Page 815 of 1402 FirstFirst ... 3157157658058118128138148158168178188198258659151315 ... LastLast
Results 20,351 to 20,375 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #20351
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Djukanovic nije naivan, shvata da je jaz izmedju EU i Amerike svakim danom sve veci i igra na kartu Amerike. Ameriku nije briga za ljudska prava i demokratiju svojih kolonija dok rade onako kako im se kaze, upravo tu dps vidi svoju sansu da rade sto im je volja.

  2. #20352
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,526
    Thanks Thanks Given 
    5,401
    Thanks Thanks Received 
    3,883
    Thanked in
    1,534 Posts

    Default

    ne znam postoji li naivni covjek da misli kako Milu i partiji odgovara ulazak u EU. To se nikad nece desiti.

  3. #20353
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Ja ne vjerujem e ste naivni toliko da mislite kako je EU briga za naš ulazak tamo .

  4. #20354
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Koji tako godi patiotskom uvu crnogorskih poltrona i beskicmenjaka. A to je vecinska Crna Gora.
    Pa ne bih ja donosio baš tako oštre ocjene. Politilčari opozicije bi trebali da se okrenu sebi umjesto što se okreću i kritikuju ljude koji ih ne glasaju. Malo da se zapita gospoda kakav je to problem sa njima što ne mogu da animiraju ljude koji nijesu poltroni i ljude s kičmom.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  5. #20355
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Ja ne vjerujem e ste naivni toliko da mislite kako je EU briga za naš ulazak tamo .
    Potrosili su dosad nekoliko stotina miliona pokusavajuci (cesto bezuspjesno) da nam pomognu. Da ne pominjem na sta bi ovdasnja politika licila da njih nema, vjerovatno bi opozicionare jeo mrak i odvozile marice usred noci. Ocigledno su zainteresovani i za to da postanemo normalna drzava. E, sad, ocekivati da je njima do toga stalo vise nego nama je pomalo naivno. Ako mi postanemo demokratija za dvije godine - super. Ako ne budemo ispunili uslove za pridruzivanje ni za 50 godina - oni svakako nece vene sjeci.

  6. #20356
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Pa ne bih ja donosio baš tako oštre ocjene. Politilčari opozicije bi trebali da se okrenu sebi umjesto što se okreću i kritikuju ljude koji ih ne glasaju. Malo da se zapita gospoda kakav je to problem sa njima što ne mogu da animiraju ljude koji nijesu poltroni i ljude s kičmom.
    OK, prihvatam da je ovo sto sam napisao bilo neprecizno, ali se ne slazem da je bilo preostro. Naravno, stvar je percepcije. Kad sam mislio na "vecinsku Crnu Goru" nijesam mislio samo na one koji glasaju DPS. Mislio sam - generalno. Jako sam razocaran narodom u Crnoj Gori. To ide do nivoa da me ponekad bude sramota da pripadam istom narodu. Iako se necu nikad odreci Crne Gore i svog identiteta. Nivo pokvarenosti, bezobzirnosti, bezobrazluka svake vrste, zlobe, pakosti, primitivizma, neiskrenosti, nepostenja, spremnosti da se podvali drugom, da ga se prevari, otme (prvo od drzave, a onda od koga se stigne), da se ne biraju sredstva da se ostvari licni interes, poltronstvo koje prelazi svaku mjeru dobrog ukusa...da vise ne nabrajam, a mogao bih. Adrijanu Kadiju ne poznajem i mislim da je nikad ni sreo nijesam. Ali, eto, nekako mi vraca vjeru da nijesu bas svi Crnogorci (a posebno Crnogorke!) tako losi kao ovo sto pobrojah.

    Dugo zivim van Crne Gore, pa su mozda (vjerovatno) moji standardi vrijednosti postali rigorozniji. Mada, ne mogu se oteti utisku da se narod u Crnoj Gori zaista pokvario. Narocito nakon prokletih 90-ih, koje su i mene protjerale iz Crne Gore.

    Da ne bude zabune - ne pripadam opoziciji. Ne pripadam nikom. Osim sebi.

  7. #20357
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Diktatura

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  8. #20358
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Kad sam mislio na "vecinsku Crnu Goru" nijesam mislio samo na one koji glasaju DPS. Mislio sam - generalno.
    Ne bih da budem neprecizan, ali rekao bih da DPS glasa nekih 30% stanovnika Crne Gore. To je daleko od "većinske Crne Gore". Što nas onda opet vraća na moju prethodnu poruku. No da napomenem, daleko od toga i da su svi koji glasaju DPS zli, pakosni, poltroni i šta god je još gore navedeno.
    Last edited by Dejan; 08-06-18 at 11:11.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  9. #20359
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    http://portalanalitika.me/clanak/303...kciza-na-duvan

    Prihodi budžeta u prvih pet mjeseci ove godine iznosili su 622,8 miliona eura i 13,7 odsto su veći u odnosu na isti mjesec lani, dok su premašili plan za 1,5 odsto. Do kraja maja najveći rast bilježe prihodi od PDV-a za 33,5 miliona, od doprinosa 13,7 miliona i poreza na dobit 9,5 miliona eura, izjavio je ministar finansija Darko Radunović.
    Opširan intervju sa ministrom finansija.

  10. #20360
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Ne bih da budem neprecizan, ali rekao bih da DPS glasa nekih 30% stanovnika Crne Gore. To je daleko od "većinske Crne Gore". Što nas onda opet vraća na moju prethodnu poruku. No da napomenem, daleko od toga i da su svi koji glasaju DPS zli, pakosni, poltroni i šta god je još gore navedeno.
    Kao sto napisah, JA sam bio neprecizan. Nijesam mislio (samo) na one koji glasaju DPS. Naravno, ne mislim da su svi koji glasaju DPS "poltroni". Ne sumnjam da medju njima ima sasvim OK persona. Nijesu bas svi "sline" kao Mimo Draskovic ili onaj Sekulovic...Slobo Pajovic, Gaga Tripkovic, Ivan Jovetic (koji je, BTW, u mnogo vecem konfliktu interesa nego Goran Djurovic, ili Nikola Vukcavbic - ali, who cares, kad tako kazu Skrijelj i Marta Scepanovic, Sreto Radonjic - to se zove *******u zdrav mozak). Da budem jos precizniji, moje misljenje o ljudima koji podrzavaju opoziciju nije bolje.
    Last edited by zvoncica; 08-06-18 at 23:34. Reason: nepristojan riječnik!

  11. #20361
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    http://www.6yka.com/novost/140495/po...a-je-otkriveno

    Ova ka i vazda:
    Pomoćnica direktorice Uprave za bezbjednost hrane Crne Gore Biljana Blačević je kazala da da na tržište Crne Gore nije uvezena niti stavljena na tržište ta serija za koju je u Sloveniji utvrđena neusaglašenost.
    ALI:
    Na sajtu beogradskog Centra za ispitivanje namirnica piše da se sadržaj akrilamida u hrani prati od 2002. godine, kada je u Švedskoj utvrđen njegov visok sadržaj u pečenoj i prženoj hrani. Od 1994. godine stavljen je na popis potencijalno kancerogenih materija Međunarodnog centra za istraživanje kancera (IARC) Svjetske zdravstvene organizacije. U Srbiji nije utvrđen dozvoljeni nivo ove supstance.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  12. #20362
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,447
    Thanked in
    1,319 Posts

    Default

    Chitao sam o tome,to su one male,za djecu nažalost.
    ...

  13. #20363
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Pa nije im bezze bio moto - Plazma, ne pušta te da odrasteš

  14. #20364
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,738
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Kao sto napisah, JA sam bio neprecizan. Nijesam mislio (samo) na one koji glasaju DPS. Naravno, ne mislim da su svi koji glasaju DPS "poltroni". Ne sumnjam da medju njima ima sasvim OK persona. Nijesu bas svi "sline" kao Mimo Draskovic ili onaj Sekulovic...Slobo Pajovic, Gaga Tripkovic, Ivan Jovetic (koji je, BTW, u mnogo vecem konfliktu interesa nego Goran Djurovic, ili Nikola Vukcavbic - ali, who cares, kad tako kazu Skrijelj i Marta Scepanovic, Sreto Radonjic - to se zove JEBANJE u zdrav mozak). Da budem jos precizniji, moje misljenje o ljudima koji podrzavaju opoziciju nije bolje.
    Tek sad viđeh da je ova slina Drašković doktorirao menadžerske nauke u pomorstvu u Subotici i da je predavač na UCG :stupid:

  15. #20365
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Evo vele iz Savjeta RTCG da su SAD i EU neupucene oko granta koji je EU dao pa su im poslali ugovor koji ovi vec imaju

    Ovakve kadrove samo DPS ima. Nista ako Sukovic ne zovne ovog Mima da zajedno razvale ove domace izdajnike koji obmanjuju svijet i tako po ko zna koji put sacuvaju Crnu Goru od zlikovaca. Kad je mogao da dobije Njegosevu nagradu onaj sto mu ni doma knjige ne citaju, moze vala i Sukovic 13 JULku.

  16. #20366
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,424
    Thanks Thanks Given 
    5,562
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Ja ranije nedje spomenuh da mi sve oko (tada pokusaja) smjenjivanja Kadije lici na neki "rat" izmedju stranaca i DPS-a, odnosno da njihova politika vise nije interesatna strancima koji zele da ubace nove igrace.
    Mene vise interesuje ko ce biti poslije Kadije postavljen na mjesto generalnog direktora. Vjerujem da DPS nece uspjeti ubaciti svog igraca, vec ce EU/Amerika postaviti nekog nezavisnog poput Kadije. To znaci da ce u narednom periodu, tokom MIlovog mandata, iskakati polako informacije koje ce lagano dapotapaju DPS.
    Ako kojim slucajem ipak bude ubacen neko blizak rezimu, onda EU boli kvarc za nezavisne medije.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  17. #20367
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,424
    Thanks Thanks Given 
    5,562
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Dok civilizacija na državnoj TV gleda svjetsko u 4K rezoluciji, kod nas se igraju fotelja..





    U domenu sci-fi
    E, da, suludo je ocekivat da ce biti HD signala kada imas 3-4 analogno digitalne konverzije koje degradiraju kvalitet dok signal ne dodje do krajnjeg korisnika
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  18. #20368
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Evo kraj zdravstvenog sistema CG... mole se gradjani da ne oboljevaju, Zoran Kovacevic veli sve regularno

    http://www.vijesti.me/vijesti/haos-s...gradana-991943

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  19. #20369
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Ja ranije nedje spomenuh da mi sve oko (tada pokusaja) smjenjivanja Kadije lici na neki "rat" izmedju stranaca i DPS-a, odnosno da njihova politika vise nije interesatna strancima koji zele da ubace nove igrace.
    Mene vise interesuje ko ce biti poslije Kadije postavljen na mjesto generalnog direktora. Vjerujem da DPS nece uspjeti ubaciti svog igraca, vec ce EU/Amerika postaviti nekog nezavisnog poput Kadije...
    Mislim da ti je losa racunica. Ako je DPS izdrzao ovoliku muku, javno samaranje i vucenje za usi od strane "nasih najblizih saveznika i partnera" samo da bi smijenio Kadiju, nema sanse da ce nekog slicnog da postave. Nego ima da ponovo gledamo "dobro vece dragi Predsjednice" dnevnike.

  20. #20370
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,424
    Thanks Thanks Given 
    5,562
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mislim da ti je losa racunica. Ako je DPS izdrzao ovoliku muku, javno samaranje i vucenje za usi od strane "nasih najblizih saveznika i partnera" samo da bi smijenio Kadiju, nema sanse da ce nekog slicnog da postave. Nego ima da ponovo gledamo "dobro vece dragi Predsjednice" dnevnike.
    Mozda. Kao i vecina razumnih ljudi nadam se da ce EU sada krenuti sa vecim prozivkama bitnijih clanova DPS-a, skidajuci jednog po jednog dok ne dodju do Mila - sto bi znacilo da je njegov rok trajanja manji od vremena isteka predsjednickom mandata.
    Uostalom, vidjecemo ko ce se postaviti za generalnog, ako ne bude neko iz DPS-a ili partnera - to je pocetak kraja DPS-a.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  21. #20371
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Predlažem Šukovića ili Đuranovića.

  22. #20372
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,738
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    S obzirom da je N1 kupio Pink, jbg mora DPS imati neki medij pod svojom palicom.

  23. #20373
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Uostalom, vidjecemo ko ce se postaviti za generalnog, ako ne bude neko iz DPS-a ili partnera - to je pocetak kraja DPS-a.
    Ček...ček... Milo lagano dobija izbore sa nezavisnom Kadijom i bez pomoci RTCG -a , a onda kazes da ako postave OPET nekog nezavisnog kao sto je bila Kadija - pada 100 % ???


    Shit....bas je politika komplikovana
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  24. #20374
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Ček...ček... Milo lagano dobija izbore sa nezavisnom Kadijom i bez pomoci RTCG -a , a onda kazes da ako postave OPET nekog nezavisnog kao sto je bila Kadija - pada 100 % ???


    Shit....bas je politika komplikovana
    Uzasno.

    Evo vidi, Milo trci da se slika dok se rukuje sa EU tipovima po Briselu, kune se cio DPS kako su oni prozapadni, proatlanski, niko drugi u cijeloj Crnoj Gori, a opet otimaju RTCG i po cijenu svadje sa svim tim partnerima i saveznicima. A otimaju je po tu visoku cijenu od bar par dodatnih godina cekanja svih nas da udjemo u EU zbog samo jednog razloga - kako objasnise danas "da bi od nje napravili profesionalnu i nepristrasnu televiziju".

    Pa ima li takvih altruista igdje da usrece svoj narod. Bog nas je pogledao.

  25. #20375
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,424
    Thanks Thanks Given 
    5,562
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Ček...ček... Milo lagano dobija izbore sa nezavisnom Kadijom i bez pomoci RTCG -a , a onda kazes da ako postave OPET nekog nezavisnog kao sto je bila Kadija - pada 100 % ???


    Shit....bas je politika komplikovana
    Za pocetak, lijepo je vidjet kad i DPS clanovi priznaju da je Kadija bila nezavisna. +1
    S obzirom da DPS ima vecinu i moze izabrati svog covjeka, nema sanse da se na mjesto generalnog pojavi neko drugi, jel tako? Ako ne bude tako, sto onda moze bit?

    Ocekujem raznorazne informacije o clanovima Savjeta u narednih mjesec dana...
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

Page 815 of 1402 FirstFirst ... 3157157658058118128138148158168178188198258659151315 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •