Page 11 of 25 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 251 to 275 of 613

Thread: Zavjere [ moguće i nemoguće ]

  1. #251
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tacno ali ako vec kotistis mogucnostima onda moras u igru ubacit i to kolikonje nesto vjerovatno, e sad neko bi mogao rec da su sanse za postojanje globujucih vAgona toliko male da prestaju da budu bitne, dok bi neko drugi tu moga da uleti sa argumentom univerzum je toliko velik i beskonachan da globujuci vagoni moraju nedje postojat, u neku ruku ja vjerujem da globujuci vagoni postoje ali u galaksiji koja se nalazi samo u tvojoj glavi tj. Tvom mozgu sto opet moze da znachi da su galaksije ustvari mozdane celije (neko je okacio sliku na forum smijesne slike dje superklasteri izgledaju bukvalno kao celije u mozgu, mozda to ima nekog smisla), opet na sve ovo moze da se nadoveze ona izreka koliko ljudi toliko cudi ili ti koliko mozgova toliko galaksija :-)
    istrajan budi.

  2. #252
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1ucid View Post
    Tacno ali ako vec kotistis mogucnostima onda moras u igru ubacit i to kolikonje nesto vjerovatno, e sad neko bi mogao rec da su sanse za postojanje globujucih vAgona toliko male da prestaju da budu bitne, dok bi neko drugi tu moga da uleti sa argumentom univerzum je toliko velik i beskonachan da globujuci vagoni moraju nedje postojat, u neku ruku ja vjerujem da globujuci vagoni postoje ali u galaksiji koja se nalazi samo u tvojoj glavi tj. Tvom mozgu sto opet moze da znachi da su galaksije ustvari mozdane celije (neko je okacio sliku na forum smijesne slike dje superklasteri izgledaju bukvalno kao celije u mozgu, mozda to ima nekog smisla), opet na sve ovo moze da se nadoveze ona izreka koliko ljudi toliko cudi ili ti koliko mozgova toliko galaksija :-)
    U našem svemiru postoji oko 500 milijardi galaksija, predpostavlja se da samo u našoj galaksiji postoji više od 50 milijardi planeta (ne računajući satelite) mi smo u komšiluku do sada našli 6 planeta, koje možda podržavaju život po našim standardima
    Znači od 1700 planeta koje smo do sada otkrili 6 podržava život, sad izračunaj koliko može biti planeta koje poržavaju život od postojećih 50 milijardi+. I TO PRIČAM SAMO O NAŠOJ GALAKSIJI.

    Ako računamo sa odnosom koji vidimo (6 naseljivih od njih 1700) dobijamo skromnu cifru od 170 miliona+ naseljivih planeta SAMO U NAŠOJ GALAKSIJI (jednoj od 500 milijardi). I to ne računam satelite i pored toga što je i na njima moguć život, čak ih i u našem sistemu imamo nekoliko na kojima je život sasvim moguć

    NO, MOŽDA TI 1+1=2 NE IDE U GLAVU


    Ili možda vjeruješ da je ON napravio svemir samo za nas


    PS.
    I NISU "GLOBOJUĆI VAGONI" VEĆ "GLOBOJUĆI VOGONI"
    Last edited by Rakun; 18-11-14 at 03:04.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #253
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E sad bas trolujes maksimalno, kakav si ti vagon gOlubujuci

    poslato paunom
    istrajan budi.

  4. #254
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1ucid View Post
    E sad bas trolujes maksimalno, kakav si ti vagon gOlubujuci

    poslato paunom
    Nije VAgon vać VOGON. funestis će ti objasniti
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #255
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posla sam goluba I umjesto pisma sam za nega zakachio vagon da ga ponese u galsksiju kraba kolko god ti to smijesno zvuchalo, jer tamo je gravitacija totalno drugachija golub bez problema moze da nosi vagon vjerova ti ili ne, ima I bidona isto :-)

    poslato paukom
    istrajan budi.

  6. #256
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Ako je tacna teorija da je Svemir beskonacan, onda je i ova Rakunova prica o ljubicastim rupama i ostalim budalastinama tacna 100%, osim dijela da je tvrdonijum najtvrdji element.
    Forever young, i want to be forever young

  7. #257
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  8. #258
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    istrajan budi.

  9. #259
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Naravno da imam:

    U središtu galaksije xy paralelnog svemira xyz postoji ljubičasta rupa u čijem centru se nalazi element tvrdonijum koji je 56x tvrđi od neutroniuma, ali problem je taj što se pri prenošenju u našu dimenziju tvrdonijum raspada pri kontaktu sa tamnom materijom pa ga vanzemaljci zvani Globujući Vogoni(daleki rođaci običnih Vogona sa kojima dijele ljubav prema rakovima) prenose u našu dimenziju u tečnosti koja se dobija destilovanjem paučine jodnonogih paukova koji žive u Nebuli zvanoj Rakunovo oko.

    Možda sam u pravu

    Ponekad te precjenim - možda što si ljevičar.

    U opšte, neznam dali da ti odgovorim ili dali da ti neodgovorim. Ne znanje me muči oko tvrdine nutrina.

    Za neke je gotovo istovjetna stvar dripačko ponašanje i ironija.
    Last edited by gaul; 18-11-14 at 13:57.

  10. #260
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mit ili istina?

    * Moglijevi dvojnici
    Dječak Mogli iz Kiplingovog romana "Knjiga o žungli" imao je u stvarnosti svoje dvojnike. Prema jednom izvještaju iz 1344. godine u šumama njemačkog grada Hesena otkriveno je divlje dijete-vuk, a 350 godina kasnije, 1694. godine, u Litvaniji, pronađeno je divlje dijete-medvjed! Divlja djevojčica koja je 1731. godine otkrivena u Francuskoj bila je odjevena u životinjsku kožu, pila je krv kunića, hranila se pticama, žabama i sirovom ribom!

    * Zelena đeca
    Pred kraj 19. veka u blizini španskog sela Bangoca, nedaleko od Barselone, seljani su našli dvoje nage gluve divlje djece. Radilo se, po svoj prilici o bratu i sestri, ali ono što je predstavljalo pravo čudo i o čemu se u Španiji dugo raspravljalo, jeste neobična pigmentacija njihove kože. Djeca su, naime, bila - potpuno zelena!
    Ta đeca su bila izuzetno inteligentna i navodno su mogla čitati misli, brat je bio bolešljiv pa je brzo umro od bolesti, dok je njegova sestra je poživjela još pet godina. Iako je za života naučila pedesetak španskih riječi, i uveliko se navikla na prisustvo ljudi, nikada nije objasnila odakle je sa svojim bratom stigla i ko su bili njihovi roditelji. Misterija je ostala neriješena.

    * Psi kao roditelji
    Svjetske su agencije posljednjih decenija javljale o otkriću više slučajeva teške zapuštenosti male đece, koju su, umjesto roditelja, nerijetko odgajali psi! Tako su se u Mađarskoj, o četvrtogodišnjem Bertiju brinula dva snažna i plemenita ovčara, a četvrtogodišnji Werner Horst iz Metmana kod Dusseldorfa (Njemačka), našao je majčinsku ljubav ovčarske kuje "Astre".
    Dječaci su spavali zajedno sa psima, hranili se sirovom hranom i rasli s njihovim mladuncima!

    * Ljudi - hijene
    Početkom 1988. godine u zabačenom afričkom kraju Ratau, u jedva dostupnoj džungli Malija, pronađeni su pripadnici jednog plemena koje je svjetska štampa s pravom nazvala "ljudima - hijenama"!
    Prema mišljenju vođe medicinske ekspedicije profesora Davida Klugenstrema iz SAD, pripadnici otkrivenog plemena kao da imaju drugačije hemijske, imunološke i metaboličke procese, jer se, izmedu ostalog, hrane i mesom crkotina, ali bez ikakvih zdravstvenih posljedica. Ono sto je u svemu najčudnije, divljaci iz Rataua zive u "Čoporu", poput pravih hijena, a noću, kada love, ispuštaju gotovo iste krikove kao i - hijene!

    * Brižna medvjedica
    Događaj se odigrao u Iranu u ljeto 2001. godine i zabilježila ga je gotovo sva svjetska štampa. Beba od 15 mjeseci pronađena je nakon što je puna tri dana boravila u medvjeđem brlogu, hraneći se mlijekom medvjedice. Roditelji bebe, inače pripadnici nomadskog naroda u sjevernom Iranu, vratili su se u svoj šator s rada u polju i shvatili da im je dijete nestalo.
    Tri dana kasnije u medvjeđem brlogu, desetak kilometara od nomadskog naselja pronađeno je dijete koje je preživjelo najvjerovatnije zahvaljujući tome što ga je dojila medvjedica. Na ljekarskom pregledu utvrđeno je da je zdravstveno stanje bebe potpuno normalno!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  11. #261
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ili, da, pojedini naučnici smatraju da su otisci dinosaurusa i čovjeka pronađeni na istoj stijeni, što ujedno govori da su živjeli u isto vrijeme???

    Aktuelne naučne teorije nas uče da su dinosaurusi izumrli prije 65 miliona godina i da nikada čovjek nije vidio živog dinosaurusa... međutim, pojavili su se dokazi da su živjeli u isto vrijeme! Naime, u koritu rijeke u Teksasu su nakon jedne poplave pronađeni otisci čovjeka i dinosaurusa na istoj stijeni što "govori" mnogo toga...

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  12. #262
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Teoriju zavjere stvraju ljudi koji malo ili nista ne znaju u oblasti oko koje se teorija odnosi.

    Ja mislim da tamo gdje se siromasno zivi,gdje su stalni ratovi i problemi ljudi stvaraju teorije zavjere,jer im se mozak odlucuje za laksu varijantu.On odbacuje da nauci sve o vremenu,klimi,politici it to je tesko ,a lakse je reci to je HARP,masoni itd. To je sustina.
    Tako je slicno i za sujevjerje i sudbinu,kada sve ide kako treba, ubijedjeni smo da smo prvenstveno sami za to zasluzni. Medjutim, ako nije sve onako kako smo planirali, okrecemo se vjerovanju da je neko drugi kriv za sve - ljudi oko nas, visa sila, sudbina,magija...To su odbranbeni mehanizmi(poznato u psihologiji).

  13. #263
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    zaovcic Samo da ti kazem da vecinu teorija zavjera stvaraju Amerkanci...
    Forever young, i want to be forever young

  14. #264
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Mit ili istina?

    * Moglijevi dvojnici
    Dječak Mogli iz Kiplingovog romana "Knjiga o žungli" imao je u stvarnosti svoje dvojnike. Prema jednom izvještaju iz 1344. godine u šumama njemačkog grada Hesena otkriveno je divlje dijete-vuk, a 350 godina kasnije, 1694. godine, u Litvaniji, pronađeno je divlje dijete-medvjed! Divlja djevojčica koja je 1731. godine otkrivena u Francuskoj bila je odjevena u životinjsku kožu, pila je krv kunića, hranila se pticama, žabama i sirovom ribom!

    * Zelena đeca
    Pred kraj 19. veka u blizini španskog sela Bangoca, nedaleko od Barselone, seljani su našli dvoje nage gluve divlje djece. Radilo se, po svoj prilici o bratu i sestri, ali ono što je predstavljalo pravo čudo i o čemu se u Španiji dugo raspravljalo, jeste neobična pigmentacija njihove kože. Djeca su, naime, bila - potpuno zelena!
    Ta đeca su bila izuzetno inteligentna i navodno su mogla čitati misli, brat je bio bolešljiv pa je brzo umro od bolesti, dok je njegova sestra je poživjela još pet godina. Iako je za života naučila pedesetak španskih riječi, i uveliko se navikla na prisustvo ljudi, nikada nije objasnila odakle je sa svojim bratom stigla i ko su bili njihovi roditelji. Misterija je ostala neriješena.

    * Psi kao roditelji
    Svjetske su agencije posljednjih decenija javljale o otkriću više slučajeva teške zapuštenosti male đece, koju su, umjesto roditelja, nerijetko odgajali psi! Tako su se u Mađarskoj, o četvrtogodišnjem Bertiju brinula dva snažna i plemenita ovčara, a četvrtogodišnji Werner Horst iz Metmana kod Dusseldorfa (Njemačka), našao je majčinsku ljubav ovčarske kuje "Astre".
    Dječaci su spavali zajedno sa psima, hranili se sirovom hranom i rasli s njihovim mladuncima!

    * Ljudi - hijene
    Početkom 1988. godine u zabačenom afričkom kraju Ratau, u jedva dostupnoj džungli Malija, pronađeni su pripadnici jednog plemena koje je svjetska štampa s pravom nazvala "ljudima - hijenama"!
    Prema mišljenju vođe medicinske ekspedicije profesora Davida Klugenstrema iz SAD, pripadnici otkrivenog plemena kao da imaju drugačije hemijske, imunološke i metaboličke procese, jer se, izmedu ostalog, hrane i mesom crkotina, ali bez ikakvih zdravstvenih posljedica. Ono sto je u svemu najčudnije, divljaci iz Rataua zive u "Čoporu", poput pravih hijena, a noću, kada love, ispuštaju gotovo iste krikove kao i - hijene!

    * Brižna medvjedica
    Događaj se odigrao u Iranu u ljeto 2001. godine i zabilježila ga je gotovo sva svjetska štampa. Beba od 15 mjeseci pronađena je nakon što je puna tri dana boravila u medvjeđem brlogu, hraneći se mlijekom medvjedice. Roditelji bebe, inače pripadnici nomadskog naroda u sjevernom Iranu, vratili su se u svoj šator s rada u polju i shvatili da im je dijete nestalo.
    Tri dana kasnije u medvjeđem brlogu, desetak kilometara od nomadskog naselja pronađeno je dijete koje je preživjelo najvjerovatnije zahvaljujući tome što ga je dojila medvjedica. Na ljekarskom pregledu utvrđeno je da je zdravstveno stanje bebe potpuno normalno!
    Dokumentovana istina osim tih "ljudi hijena" i te zelene djece
    Životinje po nekad znaju da se brinu o mladuncima drugih vrsta (moguće zbog gubitka svog mladunčeta - ko zna ).

    Poznat je onaj slučaj u Indiji kada su našli dijete koje su odgajili vukovi, ironija je da se dijete u civilizaciji razboljelo i umrlo

    Gorila spašava dijete
    Last edited by Rakun; 18-11-14 at 16:28.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #265
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Za neke je gotovo istovjetna stvar dripačko ponašanje i ironija.
    Ja sam bio ozbiljan, a to što sam se poslužio stilom Vodiča je zaslužna moja ljubav prema tom djelu.
    Mogućnost za scenario napisan kao replika funestisu na njegovu tvrdnju da ne može postojati tvrđi elelment od "neutronijuma" jeste nepojmljivo mala ali jeste mogućnost.

    Prema tome moja tvrdnja da NE ZNAMO stoji postojano kano klisurine


    Nego mi se funestis naljutio misleći da ga kako reče "zajebavam" dok sam ja bio potpuno ozbiljan i napisao neke stvari za koje naučnici kažu da su moguće(i ako sam napisao u Adamsovom stilu).
    Ne znam da li se funestis naljutio zato što sam oskrnavio jedno od najvećih knjiženih dijela ili zbog teorija ali ne reče da je NEMOGUĆE. Što se imena elementa tiče ( tvrdonijum ) otkriveni elementi ne dolaze sa neonskim natpisom već im ljudi daju imena. Ja sam hipotetičkom elementu dao ime "tvrdonijum", a onaj koji ga u dalekoj budućnoti eventulno bude otkrio imaće čast da mu da pravo ime
    Quote Originally Posted by 1ucid View Post
    Fakat.
    Ne znam da li i je veća želja ili strah da se jednog dana pojave.
    Između nas i nekih drugih sisara je minorna razlika pa ih ubijamo iz zabave, koristimo za edicinske eksperimente, testiramo kozmetičke hemijske proizvode na njima i ne brinemo se mnogo ako ih udarimo kolima ili iskasapimo elisom čamca.
    Ako na nas naleti neka rasa naprednija od naše pitanje je da li ćemo za njih biti ono što su za nas šimpanze ili ono što su za nas miševi
    Last edited by Rakun; 19-11-14 at 16:27.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #266
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jalcin Jaman, noćni čuvar u Turskoj, snimio je i dokumentovao niz NLO viđenja. Ona su počela 2007. godine i događala se između maja i septembra 2008. godine, uglavnom kada je bio mrak (između 8 uveče i 5 ujutru), postoje i neki snimci napravljeni u zoru, nad vodenom površinom...

    Jalcin je 2009. godine uspio da snimi jasnije fotografije kada se viđenje ponovilo nad Mramornim morem blizu Istanbula.

    Snimci su detaljno analizirani od strane TUBİTAK – Naučno-tehnološkog istraživačkog odbora Turske, Svemirskog centra Sirijus, Istanbulskog univerziteta – Odjeljenja za astronomiju i fiziku, Nacionalne opservatorije Tulitak i dr Rodžera Lera i svi su došli do zaključka da su NLO viđenja stvarna i da snimci jasno pokazuju vanzemaljce u NLO-u.

    Procjenite sami je li snimak autentičan...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  17. #267
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a ovo je sigurno neka gradjevina na neko ostrvce a od magle se ne vidi nego se samo vidi svjetlost na toj gradjevini, znaci pff.
    istrajan budi.

  18. #268
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Klasična "nemoguća" teorija zavijere:

    Glenn Tomas (portparol SZO i učestvovao je u istragama koje su rasvjetljavale kontraverzne eksperimente sa virusuom ebole u laboratoriji biološkog oružja u bolnici Kenema) je bio u avionu Boing 777 Malaysia Airlines-a srušenom na granici između Ukrajine i Rusije.....

    OTKRIVENO: George Soroš srušio avion kako bi ubio zaposlenika WHO koji zna istinu o virusu koji je trebao poubijati milijune?!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  19. #269
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ta zavjera je definitivno nemoguća. Da ne ulazim u analizu nonsensa vezanog za virus itd. jer nemam dva dana. Koncentrisao bih se samo na ideju da Soroš ima nekakve veze sa time.
    Niko ne postavlja pitanje odakle su priče o Sorošu potekle. A potekle su od američkih konzervativaca čija agenda je bila da šire laži o uticajnim liberalima koji otvoreno govore protiv sistema koji najviše odgovora Republikancima i da promovišu Republikance. Isto kao i preglupa priča o vakcinama, teorije zavjere vezane za Soroša nisu nikakva tajna za one koje zanima da saznaju odakle te priče potiču. Taj čovjek nema nikakve veze sa zlodjelima koje mu se pripisuju. Najveća tragedija je što je propaganda Republikanaca toliko efikasna, uspjeli su da je plasiraju čitavom svijetu. Iako je veoma mali broj ljudi svjestan ko su Koch braća i šta oni rade, svi znaju ko je Soroš i šta on navodno radi. To nažalost stvara lošu sliku o inteligenciji teoretičara zavjere jer, ironično, nisu primijetili da su dio prave zavjere, prihvatajući imaginaru koja im je servirana na tanjiru
    Last edited by Capitalist; 18-11-14 at 20:47.
    I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.

  20. #270
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako je to medijski rat (i) izvan njihove prćije, usmjeren ka rješavanju njihovih unutrašnjih problema pa i da razumijem. Ali, da se taj trend nastavi izvan sfere njihovog interesa, osim u domenu zajedničkog interesa i udruživanja, kada je to i neophodno da čine pored mnogo jačih suparnika sa prirodno sukobljenim interesima... to bi već značilo dosta poznate politike dissolve/coagulate, iliti, laički rečeno - "svađajmo se da bi vladali"... "ti ruši, ja ću da gradim"... ali to nije slučaj. Jer se jedna strana itekako drži po strani javnosti, a u njihove tokove novca (ako oni tako hoće) je skoro nemoguće imati uvid! Što ih zasigurno ne čini neprijateljima u ovoj priči, već se zasigurno, neko treći (a to nije JAMERIKA) interesuje za ono što bilo ko, i bolo šta od njih čini na ovome nam kontinentu...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  21. #271
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Jedna od klasično glupih teorija zavjere je da su piramide napravljene na neki misteriozni način.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #272
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Isto što i viseći kovčezi naroda "Bo"... i još gomilu "prostih-zahtjevnih" poduhvata nekadašnjih naroda i civilizacija...

    Prosto, što više "misterija" leži u prošlosti - to je manje masovne pažnje usmjereno na današnjicu. Istorija je već uvelike postala "panem et circenses".
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  23. #273
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Doduše ima nekoliko misterija vezanih za stvari koje su pravljene u dalekoj prošlosti. Poput najpoznatije kristalne lobanje (ima ih nekoliko ali je samo jedna poznata), kamenih kugli sa Kostarike (idealne lopte), Bagdadske baterije itd...
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #274
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default



    Koji razlog Saudijci imaju da finansiraju teroristički napad na jednog od najvećih saveznika? Zašto američke obavještajne agencije i američka vlada, ako znaju da neoborivi dokazi o njihovoj umješanosti postoje, i dalje nastavljaju sa politikom "rata protiv terorizma" koja je uslijedila nakon napada 11-og septembra? Zašto su i dalje saveznici? Ko je sve umiješan?
    Većina teorija vezanih za napad na Svjetski Trgovinski Centar nema smisla. Otmičari zaista postoje, avioni su zaista udarili u zgrade i nije bilo potrebe da se postavi eksploziv koji bi ih porušio. To su pretjerane izmišljotine koje padaju u vodu poslije najosnovnije analize. Zavjere su stvari koje se odvijaju u pozadini. Nema potrebe da se rizikuje razotkrivanje istine aktivnostima koje bi svaki laik sa pristupom internetu mogao da uoči. Na te ideje možete da zaboravite. Zar zaista mislite da zavjerenici mogu da budu toliko inteligentni da organizuju takav napad a u isto vrijeme toliko glupi da svuda ostave dokaze da se radi o zavjeri? Budite realni. Sa druge strane, nema ništa loše u postavljanju pitanja o tome ko je napade naredio, finansirao i zašto. U prisustvu sumnji a u nedostatku konkretnih dokaza, mora da se postavi pitanje qui bono.
    I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.

  25. #275
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ako želite jednu dobru zavijeru evo jedne stare svega nekoliko dana.




    Misteriozna eksplozija vidljiva kroz oblake pokraj Moskve u Rusiji.

    Zvanično Ruske vlasti tvrde da se radi o eksploziji bolida, međutim postoji kontroverzan snimak koji pokazuje da se eksplozija dogodila na zemlji tako da postoje opravdane sumlje da se nešto važno zataškava, možda nesreća u nekom vojnom postrojenju ili civilnoj fabrici? Jaka svijetlost u oblacima je u stvari samo odraz iz eksplozije na Zemlji.


Page 11 of 25 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Misterije svijeta i zavjere
    By _HokutoNoKen_ in forum Religija i filozofija
    Replies: 22
    Last Post: 26-07-15, 16:14
  2. excel je nemoguć. hitno mi treba pomoć
    By Koma[MFHN] in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 28-06-13, 07:43
  3. Replies: 16
    Last Post: 20-03-08, 12:07
  4. LOOK na nemoguće ili pak moguće...Hm
    By makica-pakica in forum Sve i svašta
    Replies: 0
    Last Post: 29-11-07, 06:25
  5. Teorija zavjere u literaturi
    By duschmann in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 6
    Last Post: 08-05-05, 21:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •