Page 641 of 1402 FirstFirst ... 1415415916316376386396406416426436446456516917411141 ... LastLast
Results 16,001 to 16,025 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #16001
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,337
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/ekonomija/iskopan...etroelektrane/
    Država se ugovorom obavezala da će otkupna cijena električne energije proizvedene u vjetroelektrani biti zagrantovana i fiksna za prvih 12 godina rada i neće biti manja od 95,99 eura po megavatsatu.

    inače cijena na tržištu se kreće oko 25€

    E viva

  2. #16002
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Jesmo svjetlosnim godinama udaljeni od Holandije, ali smo manje udaljeni od jedne Turske gdje je legalna i Marihuana i Prostitucija
    Neka legalizuju makar prostituciju,radi zdravlja nacije,jer pogledaj ti sad koliko ima nevinih 30-gdishnjaka,koji vise po netu,igraju igrice,pishu gluposti...kad vide žensko izgube se,pochnu mucat',nimalo se ne zezam no sam potpuno ozbiljan.
    ...

  3. #16003
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post

    Kanabis je u spisak narkotika ušao zbog lične sujete jednog čovjeka, no to je sada tako, a da bi se legalizovalo trebalo bi imati državu koja je u stanju da bude država (institucija) te bi znala da kontroliše tržište.

    Ovo je suma sumarum svega u CG.

    Mnoge bi stvari mogle kad bi bilo drzave tj. sposobne vlasti da stane iza projekata.

    650 000 ljudi heJJJJ. Za 5-7 godina sa sposobnim kadrom mogli bismo biti najjaca drzava u okruzenju.

    Ali ne, daje se Dulu knezevicu 5 miliona eura poklona (kao Acu za limenku) ili trecina budzeta Ulcinjske opstine Ovo ce uistinu biti divna zemlja za zivot kada se prestanu cascavati poslusnici sistema, braca i kumovi. I kada shvate drzavni uposlenici postavljeni od strane DPS/SD/HGI/BS demonske koalicije da im nije to babo ostavio i da je to svih nas, moje koliko i njihovo.

    http://www.vijesti.me/vijesti/ulcinj...ezevicu-952605
    One Ring to Rule them all...

  4. #16004
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Ovo je tek pljacka nad pljackama. Umjesto struja da nam bude jeftinija zbog dodatnih i efikasnijih izvora, zapravo se nameti 'podsticajni' u vidu stavki dodaju na racune. Beeeeeee, beeeeee
    Quote Originally Posted by Markys View Post
    https://www.cdm.me/ekonomija/iskopan...etroelektrane/
    Država se ugovorom obavezala da će otkupna cijena električne energije proizvedene u vjetroelektrani biti zagrantovana i fiksna za prvih 12 godina rada i neće biti manja od 95,99 eura po megavatsatu.

    inače cijena na tržištu se kreće oko 25€

    E viva

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  5. #16005
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Pušenje marihuane dokazano nema nikakve negativne posljedice
    Usporava rad mozga i negativno utice na memoriju. Ali posljedice nisu trajne kao kod alkohola.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  6. #16006
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,150
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    A ovdje mozgovi i tako sporo rade pa je sve jedno... Kad kažem sporo mislim jedno 25-30 godina sporo.

    Poslato s Jadrana

  7. #16007
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Legalizacija prostitucije? Sa ovakvim sistemom koji su uspostavili ,,mladi, lijepi i pametni'' apsolutno sam protiv. Zašto? Zato što bi se legalizovao posao makroa, a tzv. ,,uslužnoj radnici'' ništa bolje ne bi bilo nego što je danas.
    Naravno da bi joj bilo bolje i naravno da bi se posao makroa ugasio pošto bi se uvele kase
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #16008
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    DF radi posao za DPS jos jednom...
    http://www.vijesti.me/vijesti/bojkot...rkovica-952662


    Majmuncine


    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  9. #16009
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    http://m.portalanalitika.me/clanak/2...eta-uz-dozvolu


    Idemo breeeee... Kidaj shumu izvozi u Albaniju... Tako treba, palica da ne ostane

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  10. #16010
    Join Date
    May 2016
    Location
    stara varos
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Neka legalizuju makar prostituciju,radi zdravlja nacije,jer pogledaj ti sad koliko ima nevinih 30-gdishnjaka,koji vise po netu,igraju igrice,pishu gluposti...kad vide žensko izgube se,pochnu mucat',nimalo se ne zezam no sam potpuno ozbiljan.
    U tuze tih problema nema
    Niko ljepseg zaavicaja nemaaa

  11. #16011
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    DF radi posao za DPS jos jednom...
    http://www.vijesti.me/vijesti/bojkot...rkovica-952662


    Majmuncine


    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

    E ako ovo nije dokaz da je DF jedno lice iste medalje onda ne znam..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  12. #16012
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    E ako ovo nije dokaz da je DF jedno lice iste medalje onda ne znam..
    Vecini ce trebati posipanje pepelom ala Kilibarda da to shvate, ali dobro

  13. #16013
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,481
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

  14. #16014
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Povela se diskusija o legalizacija marihuane u državi u kojoj je čak i podstanarstvo u sivoj zoni


    Država gleda kroz prste stanodavcima


    Nema zvanične procjene koliko državna kasa izgubi miliona eura poreza zbog toga što vlasnici mnoge stanove, poslovne prostore, magacine nelegalno, bez ugovora iznajmljuju.

    Promet u ovoj oblasti godišnje nije ispod trideset miliona eura, ako se zna da zvanično, po posljednjem popisu, u Crnoj Gori ima 18.425 podstanarskih porodica. Sada ih je vjerovatno mnogo više.
    Ako se računa sa prosječnom kirijom od 150 eura onda dolazimo do cifre od preko 33 miliona prometa godišnje.
    Mediji su puni oglasa o rentiranju stanova tako da recimo u centru Podgorice za jednosoban stan podstanari plaćaju od 200 do 250 eura, dok su ekskluzivni stanovi mnogo skuplji.


    “Moramo imati bazu podataka stanova koji se iznajmljuju, potom da li su upisani na prave vlasnike… Prije nego se krene u sveobuhvatnu reformu teško je ući u suzbijanje sive ekonomije u ovom segmentu. Ako nemamo pravne i druge pretpostavke za zavođenje reda u ovoj oblasti to je i skup posao”, kaže Drecun.

    Moramo, dodaje on, tačno znati koji stan, poslovni prostor ili hangar se rentira.
    The more things change, the more they stay the same.

  15. #16015
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Vecini ce trebati posipanje pepelom ala Kilibarda da to shvate, ali dobro
    Jes, to je posebna populacija





    http://www.vijesti.me/vijesti/janjus...lamenta-952755
    Last edited by Zedd; 03-09-17 at 15:31.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  16. #16016
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Odreknite se svega što donosi posao poslanika pa onda serite o poštenju. Mogu samo da zamislim kako bi se napunio parlanent kada bi se donio zakon da se za nerad ne dobija plata
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #16017
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Treba to konačno priznati. Treba, bez i trunke ustezanja, pljunuti sebi istinu u lice. Da, mi smo robovi. Mi, žitelji Balkana, te uklete gudure preko koje su se redom ukrštali svi mogući putevi historije, u čijem se samom imenu, koje je, pak, dobila po krvi i medu, sastaju sve moguće suprotnosti i oprečnosti koje je ljudski um uspio spoznati, i kojom nas sudbina i darovala i unesrećila, istovremeno.

    Ovdje istorija najgušće veze svoj krvavi vez. Ovdje se stoljećima slijeva sav njen mulj. Ovdje se ne robuje samo njoj, neposlušnoj Herodotovoj kćeri, kurvi Historiji. Ovdje se robuje svima onima koji uspijevaju viškove svojih vlastitih povijesti, taj smradni istorijski mulj, nagnuti prema nama, i izliti ga u septičke jame naših država.

    Zar nema istine, i to sasvim izvjesne, i u sasvim dovoljnoj mjeri, u rečenici koja slijedi? Bosanski, crnogorski, srbijanski, makedonski, hrvatski radnici crnče danas u istim onim uvjetima kakvi su u Evropi vladali početkom prošlog vijeka. Uslovi su to koji su radnog čovjeka širom tadašnjeg naprednog svijeta natjerali da izađe na ulice i kaže da i on svojim znojem podmazuje društvene kotače i da je velika era tlačenja na svome izdisaju.

    Svu gnusobu vazalnog odnosa naših političkih vođa prema stranom kapitalu, i svu dubinu robovskog položaja naših radnika - i naspram domaćih do guše iskompromitovanih političara, i naspram bjelosvjetskih krvopija oličenih u gospodarima automobilske, tekstilne, duhanske, prehrambene, bankarske, teške, i koje sve ne industrije - iznio je iz mraka tvorničkih hala na vidjelo dana štrajk u kragujevačkoj Zastavi - nju su političari dali Fiatu pod Bog zna kakvim uslovima.

    Bijedna crkavica

    Zar nije ista slika i u svim ostalim balkanskim firmama koje rade za automobilsku industriju? Svi mi dobro znamo šta se krije iza osmijeha radnika u namještenom TV-prilogu, iza njihovih jednoličnih uniformi, iza brojki kojima nas bombarduju statističari, o broju zaposlenih, o silnom izvozu u Njemačku, u Italiju, u Francusku... Tu se, kažu, rinta do besvijesti za 300 eura. Tu se, vele, cijeli dan dirniči o sendviču. Tu se, šapuću, nose pelene jer ne daju na zahod.

    Isto je i u balkanskim fabrikama tekstila i obuće. Za sramnu platu tu kroje i pletu markirane bluze i džempere koje sami nikada neće obući. Da bi priuštili sebi običnu brendiranu krpicu kakvih dnevno proizvedu na stotine, trebaju im skoro dvije njihove plate. Kao da po cijeli dan berete jagode koje neodoljivo mirišu, a da ne smijete ni jednu okusiti.

    Te naše majke, sestre, supruge, strine, ujne i tetke, ti naši očevi, braća, stričevi, amidže, kumovi i ujaci potpuno zaboravljeni po neuslovnim halama, irgete i po dvanaest sati na dan, bez radničke menze, pri pašteti i četvrti kruha. Rintaju te naše zemljakinje i zemljaci za bijednu crkavicu i po tri puta nižu nego kod njihovih zapadnih kolegica i kolega. Tu se na bolovanje ide tek kada padneš s nogu. Zatrudnjeti smiješ samo po cijenu posla. Digneš li glas, smjesta letiš na ulicu, jer na birou na tvoje radno mjesto čeka desetine nesretnika.

    I bude tako da te naše unesrećene kombinate obiđe kamera neke od naših mnogobrojnih televizijskih kuća. Tad slušamo kako poznate marke „Made in Bosnia“, „Made in Serbia“, „Made in Montenegro“, „Made in Croatia“, „Made in FYR Macedonia“ nose italijanske, i belgijske, i švedske, i španske, i turske, i ruske, i kineske, i japanske, i američke, i holandske, i njemačke i svake druge dame i razne poznate ličnosti, a Ronaldo u kopačkama sklopljenim na Balkanu zabija golove i u njima nikad ne promašuje penal.

    Kakav dribling! Da poludiš! Dođe čestitom čovjeku, u kojem je ostalo barem trun ponosa, da se popne na najvišu zgradu na Balkanu i vrisne do neba. Ali... Nekako se dočeka nedjelja, jedna i jedina. Ima festivala, i kafana, i piva, i ožeži, do zore, pobratime!

    Ima i stranih banaka koje nude kredite za godišnje odmore. Za deset dana izležavanja na plaži plaćaćeš cijelu godinu. Ali... Šta da se čini... Sve radi djece... Ona postaju sredstvo ucjene... A ne... Tako se ne smije razmišljati... Nego, zavrni rukave, majčin sine, stisni zube, i upri, veselo, balkanski mamlaze... Tvoja plata će, na ovaj ili onaj način, opet otići u budžet, a otamo će je uplatiti na račun tvog gazde, izrabljivača, da ni ne pomisli da prebaci svoju fabriku u neku drugu, još nesretniju državu.

    A tek u trgovačkim centrima. Tamo su plate za Bogu plakati. Zamislite da po cijeli dan pored vas promiču tajkunske domaćice sa prepunjenim kolicima, a da je vaš jedini san, već godinama, kako ćete jednog dana, kada konačno od svoje bijedne crkavice uspijete skrajnuti koju stotinu u stranu, i sami otići u najraskošniji tržni centar, u najveći „super-mega-market“ i napuniti kolica do vrha: neka ispadaju poslastice i kolači i svakakve đakonije i delicije i egzotično voće, toliko će biti pun. Ali, i od tog malog sna na kraju mjeseca ostane samo suza koja se za pauze skotrlja u otvorenu paštetu u koju umačete već treću skorjelu kiflu.

    Razapete između čangrizavih kupaca koji po pet puta prevrnu svaku kovanicu prije nego je utroše, i gazda koji bi da mešetare sa cijenama, ni radnice po trgovinama ne smiju sanjati o potomstvu. A pošto pola naših majki, sestara, stričevki, strina, ujni, dajdževki, tetični, tetaka, kuma, prijateljica, djevojaka, supruga, komšinica radi po tekstilnim i obućarskim firmama, u auto ili duhanskoj industriji, ili u trgovini, onda nije ni čudo što nas mori bijela kuga.

    Robujemo svima

    Da, treba to već jednom priznati: mi smo robovi. Mi, žitelji Srbije, i Hrvatske, i Bosne i Hercegovine, i Crne Gore, i Makedonije... Mi robujemo svima. I Gospodu i Historiji. I nezajažljivim stranim bosovima kojima plaćamo da nas tlače, i domaćim tajkunima koji su opljačkali narodnu imovinu. I našim kratkovidim beskičmenim političarima i Crkvi, i istočnoj i zapadnoj, i Islamskoj zajednici.

    I povrh svega, robujemo vlastitim glupostima i predrasudama. I mržnji i sujeti i ksenofobiji. I još kojekome i koječemu. Dok svako od njih uzme svoju desetinu, dobro je da nam ostane kora ubuđalog hljeba, kriška kruha, i pašteta u koju su samljeli svo smeće mesnih industrija i začinili ga našim usudom i očajem. Bez brige, mi ćemo sve to dosoliti svojom suzom i učiniti podnošljivijim.

    (Al Jazeera)

  18. #16018
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Treba to konačno priznati. Treba, bez i trunke ustezanja, pljunuti sebi istinu u lice. Da, mi smo robovi. Mi, žitelji Balkana, te uklete gudure preko koje su se redom ukrštali svi mogući putevi historije, u čijem se samom imenu, koje je, pak, dobila po krvi i medu, sastaju sve moguće suprotnosti i oprečnosti koje je ljudski um uspio spoznati, i kojom nas sudbina i darovala i unesrećila, istovremeno.

    Ovdje istorija najgušće veze svoj krvavi vez. Ovdje se stoljećima slijeva sav njen mulj. Ovdje se ne robuje samo njoj, neposlušnoj Herodotovoj kćeri, kurvi Historiji. Ovdje se robuje svima onima koji uspijevaju viškove svojih vlastitih povijesti, taj smradni istorijski mulj, nagnuti prema nama, i izliti ga u septičke jame naših država.

    Zar nema istine, i to sasvim izvjesne, i u sasvim dovoljnoj mjeri, u rečenici koja slijedi? Bosanski, crnogorski, srbijanski, makedonski, hrvatski radnici crnče danas u istim onim uvjetima kakvi su u Evropi vladali početkom prošlog vijeka. Uslovi su to koji su radnog čovjeka širom tadašnjeg naprednog svijeta natjerali da izađe na ulice i kaže da i on svojim znojem podmazuje društvene kotače i da je velika era tlačenja na svome izdisaju.

    Svu gnusobu vazalnog odnosa naših političkih vođa prema stranom kapitalu, i svu dubinu robovskog položaja naših radnika - i naspram domaćih do guše iskompromitovanih političara, i naspram bjelosvjetskih krvopija oličenih u gospodarima automobilske, tekstilne, duhanske, prehrambene, bankarske, teške, i koje sve ne industrije - iznio je iz mraka tvorničkih hala na vidjelo dana štrajk u kragujevačkoj Zastavi - nju su političari dali Fiatu pod Bog zna kakvim uslovima.

    Bijedna crkavica

    Zar nije ista slika i u svim ostalim balkanskim firmama koje rade za automobilsku industriju? Svi mi dobro znamo šta se krije iza osmijeha radnika u namještenom TV-prilogu, iza njihovih jednoličnih uniformi, iza brojki kojima nas bombarduju statističari, o broju zaposlenih, o silnom izvozu u Njemačku, u Italiju, u Francusku... Tu se, kažu, rinta do besvijesti za 300 eura. Tu se, vele, cijeli dan dirniči o sendviču. Tu se, šapuću, nose pelene jer ne daju na zahod.

    Isto je i u balkanskim fabrikama tekstila i obuće. Za sramnu platu tu kroje i pletu markirane bluze i džempere koje sami nikada neće obući. Da bi priuštili sebi običnu brendiranu krpicu kakvih dnevno proizvedu na stotine, trebaju im skoro dvije njihove plate. Kao da po cijeli dan berete jagode koje neodoljivo mirišu, a da ne smijete ni jednu okusiti.

    Te naše majke, sestre, supruge, strine, ujne i tetke, ti naši očevi, braća, stričevi, amidže, kumovi i ujaci potpuno zaboravljeni po neuslovnim halama, irgete i po dvanaest sati na dan, bez radničke menze, pri pašteti i četvrti kruha. Rintaju te naše zemljakinje i zemljaci za bijednu crkavicu i po tri puta nižu nego kod njihovih zapadnih kolegica i kolega. Tu se na bolovanje ide tek kada padneš s nogu. Zatrudnjeti smiješ samo po cijenu posla. Digneš li glas, smjesta letiš na ulicu, jer na birou na tvoje radno mjesto čeka desetine nesretnika.

    I bude tako da te naše unesrećene kombinate obiđe kamera neke od naših mnogobrojnih televizijskih kuća. Tad slušamo kako poznate marke „Made in Bosnia“, „Made in Serbia“, „Made in Montenegro“, „Made in Croatia“, „Made in FYR Macedonia“ nose italijanske, i belgijske, i švedske, i španske, i turske, i ruske, i kineske, i japanske, i američke, i holandske, i njemačke i svake druge dame i razne poznate ličnosti, a Ronaldo u kopačkama sklopljenim na Balkanu zabija golove i u njima nikad ne promašuje penal.

    Kakav dribling! Da poludiš! Dođe čestitom čovjeku, u kojem je ostalo barem trun ponosa, da se popne na najvišu zgradu na Balkanu i vrisne do neba. Ali... Nekako se dočeka nedjelja, jedna i jedina. Ima festivala, i kafana, i piva, i ožeži, do zore, pobratime!

    Ima i stranih banaka koje nude kredite za godišnje odmore. Za deset dana izležavanja na plaži plaćaćeš cijelu godinu. Ali... Šta da se čini... Sve radi djece... Ona postaju sredstvo ucjene... A ne... Tako se ne smije razmišljati... Nego, zavrni rukave, majčin sine, stisni zube, i upri, veselo, balkanski mamlaze... Tvoja plata će, na ovaj ili onaj način, opet otići u budžet, a otamo će je uplatiti na račun tvog gazde, izrabljivača, da ni ne pomisli da prebaci svoju fabriku u neku drugu, još nesretniju državu.

    A tek u trgovačkim centrima. Tamo su plate za Bogu plakati. Zamislite da po cijeli dan pored vas promiču tajkunske domaćice sa prepunjenim kolicima, a da je vaš jedini san, već godinama, kako ćete jednog dana, kada konačno od svoje bijedne crkavice uspijete skrajnuti koju stotinu u stranu, i sami otići u najraskošniji tržni centar, u najveći „super-mega-market“ i napuniti kolica do vrha: neka ispadaju poslastice i kolači i svakakve đakonije i delicije i egzotično voće, toliko će biti pun. Ali, i od tog malog sna na kraju mjeseca ostane samo suza koja se za pauze skotrlja u otvorenu paštetu u koju umačete već treću skorjelu kiflu.

    Razapete između čangrizavih kupaca koji po pet puta prevrnu svaku kovanicu prije nego je utroše, i gazda koji bi da mešetare sa cijenama, ni radnice po trgovinama ne smiju sanjati o potomstvu. A pošto pola naših majki, sestara, stričevki, strina, ujni, dajdževki, tetični, tetaka, kuma, prijateljica, djevojaka, supruga, komšinica radi po tekstilnim i obućarskim firmama, u auto ili duhanskoj industriji, ili u trgovini, onda nije ni čudo što nas mori bijela kuga.

    Robujemo svima

    Da, treba to već jednom priznati: mi smo robovi. Mi, žitelji Srbije, i Hrvatske, i Bosne i Hercegovine, i Crne Gore, i Makedonije... Mi robujemo svima. I Gospodu i Historiji. I nezajažljivim stranim bosovima kojima plaćamo da nas tlače, i domaćim tajkunima koji su opljačkali narodnu imovinu. I našim kratkovidim beskičmenim političarima i Crkvi, i istočnoj i zapadnoj, i Islamskoj zajednici.

    I povrh svega, robujemo vlastitim glupostima i predrasudama. I mržnji i sujeti i ksenofobiji. I još kojekome i koječemu. Dok svako od njih uzme svoju desetinu, dobro je da nam ostane kora ubuđalog hljeba, kriška kruha, i pašteta u koju su samljeli svo smeće mesnih industrija i začinili ga našim usudom i očajem. Bez brige, mi ćemo sve to dosoliti svojom suzom i učiniti podnošljivijim.

    (Al Jazeera)

  19. #16019
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    DF radi posao za DPS jos jednom...
    http://www.vijesti.me/vijesti/bojkot...rkovica-952662


    Majmuncine


    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    Majmunčine što su prvi put od nastanka rekli nešto normalno ?

    "Kontradiktornost da opozicija izlazi na izbore, a bojkotuje parlament..." Samo što ja to ne bi nazvao kontradiktornost već bezobrazluk i lopovluk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #16020
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Majmunčine što su prvi put od nastanka rekli nešto normalno ?

    "Kontradiktornost da opozicija izlazi na izbore, a bojkotuje parlament..." Samo što ja to ne bi nazvao kontradiktornost već bezobrazluk i lopovluk

    Prije samo mjesec dana, pricali su da ko udje u parlament bice najveca izdajica itd itd...

    A onda je dosao Pens i svakog iz opozicije zvao bez njih. DF pada iz minuta u minut, niko ih ne ferma 2% i sada moraju da se vrate u parlament da bi za*****li situaciju da ih ne napustaju biraci

    Prosto.. .

    A to rade u trenutku kada DPS puca po svim savovima
    One Ring to Rule them all...

  21. #16021
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa sad....jel dobro to sto je Pens dolazio ili nije....mislim... za vas...?
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  22. #16022
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Majmunčine što su prvi put od nastanka rekli nešto normalno ?

    "Kontradiktornost da opozicija izlazi na izbore, a bojkotuje parlament..." Samo što ja to ne bi nazvao kontradiktornost već bezobrazluk i lopovluk
    Ili narodski rečeno - opet su (df) go*no pojeli. Opet su na 10% i opet kombinacija sa bratskim DPS-om



    Mana je mnogo, poput primanja plata i bojkota organa koji daje iste, izlazak na izbore u kojima DPS nije favoirt.. Slika se kristališe na kraju i opet ponavljam da ljudi koji tvrde da je ovaj DF prava opozicija ili imaju problem sa vidom i drugim čulima, sa mozgom ili su jednostavno takvi rođeni.

    Pens je opet uz pomoć iluminata i Vatikana učvrstio Mila i standardne floskule iz doba renesanse..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  23. #16023
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Pa sad....jel dobro to sto je Pens dolazio ili nije....mislim... za vas...?
    Evo da razmisle. Ali puca dps sigurno...

    I vjerovatno ce se promjena vlasti odlozit za proljece imaju sad obaveza na jesen.

    Ali ono padaju sigurno...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  24. #16024
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Evo da razmisle. Ali puca dps sigurno...

    I vjerovatno ce se promjena vlasti odlozit za proljece imaju sad obaveza na jesen.

    Ali ono padaju sigurno...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    U pravu si zauvijek ce vladati hahaha
    One Ring to Rule them all...

  25. #16025
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Ada moraju nekad vala. Ali evo 10godina najavljujes te jesen te proljece te ljeto. I sve tako u krug. Dako jednom strefis.

    Ka medo si postao...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

Page 641 of 1402 FirstFirst ... 1415415916316376386396406416426436446456516917411141 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •