Page 862 of 1402 FirstFirst ... 3627628128528588598608618628638648658668729129621362 ... LastLast
Results 21,526 to 21,550 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #21526
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,589
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,585
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Jbt je li moguće da su se vratili ljudi, a skoro su prešli cijelu traku...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  2. #21527
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Da su nastavili lagano bi presli...



    Sent from my SM-G610F using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  3. #21528
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Nevjerovatno...
    Sad citam komentare na Vijesti, koliko mrznje u narod, strasno...
    Noc, krivina, nema pjesackog, onamo niko ne vozi ispod 70, ovi nesretnici su joj se bikvalno bacili na auto... ali ova mrcena djevojka mora da bude kriva jer joj je otac paras...
    Bas uzas...
    Last edited by karamazov; 22-08-18 at 21:17.

  4. #21529
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Gdje su oni dušebrižnici sa topica "crash" sad kad je izašao snimak ??

    Lako je srat ali malo teže to naknadno pojesti
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #21530
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    dobro ste vi po ovom snimku utvrdili ko je kriv i koga opravdati u ovom slucaju .

  6. #21531
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Da se ogradim, nikoga ne pravdam niti znam, niti mogu znati ko je kriv...
    Tragedija za sve tri familija, a toga nesretnika vise nema...
    Samo navodim kakav je narod i kakve komentare ostavljaju, bilo ovdje na forumu kad je bio udes, bilo na portalima

  7. #21532
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poker_Sindrom View Post
    dobro ste vi po ovom snimku utvrdili ko je kriv i koga opravdati u ovom slucaju .
    Osoba mora bit slijepa da ne vidi da su se vratili u traku koju su prešli, kao i da auto nije vozio brzinom većom od ostalih automobila. Razumijem, lakše je pravit se lud no pojes' sve što se sralo ali...
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #21533
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Snovi su nam, sirotinjski, isti...

    Piše: Andrej Nikolaidis


    Crnogorski premijer Duško Marković bio je nedavno u Njemačkoj. Tamo je posjedio sa Angelom Merkel. Nakon sastanka objavili su saopštenje o tome kako se slažu da na Balkanu neće biti novih promjena granica. Sad kad znaju da se i mi slažemo, Njemcima će biti lakše da guraju svoje. Vidjelo se to na licu Angele Merkel. Kad je Duško rekao: “Može, i mi mislimo isto” izgledalo je kao da joj je pala lavina sa srca. Ta je lavina zatrpala ideju Aleksandra Vučića, Milorada Dodika i nacionalističkog bašibozuka koji im se vrzma oko nogu i pod repom, o tome da bi granice Srbije mogli proširiti na račun Bosne i Hercegovine i Kosova. Pa su se Vučićevi mediji ostrvili na Markovića, zbog toga što se slaže sa Merkel. Dok je sam Vučić rekao koju lijepu o Merkelici, iako se ne slaže sa Markovićem. Dobro, razumljiva je ta nervoza. Jer od ideje koju je pokušao sprovesti Čiča Draža, a koju je Stevan Moljević nazvao Homogena Srbija, odnosno (iste te) ideje koju su pod imenom Velika Srbija sprovodili Vožd Sloba i zli klovn Vojislav Šešelj, ostala je samo mala Prirodna Albanija.
    Ali sva je prilika da su pričali o još ponečemu. A baš to nas zanima.

    MIGRANTI DOLAZE, NE DOLAZE

    Sva je prilika da su Merkel i Marković pričali o migrantima. Nekako baš u vrijeme njihovog sastanka, objavljeno je da će granicu Crne Gore prema Albaniji ubuduće čuvati – vojska. To je ona ista vojska za koju je bestidni idiot koji vlada Amerikom, dakle svijetom, rekao kako može započeti Treći svjetski rat.
    Ali prije nego što ispali nuklearne projektile na Moskvu i Vašington (ne i na Berlin – sa njima se slažemo), ta će vojska pokušati da presječe izbjegličku rutu koja preko Albanije ulazi u Crnu Goru, a otud vodi u Bosnu i Hercegovinu.
    U Bosni su izbjeglice/migranti već velika tema. U Crnoj Gori je još uvijek sve na nivou glasine: te migranti će navaliti iz Albanije, te neće, te bivša kasarna u Zoganjima kod Ulcinja postaće migrantski centar, te neće, te crnogorska vlast se obavezala da će primiti nekoliko desetina hiljada nesretnika, te nije…
    A iz Crne Gore i Bosne i Hercegovine, za to vrijeme, bježi mnogo više ljudi nego što u njih dolazi.
    Nedavno sam bio u Petnjici. Čitava jedna, veća, Petnjica živi u Luksemburgu i Njemačkoj. A ona koja je u Crnoj Gori živi, u dobroj mjeri, od onoga što ekonomski migranti iz tog kraja pošalju kući. Tako je, otprilike, i u Ulcinju, tako je i u trouglu Plav-Gusinje-Rožaje.

    ELITNI MIGRANTI

    Iz Bosne i Hercegovine je od 2013. do 2017, na rad i život u inostranstvo otišlo preko 150 000 građana. Samo u Njemačkoj ih je više od 180 000 – 28 500 više nego prije sedam godina.
    To je pravi rezultat ekonomske i svake druge politike naših političko-ekonomskih elita. Doduše, i njihova djeca idu u inostranstvo – ali ne na rad, nego na odmor i školovanje. Da steknu, je li, znanja koja će im omogućiti da sutra budu “lideri” u našim “društvima znanja”. Svijet je pun korumpiranih režima i njihovih “lidera” čija djeca uče u najboljim i najskupljim školama. Njih, kada stižu u Evropu i Ameriku, ne dočekuju paravojske, psi i bodljikave žice, nego luksuzni stanovi u centru grada. Oni neće ostati tamo i poremetiti delikatnu etničku ravnotežu u zemljama-domaćinima. Oni će se vratiti kući, da vladaju. Ali ne onako kako vladaju vladari u zemljama u kojima su se školovali, nego onako kako su im vladali očevi – oni od čije vladavine sirotinja bježi u njemačke kuhinje i na gradilišta, da tamo gule krompir i malterišu.
    Sada Evropa od elita koje u svojim zemljama nisu mogle (niti htjele) zadržati ni vlastite građane, očekuje da zadrže migrante. Oni koji sa istoka stižu u Crnu Goru i Bosnu i Hercegovinu hoće isto što i oni koji su te zemlje već napustili: dalje na zapad, pravo u kuhinju i na gradilište.
    Moguće da građani Bosne i Hercegovinu i Crne Gore imaju nešto drugačije kose, boju tena i odjeću od migranata sa istoka. Neki su i drugačije vjere, iz druge kulture, sa drugačijim običajima.
    Ali u jednoj, najvažnijoj stvari, mi smo isti: sirotinja smo.
    I snovi su nam, sirotinjski, isti.

  9. #21534
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default


    Novi Agrokor

  10. #21535
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Noc, krivina, nema pjesackog, onamo niko ne vozi ispod 70..
    Kapiras li ti uopste koliko je glupa ova tvoja prica? Velis, noc je, krivina i niko ne vozi ispod 70 na sat? I tebi je to normalno? Ono, jbg, mi smo divlja drzava, potpuno je normalno da se kod nas divlja 70+ na sat nocu, u krivinu.. Jel tebi normalno da u krivinu, nocu, prolazis raskrsnicu ne spustajuci nogu s gasa? Ajd pogledaj ovaj snimak ponovo, stavi ga na maksimalnu brzinu (X2), pa ce ti odmah zapasti za oko da je Adrovicka neuporedivo brze vozila od svih ostalih ucesnika u saobracaju. Zato nije ni imala vremena da zakoci, jer je mala gazda asfalta, tajo joj ga kupio..

    Druga stvar, zasto se svudje pominje da je u optuznici Adrovickoj stavljeno na teret da je pokosila ljude na sred pjesackog, ako tamo nema pjesackog? Ima li ga ili nema? Mada, cak i ako ga nema, raskrsnica je. Krivina je. Logicno je da ces opreznije voziti tuda, nego nekom pravinom. Nego, za nju je to sve pravina.. kosi bagru, ko im hebe mater..


  11. #21536
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,517
    Thanks Thanks Given 
    5,386
    Thanks Thanks Received 
    3,877
    Thanked in
    1,532 Posts

    Default

    Vidi. Mala je kriva.
    Ali prelazenje bulevara u krivinu, dje nemas pregledno sta se desava isto nije pametno.

    Tragedija i to velika ali ponasanje pjesaka ovdje je bilo isto katastrofalno.

    Da se razumijemo prije snimka sam o njoj razmisljao kao o onom malom mitrovicu ili barovicu, nije da je nesto zalim jer ne podnosim korisdzije tranzicije i price dje tata od policajca dodje do miliona ali ovo je svakom moglo da se desi. Gledajuci ovaj snimak, to mi je utisak.

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

  12. #21537
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    ovo je svakom moglo da se desi. Gledajuci ovaj snimak, to mi je utisak.
    Moglo je, ako "svako" divlja u krivinu i vozi brze od svih ostalih ucesnika u saobracaju. Da ja znam, u naseljenim podrucjima je ogranicenje 50km/h, a ovo, burazeru.. nema sanse da je "blizu 50km/h", kako bezocno laze presvijetli Begovic. Jer bi to onda znacilo da su ostala vozila isla nedje 20-30km/h. Kako ne.. Pokosila ih je, trepnula nije.


  13. #21538
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,465
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    I da je vozila po ogranicenju 50 na sat opet bi ih pokupila da li bi poginuli ili bi bili povrijedjeni ne znam ali koliko je vozač kriv krivi su i oni ne dolazi se do polovine ulice van pjesačkog u oštroj krivini i onda naprasno odlučiš da se vratiš nazad.Glupost ih je koštala života
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  14. #21539
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Glupost ili ne neko je poginuo. Necu ulaziti ko je kriv ali imajte u vidu da su ovo sezonski radnici poslije smjene od 12h. Nije ti do zivota, samo hoces kuci da dodjes da legnes jer su sigurno isli iz prve u drugu.

    Koliko mi se puta desilo udjem u 4 ujutro u taxi da me vozi kuci poslije 16-8h rada i zaspem odma ne moze taxista da me probudi po 20 min...

    Grehota je ovo

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  15. #21540
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    124
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije vozila 50 km/h, nego po mojoj procjeni 60. A slozicemo se da niko na ovom dijelu puta ne vozi 50. Uglavnom, momak bi bio ziv da se nije vracao, samo da je stao, nije morao ni da ide nazad ili naprijed. Brzopletost ga je kostala zivota, a i djevojku je uhvatio za ruku i poveo mozda u smrt.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #21541
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    I dje je sad preliminarni nalaz koji kaze da je Emina u trenutku nesrece imala 0,51 promil alkohola u krvi? Neeemaaa.. pojela macaa...


  17. #21542
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    124
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Iz raznih novina III

    I da je imala 3 promila ili 0 isto bi se desilo kad ti se neko ovako vrati u tvoju (sporu) traku


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #21543
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    I dje je sad preliminarni nalaz koji kaze da je Emina u trenutku nesrece imala 0,51 promil alkohola u krvi? Neeemaaa.. pojela macaa...
    Ada namjestili ovi iz dps gadovi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  19. #21544
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Ja mislim da nisu, nego je to sve laz, podmetacina srpskih dusmana, mala je bila savrseno trijezna i pribrana u tom momentu.


  20. #21545
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    njih dvoje su 100% krivi ali to ne umanjuje njenu krivicu, da nije bila pod uticajem alkohola i da je vozila sporije bilo bi drugačije
    She is only here to annoy herself!

  21. #21546
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Ma ljudi, ovo je sve usporeni snimak. Cak i kad ga stavis na makximalnu brzinu, opet je usporen. Kad bi se vidjelo u realnoj brzini, vjerovatno bi bilo ociglednije kakav je haos njima bio po sred one ulice, dok zvizde vozila oko tebe, gdje vjerujem niko nije postovao ogranicenje, a ona najmanje. Sto kaze Gando, ljudi iscrpljeni s posla, zbunjeni i uspanicili se na sred ulice, a ova kida iza krivine.. i cao.


  22. #21547
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Kapiras li ti uopste koliko je glupa ova tvoja prica? Velis, noc je, krivina i niko ne vozi ispod 70 na sat? I tebi je to normalno? Ono, jbg, mi smo divlja drzava, potpuno je normalno da se kod nas divlja 70+ na sat nocu, u krivinu.. Jel tebi normalno da u krivinu, nocu, prolazis raskrsnicu ne spustajuci nogu s gasa? Ajd pogledaj ovaj snimak ponovo, stavi ga na maksimalnu brzinu (X2), pa ce ti odmah zapasti za oko da je Adrovicka neuporedivo brze vozila od svih ostalih ucesnika u saobracaju. Zato nije ni imala vremena da zakoci,
    Druga stvar, zasto se svudje pominje da je u optuznici Adrovickoj stavljeno na teret da je pokosila ljude na sred pjesackog, ako tamo nema pjesackog? Ima li ga ili nema? Mada, cak i ako ga nema, raskrsnica je. Krivina je. Logicno je da ces opreznije voziti tuda, nego nekom pravinom. Nego, za nju je to sve pravina.. kosi bagru, ko im hebe mater..
    Znas kako, ja na forumu maksimalno izbjegavam ove polemike i diskusije... trolovanje je mnogo ljepse... ne zbog toga sto nijesam u pravu i ne umijem da branim svoj stav, vec jednostavno nemam ni vremana ni zivaca da razbijam glavu kako bih nekoga ubijedio u nesto, sto je slucaj sa tobom...
    Odgledao sam snimak, sokirao se reakcijom ostecenih (i da, odmah mi je zapalo za oko da se okrivljena kretala brze nego vozila iz suprotne kolone) i ovdje sam samo napisao da se ovo, ne daj Boze, svakome moglo desiti... a i malo su mi se zgadili komentari na portalu Vijesti, nesto ovoga tipa
    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    jer je mala gazda asfalta, tajo joj ga kupio..
    Inace, na ovakvim temama sigurno necu pisati gluposti, pa cu kao pravnik pokusati da ti malo pojasnim za sud relevante cinjenice.
    Da bi se ova Adroviceva oglasila krivom, mora da postoji uzrocno posledicna veza izmedju njene radnje i posledice. Činjenice su sledece: osteceni su prelazili bulevar van pjesackog prelaza (to su pisali ljudi sa foruma koji tuda svaki dan prolaze, da je isti izbrisan a da je novi pjesacki jos dolje) i onda su, van svake logike, sto bi malo ko ocekivao a sto vozac u ovom slucaju i nije bio duzan da ocekuje, krenuli da se vracaju nazad i bukvalno naleceli na auto kojim je upravljala okrivljena.
    Medjutim, pored ovoga, kljucno je saobracajno vještacenje- kojom brzinom se kretala okrivljena, i da li bi, da se kretala dozvoljenom brzinom (50 km/h) imala prostorno vremenskih mogucnosti da preduzimanjem radnje kocenja izbjegne nezgodu.
    Ako vjestak nadje, da nije mogla da izbjegne nezgodu sve i da se kretala dozvoljenom brzinom, i da nije postojalo ogromno prekoracenje brzine, uzrok nezgode jeste radnja oštećenih. sve i da je imala tih 0,51 promila alkohola,
    Tako da, kao pravnik, mislim da ce ovdje da se donese oslobadjajuca presuda... Ne zbog toga sto se radi o tatinoj cerci i sto je tajo bivsi policajac vlasnik hotela, vec imajuci u vidu sudsku praksu... to mi je bilo jasno cim sam odgledao snimak, ali to nijesam zelio da pisem u ranijim postovima, jer sam znao da bih morao da pojasnjavam, sto evo sad radim, a ovakvih primjera imas koliko hoces...
    Sigurno nijesam jedini pravnik na forumu, pa neka se sad oni ukljuce i potvrde, ili slobodno pitaj nekog advokata ukoliko ti nesto da ti nije jasno ili uocis jos neku glupost...
    Last edited by karamazov; 23-08-18 at 10:58.

  23. #21548
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Ako vjestak nadje, da nije mogla da izbjegne nezgodu sve i da se kretala dozvoljenom brzinom, i da nije postojalo ogromno prekoracenje brzine, uzrok nezgode jeste radnja oštećenih. sve i da je imala tih 0,51 promila alkohola,
    Tako da, kao pravnik, mislim da ce ovdje da se donese oslobadjajuca presuda...
    Ti si pravnik?? Mada, ne iznenadjuje me, takvi "strucnjaci" nam i drzavu vode..
    Prvo, na snimku se jasno vidi da svi voze sporije od nje. Plus, sto to rade i vozila koja se krecu spoljnom trakom, a ona se krece unutrasnjom trakom u krivini, dje je pregled nikakav, a piči najbrze od svih.
    Drugo, na snimku se jasno vidi da ona uopste nema namjeru da uspori dok su pjesaci na sred ulice, vec je imala namjeru da (poput vecine crnogorskih vozaca) samo prohuji iza njih, ne micajuci nogu s gasa. Tek kad su krenuli nazad, vidi se kako vozilo naglo koči. Vazi, sestro, na vrijeme je to..
    Trece, vjestak koji dokaze da Adrovicka "nikako nije mogla da izbjegne nesrecu", neka se samozapali. Sto je problem usporiti kad vidis pjesake na sred ulice, pa posle nastaviti voznju? Mislim, razumijem da je problem, žuri se.. ali nemojte mi tu pricu kako nije mogla da izbjegne nesrecu, kad se vidi da je htjela da proleti tik iza njih.
    Cetvrto, kazes "sve i da je bila pod dejstvom alkohola", krivica je pjesaka i bice oslobadjajuca presuda. Bravo ti ga. Odlicna ti je ta "praksa".
    Last edited by ovizionizi; 23-08-18 at 11:29.


  24. #21549
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Pa vidis da covjek vec zna da je nestao alkotest. Vjerovatno je i snimak namjesten a nije ni iskljuceno da su posle nezgode izbrisali pjesacki...

    A jos sve ovo sa bolesnom sarom i ozloglasenim zatvorom spuz... nakupi se


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  25. #21550
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    124
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Iz raznih novina III

    Ovizija boli sto se zove Emina i sto joj otac ima to sto ima. Dzabe snimak, dzabe sve. Nije mu ga lako


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 862 of 1402 FirstFirst ... 3627628128528588598608618628638648658668729129621362 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •