Page 368 of 1402 FirstFirst ... 2683183583643653663673683693703713723784184688681368 ... LastLast
Results 9,176 to 9,200 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #9176
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kao što rekoh meni ne smeta jer po potrebi mogu da upotrijebim ove foneme, jer oni to u stvari i jesu, kada hoću da približim nekome moj doživljaj nečega za šta znam da će više odgovarati. I ovo je dobro primijećeno da je velik broj nepismenih, da li se onda radi o tome da se njima izlazi u susret pošto riječi u kojima se koriste su više arhaični zaostaci iz nepismene prošlosti... svakako ne vidim razlog da se broj povećava, koga zanima tu su i to je sasvim dovoljno, pogotovo što ne vidim da se mora učiti u školama jer zaključismo radi se čisto o političkoj želji pojedinih.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  2. #9177
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ovo se zove argumentovan stav.
    Za razliku od tvoga cega?
    Valjda umijes da prepoznas argument od licnog senzibiliteta?
    Dobro si okinuo dio posta.
    Zasto se nijesi uhvatio @NHMovih argumenata? Nesto boli u njima? Nesto nije tacno?

    Eto NHM me ispravio sto se slova 'j' tice, ne znam, ovo sam iznio izlaganje profesorice srpskog (sa pristinskog ili beogradskog, ne sjecam se vise, univerziteta) na jednom casu. Nemam nikakvu zelju da provjeravam jedno nitii drugo, jer me srpski nikad nije insteresova, eto samo da se otalja i dobije ta ocjena, u rangu geografije. Jedina pozitivna strana je citanje knjiga.


    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Od Djokaja su Djokovici i Djokici.
    Ne znam stvarno, nisti me interesuje ko je od koga nasta, porijeklo i slicno. Samo sam htio da navedem cinjenicu da su se mijenjala.

  3. #9178
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,856
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,386
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Da ponovim Vukov cilj da se narodni jezik učini književnim. Moglo je da bude i mnogo "gore" od ovoga. Mogli su i da pređu na sistem akcentovanja sa svega dva akcenta i da zamijene lokativ akuzativom i postiglo bi se da većina Crnogoraca pravilno koristi književni jezik.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  4. #9179
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Hajde budimo ipak malo realni, Vuk je unio reformu prije sveg jer je službeni jezik bio staroslovenski, ili crkvenoslovenski, i koji se znatno razlikovao od jezika koji se koristio u narodu, a što ovđe i nije slučaj. Taj jezik je ostao u upotrebi još u crkvenim obredima i koristi se paralelno sa vukovim jer sa jezikom se ne može nasilno kao što se vidi iz primjera ovih dana.
    Just sayin`
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  5. #9180
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,856
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,386
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Potpuno se slažem, ja nisam ni tvrdio da je Vukov primarni cilj bio da omogući politički teren za širenje srpskog uticaja. Samo sam rekao da se srodnost jezika koristi kao argument za tvrdnju da Crnogorci nikad nisu ni postojali, već da su vazda bili Srbi. Već sam rekao da podržavam ovu priču iz političkih razloga. Nisam ni ja manit pa da mislim da ću se sad bolje razumjet sa Crnogorcima, isto kao što ni Srbi nisu maniti da misle da će se sad slabije razumjet i sa Srbima i sa Crnogorcima.

    Poenta priče je ista, i samom Vuku je trebalo 20 i kusur godina da taj već uobličeni narodni jezik zaokruži, kad su slova u pitanju. Slovo h, dodato 22 godine poslije kreiranja nove gramatike, rječnika i pisma. Po sadašnjoj logici osporavatelja crnogorskog jezika, ni to slovo h nije smjelo da se uvede u pismo koje je, eto, već bilo kreirano.

    Davno je još priče po forumu bilo oko crnogorskog jezika pa su najviše pjenili oni koji dvije svezat ne umiju. Jasno je da im jezik ne smeta zbog promjena koje smatraju lingvistički neopravdanim.
    Last edited by NHM; 13-12-16 at 21:42.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  6. #9181
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Praksa je pokazala da svako nasilno nametanje ne donosi dobre rezultate već se doživljava kao tiranija nad duhom. Identitet neće donijeti preimenovanje u crnogorski jezik ili dodavanje slova više od činjenice da jezik i dijalekat koji se koristi ovđe ljudi osećaju kao svoj. Da i ja pokažem dobru volju, mislim da će se želja ispunit ukoliko se batali nametanje i samo ostavi da su slova tu, za prirodno usvajanje ukoliko ga bude. Ionako svaki moderan jezik muku muči sa tuđicama, evo čusmo da i x zamijeni ks. Ja bih uveo i lol i omg, po difoltu naravno da se uči u školama. Missim stvarno.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  7. #9182
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,856
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,386
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Slažem se da nasilno nametanje nije dobro, samo je pitanje šta se smatra nasilnim. U državi Crnoj Gori definisati crnogorski jezik kao službeni, učiti crnogorski jezik u školama, uz mogućnost da svako dijete može da izabere srpski, hrvatski ili bosanski - to nikako ne može biti nasilje. A upravo je to mantra koju ponavljaju srpski političari u Crnoj Gori. Niko neće otkaz dobit sa posla ako ne upotrebljava nova slova, niti će se bilo šta slično desit. Samo postojanje crnogorskog jezika nije nasilno nametanje, niti je nasino nametanje postojanje predmeta u školama, uz mogućnost izbora za sve one koji ne žele da uče crnogorski jezik.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  8. #9183
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Štono bi rekao onaj tako to biva kad se mnogo sniva a u stvari se vrlo malo zna.
    Ok, ja rekoh što jeste i kako, sve što se ide preko toga je nasilje. Za politiku stvarno nijesam zainteresovan.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  9. #9184
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    @Ulix mala je sala za X, mada poredjenje nije adekvatno sa omg, vise sa npr đ - dj, ali i tvoje poredjenje stoji e mijenja grupu slova.
    Vidim da se po televizijama koristi, sto ne znaci da bi bio reper za uvodjenje u knjizevi.
    Za з sam ozbiljan.

  10. #9185
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Aman ljudi jednostavno je, to je nauka, ne može se mijenjat kako nekome cvrcne, i nasilno se prepravljat da bi se uglavile nečije želje. Ne ide to tako, moraju se prvo rodit ljudi koji bi od toga napravili nešto valjano a ne unajmit nekoga da sklepa gramatiku.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  11. #9186
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,995
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Nisam nikakav lingvista, ali da sam se ja pitao, slovo „ź“ ne bih ni uvodio, a ćirilično slovo „ś“ pisao bih kao u ruskom jeziku. Sa druge strane, lingvisti vele da rasprostranjenost nekog slova nije jedini preduslov za njegovo uvođenje u pismo. Kao što rekoh, nisam stručnjak pa se neću ni plekat.
    Слажем се, с са квачицом баш ретардирано изгледа.
    С друге стране уводити слово „ź“ ради двије ријечи а не увести дз или меко л како кукају неки беранци (а и можда нека друга слова за друге гласове који се чују ван старе црне горе) је такође ретардирано, а и непотребно.

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Nisu Crnogorci oduvijek pričali Vukovim jezikom, to je slučaj samo od sredine devetnaestog vijeka naovamo. Do tada je crnogorski jezik mnogo sličniji bio hrvatskom. Uostalom, nađite neke starije hrvatske tekstove i viđećete da koriste dosta riječi tipa „vazda“.
    Није ми баш најјасније како је био најсличнији хрватском, посебно знајући да ни хрватски није јединствен са својим штокавским, икавским, кајкавским верзијама, па онда регионалним.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  12. #9187
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Slažem se da nasilno nametanje nije dobro, samo je pitanje šta se smatra nasilnim. U državi Crnoj Gori definisati crnogorski jezik kao službeni, učiti crnogorski jezik u školama, uz mogućnost da svako dijete može da izabere srpski, hrvatski ili bosanski - to nikako ne može biti nasilje. A upravo je to mantra koju ponavljaju srpski političari u Crnoj Gori. Niko neće otkaz dobit sa posla ako ne upotrebljava nova slova, niti će se bilo šta slično desit. Samo postojanje crnogorskog jezika nije nasilno nametanje, niti je nasino nametanje postojanje predmeta u školama, uz mogućnost izbora za sve one koji ne žele da uče crnogorski jezik.
    http://www.vijesti.me/vijesti/stijep...avopisa-806852
    deuscroix

  13. #9188
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Iz Biroa za odnose s javnošću Glavnog grada Podgorica PG Biro) saopštili su da u svakoj demokratskoj državi gradonačelnici i predsjednici opština imaju puno pravo da biraju svoje saradnike i formiraju tim sa kojim planiraju da profesinalno i odgovorno rade na ispunjavanju zacrtanih ciljeva i radnih obaveza.


    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  14. #9189
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,856
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,386
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Ne mogu preko telefona citirat svakoga pa se prepoznajte.

    Kad kazem slican hrvatskom jeziku, mislim na stokavsko narjecje koje je najzastupljenije i koje i mi koristimo. Kad kazemo srpski jezik, niko ne misli na stari vranjanski govor, nego na ekavicu. Uostalom, rijec vazda ista je i u stokavskom, i u ikavskom i u kajkavskom izgovoru.

    Naucna metodologija je potpuno zadovoljena, vec sam rekao koji su razlozi za pobunu protiv crnogorskog jezika.

    Kad kazem niko nece bit otpusten zbog toga kako prica, mislim na svakodnevnu komunikaciju. Normalno mi je da se zahtijeva upotreba zvanicnog jezika za zvanicna saopstenja. Uostalom, cini mi se da zena nije otpustena, vec prerasporedjena. Mislim i da je Danilovic, u svom kratkom mandatu, pokazao da se drugacije nece postupat bilo ko na vlast da dodje. Takvi smo kakvi smo. Svi zajedno.
    Last edited by NHM; 14-12-16 at 09:13.

  15. #9190
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Kad kazem niko nece bit otpusten zbog toga kako prica, mislim na svakodnevnu komunikaciju. Normalno mi je da se zahtijeva upotreba zvanicnog jezika za zvanicna saopstenja. Uostalom, cini mi se da zena nije otpustena, vec prerasporedjena. Mislim i da je Danilovic, u svom kratkom mandatu, pokazao da se drugacije nece postupat bilo ko na vlast da dodje. Takvi smo kakvi smo. Svi zajedno.
    Nismo svi takvi ali jeste većina i zbog toga je rezultat Demokrata pravo osvježenje na političkoj sceni jer ako se pogleda da oni imaju 40.000 od ukupno 382.706 izašlih ispada da ako se nadjete u prostoriji sa 50 ljudi postoji vjerovatnoća da makar njih 5 neće biti ograničeni nametnutim mišljenjem partije a ako se tome doda da 146.000 nije iskoristilo biračko pravo ta cifra se povećava ... tako da ta konstatacija generalno ne stoji iako se slažem da ljudi koji kreiraju ambijent svim silama pokušavaju da vladaju na izmišljenim podjelama ...
    deuscroix

  16. #9191
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,856
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,386
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Ih, kad se prije pređe na propagandni materijal...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  17. #9192
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    SLUČAJ VESELINA MUJOVIĆA: RAZOTKRIVANJE DPS-A: Novo izdanje prljavog veša
    Stidim se što sam bio u Demokratskoj partiji socijalista! To su priznali mnogi članovi i danas vladajuće stranke 1997. godine tokom burne sjednice na kojoj se partija Mila Đukanovića raspala na njegovo i krilo koje je otišlo za Momirom Bulatovićem. Bilo je to prvo iznošenje prljavog veša u toj stranci od strane njenih članova.
    Ovih dana u toku je nova faza otkrivanja DPS-ovih nepočinstava kroz lik i djelo njegovog višegodišnjeg ideologa Svetozara Marovića od strane podgoričkog biznismena Veselina Mujovića.

    Podsjetimo: Marović je uhapšen u decembru prošle godine po nalogu crnogorskog tužilaštva. Osuđen je u septembru na tri godine i deset mjeseci zatvora zbog korupcije. Zbog milionskih prevara on će morati i da plati 1,1 milion eura odštete, a u humanitrne svrhe da uplati 100.000 eura. Kazna je izrečena nakon što je priznao da je koristio politička ovlašćenja za kupovinu terena u Budvi i nagodio se sa Tužilaštvom.
    Mujoviću je u podgoričkom Osnovnom sudu u utorak počelo suđenje zbog optužbe da je Marovića prevario tako što mu je uzeo 890.000 eura obećevajući mu povlašćen položaj u istragama koje protiv njega i članova njegove porodice vodi Specijalno tužilaštvo. Mujović je kazao da mu je Marović nudio sat rolex vrijedan 40.000 eura, plac u Budvi i stan.
    ,,To nisam želio da prihvatim, već sam sve prijavio tužilaštvu", naveo je Mujović.
    Kaže da je nosio Marovićev novac u Švajcarsku i da mu je Marović rekao da neće da se zna za te pare.
    Pohvalio se da je Đukanovićev prijatelj 25 godina. Čak ga je obavijestio i da piše ,,knjigu o fukarama", u kojoj su glavni likovi takođe depeesovci - njegov kum Goran Rakočević, Branimir Gvozdenović i Svetozar Marović.
    Tvrdi da je bio prisutan kada je Đukanović rekao Maroviću: ,,Sveto, posljednjih pet godina si me sve lagao. Pitao sam te je li sve u redu, ti mi govoriš da jeste. Bolje da sada sve priznaš i odležiš u zatvoru".
    Mujović je rekao da je jedna osoba u kući zeta Svetozara Marovića i gradonačelnika Cetinja Aleksandra Bogdanovića govorila Maroviću da se mane Mujovića, Đukanovića i specijalnog tužioca Milivoja Katnića, jer će im on pomoći da mnogo manje robijaju i plate zbog učinjenih krivičnih djela.
    Na Mujovićevu prozivku reagovao je Aleksandar Bogdanović. Kaže da će bez mnogo napora dokazati neosnovanost Mujovićevih tvrdnji: ,,To je notorna neistina i laž koja mi se podmeće bez ikakvog razloga..."
    Mujović tvrdi da je tužilaštvu dostavio dokaze o milionskim krađama u Budvi i da zbog toga suđenje doživljava kao hajku i progon od Marovića. Bivšeg visokog funkcionera DPS-a optužio je da je pripremao likvidacije bivših saradnika Rajka Kuljače i Olivere Ilinčić. Sa Marovićem je, kako je kazao, obnovio kontakt prije dvije-tri godine kada je pokušavao da između njega i Ilinčićeve riješi spor ,,težak" 12 miliona eura, u vezi sa zemljišnom parcelom kod hotela Splendid.
    ,,Tim povodom sam dva puta boravio u Parizu i saznao za brojne nezakonitosti koje su se ticale finansijskih malverzacija vrijednih 400 miliona eura", kazao je Mujović na sudu.

    Tvrdi da su Marovići htjeli da diskredituju Katnića: ,,Čak sam specijalnom tužiocu saopštio i imena osoba koje su se sastajale sa tim ciljem. Ni pedeset odsto budvanskih afera ne bi bilo rasvijetljeno da nisam aktivno učestvovao".
    Kazao je da je Svetozara Marovića i Oliveru Ilinčić prijavio tužilaštvu kada je shvatio da ga lažu i ,,da oboje razmišljaju da angažuju ljude da likvidiraju suprotnu stranu".
    Olivera Ilinčić je bila Marovićev savjetnik u vrijeme kada je Marović bio na čelu državne zajednice Srbije i Crne Gore i nalazi se na spisku osumnjičenih za budvanske afere.
    Mujović je sudiji rekao da je Marović stalno insistirao da njegove poruke prenosi Milu Đukanoviću.
    Marović mu je, ispričao je na sudu, ponudio da se sastanu u Milanu ,,da se dogovori jedan posao kako bi se uklonio Rajko Kuljača da više ne bi svjedočio".
    Podsjetimo: Kuljača, bivši gradonačelnik Budve, dobio je status svjedoka saradnika tužilaštva u predmetima TQ Plaža i izgradnje koncertnog platoa na Jazu, u kojima je Marović vodio glavnu riječ.
    Mujović tvrdi da za sve što je izgovorio na suđenju ima dokaze: ,,Imam 700 papira koji potvrđuju sve moje tvrdnje".

    Povodom Mujovićevog svjedočenja o ulozi jednog od dugogodišnjih čelnika DPS-a u budvanskim aferama, Ivo Đurišić, bivši funkcioner DPS-a i prvi zviždač u Crnoj Gori, kaže za Monitor:
    ,,Deset godina preko medija upozoravam javnost na mafijaško-koruptivnu i kriminalnu organizaciju DPS. Svaki pokušaj nekog pojedinca da ukaže na nezakonite, koruptivne radnje DPS-a čiji je visoki funkcioner Svetozar Marović, vođa kriminalnog klana, završavao je progonom insajdera. Zatvorena u sebe kasta lopova stvorila je neosvojivu tvrđavu DPS-a koja ne birajući način gleda da sačuva vlast i bogatstvo ostavljajući građanima Crne Gore dužničko ropstvo, a oni, zaštićeni kriminalci, uživaju u pokradenom luksuzu".

    Đurišić je, kako kaže, upoznat do tančina u metode vladanja DPS-a, ali još ćuti i čeka hoće li vrhovni državni tužilac ili specijalni tužilac imati snage da raskrinkaju tu ,,lopovsku družinu ili će kao i do sada njihovi prethodnici zatvoriti oči nad propašću države Crne Gore".
    On tvrdi da sve što javnost do sada zna o kriminalu u Crnoj Gori iza kojeg stoji DPS je svega deset odsto onoga što se stvarno događalo.
    ,,Ipak, ubijeđen sam da će doći vrijeme u kojem će ova kriminalna organizacija biti zabranjena, a do tada trpimo jaram, ganjajmo se tužilaštvom i ćutimo da ne bismo završili na kravom asflatu ili birajmo put Darka Pajovića i poltronski podržimo DPS", poručuje Đurišić.
    Vladan Pavićević, detektiv iz Podgorice, povodom Mujovićevog svjedočenja ovako je opisao DPS u razgovoru za Monitor: ,,Ono što čini DPS jedinstvenim političkim subjektom u Crnoj Gori svakako je to što je uspio da u svom dugogodišnjem egzistiranju, koje je neopravdano dugo, stvori i iznjedri istovremeno istaknute funkcionere, šefove mafije i insajdere, odnosno svjedoke saradnike u najtežim krivičnim djelima organizovanog kriminala".
    Dok smo o tome razgovarali, stigla je vijest da je status svjedoka saradnika dobio i Aleksandar Sinđelić, jedan od osumnjičenih za teroristički napad u Podgorici, iako svjedok saradnik ne može biti osoba za koju postoji osnovana sumnja da je organizator ili vođa kriminalne grupe. Ali, DPS vlast može sve.

    Po mišljenju Pavićevića ,,crnogorsku stručnu javnost treba da zabrine olako dopuštanje pravosudnih organa da se osumnjičenima daje status svjedoka saradnika, koji su po profilu svog karaktera istovremeno vršioci krivičnih djela i osobe koje su spremne na sve samo da postignu odgovarajuću trgovinu zarad nekog interesa".
    ,,U većini slučajeva je diskutabilan taj interes. Ako su svjedoci saradnici oni koji su se upustili u trgovinu nekih interesa onda je logično da su spremni i da lažu, konstruišu i slično. U razvijenim pravnim sistemima oprezno se pristupa ovom institutu, jer njihovo svjedočenje ne mora da bude doprinos rasvjetljavanju ovako složenih krivičnih materija", kaže Pavićević.
    Suđenje Mujoviću vjerovatno će pokazati da li on iznosi činjenice ili spasava sopstvenu kožu. Vjerovatno će konačno progovoriti i Marović. U svakom slučaju na Đukanovićevom dvoru započela je drama koja će, bez sumnje, imati više činova.
    ---Veseljko KOPRIVICA
    One Ring to Rule them all...

  18. #9193
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

  19. #9194
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Rijetki se odvaze da kazu javno.
    Ovo je istina koja boli ali nemamo hrabrosti da uradimo bilo sto.

  20. #9195
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Da sam vlast, zabranio bih kretanje bezbjedonosno interesantnim osobama na javna mjesta.

  21. #9196
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,856
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,386
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Recimo Buriću i Glavnom administratoru Glavnog grada:

    Da li presuda znači rušenje solitera?

    http://cdm.me/drustvo/da-li-presuda-...ela-podgorica/
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  22. #9197
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    http://portalanalitika.me/clanak/253...-rata-u-siriji

    Ova ekipa bi sjutra i u Crnoj Gori podržala da se do vlasti dodje putem ulice kako to rade teroristi u Siriji ... sve bi ja ovo na informativni razgovor priveo da objasne poruku okupljanja ...
    deuscroix

  23. #9198
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  24. #9199
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    http://portalanalitika.me/clanak/253...-rata-u-siriji

    Ova ekipa bi sjutra i u Crnoj Gori podržala da se do vlasti dodje putem ulice kako to rade teroristi u Siriji ... sve bi ja ovo na informativni razgovor priveo da objasne poruku okupljanja ...
    nevjerovatno...
    She is only here to annoy herself!

  25. #9200
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,963
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    162
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    “Poštene ljude niko ne ubija. U mafijaškim obračunima do sada nije stradao nijedan nedužan i slobodan čovjek.” (premijer Crne Gore, Duško Marković, u emisiji “Načisto”, 07. 10. 2016.)
    Pametnome dovoljno a ostalima nemam pojmam !


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 368 of 1402 FirstFirst ... 2683183583643653663673683693703713723784184688681368 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •