Page 373 of 1402 FirstFirst ... 2733233633693703713723733743753763773834234738731373 ... LastLast
Results 9,301 to 9,325 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #9301
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,287
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,639
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Bas me zanima koliko radnji tehnike i mobilnih telefona po Crnoj Gori ce da se zatvori u naredne cetiri godine samo zbog povecanja PDV-a sa 7% na 19% uz smanjenje plata i poskupljenje goriva i struje. Takve mjere treba da stimulisu ekonomiju? Ovi ljudi su maloumni. Sve mi se cini da ce dosta malih preduzeca da se ugasi a ljudi ce sve vise da narucuju kinesko smece sa AliExpress-a.

  2. #9302
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Molim te da mi ne vrijeđaš telefon, ja se svuda falim sa mojim kinezom.

  3. #9303
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,039
    Thanks Thanks Given 
    3,966
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    J
    inace evo DPS ukrasio Zabljak za praznike...
    znaš li ti koje su pare iz budžeta otišle za ovo? ništa li ne cijeniš...

  4. #9304
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    @Gandalf Iznenadio bi se kako je to kad nemaš, pa nemaš izbora.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  5. #9305
    Join Date
    May 2011
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne misli on na to, nego na majku koja je uzela drva... Lol

    Ona sama ne može ništa promijeniti, pa uzme šta joj se daje. Da se svi okupe, pa združenp odbiju, druga priča. Ovako se sirotinja ne može igrati ekologa, treba djecu zgrijati.
    Last edited by Kal El; 18-12-16 at 20:06.


  6. #9306
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Super i sto je poenta ovoga? Moras da odes iz svoje drzave da bi nasao posao? Kapiram da je to poenta.
    Poenta je da je svijet globalizovano mjesto, ali nas narod ne moze da se odvoji od majkine sise. CG je parce zemlje velicine vrha ile na globusu, a nas narod se ogranicava samo na ovaj prostor u svojim najboljim godinama. Ljudi iz razvijenog svijeta sele se 5-8 puta u zivotu tdazeci sanse u zivotu, a nasa biografija je 'rodio se u pg, zavrsio tu obrazovanje, radio i umro'. Kukaju ljudi kako nema posla, a nece da odu na stranu godinu, dvije, tri, da nauce besto da rade. Onda se prica kako je plata na stranu mizerija. Ko nauci da radi posa, plata mu se za koji godinu utrostruci kad postane strucan. Ali opet nas coporativni mentalitet se brani pricama 'meni je uz majkinu suknju i drustvo ispred zgrad najbolje'. Zali boze mladosti. I onda se jos i u novine pojavljuju kako cekaju da im se da nesto. To samo ovdje moze.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  7. #9307
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,802
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Bas me zanima koliko radnji tehnike i mobilnih telefona po Crnoj Gori ce da se zatvori u naredne cetiri godine samo zbog povecanja PDV-a sa 7% na 19%
    Ne razumijem ovo, na telefone je od VAZDA 19% porez bio, tj 17 pa 19%.


    Sent From My Samsung S7 using Tapatalk
    War. War never changes.

  8. #9308
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    930
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Realno je da se mora stezati kais i ovo je samo pocetak. Smanjenje naknada majkama i smanjenje plata ovim dps sotonicima podrzavam, a protiv sam goriva. Nadam se da cemo u skorijoj buducnosti prsnuti gore nego Grcka.

  9. #9309
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Kakve su ti misli takav ti je i zivot...


    Sent from my iPad using Tapatalk
    f6

  10. #9310
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,032
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    DPS na ovim izborima ni jednom riječju nije rekao da će bolje živjet ako oni osvoje vlast a čak su ove naknade pričali da će ukinut tako da oni sve rade u skladu sa predizbornom retorikom ... nekad su bila 40.000 radnih mjesta i Evropski standard ali ovoga puta su samo pričali o tome da će ukinuti ( ili smanjit ) socijalna davanja uz plate bez penzija ... sve u skladu sa obećanjem pa kome ta priča odgovara taj je i glasao za njih ... pošteno ...
    deuscroix

  11. #9311
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Poenta je da je svijet globalizovano mjesto, ali nas narod ne moze da se odvoji od majkine sise. CG je parce zemlje velicine vrha ile na globusu, a nas narod se ogranicava samo na ovaj prostor u svojim najboljim godinama. Ljudi iz razvijenog svijeta sele se 5-8 puta u zivotu tdazeci sanse u zivotu, a nasa biografija je 'rodio se u pg, zavrsio tu obrazovanje, radio i umro'. Kukaju ljudi kako nema posla, a nece da odu na stranu godinu, dvije, tri, da nauce besto da rade. Onda se prica kako je plata na stranu mizerija. Ko nauci da radi posa, plata mu se za koji godinu utrostruci kad postane strucan. Ali opet nas coporativni mentalitet se brani pricama 'meni je uz majkinu suknju i drustvo ispred zgrad najbolje'. Zali boze mladosti. I onda se jos i u novine pojavljuju kako cekaju da im se da nesto. To samo ovdje moze.
    Izvini sto pitam, a dje ti trenutno zivis? I dje radis? Nebitno sta radis, samo mi reci mjesto/grad?
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  12. #9312
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uf, klasika. To su ti ovi sto su bili malo vani i sad im se odje ne zivi, makse.

    Imam rodbine po citavom svijetu, i tek ovdje saznajem da se tako lako nalazi posao vani...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #9313
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,287
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,639
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ne razumijem ovo, na telefone je od VAZDA 19% porez bio, tj 17 pa 19%.
    Nisam znao. Ako je tako onda nije neko veliko povecanje.

  14. #9314
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Kakve su ti misli takav ti je i zivot...


    Sent from my iPad using Tapatalk
    jesi li sazna dje je lordovka da probas onaj vafl
    da je srece da se ukinu te naknade za majke jer je diskriminatorski zakon a sto se ostalog tice ja kad sam vidio koliko je sati odje smota sam kablove i ugasio svjetlo za sobom ovamo dje radim kad krenem u ovaj mrak ovamo gazda me uvjek pita treba li ti jos para i onda sva ta nostalgija (samo za porodicom) nestane jer zivim u drzavu i radim za firmu u kojoj ti prije svega ne gaze dostojanstvo a otisa sam iz zemlje u kojoj prvo sto ti traze je da pogazis svoje dosotjanstvo pa onda mozemo da pricamo

  15. #9315
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Naknade za majke su jedan neodrzivi sistem koji je isforsirao sdp znajuci da ne moze da opstane. Po meni da je srece bi trebale da postoje...

    Sto se tice mjera stednje, n vidim potrebu za vriskom opozicionih clanova foruma jer one valjda stete dps koji onda sigurno pada na sledece izbore i opozicijla dolazi na vlast i sve zavrseno


    Sent from my iPad using Tapatalk
    f6

  16. #9316
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  17. #9317
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,341
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    Nisam pravnik, ali me baš zanima da li je i jedno slovo/broj u već donešenom rješenju promjenljivo, promjenom zakona.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  18. #9318
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Naknade za majke su jedan neodrzivi sistem koji je isforsirao sdp znajuci da ne moze da opstane. Po meni da je srece bi trebale da postoje...

    Inicijativu za donosenje ovoga zakona podnijela je Liberalna partija, oni su nedje od 2013 pricali o ovome. SDP je pomogao da se izglasa zakon. Molimo bez spina

    Pusa :*
    One Ring to Rule them all...

  19. #9319
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Dps je bio protiv sdp je upro da se glasa. Upravo zbog ove situacije sad. Nego, sto rece ti, dps glasaci, prodane duse, vatrgosaci dps-ovci, majke sto su se prodale za 300e naknade- neka ispastaju sad gadovi ti. Nemas razloga za opterecivanje
    f6

  20. #9320
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Dps je bio protiv sdp je upro da se glasa. Upravo zbog ove situacije sad. Nego, sto rece ti, dps glasaci, prodane duse, vatrgosaci dps-ovci, majke sto su se prodale za 300e naknade- neka ispastaju sad gadovi ti. Nemas razloga za opterecivanje
    Ko kaže da se opterecujem. Čak mi je milo jer DPS kopa sebi rupu nevidjenu, ne trebaju im ni teroristi ni niko... svi osim DPS-a su glasali za taj zakon a poslije donošenja šakom i kapom je DPS davao i ko je imao uslov i ko nema čak i njihovi tradicionalni partneri ili ti BS koji će sad da ispasta pošto je preko pola majki sa sjevera.


    Ali da napomenem jos jednom nije SDP inicirao zakon već LP i danas dio vladajuće koalicije. SDP je kao LP i BS podržao zakon nego ne vidim da prozivas SD LP ili BS nego samo SDP što je spin i nekako je ljigavo

    Sent from my Lenovo P70-A using Cafe Del Montenegro mobile app
    Last edited by Gandalf_White; 19-12-16 at 15:57.
    One Ring to Rule them all...

  21. #9321
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,873
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,407
    Thanked in
    2,217 Posts

    Default

    A ja mislio da je minimum 5-6 hiljada viška zaposlenih u javnom sektoru neodrživ sistem. No biće Žabljaku stvarno treba 20 zaposlenih u Vodovodu na njihove četiri stolice u kancelariji. I potrebno je da se gomilaju nove opštine čiji organi ne funkcionišu, ili da se formiraju nova ministarstva da bi svi koje dps mora da isplati imali pozicije. Znam, znam, nije to neodrživo, majke su neodržive.

    Kao što rekoh, kad ima potrebe da se reže, onda neka se reže. Ali ne ovim redosljedom koji je dps zacrtao.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  22. #9322
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    A ja mislio da je minimum 5-6 hiljada viška zaposlenih u javnom sektoru neodrživ sistem. No biće Žabljaku stvarno treba 20 zaposlenih u Vodovodu na njihove četiri stolice u kancelariji. I potrebno je da se gomilaju nove opštine čiji organi ne funkcionišu, ili da se formiraju nova ministarstva da bi svi koje dps mora da isplati imali pozicije. Znam, znam, nije to neodrživo, majke su neodržive.

    Kao što rekoh, kad ima potrebe da se reže, onda neka se reže. Ali ne ovim redosljedom koji je dps zacrtao.

    E da je samo na Zabljaku


    U Niksicu u kancelariji od 6 kvadrata sa 2 stolice po 6 radi i svi imaju ugovore za stalno. Ne rade nista ali redovno primaju platu iz duga
    One Ring to Rule them all...

  23. #9323
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,287
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,639
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ali da napomenem jos jednom nije SDP inicirao zakon već LP i danas dio vladajuće koalicije. SDP je kao LP i BS podržao zakon nego ne vidim da prozivas SD LP ili BS nego samo SDP što je spin i nekako je ljigavo
    Naucili su ga tako na Pink i CDM.

  24. #9324
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rookie View Post
    Uf, klasika. To su ti ovi sto su bili malo vani i sad im se odje ne zivi, makse.

    Imam rodbine po citavom svijetu, i tek ovdje saznajem da se tako lako nalazi posao vani..
    Razvijene zemlje (GB, D, F, NL, B, Skandinavija) imaju strasan problem sa navalicom nigera iz zemalja poput Rumunije, Bugarske, ne znaju sta ce sa njima a clanice su unije, a ne da zaposljavaju radnike iz zemalja treceg svijeta. U Niksic 90% momaka nema 20 eura da potrosi vikendom u grad, ovaj mi prica o nekom odlasku u inostranstvo i potragu za pustolovinama. Moze se otici, ne kazem ja, ali jedino na semu, da se krade i prodaje bijelo. Ko su ovi ljudi, Rule?
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  25. #9325
    Join Date
    May 2011
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znači, državljanstvo ne možeš dobit, da ti za život znači, na divlje da odeš, niti osiguranja, niti normalno plaćenog posla, najgore poslove radiš, kao da ne postojiš, zatreba li ti kod doktora da odeš, to ti automatski znači deportacija, sa svim zemljama imamo sporazum o readmisiji, jer će te odmah prijaviti ako nemaš dokumenta.

    A već da te neko povuče kao radnu snagu, prvo mora da potvrdi da tog profila radnika što mu treba nema na birou te zemlje pa tek onda ima pravo tebe da traži.

    Da je ovdje ratno stanje, bježao bih, a ovako, ne mrdam odavde, i dobro mi ide, ne žalim se. Kome je stvarno stalo da radi, mozgaće, smišljaće, tražiće neki način, neće se po kafama vucati 3 put na dan. Uvijek ima načina da se zaradi, kome je stalo do toga iko stvarno hoće da se potrudi, a ne da čeka državni posao i da mu je cilj što manje da radi za što više para.


Page 373 of 1402 FirstFirst ... 2733233633693703713723733743753763773834234738731373 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •