Page 9 of 23 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast
Results 201 to 225 of 557

Thread: Lajčak traži 55 odsto od izašlih...

  1. #201
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Litvanija i Latvija primjer su mnogo tezih referendumskih uslova, tako rece i Lajcak u intervjuu koji si najavio, kada je u pitanju promjena drzavnog statusa, a ti navodis ulazak u EU. Navedi kakav je njihov zakon o referendumu kada su u pitanju "special cases" kao sto je drzavni status? Zemlje koje ulaze u EU su nezavisne i formalno ne mijenjaju taj svoj status, pa zato porediti taj referendum sa ovim o nezavisnosti nije adekvatno. Navedi kako su Hrvatska i Slovenija izglasale svoju nezavisnost.
    Nijesi dobro razumio ni onaj citirani paragraf iz Ustava Litvanije, a ni Lajcaka izgleda. Kakva promjena drzavnog statusa Litvanije i Latvije? Navedeno ti je da su te obje zemlje drzavni status promijenile odlukom parlamenata i zar nije to "special cases".
    Sad bi ti price kako je referendum u Crnoj Gori jedan jedini u istoriji covjecanstva i obrazlagao kako sve ostalo nije adekvatno, ali zakoni o referendumima koji se odrzavaju na teritoriji cijele drzave uvijek izrazavaju neko drzavno pitanje. Samo ti se cini da se ulaskom u EU ne mijenja status i ne prenose znatni djelovi suvereniteta, ali o tome je neka druga prica.
    Sustina je da su to jedini referendumi koji se odrzavaju u Evropi i na osnovu kojih se izvode ti famozni standardi. Ne mislis valjda da je negdje neko predvidio standard kako bi se ujedinila Norveska i Grcka i sta je potrebno.
    Ako ti je neki argument kako su Hrvatska i Slovenija izglasali nezavesnost napisi

  2. #202
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako bude ovoliko pritiska da se prihvati uslov onda ne bi ima nishta protiv da ga prihvate

    onda je na redu opozicija...vlast je prihvatila uslov EU i oni bi morali izves shto vise biraca...a biraci iako su bravi nisu bash toliki da ne vide da su ih Pedja i Peco po ko zna koji put ispalili cim nisu odma graknuli kako je uslov vrh i kako su ispunili njihove zahtjeve koje nisu ispunili

  3. #203
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monitor
    O, veliki...
    Porucujem svojim siptarskim obozavateljima da im Milostan kao rezervna Siptarija izmice.
    No, nije jos sve izgubljeno.
    Politicki azil na Kosovu?

  4. #204
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Nish`ic
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Braco Srbi ovo je istorijski trenutak!Na pragu smo da ispunimo zavjet predaka!:mad:
    Nece nas u tome pokolebati nikakve vecine Mila Djukanovica i Solane!Mi Srbi znamo shto nam je chinjet!
    Ili ne znamo??? :mad:

  5. #205
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se vas ostalih obicnih Titogoraca tice, sa domacom fukarom cemo lako.
    Ne brinite.
    Jedino nije valjalo da pominjete Goli Otok. Ima medju nama nervoznih momaka, pa bi ste mogli nekome da date neku rdjavu ideju.

  6. #206
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus
    A koji ce vam onda zajednica sa 45%.
    Nijeste mi jasni sluzbe mi!
    А који ће ти држава са 45%? Ви би сте то удрадили по цену незадовољства већинског дела ЦГ. Стварно ми ниси јасан, `леба ми!
    Главу дајем крајину не дајем ...

  7. #207
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Totalna konfuzija

    Evo i mene poslije dosta vremena,ne izdrzah da ne kazem koju....Da se iz Solaninog kabineta nije moglo ocekivat nista dobro po pristalice nezavisnosti zna se vec odavno.Vlast je fino uplivala u njihovu"mrezu" koju je on ispleo prije godinu dana kada je Milo potpisao amandmane na ustavnu povelju po kojoj se ni posrat ne mozemo a da ne pitamo Brisel smijemo li? E sada moramo da igramo po njihovoj muzici.Politika je ***** i ovo je normalno cisti dil izmedju Solane i Kostunice (koji su u svakodnevnom kontaktu-kakva perverzija)!Prema tome nema to sve veze sa demokratijom radi se o cistom interesu a interes EU je momentalno opstanak zajednice.Sta sada ciniti?
    1.Mislim da u niukom slucaju ne treba prihvatiti ovakvo uslovljavanje!Znam da smo mali, ali bi sa time postali i bijedni!Gledajuci Milovu facu jucer U BG na sastanku sa Barozom i Renom vidi se da mu nije bas ovo sve potaman-Govor tijela ti je cudo.I mislim da ce on opet popustiti,kao mnogo puta do sada.Vratit ce se opet 1918 i sretna nam bila onda...
    2.Zasto mora moj glas(pristalice nezavisnosti) biti manje vrijedan od Homoljcevog ili Nihilovog?Zato sto je njihova manjina militantna i spremna na nasilje?Molim vas da se vas dvojica ne nadjete uvrijedjeni,nisam rekao da ste vi takvi....Znaci zato sto su oni takvi a mi mirni i pouzdavamo se u moc demokratije?Zao mi je ali taj argument ne pali kod mene.Za mene smo i ja i Homoljac i Nihil(opet izvinjenje) jedinke koje bez obzira na politicko i nacionalno opredeljenje imaju jednaka prava i nas glas je JEDNAKO VRIJEDAN!I zato ne treba prihvatiti ovu ucijenu ,KAD JE BAL NEK JE MASKENBAL!!!
    3.Iako se odrzi referendum po ovim uslovima,siguran sam da ce opcija za nezavisnost odnijeti pobjedu i po ovakvim uslovima,jer znam kakvo je raspolozenje u cijeloj dijaspori kod svih koji imaju pravo glasa.Ali bez obzira na to,iz cistog principa i samopostovanja ne treba dopustiti da nas niko siluje.
    Ovim zavrsavam i jos jednom molim dvojicu ranije pomenutih da se ne osjecaju prozvani,nije mi to bila namjera.
    Pozdrav!!

  8. #208
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by veliki majstor
    Porucujem svojim siptarskim obozavateljima da im Milostan kao rezervna Siptarija izmice.
    No sikiriki. Gdje ja nogom- tu Siptarija.
    Ima se, moze se...

  9. #209
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Referee
    2.Zasto mora moj glas(pristalice nezavisnosti) biti manje vrijedan od Homoljcevog ili Nihilovog?Zato sto je njihova manjina militantna i spremna na nasilje?Molim vas da se vas dvojica ne nadjete uvrijedjeni,nisam rekao da ste vi takvi....
    Реферее, ово што си овде рекао било би смешно да није жалосно. Али заиста је жалосно!

    Quote Originally Posted by Referee
    Znaci zato sto su oni takvi a mi mirni i pouzdavamo se u moc demokratije?
    Нема више код нас демократије! Србија и Црна Гора је сада мала и сиромашна држава. Запада ради са нама шта њима одговара. А ми треба да смо паметни!

    Quote Originally Posted by Referee
    Za mene smo i ja i Homoljac i Nihil(opet izvinjenje) jedinke koje bez obzira na politicko i nacionalno opredeljenje imaju jednaka prava i nas glas je JEDNAKO VRIJEDAN!
    Ајде објасни, како је то тво глас мање вредан?

    Quote Originally Posted by Referee
    jer znam kakvo je raspolozenje u cijeloj dijaspori kod svih koji imaju pravo glasa.
    На основу чега они из дијспоре имају право гласа? Они не живе у ЦГ?
    Главу дајем крајину не дајем ...

  10. #210
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Homoljac_
    ми треба да смо паметни!
    ti zaista dajes primjer...:mrgreen:

  11. #211
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    justice,

    ne bojim se ja da ce zakazati stari kadrovi NKVD-a , ali me straa ovih lidera i lidercica da ne krenu u pjacu.

    pozdrav


    k.
    Brooclyn Forever !

  12. #212
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Magnum357
    Ako ti je do militantnosti , nje nema ni u Homoljcevim ni u nihilovim postovima. Na drugu stranu ja nju vidim samo kod pojedinih pristalica nezavisne CG., Konkretno procitaj postove Justice-a i Sidewinder-a koji se navodno zalazu za pravljenje novog Golog Otoka za progon, teror, i mucenje svih onih koji su po njihovom misljenju "protiv Crne Gore". Ako to nije militantnost i fasizam ja ne znam sto je.

    Znao sam da ce te se uhvatiti njih dvojice,zato sam i rekao da nisam mislio na njih(molim te malo pazljivije procitaj neciji post prije nego sto odgovaras).Ali generalno govoreci pristalice opozicije jesu takve.Ostaj mi zdravo!

  13. #213
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Magnum357
    Znas sto je meni cudno. Da vi koji se zalazete za takve fasisticke metode odavno vise ne zivite u Crnoj Gori. No ja cu ti na ovo sto si ti rekao reci samo jednu stvar. Zapamti da batina uvijek ima dva kraja.
    Ja zhivim u CG i samo studiram u Italiju i kad to zavrshim odma cu da se vratim doma - tako da ne brini...

  14. #214
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by Nikollaki
    Naravno!
    Za veleizdaju i smrtna kazna sa pregrshtom mogucnosti izvrshenja (vjeshanje, el. stolica, smrtonosna injekcija, strijeljanje, vezanje konjima na repove, nabijanje na kolac i tako dalje i tako redom)
    tako je tako je

  15. #215
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Homoljac_
    Реферее, ово што си овде рекао било би смешно да није жалосно. Али заиста је жалосно!

    Нема више код нас демократије! Србија и Црна Гора је сада мала и сиромашна држава. Запада ради са нама шта њима одговара. А ми треба да смо паметни!

    Ајде објасни, како је то тво глас мање вредан?

    На основу чега они из дијспоре имају право гласа? Они не живе у ЦГ?
    Da ti objasnim kako je to moj glas manje vrijedan od tvoga?Jeli se ti to sprdas casti ti,ili ti je matematika slabija strana?Bili bi isto vrijedni kada bi bilo 50%+1 od izaslih!Posto nas koji smo za nezavisnost treba da bude 10% vise od vas unionista onda je to tako da nasi glasovi nisu isti.

    Na osnovu cega ja iz dijaspore imam pravo glasa?,Na osnovu toga sto imam prebivaliste u CG,licnu kartu i u Njemackoj nemam pravo da glasam niti glasam!

  16. #216
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Homoljac_
    А који ће ти држава са 45%? Ви би сте то удрадили по цену незадовољства већинског дела ЦГ. Стварно ми ниси јасан, `леба ми!
    Mi se ocigledno ne razumijemo ili smo ucili razlicite matematike. Procitaj malo pazljivije pa onda komentarisi be' svija
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  17. #217
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Referee
    Na osnovu cega ja iz dijaspore imam pravo glasa?,Na osnovu toga sto imam prebivaliste u CG,licnu kartu i u Njemackoj nemam pravo da glasam niti glasam!
    Како можеш да имаш пребивалиште у ЦГ а живиш у Немачкој?
    Главу дајем крајину не дајем ...

  18. #218
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by veliki majstor
    Jedino nije valjalo da pominjete Goli Otok. Ima medju nama nervoznih momaka, pa bi ste mogli nekome da date neku rdjavu ideju.
    Cekamo i to,za takve ka sto si ti,rupe su i jame odavno spremne,obogacene zagashenim krechom(klepismo vi patent)
    Last edited by Sidewinder; 17-02-06 at 14:19.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  19. #219
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Referee
    Da ti objasnim kako je to moj glas manje vrijedan od tvoga?Jeli se ti to sprdas casti ti,ili ti je matematika slabija strana?Bili bi isto vrijedni kada bi bilo 50%+1 od izaslih!Posto nas koji smo za nezavisnost treba da bude 10% vise od vas unionista onda je to tako da nasi glasovi nisu isti.
    Реферее,
    Ти себи дозвољаваш да ти политичар каже колико вреди твој глас.

    55% од изашлих је у пракси МАЊЕ од 50% просте већине (уписаних). Све што треба да урадиш јесте да на гласање изведеш што год је могуће више регистрованих бирача и твој глас ће вредети исто колико и оних које ЖИВЕ у Црној Гори.
    Главу дајем крајину не дајем ...

  20. #220
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Homoljac_
    .

    55% од изашлих је у пракси МАЊЕ од 50% просте већине (уписаних). Све што треба да урадиш јесте да на гласање изведеш што год је могуће више регистрованих бирача и твој глас ће вредети исто колико и оних које ЖИВЕ у Црној Гори.
    :mrgreen:

    Moljac, majstore!
    Zbunio si kompletni ovdasnji puk i o jadu ih zabavio da desifruju tvoje verbalne carolije. Dvadest pet minuta poslije tebe vlada muk...:mrgreen:

  21. #221
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stalno ta amaterska titogoracka nervoza.
    Oladite malo.
    Ogrezli ste u mrznji. Potpuno vas je deformisala. Pitam se sta ce od vas ostati, pogotovu sada kada je izvesno da cete ostatak zivota proziveti u Velikoj Srbiji.

  22. #222
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Blitzkrieg
    Onda,Darmanovic je dobro rekao,drugo je Solana a drugo je EU.Za mene ce biti validno ono sto kaze savjet ministara EU,jer se tu izjasnjavaju pojedninacne zemlje,dok je ovo samo prijedlog komesara za spoljnu politiku evropske komisije.To NI U KOM SLUCAJU nije zacementirani i apsolutno nepromjenjljivi stav svih clanica EU.Da zakljucim,treba stisnuti petlju i odbiti ovo.Ako dogovor onda propadne,primijeniti vazeci zakon...
    ...i sprovesti jednostrani referendum. Da... Ono sto EU zeli da sprijeci. Bas cemo finu reputaciju navuc' tako. Sto bi reka' Zvek, taman bi tad bili supak od svijeta...

  23. #223
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    149
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Referee
    Znao sam da ce te se uhvatiti njih dvojice,zato sam i rekao da nisam mislio na njih(molim te malo pazljivije procitaj neciji post prije nego sto odgovaras).Ali generalno govoreci pristalice opozicije jesu takve.Ostaj mi zdravo!
    Ako pazljivo pratis ovaj forum moci ces da zakljucis da od prisutnih simpatizera opozicije niko jos dosad nije pozivao na nasilje. A ako procitas par zadnjih stranica ove teme vidjeces da poveci broj pristalica rezima poziva na progon, mucenje i terorisanje onih koji ne misle kao oni.

  24. #224
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Navedeno ti je da su te obje zemlje drzavni status promijenile odlukom parlamenata i zar nije to "special cases".
    Pitanje se odnosi na njihov zakon o referendumu a ne o tome kako su promijenile drzavni status. Sta pise u tom zakonu?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  25. #225
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Magnum357
    Ako pazljivo pratis ovaj forum moci ces da zakljucis da od prisutnih simpatizera opozicije niko jos dosad nije pozivao na nasilje. A ako procitas par zadnjih stranica ove teme vidjeces da poveci broj pristalica rezima poziva na progon, mucenje i terorisanje onih koji ne misle
    kao oni.
    uopste nisam govorio o ucesnicima ovog foruma,vec generalno o srpskom narodu u "srpskim drzavama".Znamo kakav je scenario bio u Hrvatskoj i u BiH,pa shodno tome preslikavam to na CG.
    Osim toga koliko sam ja procitao Intruder, ili ne znam koga si jos spomenuo je govorio o golom otoku za one koji, iako bude prihvacen predlog sa 55 %
    a opcija za nezavisnost pobjedi ne budu mogli da se pomire sa tom cinjenicom i ne priznaju pobjedu.Takvima stvarno nema pomoci i ili neka se "uklope" ili neka stvarno idu u zemlju snova Srbiju

Page 9 of 23 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Fabris: Monopol je glavni krivac za inflaciju
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 18-03-06, 04:32
  2. Nezaposlenost najveci problem Crne Gore
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 26
    Last Post: 16-10-05, 02:21
  3. Inflacija ove godine manja od 3.2 odsto
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 28-08-05, 14:40
  4. Replies: 2
    Last Post: 21-07-05, 01:37
  5. Mozda ce vas ovo zanimati
    By Kralj Tvrtko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 17-10-04, 11:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •