Page 631 of 1402 FirstFirst ... 1315315816216276286296306316326336346356416817311131 ... LastLast
Results 15,751 to 15,775 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #15751
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,043
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,545
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default



    dobri li su, boze, boze...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  2. #15752
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,047
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

  3. #15753
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ono kad si iz DPS-a i mislis da drzis boga za muda


    Zbog narušavanja javnog reda i mira na Gradskoj plaži u Baru u petak popodne, u barskom odjeljenju Suda za prekršaje Budva juče su novčano kažnjeni Šaleta Đurović (58) iz Podgorice, predsjednik Agencije za elektronske komunikacije i poštansku djelatnost, i državljanin Srbije Aleksandar Krstić (38), inženjer avio saobraćaja iz Beograda.

    Nakon pretresa, izjava svjedoka, suočavanja dvojice okrivljenih i ljekarskih izvještaja, sudija Dubravka Mažić je presudila da je Krstić kriv što je na javnom mjestu vrijeđao Đurovića i izrekla mu novčanu kaznu od 105 eura. Sudija Mažič je nakon toga rekla da je Đurović kriv što je na javnom mjestu fizički napao Krstića i zadao mu jedan šamar i tri udarca pesnicom, za što je kažnjen 350 eura.
    “Okrivljenima su izrečene minimalne kazne jer se radi o osobama koje prije nisu prekršajno kažnjavane”, rekla je sudija Mažić na čiju odluku ni Krstič ni Đurović nisu uložili žalbu.
    Sukob njih dvojice počeo je u petak oko 13:30 prepirkom oko zaklanjanja pogleda na more Đuroviću, zato što je Krstić „postavio veliki peškir na suncobran“ ispod koga su bile njegova supruga u šestom mjesecu trudnoće i sedmogodišnja ćerka. Verbalni spor je doveo do toga da Đurović zbog, kako je kazao, uvredljivih riječi koje su mu bile upućene pred suprugom, ošamari, a potom i pesnicom udari Krstića. Krstić, čijoj je porodici ovo bio finalni dan ljetovanja u Baru, nakon toga je pao na zemlju, a kada se pridigao, pozvao policiju. Osoblje na plaži je odmah pritrčalo i razdvojilo Đurovića od Krstića, kojem je ukazana prva pomoć.
    “Zvao sam policiju samo zato što tvrdim da ama baš ničim nisam doprinio da dođe do ovog napada, ni na kraj pameti mi nije bilo da bilo koga uvrijedim. Da su mi rekli da im smeta peškir, sklonio bih ga, a ranije sam vidio na istoj plaži da i drugi ljudi to rade. Imao sam naočare velike dioptrije na glavi koje su mi nakon prvog udarca pale i razbile se”, rekao je na pretresu Krstić.
    On je odbacio optužbe Đurovića da ga je prije i poslije fizičkog napada više puta nazvao majmunom i idiotom, priznavši da ga je samo jednom nazvao idiotom „i to kada sam se podigao sa zemlje iz polusvjesnog stanja“. Ljekarskim pregledima u Hitnoj pomoći i barskoj bolnici, njemu je u toku popodneva konstatovana oteklina na lijevom obrazu površine 7x7 cm.
    Đurović je ukazao da mu se Krstić, nakon što mu je skrenuta pažnja za peškir, obraćao arogantnim i drskim tonom, „nazvavši me majmunom“.
    “Izuzetno mi je žao što je došlo do ovoga, imam 58 godina, nikako ne želim ovakve situacije, ali ja iz čista mira nikada ne bih napadao ljude na plaži. Moj temperament je takav da ovako odreagujem na uvrede morala i časti. Nijednom jedinom riječju Krstića nisam uvrijedio, a on mene jeste. Kada je pao, odmakao sam se od njega i momcima koji su pritrčali rekao da mu odmah pomognu”, rekao je Đurovič pred sudijom.
    On je sve vrijeme tvrdio da je Krstića udario „samo dva puta i to oba puta otvorenom šakom“. Jedan od svjedoka, spasilac na plaži Marko Ugrenović, kazao je da je vidio prvo šamar, zbog čega je potrčao prema njima, a dok je prilazio, vidio je i „seriju od tri-četiri udarca pesnicom “. Drugi svjedok, šef plažnog osoblja Vojislav Vuković, rekao je da je on potom stao između Ugrenovića i Đuroviča kojem je rekao da sjedne „dok ne dođe policija“.
    Prema saznanju „Vijesti“, Đurović je poslije suđenja ponudio da preuzme na sebe plaćanje Krstićeve kazne i troškova suđenja, što je ovaj prihvatio.

    One Ring to Rule them all...

  4. #15754
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sta biste vi....junaci iz Fronta, uradili ( ako ne biste napadali invalide kao Skrelju i starije zene) ?
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  5. #15755
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Svašta li ovaj forum trpi, da ne kažem papir... Nije ni čudo što je mali broj učesnika..

  6. #15756
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    A sta biste vi....junaci iz Fronta, uradili ( ako ne biste napadali invalide kao Skrelju i starije zene) ?
    Pitaj te iz fronta

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Svašta li ovaj forum trpi, da ne kažem papir... Nije ni čudo što je mali broj učesnika..
    Tema je iz raznih novina. A ti ako imas sta sa portala analitika, neki rezimski clanak naruceni objavi ioanko te niti ko cita niti ko ferma 2%
    One Ring to Rule them all...

  7. #15757
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/polici...krivicu-951095

    Prekrsajna prijava !? Kokain i Marihuana. Kad nasa policija ne smije uhapsit propalog pjevaca i njegovu zenu,kako ce nekog ozb kriminalca.

    Sent from my Le X620 using Cafe Del Montenegro mobile app

  8. #15758
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,034
    Thanks Thanks Given 
    1,148
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    645 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ima dva stana, tri kuće, tri automobila...

    Adrović ima dva stana od 75 i 86 metara kvadratnih i tri kuće od 120, 150 i 250 metara kvadratnih
    1390PREGLEDA
    9KOMENTARA

    Adrović (drugi slijeva)FOTO: GOV.MEAUTOR: Miloš Rudović

    Share







    Predsjednik petnjičkog odbora Demokratske partije socijalista (DPS) Mehmet Adrović vlasnik je dva stana, tri kuće i više od 2.700 metara kvadratnih poslovnog prostora, piše u njegovom imovinskom kartonu objavljenom na sajtu Agencije za sprečavanje korupcije (ASK).
    Adrović ima dva stana od 75 i 86 metara kvadratnih i tri kuće od 120, 150 i 250 metara kvadratnih. Sve nekretnine je, kako se navodi u kartonu za prošlu godinu, on kupio.
    Adrović je vlasnik dva poslovna prostora od 864 i 1.878 metara kvadratnih i pomoćne zgrade od 945 metara kvadratnih. Kao osnov sticanja za te tri nekretnine navodi se gradnja. Adrović je kupio pašnjake od 20.320 metara kvadratnih, ali i naslijedio 1.388 metara kvadratnih nepolodnog zemljišta.
    U imovinskom kartonu za 2014. godinu, takođe dostupnom na sajtu Agencije za sprečavanje korupcije, tadašnji odbornik u Skupštini opštine Petnjica prijavio je samo stan od od 86 metara kvadratnih u Beranama i poslovni prostor i neplodno zemljište u Savinom Boru u Petnjici od 1.200 metara kvadratnih.
    Posljednji imovinski karton, za 2016, Adrović je prijavio kao član Upravnog odbora Komunalnog preduzeća Petnjica. Kako se navodi u imovinskom kartonu, on za to ne prima naknadu. Adrović je, međutim, prijavio platu od 2.000 eura kao izvršni direktor kompanije “Simon Voyages”.
    U istoj kompaniji zapošljena je i njegova supruga, Dalisa Adrović. Njena plata iznosi 1.000 eura.
    Adrović je, prema Centralnom registru privrednih subjekata (CRPS), osnivač i vlasnik 50 odsto akcija u “Simon Voyagesu”.
    Kompanija, koja se bavi prevozom putnika, osnovana je 2004. godine.
    Suvlasnik kompanije je, stoji na CRPS-u, Simon Bernard.
    Šef petnjičkog DPS-a je i vlasnik tri automobila. On ima “fijat punto” iz 2009, a iz 2013. ima dva automobila - “tojotu jaris” i “audi Q7”. Kako se navodi, Adrović ima i pet komada “zastavinog” oružja.
    On je kupio “zastavu 9mm”, “M70” i lovačku pušku “12PA” proizvedeni 1992. godine, a “M91” i “M70” iz 1993. godine, navodi se u kartonu za prošlu godinu.
    Adrović je na čelo petnjičkog odbora DPS-a došao početkom maja 2015. godine.




    Sent from my HTC U11 using Tapatalk

  9. #15759
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ovo je onaj ikonopisac
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  10. #15760
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,034
    Thanks Thanks Given 
    1,148
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    645 Posts

    Default

    Nesto i lijepo u novine da se procita
    http://www.vijesti.me/vijesti/barani...izacije-951069

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk

  11. #15761
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lijepe vijesti ne prodaju novine...
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  12. #15762
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Piše: Ahmed Burić

    Dok smo, uredno čekajući premijeru filma Žaba, stajali u redu između Prve gimnazije i Umjetničke škole, u mraku, ali na sređenom prostoru oivičenom lancima koji čuvaju travu od gaženja, visoka, relativno skupo obučena djevojka u bijeloj kožnoj jakni i suknji do iznad koljena, govorila je na mobitel, rastegnutim "novosarajevskim" akcentom:

    “Jaooj, mene gluapače. Nisam znala sneimit’ fotografiju, neg’ sam pritisnula veideo, ali vid’ćeš super sam snim’la veideo. Joj, kako je super. Rek’o mi je da sam vrlo aizgrađena osoba, da imam svoje stavove, da sam pravi leader, i da ću biti ruler of my country. Jest. A enda je došla ona glupača što istjeruje, pa nas sve istjerala. A ja još ništa nisam jela. Jooj, al’ ved'ćeš super je video…”

    Dok sam jeo najslađih pet ćevapa – long live “Ferhatović”- ispečenih na štandu u još jednom novom festivalskom venueu Eating Pointu, odmah sam shvatio da je mlada dama susrela Olivera Stonea, i da joj je on mamuran od susreta u sitne sate i opijen Srcem Sarajeva, dao nešto komplimenata. U svom stilu: nekadašnji pjesnik Hollywooda pisac scenarija za mitskog Conana Johna Milliusa i autor Voda smrti, jednog od najboljih (anti)ratnih filmova u povijesti žanra, danas je čovjek – simbol. Neslaganja s Amerikom koju prema njegovim aršinima pogrešno vodi CIA, Ii koji je, između ostalog, došao predstaviti svoj novi projekt Intervju s Putinom: video – hagiografiju Vladimira Putina u trajanju od skoro četiri sata.

    Nastalu u seriji intervjua koje je autor radio za vrijeme nekoliko desetina posjeta Moskvi i dvorovima ruskog predsjednika. Vidno opčinjen moći bivšeg KGB-ovog agenta – “on je tako iskren” – Stone je ušao u za njega nedefiniran prostor. Intervju je, naime žanr, i u njega se, kao i u svako drugo istraživanje ulazi prvenstveno sa spremnošću za slušanje sugovornika. Prema načinu ophođenja s ljudima, a i prema tom što pokazuje u novim filmovima, Stone već dugo nije neko ko bi iskreno mogao slušati nekoga: možda samo Putina, kojim je opčinjen, i to, čini se na način, na koji je jedan drugi reditelj, naš nekadašnji sugrađanin zaljubljeno gledao u Miloševića. Pa i Putina. Što se tiče CIA-e, ona već dugo pati od teških frakcijskih borbi, a još duže utječe na Hollywood: obavještajna agencija od Hitchocka do Ridleyja Scotta, kao što navodi The Guardian, utječe na filmsku industriju. Možda je Stone, kojem su bili dostupni dijelovi arhiva oko Johna Fitzgeralda Kennedyja, jednostavno shvatio da je iskorišten, da su ga iskusni majstori posla, kao u slučaju filma The Recruit, s Collinom Farrellom i Al Pacinom u glavnim ulogama, jednostavno odveli na pogrešan trag. Naime, Paul Kelbaugh, nekadašnji visokopozicionirani dužnosnik CIA-e je u svom predavanju na College of Law in Virginija, govorio o relacijama CIA i Hollywooda. I rekao da je njegov posao kao konsultanta na tom filmu bio da uputi one koji rade film na pogrešan trag. Citat iz njegovog izlaganja, jednostavno, glasi: “Nismo htjeli da Hollywood dođe preblizu istini”. Moglo bi biti da je i Oliver Stone naišao na sličnu podvalu. A možda mu je "samo", trebao novi finansijer da ispriča priču. I možda ga je našao u Velikom Vladimiru.

    No, ostavimo se teorija zavjere, koje mogu i ne moraju biti tačne. Nekako istovremeno dok sam ispred Metalca slagao uspomene iz mladosti o odigranim utakmicama na tamošnjem betonu, i ulogu tog školskog dvorišta u globalnoj industriji zabave, crvenim tepihom je prošla izvjesna Maca Diskrecija. To je izazvalo konsternaciju svekolikih čuvara ćudoređa vašara taštine: ne bih je prepoznao da sam je vidio, kao što sam prije petnaest godina prepoznao Stonea u WC-u sarajevskog kina Apollo, a nije baš ni najjasnije ko je gospođa i čime se bavi.

    Maca Diskrecija je subjekt reality showa, o njezinoj prošlosti se zna onoliko koliko iskopaju tabloidi koji među tom publikom podižu popularnost njezinih akcija. Ko god joj je smislio “PR”, nema sumnje da je “ub’o u nulu” – Maca je svoje poprsje prošetala crvenim tepihom i pored manjine zgroženih kritičara dobila armiju sljedbenika na Facebooku i Instagramu. Maca je, istina, samu sebe pozvala na SFF, ali to vam je tržišna demokratija. Svako ko kupi kartu može se prošetati i uslikati na crvenom tepihu. I od toga praviti karijeru: Macina osnovna djelatnost je traženje finansijera, i ona se po tome suštinski ne razlikuje od ljudi iz ostalih grana industrije zabave. To što njezin zanat zovu najstarijim na svijetu, može ali i ne mora predstavljati prepreku da se i ona ogrebe za svojih pet minuta slave na sarajevskom crvenom tepihu. Oko kojeg vreba veliki broj onih koji će vam pružene ruke zatražiti jednu marku. Bili oni dijelom šire prosjačke mreže, ili im ona, zaista, trebala za kruh.

    Sarajevo Film Festival je velika stvar za grad i onaj ko ne misli tako je ili zlurad ili budala. Istovremeno, u samoj srži tog festivala ima nešto duboko servilno, uvlakačko prema gostima i svemu što se ovdje snimi, i nepodnošljivo prepotentno kad su u pitanju pokušaji bilo kakve kakva kritike i domaći mediji. I skoro da je pitanje elementarne inteligencije i dobrog ukusa ne pristati na tu igru u kojoj će vam ispražnjeni Oliver Stone reći da ste “aizgrađena leičnost”, i da ćete biti “ruler of your country”. Baš kao što se ne trebate nalijepiti na bacanje kamenja na Macu Diskreciju. Čiji je glavni posao, kako bi rekao ovdašnji sleng - “roller-ruler”. Hvatanje kapitalaca kojima se za usluge garantira diskrecija.

    Ispade tako da Oliver i Maca i nisu baš toliko raznorodne pojave kako u prvi mah izgleda. Ispada da je sve na svijetu pitanje nivoa: da li nešto radite u Kremlju ili na crvenom tepihu. Ostalo su, manje – više, nijanse

  13. #15763
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Nesto i lijepo u novine da se procita
    http://www.vijesti.me/vijesti/barani...izacije-951069

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    Svaka cast! Lijepo je znati da postoje izuzetno obrazovani i uspjesni Crnogorci, ciju profesionalnost i strucnost prepoznaju svjetska trzista. Bravo, bravo, bravo !
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  14. #15764
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Isparilo opštinskih pola miliona kvadrata

    Prema podacima Uprave za nekretnine čitav kompleks aerodroma trenutno nema vlasnika
    690PREGLEDA
    1KOMENTARA

    FOTO: SINIŠA LUKOVIĆAUTOR: Siniša Luković

    Share







    U svjetlu predstojeće „valorizacije“ najvećeg preostalog resursa u držanim rukama u Boki - aerodroma Tivat čiji je davanje u dugoročni zakup stranim investitorima najavila Vlada, dešavaju se čudne stvari sa knjiženjem nepokretnosti koje se nalaze u obuhvatu te vazdušne luke.
    Ako je vjerovati aktuelnim podacima Uprave za nekretnine Crne Gore (UZN), čitav kompleks aerodroma koji se sastoji od 11 katastarskih parcela ukupne površine 545.323 kvadrata, trenutno nema vlasnika. U listu nepokretnosti 16 za katastarsku opštinu Mrčevac u kojem su upisane sve aerodromske nekretnine, ne postoji podatak o titularu svojine nad tim zemljištem, već stoji samo da je njegov korisnik preduzeće „Aerodromi Crne Gore“ (ACG). Jedini izuzetak je katastarska parcela 1268/2 na kojoj je evidentirana zgrada površine 369 kvadrata, pomoćni objekat od osam kvadrata i zemljište uz njih od 345 kvadrata, a čiji je titular svojine država Crna Gora.
    Korisnik te nekretnine na kojoj se nalazi objekat aerodromske kontrole letjenja, je preduzeće „Kontrola letjenja Srbije i Crne Gore SMATSA“ iz Beograda.
    Za pretpostaviti je da je podatak o državnom vlasništvu nad tom nekretninom upisan da bi se 2015. godine mogla izdati građevinska dozvola za gradnju u međuvremenu podignutog novog aerodromskog kontrolnog tornja.
    Interesantno je da sve ostale parcele prema evidenciji UZN, u ovom trenutku nemaju vlasnika, već samo korisnika - državno preduzeće ACG.
    Sasvim drugačija situacija bile je prije nekoliko godina kada se značajan dio nekretnina na aerodromu vodio na Opštinu Tivat.
    „Od ukupne površine po starom premjeru, na Opštinu Tivat vodila se površina od 41 hektara, 58 ari i 81 metar kvadratni. Suvlasništvo Opštine i privatnih lica je u ukupnoj površini od četiri hektara, 46 ari i 99 metara kvadratnih. U privatnom posjedu je ukupna površina od devet hektara, 32 ara i 59 kvadratnih metara“, piše pored ostaloga u odgovoru koji je na odborničko pitanje Petra Samardžića (SNP), postavljeno u SO Tivat, 20. aprila 2000. godine dao tadašnji načelnik Odjeljenja za katastar Direkcije nekretnina Crne Gore u Tivtu Vladimir Grgurović.

    Dokument o vlasništvu nad aerodromom Tivat iz 2000 FOTO: Siniša Luković
    To znači da je Opština prije 17 godina bila vlasnik skoro 45 odsto od ukupno nešto preko milion kvadrata koje obuhvata aerodrom sa svojim zaštitnim pojasom i tzv. eskpropijacioni pojas magistrale koja prolazi pored vazdušne luke. Čitava ta površina inače, krajem četrdesetih i početkom pedesetih godina prošlog vijeka je bila ili eksproprisana ili kupljena od Opštine Tivat od privatnih vlasnika za potrebe regulisanja toka rijeke Gradiošnice i izgradnje aerodroma.
    Želeći da podrži inicijativu tadašnjeg gradonačelnika Božidara-Dara Petkovića da Tivat dobije aerodrom, mnoge porodice iz Krtola, Kavča i Tivta tada su čak Opštini besplatno ustupili hiljade kvadrata svojih bašti i vinograda u Tivatskom polju. Od svega toga, kako sada stvari stoje, u zvaničnoj evidenciji UZN, grad Tivat danas skoro da nema ništa.
    Iz Direkcije za imovinu Opštine Tivat potvrdili su „Vijestima“ da je lokalna uprava ostala bez svog udjela u 11 parcela koje čine aktuelni kompleks vazdušne luke što obuhvata preko 545 hiljada kvadata zemljišta.
    „Po katastarskim podacima, sve pobrojane parcele upisane su u LN 16 KO Mrčevac na korist JP ACG. Na istima nije evidentiran teret zabrane otuđenja i opterećenja a ovaj teret se u postupku izlaganja novog premjera upisivao u slučaju kada nosilac prava nije ili nije u cjelosti dokazao stvarna prava na nepokretnostima koje je obilježio kao svoje i u postupku dostavljao dokaze za to. Shodno navedenom, proizilazi da Opština nema imovine u okviru predmetnih parcela. Ovakav upis datira iz vremena izlaganja novog katastarskog premjera koji se sprovodio u periodu od 1998. do 2001. godine”, odgovoreno je “Vijestima” iz opštinske Direkcije za imovinu.

    Lokalna uprava pretrpjela milionsku štetu FOTO: Siniša Luković
    Oni, međutim, nisu odgovorili kako je Opština mogla volšebno da na papiru, ostane bez nespornih svojih 486 hiljada kvadrata zemlje na aerodromu i 44.700 kvadata na kojima je Opština bila suvlasnik sa privatnim licima. Nije odgovoreno ni da li je ko, u ime Opštine Tivat nakon prelaska sa starog na novi katarstar, eventualno dozvolio da se ogromna opštinska zemlja prepiše na državu ili nekog drugog vlasnika-korisnika. Za tako nešto, ne bi bila dovoljna volja samo predsjednika Opštine, već bi takav potez formalno morao da aminuje i lokalni parlament, a pred njim se u proteklih 17 godina nijednom nije našlo pitanje odricanja od opštinske imovine na aerodromu. U vrijeme kada je grad Tivat na papiru ostao vez svoje vrijedne imovine na aerodromu, kao gradonačelnici izmijenili su se Zoran Radović, Dragan Kankaraš, Ivan Novosel i Snežana Matijević (svi iz DPS-a). Lokalnu vlast sve vrijeme vršila je DPS mijenjajući koalicione pratnere od SDP-a, preko HGI-a do SD-a.
    U Opštini ne znaju ko im je uzeo imovinu, država krije dokaze
    Iz Direkcije za imovinu Opštine Tivat kazali su da taj organ lokalne uprave nije u posjedu dokumentacije vezane za LN (ranije PL ) 16 KO Mrčevac “pa je od Uprave za nekretnine PJ Tivat zatraženo da izvršimo uvid u spise sa izlaganja novog premjera i kopiranje istih kako bismo vidjeli identifikaciju novih katastarskih parcela u odnosu na stare čestice zemlje i dokaze koji su radi dokazivanja prava tada priloženi.”

    Na sajtu Uprave nema podataka o svojini nad zemljom FOTO: Siniša Luković
    “Obaviješteni smo da su spisi proslijeđeni osnovnom tužilocu u Kotoru 2001. godine na zahtjev istog, a radi postupanju po tužbi JAT-a protiv tužene Republike Crne Gore. Osnovno državno tužilaštvo u Kotoru, kao odgovor na upućen im dopis, obavijestilo nas je da je predmetne spise preuzeo, kao nadležni organ, Zaštitnik imovinsko-pravnih interesa Crne Gore. U konačnom smo se obratili i Zaštitniku za dostavu dokumentacije, međutim istu do danas nismo dobili”, rekli su “Vijestima” u Opštini.
    Iz UZN nisu odgovorili na pitanja “Vijesti” kako je moguće da se kompletan zahvat aerodroma Tivat od preko pola miliona kvadrata vodi na ACG kao korisnika, a da u katastru nema podatka ko je vlasnik tih 11 zemljišnih parcela.
    “Da li se ijedna od tih parcela u ranijem periodu vodila kao svojina ili susvojina Opštine Tivat i ako da, koja parcela i do kada? Na čiji zahtjev i na osnovu koje dokumentacije je eventualni takav upis svojine ili susvojine Opštine Tivat izbrisan i u čiju korist je nakon toga upisano to pravo”, pitanja su na koja “Vijesti” nisu dobile odgovor od rukovodstva UZN Crne Gore u Podgorici. Oni su nas uputili na Područnu jedinicu UZN u Tivtu koja je takođe odćutala pitanja.
    Ostala samo četvrtina, odnosno 118.020 kvadrata
    Na Opštinu Tivat i dalje se vodi ukupno 118.020 metara kvadratnih zemlje u šest katastarskih parcela u neposrednoj blizini objekata aerodroma.
    Dio tog zemljišta lokalna uprava već godinama čak i iznajmljuje preduzeću Aerodromi Crne Gore.
    Ipak, to je samo oko četvrtina ukupne površine koja se po starom katastru u obuhvatu aerodroma i njegovoj zaštitnoj zoni, vodila kao vlasništvo Opštine Tivat, pa se postavlja pitanje kako je i po čijem nalogu grad Tivat ostao bez zemljišta koje je otkupio prije više od 60 godina, ili su mu ga poklonili vlasnici zemlje - sami Tivćani, želeći da njihov grad dobije aerodrom.

    One Ring to Rule them all...

  15. #15765
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,034
    Thanks Thanks Given 
    1,148
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    645 Posts

    Default

    Kolika ljudska gnjida moras da budes pa da napadnes nekoga na vjerskoj osnovi
    http://www.vijesti.me/vijesti/niksic...-osnovi-951255

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk

  16. #15766
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pogle ove harizme i ovih patriJota



    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  17. #15767
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Kolika ljudska gnjida moras da budes pa da napadnes nekoga na vjerskoj osnovi
    http://www.vijesti.me/vijesti/niksic...-osnovi-951255

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    znam jednoga Libijca što ide u tu akademiju jer dolazi ovamo u capital na treninge i momak je dobričina baš, ako je taj 99% nije kriv
    She is only here to annoy herself!

  18. #15768
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,961
    Thanks Thanks Given 
    4,806
    Thanks Thanks Received 
    9,850
    Thanked in
    3,737 Posts

    Default

    Ako ta ***** ne dobiju bar po 3 godine svaki, u***** se u vr' sudstva naseg!!! Kako sam ispizdio kad sam citao tekst uh....

    Sent from my P10 using Tapatalk
    War. War never changes.

  19. #15769
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    ali, ali.. za drzavni udar i pokusaj ubistva premijera se dobija pola godine usalovno??


  20. #15770
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Čuš rasizam u Nikšić. Tamo će da te presretnu ako se češljaš kontra.
    Okle za rasizam, okle...
    Last edited by Ulix; 21-08-17 at 18:02.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  21. #15771
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ako ta ***** ne dobiju bar po 3 godine svaki, u***** se u vr' sudstva naseg!!! Kako sam ispizdio kad sam citao tekst uh....

    Sent from my P10 using Tapatalk
    taman tako, kako mrzim te pizde dje se urce na slabije i strance. tvorza pa ce razmisliti sledeci put, nego kakav je to mentalni sklop opet bi isto uradio
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  22. #15772
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ako ta ***** ne dobiju bar po 3 godine svaki, u***** se u vr' sudstva naseg!!! Kako sam ispizdio kad sam citao tekst uh....

    Sent from my P10 using Tapatalk
    Ovaj dio si preskočio:

    Tužilac se izjasnio da nema elemenata bića krivičnog djela čije se gonjenje preduzima po službenoj dužnosti.



    Slučaj završen, kazniće ih po 15 eura i to je to.

  23. #15773
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ovaj dio si preskočio:

    Tužilac se izjasnio da nema elemenata bića krivičnog djela čije se gonjenje preduzima po službenoj dužnosti.



    Slučaj završen, kazniće ih po 15 eura i to je to.
    Drugi dio teksta se tiče kako će poslodavac ovih momaka uraditi sve da to istjera na čistac, a nadam se da su toliko moćni i da se ne bore protiv nikšićkih tatinih sinova. Privatna tužba jedino.. A ovako im ide prekršajna od par stotina eura i to je to.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  24. #15774
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #15775
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Pi, kakvih kretena ima među nama. Najčešće ih ni ne zapazimo dok se pretjerano ne osile.
    ---
    Prije par sati, ispred moje zgrade, đevojka parkirala kola (NK tablice, AV7..) na pješačkom, uključila sva četiri žmigavca i čeka drugaricu barem 15 minuta.
    Nadam se da se radi o nepromišljenosti, a ne o krajnjoj bahatosti koja nam, takođe, nije strana.

Page 631 of 1402 FirstFirst ... 1315315816216276286296306316326336346356416817311131 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •