Page 372 of 1402 FirstFirst ... 2723223623683693703713723733743753763824224728721372 ... LastLast
Results 9,276 to 9,300 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #9276
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Povećanje akcize na gorivo za 9centi
    povećanje pdv na računare i računarsku opremu sa 7 na 19%
    Kuka mi se malo po internetu.

    U srecnim drzavama za ovo ima lijeka, ali sta ces, zombi crna gora.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #9277
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Ja sam se uhvatila za majke sa troje djece, taxe i sve sto kaci obicne smrtnike, a ti o kojima ti pricas se nece izgubit

    Sent from my D5803 using Cafe Del Montenegro mobile app
    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. #9278
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Jes da je čovjek izostavio i zadržavanje poreza na zarade, opet povećanje akciza na gorivo, smanjenje naknada, ali taj javni sektor uključuje i školstvo i zdravstvo i sve ostalo što je na očajnom nivou i što utiče na sve nas. Ne znam kad sam zadnji put čuo da se dpsovac liječio u CG, vazda neđe napolju.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  4. #9279
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Sto vas briga za smanjenje plata u drzavni sektor? Ionako su to sve dps-ovci. Valjda bi to trebalo da je dobro?
    Taj DPS-ovac to 8% na 1200 eur ne osjeti jer mu opet ostane 1100, a ove majke koje su se odrekle penzija da bi imale ovo itekako osjete ovo 72eur jer im je to četvrtina zivotnih prihoda. Realno bi bilo da su oborili poslaničke i funkcionerske plate 30-40% . Pa da im se kaže svaka čast.


    Ovo isto nikakve veze nema što akcize idu 9c i računari 12% gore.

    Bitno je da bode Mandicev sin

    #glasacemoDPSpaDaCemo*****Jes'


    P.S.

    Većina opština je izglasala povećanje plata u 2016 od 20-30% u zavisnosti od sektora tako da ovo 8% neće osjetit opet ce primiti više nego na početku godine

    Sent from my Lenovo P70-A using Cafe Del Montenegro mobile app

    Quote Originally Posted by Rookie View Post
    Kuka mi se malo po internetu.

    U srecnim drzavama za ovo ima lijeka, ali sta ces, zombi crna gora.


    Sent from my iPhone using Tapatalk


    Stani rule malo Sad bi trebalo majke na ulicu da izadju, pa dakicevci i kapovci, pa bivši boksitasi i metalac

    Još kad počnu cijene svega sad gore da idu

    Milije mi ništa nema od ovoga noćas Sretne vijesti...
    Ovo ce najviše da pogodi upravo glasače DPS-a, jer su oni ta sirotinja koja ih glasa za 50eur i obećanje da će im se platiit račun za struju
    Last edited by Gandalf_White; 18-12-16 at 18:09.
    One Ring to Rule them all...

  5. #9280
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Sto vas briga za smanjenje plata u drzavni sektor? Ionako su to sve dps-ovci. Valjda bi to trebalo da je dobro?
    Moraš promijenit reket, slab ti je spin.

  6. #9281
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Na ovo spin? Smanjenje plata dps-ovcima, smanjenje naknada dps majkama, povecanje cijena glasacima dps-a... pa kud ce bolje od toga.
    Evo vidis covjek gore pise da ga nema srecnijeg nocas
    f6

  7. #9282
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Na ovo spin? Smanjenje plata dps-ovcima, smanjenje naknada dps majkama, povecanje cijena glasacima dps-a... pa kud ce bolje od toga.
    Evo vidis covjek gore pise da ga nema srecnijeg nocas
    Hahahahahahahahaahhaha

    Sta je brale ? Nemaš mišljenje o guljenju kože ? Ili ne smiješ javno da ga saopstis pa pokušavaš neki spin?

    Sent from my Lenovo P70-A using Cafe Del Montenegro mobile app
    One Ring to Rule them all...

  8. #9283
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    @acs

    Pokušaj da foliranje staviš po strani, zar ti nije porazno da dpsovi ministri nemaju apsolutno nikakvu ideju kako da podstaknu proizvodnju, privredni rast, rast zarada i, samim tim, porast potrošnje što bi dovelo do punjenja budžeta po osnovu poreza koji bi se plaćali po nižim stopama? Svaka morončina može da kaže: e dobro, treba da smanjimo plate, povećamo poreze, nađemo nešto što se svakodnevno koristi i to dodatno da oporezujemo. Treba imat viziju i sposobnost da bi se povećao budžet bez snižavanja kvaliteta života.

    Čak sam i zanemario namjerno izbjegavanje oporezivanja luksuza, igara na sreću, namjerno puštanje podobnih vojnika da posluju bez plaćanja poreza dok se ne dovuku u situaciju da su dužni milione koji se ne mogu naplatit, a privatno ljudi izvukli ogromno bogatstvo.
    Last edited by NHM; 18-12-16 at 18:20.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  9. #9284
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Sad ozbiljno, svako sa dva grama mozga je znao da je do ovih ili sličnih mjera štednje moralo doći, bez obzira na to ko je pobijedio na izborima.
    Ni opozicioni glasači nisu gadljivi na pare sa budžeta, sve dok se narod nauči da ne može da parazitira na tuđi račun neće nam ići na bolje.
    Ja sam lično ravnodušan za bolove koje noćas osjećaju korisnici budžeta bez obzira kojoj strani pripadaju, žalosno je to što će se pare koristiti za krpljenje DPS pozadina a ne za ono za što su stvarno potrebne.

  10. #9285
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Davno je rečeno da istinski reformska vlada nikad ne može da osvoji drugi mandat. Jasno da su potrebni neki rezovi, ali je upitan redosljed poteza. A jasno je i koliko su sve dpsovske vlade bile reformske.

    Sjeća li se iko više kako se vlada ponašala one godine kad je bio bum i kad su imali suficit? A već sljedeće godine udari globalna svjetska kriza, koja kod nas traje malo duže.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  11. #9286
    Join Date
    May 2011
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rookie View Post
    U srecnim drzavama za ovo ima lijeka, ali sta ces, zombi crna gora.
    Ti bi da narod ustane pa da to riješi, al i ti si dio naroda. Svi bi da se nešto promijeni, ali da oni ne učestvuju. E prijatelju, ne ide.


  12. #9287
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Davno je rečeno da istinski reformska vlada nikad ne može da osvoji drugi mandat. Jasno da su potrebni neki rezovi, ali je upitan redosljed poteza.

    Sjeća li se iko više kako se vlada ponašala one godine kad je bio bum i kad su imali suficit? A već sljedeće godine udari globalna svjetska kriza, koja kod nas traje malo duže.
    Reforme se najavljuju, a ovi samo izlaze i pričaju sad ćemo još da gulimo.

    Za vrijeme izborne kampanje niko iz DPS ni jednom nije rekao da će nešto slično uraditi, već su se bavili spašavanjem države od imaginarnih neprijatelja, teroristickim napadima itd

    Ovo je samo pocetak


    Na nesretne majke su zaradili 16 miliona eura a izgubili su 193 miliona na kineski kredit jer je neki debil uzeo kredit u pogrešnoj valuti
    One Ring to Rule them all...

  13. #9288
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kal El View Post
    Ti bi da narod ustane pa da to riješi, al i ti si dio naroda. Svi bi da se nešto promijeni, ali da oni ne učestvuju. E prijatelju, ne ide.
    Kakvo ustajanje i bakrači, narod polupismeni nešto da rješava, takva "rješenja" samo dovode do goreg ishoda, već viđeno dosta puta.

  14. #9289
    Join Date
    May 2011
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Davno je rečeno da istinski reformska vlada nikad ne može da osvoji drugi mandat. Jasno da su potrebni neki rezovi, ali je upitan redosljed poteza. A jasno je i koliko su sve dpsovske vlade bile reformske.

    Sjeća li se iko više kako se vlada ponašala one godine kad je bio bum i kad su imali suficit? A već sljedeće godine udari globalna svjetska kriza, koja kod nas traje malo duže.
    Ovi rezovi nužno ne donose reforme, nego krpe budžete, a ovo je krpljenje budžeta. Niti su smanjili državni aparat, niti izdatke, samo krpe jbne rupe. Njima nije do reformi, nego do preživljavanja do sledećeg mandata.


  15. #9290
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Nisu pričali u vrijeme kampanje, ali jesu cijelu godinu prije toga.

    A ne dirajte debila, nismo u minusu jer imamo pet godina grejs perioda pa plaćamo samo kamatu Što bi rekao debil, ko zna šta će bit kad istekne grejs period, može bit dolar slabiji. Jes da je o tome trebalo da razmišlja prije potpisivanja ugovora i da nas zaštiti od valutnog rizika, ali ko će onda uzet proviziju?

    I kad kažem rezovi, nisam ni mislio na polovna rješenja, nego na smanjenje birokratskog aparata i slične stvari.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  16. #9291
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Samo neka rezu, ukinuo bi ja sve ove socijale za parazite, pa neka se glasnu ako im ne valja.

    Nego, jedan od primjera kako se ne ceka posa 6 godina

    KATARSKI SAN MLADOG SRBINA Vladimir iz Loznice karijeru gradi na Bliskom Istoku, a mašta o JEDNOJ STVARI http://www.blic.rs/ebr90vb

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  17. #9292
    Join Date
    May 2011
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Samo neka rezu, ukinuo bi ja sve ove socijale za parazite, pa neka se glasnu ako im ne valja.

    Nego, jedan od primjera kako se ne ceka posa 6 godina

    KATARSKI SAN MLADOG SRBINA Vladimir iz Loznice karijeru gradi na Bliskom Istoku, a mašta o JEDNOJ STVARI http://www.blic.rs/ebr90vb

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app
    Sprdaš li se ovo? Pokrenuo je na bazenu školu plivanja? I to je uspjeh? Meni život van CG nije uspjeh, familija i prijatelji su mi ovdje i jedino mi je do toga stalo i to je ono što me čini srećnim.

    Znači ja ne odustajem od CG, nego ovdje bih da stvaram, a ne vani. Vani samo turistički. Nego, problem i jeste što se posao čeka 6 godina. Ako vidiš da ne ide, snalazi se, al jbg, velika večina sanja uhlebljenje na državnih 300-400 eura i da "ne mora mnogo da radi".


  18. #9293
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Samo neka rezu, ukinuo bi ja sve ove socijale za parazite, pa neka se glasnu ako im ne valja.

    Nego, jedan od primjera kako se ne ceka posa 6 godina

    KATARSKI SAN MLADOG SRBINA Vladimir iz Loznice karijeru gradi na Bliskom Istoku, a mašta o JEDNOJ STVARI http://www.blic.rs/ebr90vb

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app
    Super i sto je poenta ovoga? Moras da odes iz svoje drzave da bi nasao posao? Kapiram da je to poenta.

  19. #9294
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Super i sto je poenta ovoga? Moras da odes iz svoje drzave da bi nasao posao? Kapiram da je to poenta.
    Ne moraš ti nidje niko te ne cera.
    Poenta price je da je radio kao spasilac na bazenu u Srbiji za 200eur sezonski a onda posao u Katar dje radi kao spasilac + ima školu plivanja i sigurno ima hranu smještaj i jedno 2-3000eur.

    Mogao je sjedjet kući i plakati nad sudbinom ali je odlučio da proba nešto sa strane i upalilo mu je.. ništa to nije stalno ali može od ugoovra donijeti doma 10-15-20k i poslije par godina ima makar stan da kupi dok da je ostao u Loznicu ne bi imao za joju nego bi majci tražio 100dindzi da izvede curu na pljesku

    Da me ne shvatis pogrešno, ja sam protiv toga da ide omladina odavde , ali nekad nema drugog načina pogotovo ako ti majka i tajo ne ostave stan ili ako ti nije muka sa 30+ da živiš sa njima
    One Ring to Rule them all...

  20. #9295
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Iz raznih novina III

    Quote Originally Posted by Kal El View Post
    Ti bi da narod ustane pa da to riješi, al i ti si dio naroda. Svi bi da se nešto promijeni, ali da oni ne učestvuju. E prijatelju, ne ide.
    Ja bih da narod ustane, ne mogu ja sam poc na proteste. Kad ima ja podjem, albanac sam i bio sam redovno na proteste DF. Nisam njihov pristalica ali sam strogo protiv ovih nesoja.

    Jos sam poceo da treniram uz razne proteine i dopingovanja, bas prizeljkujem nemire. Nadam se da smo se razumjeli...

    poyy


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #9296
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    @Gandalfe Mislim da je tuzno kad omladina mora da ide iz svoje zemlje. Eo ovi novi rezovi ce smanjit kod nekih broj ispijenih dojc kafa u mjesecu jer nece imat ko da im daje za isti. Opet se niko nece bunit. Samo pogledaj postove ovog dps bota, tuga.

  22. #9297
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    “Sigurno smo da će imati odnos razumijevanja. Ovo nije demagogija, već činjenice. Prirodno je da treba poći od sebe, od donosioca odluka”, dodao je on.
    Istakao je da nema povećanja poreza, niti smanjenja plata u prosvjeti i zdravstvu.
    Nijesmo rezali gdje je najtanje, već smo sebi najviše rezali”, konstatovao je Simović.

    Simović je konstatovao da Vlada od novih akciza na gorivo očekuje prihod od 32 miliona eura, a od smanjenja zarada funcionerima očekuje se ušteda od 1,6 miliona eura, dok od smanjenja socijalnih naknada 16,5 miliona eura.




    Ili treba da stavim 8%>23% ..

    https://www.youtube.com/watch?v=6jMEvKtW2Yo


    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    @Gandalfe Mislim da je tuzno kad omladina mora da ide iz svoje zemlje. Eo ovi novi rezovi ce smanjit kod nekih broj ispijenih dojc kafa u mjesecu jer nece imat ko da im daje za isti. Opet se niko nece bunit. Samo pogledaj postove ovog dps bota, tuga.
    A mislim i ja jebiga da je tuzno. Burazera rodjenog ne gledam po 7-8 mjeseci jer plovi, ali odje nema sta da radi bez ako ce da konobarise za 200eur ili da mu ja dajem za kavu i cigare. Bolje je mladima koji su pobjegli nego ovima sto su ostali u vecini slucajeva.
    Last edited by Gandalf_White; 18-12-16 at 19:29.
    One Ring to Rule them all...

  23. #9298
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Westeros
    Posts
    1,341
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    294
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Kako su zajebali jadne žene, za skoro do 80e skresana primanja. Kolko je njih samo napustilo posa' zbog ove naknade. Kakve pitchke ovo je nevjerovatno.

  24. #9299
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Na ovo spin? Smanjenje plata dps-ovcima, smanjenje naknada dps majkama, povecanje cijena glasacima dps-a... pa kud ce bolje od toga.
    Evo vidis covjek gore pise da ga nema srecnijeg nocas
    Ja ne znam kako tebe nije sramota. Politicke partije bi trebalo da sluze interesima gradjana. Sad ocigledno ni ti nisi u stanju da branis DPS, ali i dalje iz nekog razloga osjecas potrebu da im budes lojalan. Cemu ta lojalnost? Cime su je zasluzili? Imas li svoje ja ili ti je i licnost DPS dodjelio? Jesi li covjek ili zombi?
    Last edited by VanjaTheMan; 18-12-16 at 20:35.

  25. #9300
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ser Bronn View Post
    Kakve pitchke ovo je nevjerovatno.
    Nisu oni, nego ovi sto ih glasaju.
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

Page 372 of 1402 FirstFirst ... 2723223623683693703713723733743753763824224728721372 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 23:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 09:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 01:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 14-02-06, 00:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •