Page 51 of 1402 FirstFirst ... 41474849505152535455611011515511051 ... LastLast
Results 1,251 to 1,275 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #1251
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    559
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  2. #1252
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,336
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Gleda li ko RTCG1 Dnevnik? Ide uživo prilog iz Budve, kad preko ekrana Backup Battery End, Please Change
    Ahahaha viđoh ono, kakvi amateri.

  3. #1253
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Jel gledao ko Karica ncs na
    Pinku?
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  4. #1254
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    www.rtcg.me/vijesti/drustvo/84377/nestala-milena-radulovic-iz-niksica.html

    cdm je takodje objavio ovu informaciju gdje sam je prvobitno i procitao ali je sad nema na sajtu


    edit: evo su povukli vijest i sa naslovice rtcg-a ali je ostala u tom linku, srecom izgleda da je bila lazna uzbuna u pitanju
    Last edited by gatsbyy; 10-03-15 at 10:29.
    AJMO CRNA GORO !!!

  5. #1255
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nestalo 14 ljudi u posljednjih tjedan dana, jeste li ih vidjeli?

    Na stranici Nestali.hr objavljeno je kako je nestalo 14 ljudi u posljednjih tjedan dana na području Hrvatske. Čak 13 od njih mlađe je od 20 godina. Policija moli pomoć
    Manija bježanja od kuće.
    http://www.24sata.hr/crna-kronika-ne...vidjeli-309260
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  6. #1256
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Da vidimo dje su sad DPS-ovci koji su toliko zdushno potrcali da kazu da je Olandova izjava izgubljena u prevodu i da on nikako nije mislio na CG HAAHAHAHAHAHAHAHA


    Oland jeste mislio na Crnu Goru: Niste spremni za NATO

    1137PREGLEDA
    35KOMENTARA

    OlandFOTO: REUTERSAUTOR: Vijesti online







    "U ovom trenutku, u Alijansi postoji saglasnost da nijedna od četiri zemlje koje su kandidati za članstvo, nisu spremne da se pridruže NATO savezu", saopšteno je TV Vijesti iz pres službe predsjednika Francuske Fransoa Olanda.
    Crna Gora, kao što je naznačeno u posljednjem izvještaju NATO-a o napretku, mora da nastavi reforme u oblastima koje se ispituju u okviru godišnjih nacionalnih planova, posebno kada je riječ o modernizaciji oružanih snaga i reformi bezbjednosnih snaga, navodi se u saopštenju.
    U saopštenju se podsjeća da je na samitu u Velsu u septembru 2014. godine, Alijansa istakla da, više nego ikada, postojeći strategijski kontekst zahtjeva da zemlje kandidati dijele vrijednosti i principe na kojima počiva NATO.
    Kako je naznačeno u članu 10 Sjeverno-atlanskog sporazuma, pozivnica za članstvo mora biti procijenjena na osnovu doprinosa zemlje kandidata, bezbjednosti u evro-atlanskom prostoru.
    Kada je riječ o Crnoj Gori, sastanak Vijeća sa crnogorskim vlastima planiran je u posljednjem kvartalu 2015. godine, kako bi ponovo diskutovali o primjeni Akcionog plana za članstvo (MAP).
    Na osnovu zaključaka sa samita u Velsu, kandidatura Crne Gore biće preispitana u tom periodu, zakljucuje se u odgovoru press sluzbe francuskog predsjednika, dostavljenom televiziji Vijesti.

    One Ring to Rule them all...

  7. #1257
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Ocekuje li se tim povodom koji pirotehnicki sou u Novom?

  8. #1258
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.blic.rs/Vesti/Politika/54...bota-preletaca
    sta mislite, odje kod nas jel to i dalje na dobrovoljnoj osnovi clanova ili bas ima zaposlenih botova
    AJMO CRNA GORO !!!

  9. #1259
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gatsbyy View Post
    www.blic.rs/Vesti/Politika/541057/Ispovest-bota-preletaca
    sta mislite, odje kod nas jel to i dalje na dobrovoljnoj osnovi clanova ili bas ima zaposlenih botova
    U Rusije se prije zadnjeg pada rublje placalo 11.80 Rbl. ( oko 0,26 centi) po poruci. Dnevna je norma bila 100 postova.
    Uzimajuci u obzir da je crnogorsko konkurentsko trziste botova dosta ograniceno, moglo bi se raditi o zaposljavanju samo za sok i sendvic :lolblue:
    Last edited by A+A; 10-03-15 at 19:04.

  10. #1260
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gatsbyy View Post
    www.blic.rs/Vesti/Politika/541057/Ispovest-bota-preletaca
    sta mislite, odje kod nas jel to i dalje na dobrovoljnoj osnovi clanova ili bas ima zaposlenih botova

    Ja mislim da kod nas nema direktno placenih botova, ali ima botova koji su pasivno placeni a sad cu da pokusam da objasnim moje vidjenje situacije po pitanju botovanja.

    Imamo botove vlasti i botove opozicije. Pa da pocnemo sa botovima vlasti.

    Omladina koja na preporuku koordinatora "odradjuje strasno vazan posao za partiju", automatski dobijaju osjecaj vrijednosti, da to sto oni rade mijenja svijest, da je to borba protiv opozicije, da se tako cuvaju glasovi. I oni to rade i ponavljaju i sad dobar dio njih su normalni ljudi, posle odredjenog vremena se zapitaju sta ja ovo radim. Mislim ko se ne bi zapitao da mora da kuca kako je Sveto Marovic posten covjek, kako je normalno sto umiru bebe od zaraza, kako CG ide naprijed itd. Ali onda ih partija opet stisne. Konstantnim ispiranjem mozga. Kako? Pa hajde da podijelimo ove botove tj. glasace na bogate i siromasne. Siromasnima se prica kako ce ostati bez posla kada se smijeni vlast i kako ce na njihovo mjesto doci ovi sto su danas opozicija. I tu ne pricamo samo o drzavnim firmama i opstinama, imamo gigante kao sto su npr. Voli ili Franca gdje ili glasas ili ides kuci. Dok se ovim bogatima jednostavno objasni kako kad dodje opozicija pocece istrage odakle su im pare, i kako ce doci do odredjenih konfiskacija. I eto razlog da povjerujes da je crno bijelo, a bijelo crno. I ne treba ti dnevnica nista. Cudo je DPS masinerija.



    Sto se tice opozicionih botina to su uglavnom zatucani srpski nacionalisti koji ne propustaju da brane Rista ili pljuju dukljanje. I tu se zavrsava opoziciono botovanje
    One Ring to Rule them all...

  11. #1261
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    I tu ne pricamo samo o drzavnim firmama i opstinama, imamo gigante kao sto su npr. Voli ili Franca gdje ili glasas ili ides kuci.
    o ovome bi ladno mogla tema da se otvori.samo ne znam koliko je ovo tacno,konkretno za voli i francu sto pomenu.ja znam neke ljude koji rade tamo i opoziciono su nastrojeni i ne mislim da ih je iko cerao da glasa mila.e sad,imas ti neki primjer za ovo sto si napisao,ili ono "voli i franca su milove tj. provladine kompanije(sto ne bih sporio).
    generalno,koliko toga danas uopste ima u privatnim i "privatnim" firmama ali i drzavnim?

  12. #1262
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,094
    Thanks Thanks Given 
    2,221
    Thanks Thanks Received 
    2,384
    Thanked in
    1,228 Posts

    Default

    Kakva sramna emsiija na RTCG1. Mehanizam.
    Prodaja zemljišta...
    Liberalni savez kaze u Budvi je 2005. godine ostavio velike dugove vlasti DPS-SDP, rasprodali su zemlju. Onda Trsteno (niko ne spori), ali od sve korupcije, pljaške i izadej u CG oni se uvatiše za to.
    Sjedite dolje, nedovoljan 1

  13. #1263
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,955
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    158
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Ja nisam mogao da vjerujem da je ovo RTCG. Mislio sam da su Vijesti cijelo vrijeme. Nije da su samo pominjali liberale vec mi je cudno bilo da onoliko puta pominju dps-sdp u negativnom kontekstu i to jos na RTCG. Mislio sam da je rtcg totalno pod kontrolom kad ono wtfck?!?

  14. #1264
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    ISPOVEST BOTA PRELETAČA U DS sam zarađivao 800 dinara, u SNS 1.500 i sendvič

    Vladimir Filipović | 10. 03. 2015. - 18:18h 19:47h | Foto: Ilustracija: Marko Somborac |Komentara: 457

    Sagovornik “Blica” je iskusan u “botovanju”. Do izbora 2012. radio je za tadašnju vlast, a sada za aktuelnu. Sada mu je dnevnica 1.500 dinara plus sendvič i sok.


    Poslednjih nekoliko godina u Srbiji se sve glasnije spominje reč “bot”. Najčešće na društvenim mrežama, ali i vodećim novinskim portalima, vode se pravi mali ratovi između političkih neistomišljenika. Nije tajna da političke partije imaju “armije” botova, aktivista koji u komentarima na internetu hvale svoju stranku i lidera, a žestoko napadaju protivnike.

    Odvajkada, najžešća su prepucavanja botova koji podržavaju SNS i DS.


    - Prvi put sam ovim poslom počeo da se bavim pre četiri godine. Kao i svaki mladi čovek, sa koliko-toliko respektabilnom diplomom više škole, nisam uspeo da nađem posao u struci. Posle kratkotrajnih epizoda po magacinima, trafikama i kafićima, odlučio sam da počnem da zarađujem “lakšim putem”, te sam se učlanio u političku partiju koja je tada bila na vlasti. Bilo je to 2010. godine - počinje priču 29-godišnji mladić iz Beograda.

    Kao i svi početnici u omladini stranaka, počeo je radeći na telefonskim anketama i lepljenju plakata. Bilo je potrebno skoro godinu dana da avanzuje na poziciju bota.

    Status bota

    Dok sam radio u DS:

    • Dnevnica: 800 dinara
    • Smena: 5-6 sati
    • Opis posla: Plašiti javnost “povratkom mračnih devedesetih”


    Kad sam prešao u SNS

    • Dnevnica: 1.500 dinara + sendviči i sokovi
    • Smena: 8 sati
    • Opis posla: Uglavnom hvalospevi na račun vladajuće stranke
    - Jednog dana, potpredsednik omladine je okupio nas desetak i rekao nam da smo prerasli ulogu koju smo imali, te da je krajnje vreme da budemo nagrađeni za svoj trud. Tako je sve počelo. Dobijali smo uputstva, odnosno nekoliko šablona u vidu komentara koje je trebalo da ostavljamo na društvenim mrežama, ali najviše u komentarima na najčitanijim novinskim portalima. Dnevnica je bila 800 dinara, a radili smo u smenama od pet-šest sati. Akcenat je bio pre svega na vestima koje su se ticale poteza naše stranke, ali i na izjave opozicije. Naročito napeto bilo je u predizbornoj kampanji 2012. godine, kada smo dobili jasan cilj: masovna produkcija komentara, čiji cilj je bio da javno mnjenje navedemo da se plaši dolaska opozicije na vlast. Sećate se priče o “povratku mračnih devedesetih”? – priča naš sagovornik, koji je zamolio da ostane anoniman, iz razumljivih razloga.

    Nakon smene vlasti 2012. godine, on se poveo primerom raznih političara i – promenio tabor. Poučen iskustvom, odmah je predstavio svoju “specijalnost” novim nadležnima. Tako je njegova karijera bota nastavljena, samo u drugoj stranci.

    Ima nas između 500 i 600, radimo iz stranačkih prostorija i zvanično “ne postojimo”
    - Ovde su stvari na malo višem nivou. Ima nas između 500 i 600, i ono što nam je prvo rečeno jeste da mi zapravo “ne postojimo”. Radimo šest dana nedeljno, u smenama od osam sati. Posao obavljamo iz stranačkih prostorija. Dnevnice su 1.500 dinara, a isplaćuju se na nedeljnom nivou. Imamo obezbeđene sendviče i sokove. Svakog ponedeljka imamo sastanke na kojima nam se predočavaju ciljevi i zadaci za predstojeću nedelju. Fokus je na ispisivanju hvalospeva o potezima koje vuče stranka. Sve je detaljno razrađeno: od imena kojim se potpisujemo do opisa komentara koje ostavljamo – kaže naš sagovornik.

    Hvala Lepo

  15. #1265
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    o ovome bi ladno mogla tema da se otvori.samo ne znam koliko je ovo tacno,konkretno za voli i francu sto pomenu.ja znam neke ljude koji rade tamo i opoziciono su nastrojeni i ne mislim da ih je iko cerao da glasa mila.e sad,imas ti neki primjer za ovo sto si napisao,ili ono "voli i franca su milove tj. provladine kompanije(sto ne bih sporio).
    generalno,koliko toga danas uopste ima u privatnim i "privatnim" firmama ali i drzavnim?
    Znas kako, ne moze bas svaki radnik biti partijski zaposlen. Moraju i te firme od necega da zive, dje bi im bio kraj da su sve partijski vojnici koji se ne pitaju ni sa radom ni sa poslom. Poenta moje price je bila, partijski dobijes posao, partijski ces ga izgubiti. Tako npr. u Voli ti je glavna preporuka da budes sef sektora, ili neka veca pozicija koliko si licnih karata kupio odnosno koliko si ljudi stavio na spisak. Evo ti konkretno NK kad se Voli otvorio, nije mogao posao da dobije covjek koji u trgovini ima 28 godina iskustva kao sef u PKB, Fep i Albonama ali ga je dobio momak od 25 godina kome je to prvi posao(ovo sam saznao od covjeka koji ih je tuzio). Zato sto mu je tajo poznat po tome da je masina za otkupljivanje licnih karata.
    Sto se tice France opste je poznato da su tamo ti spiskovi mnogo ozbiljniji, i da Franca ide sa snopom para kroz firmu i pita koliko kome treba da glasaju. Postoji prica i prica, ali nemamo tuzilastvo koje bi ove price procesuiralo. Skoro sam sjedio u lokalu gdje cura VICHE da je svi cuju, za lokalne izbore kupila sam 537 karata, po 2 ljudi sam vodila sa sobom da ih nose da me ne uhvate Srbi, a oni nece muza da mi zaposle, svi su me izdali itd itd itd. I to je normala potpuna za nas...
    One Ring to Rule them all...

  16. #1266
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    http://www.cdm.me/drustvo/hronika/os...o-podgoricanku

    A koliko se ismijah na rano jutro. Cu Mirko Vucinic, a ponadala se kukavica bila, mislila je u Emirate ce brzih dana.
    I da se razumijemo, ovog ucjenjivaca u spuz malo poslat da tamo ucjenjuje.
    Ad astra.

  17. #1267
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,305
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    Ja nisam mogao da vjerujem da je ovo RTCG. Mislio sam da su Vijesti cijelo vrijeme. Nije da su samo pominjali liberale vec mi je cudno bilo da onoliko puta pominju dps-sdp u negativnom kontekstu i to jos na RTCG. Mislio sam da je rtcg totalno pod kontrolom kad ono wtfck?!?
    Isti utisak imam. Iz početka pomislih da će da moluju narod kako se onakve stvari dešavaju samo u opozicionim opštinama, ali je uslijedilo prijatno iznenađenje. Kako je bilo zanimljivo gledati indisponiranog Lukšića i Gvožđenovića koji dvije ne umije svezat ako ne čita. Bilo mi je nevjerovatno da je takva emisija uopšte uspjela da se pojavi na RTCG. Jedva čekam naredne epizode.

  18. #1268
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,452
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    1,239
    Thanked in
    635 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ctrl+alt+delete View Post
    Isti utisak imam. Iz početka pomislih da će da moluju narod kako se onakve stvari dešavaju samo u opozicionim opštinama, ali je uslijedilo prijatno iznenađenje. Kako je bilo zanimljivo gledati indisponiranog Lukšića i Gvožđenovića koji dvije ne umije svezat ako ne čita. Bilo mi je nevjerovatno da je takva emisija uopšte uspjela da se pojavi na RTCG. Jedva čekam naredne epizode.
    Ako bude narednih epizoda pošto se zbog onoga sinoć mnogi nazovi biznismeni i političari nisu prijatno osjećali
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  19. #1269
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Kakve to ima veze. I na suceljavanju 97 djukanovic bulatovic je moglo da se cuje svasta, pa nikom nista. Izasli smo da ih glasamo samo dva dana poslije

  20. #1270
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Vujičić albanskim partijama: Bez grkih riječi i turbulencija do ispunjenja zahtjeva

    Komentari (0)A A A

    Udruženje Crnogoraca Kosova pozvalo je sve albanske lidere iz Crne Gore, da zajedno sa njima, na jedan civilizovan i demokratski način, dođu do ispunjenja svih zahtjeva bez, kako su naglasili, grkih riječi i najmanjih turbulencija.
    Slobodan Vujičić


    Udruženje Crnogoraca Kosova se ne slaže sa pozivom lidera Demokratske unije Albanaca, Mehmeda Zenke, da albanske partije u Crnoj Gori ne bi trebale više da ulaze u bilo kakav razgovor sa Vladom dok ne dođe do realizacije ranije postignutih dogovora
    “Udruženje Crnogoraca Kosova razumije i podržava zahtjeve Albanaca u Crnoj Gori kako bi se trajno riješio i unaprijedio njihov položaj, te ispunila sva data obećanja. Istinski se saosjećamo sa njima, jer kao Crnogorci na Kosovu nijesmo čak ni ustavna kategorija, niti smo zastupljeni u skupstini dok se naši problemi sve više nagomilavaju, ali ih ovom prilikom nećemo nabrajati. Ono na šta sada želimo da stavimo akcenat jeste naša poruka lideru Demokratske unije Albanaca, Mehmedu Zenki, da se ne slažemo sa njegovim pozivom albanskim partijama u Crnoj Gori da ne bi trebale više da ulaze u bilo kakav razgovor sa vladom dok ne dođe do realizacije ranije postignutih dogovora“, kazao je predsjednik Udruženja Crnogoraca Kosova, Slobodan M.Vujičić.
    Udruženje Crnogoraca Kosova smatra da su i Crna Gora i Kosovo uradile puno na pitanju položaja manjina, ali svakako trebaju uložiti dodatne napore da se potpuno uokviri njihov položaj, uključujući i položaj Albanaca u Crnoj Gori, ali i Crnogoraca na Kosovu.
    "Do čega će sigurni smo i doći u najkraćem mogućem periodu koji je pred nama. Mi smatramo da se svi problemi trebaju riješavati isključivo dijalogom i u duhu saradnje i zajedničkog razumijevanja sa institucijama država u kojima živimo. Naš stav je, da Crnogorci na Kosovu i Albanci u Crnoj Gori moraju tesnije sarađivati i uz puno i obostrano uvažavanje moraju biti kao i do sada primjer i faktor stabilnosti", ocijenio je Vujičić.
    Samo na taj način, dodaje on, ide se pravim putem koji će biti u interesu oba naroda i u interesu dvije dobrosusjetske države Crne Gore i Kosova, ali i u interesu regiona i zajedničkog puta ka evroatlanskim integracijama ka kome svi težimo.




    "Pozivamo sve albanske lidere iz Crne Gore, da zajedno sa Udruženjem Crnogoraca Kosova na jedan civilizovan i demokratski način što i priliči našoj tradiciji i našim odnosima uz podršku dvije Vlade skupa dođemo do ispunjenja svih naših zahtjeva bez grkih riječi i najmanjih turbulencija“, naglasio je Vujičić.
    Korektno bas...

    Hvala Lepo

  21. #1271
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Znas kako, ne moze bas svaki radnik biti partijski zaposlen. Moraju i te firme od necega da zive, dje bi im bio kraj da su sve partijski vojnici koji se ne pitaju ni sa radom ni sa poslom. Poenta moje price je bila, partijski dobijes posao, partijski ces ga izgubiti. Tako npr. u Voli ti je glavna preporuka da budes sef sektora, ili neka veca pozicija koliko si licnih karata kupio odnosno koliko si ljudi stavio na spisak. Evo ti konkretno NK kad se Voli otvorio, nije mogao posao da dobije covjek koji u trgovini ima 28 godina iskustva kao sef u PKB, Fep i Albonama ali ga je dobio momak od 25 godina kome je to prvi posao(ovo sam saznao od covjeka koji ih je tuzio). Zato sto mu je tajo poznat po tome da je masina za otkupljivanje licnih karata.
    Sto se tice France opste je poznato da su tamo ti spiskovi mnogo ozbiljniji, i da Franca ide sa snopom para kroz firmu i pita koliko kome treba da glasaju. Postoji prica i prica, ali nemamo tuzilastvo koje bi ove price procesuiralo. Skoro sam sjedio u lokalu gdje cura VICHE da je svi cuju, za lokalne izbore kupila sam 537 karata, po 2 ljudi sam vodila sa sobom da ih nose da me ne uhvate Srbi, a oni nece muza da mi zaposle, svi su me izdali itd itd itd. I to je normala potpuna za nas...
    ima dosta primjera ovoga sigurno.prica mi jedna djevojka iz niksica ljetos,zavrsila medicinsku skolu i sad oce da se zaposli kao medicinska sestra a to moze uradit tako sto ce se uclanit u dps i dati nesto para(mislim da je rekla 500e,nisam siguran)djevojka nije to htjela uradit jer se ne voli petljat u politiku,tj.njeni su joj zabranili...inace,imam drugaricu koja se takodje zaposlila kao medicinska sestra,ali naravno prvo se uclanila u dps i otvoreno mi je rekla da je to morala da uradi da bi dobila taj posao(dobro,njena porodica je inace za dps)

    stvarno smo i mi stoka,sve nesto pricamo nema posla,a samo treba da se uclanimo u dps i dobijemo ga(nego se nekome ne radi)

  22. #1272
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    500e? Za sta? Kome?

    Hvala Lepo

  23. #1273
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    500e? Za sta? Kome?

    Hvala Lepo
    ne znam bez da te lazem,nisam je pitao.uglavnom,tako mi je rekla.i meni je bilo cudno,ali s obzirom kakva je elita na vlasti ne cudi me vise nista...

  24. #1274
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ja imam neki drugaciji utisak, a to je da se vrh dPs-a ne pita nista, jer oni ne funkcionisu centralisticki pod nedelljnom raport kontrolom kao sdp, snp i ostali... sve im je izdijeljeno na lokalne nivoe i tu se ne zna sta ko kome.. Vrh poslednji sazna ili nikad i ne sazna, pa ih ne mozemo za sve prozivati zbog lokalnih budalastina njihovih lokal funkcionera. Medjutim, "vrh" po 'folderu' brani sve svoje, pa ih ti lokalni zezaju, zloupotrebljavaju, prave se blesavi i neznaveni, jer uvijek mogu da racunaju na to.
    Nisu svi ko onaj nas 'lokalni' sagovornik..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 11-03-15 at 16:20.

  25. #1275
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,580
    Thanks Thanks Given 
    7,486
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Sve se vrh pita, ali ne zna šta se sve radi... Navikli su podanike na novčane nadoknade po obavljenom poslu, sad kad fali keša sa vrha podanici se snalaze kako znaju i umiju...

    P.S. Zloupotrebljavati lopove = oksimoron...
    #fakenews

Page 51 of 1402 FirstFirst ... 41474849505152535455611011515511051 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •