Page 555 of 1402 FirstFirst ... 554555055455515525535545555565575585595656056551055 ... LastLast
Results 13,851 to 13,875 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #13851
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Demokratija nije ukidanje svih barijera nego poštovanje drugačijeg mišljenja ukoliko tebe ne ugrožava.
    Nijesam komentarisao Rusiju jer ne znam realno stanje ali je daleko od slike kakvom je drugi predstavljaju. Raspad SSSR je bio mnogo davno, od tada do danas veliki put je Rusija prešla. Ostalo su individualna mišljenja, niti bih ja živio tamo niti tvrdim da je ovđe toliko loše samo neke stvari se moraju platit. Poslije onoga nema onoga. Diplomatska packa za dugačak jezik ništa drugo. Bit će dobro ako na tome ostane.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  2. #13852
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Diplomatska packa bi bilo proglašavanje CG ambasadora u Rusiji personom non grata. Ovo je klasično iživljavanje koje ne vodi ničemu dobrom.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  3. #13853
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    O pretjerivanju je trebalo ranije voditi računa.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  4. #13854
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    O pretjerivanju je trebalo ranije voditi računa.
    Što ih i dalje ne opravdava. Do danas nisam znao da je bio u tranzitu za Minsk, znači nije mu cilj bila Rusija.. Evo ispada da ga branim ali ovo mi daje predstavu kakav je budući stav Rusije prema CG i neće me začuditi da obične ljude počnu maltretirati samo zato što dolaze iz izdajničke Cg.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  5. #13855
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Rusija ne progoni opozicionare, vec placenike koji pokusavaju da dodju na vlast da bi od Rusije napravili koloniju i vlast za takve postupke ima punu podrsku ogromne vecine naroda i prestanite vise da sirite dezinformacije o nekom progonu opozicionara.
    To sto su se malo posprdali sa vukovicem sigurno ima dublju pozadinu, neke pare su se pominjale oko KAPa, nekih 300 miliona, onda ko zna kakvih je sve kombinacija bilo sa ruskim tajkunima, tako da niko nije milovog kucka bas slucajno uzeo da sikanira, licno im zamjeram, ali to je njihov nacin i moze im se, isto kao dps sto iz nato guzice laje.

  6. #13856
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Što ih i dalje ne opravdava. Do danas nisam znao da je bio u tranzitu za Minsk, znači nije mu cilj bila Rusija.. Evo ispada da ga branim ali ovo mi daje predstavu kakav je budući stav Rusije prema CG i neće me začuditi da obične ljude počnu maltretirati samo zato što dolaze iz izdajničke Cg.
    Ja mislim da si samo pristrasan.
    Još nije završena sva priča o državnom udaru a postoje samo optužbe. Na njih je zvanično odgovoreno ali to nama nije smetalo da se pravimo ludi i udarimo sve žešće. Ta emotivna priča o izdajnicima ne pije vodu jer smo mi tako tražili. Onaj ko te proglasi za agresivnog okupatora onda ne može očekivati prijateljsku ruku jer "samo prolazi preko Rusije". Ne ide to tako.
    Uostalom premijera gurnuše ka zadnju krpu pa ne viđeh protestnu notu CG?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  7. #13857
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Ne ne, ne progoni ih, samo ih ubija po sred bijela dana po Londonu i tako.. Biće sve su to dezinformacije i tamo teče med i mlijeko za običnog građanina..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  8. #13858
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Ja mislim da si samo pristrasan.
    Još nije završena sva priča o državnom udaru a postoje samo optužbe. Na njih je zvanično odgovoreno ali to nama nije smetalo da se pravimo ludi i udarimo sve žešće. Ta emotivna priča o izdajnicima ne pije vodu jer smo mi tako tražili. Onaj ko te proglasi za agresivnog okupatora onda ne može očekivati prijateljsku ruku jer "samo prolazi preko Rusije". Ne ide to tako.
    Uostalom premijera gurnuše ka zadnju krpu pa ne viđeh protestnu notu CG?
    Moguće da sam pristrastan ali to što je bio cirkus od pokušaja državnog udara ne znači da su Rusi bili čisti, ako par drugih zemalja to potvrđuje vjerovatno je to samo propaganda? A taj njihov odgovor - tako bih i ja odgovorio da me pitao neko, pravio bih se lud jer tako sam u mogućnosti.. Isto tako da pitate Amere da li su izvršili neki puč - odgovor bi bio isti. Prosta diplomatija.

    Što se tiče premijera, to je on sam zaustavio u startu a i nije mu branio Tramp da jede i da pije ili da spava, što se opet ne može porediti sa uskraćivanjem osnovnih prava i sloboda.

    Nego, opet, ovo ničemu ne vodi. Šta bi sad mi trebali da radimo, da protjeramo ambasadora ili bilo kakvog drugog rusa koji zakorači na naš aerodrom?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  9. #13859
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Možemo mi svi ovđe da se složimo i skandiramo da su krivi za udar ali to ne mijenja činjenicu da još ništa nije utvrđeno niti završeno a optužbe su iskorištene za političke potrebe. To je velika razlika između diplomatije i uskraćivanja osnovnih prava. Ne znam ko je nama usadio u glavu da su Rusi beznačajni i da se može sa njima kao sa drugima ovđe na dnevno politikanskoj osnovi.
    Ako nam basta možemo ih proćerati.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  10. #13860
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Izgubise li nasi Avalu na sudu u Londonu. I sta smo napravili. Procerivanje finansijskog direktora i predstavnika ruskog kapitala, i to po kratkom postupku.
    Na stranu da li su umijesani ili ne, suverena drzava moze da radi na svojoj teritoriji isto sto radimo i mi.
    Previse vi ovo licno shvatate, nije spoljna politika lokalna kafana. Posebno ne jer smo jedni drugima po dzepu dobro udarali. Ali dobro zanosite se da je ovo oko ulaska u NATO

  11. #13861
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    250
    Thanks Thanks Given 
    144
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/moskva...ankcije-939984

    Vrlo prosto i jednostavno. Nadam se da je pomenuti spisak podugacak.

  12. #13862
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Izgubise li nasi Avalu na sudu u Londonu. I sta smo napravili. Procerivanje finansijskog direktora i predstavnika ruskog kapitala, i to po kratkom postupku.
    Na stranu da li su umijesani ili ne, suverena drzava moze da radi na svojoj teritoriji isto sto radimo i mi.
    Previse vi ovo licno shvatate, nije spoljna politika lokalna kafana. Posebno ne jer smo jedni drugima po dzepu dobro udarali. Ali dobro zanosite se da je ovo oko ulaska u NATO
    Sve to stoji ali moje viđenje stvari je bilo u pravcu bahatosti i kako to pojedinci sa sveopštim oduševljenjem prihvatiše. A da se nešto desilo a da su uloge bile zamijenjene - priča bi bila drugačija.. Znači bahatost je in, mada sve to iz sopstvene kuće dolazi..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  13. #13863
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    E ako su mi jasni lokalni rusofili i kvaziopozicionari. DPS je dobio juce poklon od Rusije sa ovim za jos snazniju podrsku Zapada i opet ce euforicnom pipunu i ekipi trebati pola godine da to shvate dok se loze na Putina i njegovu demonkratiju.

  14. #13864
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    250
    Thanks Thanks Given 
    144
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    E ako su mi jasni lokalni rusofili i kvaziopozicionari. DPS je dobio juce poklon od Rusije sa ovim za jos snazniju podrsku Zapada i opet ce euforicnom pipunu i ekipi trebati pola godine da to shvate dok se loze na Putina i njegovu demonkratiju.
    Strane su se u posljednjih 10ak mjeseci jasno polarizovale, tako da nema tu vise prostora za neka dodatna boostovanja sa strane. Sve sto se u buduce bude desavalo je samo epilog prethodnih odluka i postupaka.

  15. #13865
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,818
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,039
    Thanked in
    1,804 Posts

    Default

    Реално што нас грађане брига што су посланици ЦГ парламента на тајној листи забране уласка у Русију.А релано и њих саме.Нити имају потребе да развијају демократију по Русији, нити им је Москва једини избор за пресједање ка неким бившим републикама СССР-а.Заобиђи, далеко им лепа кућа.

    Него прочитах да је Дерипаска послије свих оних судских бродолома по Бечу и Паризу, видио да нема шансе, па је повукао тужбу на Кипру, ђе је и могао да има неки неформални утицај на судство.Рекао бих да ЦГ има много више среће него памети.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  16. #13866
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    E ako su mi jasni lokalni rusofili i kvaziopozicionari. DPS je dobio juce poklon od Rusije sa ovim za jos snazniju podrsku Zapada i opet ce euforicnom pipunu i ekipi trebati pola godine da to shvate dok se loze na Putina i njegovu demonkratiju.
    Bice da pipun i oni oko njega to ne shvataju i da im je cilj da mila razvlaste

  17. #13867
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,342
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Koliko priče oko Vukovića dok s druge strane je Stanković Ivici sasvim normalno da nema krivične odgovornosti za prevaru oko "limenke" tešku oko 10 600 000 eura, koje su građani cg ( srbi, crnogorci, albanci, muslimani, hrvati, bošnjaci, džedaji, egipćani, aškalije itd ) platili iz sopstvenog džepa.

  18. #13868
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    69
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    E ako su mi jasni lokalni rusofili i kvaziopozicionari. DPS je dobio juce poklon od Rusije sa ovim za jos snazniju podrsku Zapada i opet ce euforicnom pipunu i ekipi trebati pola godine da to shvate dok se loze na Putina i njegovu demonkratiju.
    Pentagon priznao: Bacili smo bombu na Mosul, poginulo više od 100 civila.... za mene su oni Dželati najveći ali samo da mi ne bi taj dželat otkinuo glavu sa njim sam....ali znam dobro ko su Jenkiji .unutar SAD najdemokratskija država svijeta a van granica moderna nacistička Njemačka.


  19. #13869
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Реално што нас грађане брига што су посланици ЦГ парламента на тајној листи забране уласка у Русију.А релано и њих саме.Нити имају потребе да развијају демократију по Русији, нити им је Москва једини избор за пресједање ка неким бившим републикама СССР-а.Заобиђи, далеко им лепа кућа.

    Него прочитах да је Дерипаска послије свих оних судских бродолома по Бечу и Паризу, видио да нема шансе, па је повукао тужбу на Кипру, ђе је и могао да има неки неформални утицај на судство.Рекао бих да ЦГ има много више среће него памети.
    Zar nije skoro pokušao da se nametne kao svjedok u federalnoj istrazi protiv Trampa?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  20. #13870
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dahslobode View Post
    Pentagon priznao: Bacili smo bombu na Mosul, poginulo više od 100 civila.... za mene su oni Dželati najveći ali samo da mi ne bi taj dželat otkinuo glavu sa njim sam....ali znam dobro ko su Jenkiji .unutar SAD najdemokratskija država svijeta a van granica moderna nacistička Njemačka.
    I kakve veze to ima sa ovim i sto se slavi bahacenje i nediplomatsko ponasanje te krsenje svih normi i podrzava jedan autoritarni i nedemokratski sistem?

  21. #13871
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Što ih i dalje ne opravdava. Do danas nisam znao da je bio u tranzitu za Minsk, znači nije mu cilj bila Rusija.. Evo ispada da ga branim ali ovo mi daje predstavu kakav je budući stav Rusije prema CG i neće me začuditi da obične ljude počnu maltretirati samo zato što dolaze iz izdajničke Cg.
    Sankcije protiv Rusije podrazumijevaju prije svega ograničenje dolaska nekih ljudi bliskih Putinu u zemlje EU i ostatka svijeta koji podržava sankcije. Čak i sam Putin kada dođe u neku zemlju EU dobija vizu na npr. 48 časova kada mora da se brže bolje vrati nazad. To su pravila igre. Nejasno mi je zašto Rusija kao velika sila nije objavila spisak “persona non grata” iz neprijateljske Crne Gore, nego ad-hoc hapsi i zadržava ljude po aerodromu. Ovako pravi od tih ljudi mučenike i diže im rejting u očima Zapada. Potpuno je jasno da Rusija ovim podgrejava priču o Crnoj Gori kao neprijateljskoj destinaciji za građane Rusije u nadi da će sada iz Crne Gore biti protjeran makar neki ruski državljanin kao kontramjera, što bi bio makar kakav argument za ovu promašenu kampanju.

  22. #13872
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    "U uvjetima nastavka dizanja proturuske histerije u Crnoj Gorii to u ambijentu opceg regresa dvostranih odnosa, moramo preporuciti drzavljanima Rusije da razmisle dva puta prije nego sto se usude putovati u onu zemlju" (c) Marija "Kalinka-Malinka" Zaharova, Glasnogovornica ruskog MVP-a
    I da, slazem se da odredjeni jastrebovi u Kremlju nestrpljivo prizeljkuju hapsenje, protjerivanje ili bilo koji drugi skandal s ruskim drzavljanima u CG.
    Last edited by A+A; 30-05-17 at 07:39.

  23. #13873
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    http://www.portalanalitika.me/clanak...ogovor-u-novom

    Dio Demokratskog fronta predvođen Demokratskom narodnom partijom uslovio je podršku kandidatu za predsjednika opštine Herceg Novi iz Demokrata Stevanu Katiću usvajanjem deklaracije o ukidanju sankcija Rusiji u hercegnovskom parlamentu, saopšteno je Pobjedi iz DNP-a Milana Kneževića.

  24. #13874
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    lokalni parlament da ukida sankcije..mene samo zanima da li ovakve genijalnosti koordiniraju sa dpsom?!
    She is only here to annoy herself!

  25. #13875
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Za to ne znam, ali znam da opozicija malo malo pa sebi "puca u nogu". Nisu svi valjda toliko glupi.

Page 555 of 1402 FirstFirst ... 554555055455515525535545555565575585595656056551055 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •