Page 21 of 25 FirstFirst ... 11171819202122232425 LastLast
Results 501 to 525 of 613

Thread: Zavjere [ moguće i nemoguće ]

  1. #501
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Da, to nisam htjeo da stavim da koga ne uvrijedim al kad pomenu. Vecina njih misli da su mudraci/genijalci jer ih niko ne razumije, sto mi je jako zabavno . Ali u sustini se radi o obicnim razmisljanjima, al nemam srca im reci. Ovo nisu orginalno moja zapazanja ali se poklapaju sa mojim. A sa druge strane mnogi misle da su introverti trolovi jer su tesko razumljivi. Da se razumijemo govorim o izrazenim introvertima. Procenat genijalaca nije veci medju introvertims nego medju extravertima.
    Inicijalni post o trolovanju je funestis uputio spongebobu. Ne postoji nista nerazumljivo u njegovom izlaganju iako on konstanto pokusava na taj nacin da se odbrani svaki put kad lupi nesto. Nema prostije odbrane od kritike nego optuzit kriticara da ne razumije receno. Ali mislim da je svako u stanju da vidi da su misli poput "Zemlja je stara 6000 godina" i "muskarci imaju manje rebara od zena zbog Adama i Eve" izuzetno prosto izrazene misli koje su dokazano pogresne. Sto znaci da ili se radi o trolu ili o covjeku koji ne zna nista a misli da zna. A mislim da je jasno da nije trol.
    Last edited by VanjaTheMan; 17-09-15 at 22:02.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  2. #502
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Ne dijelim mišljenje, većina introvernih osoba je nesigurno u sebe i zbog toga nema rezultate, dok su glupi ljudi prilično samopouzdani i društvo ih kasnije karakteriše kao uspješne.
    Ja sam primijetio da su ekstraverti nesigurniji jer konstantno traze validaciju drustva za sve sto urade. Mozda imaju prednost jer ih je vise pa se lakse sporazumijevaju i pruzaju tu validaciju jedni drugima. Trebalo bi da se otvori tema o psihologiji. Mozda cak i poseban podforum.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  3. #503
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Nisam ja to radi tebe izgoglao nego radi sebe. Ja provjeravam skoro sve informacije do (ako mogu) njihovog izvora da provjerim vjerodostojnost tih informacija. Zato mi je trebalo. Članak je zanimljiv ali i čudan stoga nikad nije zgorega provjeriti informaciju. Ja ne uzimam ništa zdravo za gotovo nego sve provjeravam (ako mogu).
    Nisam ja ni rekao da si googlao zbog mene! Čitaj napisano! Znači googlao si? To samo pokazuje da je tvoje znanje prepisivanje tog izguglanog, upravo kako su neki forumaši ranije (na ja) i govorili. Pitanje je šta od tog izguglanog ostaje, da me ne shvatiš pogrešno, ja bih volio da ostane dosta, a da li je tako?

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Funestis sa nekim ne možeš da se raspravljaš, samo pusti...
    Ajme novu teoriju, recimo sve je ovo Matrix, kompjutorska simulacija i to zna određen broj ljudi
    Kakva rasprava, vidiš Bugi da lijepo razgovaramo? Pominjemo raznorazne teorije zavjere, smislene i besmislene, slično ovome što ti radiš, zar ne?

    Uz vrlo sporadično zaobilaženje postavljenih pitanja i probiravanje onih na koje se hoće/može odgovoriti, uglavnom kad to niko realno i ne traži. Već se vještački simulira poželjna situacija i "navodi voda" na traženu stranu. Primjer: Tri puta napisano: "na mjesecu nema nafte" u tri različita posta, sa nezaobilaznim pratećim pulenima i njihovim komentarima, što se na kraju uobličava u svojevrsno izlaganje, koje da opet ponovim, niko nije zapravo ni tražio, nit je bilo bitno.

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Obrati pažnju na "trolove" jer sam ovdje viđao mnoge koji su u suštini izraženi introverti, a oni često izbace previše "prerađena" razmišljanja. Potrebno je malo pažnje da bi raščivijao šta su ispričali. Najčešće je to nešto sasvim obično, što se može jednom prostom rečenicom napisati. Trol podrazumjeva obavezno lošu namjeru, a introvert ne. Često jako sliče i zato ih brkamo. Znam da je dosadno lomiti glavu oko razmišljanja introverta ali tu i tamo se nađe poneki vrijedan potrošenog vremena.
    Niko ipak ne objasni šta je to trol i šta je trolovanje, djelimično je ovo i traženo. Makar eto saznasmo da je trol s lošim namjerama. Ovo drugo, dal će vrijeme pokazati ili da ulazimo u tu priču?

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Teorija kompjuterske simulacije je veoma interesantna ako ništa zbog toga da se moze dokazati ukoliko se pronadje "napajanje" izvor energije. Dosta priznatih teoreticara se okreće ka tome.

    P.S. Ignorišite trola, osobe koje vjeruju u divlje teorije zavjere su obično izmezumljene teškim psihozama.

    Teoretičari zavjere su, po mom mišljenju, ljudi koji ne mogu da se dokažu i istaknu u drugim poljima pa se okrenu onom gdje ima najmanje konkurencije a najviše prostora za laži i manipulaciju.

    P.P.S. Ali da optužuje Funestisa za neznanje - LOL.
    Kompjutersku simulaciju je neko prvo trebao valjda zamisliti, pa tek onda svojim kapacitetima i mogućnostima realizovati. Dovoljno da se ista već uklapa u neke ranije pominjane koncepte.
    Kako identifikovati trola, ako ne objasniste ko je ili što je to, opet, traženo je to objašnjenje. Zar nema dovoljno dobre volje?
    Teoretičari zavjere ne moraju biti ovako opisani ljudi, naprotiv, moguće je da tu ima vrlo inteligentnih ljudi koji su profesionalno obezbijeđeni i uz neku satisfakciju se bave teorijama zavjera, npr. novac, hobi i sl. isti mogu biti slikari, novinari, bilo ko ko ima vremena za takav sport. Nema konkretnog pravila. Naravno ne kritikujem ti mišljenje, daleko od toga, samo navodim moguću suprotnu varijantu.
    U ovom poslednjem nešto kao aludiraš na nekog, ali nemaš hrabrosti napisati konkretno? Nije grijeh ukazati čovjeku na greške, grijeh je kriti ih od njega.
    Svati kako te volja.

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Dosta introvernih ljudi su u biti genijalci sa problemom socijalnog uklapanja.
    Ne mora da znači. Introvertni ljudi znaju biti i vrlo zanimljivi, samim tim i omiljeni u društvu. Ukoliko se poklopi da su inteligentniji efektat je potpuniji. Introverzne osobe su većinom svestranije, čak i široko obrazovane. Istina upravo ovo poslednje može im biti svojevrsni problem, definisanja fokusa, centra pažnje i sl. Otuda i dolazi moguće ovo što opisuješ gore kao "neiskazanost", ako te dobro razumjeh, do sad.

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Da, to nisam htjeo da stavim da koga ne uvrijedim al kad pomenu. Vecina njih misli da su mudraci/genijalci jer ih niko ne razumije, sto mi je jako zabavno . Ali u sustini se radi o obicnim razmisljanjima, al nemam srca im reci. Ovo nisu orginalno moja zapazanja ali se poklapaju sa mojim. A sa druge strane mnogi misle da su introverti trolovi jer su tesko razumljivi. Da se razumijemo govorim o izrazenim introvertima. Procenat genijalaca nije veci medju introvertims nego medju extravertima.
    Najlakše je vrijeđati nekog. Eno vidite Vanjičicu, sve je jasno. Idealan primjer.

    Nego, živjeti "ne shvaćen", "odbačen", "van svijeta" je htjeli ili ne vrlo popularan sport. Čak i vrlo društvene osobe i neke marke u društvu su zapravo vrlo izolovane ponekad. Nije lijepo "nemati srca" za pomoć nekom u ovakvom položaju. Treba nać načina, ali pravilnog načina za prići svakome i to bi bio pravi izazov. Nema većeg zadovoljsta od pomoći nekom. Mnogi mudraci, sa koje god strane obrnete, govore upravo o ovome, pomoći drugome. Izbjegavanje ovakve pomoći je očigledno priznavanje svoje nesavršenosti i ili nesposobnosti, moguće i straha od neuspjeha. Konačno, mislim da vrijedi pokušati, ako se ne uspije, onda nismo to uradili na pravi način, treba pronaći bolji, savršeniji metod i u pravoj prilici, znači ne nametljivo, pokušati ponovo. Odustajanje je priznavanje sopstvene nemoći.
    Ceasar-e mislim da si prvi koji je za nečija razmišljanja konstatovao da originalno nisu njegova, ali da se poklapaju, bez obzira na procente. Ovo ne viđeh kod drugih, kojima je ja pa ja, svaka prva, pošto druge nemaju.

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Ne dijelim mišljenje, većina introvernih osoba je nesigurno u sebe i zbog toga nema rezultate, dok su glupi ljudi prilično samopouzdani i društvo ih kasnije karakteriše kao uspješne.
    Vidiš, ja ne dijelim tvoje mišljenje, jer ove osobe koje pominješ su može se reć "blago rasijane" ali rezultati su kod njih, makar nekih, vrlo očigledni. Maloprije pisah detaljnije da ne ponavljam sad opet.

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Inicijalni post o trolovanju je funestis uputio spongebobu. Ne postoji nista nerazumljivo u njegovom izlaganju iako on konstanto pokusava na taj nacin da se odbrani svaki put kad lupi nesto. Nema prostije odbrane od kritike nego optuzit kriticara da ne razumije receno. Ali mislim da je svako u stanju da vidi da su misli poput "Zemlja je stara 6000 godina" i "muskarci imaju manje rebara od zena zbog Adama i Eve" izuzetno prosto izrazene misli koje su dokazano pogresne. Sto znaci da ili se radi o trolu ili o covjeku koji ne zna nista a misli da zna. A mislim da je jasno da nije trol.
    Ima neka pjesma sa nekim tekstom: "ti živiš u oblacima...", tako da ove tvoje tvrdnje s početka veze nemaju sa životom. Funestis je trolovanje pomenu prvi put u skorašnjem pisanju u odgovoru na lepetančev post. Dal ima izgleda da ikad naučiš da čitaš, napisano? Znamo da za nacrtano nisi sposoban. I opet, kakve veze tvoji primjeri imaju sa ovom pričom, jel to neki truli ad hominem, čak i da jeste, baš me nasjekira. I opet se pominje trol, a nismo definisali šta je to, onako konkretnije narodski, jer traženo je, samo zato. Neđe čuh od nekog, kome vjerujem, da ljudi uglavnom optužuju druge u velikoj većini slučajeva upravo za ono što sami rade, ima čak i nekih fraza u tom smislu, da ih ne ponavljam.

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Nisam rekao da su glupi vec da to sto kazu ne treba obavezno poistovjecivati sa genijalnoscu jer se uglavnom radi o sasvim obicnim i normalnim razmisljanjima.
    Tja, šta ovđe reći, bez da je genijalnost sadržana upravo u jednostavnim i najjednostavnijim stvarima. Dovoljno?
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  4. #504
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Opet nista konkretno nisi rekao. Samo baljezgas i balavis po temi u nadi da cu da te pustim i da zaboravim. Idemo jos jednom:

    Dakle nisi odgovorio zasto si rekao da je evidentno. Nisi odgovorio zasto si rekao da je Tito otisao u Ameriku da za dobre pare proda tehnologiju i nisi odgovorio zasto si rekao "bravo za Tileta". Samo si pokusao da pobjegnes od svojih rijeci i da slazes da ne znace to sto ocigledno znace. Nema druge interpretacije tvog posta, sundjeru. Vrlo je jednostavno i precizno napisan bez prostora za razna tumacenja. Ali vec smo vidjeli kako volis da lazes kad si pokusao onu glupost o rebrima da plasiras kao tri posebne recenice iako se radilo o jednoj. Kakav kukavicluk, kakva sujeta.

    Ako stvarno ne vezu izmedju starosti Zemlje i nafte moram da se zapitam jesi li zavrsio preko 4 razreda osnovne. Nikad nisi cuo za fosilna goriva? Hoces li jos naucnih otkrica da negiras, ekspertu svestrani? Reci ako smijes KAKO nastaje nafta. Niko te nije pitao gdje se nafra nalazi. I nemoj da lazes da si odgovorio. U prvom odgovoru si samo napisao gdje se nalazi a u drugom si postavio satiricni sajt.
    Opet te sujeta ukopala sundjeru. Ti si sam sebi najveci neprijatelj. Iskreno se nadam da van foruma u ostalim oblastima zivota ne pokusavas ovakve stvari da radis jer neces dobro da prodjes. Ni ovdje ti ne uspijeva.

    Koji svi? Konzervativni rasisticki idioti kojima se ti klanjas?

    To nije teorija zavjere. I cak ne moze da se negira i dokaze suprotno. Ne bih sad da razmisljam o ovome jer svaki put kad pocnem o tome da razmisljam ne mogu da ugasim mozak i da zaspem uvece

    Recimo samo da postoji par naucnih objasnjenja, tj. samo hipoteza koje mogucnost da zivimo u Matrixu vrlo ozbiljno shvataju. Ima cak i jedna bizarnija koja se bavi pitanjem da li je univerzum dvodimenzionalni hologram koji sadrzi dovoljno informacija da mozemo da ga dozivljavamo kao trodimenzionalan. Procitaj po nesto o tome, ali spremi se da ne spavas posle toga: http://motherboard.vice.com/read/the...giant-hologram
    Netačno, nego ti nisi u stanju išta da povežeš. "Evidentno" pa zar to nije evidentno? Kako nisam objasnio da je čovjek išao radi para? "Bravo za Tileta"? Šta tu ima da se objašnjava, zar nije očigledno da je drug stari maher, faca, džek? Kako ih je sve preveslao, maestralno. Slično ovom tvom samopreveslavanju, ali ne sjekiraj se ti si vanserijski i teško da te neko može pravazići, jer ti najboje veslaš i preveslavaš samog sebe. Svataj ti unutar svojih iluzija šta hoćeš i kako hoćeš, ne bih ti se miješao u to. Nema druge interpretacije? Vjerovatno, za ljude kao što si ti, moguće. Samo me čudi kako ni prvu nisi skontao? Pratim tvoj tekst u pauzama smijeha, pa da ti samo objasnim da se jednostavnije rečenice ponekad odvajaju zarezima unutar složenije rečenice, čisto za slučaj da nisi znao taj detalj. Da vidimo dalje, kukavičluk, sujeta? Moguće, ako ti tako kažeš. Dal to opisuješ sebe? Dakle "aqua lebetem"?

    Eh, eksepert, pa još svestrani! Napredujemo li to? Ma jok, to zavist iz tebe govori. Ljubomora, može li bit? Zar opet da ti pišem, ako ne razumiješ nešto, to ne znači da je autor tog nečeg lagao, pitaj druge ako meni ne vjeruješ. U prvom sam "napisao", aha, vidi se da veze nemaš. Kakve veze imaju ta dva posta koje pominješ, kad su oni za slučaj da nisi znao zasebni, mislim svaki je za sebe, nisu nešto baš vezani, osim riječi nafta, ali su definitivno i evidentno govorili o vrlo različitim lokacijama. Kud ti ideš u svom propadanju?

    "Ti si sam sebi najveći neprijatelj" ha ha ha! Deder, molim te prepisuj makar od nekog drugog, nemoj od mene i mojih postova i kritika upućenih tebi, ili ti je to možda neki fetiš? Veselo! Al nadasve zabavno.

    Ne ja sam od onih likova što su stalno online, ja za drugi svijet i ne znam, osim za ovaj virtuelni, igrice, filmovi (obavezno američki) i to. Koji fleš!!!

    Vanjičice, veselo si zabavan. Prava relaksacija, moram ti priznati.

    Otkud ti možeš pretpostaviti, makar i figurativno, kome ili čemu se bilo ko drugi "klanja", da, u konstrukcijama (iluzijama) to ima smisla, zaboravih.

    "... o tome da razišljam ..." izvini, ali mislim da se ne služiš tačnim činjeničnim stanjem, tj. iznosiš konstataciju ili pokušaj koji je skoro pa nemoguć!

    Mogu se kladit da je ovo ostalo iz nekog filma, vjerovatno ono posle jedno dvadesetak premotavanja u nazad, da bi se zapamtilo. Ali neka, voli čovjek da umišlja tako neke stvari, zato su ga i okarakterisali kao, da ne ponavljam, nije baš prijatno, misliće da ga namjerno vrijeđam, a samo podsjećam na činjenice.
    Last edited by SpongeBob; 17-09-15 at 23:50.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  5. #505
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,976
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,334
    Thanked in
    1,864 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Teorija kompjuterske simulacije je veoma interesantna ako ništa zbog toga da se moze dokazati ukoliko se pronadje "napajanje" izvor energije. Dosta priznatih teoreticara se okreće ka tome.

    P.S. Ignorišite trola, osobe koje vjeruju u divlje teorije zavjere su obično izmezumljene teškim psihozama.

    Teoretičari zavjere su, po mom mišljenju, ljudi koji ne mogu da se dokažu i istaknu u drugim poljima pa se okrenu onom gdje ima najmanje konkurencije a najviše prostora za laži i manipulaciju.

    P.P.S. Ali da optužuje Funestisa za neznanje - LOL.
    Ne vidim način da se to lože otkriti.
    Uzmi sisćen računara/servera, neki fajl koji obitava u okviru određenog OS - a nikad ne može biti svjestan da njegove instrukcije kontroliše OS, koji snagu za instrukcije crpi od procesora dok je memorija tu za širenje samih fajlova.
    Ni jedan fajl, nije svestan šta ga napaja i povezuje sa drugim...
    Napokon će se u dugom radu računara neki fajl sjetiti da propiše sve oko njega višoj sili a neki fajl će dobiti specijalne opcije...

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  6. #506
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hardver nema mogućnost učenja jer ne posjeduje inteligenciju, dok čovjek ima. Ukoliko nadji source, eto ga rabota. Presla se igrica
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  7. #507
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ima neka pjesma sa nekim tekstom: "ti živiš u oblacima...", tako da ove tvoje tvrdnje s početka veze nemaju sa životom. Funestis je trolovanje pomenu prvi put u skorašnjem pisanju u odgovoru na lepetančev post. Dal ima izgleda da ikad naučiš da čitaš, napisano? Znamo da za nacrtano nisi sposoban. I opet, kakve veze tvoji primjeri imaju sa ovom pričom, jel to neki truli ad hominem, čak i da jeste, baš me nasjekira. I opet se pominje trol, a nismo definisali šta je to, onako konkretnije narodski, jer traženo je, samo zato. Neđe čuh od nekog, kome vjerujem, da ljudi uglavnom optužuju druge u velikoj većini slučajeva upravo za ono što sami rade, ima čak i nekih fraza u tom smislu, da ih ne ponavljam.
    Pogresno sam se izrazio. Mislio sam na to da je funestis za tebe rekao da je moguce da si trol. Tako da je optuzba za trolovanje tebi upucena. Ja naravno ne dijelim njegovo misljenje. Kod mene ne postoji ni tracak sumnje da nisi trol. Samo si izuzetno ogranicena osoba.

    Ako ne znas sta je internet trol nije moja stvar da te obrazujem. Imas internet pa pokusaj jednom da ga upotrijebis da nadjes ispravnu informaciju o necemu. Pokusao sam vise puta da ti ukazem na stvari koje ne znas ali previse si sujetan da prihvatis ideje koje se ne poklapaju sa tvojim predrasudama. Snalazi se sam. Nije tesko.

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Hardver nema mogućnost učenja jer ne posjeduje inteligenciju, dok čovjek ima. Ukoliko nadji source, eto ga rabota. Presla se igrica
    Nije bas tako. Covjek ima inteligenciju ali i ta inteligencija je ogranicena toliko da nismo svjesni sta sve ne znamo i ne mozemo da znamo. Banalni primjer: covjek iz srednjeg vijeka nije bio u stanju cak ni da zamisli mobilni telefon izmedju ostalih stvari. Nisu mu bili poznati osnovni koncepti koji bi doveli do mobilnog telefona. Neki od nas su manje-vise svjesni da ne znaju neke stvari. Dok su neki poput SpongeBob-a toliko ograniceni da su totalno nesvjesni i nesposobni da uoce sopstvenu ogranicenost i nesposobnost. Dunning-Kruger efekat.

    Interesantan je misaoni eksperiment koji je predlozio Neil DeGrasse Tyson kao dobar uvod u dalje razmisljanje o slicnim idejama. Ako uzmes u obzir ogromnu razliku u inteligenciji simpanze i covjeka, a razlika u DNK je samo 2%, mozes li da pokusas da zamislis kakve intelektualne sposobnosti bi imala vanzemaljska rasa koja se od nas razlikuje 2% u suprotnom pravcu? A tek 10, 50 ili 100%? Prenesi tu ideju na univerzum kao kompjuter u kojem smo i mi i simpanze samo podaci. Da li imamo inteligenciju ili mislimo da je imamo jer smo tako programirani?

    Kazem ja, ovo su ideje zbog kojih san lako moze da se izgubi.
    Last edited by VanjaTheMan; 17-09-15 at 23:56.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. #508
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ne vidim način da se to lože otkriti.
    Uzmi sisćen računara/servera, neki fajl koji obitava u okviru određenog OS - a nikad ne može biti svjestan da njegove instrukcije kontroliše OS, koji snagu za instrukcije crpi od procesora dok je memorija tu za širenje samih fajlova.
    Ni jedan fajl, nije svestan šta ga napaja i povezuje sa drugim...
    Napokon će se u dugom radu računara neki fajl sjetiti da propiše sve oko njega višoj sili a neki fajl će dobiti specijalne opcije...
    Upravo pogrešno razmišljanje. OS je u tvom slučaju kreator tog fajla, a procesor memorija su resursi koje fajl koristi po potrebi ili nahođenju. Ako je fajl organizovan da nikad ne bude svjestan postojanja OS-a onda je to vrlo ograničen i prost sistem ograničen i zasnovan na vrlo prostoj logici. Slobodno se može reć da je to totalno nesavršenstvo.

    Nasuprot tome ukoliko je fajl dovoljno složen da ima mehanizme kojima spoznaje OS i njegovu funkciju i resurse, to je onda druga priča koja postaje zanimljivija. Tu bi se moglo čak reći da fajl postaje individua, koja ima sposobnost nadogradnje i usavršavanja, pa čak do te mjere da postane poseban OS u okviru složenijeg (savršenijeg) OS-a.

    Zanimljivo.

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Hardver nema mogućnost učenja jer ne posjeduje inteligenciju, dok čovjek ima. Ukoliko nadji source, eto ga rabota. Presla se igrica
    Ideja sa hardverom je metafora? Mada nisi skorz u pravu jer parcijalno su informacije koje je sistem naučio ili proračunao zapisane na upravo na hardveru, to što ih hardver nije svjestan je druga priča.

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Pogresno sam se izrazio. Mislio sam na to da je funestis za tebe rekao da je moguce da si trol. Tako da je optuzba za trolovanje tebi upucena. Ja naravno ne dijelim njegovo misljenje. Kod mene ne postoji ni tracak sumnje da nisi trol. Samo si izuzetno ogranicena osoba.

    Ako ne znas sta je internet trol nije moja stvar da te obrazujem. Imas internet pa pokusaj jednom da ga upotrijebis da nadjes ispravnu informaciju o necemu. Pokusao sam vise puta da ti ukazem na stvari koje ne znas ali previse si sujetan da prihvatis ideje koje se ne poklapaju sa tvojim predrasudama. Snalazi se sam. Nije tesko.

    Nije bas tako. Covjek ima inteligenciju ali i ta inteligencija je ogranicena toliko da nismo svjesni sta sve ne znamo i ne mozemo da znamo. Banalni primjer: covjek iz srednjeg vijeka nije bio u stanju cak ni da zamisli mobilni telefon izmedju ostalih stvari. Nisu mu bili poznati osnovni koncepti koji bi doveli do mobilnog telefona. Neki od nas su manje-vise svjesni da ne znaju neke stvari. Dok su neki poput SpongeBob-a toliko ograniceni da su totalno nesvjesni i nesposobni da uoce sopstvenu ogranicenost i nesposobnost. Dunning-Kruger efekat.

    Interesantan je misaoni eksperiment koji je predlozio Neil DeGrasse Tyson kao dobar uvod u dalje razmisljanje o slicnim idejama. Ako uzmes u obzir ogromnu razliku u inteligenciji simpanze i covjeka, a razlika u DNK je samo 2%, mozes li da pokusas da zamislis kakve intelektualne sposobnosti bi imala vanzemaljska rasa koja se od nas razlikuje 2% u suprotnom pravcu? A tek 10, 50 ili 100%? Prenesi tu ideju na univerzum kao kompjuter u kojem smo i mi i simpanze samo podaci. Da li imamo inteligenciju ili mislimo da je imamo jer smo tako programirani?

    Kazem ja, ovo su ideje zbog kojih san lako moze da se izgubi.
    Zar je moguće da ti nešto pogrešno uradiš, jel vidiš kako padaš i padaš, eto sam priznaješ. Svako naravno ima pravo na svoje mišljenje, ja na moje, ti na svoje, dal smijem primijetiti da su tvoja u velikoj većini vrlo pogrešna i bazirana na greškama?

    Opet kiksaš, opet opet i opet. Pitanje "šta je trol?" nisam uputio ja, već ga samo ponavljam, da se ne zaboravi, dok neko ne bude odgovorio, ako se to i desi. Moje pitanje je bilo, da te podsjetim: "šta je to raca?" (Funestis pominjao u nekom negativnom kontekstu).

    Ti da ukažeš? Sjećam se onih tvojih "ne objavljenih materijala" dal je to dovoljno? Nemoj više, na tu temu, jer time dobijaš novo deminutivno "ce" u imenu.

    U nastavku pišeš dobrim dijelom nešto o čemu uglavnom maštaš ili si "nasio" na neke ovom slične materijale od nekud. Primjeri su ti šuplji. To što čovjek iz srednjeg vijeka nije mogao zamisliti mobilni, ne mora biti tačno. Postoje neki zapisi o upravo ovakvim tvrdnjama i ajd da rečem "viđenjima", mada to svakako nije prava riječ. Jasan primjer su ti recimo pisci koji su opisivali stvari koje su godinama kasnije tek postale stvarnost. Vrlo primitivno rezonuješ tj. konkretno i bukvalno naopako reoznuješ. Koncept funkcionisanja sam po sebi nije bitan, bitna je krajna funkcionalnost ili krajnji efekat. Recimo, ljudi su zamišljali prevozna sredstva, ali je notorna glupost, očekivati da su znali da će danas postojati rasprostranjeni dizel, benzin ili TNG, kao pogodnsko fosilno gorivo (pih napisah "fosilno", avaj). To je tvoja greška, upravo naopako razmišljanje. Zato su prvo i postojale parne mašine i prevozna sredstva što je vrlo praktično i jasno.

    Ovo oko razlika u DNK u procentima su sve same gluposti, ovako opisane naravno.

    Čovjek spoznaje svijet oko sebe preko svojih čula, razum mu omogućava da se snađe, ali nije to dovloljno za konačnu spoznaju. Ima tu još mnogo toga na čemu treba raditi i u čemu se treba usavršavati. Čak šta više neđe sam pročitao: "čovjeku nije ni dozvoljeno sve da zna ili spozna". Svati kako hoćeš, dal da pogađam da ćeš shvatiti pogrešno? Ne, ne trebam čak ni da sumnjam.

    Još uvjek si kontraditoran, jednom pričaš jedno, drugom drugo. No džaba je govoriti ti (pisati).
    Last edited by SpongeBob; 18-09-15 at 00:32.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  9. #509
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    cak jos baljezganja
    Ovi pokusaji postaju sve gori.

    Post ti je bio toliko jasan da jasniji nije mogao da bude. Vadjenje ti je propalo u startu. Dzaba pokusavas da se vadis opet i opet. Svaki put kad to uradis ukopas se jos vise. Opet si to uradio. Sad si jos jednom pokazao koliko plitko razmisljas u pokusaju da operes obraz od prethodne gluposti. I opet ces to da uradis u sledecem postu jer si previse ogranicen da bi ucio na greskama.

    Ne moras da znas nista iz istorije hladnog rata da bi formirao normalnu misao o nekim stvarima. Ideja da je Tito "preveslao" Amerikance je retardirana i pokazuje stepen tvog neznanja i nerazumijevanja ne samo istorije i tadasnje politike nego i najosnovnije logike i jos jednom totalnu nesposobnost da dodjes do pravih informacija. A sve u cilju da pokusas da opravdas inicijalnu glupost koju si izvalio.

    Doduse to sto ne znas nista iz istorije hladnog rata i nije veliki nedostatak jer su u pitanju izuzetno slozene stvari a ti imas problema i sa jednostavnim stvarima koje se bukvalno uce u osnovnoj skoli, tako da ti ne zamjeram sto ne znas. Mozda te taj period i ne interesuje. Ali da tako nonsalantno izjavis da je Tito preveslao Amerikance pokazuje koliko plitko razmisljas. Ja bukvalno nemam adekvatne rijeci da opisem stepen banalnosti i gluposti koju si upravo izjavio. Toliko je plitka misao da si me bez adekvatnih rijeci ostavio. Nije ti palo na pamet da procitas nesto o tome prije nego sto izvalis jos jednu glupost. Toliko si ocajan u pokusaju da se odbranis od sopstvenih rijeci. Bas kao i svaki put do sad. Vec znam o cemu razmisljas dok citas ovo i mislim da stvarno nema potrebe da se brukas opet. Postedi se jednom.

    Da si se malo samo potrudio mogao si da naucis zasto je Amerika finansijski i vojno pomagala jednu komunisticku drzavu. Samo malo logike i kritickog razmisljanja bi normalni mozak natjeralo da shvati da postoji politicki razlog za to i da bi mozda trebalo da se istrazi kako i zasto. Ali to se kod tebe ne desava. Ne samo da ne znas nista ni o cemu. Nego te i ne zanima nista osim da zadrzis svoje iluzije i predrasude. I sasvim si zadovoljan svojim neznanjem. A pokazao si nekoliko puta i da volis da se rugas onima koji znaju nesto sto ti ne znas i da velicas svoje neznanje. Normalnom mozgu ne bi ti palo na pamet da izjavi sve sto si ti do sad izjavio. Ti si stvarno fenomen.
    Last edited by VanjaTheMan; 18-09-15 at 00:38.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  10. #510
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ovi pokusaji postaju sve gori.

    Post ti je bio toliko jasan da jasniji nije mogao da bude. Vadjenje ti je propalo u startu. Dzaba pokusavas da se vadis opet i opet. Svaki put kad to uradis ukopas se jos vise. Opet si to uradio. Sad si jos jednom pokazao koliko plitko razmisljas u pokusaju da operes obraz od prethodne gluposti. I opet ces to da uradis u sledecem postu jer si previse ogranicen da bi ucio na greskama.

    Ne moras da znas nista iz istorije hladnog rata da bi formirao normalnu misao o nekim stvarima. Ideja da je Tito "preveslao" Amerikance je retardirana i pokazuje stepen tvog neznanja i nerazumijevanja ne samo istorije i tadasnje politike nego i najosnovnije logike i jos jednom totalnu nesposobnost da dodjes do pravih informacija. A sve u cilju da pokusas da opravdas inicijalnu glupost koju si izvalio.

    Doduse to sto ne znas nista iz istorije hladnog rata i nije veliki nedostatak jer su u pitanju izuzetno slozene stvari a ti imas problema i sa jednostavnim stvarima koje se bukvalno uce u osnovnoj skoli, tako da ti ne zamjeram sto ne znas. Mozda te taj period i ne interesuje. Ali da tako nonsalantno izjavis da je Tito preveslao Amerikance pokazuje koliko plitko razmisljas. Ja bukvalno nemam adekvatne rijeci da opisem stepen banalnosti i gluposti koju si upravo izjavio. Toliko je plitka misao da si me bez adekvatnih rijeci ostavio. Nije ti cak palo na pamet da procitas ponesto o tome prije nego sto izvalis jos jednu glupost. Toliko si ocajan u pokusaju da se odbranis od sopstvenih rijeci. Bas kao i svaki put do sad. Da si se malo samo potrudio mogao si da naucis zasto je Amerika finansijski i vojno pomagala jednu komunisticku drzavu. Samo malo logike i kritickog razmisljanja bi normalni mozak natjeralo da shvati da postoji politicki razlog za to i da bi mozda trebalo da se istrazi kako i zasto. Ali to se kod tebe ne desava. Ne samo da ne znas nista ni o cemu. Nego te i ne zanima i sasvim si zadovoljan svojim neznanjem. A pokazao si nekoliko puta i da volis da se rugas onima koji znaju nesto sto ti ne znas i da velicas svoje neznanje. Normalnom mozgu ne bi ti palo na pamet da izjavi sve sto si ti do sad izjavio. Ti si stvarno fenomen.
    Ne, nema potrebe da ti ponavljam da nisi u pravu. Ne radi se o nikakvim pokušajima, to su tvoje fiks ideje. Post je zbilja bio jasan, ali nejasne su tvoje konstrukcije i zablude vezane za njega. To je ono o čemu ti se cijelo vrijeme priča, govori, piše ali ti sve to ne vidiš, jer ti se ne uklapa u koncepciju. Nema tu nikakvih grešaka s moje strane jer ti cijelo vrijeme sugerišem da revidiraš mišljenje i izađeš iz box-a u kome se nalaziš, time bi vidio da ima nešto izvan. ovako dok to ne uradiš, stalno češ ponavljati jedno te isto, ono što si ti napisao i ono što ti se napisalo u nekoj svojoj konstrukciji, misleći da si "uspio" nešto novo da izmudriš. Grdna slika, ta koji formiraš, zato i govorim da je promijeniš.

    Da je drug Tile preveslao amere, ne govorim samo ja, nego dosta drugih ljudi, pa vidi na osnovu čega formiraš svoje iluzije, jopet. Da vidimo dalje, mrzi me da ponavljam stvari koje ti makar nekoliko puta napisah, ali evidentno je da se u ne razumijevanju stalno vraćaš na njih. Sjedni malo pa ponovo pročitaj valjalo bi ti, a ušteđelo bi ti dosta blamiranja.

    Ovo do kraja je realno odraz tvoje box logike. Mislim da je nepotrebno išta komentaristati jer je to već X puta urađeno. Samo da zaokružim, tvojim bjesomučnim ponavljanjem laži, iluzija i konstrukcija one nikad neće, niti mogu, biti ili postati istina.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  11. #511
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    smetaju mi takve vrste "tajnih" organizacija a drugo ja sam ateista tako i da hoću ne mogu biti član.
    Možeš biti član naše Francuske lože :friendly_wink:
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #512
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Možeš biti član naše Francuske lože :friendly_wink:
    Jes, ma ne znam pričati Francuski.

  13. #513
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Možeš i 'talijanski
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #514
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,976
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,334
    Thanked in
    1,864 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Hardver nema mogućnost učenja jer ne posjeduje inteligenciju, dok čovjek ima. Ukoliko nadji source, eto ga rabota. Presla se igrica
    Hardver nema sposobnost učenja, ali zato ima softver. Fajl nije hardver nego softver.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Upravo pogrešno razmišljanje. OS je u tvom slučaju kreator tog fajla, a procesor memorija su resursi koje fajl koristi po potrebi ili nahođenju. Ako je fajl organizovan da nikad ne bude svjestan postojanja OS-a onda je to vrlo ograničen i prost sistem ograničen i zasnovan na vrlo prostoj logici. Slobodno se može reć da je to totalno nesavršenstvo.
    Svaki fajl je svjestan svojeg tvorca odnosno programa kojeg je kreirao, a svaki program je u te kako svestan OS - a na kojem se nalazi. Takođe OS je u nekoj mjeri svjestan hardvera oko sebe.
    Znači fajl kroz neke druge stvari može biti svjestan hardvera.


    Zvuči poznato...?

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #515
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Hardver nema sposobnost učenja, ali zato ima softver. Fajl nije hardver nego softver.

    Svaki fajl je svjestan svojeg tvorca odnosno programa kojeg je kreirao, a svaki program je u te kako svestan OS - a na kojem se nalazi. Takođe OS je u nekoj mjeri svjestan hardvera oko sebe.
    Znači fajl kroz neke druge stvari može biti svjestan hardvera.

    Zvuči poznato...?
    Fajl nije ništa drugo nego neki vid informacije sadržan unutar nekog hardvera pod određenim uslovima. Funkcioniše tj. pokreće se takođe u specifičnim uslovima. Upravo ove uslove diktira OS, koji je realno ništa više do malo složeniji napredniji fajl. Ne možeš hardver i softver odvojiti, funkcionišu i daju rezultate isključivno u zajednici, nekoj vrsti simbioze. Ne mogu se složiti s tobom da je svaki fajl svjestan svog tvorca, jer njih ima vrlo prostih, ali baziranih na nekim zajedničkim i jedinstvenim pravilima, koja važe zbilja za svaki fajl. Govorio sam da postoje i naprediniji fajlovi koji se mogu ponašati kao neke vrste manjih OS-a, ali ipak nisu na nivou onog OS-a unutar kog sami egzistiraju i funkcionišu, jer upravo od njega i zavise.

    Asocijacije su jasne, upravo zbog njih i pišem.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  16. #516
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,823
    Thanks Thanks Given 
    1,659
    Thanks Thanks Received 
    2,050
    Thanked in
    842 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Tja, šta ovđe reći, bez da je genijalnost sadržana upravo u jednostavnim i najjednostavnijim stvarima. Dovoljno?
    Nekada zaista jeste jer kao sto negdje pomenuh mnogi od nas zaborave neke osnovne i jednostavne stvari, tako da zaista povratak tim stvarima predstavlja pravu ne genijalnost vec mudrost. Naravno, postoji jedan trend rasta opšte informisanosti, a nikad kao do sad mudrost i razboritost nisu bile više brkane sa tom opštom informisanošću. Većina nas je samo dobro informisana, a manji dio razborit dok mudrima slava pripada : ) Šta se podrazumjeva pod genijalnošću? Mislim da se ovaj termin odnosi isključivo na racio dok termin mudrost obuhvata i rad "druge strane" tj. cijelu ličnost. Mišljenja sam da izražen genij nikada ne može voditi mudrosti već samo problemima. Na tome mora da se radi, da se sagleda svoja ličnost i da se aktiviraju funkcije koje su zapostavljene. To vodi balansu, "srednjem putu", "velikom podnevu", individuaciji, kamenu mudrosti itd.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  17. #517
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Da je drug Tile preveslao amere, ne govorim samo ja, nego dosta drugih ljudi, pa vidi na osnovu čega formiraš svoje iluzije, jopet.
    Na osnovu poznavanja istorije, za razliku od tebe. Kao prvo ovo sto si rekao je jos jednom logicka greska argumentum ad populum. To sto mnogi ljudi kazu ne znaci da je tacno. Kao drugo, da patetika bude veca, nemas cak ni dokaz da mnogi ljudi tvrde to. Prvi put kod tebe vidim ideju da je Tito Amerikance "preveslao". Mozes li makar da dokazes da ta ideja postoji od ranije ako nista drugo ne mozes da dokazes? Naravno, to ne bi dokazalo da si u pravu sto se tice Tita. U sustini si opet napravio kolosalnu glupost. Dokazalo bi samo ono sto uporno tvrdim. Da vjerujes samo u ideje koje ti se dopadaju nezavisno od njihove fakticke ispravnosti. Ukratko i ironicno, vjerujes u iluzije. Ali bi ti u neku ruku i koristilo jer kad bi uspio makar jednom da dokazes jednu izjavu ne bi morao konstantno da bjezis od sopstvenih rijeci, cak i ako ne vode nicemu.

    Ostalo sto si napisao su opet pateticni pokusaji vadjenja. Ni naznake nekog logicnog odgovora na postavljena pitanja vezana za inicijalni post. Samo jedno te isto proseravanje tipa "nisi u pravu", "pravis konstrukcije" itd. Dokle vise? Ako stvarno toliko grijesim zasto ne mozes logickim argumentom to jednostavno da izlozis i da me "pospremis"? Zasto moras da pravis logicke greske i da iznosis neosnovane izjave u svojim odgovorima ako si u pravu?

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Mišljenja sam da izražen genij nikada ne može voditi mudrosti već samo problemima.
    Elon Musk bi htio da poprica sa tobom
    Last edited by VanjaTheMan; 18-09-15 at 08:34.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  18. #518
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,976
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,334
    Thanked in
    1,864 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ne mogu se složiti s tobom da je svaki fajl svjestan svog tvorca, jer njih ima vrlo prostih, ali baziranih na nekim zajedničkim i jedinstvenim pravilima, koja važe zbilja za svaki fajl.
    Možeš li da navedeš fajl koji nije svjestan svojeg tvorca? anda:
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  19. #519
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Možeš li da navedeš fajl koji nije svjestan svojeg tvorca? anda:
    Uslovno receno "svjestan", naravno.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  20. #520
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Nekada zaista jeste jer kao sto negdje pomenuh mnogi od nas zaborave neke osnovne i jednostavne stvari, tako da zaista povratak tim stvarima predstavlja pravu ne genijalnost vec mudrost. Naravno, postoji jedan trend rasta opšte informisanosti, a nikad kao do sad mudrost i razboritost nisu bile više brkane sa tom opštom informisanošću. Većina nas je samo dobro informisana, a manji dio razborit dok mudrima slava pripada : ) Šta se podrazumjeva pod genijalnošću? Mislim da se ovaj termin odnosi isključivo na racio dok termin mudrost obuhvata i rad "druge strane" tj. cijelu ličnost. Mišljenja sam da izražen genij nikada ne može voditi mudrosti već samo problemima. Na tome mora da se radi, da se sagleda svoja ličnost i da se aktiviraju funkcije koje su zapostavljene. To vodi balansu, "srednjem putu", "velikom podnevu", individuaciji, kamenu mudrosti itd.
    Bravo, upravo je to detalj na koji generalno većinom pojedinima skrećem pažnju, ali usled ove što je pominješ "opšte informisanosti" mnogi izgube korak ili dodir sa realnošću. Zato imamo prisutne neke fraze, ili floskule tipa "ad hominem", "confirmation bias" zatim floskule zasnovane na imenima ili riječima iz okolnih jezika, a sve to se koristi u cilju formiranja neke vrlo imaginarne ili čak sve prisutnije "virtuelne" slike, karaktera sa nekim "sposobnostima" superiornijim od drugih. Nezaobizno je da se čovjek u ovakvoj situaciji, uzvisi, zanese, opije i bilo šta slično, ali makar kad se napiješ alkohola, to drži neko vrijeme, ovo opisano drži duže i problematičnije je. Ovakav stav može biti produktivan neko vrijeme, ali kad tad postane jasno vidljiv (i od najporstijih, samo je potrebno vrijeme) i raskrinka se vrlo jednostavno. Dovoljno je malo zagrebati po površini pa viđeti apsurd svih apsurda u osnovi ovakih "virtuelnih znalaca". Društvo svakako ima svoje dobro razrađene alate u rasadnicima ovakivh individua. Televizija, kinematografija, muzika i brojni slični metodi su visoko učinkoviti.

    Izraženi genije, zbilja ima problema jer je makar u njegovoj mikro sredini on taj koji štrči, koji se po nečemu izdvaja. Upravo ukoliko je on zbilja genije, neće sebi dozvoliti da se izdvaja, već će sam adaptirati, uklopiti (to je mudrost), ali rijetko se ko miri sa tim i voljno pristaje da se na neki način maskira ili degradira da bi bio na nivou sa većinom. Različiti su ljudi.
    Imamo nasuprot tome i finijih primjera, upravo kako si naveo, ljudi koji jasno vide svoje stanje i u mogućnosti su da odaberu malo teži, al njima prihvatljiviji i svakako mirniji način egzistiranja. Takvi likovi u startu gube mnogo, ali upravo ako istraju dobijaju mnogo više. Naj teže je ratovati i biti u sukovu sa samim sobom. Sredina i okolina mogu da utiču, ali nju ili njih je lako zaobići, čovjek je sam sebi najveći rival, ne neko drugi nego svako upravo sam sebi. Veliki mudraci i mislioci i teolozi vrlo detaljno opisuju ovo zadnje, istina svako na svoj osobeni način, ali generalno zamisao je vrlo bliska.

    @Vanjičice

    viđeh da si nešto pisao, nemam ti kad sad, ali pročitaću i odgovoriću ti kasnije,

    Evo ga:

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Upravo si sebe opisao. Konstantno iznosis apsurdne tvrdnje koje ne mozes da dokazes, tvrdnje koje su suprotne dokazanim istinama, tvrdis cak i da su neistine u koje vjerujes poput starosti Zemlje i americkog zakonodavstva o kojem ne znas nista stvari "opste kulture" u pokusaju da na taj nacin ponizis sagovornika i sebe uzdignes. Kad se ispostavi da nijedna rijec koju si rekao nije ni blizu istini ne pada ti na pamet da budes iskren i da priznas gresku vec pocnes da lazes i da se hvatas za slamke. Izvlacis se pokusajima da svoje rijeci opravdas iznosenjem novih neistina i logickih gresaka i novih pokusaja ponizavanja sagovornika a ponekad cak napadas argumente koje niko nije ni iznio u tim pokusajima. Cak si i kontadiktoran. Kad mislis da imas dokaz za tvrdnju koju si iznio sa velikim ushicenjem postavis link sa tekstom ili video klipom za koji mislis da dokazuje tvoje apsurdne izjave. Kad shvatis kakvu glupost si napravio pocnes da lazes i da se vadis pricom kako vjernik ne treba nista da dokazuje. Cak i da se logika ne primjenjuje na religiju. Kakav apsurdan pokusaj. Jednom si uspio da izjavis i da se pravom vjerniku nikad ne moze desiti da trazi dokaz. Fenomen, kao sto rekoh.
    Ovo će bit malo nelogično, odgovor na post pa onda ide taj post, ali rekoh da ću ga ovđe smjestit, pa neka ga.

    Poštovani deminutivu sa krupnim umetnutim komadima pleonazma, lupaš gluposti (kao i obično) bazirane isključivo na svojim pustim željama. Moj opis je prilično uopšten i nikako nije vezan konkretno za nekoga, ako ti u fragmentima tog teksta prepoznaješ bilo koga, zanemarujući tekst kao cjelinu, to je isključivo tvoja nesavršenost i ponovo pokazano neznanje, da ga ipak ne karakterišem kao nevaspitanje, ali ima elemenata i toga.

    Tvrdnje koje ja iznosim su tebi ogroman i nepremostiv problem, upravo zato što ništa ne raspoznaješ i jednostavno nemaš načina niti čak ni kapaciteta, makar tako pokazuješ, a ja vjerujem da je zapravo drugačije.

    Ono malo o čemu pokušavaš da govoriš je u vleikoj većini totalni promašaj baziran na pogrešnnom rezonovanju i več davno i mnogo puta konstatovana površnost. Realno to je prava slika uspješnih produkata uporne i konstantno sprovođene indoktrinacije.

    Pomenuto samouzdizanje sam i ja karakterisao kao negativno, tako da su ti poređenja ovog tipa uzaludna, osim u dijelu nekog tvog skrivenog nadanja, koje bi jedino u neku ruku i opravdalo ovoliko upiranje i neprekidno besmilenu priču, konačno zaokruženu (sjećaš se "kruga") upravo u terminima koje pominjah napisane pod navodnike.

    Sve "istine" koje očekuješ i upravo tražiš, tražiš na pogrešnom mjestu. Očekivati potvrdu nekih tvojih (više je dosadno postalo pominjat) iluzija i konstrukcija u okviru forum diskusija je odraz vrlo neinteligentne i nesposobne osobe. Koja osim prazne priče i ponavljanja davno prežvakanog nema ničeg inspirativnijeg.

    Meni je u cijeloj situaciji vrlo zanimljivo gledati tvoje konstrukcije, jer realno ne mogu se čudu načuditi, kako neko može tražiti, što sam upravo skoro i pisao, istinitost u okviru neke tvrdnje koja je nadogradnja početne neistinite tvrdnje. Sličnih primjera je bilo i ranije naravno, bruka ih je ponavljati.

    Što se neistina tiče viđeli smo ko je pogrešne citate navodio, ko preskače cijele rečenice i djelove koji mu ne idu u prilog, a pokušava da se veže za neke detalje, koji su ili iskrivljeni u odnosu na original ili čak ponekad i ne postoje. Naravno sve to maskirano u neku formu pročitanu neđe online, daleko od svake samoinicijative ili ličnog stava.

    Ovo za linkove tipa njuz.net, poslednje što si pisao ti zbilja ne vrijedi komentarisat je onaj ko ne vidi pravi smisao koji stoji iza toga, a zatim i pojedina objašnjenja data (čitaj napisana) nakon toga, s intelektualnog nivoa ne zavređuje nikakvu pažnju.

    U svakom slučaju, nemoj padati u očaj odmah, jer vrlo su mi zanimljive tvoje konstrukcije, ako ne ništa dobro me nasmiju, skoro pa uvijek.

    Što se vjernika tiče, to je domen od koga uporno bježiš, nikad mi nije bilo jasno zašto. Tvrdnje koje sam ti tu iznio su vrlo jednostavne i tačne, osnovni smisao je u korijenu riječi vjernik, vjera, vjerovanje.

    Ima dosta tvrđenja velikih teologa vezanih za ovo zadnje, ali sve u svoje vrijeme.
    Last edited by SpongeBob; 18-09-15 at 12:58.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  21. #521
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Bravo, upravo je to detalj na koji generalno većinom pojedinima skrećem pažnju, ali usled ove što je pominješ "opšte informisanosti" mnogi izgube korak ili dodir sa realnošću. Zato imamo prisutne neke fraze, ili floskule tipa "ad hominem", "confirmation bias" zatim floskule zasnovane na imenima ili riječima iz okolnih jezika, a sve to se koristi u cilju formiranja neke vrlo imaginarne ili čak sve prisutnije "virtuelne" slike, karaktera sa nekim "sposobnostima" superiornijim od drugih. Nezaobizno je da se čovjek u ovakvoj situaciji, uzvisi, zanese, opije i bilo šta slično, ali makar kad se napiješ alkohola, to drži neko vrijeme, ovo opisano drži duže i problematičnije je. Ovakav stav može biti produktivan neko vrijeme, ali kad tad postane jasno vidljiv (i od najporstijih, samo je potrebno vrijeme) i raskrinka se vrlo jednostavno. Dovoljno je malo zagrebati po površini pa viđeti apsurd svih apsurda u osnovi ovakih "virtuelnih znalaca".
    Upravo si sebe opisao. Konstantno iznosis apsurdne tvrdnje koje ne mozes da dokazes, tvrdnje koje su suprotne dokazanim istinama, tvrdis cak i da su neistine u koje vjerujes poput starosti Zemlje i americkog zakonodavstva o kojem ne znas nista stvari "opste kulture" u pokusaju da na taj nacin ponizis sagovornika i sebe uzdignes. Kad se ispostavi da nijedna rijec koju si rekao nije ni blizu istini ne pada ti na pamet da budes iskren i da priznas gresku vec pocnes da lazes i da se hvatas za slamke. Izvlacis se pokusajima da svoje rijeci opravdas iznosenjem novih neistina i logickih gresaka i novih pokusaja ponizavanja sagovornika a ponekad cak napadas argumente koje niko nije ni iznio u tim pokusajima. Cak si i kontadiktoran. Kad mislis da imas dokaz za tvrdnju koju si iznio sa velikim ushicenjem postavis link sa tekstom ili video klipom za koji mislis da dokazuje tvoje apsurdne izjave. Kad shvatis kakvu glupost si napravio pocnes da lazes i da se vadis pricom kako vjernik ne treba nista da dokazuje. Cak i da se logika ne primjenjuje na religiju. Kakav apsurdan pokusaj. Jednom si uspio da izjavis i da se pravom vjerniku nikad ne moze desiti da trazi dokaz. Fenomen, kao sto rekoh.
    Last edited by VanjaTheMan; 18-09-15 at 09:07.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  22. #522
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,823
    Thanks Thanks Given 
    1,659
    Thanks Thanks Received 
    2,050
    Thanked in
    842 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Elon Musk bi htio da poprica sa tobom
    Veliko postovanje za gdina Muska i svu genijalnost koju pokazuje ali ta genijalnost je samo jedan dio slagalice Taj genij je nephodan za razvoj nauke ali nauka odvojena od prirode, kao sto je to slucaj sada, ne vrijedi puno. To mozes i sebe testirati lako ako se zapitas sta je cilj nauke uopste? Jedan je ispravan odgovor

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Last edited by Caesar; 18-09-15 at 09:20.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  23. #523
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Veliko postovanje za gdina Muska i svu genijalnost koju pokazuje ali ta genijalnost je samo jedan dio slagalice
    Naravno. Ali mozemo da vidimo da je moguce da izrazena genijalnost moze da postoji i bez problema sa mentalnim zdravljem ili drustvenim uklapanjem. Primjera je doduse malo.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  24. #524
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    238
    Thanks Thanks Given 
    1,096
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Procurili tajni dokumenti: MASONI NAREDILI NASELJAVANJE MIGRANATA, udar na EU i katoličku crkvu!?
    http://www.dnevne.rs/tema-dana/procu...cku-crkvu-info
    "Službeni dokument masonskih loža obrazložio je zahtev za useljavanjem bez ograničenja nadvladavanjem ,“nacionalnih egoizama“ i davanjem prednosti ,“opštim interesima“ koji nisu pobliže definisani i koji zahtevaju, „inovativnu politiku dobrodošlice“.


    Ovo i nije teorija zavjere :smile:

    "The EU should "do its best to undermine" the "homogeneity" of its member states, the UN's special representative for migration has said."

    http://www.bbc.com/news/uk-politics-18519395?print=true

  25. #525
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Možeš li da navedeš fajl koji nije svjestan svojeg tvorca? anda:
    Bilo koji fajl, ako bolje razmisliš, nije "svjestan" svog tvorca. Samo pođi od uloge ili ti najene pojedinačnog fajla, sve se samo kaže. Dodatno isti fajl je validan i može se modifikovati na različitim OS-ima, ukoliko zadovoljava neka relativno jednostavna pravila.

    Kako, realno, fajl koji može biti recimo neka najjednostavnija slika, tj. sadrži informaciju o strukturi slike, može biti "svjestan" OS-a koji ga je stvorio, modifikovao, izbrisao? Fajlovi koji su mnogo složenije strukture mogu doneke (prividno) biti svjesni recimo nekih funkcionalnosti OS-a, rijetko kad svih.

    Malo je terminologija "kompjuterska" pa je u tom domenu i ograničena. Ipak zanimljiva.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

Page 21 of 25 FirstFirst ... 11171819202122232425 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Misterije svijeta i zavjere
    By _HokutoNoKen_ in forum Religija i filozofija
    Replies: 22
    Last Post: 26-07-15, 16:14
  2. excel je nemoguć. hitno mi treba pomoć
    By Koma[MFHN] in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 28-06-13, 07:43
  3. Replies: 16
    Last Post: 20-03-08, 12:07
  4. LOOK na nemoguće ili pak moguće...Hm
    By makica-pakica in forum Sve i svašta
    Replies: 0
    Last Post: 29-11-07, 06:25
  5. Teorija zavjere u literaturi
    By duschmann in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 6
    Last Post: 08-05-05, 21:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •