Page 503 of 1402 FirstFirst ... 34034534934995005015025035045055065075135536031003 ... LastLast
Results 12,551 to 12,575 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #12551
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    MAJKE ŠOKIRANE ODLUKOM: Uvesti vanredno stanje u državi!

    Mart 24, 2017 - 13:57




    Donosimo i prvu reakciju žena koje štrajkuju ispred Skupštine na odluku Ustavnog suda.

    ''To je užasno! Mi ćemo se sada konsultovati i odlučiti šta dalje. Mi smo razgovarali sa najboljim advokatima u ovoj državi i oni su nama rekli da je nemoguće da ovo pravo nama bude izmijenjeno. Ja sam ranije rekla da, ako Ustavni sud bude odlučio da je odluka o smanjenju u skladu sa Ustavom, onda treba uvesti vanredno stanje u državi jer se mi jednostavno više u ovoj državi ne osjećamo sigurno. Ne mislim ovdje samo na nas nego za bilo kojeg građanina u državi. Zaista smo zatečene takvom odlukom. Ovo je ravno smrti, jer, šta da radimo mi sad ovdje''-poručila je Rosanda Peković iz koordinacionog odbora štrajkačica.
    Saopštavaju da će sada uslijediti konsutacije na kojima će donijeti odluku kakav će biti odgovor majki na odluku Ustavnog suda.


  2. #12552
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znaci...prekida se post a pojacava blokada ulica......nevjerovatno !!!
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  3. #12553
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Od 22 000 majki 9000 se odreklo davanja od drzave ili posla. I dodje i kaze e sad mozete sve da izgubite.


    Umjesto da ih u guzicu ljube sto su im otvorili 4500 radnih mjesta

    #SamoJako
    One Ring to Rule them all...

  4. #12554
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svi na ulice !


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #12555
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    ovo je katastrofa


  6. #12556
    Join Date
    May 2011
    Posts
    7,105
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Ima li kakvih reakcija ili obrazloženja od sudija koje su glasale za ustavnost smanjenja?
    Lord, the pitiful screams of all them college-educated women!

  7. #12557
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ne jos... Ovo je van svake pameti sta se radi.

    Sad cu vam reci iako nijesam vise u PG sa majkama kako bi trebalo da ide plan akcije.


    Jedan dio majki ostaje pred skupstinom i blokira bulevar kao i do sada.
    Majke iz koordinacionog odbora idu u svoje gradove gdje organzuju blokiranje saobracajnica.
    U NK - BP i Beranama su vec testirali i odlicno ide i organizacija i odziv.
    Za pocetak se nastavlja 30-60 min a onda 2-4h i to najvjerovatnije u spicu.
    Zamislite samo PG dje svi idu autom na posao kad se u isto vrijeme blokiraju most Blaza Jovanovica Union i Milenium )))))
    Jedan veliki poyy za kolaps grada.

    Opozicija ce pruziti logistiku i pravnu zastitu.


    Idemooo nishhhh

    #SamoJako
    One Ring to Rule them all...

  8. #12558
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izazvali su gnijev svih gradjana, na proteste ce izaci sve vise i vise gradjana, ova vlast mora pasti do kraja godine!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #12559
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne jos... Ovo je van svake pameti sta se radi.

    Sad cu vam reci iako nijesam vise u PG sa majkama kako bi trebalo da ide plan akcije.


    Jedan dio majki ostaje pred skupstinom i blokira bulevar kao i do sada.
    Majke iz koordinacionog odbora idu u svoje gradove gdje organzuju blokiranje saobracajnica.
    U NK - BP i Beranama su vec testirali i odlicno ide i organizacija i odziv.
    Za pocetak se nastavlja 30-60 min a onda 2-4h i to najvjerovatnije u spicu.
    Zamislite samo PG dje svi idu autom na posao kad se u isto vrijeme blokiraju most Blaza Jovanovica Union i Milenium )))))
    Jedan veliki poyy za kolaps grada.

    Opozicija ce pruziti logistiku i pravnu zastitu.


    Idemooo nishhhh

    #SamoJako
    Odlican plan da presjednu svima jos vise

    Inace kad bi ove stvari rjesavali kao braca Svajcarci referendumom sto mislite koji bi ishod bio na pitanje da ste za to da se ukine ovaj zakon?

  10. #12560
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Odlican plan da presjednu svima jos vise

    Inace kad bi ove stvari rjesavali kao braca Svajcarci referendumom sto mislite koji bi ishod bio na pitanje da ste za to da se ukine ovaj zakon?
    Pa to je gradjanska neposlusnost i treba da prisjedne kako bi se stvorio pritisak na vladu... I samo gazi.

    Sto se tice referenduma evo ti odgovor.


    Majka + minimum 3 djece + capo familia

    5 glasova po majci x 22 000 maiki = minimum 110 000 ljudi, neka ih 30% nema pravo glasa to je 70 000.

    Plus opozicija plus apstinenti.


    Ne zaboravimo da je protiv ovog zakona samo DPS. LP i BS su natjerani da glasaju.


    P.S.

    Zamislite preko dana ulicu blokiraju maike a uvece Marko Milacic hahhahahahahahahshsh lele


    Ne mogu djeca u skolu i zabaviste, ne mogu ljudi na posao, kao sto se majkama krse prava tako i svima pa da vide kako je
    One Ring to Rule them all...

  11. #12561
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Od 22 000 majki 9000 se odreklo davanja od drzave ili posla. I dodje i kaze e sad mozete sve da izgubite.


    Umjesto da ih u guzicu ljube sto su im otvorili 4500 radnih mjesta

    #SamoJako
    9000 hiljada se odreklo posla drzavnog posla koji je uglavnom bio bespotreban i zbog toga sto je bila veca penzija nego plata. Ko isplacuje te penzije ako ne drzava? DPS je penzionisao cijelu CG, ko ce isplacivati ove silne penzije?

  12. #12562
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Pa to je gradjanska neposlusnost i treba da prisjedne kako bi se stvorio pritisak na vladu... I samo gazi.

    Sto se tice referenduma evo ti odgovor.


    Majka + minimum 3 djece + capo familia

    5 glasova po majci x 22 000 maiki = minimum 110 000 ljudi, neka ih 30% nema pravo glasa to je 70 000.

    Plus opozicija plus apstinenti.


    Ne zaboravimo da je protiv ovog zakona samo DPS. LP i BS su natjerani da glasaju.


    P.S.

    Zamislite preko dana ulicu blokiraju maike a uvece Marko Milacic hahhahahahahahahshsh lele


    Ne mogu djeca u skolu i zabaviste, ne mogu ljudi na posao, kao sto se majkama krse prava tako i svima pa da vide kako je
    Znaci svima njima djeca imaju pravo glasa? Sjajan zakon, nema sta. Ja sam ubijedjen da ni 20 % glasova ovaj zakon ne bi dobio pa sve one da ga organizuju.

  13. #12563
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Ja bi vazda glasao da dobiju naknadu kako je u početku dogovorena. Niti sam majka, niti imam ijednu majku troje đece u familiju. Čak bi podržao i ovu taksu na gorivo ako bi se sigurno znalo da će prihod ić u tu svrhu. I inače bi svaku socijalnu naknadu podržao, recimo za nezaposlene...ih da se nas 30 hiljada nezaposlenih okupi, kakav bi to kolaps bio 😁

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  14. #12564
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Znaci svima njima djeca imaju pravo glasa? Sjajan zakon, nema sta. Ja sam ubijedjen da ni 20 % glasova ovaj zakon ne bi dobio pa sve one da ga organizuju.
    Pa rekao sam evo 30% da nema pravo glasa. Jer imas 5 clanova otac i majka i 1 punoljetno 2 maloljetno... Tako da ne spinuj.

    Druga stvar, ovaj zakon ne ide jedino na ruku DPS-u dok svakom drugom ide. Kao sto sam vec pisao od 22000 majki 9000 se odreklo posla ili penzija jos makar par hiljada socijala. Sto je odmah preko 50% vec isplacivanih davanja znaci nije problem 70 nego 35 miliona.

    Dalje dao si sestini stanovnika Crne Gore neko primanje. 100 000 ljudi imace 300 eur da pojede. Posto je cifra od 300 eur mala za stednju ili putovanja ta ce cifra da se potrosi direkt u CG kroz razne usluge, hranu itd. Znaci u male biznise se uspricava 70 miliona eur godisnje.

    Od to 70 miliona samo je 19% PDV pa se vraca 15 miliona da se nista ne uradi + doprinosi plate i ostale zezalice.


    Znaci zakon je mozda diskriminisuci prema majkama sa
    0-1-2 ili dvoje djece ali cijeli zakon je osmiljen da poveca natalitet i to je target grupa. Isto tako bih mogao da izadjem na ulicu i kazem sto je to jedan policajac veci covjek od mene pa ima beneficirani radni staz a ja nemam.

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  15. #12565
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A dje ode sad kad se sudbina drzave rjesava.....
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  16. #12566
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    A dje ode sad kad se sudbina drzave rjesava.....
    Jbga, prvo familija pa onda drzava

    #SamoJako
    One Ring to Rule them all...

  17. #12567
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E , to je vidis ispravno ....da ne kazem DPS-ovsko, razmisljanje
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  18. #12568
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Treba uvest na ove televizije da idu svakodnevno u 4,5 termina emisije "dnevnica". Moze li se kako to organizovat jer smo ga naebali. Sve ce vise Becira Dosljaka bit bojim se.

  19. #12569
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Treba uvest na ove televizije da idu svakodnevno u 4,5 termina emisije "dnevnica". Moze li se kako to organizovat jer smo ga naebali. Sve ce vise Becira Dosljaka bit bojim se.
    Ma ne mora Beca Dosljaka... Svi smo taoci DPS-a i njihove politike. Drze nas na lancu i daju mrvice

    Dolazim kuci juce poslije par mjeseci u PG i kontam jel ovo sirija jebooote sta je ovo.

    Put u centru grada raskopan sa rupama od po pola metra dje ne smijes autom da prodjes a ako ides pjeske nocu mozes obje noge da slomis. To je inace put do bolnice. Raskopali su prosle godine da prave kanalizaciju i ostavili tako. U bolnicu dolazim da vakcinisem dijete kaze sestra doktorica nije tu jedno 10 dana jos na bolovanju je pa ako ne uzme godsinji poslije bolovanja mogli ste tamo oko 10og aprila da se vakcinisete. Ja reko jel moguce da mi to pricate i ljetos nije bila tu 3 mjeseca pa je dosla 10 dana pa opet 3 mjeseca se selila sa cerkom jer mala ide u Srbiju da studira. A veli nemamo doktora sta cemo, ona radi kao pedijatar i gerijatar i sve zivo...
    A posto nam je ona izabrani ljekar ne mozemo nidje drugo...
    Kako smo uvece dosli nijesam napolje izlazio puno, al planina svjez vazduh, razumies, zdrav zivot. Ja ujutro cistim ispred kuce smrdi mi nesto na gouvna ne na kanalizaciju na *****. Na ulici u centru se izlila kanalizacija ja pitam komsiju veli vec 2 mjeseca je tako... Sad cekam da pocne da mi povraca kanalizacija pa da se raznesem...
    Navikli po PG-u i zapadu da mozemo dijete na igraliste da povedemo, odje je slomljeno i izvaljeno nema nista, vire sarafi i ekseri, djeca nemaju dje da se poigraju ni druze.
    U januaru nije bilo vode, struje je bilo vise nego sto nije bilo...

    DPS u ovom gradu nikad nije bio opozicia... Ovo je zona sumraka

    Ali bitnije je ko je chetniik, drzavni udar, spasava se drzava, znas...

    #SamoJako
    Last edited by Gandalf_White; 24-03-17 at 16:26.
    One Ring to Rule them all...

  20. #12570
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Pa rekao sam evo 30% da nema pravo glasa. Jer imas 5 clanova otac i majka i 1 punoljetno 2 maloljetno... Tako da ne spinuj.

    Druga stvar, ovaj zakon ne ide jedino na ruku DPS-u dok svakom drugom ide. Kao sto sam vec pisao od 22000 majki 9000 se odreklo posla ili penzija jos makar par hiljada socijala. Sto je odmah preko 50% vec isplacivanih davanja znaci nije problem 70 nego 35 miliona.

    Dalje dao si sestini stanovnika Crne Gore neko primanje. 100 000 ljudi imace 300 eur da pojede. Posto je cifra od 300 eur mala za stednju ili putovanja ta ce cifra da se potrosi direkt u CG kroz razne usluge, hranu itd. Znaci u male biznise se uspricava 70 miliona eur godisnje.

    Od to 70 miliona samo je 19% PDV pa se vraca 15 miliona da se nista ne uradi + doprinosi plate i ostale zezalice.


    Znaci zakon je mozda diskriminisuci prema majkama sa
    0-1-2 ili dvoje djece ali cijeli zakon je osmiljen da poveca natalitet i to je target grupa. Isto tako bih mogao da izadjem na ulicu i kazem sto je to jedan policajac veci covjek od mene pa ima beneficirani radni staz a ja nemam.

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    Ajde kad velis da ne spinujem i da ne nastupam kao DPS-ov portparol te time da ne lomim tvoj elan po ovom pitanju a inace mislim da je i tebi kao i ostalim podrzavaocima protesta jasno da ti je matematika losa po ovom pitanju, kao i da pravnih nedoumica nema vec se ide populisticki na to da se nadje zajednici sadrzalac za masovne proteste svih gradjana i vjecito trazenje je li to ta iskra koja bi mogla da dovede do toga. Hoce li izazvati kontraefekat kao po obicaju ili sta drugo vidjecemo samo da ne pricamo o pravnim stvarima po ovome pitanju.

  21. #12571
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ma ne mora biti ovo ta Iskra... Dps ce pasti nekad 1-2-5 godina... Problem je sto je ljudima sistematski ispran mozak i sistem ih je naucio da je normalno krasti, zaposljavati, preko veze, casavati doktora/inspektora/policajca, normalno je da pored drzavne bolnice moras u privatnu, normalno je bacati smece i ne raditi a primati platu u opstini i da ne duzim.


    Taj sistem je kancer, sve afirmativno unistise a sve negativno je Ok kad ga oni rade.

    Kancer !

    #SamoJako
    One Ring to Rule them all...

  22. #12572
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,460
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,547
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Da ne ispadne da je Markovic ruski igrac pa ovako iznutra rusi drzavu?

    Sent from my SAMSUNG-SM-G935A using Tapatalk
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  23. #12573
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo vele prekidaju post....ali nastavljaju da blokiraju ulicu.

    Ipak je goozica najpreča
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  24. #12574
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    U koliko je emisija na rtcg đe gostiju Blažić, predstavnik ministarstva, neko iz ustavnog suda i predstavnica majki?

    Sent from my 5022X using Cafe Del Montenegro mobile app
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  25. #12575
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    930
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ma ne mora biti ovo ta Iskra... Dps ce pasti nekad 1-2-5 godina... Problem je sto je ljudima sistematski ispran mozak i sistem ih je naucio da je normalno krasti, zaposljavati, preko veze, casavati doktora/inspektora/policajca, normalno je da pored drzavne bolnice moras u privatnu, normalno je bacati smece i ne raditi a primati platu u opstini i da ne duzim.


    Taj sistem je kancer, sve afirmativno unistise a sve negativno je Ok kad ga oni rade.

    Kancer !

    #SamoJako
    Zaboravio si napisati da je taj isti sistem omogucio svakoj nepismenoj skrbavoj budali da citav zivot ne radi nista, nego da muze drzavu i visi na socijali. Uf, ovi sto cekaju da im neko nesto pokloni mi idu u isti kos sa dpsovcima. Da se desi neko cudo pa ukinu naknade i socijale tacno bih jedno jagnje okrenuo na razanj ili makar kakvog klempa

Page 503 of 1402 FirstFirst ... 34034534934995005015025035045055065075135536031003 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •