Page 728 of 1402 FirstFirst ... 2286286787187247257267277287297307317327387788281228 ... LastLast
Results 18,176 to 18,200 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #18176
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Sa kojeg nika ovizi ovo ti je jedini da ja znam

  2. #18177
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Sick-Boy sam bio prije.. sad imas mogucnost da mi iskopas svakakve avetluke sto sam pisao.

    Lijepo je vidjet da je jos uvijek aktuelan "foto-album" koji sam otvorio svojevremeno :P


  3. #18178
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    A dobro to je u doba prije referenduma. Moramo pocet da racunamo vrijeme doba prije referenduma i doba poslije refrenduma. Kao nova era.

  4. #18179
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Pa ti nam nadji tu čestitu opoziciju...
    Evo ja cu da pokusam ..... TREBA DA SE RODI NEKO .... treba da "bioloski" nestanu i Milova i Blazova generacija da bi se nesto promijenilo.

    Ove garniture definitivno ne zasluzuju nista da mijenjaju, jer bi SIGURNO bili isti i gori od prethodnih.



    Nemoj da mislis da bi ti zelio vise od mene da to vrijeme dodje skorije, ali nece....100% sam siguran u to.
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  5. #18180
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    A dobro to je u doba prije referenduma. Moramo pocet da racunamo vrijeme doba prije referenduma i doba poslije refrenduma. Kao nova era.
    Hahaha prije i posle Isusa Mila


  6. #18181
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Nama treba neko ko ce da se svidi zapadu a usput malo i Rusiji to treba da bude jasno.

  7. #18182
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Hahaha prije i posle Isusa Mila
    Doba prije Mila i doba sa Milom jer "poslije" Mila nece doci nikad

  8. #18183
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Evo ja cu da pokusam ..... TREBA DA SE RODI NEKO .... treba da "bioloski" nestanu i Milova i Blazova generacija da bi se nesto promijenilo.

    Ove garniture definitivno ne zasluzuju nista da mijenjaju, jer bi SIGURNO bili isti i gori od prethodnih.



    Nemoj da mislis da bi ti zelio vise od mene da to vrijeme dodje skorije, ali nece....100% sam siguran u to.
    E pa fala ti na priganice.. Umjesto mogucnosti da damo "sitnim lopovima" da obezglave najvece derikoze u istoriji naseg naroda, mi treba da sacekamo da oni bioloski nestanu, kako bi njihove imperije trajno ostale u njehovim porodicama, kako bi njihovi naslednici sjutra drzali pola Crne Gore. Vec vidjeno u Juznoj Americi..


  9. #18184
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    E pa fala ti na priganice.. Umjesto mogucnosti da damo "sitnim lopovima" da obezglave najvece derikoze u istoriji naseg naroda, mi treba da sacekamo da oni bioloski nestanu, kako bi njihove imperije trajno ostale u njehovim porodicama, kako bi njihovi naslednici sjutra drzali pola Crne Gore. Vec vidjeno u Juznoj Americi..

    Ali to je nasa tragicna realnost ... ko ce da ih hapsi...ko ce da izda nalog za hapsenje ... svi su suvise povezani i suvise je para(bogatstva) u igri tako da ...

    Izgleda mracno - ali je tako.
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  10. #18185
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Iz svega navedenog mi nismo u ništa boljoj poziciji od BiH samo što kod nas nema specijalnog predstavnika nego njegovu ulogu obavlja neko iz vlasti !!! Ako je tako onda da se podijelimo na kantone da bi svi imali predstavnike u vlasti ...
    deuscroix

  11. #18186
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Iz svega navedenog mi nismo u ništa boljoj poziciji od BiH samo što kod nas nema specijalnog predstavnika nego njegovu ulogu obavlja neko iz vlasti !!! Ako je tako onda da se podijelimo na kantone da bi svi imali predstavnike u vlasti ...
    Pa ...skoro a da jesmo....Vasojevici su nesto kao Republika Srpska
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  12. #18187
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Ali to je nasa tragicna realnost ... ko ce da ih hapsi...ko ce da izda nalog za hapsenje ... svi su suvise povezani i suvise je para(bogatstva) u igri tako da ...

    Izgleda mracno - ali je tako.
    I onda, kad se desi totalno zasicenje usled takvog raslojavanja na sacicu bogatih i vecinu sirotinje, izrodi se neki komunizam, koji vrati u drzavno vlasnistvo i sto treba i sto ne treba. Pa posle nekog vremena izdusi i taj komunizam, pa se onda jave potomci "postenih i uglednih" veleposjednika, koji su drzali pola Crne Gore, pa im vraci nazad.. i tako u krug. E ne mora tako biti, uopste. Ja sam ubijedjen da im DF ne bi oprostio nista. Poprilicno sam uvjeren i za Demokrate, kad bi dosli na vlast. DF mi ne odgovara samo zbog prenaglasenog srbovanja, iako protiv PZP-a nisam nikad nista imao, sve zamjerke na njihov racun su meni sitnice naspram krupnih stvari na koje su upozoravali i za koje su sve bili u pravu. Ali daleko od toga da ne volim Srbe, mislim da je to odje svima jasno. Samo ne volim ultra-srbe-crnogorce.


  13. #18188
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mali off ..... jel' pominjeo neko skorije ovoga opozicionara :

    http://www.vijesti.me/vijesti/uhapse...ejsbuku-975005
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  14. #18189
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,790
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,313
    Thanked in
    2,165 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Ja čekam da kažeš još primjera dje opozicija krade državne resurse ...
    Ako se računaju partijska zapošljavanja u krađu državnih resursa, ne mora da se ide dalje od primjera svih opština u kojima je vlast vršila opozicija. Ili je već zaboravljena opoziciona afera Snimak iz Herceg Novog, na primjer? Ako se gleda na neke pojedince koji su se obogatili, nešto ne bih rekao da je Daka Davidović veliki dpsovac. Malo li je Mandić državnih para uzeo dok je držao kafanu i dok je akumulirao kapital. Nije mu smetalo što su se u njegov lokal slivale državne pare koje su vlastodršci rasipali. Uostalom, popriličan broj opozicionara ima privatne biznise koji počivaju na sistemu koji je dps uspostavio. Jednako ne plaćaju doprinose, jednako izrabljuju, jednako mute sa dobijanjem dozvola za gradnju i slično. Koliko je opozicionara prijavilo svu imovinu, a koliko ih je isprebacivalo na rodbinu? Đe ga je Drecun, veliki opozicionar i koliko je on ogrezao u sve i svašta? I to se on čak više ne bavi politikom. Manjinske partije ne računam u opozicione, a i da računam, svaka od njih je pokazala svoje lice čim se dokopala vlasti.

    Vjerujte ili ne vjerujte, ne bore se naši vajni opozicionari za promjenu sistema, nego za promjenu kontrole nad sistemom. Srbija je dobar primjer. Ko god je tamo došao na vlast, nije dirao u poluge koje su odavno uspostavljene. Samo je nastavio da ih upotrebljava u svoju korist.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  15. #18190
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Prva "dozivotna" kazna nekom funkcioneru mijenja cijeli taj sistem. Time mislim na 20+ godina za korupciju i zloupotrebu sp. Ne znam da li opozicija ima potencijala da sprovede takvu politiku, ali sigurno vise sanse imaju oni, nego da prepustim vlasti da se samokazni. A cim se desi takav slucaj (za koji mislim da takodje nije bio ni u Srbiji), nova vlast reze granu na koju sjedi, ako misli da koristi iste te poluge.


  16. #18191
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,790
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,313
    Thanked in
    2,165 Posts

    Default

    Bogami si optimista. Cijeli krivični zakonik bi morao da se promijeni i kompletna garnitura sudija. Kaznu o kojoj ti pričaš ekstremno rijetko najokorelije ubice dobijaju, a ne tamo neki likovi koji su zloupotrebljavali službene položaje i državne resurse. Ovo "tamo neki likovi" predstavlja karikiranje, jer su šampioni tranzicije doprinijeli, između ostalog, i tome da nam je prosjek samoubistava po jedno na svaka tri dana. Ništa bolji nisu od ubica, samo ubijaju na drugačiji način.

    Jedino rješenje, u okviru sadašnjeg sistema, vidim u tome da se svi slučajevi zloupotreba sprovode zasebno i da se kazne kumulativno izriču. Uostalom, samo treba pratit trag novca. Ko troši više nego što zarađuje, odmah blokiranje imovine dok ne dokaže njeno porijeklo. Samo to ide malo teže kad je većina zloupotreba odrađena "u skladu sa zakonom". Problem je što su se zakoni pisali tako da omoguće da lopovi, potpuno ispravno, kažu da su radili u skladu sa zakonom.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  17. #18192
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    eto javio se ko je rekao, ne mogu vas pohvatat kad pocnete da branite opoziciju sa njenim zloupotrebama.

    ali sustina je ista
    ne moze takva opozicija da bude na vlast, nikako .
    pa jesu li Ruske pare ili Pruske sve jedno je.
    P.S.
    da ne bude zabune jer vec znam sto cete reci, rekao sam ne moze takva opozicija a ne , ne moze ni jedna opozicija.
    Ja to uopste nijesam napisao da bih branio opoziciju, cak naprotiv !

  18. #18193
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Vjerujte ili ne vjerujte, ne bore se naši vajni opozicionari za promjenu sistema, nego za promjenu kontrole nad sistemom.
    Kao apstinent možeš da budeš razočaran u vlast i opoziciju ili bolje rečeno da nemaš svoju opciju na izborima ali kategorija apstinenata koja javno iznosi stav da se promjenom vlasti neće ništa promijenit ( iako je evidentno da u opštinama koje je uzela opozicija nema nepravilnosti ) navija da vlast ostane !!!
    deuscroix

  19. #18194
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,790
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,313
    Thanked in
    2,165 Posts

    Default

    Evidentno!? Pa dobro, ima dosta uzvičnika u tvom pisanju, mora da znaš o čemu pričaš.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  20. #18195
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,212
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Aktuelna vlast je na toj poziciji evo već više od 25 godina. Sa njima nema nedoumice, nema iznenađenja, ne može biti mnogo bolja, ni gora od onoga kakva je bila u u prethodnom periodu.
    Ako niste zadovoljni, vjerovatno se isplati "rizikovati", makar na jedan mandat.
    Ako ste zadovoljni... onda ništa.

  21. #18196
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,790
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,313
    Thanked in
    2,165 Posts

    Default

    Nemam ja ništa protiv toga što neko želi da vidi leđa virusima na vlasti, samo bi bilo lijepo da se ne prosipa priča o nekom poštenju, odsustvu zloupotreba i slično. Sasvim je moguće da novoustoličeni nisu ni svjesni svih mehanizama zlupotrebe, a sasvim je moguće da nemaju ni znanja ni moći da ih onesposobe.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  22. #18197
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,773
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Pojedini novoustaličeni su svjesni mehanizama zloupotrebe i htjeli bi iste da koriste, ali ne mogu. Zašto? Najednostavniji razlog je unutrašnja kontrola jer na vlasti nije jedna lista već zavisi od više subjekata. Mana je što se na taj način sistem usporava, ali neminovan je u prvih nekoliko ciklusa promjena.

    P.S. mana ovog tzv. tranzicionog (nije srećno odabrana riječ, ali mi druga ne pada na pamet) sistema je što su još uvjek zloupotrebe moguće i što se na iste dosta sporo reaguje (ali, ipak reaguje). Jedan od primjera je sa ovim direktorom iz vodovoda Budva.

    Sent from my Motorola 8400
    Last edited by wulfy; 08-02-18 at 18:09.

  23. #18198
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Bogami si optimista. Cijeli krivični zakonik bi morao da se promijeni i kompletna garnitura sudija.
    Ovo za sudije, vjerovatno. Ali zakon uopste ne bi morao mijenjati. Zakon nas uopste nije los, samo da je srece da se sprovodi. Je li 10 godina ono max za zloupotrebu sl polozaja? Ja vjerujem da za vecinu nasih derikoza se mogu naci po bar 3 razlicita slucaja sa sve dokazima o (milionskoj) korupciji na visokom nivou, odnosno zloupotrebi sl polozaja. A dje su krivicna djela protivzakonit uticaj, navodjenje, davanje/primanje mita itd? Isplivalo bi more svjedoka sa neoborivim dokazima, a sve kazne po 3-5-8 godina, pa kad se nakupi.. Ode sampion tranzicije na pola vijeka u celiju. I to je poootpuno realno, uzimajuci u obzir samo ono sto se MOZE dokazati. Vjerujem da bi i pored takve neke odmazde ostala gomila nerasvijetljenih lopovluka. Tako da zakon nije los.. jos je max kazna, cini mi se, za dobiti/stete koje se mjere desetinama hiljada eura. A ovo su desetine miliona. Tu nema dileme da samo maksimalne kazne treba da pljuste.


  24. #18199
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Nemam ja ništa protiv toga što neko želi da vidi leđa virusima na vlasti, samo bi bilo lijepo da se ne prosipa priča o nekom poštenju, odsustvu zloupotreba i slično. Sasvim je moguće da novoustoličeni nisu ni svjesni svih mehanizama zlupotrebe, a sasvim je moguće da nemaju ni znanja ni moći da ih onesposobe.
    Prvo i osnovno DPS nije ugašen u tim opštinama i sigurno prati svaki korak koji vlast napravi a za ovih evo godinu ipo nemaju nikakav konkretan dokaz o nepravilnosti osim toga što je direktor vodovoda otišao na Kopaonik službenim autom !!! Već sam rekao da se plašim scenarija dje su prozivali one koji su pojeli jagnjetinu da bi došli na vlast oni koji su im napravili takav košmar od života da se bore za opstanak poput životinja !!! Sasvim je moguće da ima tu DPS parazita koji zbog još važećih ugovora uzimaju novac iz budzeta opštine a da ili ne pružaju nikakvu uslugu ili pružaju uslugu koju gradjani papreno plaćaju !!! Takodje je moguće da nova vlast nije svjesna svih rupa u zakonu da se legalno bogate kao što DPS radi a moguće je da nisu istog mentalnog sklopa da ih traže !!! Ipak svi znamo da je DPS došao na krilima šverca duvana ( kažu da je rascjep 98 bio na temi podjele plijena izmedju Marka Miloševića i Mila ) i da kao takvi oni zakone čitaju ( ili formulišu ) kako bi ih mogli zloupotrebljavat !!! Konkretno ne znam ni jednog člana Demokrata koji je iz te priče i treba im vjerovati dok se ne dokaže suprotno a sve i kad bi uzeli obrnutu logiku da oni trebaju dokazat da odgovorno obavljaju svoje funkcije ja ne vidim nikakvu grešku !!!
    deuscroix

  25. #18200
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,790
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,313
    Thanked in
    2,165 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    ...

    A i to se razvodni kad se potpiše sporazum o priznanju krivice. Najveći popusti se kriminalcima daju kad im se omogućava sporazumno potpisivanje krivice u slučajevima u kojima postoji gomila dokaza za krivično djelo. Kao onaj Amerikanac iz Mosta na rijeci Kwai, koji je pobjegao iz zatvorskog kampa pa neće da vodi britanske vojnike nazad do njega. Ovaj mu Britanac veli da znaju da se lažno predstavljao kao oficir da bi bio bolje tretiran u kampu i da je to djelo za vojni sud, osim ako ih odvede nazad do kampa. I Amer veli: Pa kad sam već uhvaćen, onda se mogu i javit kao dobrovoljac.

    Samo nedozvoljeno nošenje oružja vuče kaznu od 3 mjeseca do 3 godine. Svi kriminalci redovno dobijaju uslovne kazne ili, kad ih već po deseti put privedu za istu stvar, minimalne kazne.
    Last edited by NHM; 08-02-18 at 19:03.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

Page 728 of 1402 FirstFirst ... 2286286787187247257267277287297307317327387788281228 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •