Page 581 of 1402 FirstFirst ... 814815315715775785795805815825835845855916316811081 ... LastLast
Results 14,501 to 14,525 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #14501
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Kad je u pitanju politika, mozes sve, ali bas sve. Kad je u pitanju ekonomija i egzistencija gradjana, a pa....znate zakon propisuje ovo, propisuje ono, ne moze se mimo zakona,....i tako to. Ne bi me cudilo da svi politicari manjinskih nacionalnosti u CG imaju dvojna drzavljanstva koje kakvih stranih drzava, samo to sad nije nikome insteresantno pa se cuti, dobro slusaju. Kladio bih se da ih i u vladu ima koji imaju strane pasose. Ali "politika je *****, izvn'te me sto psujem,.." rece Balasevic. U politiku se ulazi iskljucivo radi licnog interesa, ni zbog cega drugog. Tako da i ova prdnjava oko drzavljanstva je iskljucivo u svrhu politike.
    Blago zemlji u kojoj dobar dio građana stranca na vlasti okarakteriše kao bezznačajnu stvar a.k.a. "prdnjavu". Toga nema na planeti Zemlji
    I sad neko treba da pomisli da dobar dio vas glasa za bolju budućnost Crne Gore
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #14502
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Ja ne znam sta vam tesko da otvarate posebne teme tipa "gradonacelnik Kotora", "drzavljanstvo", "naknada za majke", "DF u Skupstini" i sl. pa pisete na svaku temu i zna se dje je sta i o cemu pricate. Ovako ste svi navalili na ovu gdje vas niko zivi ako bi imao dobre volje ne bi mogao pohvatati.

    Oko drzavljanstva, CG ima mogucnost dvojnog drzavljanstva samo ukoliko postoji dogovor sa odredjenom drzavom. Mislim da imamo sa Hrvatskom i da je gotovo isti takav ponudjen Srbiji ali oni nisu pristali vec je zapelo oko toga sto bi ga oni htjeli da daju svakom zivom sto nije pravni i drzavni interes CG i takav dogovor ne postoji nigdje u svijetu. Ostalo je da se zajednicka komisija jos koji put sretne a mislim da se godinama nisu sastajali. Dakle, zapelo je oko uslova koji su potrebni da bi se dobilo dvojno drzavljanstvo a ne mogu se dijeliti kao na pijaci kome se cefne kako je Srbija zamislila. Inace sve male drzave kao sistem zastite od raznih uticaja su vrlo rigorozne po ovom pitanju.

    Drzava Srbija, kao i CG moze izdati trecem licu uvjerenje o drzavljanstvu ukoliko dokaze pravni interes ili je u skladu za zakonom o pristupu informacijama od javnog znacaja.

  3. #14503
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Oko drzavljanstva, CG ima mogucnost dvojnog drzavljanstva samo ukoliko postoji dogovor sa odredjenom drzavom. Mislim da imamo sa Hrvatskom i da je gotovo isti takav ponudjen Srbiji ali oni nisu pristali vec je zapelo oko toga sto bi ga oni htjeli da daju svakom zivom sto nije pravni i drzavni interes CG i takav dogovor ne postoji nigdje u svijetu. Ostalo je da se zajednicka komisija jos koji put sretne a mislim da se godinama nisu sastajali. Dakle, zapelo je oko uslova koji su potrebni da bi se dobilo dvojno drzavljanstvo a ne mogu se dijeliti kao na pijaci kome se cefne kako je Srbija zamislila. Inace sve male drzave kao sistem zastite od raznih uticaja su vrlo rigorozne po ovom pitanju.
    Toliko smo rigorozni da je za prijem u CG državljanstvo dovoljno da nema pravosnažne presude veće od godinu dana zatvora ...
    deuscroix

  4. #14504
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve bi ja te dvojne pod mač, bato...
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  5. #14505
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ko je krao po Budvi

    One Ring to Rule them all...

  6. #14506
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Uvijek se sjetim onog spota BS-a ''Nije tata krao''

    LEL
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  7. #14507
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Lopovska familija. Dokazano

  8. #14508
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Uvijek se sjetim onog spota BS-a ''Nije tata krao''

    LEL

    http://www.vijesti.me/vijesti/pzp-fr...ojevica-945854



    AHHAHAHHAHAHHA kako ga doslutih neveruem

    #mapetshow
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  9. #14509
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Oce da mu pjeva "sistem te laze, ne veruj sto ti kaze.." :lolblue::lolblue::lolblue:
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  10. #14510
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Ovo je cool potez. Ne znam koliko ce ga efikasno branit, ali marketinski odlicno.


  11. #14511
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Šta sve možeš dobiti u Crnoj Gori kad si mrtav

    Piše: Andrej Nikolaidis

    Godine 1995. Gary Fleder je snimio film po imenu Šta sve možeš raditi u Denveru kad si mrtav. Režirao je Fleder poslije toga još filmova, no niti jedan ni blizu tako dobar. Priča je to o harizmatičnom kriminalcu Džimiju "Svecu". Znajući da će biti ubijen, on žuri da završi stvari koje oposliti možeš samo dok si živ. Kad ga napokon ustrijele, Džimi nastavi da pije sa svojom ekipom – to je sve što mu je preostalo da radi u Denveru, kad je mrtav.
    Ali da vidiš šta sve mrtav možeš raditi – preciznije: dobiti – u Crnoj Gori.
    Prije svega, možeš dobiti lažno poštovanje i jednako lažno priznanje. Jer Crna je Gora jedno od onih mjesta gdje, ako valjaš, nikome ne valjaš dok si živ. Kad umreš, biće i onih koji će za tebe reći: "Nije, siromah, ni bio tako loš". No tako biva samo zato što se živi u Crnoj Gori, iz nekog, meni posve nejasnog razloga, osjećaju superiornim u odnosu na mrtve. Sokrat je, recimo, mislio suprotno: da je najveća sreća ne roditi se. A toj si sreći, ipak, nešto bliži kad si mrtav.
    Kad više nikome nisi konkurencija, kad više nikome ne smetaš, kad više nemaš ništa što niti jedan živi mediokritet među važnim figurama crnogorske politike i kulture želi – tada možeš biti privaćen. Tamo gdje važi pravilo "o mrtvima sve najbolje", važi i ono: "o živima samo najgore".
    Posthumno priznanje
    Dok je bio živ, Crna Gora i Crnogorci učinili su sve što je bilo u ljudskoj moći da Radovana Zogovića izoluju i isljuče. Radovan se, je li, okliznuo na Staljinu i SSSR-u. Ko mu je kriv? Bio znati na vrijeme prepoznati pobjednika.
    Sada se, tri decenije i godinicu koju nakon njegove smrti, oglasila grupa od pedeset, kako piše u medijima, "crnogorskih intelektualaca". Oni vele ovako:
    "Uz dužno poštovanje propozicija konkursa za dodjelu ovog visokog priznanja živim autorima, dajemo sebi za pravo da vam predložimo da ovo priznanje posthumno dodijelite pjesniku Radovanu Zogoviću, koji je svojevremeno bio nominovan za Njegoševu nagradu, ali na žalost i stid onih koji su odlučivali, nije prošao. Sadašnjom dodjelom bi se ispravila istorijska nepravda učinjena prema ovom pjesniku, nepravda prema njegovom djelu, nepravda prema Crnoj Gori. Zogovićevo djelo nam daje za pravo da ovako mislimo, zborimo i predlažemo. Ime Radovana Zogovića je za sva vremena ispisano zlatnim slovima preko našeg postajanja i postojanja, pa takvim slovima treba da bude upisano i na Njegoševoj Biljardi, među dosadašnje dobitnike ovog priznanja. Time Njegoševa nagrada dobija posebn značaj, a nepravdu koju je učinilo jedno vrijeme, isprvlja ovo, u kome evropska Crna Gora vrednuje djela svojih velikana, na način koji je doličan i njoj i njenom, u ovom slučaju, besumnje, poslije onog čije ime nagrada nosi, najvećem crnogorskom pjesniku – Radovanu Zogoviću".
    Ja bih, Njegoša mi, ovo "besumnje" koje koriste crnogorski intelektualci razdvojio u dvije riječi, a onda umjesto "s" stavio, metnuo, turio, šuknuo, natakario jedno "z".
    Još se veli kako se kod Zogovića "radi o opusu – monumentu koji na najbolji način profiliše biće crnogorskog naroda, stremeći u etičke visine, koje je crnogorski narod dostigao, i njegove korijene koji sežu duboko, u samo crnogorsko postojanje".
    Istočnjačko poimanje mudrosti
    Dakle: "grupa crnogorskih intelektualaca", pisala je crnogorskom premijeru i "crnogorskom članu (žirija)", pa im napisala kako je Zogović "velikan crnogorske" književnosti, "klasik crnogorske književnosti", čiji jezik "na najbolji način daje potvrdu crnogorskom jeziku". Piše još da se kod Zogovića "radi o opusu – monumentu koji na najbolji način profiliše biće crnogorskog naroda, stremeći u etičke visine, koje je crnogorski narod dostigao, i njegove korijene koji sežu duboko, u samo crnogorsko postojanje", da Zogovićeve poruke "iskre iz crnogorske posebnosti", da "bez kompletnog Zogovića, nije kompletna ni Crna Gora, ni crnogorski jezik, ni crnogorski narod". I još se, rekosmo li, veli kako je Zogović, "besumnje", nakon Njegoša "najveći crnogorski pjesnik".
    Ukratko, nije crnogorski ne dati Zogoviću Njegoševu – posthumno. Kao što, boga mi, nije bilo crnogorski dati mu je dok je bio živ.
    Budući da se potpisnici inicijative očito odlično razumiju u "etičke visine koje je crnogorski narod dostigao", ne čudi ono što je paradoks samo prividno, samo ako ne razumijete etičke visine o kojima je riječ. Ne čudi to što su neki od potpisnika inicijative da se Zogoviću nagrada dodijeli posthumno, u vrijeme dok je Zogović bio živ i sami bili živi, zdravi i u naponu snage – pa ipak, tada od crnogorskog premijera i crnogorskog člana žirija nisu tražili pravdu za Zogovića.
    Ima nešto istočnjačko u crnogorskom poimanju mudrosti. Kažu da je, kada ga je – moglo je to biti početkom sedamdesetih godina prošlog vijeka - američki novinar upitao šta misli o Francuskoj revoluciji, Zhou Enlai odgovorio kako je "još uvijek rano da se kaže".
    Četrdeset godina nakon što je Zogović umjesto Tita odabrao Staljina nije bila dosegnuta istorijska distanca sa koje bi bila jasna vrijednost njegove poezije. Sada, još-malo-pa-četrdeset godina otkako je Tito umro, Zogovića je napokon moguće (i bezbjedno) vidjeti u svoj njegovoj veličini.
    Oduvijek više mrtav, nego živ
    Tako je to: jer u Crnoj Gori si oduvijek više mogao mrtav, nego živ. Tako bi i Zogović napokon, mrtav, mogao dobiti nagradu koju je, izlišno je reći, živ zaslužio. To je, inače, razlika između velikih pisaca i umišljenih skribomana: veliki nagradu zaslužuju za ono što jesu, ovi drugi za ono što nisu napisali. Veliki, zamisli, bolje pišu živi nego mrtvi. Oni drugi najbolje pišu kad ne pišu: kad su mrtvi.
    Vratimo se Sokratu: za neke literarne opuse bi, doista, najveća sreća bila da se njihovi autori nikada nisu rodili.
    Kako već biva sa velikim idejama, i pred realizacijom ove našlo se nekoliko banalnih, formalnih problema. Pravilnik veli da se Njegoševa nagrada dodjeljuje živim ljudima, pa još za freško napisanu i objavljenu knjigu. I to ne crnogorsku, nego, kako bi se reklo, jugoslovensku knjigu.
    Crnogorski član žirija, na čiju se savjest i intelektualnu čast (dozvolite da pretpostavim: uzalud) apeluje, tek je jedan od članova žirija. Šta sa ostalim, necrnogorskim članovima? Ako crnogorski član ne može ili neće da ih pritisne, očekuju li crnogorski intelektualci da to učini crnogorski premijer? To bi objasnilo zašto se obraćaju premijeru, pardon, crnogorskom premijeru, koji niti imenuje žiri, niti dodjeljuje nagradu. Ali ima moć. Računaju li crnogorski intelektualci da crnogorski premijer, sa značajnim crnogorkim policijskim iskustvom, može pritisnuti žiri da nagradu Zogoviću dodijeli sada kad je mrtav, kao što su crnogorski premijeri i policija imali moć da objasne žiriju zašto Zogoviću nagradu nije trebalo dati dok je bio živ?
    Njegoševa nagrada za Njegoša
    Pitanje: koje represivno-intelektualne mjere treba primijeniti prema necrnogorskim članovima žirija ako kažu "ne", ostaje bez odgovora.
    Inicijativa, bez obzira na njen ishod, otvara brojne mogućnosti.
    Da se, recimo, Nobelova nagrada za književnost posthumno dodijeli Borgesu, koji je umro 1986, kao i Zogović. Ili Danteu. Ili, zašto ne, Homeru.
    Potom: da se Njegoševa nagrada dodijeli Njegošu.
    Da se na mjesto crnogorskog predsjednika, ako ikada dođe vrijeme da tu stolicu ne zauzima Filip Vujanović, postavi Sveti Petar Cetinjski. Da se, za misiju mirenja crnogorskih plemena, Svetom Petru dodijeli Nobelova nagrada za mir.
    Razumijete princip. Nema toga što u Crnoj Gori ne može.
    Kad si mrtav.

  12. #14512
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,318
    Thanked in
    2,020 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Bravo kralju od mača. Fin pokušaj podmetanja kukavičijeg jaja
    Rečeno je da neće gubiti državljanstvo . Znači već ga imaju

    Tako je Rakiša. Imaju ga i ne gube ga. Kao što (u praksi) ne gube crnogorsko ostvarivanjem - hrvatskog od 2006 do danas (iako to zakon, kojeg tako silno braniš, striktno zabranjuje). Moćno, zar ne. Zamisli tek odjek u HR da im se manjina obespravljuje po CG tako što im se djeci oduzima pasoš i lična jer su u Konzulatu juče uzeli putovnicu da mogu putovati, studirati ili šta već ka civilizovan svijet. Ako ne vjeruješ, nađi podatak - o broju onih koji su se odrekli pasoša u korist putovnice u periodu od obnove nezavisnosti do danas (po zakonu kojeg braniš). Određenim kanalima i uticajima moćnijih je sređeno da se to ne dira. Volio bih da me demantuješ.

    Ako imaš taj ugovor volio bih da ga pročitam. U pitanju je isti ugovor koji je potpisan sa ostalima davne 2008 god., samo ga je u to vrijeme zakočio tadašnji parlament BiH
    Jeste, u osnovi je isti ugovor - koga je stopirala i čiju je modifikaciju zatražiila BiH, tj. zahtjevali su istovjetne uslove kao one dogovorene sa HR I SR. Dakle - dvojno državljastvo u punom smislu. Sporazum još nije finalizovan ali je na tom tragu. Kao što nam je poznato u ovom mandatu Vlade Bošnjaci imaju dosta uticaja, pa je za očekivati da se to završi pozitivno (po njih).


    Dobar pokušaj spinovanja, skoro pa neprimjetno. Ali isto nije stvar u tome da li javnu funkciju može obavljati neko ko ima rezervno državljanstvo. Zakon jasno kaže da se uzimanjem drugog državljanstva gubi crnogorsko. Tako da bilo ko ko je uzeo državljanstvo poslije 2006 god. , uključujući gradonačelnika Kotora pravno nije građanin Crne Gore. Tako da crnogorskim gradom vlada neko iz druge države što je fakat okupirana teritorija

    Toliko o tome
    Zakon se usvoji, zakon se krši, zakon se dopuni, zakon se selektivno primjenjuje, zakon se poništi... Sve je prolazno dragi Rakune, samo ljudska zadrtost nije. Toliko gorljivo braniš praznu formu na uštrb suštine je odjednom postalno urnebesno zabavno za čitati.. čak s dozom pozitvne napetosti šta će se dalje iskonstruisati


    Da pokušam rezimirati ovu priču. Ono što mi se nameće kao zaključak u ovom slučaju je to da zakon nije - dobar i da ga treba mjenjati. Apslutno podržavam stav da javnu funkciju u zemlji ne može obavljate lice s rezervnim državljanstvom, i ta odredba mora da se odnosi na sve kandidate za funkciju - bez obzira na vrijeme kad su ga stekli (prije lil nakon obnove nezavisnosti)
    The more things change, the more they stay the same.

  13. #14513
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nebojsa bi i goozice dao samo da je u centru paznje na 2-3 sata....sto je ono
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  14. #14514
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Da postavim drugo pitanje, koliko Hrvata znas koji su na javnim funkcijama?
    Posto si i sam priznao da ne poznajes ili ne znas ni iz prica da neko od Hrvata koji su na javnim funkcijama(o tome pricamo) imaju dvojno drzavljanstvo uzeto poslije 2006.
    A ono sto si ostalo postavio Rakun ti vec odgovorio.

    Dovoljno je konstruktivno moje pisanje da ti pokazem da iznosis neke stvarno pausalno bez dokaza ili argumenata vec kako ti mislis da jesu iako to nema veze sa realnoscu
    @starwalker
    Evo mozda si previdio da odgovoris kad ti bas smetaju Hrvati na funkcijama koji imaju dvojna drzavljanstva. Znaci ti samo.pretpostavljas da ih ima
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  15. #14515
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    @starwalker
    Evo mozda si previdio da odgovoris kad ti bas smetaju Hrvati na funkcijama koji imaju dvojna drzavljanstva. Znaci ti samo.pretpostavljas da ih ima
    A ti ne pretpostavljas nego znas puzdano da neko ko ima funkciju ima dvojno ?


    Da se osvrnem na ovaj tekst Nikolaidisa. Procitah samo naslov. Imam predlog za tekst koji bi mogao da napise a da se zove "Sta sve mozes dobit u CG kad si totalno nebitan pisac ali si ulizica u pravom momentu"

  16. #14516
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,318
    Thanked in
    2,020 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    @starwalker
    Evo mozda si previdio da odgovoris kad ti bas smetaju Hrvati na funkcijama koji imaju dvojna drzavljanstva. Znaci ti samo.pretpostavljas da ih ima
    Lepetanac, nisam previdio, tvoje insinuacije često ne zaslužuju odgovor. Nacionalnost lica u izvršnoj vlasti je tvoj fah..ja se tim ne bavim. Ono iz čega stojim i evo ponavljam u ovoj našoj prepisci je to što tvrdim - da nikom iz redova hrvatskog naroda ne pada na pamet odricanje od tog papira, kao najopipljivijieg dokaza pripadnosti svom narodu, pa ni zarad nekakvog četverogodišnjeg mandata u politici.


    U mom prethodnom odgovoru upućenom Rakunu (u zadnjem pasusu) tvoje dileme u veze mojih motiva i navodnih netrpeljivosti trebaju ti biti otklonjene.
    The more things change, the more they stay the same.

  17. #14517
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Izjava ljubavi prema Slobu i Titu u istom intervjuu?

    http://www.vijesti.me/svijet/amfiloh...-korist-945889


    AWWWWWW Kawaii Amfi
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  18. #14518
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Umjetnik. I dalje ima onih što ga brane, kao, uostalom, i Sloba.

  19. #14519
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Zapravo dolazi do onoga ''Nije Sloba kriv, mi smo g*vna!''
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  20. #14520
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Zapravo dolazi do onoga ''Nije Sloba kriv, mi smo g*vna!''
    Ima i u tome istine. Mada je politicar (Sloba, Milo, Vucic, Tramp etc.) itekako kriv. Svi ljudi koji se odusevljavaju nekim politicarem su maloumna go*na sa servilnim mentalitetom. I sto se mene tice oni su najveci problem. Dok politicari samo znaju kako da iskoriste taj maloumni servilni mentalitet za svoje psihopatske ciljeve. Dobro bi bilo kad bi ljude mogli da naucimo da posmatraju politicare kao obicne ljude koji rade za njih, kao sluge naroda a ne kao vodje, spasitelje i u nekim slucajevima bozanstvo na Zemlji.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  21. #14521
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,447
    Thanked in
    1,319 Posts

    Default

    http://www.telegraf.rs/sport/2872004...eo-zlato-video


    Shto bi moja rahmetli baba rekla-Bog ti zdravlja da'!
    ...

  22. #14522
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Lepetanac, nisam previdio, tvoje insinuacije često ne zaslužuju odgovor. Nacionalnost lica u izvršnoj vlasti je tvoj fah..ja se tim ne bavim. Ono iz čega stojim i evo ponavljam u ovoj našoj prepisci je to što tvrdim - da nikom iz redova hrvatskog naroda ne pada na pamet odricanje od tog papira, kao najopipljivijieg dokaza pripadnosti svom narodu, pa ni zarad nekakvog četverogodišnjeg mandata u politici.


    U mom prethodnom odgovoru upućenom Rakunu (u zadnjem pasusu) tvoje dileme u veze mojih motiva i navodnih netrpeljivosti trebaju ti biti otklonjene.
    Nacionalnost kazes je moj fax a ti uporno pricas kako Hrvati sa dvojnim drzavljanstvom na funkcihama bla bla bla.
    Pa ocigledno ti znas da ima Hrvata na funkcijama koji imaju dvojno dtzavljanstvo cim kazes da nece da ga se odreknu.
    Ja te fino pitam koji su to funkcioneri koji su Hrvati koje ti prozivas.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  23. #14523
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,343
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Ona ministarka bez posla.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  24. #14524
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Ona ministarka bez posla.
    Rodjena Hrvatica, udala se u Cg prije 40 god.
    Pricamo o nasim drzavljanima koji imaju strano drzavljanstvo poslije 2006 god i time krse zakon. Tj ne mogu imati nase drzavljanstvo samim tim nit obavljati javnu funkciju
    Last edited by lepetanac; 10-07-17 at 13:19.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  25. #14525
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Ada svaki predstavnik HGI ima hrvatsko i nase drzavljanstvo, i ne smeta im da su u politici. Kao sto rekoh, sve je to politicka igra. Kad ne budu trebali, i njima ce se isto deset.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

Page 581 of 1402 FirstFirst ... 814815315715775785795805815825835845855916316811081 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •