Page 845 of 1402 FirstFirst ... 3457457958358418428438448458468478488498558959451345 ... LastLast
Results 21,101 to 21,125 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #21101
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,821
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,042
    Thanked in
    1,807 Posts

    Default

    Мени лично не смета споменик Скендербегу, таман је у равни са спомеником Карађорђу.И један и други, сваки у своје вријеме, борци за слободу балканских народа од турске окупације, и један и други симболи слободе, и један и други достојни да имају споменике у Црној Гори, која је цијела симбол онога зашто су се они борили, тј. симбол слободе.

    Друга је ствар што многи наши заслужници, многи наши симболи слободе, још увјек нису добили споменике, или нису добили адекватне споменике.

    Да се разумијемо нисам одушевљен полтиком запишавања територије, са било које стране да она долази, радило се ту о претензијама на двије, или на свих 23 општине, али у овом случају, из горе наведеног разлога нисам против.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  2. #21102
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Cuh danas jedan frapantan podatak, vezan za temu koja je manje-vise tabu postala, da se ne bi ugrozila manjinska prava, jel.. medjutim, cifre kazu da Muslimani drze 47% naseg budzeta. Racunajuci po ministarstvima, ko sve upravlja kojim sredstvima, doslo se do te cifre. Muslimana ima nepunih 20% u CG, a raspolazu sa skoro polovinom sveukupnih sredstava. Jel to normalno? Mislim da je suvisno pomenuti da Srba ima nepunih 30%, a da ne raspolazu ni sa 1% budzeta.


  3. #21103
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,964
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    162
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Od 50% ljudi koji glsaju vlast 20% su manjine. Onda je normalno da bi trebalo da odlucuju nekih 40%.
    Mada je taj podatak sigurno nedje iz ovih prosrbskih izvora iscurio i nimalo ne vjerujem u to. Taj je podatak onako lijep za manipulaciju i izazivanje antimuslimanskih osjecaja kod pravoslavne vecine koja zivi u Crnoj Gori. Svaki put kad procitam ovako nesto meni se ide odavde.

  4. #21104
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dovoljno je reci da drze NP, Aerodrome i skoro sva moguca ziva ministarstva samo ovako na prvu loptu.
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  5. #21105
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,821
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,042
    Thanked in
    1,807 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Cuh danas jedan frapantan podatak, vezan za temu koja je manje-vise tabu postala, da se ne bi ugrozila manjinska prava, jel.. medjutim, cifre kazu da Muslimani drze 47% naseg budzeta. Racunajuci po ministarstvima, ko sve upravlja kojim sredstvima, doslo se do te cifre. Muslimana ima nepunih 20% u CG, a raspolazu sa skoro polovinom sveukupnih sredstava. Jel to normalno? Mislim da je suvisno pomenuti da Srba ima nepunih 30%, a da ne raspolazu ni sa 1% budzeta.
    Намјерно пласирана вијест са јасним циљем.

    Прије свега то није новац који се дијели етничким, националним или вјерским групама, већ новац који се троши према јасном плану и програму, званом буџет за текућу годину, који планира Влада, а гласа Скупштина.
    Е сад ако се ту коалиционим споразумом углави нешто што је битно за неку националну или вјерску заједницу, углави, али то је транспарентно и сви то могу да виде.
    Уз то старјешине неких органа имају одређено дискреционо право, али рекао бих да се ради о заиста невеликим износима у односу на буџет.

    Друго Црна Гора је грађанска држава, то баш и није најсрећније ријешење, нити се оно примјењује у свом основном облику, али то је што имамо.У таквом облику државе носиоци суверенитета нису етноси, националне или вјерске групе, већ грађанин.

    Свако евентуално преиспитивање тог концепта ми Црногорци као најугроженији народ у Црној Гори, можемо разматрати тек онда када се потпуно национално опоравимо, и када поново заузмемо мјесто које смо имали.
    Тек онда се у Црној Гори може отворити расправа о правима националних, етничких и вјерских колектива, и видјети како дорадити овај постојећи модел.
    Last edited by BAR; 27-07-18 at 22:55.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  6. #21106
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovizionizi, spremas li se ovo za proteste?

  7. #21107
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    3,263
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kada osnuješ firmu,iznajmiš prostor i platiš knjigovođu (i na minimalnoj si plati) - potrošiš za godinu dana oko 6.000 €. Ako si digao kredit da bi započeo posao na to plaćaš i kamatu.

    Nema popusta, nema olakšica.

    Ako godišnje primaš bruto preko 50.500 €, vraćaju ti se svi doprinosi preko tog iznosa. Tada si u klubu 380 povlašćenih.

    Tada itekako ima popusta i olakšica.

    Dok čak i u regionu početnike od doprinosa oslobađaju dvije godine naša Vlada smatra da početnik treba da plaća procentualno vise od najbogatijih.

    Apsurdno zar ne?

    Ako tome dodamo da prebogati zagađivači ne plaćaju ono što su po Zakonu dužni, a preduzetnik početnik se ogoli do zadnjeg centa - dobijamo sistem koji guši inicijative a pospješuje monopole.

    Oporezujmo loše, oslobodimo od poreza početnike. Tako se pravi država. Tako se uspostavlja kičma sistema. I prave radna mjesta.


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Ustaljena taktika da se svi biznisi u nastajanju sasjeku da bi opstali samo privilegovani pojedinci. Problem nije sto neka baba od 100 godina glasa DPS, problem je sto nema mladih itelektualaca i studenata ljudi koji tek treba da pocnu da zive oni su u startu osudjeni na drzavni poso od 300 eura ili na voli i lakovic. Zivim za dan kad udjemo u EU ima da nam se desi isto kao sa Hrvatskom sad sve sto valja ce jednostavno preko noci da napusti zemlju. A misevi kad ostanu sami zna se sto se desi

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  8. #21108
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    3,263
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/dps-pl...opstine-998217

    Sve sto valja doslo ispljevalja. 🤣🤣🤣🤣🤣

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  9. #21109
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,051
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Cuh danas jedan frapantan podatak, vezan za temu koja je manje-vise tabu postala, da se ne bi ugrozila manjinska prava, jel.. medjutim, cifre kazu da Muslimani drze 47% naseg budzeta. Racunajuci po ministarstvima, ko sve upravlja kojim sredstvima, doslo se do te cifre. Muslimana ima nepunih 20% u CG, a raspolazu sa skoro polovinom sveukupnih sredstava. Jel to normalno? Mislim da je suvisno pomenuti da Srba ima nepunih 30%, a da ne raspolazu ni sa 1% budzeta.
    Zaboravio si ili si pogreshno iznio jednu jako bitnu chinjenicu,tih 47% koje pominjesh,makar 25% njih ne smatra sebe muslimanima,nego onim shto i jesu,Crnogorci islamske vjeroispovjesti,poz.
    ...

  10. #21110
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,343
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Crnogorci ce se morati osuljiti da bi bili neko i nesto u svojoj državi

    E viva
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  11. #21111
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Citam odje par forumasa, pisu sa toliko zlobe , pakosti toliko su maliciozni da se ne moze covjek nacuditi.
    Svaki post im je pun mrznje, drugih naroda, vjera , nacija da to nije ni malo zdravo.
    Pojescete se iz unutra, ili ce vas pojesti nesto od toliko sičije.
    Takvom mrznjom ne pomazete sebi, a Jos manje svom narodu.

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  12. #21112
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Ebi ga, žive u nekom svom svijetu prošlosti i bore se za zamišljenim neprijateljima.

  13. #21113
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Kao sto vec rekoh, ocekivano je da ce ljudi odje biti hipersenzitivni kada se pomenu prava islamske zajednice u CG. Zakljucak koji treba da uslijedi je da ovakve stvari ne treba uopste pominjati, to je tabu, o tome se ne prica. S druge strane, maltene je tradicija ovog foruma da se za srpski narod mogu iznositi najkreativnije moguce gadosti i uvrede i nikom nista. Malo vam je nakaradan taj rezon, ali svako radi onako kako mu aktuelan momenat dozvoljava.
    Drugo, pokusaji relativizacije raspodjele sredstava kojima raspolazu Muslimani u CG (skoro polovina budzeta) su smijesni, jer ko ista zna o svim tim novim rukovodiocima, direktorima, ministrima, zna odlicno koliko su im bitna i dje su im na listi prioriteta prava svih onih gradjana koji nisu Muslimani. Postoji nedje i taj podatak precizno izrazen u ciframa, ali i bez toga mislim da su svi bar povrsno upoznati sa cinjenicom da je u jeku nevjerovatan pritisak na budzet CG prekomjernim i nenormalnim zaposljavanjem nove radne snage u drzavnom sektoru, koja je skoro cisto muslimanska. Nikad do sad nisam vidio ovakav stepen nezadovoljstva DPS-ovaca politikom svoje partije, jer im novopridosle kolege, sefovi i direktori otimaju sve stimulanske, nadoknade, beneficije.. imaju privilegije koji drugi bas i nemaju (dodjes na posao kad hoces, odes kad hoces); ogroman priliv novih zaposljenih je i stopirao i izrade novih kolektivnih ugovora, kojima je predvidjeno povecanje koeficijenata i plata, a sad je to totalno obesmisljeno i neizvodljivo, jer se sistematizacije mijenjaju svakih 2 mjeseca i trpa na silu nova radna snaga bez ikakve dugorocne vizije. O namjestanju poslova, privatno-javnim partnerstvima i sl necu ni da pricam. Sve se vrti oko muslimanskih krugova. Gledam kolege dps-ovce i smijem se odabiru rijeci tipa: "okupacija", "invazija".. Na kraju, sve se to ogleda i na "kozmetickim", kulturoloskim nivoima, jer je sve intezivnija stigmatizacija Njegosevog lika i djela kao genocidnog pjesnika, Gorski vijenac uopste vise nije neophodno stivo u skoli, po sjeveru nicu islamski vrtici (da se djeca od malena uce da su drugacija od drugih), pokusaji skidanja krsta sa Sahat kule.. itd, itd..

    Samo slijepac ne vidi kuda sve ovo ide. Gospodo, ja ne mogu da sakrijem da mi nije milo sve to. Meni su Srbi bratski narod. To sam 100 puta rekao odje. Ali nismo htjeli Srbina za brata, vec Muslimana za gospodara. Tako ce nam i biti...


  14. #21114
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Srbi iz crne gore i njihova prica o velikoj albaniji... po milioniti put.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  15. #21115
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Evo jedan fin tekst o ugroženosti

    http://www.vijesti.me/forum/patrijarh-998239

  16. #21116
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Nije problem zapošljavanje muslimana, pravoslavaca ili budista, Problem je zapošljavanje dps sd bs partijskih vojnika, sva ministarstva su ih prepuna, od odbrane do nauke, sva javna preduzeća, lokalne samouprave. Zabolje me zove li se radnik Edis, Franjo ili Miloš, tu gomilu parazita koja se zaposlila po partijskoj liniji mi finansiramo, maksimalno opterećuju budžet države i oni isti 30 godina na izborima zakopavaju 30 novih generacija

    Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  17. #21117
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Nije problem zapošljavanje muslimana, pravoslavaca ili budista, Problem je zapošljavanje dps sd bs partijskih vojnika, sva ministarstva su ih prepuna, od odbrane do nauke, sva javna preduzeća, lokalne samouprave. Zabolje me zove li se radnik Edis, Franjo ili Miloš, tu gomilu parazita koja se zaposlila po partijskoj liniji mi finansiramo, maksimalno opterećuju budžet države i oni isti 30 godina na izborima zakopavaju 30 novih generacija

    Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
    Nece dugo


    Zanima me kako ce se vracati potrosacki i hipitekarni krediti kad krenu plate da kasne po 4-5-6 mjeseci a banke krenu po svoje hehehehehehhehe

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  18. #21118
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ko vi je reka da dodjete na konik ?

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  19. #21119
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eksploatacija pijeska i otpadne vode zagađuju rijeke
    http://www.vijesti.me/vijesti/eksplo...-rijeke-998266

    Po***** se po sred drzave posrane, koji smo mi ***** od drzave, unistavaju nam rijeke, zagadjuju vazduh.... perspektive nema


    Treba postat neki serijski ubica kao dekster po mogucnosti...

  20. #21120
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,821
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,042
    Thanked in
    1,807 Posts

    Default

    http://www.antenam.net/svijet/87712-...te-vartolomeju

    Украјинци раде.

    Ускоро стиже томос од Васељенског патријаха из Цариграда, који предвиђа оснивање нове и потпуно канонске Украјинске Православне Цркве, и који позива све православне архијереје на територији Украјине да приступе новој Цркви.

    Новој канонској Цркви приступиће двије неканонске православне Цркве, а очекује се да и дио владика који се тренутно налазе под локалном канонском филијалом руске цркве (која је појединачно највећа) приступи новој украјинској цркви.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  21. #21121
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ahhahahahahah


    Oppp trt. Srpski sin

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

    Skendebeg svakako zasluzuje spomenik, da je srece da se ne dize u Ulcinju, vec u Podgorici, u Ulcinju je taj spomenik nista drugo do zapisavanje teritorije, u Podgorici bi bio priznanje njemu licno i njegovoj borbi. Nemojte zaboraviti da je Skenderbeg u Kruji drzao zadnju liniju odbrane Hriscanstva na ovim prostorima, da je pala ta linija, danas bi ovi prostori sto se tice vjere izgledali znacajno drugacije.

  22. #21122
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Skendebeg svakako zasluzuje spomenik, da je srece da se ne dize u Ulcinju, vec u Podgorici, u Ulcinju je taj spomenik nista drugo do zapisavanje teritorije, u Podgorici bi bio priznanje njemu licno i njegovoj borbi. Nemojte zaboraviti da je Skenderbeg u Kruji drzao zadnju liniju odbrane Hriscanstva na ovim prostorima, da je pala ta linija, danas bi ovi prostori sto se tice vjere izgledali znacajno drugacije.
    Jos da dodam da cim se oko njega otimaju Srbi i Albanci, nema sumnje da je Crnogorac !

  23. #21123
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Skendebeg svakako zasluzuje spomenik, da je srece da se ne dize u Ulcinju, vec u Podgorici, u Ulcinju je taj spomenik nista drugo do zapisavanje teritorije, u Podgorici bi bio priznanje njemu licno i njegovoj borbi. Nemojte zaboraviti da je Skenderbeg u Kruji drzao zadnju liniju odbrane Hriscanstva na ovim prostorima, da je pala ta linija, danas bi ovi prostori sto se tice vjere izgledali znacajno drugacije.
    Ja sam skoro pisao o znacaju Skenderbega. Problem je sto je ovo provokacija klasicna

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  24. #21124
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Zaboravio si ili si pogreshno iznio jednu jako bitnu chinjenicu,tih 47% koje pominjesh,makar 25% njih ne smatra sebe muslimanima,nego onim shto i jesu,Crnogorci islamske vjeroispovjesti,poz.
    Znacajan broj ne sumnam, ali mislim da Bosnjacka stranka ne djeluje ni najmanje gradjanski.

  25. #21125
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ja sam skoro pisao o znacaju Skenderbega. Problem je sto je ovo provokacija klasicna

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

    Apsolutno se razumijemo, ja sam i napisao sta taj spomenik predstavlja u Ulcinju.

Page 845 of 1402 FirstFirst ... 3457457958358418428438448458468478488498558959451345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 51 users browsing this thread. (0 members and 51 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •