Poslije fijaska sa McDonald's temom i uvodjenja svega loseg u brzoj hrani co'ek se vjerovatno zamisli sta je to 'zdrava hrana' danas...

Skoro sve je genetski modifikovano, zagadjeno i procesuirano na najgore moguce nacine...

Na stranu sve sto vecina i zna da je nezdravo (npr. brza hrana) ali sta je sa stvarima koje su do 'juce' vazile za 'zdravu hranu' a danas i to postaje veliko pitanje?

Voce i povrce je uvijek vazilo za nesto nazdravije, izvor svega sto organizmu treba a opet i danas je pitanje koliko je to genetski modifikovano, gdje se uzgaja, cime se prska itd.

Ova tema moze da bude kao neko informisanje onih ljudi koji konzumiraju odredjene namjernice u zabludi da su zdrave a ustvari nisu nikako. Moguce je da nakon 'razvitka' teme nece ostati nista zdravo ali eto... zanima me sta vi izbjegavate u ishrani a ne nesto sto cete naci na netu nakon citanja ove teme...

Evo... ja sam recimo konzumiram ribu sto vise mogu. Nije to svaki dan ali pokusavam da je jedem cesto. Nedavno sam saznao da u ribi ima zive (mercury) zbog industrijskog zagadjenja mora/okeana. Znaci ono sto je nekad bilo najzdravije meso sada je puno neurotoksinima zahvaljujuci covjeku. Bra'o nam ga.

Sta vi izbjegavate i zbog cega? Da li smatrate da u danasnje vrijeme uopste postoji 'zdrava hrana' ili je sad samo pitanje sto je 'manje stetno' po nas?