Page 393 of 1402 FirstFirst ... 2933433833893903913923933943953963974034434938931393 ... LastLast
Results 9,801 to 9,825 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #9801
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Znaci tvrdis da ti nisam objasnio zasto necu da glasam?
    Krajnje jadan pokušaj spinovanja.
    Ja sam počeo priču o tome da je licemjerno da neko ko ne glasa kritikuje bilo šta na našoj političkoj sceni, evo sad po tebi ispade da sam te ja kritikovao zbog neglasanja.


    Ponavljam "slijepce", krajnje mizeran pokušaj spinovanja. Mizeran skoro pa koliko i onaj koji pokušava da spinuje (vjerujem u tvoj potencijal)
    Last edited by Rakun; 18-01-17 at 23:57.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #9802
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,278
    Thanks Thanks Given 
    422
    Thanks Thanks Received 
    2,619
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Krajnje jadan pokušaj spinovanja.

    Ja sam počeo priču o tome da je licemjerno da neko ko ne glasa kritikuje bilo šta na našoj političkoj sceni, evo sad po tebi ispade da sam te ja kritikovao zbog neglasanja.
    Poceo si pricu koja veze nema sa mozgom. To nije licemjerje. Ne znas ni sta znaci taj termin. Sta je bre sa tobom? Licemjerno bi bilo na primjer kad ne bih glasao a idem unaokolo i govorim ljudima za koju partiju da glasaju. Posto je moje neglasanje rezultat nepovjerenja u politicke partije mogu jednako kao i glasaci da se zalim na vlast. Kako ti to nije jasno, pobogu?

  3. #9803
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    To nije licemjerje. Ne znas ni sta znaci taj termin. Sta je bre sa tobom? Licemjerno bi bilo na primjer kad ne bih glasao a idem unaokolo i govorim ljudima za koju partiju da glasaju.
    Ne ti radiš nešto mnogo gore
    Ne glasaš, a kritikuješ one koji su došli na vlast zahvaljujući (između ostalog) tvom neglasanju. Text book hypocrisy
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #9804
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,278
    Thanks Thanks Given 
    422
    Thanks Thanks Received 
    2,619
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne ti radiš nešto mnogo gore
    Ne glasaš, a kritikuješ one koji su došli na vlast zahvaljujući (između ostalog) tvom neglasanju. Text book hypocrisy
    Ovo je nerealno

  5. #9805
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    ništa Vanja idući put ćemo se savjetovat s Rakunom za koga da glasamo....on bolje zna
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #9806
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    U SAD je Nader predlagao da se uvede opcija "Nijedno od ponuđenog", pa ako ta opcija osvoji najviše glasova, idu novi izbori za mjesec dana sa novim kandidatima. Ta opcija nije na listićima, dakle velikom dijelu građana je zabranjeno da glasaju za koga hoće. Naravno da imaju pravo žalbe na takav aranžman.

  7. #9807
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,788
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,311
    Thanked in
    2,163 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne ti radiš nešto mnogo gore
    Ne glasaš, a kritikuješ one koji su došli na vlast zahvaljujući (između ostalog) tvom neglasanju. Text book hypocrisy
    Nisu u pravu, Rakune. Ako bismo bili tolike cjepidlake, moglo bi se reći da si ti i svi ostali koji ne žive u CG licemjeri. Dođete, glasate i onda ne ostajete da živite posljedice svog glasanja. Nebitno da li je pobijedila vaša opcija ili ne, dali ste legitimitet izborima i otišli neđe drugo. Ali nećemo ići tako daleko.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  8. #9808
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Piše: Andrej Nikolaidis
    Čudni su ovo dani. Ne biva, naime, često da politička zbivanja u Crnoj Gori prethode onome što će se desiti u Sjedinjenim Američkim Državama.

    Ne biva često da američkim političkim analitičarima, kada žele saznati što se to građanima Amerike sprema, umjesto da gledaju u kristalnu kuglu ili u fildžan, valja obratiti pažnju na vijesti iz Crne Gore.
    Rusija se najprije sa suptilnošću polarnog međeda umiješala u crnogorske parlamentarne, potom i u američke predsjedničke izbore. Ironija je u tome što ruska predizborna intervencija nije uspjela u maloj i slaboj Crnoj Gori, ali jeste u „svjetioniku demokratije“, „najmoćnijoj imperiji u povijesti“. To, biće, govori nešto o stanju i stvarnoj moći te imperije...
    Ili se stvar može opisati onom jezivom izrekom koja veli da se prvi mačići u vodu bacaju.
    I u Crnoj Gori (Demokratski front, najjača opoziciona grupacija) i u Americi (predsjednik im Trump), oni koji su optuženi da su hajrovali od ruskoga miješanja, s gnušanjem negiraju svoje veze sa Rusijom.
    I Demokratski front i Trump pljuju po medijima koji javnim čine njihove veze sa Rusijom i šemu ruskih akcija u njihovu korist.
    I Demokratski front i Trump pljuju po „institucijama sistema“ koje ih dovode u vezu sa ruskim miješanjem u izbore: Front po tužiocu Katniću, Trump po američkim obavještajnim agencijama. Front traži smjenu tužioca koji ih drži pod istragom, Trump sprema špijunske čistke. I Front i Trump trude se da proizvedu što više nepovjerenja u sistem.
    I Demokratski front i Trump žale se da su žrtve progona. I prvi i drugi su u kuknjavi stigli do Drugog svjetskog rata, nacista i njihovih pomagača. Za Front i njihove saradnike iz Srbije, Crna Gora Mila Đukanovića je nasljednica Pavelićeve NDH, dok se Trump pita „živi li to u nacističkoj Njemačkoj“.
    I u crnogorskim i u američkim medijima vlada epidemija sljepila – i više od toga, nezainteresovanosti – za očigledno. Novo pravilo glasi: istina koja nama i našoj stvari ne ide u korist ima se smatrati za laž.
    Time bizarna paralela između Crne Gore i Amerike nije dovršena. Recimo da Rusi nisu do grla umiješani ni u crnogorske ni u američke izbore. U tom slučaju scenario „izmišljenog“ ruskog miješanja u izbore najprije je primijenjen u Crnoj Gori, pa u Americi.
    Šta je intelektualac?
    U svakom slučaju, vidite da i mi mali i nebitni sa Balkana imamo šta da ponudimo svijetu: ono o čemu bruji čitava planeta najprije se desilo kod nas. Što rješava jednu staru dilemu: ne, veličina nije bitna. Ili, što rekao Njegoš: boj ne bije svijetlo oružje, već boj bije srce u junaka.
    To će reći da je ovdašnja politička elita, na čiji račun nismo štedjeli riječi kritike, ovoga puta bila – avangarda. Nisu samo crnogorski političari iskoračili ispred svog vremena. Učinio je to i Milorad Dodik.
    Oni koji vide bolje i dalje često postanu žrtva nerazumijevanja, pa i odmazde onih koji i dalje djeluju po zastarjelim mapama stvarnosti. Tako valja tumačiti i odluku američkih vlasti da Miletu ne dozvole put u Ameriku, na Trumpovu inauguraciju. Na koju, doduše, nije ni pozvan, jer pozvan je bio tek na prateći program, za manje bitnu poslugu i dobavljače – ali svejedno.
    U Crnoj Gori, recimo, intelektualac nije onaj ko razmišlja, pa još ne daj bože razmišlja lucidno, nego onaj ko se kao intelektualac osjeća. Jer to vam je kao u vremenskoj prognozi: objektivno je minus dva, ali uz jak vjetar stvara se subjektivni osjećaj kao da je minus deset. Objektivno vara: subjektivno je istina.
    Tako: iako je intelektualna insuficijencija vodećih crnogorskih javnih ličnosti svih strana, nacija i političkih opcija - očita, njihov subjektivni osjećaj intelektualne briljantnosti uzdigao ih je, posve objektivno, ne do pozicije predmeta sprdnje, što nalažu pravila komedije, nego do pozicije opinionmakera, što je tek jedna, i to manja, od crnogorskih tragedija. Tako je i Dodik objektivno popio zabranu putovanja u Ameriku, ali se subjektivno osjeća kao da je na inauguraciji sjedio pored Trumpa.
    Dodik ovdje nije pomenut slučajno, još manje iz zle namjere (koje, priznajem, objektivno ne manjka).
    Dodik i njegova proslava 9. januara posijali su sjeme razdora u crnogorskoj opoziciji.
    Ta je opozicija dugo održavala takozvano „akciono jedinstvo“. To jedinstvo nisu narušili izvještaji da Demokratski front ruske para prima upravo preko Republike Srpske, koja je u konkretnom slulaju funkcionisala kao ruski regionalni bankomat. Nisu ga narušili ni javni ruski uputi šta, kako i kada bi crnogorska opozicija trebala da čini, niti ruske bratske sugestije da se Crna Gora mane NATO-a i Evropske unije, nego se baci na formiranje „neutralnog“ saveza sa Republikom Srpskom, Srbijom i Makedonijom. Nisu ga narušile ni optužbe da je Front učestvovao u planiranju terorističkih napada u Podgorici.
    Sve je, međutim, puklo onda kada su čelnici Fronta otišli na Dodikov devetojanuarski teferič a Mile poručio da će Crna Gora kad-tad opet biti srpska.
    Nisu, dakako, opozicinari jedini koji u Crnoj Gori trpe radi višeg interesa.
    Pristalice vladajuće partije su, recimo, stoički otrpjele presudu da Vlada Mila Đukanovića isplati desetak miliona eura zato što je MUP zgradu prodao, a nije predao – bratu Mila Đukanovića. Što se, iako djeluje kao politička satira, posve objektivno desilo.
    Zarad nezavisne i evropske Crne Gore otrpjelo se i to što je ovdje ideolog tranzicije lik iz „Alan Forda“ po imenu Superhik, onaj koji je utvrdio da treba uzimati od siromašnih da bi se dalo bogatima, pa vlada porez naplaćuje od sirotinje, dok su tajkuni umjesto 700 miliona, koliko su državi dužni, u obavezi platiti cijelih 12 miliona eura poreza – a i to bi im se moglo „reprogramirati“.
    Ne biraj zlo
    Svo je to trpljenje, pogađate, predstavljeno kao etički čin. Crnogorska politika vam je, inače, jedna velika etička rasprava, pa računajte da će to uskoro postati i američka.
    Pristalice vlasti tvrde da je visok stepen tolerancije lopovluka objektivno etički čin, dok je saradnja sa političkom grupacijom (Demokratski front) čiji je osnovni cilj srpska Crna Gora pod ruskim uticajem – sramna. Pristalice ideje da se Crna Gora demokratizuje i uvede u NATO i EU kroz saradnju sa Putinovim i Dodikovim saborcima, drže kako je trpjeti njihovo četništvo i rusofilstvo – mučan ali nužan etički čin, dok su oni koji radije trpe lopovluk nego Veliku Srbiju, etički posrnuli.
    Rasprava se, očito, vodi oko toga šta je manje zlo i koji je kompromis uzvišeniji.
    Rješenje bi mogla biti izreka koja kaže „Choose no evil“ – ne odaberi nijedno od zala, ali je ona od obje strane proglašena – neetičkom, jer bi nam se, ukoliko ne želimo da biramo između dva zla, moglo desiti da pobijedi – veće. Napokon, i sam sam – nećete zamjeriti subjektivni ton - čovjek sklon kompromisima, s jednom razlikom: mislim kako su kompromisi katkada kratkoročno korisni, na način na koji je koristan kredit sa zelenaškom kamatom, ali baš nikada uzvišeni, a još sam manje voljan vlastite kompromise proglasiti etički uzvišene a tuđe etičkim sunovratom.
    Velika su to filozofska pitanja, i objektivno i subjektivno.
    Zato mislim da bi, umjesto dana rođenja Njegoša, državni praznik u Crnoj Gori treba biti rođendan Kanta, a na mjestu Gorskog vijenca - Kantovi pravno-politički spisi, naročito njegov odgovor na pitanje „šta je prosvjetiteljstvo“.
    Onda slijedi pitanje: kakve veze to ima sa nama? Odgovor: nažalost nikakve. Baš zato.

  9. #9809
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Novo pravilo glasi: istina koja nama i našoj stvari ne ide u korist ima se smatrati za laž.
    Tako je gdine Nikolaidis, kod nas je intelektualac samo onaj ko se tako osjeća, ili ko se uhljebi pa može da sa prezrive visine mlati tuđem q po gloginjama.
    Jer kao intelektualac liberalnih shvatanja nijeste propustili da iskoristite najnoviji slogan propagande "Rusi krivi za sve", prenebregavajući naravno da prikažete da su isti ti koji su izmislili termin lažne vijesti kako bi pravo na istinu zadržali samo za sebe i etiketirali sve one koji se ne slažu sa vama.
    I naravno pobjeci cemo u visine filosofije upetljavši Kanta u Pilatovsko pranje ruku i rezignirano se zapitavši "šta je prosvjetiteljstvo" prizivajući dobra stara romantičarska vremena.
    Da ne nastavljam dalje gadluk i to veliki.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  10. #9810
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,278
    Thanks Thanks Given 
    422
    Thanks Thanks Received 
    2,619
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ništa Vanja idući put ćemo se savjetovat s Rakunom za koga da glasamo....on bolje zna
    Odlucio sam da na predsjednickim izborima 2018-e upisem i zaokruzim Rakuna. Molio bih sve forumase da mi se pridruze u tom svetom cinu!

  11. #9811
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Ja ne verujem da neko trosi svoje vrijeme u raspravi sa Rakunatom ili u čitanju Nikoloidisa haha.

  12. #9812
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Piše: Andrej Nikolaidis
    Ironija je u tome što ruska predizborna intervencija nije uspjela u maloj i slaboj Crnoj Gori, ali jeste u „svjetioniku demokratije“, „najmoćnijoj imperiji u povijesti“.
    da li on stvarno vjeruje u ovo... da Rusija može da namjesti izbore u USA a ne može u CG
    She is only here to annoy herself!

  13. #9813
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,788
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,311
    Thanked in
    2,163 Posts

    Default

    Ja sve vrijeme mislio da su ovi naši političari informatički nepismeni pa ruski hakeri ne mogu da ih hakuju, kad ono ispade da su ljudi taktični.

    Političare masne
    Prisluškuju Ruje
    Niko ni da prdne
    A da se ne čuje.
    Last edited by NHM; 19-01-17 at 13:17.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  14. #9814
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ma on vjeruje šta mu odgovara neka no se posprdava sa drugima.

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Ja ne verujem da neko trosi svoje vrijeme u raspravi sa Rakunatom ili u čitanju Nikoloidisa haha.
    Ma nego sam na poslu, htio sam ostavit glasovnu poruku koliko me bio napučio, a ispisat ništa manje tekst koliko njegov.
    Uštva jedna.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  15. #9815
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.kolektiv.me/85315/sehovic...splatne-na-ucg

    Sta mislite oce li biti sta od ovoga?

  16. #9816
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ništa Vanja idući put ćemo se savjetovat s Rakunom za koga da glasamo....on bolje zna
    Nisam pomenuo za koga neko treba da glasa, samo da je licemjerno da oni koji su se samovoljno isključili iz te priče kritikuju stanje u zemlji kad su oni (vi) tome doprinjeli tako što nisu ni pokušali da prepješače 200m do glasačkog mjesta
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Odlucio sam da na predsjednickim izborima 2018-e upisem i zaokruzim Rakuna. Molio bih sve forumase da mi se pridruze u tom svetom cinu!
    Tako bi birem pokušao da promjeniš stanje u zemlji
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #9817
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Ja ne verujem da neko trosi svoje vrijeme u raspravi sa Rakunatom ili u čitanju Nikoloidisa haha.
    Uspio si da savladaš težinu šahte ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #9818
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Uspio si da savladaš težinu šahte ?
    Nije valjda da je vaše pisanje neka vrsta kanalizacije pa da se mora podizat šahta
    deuscroix

  19. #9819
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ako bismo bili tolike cjepidlake, moglo bi se reći da si ti i svi ostali koji ne žive u CG licemjeri. Dođete, glasate i onda ne ostajete da živite posljedice svog glasanja. Nebitno da li je pobijedila vaša opcija ili ne, dali ste legitimitet izborima i otišli neđe drugo. Ali nećemo ići tako daleko.
    I tu si potpuno u pravu
    Nevažno je što je sasvim moguće da sam ja jedini Crnogorac u BG koji u nekom trenutku nije pojeo ***** i negdje napisao ili izjavio da je Srbin da bi dobio državljanstvo (boravim na osnovu Radne Dozvole koju nije bilo jednostavno izvaditi). Malo je važnije to ja sad pola godine živim u Crnoj Gori, a drugu polovinu radim u BG
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #9820
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Malo je važnije to ja sad pola godine živim u Crnoj Gori, a drugu polovinu radim u BG
    radiš li tamo na brod..
    She is only here to annoy herself!

  21. #9821
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    radiš li tamo na brod..
    Nešto slično
    Zaradim nešto para i onda mogu napraviti nešto dužu pauzu i umjesto da budem pametan i vidim svijeta ja se vratim u Crnu Goru
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #9822
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    radiš li tamo na brod..
    Ali draga, ona mi ne znači ništa. Svo vrijeme dok sam bio u njoj nijesam ni malo uživao.
    I umjesto da ostanem kod nje ja sam se vratio tebi. A nije mi bilo lako.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  23. #9823
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    http://cdm.me/politika/bosnjacima-na...-morsko-dobro/

    Eto Bosnjacima prilike da se merace nad Njegosem i mauzolejom...


  24. #9824
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

  25. #9825
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    zasto prihvatamo ovu donaciju od "neprijatelja"?


Page 393 of 1402 FirstFirst ... 2933433833893903913923933943953963974034434938931393 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •