Page 1 of 321 123451151101 ... LastLast
Results 1 to 25 of 8018

Thread: Iz raznih novina

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation Iz raznih novina

    Iz "Kurira", Risto izigrava istrazni organ, trazi hapsenje!
    _________________________________________


    U ZATVOR!



    Mitropolit Amfilohije žestoko uzvratio na optužbe Vladimira Popovića:
    "Zatvor bi bio najprikladnije mesto za odrastanje našega Bebe"


    BEOGRAD - Bivši šef Biroa za komunikacije Vlade Srbije Vladimir Beba Popović u drugom delu intervjua na TV B92 nastavio je sa optužbama na račun svojih političkih protivnika. Beba je "lansirao" fantastičnu teoriju prema kojoj je inspirator Đinđićevog ubistva "organizacija koju čine Vojna služba bezbednosti, SPC, SANU, tajkuni iz Miloševićevog vremena, ratni zločinci i ratni profiteri".

    Na ovu Popovićevu tvrdnju najoštrije je reagovala Crnogorsko-primorska mitropolija. Vladika crnogorsko-primorski Amfilohije, koga je Vladimir Popović nazvao "pukovnikom SPC, koji upravlja Crkvom", u pisanoj izjavi je rekao da bi "zatvor bio najprikladnije mesto za odrastanje Bebe Popovića"!

    - Nadali smo se da je Popović za poslednjih nekoliko godina makar malo sazreo i konačno izašao iz bebinskog infantilnog stanja. Nažalost, njegova poslednja izjava pokazuje da je ostao ne samo infantilan, već je nastavio da bude zlobna i lažljiva beba - piše u ovom saopštenju.
    Last edited by G R A D; 18-08-06 at 14:47.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Iz raznih novina

    Maturanti s deset kvarnih zuba

    Prema rezultatima proslogodisnjeg pregleda, utvrdjeno je da 99 odsto ucenika prvog i cetvrtog razreda srednjih skola u Crnoj Gori ima karijes, a da, u prosjeku, svaki ucenik zavrsnog razreda srednje skole ima deset kvarnih zuba.

    Prema pisanju “Pobjede”, oralno zdravlje ucenika osnovnih skola u Crnoj Gori je bolje, ali, ipak, zabrinjavajuce, s obzirom na starost pregledane djece.

    Prvak, u prosjeku, ima 1,3 kvarna zuba - 60 odsto pregledanihprvaka je imalo karijes. Sto su djeca starija, oralno zdravlje je gore. Samo osam odsto ucenika petih razreda ima zdrave zube, dok je medju djecom sedmih razreda svega pet odeto takvih.
    Last edited by gromada; 04-09-05 at 19:58.

  3. #3
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Edinburgh, Scotland
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by gromada
    Maturanti s deset kvarnih zuba

    Prema rezultatima proslogodisnjeg pregleda, utvrdjeno je da 99 odsto ucenika prvog i cetvrtog razreda srednjih skola u Crnoj Gori ima karijes, a da, u prosjeku, svaki ucenik zavrsnog razreda srednje skole ima deset kvarnih zuba.

    Prema pisanju “Pobjede”, oralno zdravlje ucenika osnovnih skola u Crnoj Gori je bolje, ali, ipak, zabrinjavajuce, s obzirom na starost pregledane djece.

    Prvak, u prosjeku, ima 1,3 kvarna zuba - 60 odsto pregledanihprvaka je imalo karijes. Sto su djeca starija, oralno zdravlje je gore. Samo osam odsto ucenika petih razreda ima zdrave zube, dok je medju djecom sedmih razreda svega pet odeto takvih.
    u pravu si, ja imam 7 kvarnih zuba i glasacu za zajednicu.. ahaha, a sprdas li se jado jadni?

  4. #4
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Ja imam sve zdrave zube i glasacu za NEZAVISNU I SAMOSTALNU CRNU GORU.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    :lolblue:

    ne mogu da vjerujem o cemu ovaj lik prica

    ada da se skupe svi sa mitinga SNP/SRS/DSS/NS ne bi mogli jednu vilicu sastavit :lolblue:

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    1,598
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    A ako koji naleti sa zdravim zubima,ima ih po nekoliko redova kano ajkula

  7. #7
    Join Date
    May 2004
    Location
    PG-NY-NJ
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by -GRAD
    Nijesi naveo, koloko kvarnih zuba imaju Srbi a, kolko Crnogorci ?
    Ko ima vise kvarnih zuba ?

    Srbi bi ostali bez zuba ako se bi to tako gledalo
    -DOK SMO BILI DRUGOVI ZIVJELI SMO KA GOSPODA
    -IF ASSHOLES COULD FLY THIS PLACE WOULD BE AN AIRPORT

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by -GRAD
    Nijesi naveo, koloko kvarnih zuba imaju Srbi a, kolko Crnogorci ?
    Ko ima vise kvarnih zuba ?
    ja kao polupismeni chetnik razmisljam ovako : nas Srbochetnika u crnoj gori je 32 % a to znaci sledece - ako ocemo ravnopravnost po chetnichkom modelu (a to je da smo mi srbi iz kesice malo ravnopravniji od ostalih) onda bismo morali imati 32 % zubnih ambulanti u crnoj gori!jer nismo dzabe mi potomci junaka i serdara zdravijeh zubah!
    te ambulante moraju bit cisto srpske ambulante sa srpskim mashinicama (poznata srpska mashinica - SRBO$EK) koje popravljaju srpske zube srpskog naroda (inace ugrozenog)
    ako to dukljani,siptari,papa,milo,vanzemaljci nama ne date - ja kao chetnik pochetnik cu na sva zvona da vristim da je na djelu antisrpska histerija i blacenje njegosa!(jer je i on posvetio pjesmu zubima kralja aleksandra (ne znam koja pjesma,rekoshe mi - jos nisam naucio dobro da citam))

    uglavnom - dje su srpski zubi - tu su srpske vilice!!!

  9. #9
    Join Date
    May 2004
    Location
    Podgorica, Nezavisna Crna Gora
    Posts
    301
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Bila je jedna reklama na RTS 2001. otprilike, a zavrsavala se recenicom - Operite i ostatak! TJ. ono sto vam je ostalo od zuba. Znam da se 1999. godine u SRJ trosio oko 1.5 cm zubne paste godisnje. E sad kakvi su nam zubi a kakva pluca to ne znam.
    Nikola I - Da su mi Crnogorci radnici kao što su junaci, bili bi isto tako bogati kao što su slavni

  10. #10
    Join Date
    May 2004
    Location
    PG-NY-NJ
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by Crnncogorac
    Bila je jedna reklama na RTS 2001. otprilike, a zavrsavala se recenicom - Operite i ostatak! TJ. ono sto vam je ostalo od zuba. Znam da se 1999. godine u SRJ trosio oko 1.5 cm zubne paste godisnje. E sad kakvi su nam zubi a kakva pluca to ne znam.
    -DOK SMO BILI DRUGOVI ZIVJELI SMO KA GOSPODA
    -IF ASSHOLES COULD FLY THIS PLACE WOULD BE AN AIRPORT

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Na demostracijama pochetkom devedesetih

    Je bilo vishe uchesnika, nego zuba.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #12
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hehe,bravo!!
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default U Crnoj Gori kao u Srbiji pred pad Milosevica

    Funkcioner G17 tvrdi da Đukanović podstiče nacionalnu histeriju samo da bi opstao
    Antić: U Crnoj Gori kao u Srbiji pred pad Miloševića


    Ubistva, kriminal, šverc, namještanje izbora - sve je to ono što karakteriše djelovanje sadašnjeg diktatorskog režima u Crnoj Gori - naglašava Čedomir Antić

    - Milo Đukanović ima ozbiljne probleme. U Crnoj Gori se dešavaju mnoga ubistva, caruje kriminal, šverc... Sve je isto kao što se u Srbiji događalo pred pad Slobodana Miloševića i njegovog režima. Tamo se namještaju izbori, vrše nedopustive zloupotrebe. Đukanović je u velikim neprilikama i zato pokušava na sve načine da skrene pažnju sa te sumorne slike - kaže istoričar dr Čedomir Antić, visoki funkcioner G17 plus i savjetnik vicepremijera Miroljuba Labusa, i precizira:
    - Taj režim čini sve samo da preživi. Stvorio je u Crnoj Gori nacionalnu histeriju. Bez razloga, bez potrebe, samo da bi opstao. Čini to grčevito. Režim koji je bio i komunistički, i projugoslovenski, i ratni i mirnodopski, i sve to radi samo da preživi - naglašava Antić.
    On kaže da je Milo Đukanović sada digao galamu zbog crkve na Rumiji i iz svih topova gađa po Srpskoj pravoslavnoj crkvi.
    - Narodu treba ne samo otvoreno reći i najdirektnije i najotvorenije odgovoriti na suštinsko pitanje: Ko je Crkvu u Crnoj Gori uvukao u politiku? To je učinio Đukanović. On je 1997. godine tražio podršku Mitropolita Amfilohija. Tada se nije bunio protiv Crkve - kaže Antić, i naglašava:
    - A onda je, kao što čini svaki diktator, širio probleme. Prvo ih je navodno imao u Hrvatskoj, pa su mu bili neprijatelji bivši rukovodioci u Crnoj Gori, onda ih je stvorio među generalima, pa je onda imao neprijatelje među dotadašnjim prijateljima Miloševićevog režima i samog Miloševića, pa kad su oni nestali, odjednom je umislio da mu je neprijatelj Zoran Đinđić. Tako je bilo dvije godine, pa se onda popustilo i stvorena državna zajednica kao nakazna tvorevina, ali se bar pominje Srbija, što je mala prednost u odnosu na ranije.
    - Konačno, sada Đukanović ima neprijatelje u trećini svog naroda koje smatra nekakvim došljacima i koje optužuje da su okupirali Crnu Goru 1918. godine - naglašava Antić.
    Mila Đukanovića i njegov režim, kako kaže Antić, boli to što "mi tražimo da kontrolišemo i ništa više od toga".

    N.P.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    GZP SE INTENZIVNO PRIPREMA ZA IZBORE
    Medojević: Očistićemo smetlište DPS-a


    Izvršni direktor Grupe za promjene Nebojša Medojević saopštio je juče da ta organizacija intenzivno radi na formiranju izbornih štabova, kako bi spremno počela kampanju za predstojeće parlamentarne izbore.
    "Razgovaramo sa penzionerima, predstavnicima seljaka, nezaposlenih, sindikata, grupama poput invalida koje se mogu smatrati ugroženim u Crnoj Gori", kazao je Medojević agenciji MINA.
    On je najavio razgovore i sa predstavnicima socijalnih grupa, kako bi zajedno pripremili program baziran na njihovim zahtjevima, ali i stavovima eksperata GZP-a.
    Medojević je ponovio da će predizborni program Grupe biti usmjeren ka socijalnim, a ne nacionalnim grupama. "Nećemo praviti ponude za nacionalne grupe, niti praviti ponudu za vjernike ove ili one crkve. Pravimo nešto novo".
    On je rekao da je ekspertski program GZP koji je ranije napravljen do detalja govori šta bi mijenjali u raznim oblastima društva, ali da se sada on mora preformulisati kako bi postao politička ponuda.
    "Napravili smo ekspertski program, ali ovo je sad politički i okrenut je ciljnim grupama koje treba da glasaju za nas", objasnio je Medojević.
    Medojević je rekao da će borba protiv organizovanog kriminala i čišćenje države od korumpiranih predstavnika dio programa koji će biti prioritetan.
    "Građanima ćemo ponuditi čišćenja smetlišta koje će ostati poslije vlasti Demokratske partije socijalista i Socijademokratske partije i nakon čega ćemo moći da stanemo na temelje moderne evropske pravne države koja će imati jaku socijalnu moć", tvrdi on.
    (MINA)

  15. #15
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    200
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znas li sto je izjavio danas?
    Kaze Don Milo da je "mafija bacila rukavicu u lice drzavi"- valjda su ova prethodna ubistva bila prijateljska ili mu se omaklo da kaze napokon iskreno-"ove smo predhodne pobili MI licno, a ovi su sad 'neki novi klinci'!


    "Djukanovic: Kriminal bacio rukavicu u lice drzavi

    Komentarisuci nedavno ubistvo visokog funkcionera policijskog Slavoljuba Sekica, crnogorski premijer Milo Djukanovic je danas u Niksiciu kazao da Crna Gora odavno ima problema sa neprofesionalizmom u raznim oblastima i da od crnogorske policije ocekuje da, u slucaju Scekic, pokaze da je sposobna da se nosi sa ovako teskim slucajevima.

    “Kriminal je ovim ubistvom otvoreno bacio rukavicu u lice crnogorskoj drzavi, i na nama je da, u skladu sa pravnim sistemom Crne Gore, pokusamo da im efikasno i profesionalno odgovorimo”, rekao je Djukanovic.

    “Ubistvo Slavoljuba Scekica je jos jedna potvrda da cemo i u radu nasih policijskih organa morati da ostvarimo siri nivo profesionalizma ukoliko zelimo da na pravi nacin odgovorimo na izazov koji nam je kriminal ucinio”, kazao je Djukanovic.

    On je odbacio optuzbe opozicije da je vlast u sprezi za kriminalnim krugovima, navodeci da na takve stavove gleda kao na neodgovorno i neproduktivno licitiranje. “I autori tih optuzbi svjesni su da optuzbe te vrste bez odgovarajucih dokaza ne pomazu mnogo ciljevima za koje se deklarativno zalazu”, kazao je Djukanovic."

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Odje treba jedna anestezija u vilicu i obje ruke na ranu zoru ... qq
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    845
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Odnos zvanicne Crne Gore prema njenim gradjanima u dijaspori

    Писмо „теразијског Црногорца”

    Забраном гласања грађанима Црне Горе који живе у Србији ова република се одриче трећине становништва

    Како сам више пута прошетао Теразијама, дозвољавам да ме назовете теразијским Црногорцем, ако сте то смислили да ме увредите. Промашили сте, јер се нимало не осећам увређеним. Али, ви сте показали какви сте. Надам се да ће моја „Политика”, коју редовно читам годинама, објавити ово моје писмо, јер бих и ја имао понешто да питам и да понешто кажем.

    Прво да укажем како нас из Црне Горе карактеришу црногорски првоборци за независну, самосталну, проевропску Црну Гору. Они нас у својим првоборачким новинама овако карактеришу: „црногорски одметници, домомрсци, плаћеници, превртљивци, отпадници, мутиводе, изроди, несоји, дволичњаци, троличњаци, поданици туђе отаџбине, издајници”. Даље кажу „широм Црне Горе тежи су нам и од Срба”. И даље: „Теразијски Црногорци пристају да буду Коштуничино крдо оваца и да ујаве у некадашњу отаџбину и гласају против ње”. Питам да ли је неко некада чуо и видео да је некаква званична политика једне државе овако окарактерисала једну трећину својих држављана, јер нас толико има у Србији. Е, јадна државо и јадна таква Црна Горо.

    У важећој Уставној повељи, као што се зна, предвиђено је да грађани друге државе имају сва права изузев изборног. То сада важи, без обзира на то да ли је тако било или није раније. То значи следеће: они црногорски држављани који сада у Србији немају елементарно грађанско право, јер им га је одузела, забранила, матична држава. Да ли може бити у независној, проевропској Црној Гори да једна група држављана узурпира власт и онемогући, забрани, једној трећини држављана те исте државе да гласају на референдуму када је реч о будућем статусу те Црне Горе. Ти анатемисани грађани треба да се обрате Међународном суду, или суду у Стразбуру и траже заштиту.

    Пре било каквог референдума потребно је да се између Србије и Црне Горе направи, дефинише, платформа, нова повеља, која би била усвојена у парламентима где би се потпуно јасно утврдило како ће се вршити подела, тако да народ буде потпуно упознат зашто треба да се изјашњава и да касније не би било трзавица око накнадних проблема. Тако, код нас се каже да је народ, човек, наше највеће благо и богатство. Било бо неправедно да сиромашној и малој Црној Гори остане у Србији једна трећина тог њеног блага. Мора да се утврди и тачно пропише шта ће бити са црногорским држављанима који се налазе у Србији ако Црна Гора постане независна. Хоће ли се они вратити у Црну Гору, или ће их преузети Србија и дати им своје држављанство.

    Петар Павловић,
    Београд

  18. #18
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    200
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monteboy
    Писмо „теразијског Црногорца”

    Забраном гласања грађанима Црне Горе који живе у Србији ова република се одриче трећине становништва

    Како сам више пута прошетао Теразијама, дозвољавам да ме назовете теразијским Црногорцем, ако сте то смислили да ме увредите. Промашили сте, јер се нимало не осећам увређеним. Али, ви сте показали какви сте. Надам се да ће моја „Политика”, коју редовно читам годинама, објавити ово моје писмо, јер бих и ја имао понешто да питам и да понешто кажем.

    Прво да укажем како нас из Црне Горе карактеришу црногорски првоборци за независну, самосталну, проевропску Црну Гору. Они нас у својим првоборачким новинама овако карактеришу: „црногорски одметници, домомрсци, плаћеници, превртљивци, отпадници, мутиводе, изроди, несоји, дволичњаци, троличњаци, поданици туђе отаџбине, издајници”. Даље кажу „широм Црне Горе тежи су нам и од Срба”. И даље: „Теразијски Црногорци пристају да буду Коштуничино крдо оваца и да ујаве у некадашњу отаџбину и гласају против ње”. Питам да ли је неко некада чуо и видео да је некаква званична политика једне државе овако окарактерисала једну трећину својих држављана, јер нас толико има у Србији. Е, јадна државо и јадна таква Црна Горо.

    У важећој Уставној повељи, као што се зна, предвиђено је да грађани друге државе имају сва права изузев изборног. То сада важи, без обзира на то да ли је тако било или није раније. То значи следеће: они црногорски држављани који сада у Србији немају елементарно грађанско право, јер им га је одузела, забранила, матична држава. Да ли може бити у независној, проевропској Црној Гори да једна група држављана узурпира власт и онемогући, забрани, једној трећини држављана те исте државе да гласају на референдуму када је реч о будућем статусу те Црне Горе. Ти анатемисани грађани треба да се обрате Међународном суду, или суду у Стразбуру и траже заштиту.

    Пре било каквог референдума потребно је да се између Србије и Црне Горе направи, дефинише, платформа, нова повеља, која би била усвојена у парламентима где би се потпуно јасно утврдило како ће се вршити подела, тако да народ буде потпуно упознат зашто треба да се изјашњава и да касније не би било трзавица око накнадних проблема. Тако, код нас се каже да је народ, човек, наше највеће благо и богатство. Било бо неправедно да сиромашној и малој Црној Гори остане у Србији једна трећина тог њеног блага. Мора да се утврди и тачно пропише шта ће бити са црногорским држављанима који се налазе у Србији ако Црна Гора постане независна. Хоће ли се они вратити у Црну Гору, или ће их преузети Србија и дати им своје држављанство.

    Петар Павловић,
    Београд
    Bice interesantno sta ce ova goveda iz EU da kazu u vezi ovoga.
    Ako Francuzi i Holandjani svi glasase na nedavnom Referendumu, zasto bi kod nas bilo drugacije.
    No znajuci njihovu dvolicnu politiku nista me ne bi zacudilo da naprave IZUZETAK.
    Zato je na nama da se za svoja prava izborimo, jer ako budemo uvijek nekoga cekali, bice i lele i kuku...

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    845
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Milatovic otkrio imena ubica Duska Jovanovica

    11. септембар 2005.


    ОЧИ У ОЧИ:

    ПРИЛОГ ИСТИНИ

    О УБИСТВУ ДУШКА ЈОВАНОВИЋА

    - Убице Душка Јовановића су: Иван Делић из Будве, Вук Вулевић из Берана, Армин Османагић из Бара и Дамир Мандић из Подгорице.

    - Ликвидацију организовала лажна Јовановићева супруга Славица Ражнатовић из Додоша код Подгорице, позната по конспиративном имену – ''ПОЛИЦИЈСКА ДРОЉА''!

    - Логистичку подршку су пружали: Виктор и Леон Дрешај, Мило Ђукановић, Љубо Биговић, Саша Борета, инспектори СДБ Душко Голубовић и Зоран Лазовић, Жељко Јочић.

    - Инспиратори и налогодавци државног тероризма: Мило Ђукановић, Филип Вујановић, Вук Бошковић, Вукашин Мараш, Милан Вујановић, Сретен Радоњић и други у псеудодржави и државној страви!

    - Убиство инспектора Славољуба Шћекића који је био на трагу убицама, инспираторима, налогодавцима и закључан Шћекићев сеф са доказима далеко од очију јавности.

    - Објављујем склопљен мозаик на основу извештаја мојих инсајдера из политичких, правосудних, полицијских и обавештајних структура, па нека политички криминалци и криминални политичари покушају мене да ликвидирају, уколико им то дозволим!

    Пише: ПЕТАР МИЛАТОВИЋ



    Беч, 11. септембар 2005.



    С обзиром да ми је принцип истине изнад сваког другог, одлучио сам да јавно проговорим о ономе о чему многи храбро ћуте!

    У Црној Гори је тренутно нерасветљено преко 30 политичких убистава, од којих су најпознатије ликвидације Душка Јовановића, уредника листа ''Дан'' и недавна ликвидација Славољуба Шћекића, високог полицијског инспектора који је био на трагу убицама и налогодавцима претходног политичког злочина! Овом приликом бацићу акценат на раније убиство Душка Јовановића које је у узрочној вези са овим најновијим убиством Славољуба Шћекића, мада није искључено да ускоро дође и до ликвидације Мића Орландића који је недавно дискретно опоменут да пази шта говори и ради. Узгред буди речено, под притиском јавности формирана је наводна ''Комисија за борбу против криминала'' коју, веровали или не, чине: Мило Ђукановић, председник владе; Драган Ђуровић, министар полиције; Миодраг Павличић, министар здравља, Жељко Штурановић, министар правде и Жарко Штурановић. За помоћника министра полиције Мића Орландића, човека који је на челу тимова за расветљавање убистава Јовановића и Шћекића, једноставно речено, није било места и имајући ово у виду оправдана је бојазан да у Црној Гори ускоро буде убијен и Мићо Орландић као незгодан сведок, што би, по опробаном бољшевичком маниру, био изговор за увођење репресије у Црној Гори над свима онима који се супротстављају малоумном сепаратизму црногорских обер-расиста!

    Душко Јовановић, главни и одговорни уредник листа ''Дан'', иначе оснивач и некадашњи власник медијске мреже у Црној Гори коју чине: лист ''Дан'', недељник ''Ревија Д'', ''Радио Д'' и ''Радио Д Плус'', убијен је 27. маја 2004. године у 23 часа и 50 минута испред редакције листа ''Дан'', у улици 13. јул. Притворен је Дамир Мандић коме се сада суди због убиства. Међутим, од тада до данас јавност је ускраћена за праву истину.

    Душко Јовановић: Најпознатија жртва савременог политичког терора у Европи!

    Права истина је да постоји жртва: Душко Јовановић, да постоје убице: Иван Делић, Вук Вулевић, Армин Османагић и Дамир Мандић, да постоје налогодавци: Мило Ђукановић, Филип Вујановић, Ранко Кривокапић, да постоји мрежа логистичке подршке коју чине: Виктор и Леон Дрешај, Љубо Биговић, Саша Борета, Душко Голубовић, Зоран Лазовић, Жељко Јочић, Вук Бошковић, Вукашин Мараш, Милан Вујановић, Сретен Радоњић и многи други, као што је истина да је најдиректнији помагач у извођењу ликвидације Душка Јовановића била његова лажна супруга Славица Ражнатовић, позната по конспиративном имену ''Полицијска дроља''!


    СУОЧИМО СЕ СА ЧИЊЕНИЦАМА!

    Кренимо редом!

    Душко Јовановић је убијен испред редакције листа ''Дан'' 27. маја 2004. године у 22 часа и 50 минута. На њега је пуцано из аутомобила са бројем регистрационих таблица Pg 347 77, чији је ранији власник био подгорички центар безбедности, што је признао лично Екрем Јасовић, шеф одсека за сузбијање кривичних дела у подгоричком Центру безбедности, а познато је да је то возило, заплењено од Фехима Качара, подгоричком центру безбедности, после целе рашомијаде, доделила црногорска царина! Дакле, Душко Јовановић је убијен из возила које претходно припадало подгоричком Центру безбедности! То је прва и необорива чињеница!

    Друга чињеница је да су се у возилу налазили: Иван Делић, Вук Вулевић, Армин Османагић и Дамир Мандић. Од свих њих осумњичен је само Дамир Мандић!

    Трећа чињеница је да је полиција блокирала само улицу 13. јул у којој се догодило ово гнусно политичко убиство и да је тек после 4 сата блокирала шири регион, што значи да је полиција омогућила бекство са места злочина убици (или убицама!) и његовим помагачима! Ову чињеницу не може нико да оспори!

    Четврта чињеница је да су логистичку подршку убицама пре, за време убиства и после, пружали браћа Виктор и Леон Дрешај, власници дискотеке ''Манија“ који су у то време у својој дискотеци седели заједно са Милом Ђукановићем, Љубом Биговићем из Бара, Сашом Борета из Будве, Батом Никочевићем, а два сата пре Јовановићевог убиства са њима су у друштву били још: Амир Османагић, Вук Вулевић, Дамир Мандић и Иван Делић, као и што је чињеница да је Мило Ђукановић, после телефонског позива у 22 часа и 58 минута, видно узрујан, бацио мобилни телефон на под и разбио га пред око 90 гостију дискотеке ''Манија“, као и што је чињеница да овај изузетно важан детаљ, супротно свим правосудним и полицијским правилима, дрско прећуткује државни тужилац Весна Меденица која, на тај начин, несмотрено открива најдиректнију спрегу између врха власти у Црној Гори и организованих злочина у квазидржави и државној страви!

    Пета чињеница је да се Дамир Мандић, пола сата после убиства Душка Јовановића, телефоном распитивао код Душана Распоповића о томе да ли је жртва преживела, а истовремено, да подсетим, шири регион, изузев улице 13. јул, полиција није блокирала наредна ни наредна три и по сата, што све упућује на логичан закључак о директној логистичкој подршци полиције убици, или убицама!

    Шеста чињеница је да је убиством Душка Јовановића прецизно координирала Славица Ражнатовић, Јовановићева лажна супруга. Наиме, Славица Ражнатовић, правница, рођена у селу Додоши код Подгорице, позната по конспиративном имену ''ПОЛИЦИЈСКА ДРОЉА'', била је законита супруга Саше Нешића, војног лица из Ниша, сада пензионера у Подгорици. Славица Ражнатовић је фалсификовала документацију и помоћу фалсификованих докумената успела је да склопи брак са Душком Јовановићем непосредно уочи његове ликвидације. Само четири дана после овог гнусног политичког убиства Славица Ражнатовић је преко свог адвоката Миливоја Мира Раичевића, бившег високог фунционера МУП-а Црне Горе, покушала да распрода Јовановићеву имовину, на брзину је нашла купце и припремила све административне и правне формалности унапред, али у последњем тренутку родбина покојног Душка Јовановића, упркос строгој конспирацији у тој криминалној трансакцији, успела је да стави административну забрану и сада родбина покојног Душка Јовановића води против Славице Ражнатовић, лажне супруге покојног Душка Јовановића, два судска процеса у Основном суду у Подгорици: један због двобрачности (бигамије) и други за утврђивање ништавности брака који је, да подсетим, склопљен са фалсификованом документацијом!

    Исто тако је чињеница да је 21 дан после убиства Душка Јовановића, позната ''полицијска дроља'' Славица Ражнатовић, лажна Јовановићева супруга, родила дете које данас носи презиме Јовановић, а истовремено законити Славичин супруг Саша Нешић, војни пензионер у Подгорици, слави рођендан сопственог детета које, какве ли ироније, сасвим невино данас још увек носи презиме невине жртве политичког злочина Душка Јовановића!

    Ово су чињенице које нико разуман не може да побије!



    Седма чињеница је да су у возилу, регистарских таблица Pg 347 77, које је некада било власништво Центра безбедности и из којег је убијен Душко Јовановић, пронађене две аутоматске пушке са бројевима: B-5842145 и B-51227, а то аутоматско оружје допремљено је из касарне ''Високо'' 1996. године.



    Осма чињеница је да је Дамир Мандић признао да је оружје и муницију добијао од МУП-а Црне Горе!



    Девета чињеница је да је Дамир Мандић, пре убиства Душка Јовановића, обилазио саучесника Вука Вулевића у спушком затвору заједно са високим инспектором Службе државне безбедности Душком Голубовићем и да је на портирници затвора у Спужу Дамир Мандић том приликом оставио своју легитимацију коју му је издала Служба државне безбедности!

    Десета чињеница је да је Вука Вулевића, после убиства Душка Јовановића, када је поново био ухапшен, пустио на своју руку на слободу лично начелник подгоричког Центра безбедности Милан Вујановић!

    Једанеста чињеница је Дамиру Мандићу поклоњен пиштољ ''Збројовка'' и уручен му оружни лист, што чак и слепац може да утврди увидом у одговарајућу документацију коју може слепоме да прочита и неко ко иоле види макар на једно око!

    Дванаеста чињеница је да је Дамира Мандића, који је био на издржавању вишемесечне казне у Спужу, по пресуди Суда у Котору, лично помиловао Мило Ђукановић на тај начин што је, уочи убиства Душка Јовановића, преко корумпираног правосуђа, утицао да се Мандићева временска казна преиначи у условну!

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    845
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Тринаеста чињеница је да је Дамира Мандића, после поновног хапшења после убиства Душка Јовановића, из спушког затвора до Вишег суда у Подгорици, где се наводно суди Мандићу због убиства Душка Јовановића, спроводио Брајушко Брајушковић против кога се воде три судска процеса у Основном и Вишем суду у Подгорици, од којих се један односи на Брајушковићево учешће у ранијем пребијању Душка Јовановића 2000. године у улазу зграде у којој је Јовановић живео, а која се налази у подгоричком насељу Забјело, а тај предмет је предат јавном тужиоцу Веселину Вучковићу!

    Четрнаеста чињеница је да су албанска браћа Виктор и Леон Дрешај, власници дискотеке ''Манија'', у којој је непосредно пре и за време убиства Душка Јовановића седео Мило Ђукановић, чланови организоване међународне криминалне мафије који учествују у лиферовању дроге из Албаније, Космета и Метохије у све европске и прекоморске земље, у лиферовању оружја, трговини људима, да су неколико пута хапшени и волшебно ослобађани, пружали директну логистичку подршку убицама у друштву са црногорским премијером Милом Ђукановићем!

    Петнаеста чињеница је да су непосредно уочи зликовачке ликвидације Душка Јовановића из затвора пуштени Вук Вулевић и Армин Османагић на основу интервенција Душка Голубовића, високог инспектора Службе државне безбедности, као и Зорана Лазовића, начелника Четврте управе Службе државне безбедности!

    Постоји још брдо чињеница пред којима истражни, правосудни, полицијски и безбедносни органи у Црној Гори нојевски завлаче главу у песак, недољиво подсећајући на оног малоумника који кад зажмури мисли да је цео свет око њега у тоталном мраку!

    Ово је, драги читаоци, само врх леденог брега спреге зликовачке спреге криминалних политичара и политичких криминалца у Црној Гори са најцрњим миљеом који се кривично-правно санкционише у свакој правној држави, али садашња Црна Гора је све друго само не правна, или реално говорећи, та псеудодржава није ништа друго до најгора државна страва!

    Да је ово истина потврђује и недавна ликвидација високог инспектора Славољуба Шћекића у подгоричком насељу Толоши само зато што је правдољубиви Шћекић, после свих сазнања до којих је дошао, намеравао да иза решетака стрпа све убице Душка Јовановића и налогодавце у наредних 48 часова, али мафиократија, што је еуфемизам за МИЛОКРАТИЈУ, била је бржа из заседе пред његовом породичном кућом у којој је часно живео овај слуга истине и правде!


    Заклела се земља рају да се тајне све дознају!

    Почивају у миру праведни Славољубе Шћекићу!

    Сама чињеница да је из новоформиране и изнуђене ''Комисије за борбу против криминала'', супротно свакој логици, изостављен Шћекићев шеф Мићо Орландић, као и да је претходно дискретно опоменут да пази шта говори и ради иако је баш он на челу тимова који истражују убиства Душка Јовановића и Славољуба Шћекића, као и да је Шћекићев сеф са доказима о резултатима инспекторских налаза још увек под велом тајне и далеко од очију јавности, довољно говори чак и лаицима, а камоли боље обавештенима!

    Сада се и не треба чудити што је ДПС својевремено био против тога да се у Скупштини СЦГ формира Анкетни одбор који би испитао околности и чињенице око политичког убиства Душка Јовановића.

    Међутим, нека се нико не чуди ако се ускоро, због свега овога и другога, на оптуженичкој клупи у Црној Гори ускоро нађу: Мило Ђукановић, председник владе Црне Горе, Филип Вујановић, председник Црне Горе, Ранко Кривокапић, председник Скупштине Црне Горе, Душко Марковић, шеф државне безбедности, Драган Ђуровић, министар црногорске полиције, Вук Бошковић, саветник председника Црне Горе, Вукашин Мараш, помоћник министра одбране СЦГ, Милан Вујановић, начелник подгоричког Центра безбедности, Драган Пајовић, управник затвора у Спужу, Сретен Радоњић, бивши начелник подгоричког Центра безбедности, Душан Голубовић, високи инспектор државне безбедности, Зоран Лазовић, начелник Четврте управе СДБ, Горан Жугић, саветник за безбедност Мила Ђукановића и многи други који нису у надлежности новинарског пера већ само и искључиво у надлежности полицијских и правосудних органа у правној држави!

    На крају, поштовани читаоци, до свих ових података сам дошао захваљујући мојим инсајдерима из свих структура политичког и државног живота Црне Горе који су ми, незадовољни катастрофалним стањем у Црној Гори, несебично ставили цео материјал на увид, знајући да се не плашим никакве земаљске силе сем Божје и знајући да ћу поступити у складу са својом савешћу и ја, разуме се, презентујем јавно све оно о чему многи храбро ћуте, а многи, руку на срце, не смеју да размишљају чак ни тајно!

    После примања комплетног материјала који дефинитивно разобличава криминалне политичаре и политичке криминалце, примио сам 65 претећих анонимних порука телефонским путем да ћу бити ликвиран уколико било шта јавно објавим, што је постигло обрнути ефекат код мене, јер ја сам се давно исписао из списка живих, решен да живим на бранику ИСТИНЕ и ПРАВДЕ, за разлику од ходајућих мртваца који народу у Црној Гори припремају грађански рат!

  21. #21
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    922
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Milatovic

    Шеста чињеница је да је убиством Душка Јовановића прецизно координирала Славица Ражнатовић, Јовановићева лажна супруга. Наиме, Славица Ражнатовић, правница, рођена у селу Додоши код Подгорице, позната по конспиративном имену ''ПОЛИЦИЈСКА ДРОЉА'', била је законита супруга Саше Нешића, војног лица из Ниша, сада пензионера у Подгорици. Славица Ражнатовић је фалсификовала документацију и помоћу фалсификованих докумената успела је да склопи брак са Душком Јовановићем непосредно уочи његове ликвидације.
    Interesantno.
    Nijesam znao da je supruga Duska Jovanovica namjestila da ga ubiju ?
    Da je nije Dusko varao i cinio preljubu ?

  22. #22
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Josh ne svice rujna zora

    A nekima je mrklo, prije svitanja,
    pomozi Boze da i nama svane,
    nijesmo rushili crkve, katedrale i dzamije ili mozda jesmo, pa placamo cijenu za grehove.


    Ako nam oni LETACHI ne pomognu molitvom, moze sve da ojde u chetiri lijepe materine.

    Drshte se junachki VOJVODE I SERDARI,
    podiga se jedan oblak gusti,
    Crnogorsku zemlju da opusti.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    11. септембар 2005 Објављујем склопљен мозаик на основу извештаја мојих инсајдера из политичких, правосудних, полицијских и обавештајних структура, па нека политички криминалци и криминални политичари покушају мене да ликвидирају, уколико им то дозволим!

    Пише: ПЕТАР МИЛАТОВИЋ

    Беч, 11. септембар 2005.
    E tako mi toga junaka koji se junaci po CG a zivi u Bec. To se zove herojstvo :lolblue:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    845
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Prvaci Sveta U Reformama

    BEOGRAD - Prema tradicionalnom istraživanju Svetske banke
    "Kako poslovati", koje utvrđuje brzinu reformi neophodnih
    za otpočinjanje posla u 154 zemlje sveta, Srbija i Crna Gora
    je označena kao država koja je izvršila najviše pozitivnih
    reformskih promena.Naša
    zemlja se tako našla prva na listi vodećih 12 zemalja u
    svetu, s obzirom da je ispunila čak osam do deset
    postavljenih kriterijuma važnih za sve potencijalne
    investitore. Među najznačajnijim navode se reforme u
    zakonodavstvu SCG, kojima je obuhvaćeno više oblasti, od
    sudstva do formiranja novih agencija za registraciju firmi.
    Kako navodi Svetska banka, "uspeh u reformama u SCG vidi se i
    u unapređenju preduzetništva" Uspeh reformi najbolje
    odslikava činjenica da je broj novoosnovanih firmi u
    Srbiji porastao za 42 odsto u odnosu na godinu ranije, kao i
    to da preduzetnici sada mogu da se registruju putem
    Interneta, pa je tako za početak posla potrebno samo 15 dana
    - kažu u Svetskoj banci. - Takođe, novi Zakon o radu Srbiji
    je doneo mnogo fleksibilnija pravila u toj oblasti.Ono što
    Srbiji i Crnoj Gori još preostaje u potpunom uređenju
    poslovnog ambijenta su zaštita investicija i carinska
    pravila.Među 12 najuspešnijih zemalja u sprovođenju
    reformi u prošloj godini, prema izveštaju Svetske banke,
    osim SCG nalaze se i Gruzija, Vijetnam, Slovačka, Nemačka,
    Egipat, Rumunija, Litvanija, Pakistan, Ruanda i Holandija.Interesantno
    je da Holandija, recimo, prema analizi Svetske banke još
    puno mora da poradi na uslovima za otpočinjanje posla,
    Zakonu o radu, uslovima kreditiranja privrede, zaštiti
    investicija i slično.G. B.VESNA KOSTIĆ: VELIKI NAPREDAKVesna
    Kostić, portparol kancelarije Svetske banke u Srbiji i
    Crnoj Gori, ovako je za "Novosti" prokomentarisala ovu rang
    listu:- Srbija do početka ove godine ostvarila veliki
    napredak u menjanju propisa i procedura koje se odnose na
    osnivanje i zatvaranje preduzeća. - Osim toga napravljen je
    i značajan napredak u zapošljavanju radnika. Zatim,
    sistematskim promenama poboljšana je naplata poreza, ali i
    značajno smanjeno vreme za osnivanje i zatvaranje
    preduzeća.Kostićeva napominje da je u prethodnom
    periodu Srbija bila jedna od najgore rangiranih zemalja
    potrebnih za ispunjenje nekog ugovora.Lj. T.REJTINGSRBIJA
    je po istraživanju Svetske banke iza sebe ostavila većinu
    zemalja u regionu. Iza nas su se plasirali: Bosna i
    Hercegovina, Rumunija, Makedonija, Bugarska... Primera
    radi, po istraživanju Svetske banke Hrvatska se nalazi na
    tek 118. m.
    Last edited by monteboy; 14-09-05 at 10:18.

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Svaka dobra vijest je za cestitku. Doduse odje ima itekako veze cinjenica da je nas polaz bio veoma nizak pa je bilo dovoljno donijet iole normalan zakon pa da po procentima to ispane veoma mnogo.

    Moramo sve pokusat da nacinimo veci napredak na tabelu koja pokazuje da smo na 92. mjesto po mogućnostima za pravljenje biznisa...


    IZVOR BBC NEWS:

    But while singled out as a leading reformer, Serbia and Montenegro - which is not an EU member - was ranked 92nd [od 155] in the World Bank's index of the easiest places to do business.

    Moj prevod:

    Dok je izopstena kao vodeci reformator, Srbija i Crna Gora - koja nije clan EU - je rankirana na 92-o mjesto (od 155) u indeks Svjetske Banke za zemlje dje je najlakse vodit biznis.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

Page 1 of 321 123451151101 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Bush ili Kerry!
    By Fabia_Elegance! in forum Politika generalno
    Replies: 73
    Last Post: 08-08-10, 22:21
  2. Junacke, ratnicke, istorijske, epske, ...
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 8
    Last Post: 05-11-06, 21:34
  3. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 12:20
  4. Crna Gora i Kosovo nezavisni za 18 mjeseci
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-04-05, 20:49
  5. Is Kosovo ready for independence?
    By scholar1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 01-12-04, 20:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •