisi sezona. Samo sto je to u nasem slucaju Vladimir Dasic. Momak ima potencijala da bude MVP ove lige i da opet nadje odlican angazman, i koliko toliko vrati karijeru na pravi kurs, ali isto tako moze da ode putem kojim u zadnje vrijeme cesce ide, u totalni ponor. Cista kocka sa njim. Ipak, milo mi je da ga je Buducnost uzela jer je njeno dijete, i volio bih da se vrati u zivot, i zbog Buducnosti i zbog reprezentacije. Ako bude na nivou, gledacemo u Podgorici izuzetno atraktivnu kosarku, za koju ce biti zaduzeni on i Amer Sihi. Nadu da ce se stvari u njegovoj glavi ipak srediti pruzaju i prve pripremne utakmice Buducnosti: u prvoj je bio najefikasniji sa 16, u drugoj je dao 8 poena. Sve u svemu, Buducnost ima tim za top 4, i potencijalnu prednost u odnosu na Zvezdu i Cedevitu im moze predstavljati to sto ne igraju Evroligu, dje se svakako ove 2 ekipe mnogo vise potrose nego Buducnost u Evrokupu. Zbog toga bi bilo idealno da Buducnost ugrabi jednu od prve dvije pozicije na tabeli, kako bi u plej ofu imala prednost domaceg parketa. Na zalost, to je vjerovatno jedini nacin da se domognemo finala i EL iduce sezone.
    Partizan... njih nikad ne treba otpisivati. Vec toliko puta su u potpunosti promijenili sastav i opet bili sampioni. Ipak, razlika ove u odnosu na te prethodne godine je nedostatak finansija (uz neigranje EL), koji ih onemogucava da dovedu kakve-takve mlade zamjene za formirane igrace koji su ih napustili, sto je strategija Partizana svih ovih godina. Uspjeli su da dovedu samo Andreju Milutinovica i mladog Grka Janisa Kuzeloglua. A otisli su, pazite ovo, Bertans, Lovernj, Bogdanovic, Vesterman, Pavlovic, Musli. Znaci, sve igraci koji su bili okosnice tima prosle sezone. Od ove prve petorice bi se ladno mogla sastaviti jedna odlicna evroligaska petorka. Ostali su Dalo i Gagic (?!), i ovi mladji igraci, kojima su dodati jos neki iz juniorskog pogona. Cini se da ipak Partizan ima jadne sanse da se bori za titulu ove sezone. I ovdje treba pomenuti trenere, Buducnost ima Jovovica koji, cini se makar, polako napreduje, a Partizan ima koga drugog do Vujosevica, koji je pokazao da moze da pravi cuda sa Partizanom. Ove sezone ce mu trebati najvece cudo u karijeri, da bi uopste usao u finale ABA lige sa ovakvim timom.

    Osim njih, ja stvarno ne vidim nekoga ko moze da se ukljuci u aktivnu trku do kraja za neko od prva 4 mjesta. Cibona je oslabljena, otisao je Saric, stigao Markota; Olimpija takodje oslabljena, otisli Joksimovic, Gailius, Stephenson, Vladovic, Bubnic, a od pojacanja treba pomenuti samo Nikolova iz Orteza i, nama posebno interesantnog, Halila Kanacevica iz Rome. U svemu ovome, najbolje je mogla da prodje Mega Vizura, jer da je zadrzala npr. proslogodisnji sastav, mogla je lako da se ukljuci u borbu za plej of, mozda cak i titulu, ali i oni su pustili sve ono najbolje i krecu u novi ciklus. Otisli su Micic, Dangubic, Varda, Velickovic, Avramovic, a na njihova mjesta dosli mladji, Marelja, Vrbica i Nikolic, sto je odlicno za nas, jer ce posljednja dvojica sigurno imati dobru minutazu.

    To bi bilo to od mene za pocetak.

    AJMO PLAVI

  2. #2
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    pg
    Posts
    1,672
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znači,Metalac u ABA.. izvisi Rabotnički za mjesto.Ok,logično mi je da mjesto koje je pripadalo Srbiji ostane nekom srpskom klubu,samo mi nije jasno đe će Metalac igrat' utakmice.Koliko se sjećam,oni imaju dvoranu sa oko 1000 mjesta,u kojoj se prošle sezone jedva igrala i srpska liga. Da l' će i oni da se sele po Srbiji (ka' Mega, koja će igrat' u Sremskoj Mitrovici)..

    Na papiru,Cedevita bi trebala da se prošeta ligom.Stabilan klub,nemaju frku sa finansiranjem,isti trener.. ali i jedan ozbiljan problem- ''premek'' domaći teren,jer bukvalno niko u Zg ne navija za Cedevitu. Njima bi najviše odgovaralo da se Cibona raspala u paramparčad (ka' što je i izgledalo),pa da budu jedini tim iz Zg.

    Nisam ja nešto ponesen sa ovim timom Czv- mnogo je njima značio Nelson,a ako im ode i Radenović imaće ozbiljnih problema.Dangubić tek treba da pokaže je li pojačanje,Kalinić nije neko od koga će iko zazirat.. Jedino Vilijams- čo'ek može da ugasi svaku ekipu kad ga krene.Nije baš imao neku statistiku u EL prošle god,ali nije ABA isto što i EL.

    Partizan,za sad,nije ni za komentarisanje- evo nas u septembru a oni bukvalno nikog bitnog nisu doveli (Milutinović i nekakav Grk iz 3. lige nisu za priču..). Kako će to izgledat' na kraju,ko će igrat' ,niko još pojma nema.

    Budućnost,u ovakvoj konkurenciji,ne samo da mora u 4,već mora da to komotno obezbijedi- znači,ništa jurnjava u poslednjim tekmama,ništa vađenje na sudije i slično.Imaju,za ovakvu ligu,ozbiljan tim,redovno se svi plaćaju,nemaju ni neki pritisak javnost (jer će opet na tekme dolazit' 800-1000 ljudi..osim na Czv i Par.).Nikakvo povjerenje nemam u Jovovića,mislim da ga je trebalo mać' još tokom prošle sezone,al' kad je već ostao nek mu je sa srećom.
    (Inače, ako do 6.-7. kola ne nokautira nikog,računam da će Daške izgurat' cijelu sezonu bez incidenta .)
    Shit has hit the fan !

  3. #3
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    15,222
    Thanks Thanks Given 
    137
    Thanks Thanks Received 
    384
    Thanked in
    291 Posts

    Default

    Sjajna sezona u najavi za nasu sjajnu Buducnost..Ajde jos jednom neka ispanu ako mogu..Pa da cekamo na Evroligu 2016.godine ..
    Uopste ih necu pratit ove sezone...Samo me zanima finalni ucinak

  4. #4
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Gledah danas protiv Džolija, Dašić nema kondicije za 2 minuta po četvrtini. Bukvalno čim uđe traži izmjenu. Bolje da se spremao kondiciono negdje odvojen od ekipe, jer ako ovako nespreman uđe u sezonu, Budućnost će imati velikih problema na četvorci, jer su, osim njega, spali na Vitkovca, koji je omatorio i nije više za ovaj nivo košarke i nimalo lagan kalendar. Šihi je letio po terenu, bio ubjedljivo najbolji, dao tri trojke (vrlo meku ruku ima, što se nije moglo zaključiti preko klipova sa koledža), ali ovi Dubrovčani su na nivou nekog Teoda ili KK Ulcinj, tako da nije baš reper ova tekma. Drugi (iskusni) Amer ispod očekivanja, Planinić odličan, Rikić je drvo obično, Ćapin vrlo racionalno odigrao, baš je fino razigravao ekipu umjesto forsiranja šuta i izgleda da se potpuno oporavio od povrede. Eto, mini-izvještaj od mene, što se KK Budućnosti tiče Opet, ovo su prve pripremne utakmice i to protiv protivnika koji je za nekoliko klasa ispod, ali za sada ne izgleda loše.

    Kakva su pravila ove sezone, zna li se? Je li zvanično uveden plej-of sistem?
    In vino veritas

  5. #5
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Gledah danas protiv Džolija, Dašić nema kondicije za 2 minuta po četvrtini. Bukvalno čim uđe traži izmjenu. Bolje da se spremao kondiciono negdje odvojen od ekipe, jer ako ovako nespreman uđe u sezonu, Budućnost će imati velikih problema na četvorci, jer su, osim njega, spali na Vitkovca, koji je omatorio i nije više za ovaj nivo košarke i nimalo lagan kalendar. Šihi je letio po terenu, bio ubjedljivo najbolji, dao tri trojke (vrlo meku ruku ima, što se nije moglo zaključiti preko klipova sa koledža), ali ovi Dubrovčani su na nivou nekog Teoda ili KK Ulcinj, tako da nije baš reper ova tekma. Drugi (iskusni) Amer ispod očekivanja, Planinić odličan, Rikić je drvo obično, Ćapin vrlo racionalno odigrao, baš je fino razigravao ekipu umjesto forsiranja šuta i izgleda da se potpuno oporavio od povrede. Eto, mini-izvještaj od mene, što se KK Budućnosti tiče Opet, ovo su prve pripremne utakmice i to protiv protivnika koji je za nekoliko klasa ispod, ali za sada ne izgleda loše.

    Kakva su pravila ove sezone, zna li se? Je li zvanično uveden plej-of sistem?
    Dasic ima mjesec dana pred sobom da se dovede u red kondiciono.

    Sto se pravila tice, sa sajta ABA:

    The semi-finals will be played in the best of three games format (1-1-1), where the first placed team after regular part of the season will face the fourth placed team in the first semi-final pair and the second placed team after regular part of the season will face the third placed team. The first and the second placed team will have the home court advantage in the semi-finals.

    Winners of both semi-final pairs will advance to the finals, which will be played in the best of five games format (2-2-1). The finalist, that is the better placed after regular season, will have the home court advantage.

    There will be no games for the third place played.

    Zato pomenuh da Buducnost mora da ugrabi jedno od prva 2 mjesta u regularnom dijelu sezone (i prednost domaceg parketa u polufinalu), kako bi se nadala EL iduce sezone.

  6. #6
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Gledah danas protiv Džolija, Dašić nema kondicije za 2 minuta po četvrtini. Bukvalno čim uđe traži izmjenu. Bolje da se spremao kondiciono negdje odvojen od ekipe, jer ako ovako nespreman uđe u sezonu, Budućnost će imati velikih problema na četvorci, jer su, osim njega, spali na Vitkovca, koji je omatorio i nije više za ovaj nivo košarke i nimalo lagan kalendar. Šihi je letio po terenu, bio ubjedljivo najbolji, dao tri trojke (vrlo meku ruku ima, što se nije moglo zaključiti preko klipova sa koledža), ali ovi Dubrovčani su na nivou nekog Teoda ili KK Ulcinj, tako da nije baš reper ova tekma. Drugi (iskusni) Amer ispod očekivanja, Planinić odličan, Rikić je drvo obično, Ćapin vrlo racionalno odigrao, baš je fino razigravao ekipu umjesto forsiranja šuta i izgleda da se potpuno oporavio od povrede. Eto, mini-izvještaj od mene, što se KK Budućnosti tiče Opet, ovo su prve pripremne utakmice i to protiv protivnika koji je za nekoliko klasa ispod, ali za sada ne izgleda loše.

    Kakva su pravila ove sezone, zna li se? Je li zvanično uveden plej-of sistem?
    Igrali su i dan prije sa njima, bio je Dasic najbolji u toj utakmici, mozda se istrosio taj dan pa juce nije mogao nikud Nadam se da ce se dovesti u red u svakom slucaju, ima jos mjesec dana do pocetka lige.Stvarno ne bih mogao trpjeti Vitkovca opet vise od 10tak minuta po utakmici.Gledah na ove highlightse Sihija i iako nijesu prikazali te suteve njegove, primjetio sam da se fino krece bez lopte, nije statican, nego se vazda nedje izvlaci, nudi, ulazi pod kos da odvuce cuvara, svidja mi se dosad ovo sto sam vidio od njega.Ne znam kakav je bio u odbrani mada oni i nijesu neki reper ali to mu je navodno jaca strana.Bice nam jaca klupa nego li prva petorka jer ne vjerujem da ce se mnogo tu promjeniti.Capin-Sehovic-Aleksa-Vitkovac(Dasic ako bude spreman)-Planinic, dok ce nam ovi amerikanci sa klupe ulaziti iako ne bi trebali.

  7. #7
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne vjerujem da ce Sihi da bude klupa

  8. #8
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Aleksa Popovic odolijeva svemu i svacemu, prakticno ga je nemoguce izbaciti iz prve petorke, pa zato sam skeptican.Da mene ko pita a ne pitaju me, Aleksa i Vitkovac bi igrali 10 min po utakmici no se tako nesta nece desiti.

  9. #9
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne vjerujem da su dovodili Sihija da bude zamjena Aleksi, uz to je Bokan pominjao kako su ga razocarali crnogorski igraci i kako primaju vece plate nego sto bi trebalo. Sto se Vitkovca tice, meni je on uvijek standardno dobar, e sad, to sto se u napadu nema ideja, pa Vitkovac mora da preuzima odgovornost i baca cigle za 3 poena, nije njegova greska.

  10. #10
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    U ovim pripremnim utakmicama, Cibona dobila Igokeu 15 razlike, Mega Vizura dobila Partizan 26 razlike a Olimpija dobi Ural dje je Halil Kanacevic imao neku bolesnu statistiku(22 pts 14 reb 6 asists).

  11. #11
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,806
    Thanks Thanks Given 
    602
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Partizan igrao sa djecom. To iduce sezone uzima Zvezda, cak ni Radonja ne moze da ih osujeti u tome

  12. #12
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    pg
    Posts
    1,672
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Biće baš veselo u ABA ove god... vlasnik Levskog uhapšen,zaplijenjena mu sva imovina.
    http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=900317

    http://mondo.me/a373648/Sport/Ostali...-Evroligu.html
    ''Čovek koji svojim novcem i uticajem stoji iza košarkaškog kluba Levski zove se Cvetan Vasilev, biznismen i ekonomista, čiji imetak je procenjen na oko 750 miliona evra.

    Vasilev je medijski i telekomunikacioni magnat, vlasnik jedne od najvećih banaka u Bugarskoj, kao i fudbalskog kluba Botev iz Plovdiva, koji će ovog leta igrati u kvalifikacijama za Ligu Evrope.''
    Shit has hit the fan !

  13. #13
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    pg
    Posts
    1,672
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čuo sam i ja da su u problemu (Kasun odma' otišao iz ekipe kad je krenula priča),ali sad je zvanično uhapšen. Ja se ne bih iznenadio da izađu iz lige u sred takmičenja... E,tek to bi bila sprdnja .
    Last edited by Bongo; 16-09-14 at 15:26.
    Shit has hit the fan !

  14. #14
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bongo View Post
    Biće baš veselo u ABA ove god... vlasnik Levskog uhapšen,zaplijenjena mu sva imovina.
    http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=900317

    http://mondo.me/a373648/Sport/Ostali...-Evroligu.html
    ''Čovek koji svojim novcem i uticajem stoji iza košarkaškog kluba Levski zove se Cvetan Vasilev, biznismen i ekonomista, čiji imetak je procenjen na oko 750 miliona evra.

    Vasilev je medijski i telekomunikacioni magnat, vlasnik jedne od najvećih banaka u Bugarskoj, kao i fudbalskog kluba Botev iz Plovdiva, koji će ovog leta igrati u kvalifikacijama za Ligu Evrope.''
    Stare su to vijesti Ja sam cuo da je nesta sumnjivo oko njega mozda 2-3 nedelje nakon sto su zvanicno objavili ucesce u ABA ligi sledece sezone.Sad kad su ga i zvanicno uhapsili vjerovatno ce im ucesce biti ograniceno na samo ovu sezonu, jer su ih posteno izmuzli, pominjala se cifra od 500k za ucesce u ABA ligi.

  15. #15
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,382
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    U Zvezdu izvjesno dolazi srebrni sa sp-a Stefan Jovic ! A prica gore da Dangubic i Kalinic ne mogu previse da doprinesu je budalastina... O Vilijamsu ne treba rijeci trosit
    Generalno Zvezda ce da se proseta ovim takmicenjem i uzme titulu...

    P.S. Katic pregovara sa CZ oko novog ugovora..
    Last edited by lucke91; 16-09-14 at 16:41.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Ka' sto se i svakim prosetali i uzeli titulu svake godine
    Bez potpisa.

  17. #17
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Tu je Dejo da opovrgne Luckea.

  18. #18
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    468
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    ja ne znam sto ste pojahali na Deja. Evo Bogdanovica nijesu Batum i kompanija mogli cuvati a ne Lazic i njemu slicni

  19. #19
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    ja ne znam sto ste pojahali na Deja. Evo Bogdanovica nijesu Batum i kompanija mogli cuvati a ne Lazic i njemu slicni
    Ja inace pisem po drugim forumima, i mogu ti reci da su ti navijaci CZV daleko najnezahvalnija skupina ljudi koje sam imao prilike da citam.Nijedan im igrac nije po volji, malo igraca ispunjava uslove da igra u EL gigantu i kosarkaskoj instituciji kakva je CZV, svakome se nadje neka mana, sta god da se desi negativno Dejo Radonjic(ili bilo koji drugi trener) je kriv, od 4 poraza koja su imali u regularnoj sezoni za svaki je on okrivljen i niko drugi nije preuzeo bar malo krivice za te poraze vec se sav teret neuspjeha u ABA ligi srusio na njega iako je on bio kriv koliko i svi ostali.

    Zadnje sto sam cuo u vezi njih je da se pominje neki reunion Vlada Dragicevica i Deja Radonjica, samo ne znam od kojih para planiraju da ga dovedu jer je on igrao za ozbiljne pare u Poljskoj prosle sezone(pominjala se cifra od 400-500k), a po internetu se provlaci informacija da ce on doci da igra tamo za neku sitninu ali ce imati dobar bonus ako odu u top 16.Ne znam koliko je realna ta opcija mada je ocigledno da traze nekog igraca na toj poziciji.Naravno pored komentara da Dragicevic ne valja zato sto je stranac, ne igra odbranu, ne sutira za tri, ne treba im takav igrac,nema fiksnu poziciju, ima i realnijih komentara koji razumiju da bi im pored onog amerikanca pleja bio vjerovatno najbolji igrac.

  20. #20
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    468
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    evo odgovor momka koji je admin na nezvanicnom Zvezdinom fejsbuk profilu o Dragičeviću (ovo je najlogicnije sto sam procitao o tome)


    Vi dole što pišete da Zvezda želi Vladimira Dragičevića kao i KKP..Ne znam koga želi KKP i ne zanima me.Nemam potvrdu da Zvezda želi Dragićevića iz Zelene Gore..To je neko pustio neproverenu glasinu po Forumima..Ali,zato,imam potvrde da su Dragičević i njegov agent sami po Podgorici puštali glasine da ih Zvezda želi,kao i da pregovaraju sa nama..Da bi se,jasno,Dragičević Bolje uvaljao...
    Dragičević je odličan igrač i legao bi nam,a i Dejo ga voli.:Ali,nije realno da on dodje iz dva razloga : On je po propisima KSS stranac,i to 5.stranac bi bio u timu.:A nasi o tom propisu vode racuna..Drugo,njegova cena je znatno veca od cene Ivana Radenovica,a mi smo odusali od Radenovica ,jer nemamo para da ispunimo njegove finansijske zahteve..Nemam informacija da se u nasem budzetu bilo sta promenilo,imamo ograniceni budzet i bukvalno 100k za tu 4ku..Tako da je Dragičević nerealan.I ne pregovaramo sa Dragičevićem.Da li ga želimo?a bih skakao od Radosti da dodje Dragicevic
    Last edited by pumba; 16-09-14 at 18:18.

  21. #21
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Мислим да није реално причати да су Калинић и Јовић нека велика појачања...
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  22. #22
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,415
    Thanks Thanks Given 
    5,159
    Thanks Thanks Received 
    3,701
    Thanked in
    1,474 Posts

    Default Aba liga 2014/2015

    Potpuno se slazem


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #23
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Uh, kad bi se Bokan ispružio za Vlada, da ne gledam više Vitkovca kako se kilavi po terenu, bio bi pun pogodak.
    In vino veritas

  24. #24
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Buducnost izgleda dobila u pripremnoj utakmici u Beogradu C.Zvezdu 78-75, po cetvrtinama (11:25,18:19,24:21,22-13) iako su imali dvocifrenu prednost prve tri cetvrtine, na kraju jedva dobise.

    Crvena zvezda Telekom: Mitrović 10, Blažič 2, Rebić, Gudurić 2, Vilijams 18, Dangubić 4, Kaplanović, Marjanović 12, Tejić 4, Cirbes 1, Dženkins 22.

    Budućnost VOLI: Planinić 16, Šehović 12, Dašić 6, Vitkovac 9, Popović 2, Ćapin 9, Subotić, Šili 11, Rikić 2, Rejnolds 6, Ivanović 5, Čarapić

    Sad za vikend ce biti onaj Mega Vizura kup pa cemo ih i tu vidjeti.
    Last edited by MrTwister; 18-09-14 at 22:57.

  25. #25
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    pg
    Posts
    1,672
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam đe ovo da stavim,pa nek ide ovđe (bar je nekad igrao ABA)...
    http://mondo.rs/a728902/Sport/Kosark...ca-u-Kini.html
    Znači,do sad je uzeo 1,5 miliona za sjedjenje na klupi u NBA,sad će uzet' 2 miliona da se zaHebava po Kini do fabruara.Pa onda opet u Evropu po neki ugovor... Ljepota.
    Last edited by Bongo; 19-09-14 at 17:37.
    Shit has hit the fan !

Page 1 of 42 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 902
    Last Post: 11-06-15, 22:14
  2. Serie A - sezona 2014/2015
    By PrijekiLijek in forum Fudbal
    Replies: 6064
    Last Post: 05-06-15, 21:27
  3. La Liga/ Primera División/ Liga Espanola 2014/2015
    By desert de Lleó in forum Fudbal
    Replies: 3303
    Last Post: 05-06-15, 18:48
  4. Replies: 4333
    Last Post: 19-05-14, 16:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •