Page 363 of 1402 FirstFirst ... 2633133533593603613623633643653663673734134638631363 ... LastLast
Results 9,051 to 9,075 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #9051
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    kako je krenulo taj dan niko sa ovog foruma nece dozivjet,ni vi mladji a mi stariji pogotovo ne......
    I veći su padali..

    Milo je tu, dok se ne zavrsi taj NATO, vidjecemo poslije razvoj situacije.

    Jedna stvar mi je sumnjiva u svemu ovome:

    Duma se oglasila rijecima kao "mi sto stari prijatelji, trazimo pomirenje itd".

    Sve mi se nesto cini da je ono zapravo bila neka objava rata Djukanovicu, volio bih da grijesim jer ne bih da imamo posla snjima.

  2. #9052
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chelsea View Post
    Nije davidovic fors. Zbog cega mislis da su srpski nacionalisti smijesni? Oni kao i sve druge organizacije su jake onoliko koliko ih db pusti, mozes ti da se zajebavas koliko oces, ali da ne talas, inace dobi po usima. Taj neki ulicni nacionalizam nema i neku poentu, jer se tu nista ne odlucuje, ali je kao fora da ipak pokazes da te ideje ima i da je ziva. Veci ti je nacionalista neki seljak iz Banjana ili Nevesinje i prije ce ti on uzeti pusku, nego neki gradski djilkos, mada kad vec spomenu navijace delije su se posteno oduzeli 90tih. Nijesu ni Zelja i ekipa bili nesto bolji od momaka koji su danas cine delije, ni oni nijesu znali nista van Bga, ali opet su se pojavili tamo dje je trebalo i makar ti to znas. Nego, jesi li i ti ovo otisao u navijacku penziju? :tongue:
    Mislim da su smijesni kao i svi ostali, (nacionalisti kao nacionalisti), a pricam iz licnog iskustva jer sam kroz dosta situacija vidio te satro nacionaliste na djelu. Ne govorim o normalnim momcima koji se ne eksponiraju, vec o retardima koji su najbucniji, a kad doje frka, nidje ih nema. Ne opanjkavam ja drugove sa tribine, daleko od toga, ali znas i sam kakva je situacija i da, ako ima 1000 "pravih", pored njih je jos 3000 debila. Samo zelim reci da se tu forsira prica o nacionalizmu i vise nego sto bi trebalo, a niko nista nikad konkretno uradio nije. Nije to samo slucaj sa delijama. Upravo i pricam o tome da ces ovuda naleceti na veceg binasr od propisno nabildovanog i istetoviranog beogradjanina. To je za njih vise neki gradski trip nego sto je potreba za konkretnom akcijom. 90ih je bila skroz neka druga prica, drugo vrijeme. Tada navijanje nije bila moda.
    Jesam li se penzionisao, jesam. Ali i dalje odem na tekmu kad imam vremena, i pored "penzije" odoh na 4 ove god Samo izbjegavam kop, zakucam se pri vrhu i gledam utakmicu. Simpatizer Jos jednom, da me pogresno ne shvatis, kao navijaci, cigani su bez premca, ja bacam pih na iskompleksirane glave kao sto je ovaj Ristic. Ljubio bi ruse u guzicu, a ako im je neko uvalio tuki, rusi su ga uvalili srbima 99e kad zauzeti aerodrom u pristini prodase amerikancima. To je vjerovatno i odlucilo sudbinu Kosova.

    Quote Originally Posted by chelsea View Post
    Za njega je onaj mrco iz Obraza bog i batina, jer je makar robijao zbog parade
    Misterija je kako jedna fizicka konstitucija kao Obradovic moze da bude na celu jednu takve organizacije
    Last edited by Ispichutura; 01-12-16 at 22:32.
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  3. #9053
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Brate imas ti sve. Imas liste, imas imena, imas harizmu, imas hotele i cuda, imas bujnu kosu, u sve se razumijes...hoce te Bog kraj sebe.
    :lolblue: ne mogu rep da ti dam....ali dugujem
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #9054
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Brate imas ti sve. Imas liste, imas imena, imas harizmu, imas hotele i cuda, imas bujnu kosu, u sve se razumijes...hoce te Bog kraj sebe.
    uh mocno si ovo rekao.....:encouragement:
    pametnome dosta....

  5. #9055
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    Sta je tu pogresno po tebi? Sto nismo odustali, podvili rep i povinovali se? Sto se mene tice, to mi je previse kukavicki, a i nisam vaspitan u tom maniru. Nije sramota boriti se i izgubiti, vec uvuci se u guzicu jacem od sebe i braniti ga iako se sa njim ne slazes. To ne samo da je sramota, vec je vrhunac kukavicluka i poltronstva.
    Nema vecih kukavica od glasaca DPS-a. Oni su ljudi bez slobode.
    Ja ih poznajem koji su i protiv njih ali ih glasaju jer se boje otkaza, imaju maniju gonjenja od udbe i sl.

  6. #9056
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Struja neće poskupiti, ali će računi porasti pet do sedam odsto
    http://www.cdm.me/ekonomija/struja-n...do-sedam-odsto

    Ovo je isto ka da vele, ocete li da ve samaramo motikom po jednom obrazu ili lopatom po drugome?

  7. #9057
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,343
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    COTEE
    Koju su sada ovo paraziti
    Matematički to poskupljenje bi se multiplikovalo kroz sve one izmišljene stavke ( gubici u mreži, prenos itd ) ako bi se povećala cijena aktivne energije, ovako se ovi podsticaji ( koji su fiksni ) računaju na iznos utrošene energije ( manja i viša tarifa ).Dakle manje zlo od dva zla
    Nego mi je nejasno zašto mi plaćamo neefikasnog proizvođača el.energije.
    Last edited by Markys; 02-12-16 at 08:19.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  8. #9058
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Jos gori su glasaci ''opozicije'' koji izlaze na namjestene izbore i daju legitimitet DPSu. Ne treba bit puno pametan i bojkotovat komplet izbore, nasa bi se DPS u cudu kad bi samo 40% ljudi izaslo na glasanje.

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Nema vecih kukavica od glasaca DPS-a. Oni su ljudi bez slobode.
    Ja ih poznajem koji su i protiv njih ali ih glasaju jer se boje otkaza, imaju maniju gonjenja od udbe i sl.

  9. #9059
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    I kakav bi bio ishod toga?

  10. #9060
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    ma polako... vremenom ce ove usijane glave ,, Pada milo,, ,,hapsi,, ,,rusi,, itd poci u legendu... tada ce se fino na izbore sve rijesiti. ali i do tad ce dps napravit strasnu tranziciju sa ministrima iz ove partije iz one iz opozicije, i sve ce proc besumno
    f6

  11. #9061
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    ma polako... vremenom ce ove usijane glave ,, Pada milo,, ,,hapsi,, ,,rusi,, itd poci u legendu... tada ce se fino na izbore sve rijesiti. ali i do tad ce dps napravit strasnu tranziciju sa ministrima iz ove partije iz one iz opozicije, i sve ce proc besumno
    Nije tebi lako...
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  12. #9062
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    sa ovog foruma niko to nece dozivjet,imali mi svi od 7 do 77 godina.....vladace oni jos dugo,dugo.......a kad razmislim ko bi ih zamjenio....ovi iz DF-a?
    dje je god opozicija bila na vlasti znamo kako je bilo....h.novi,pa svojevremeno kotor,pa sad ne mogu se dogovorit u kotor,haos....
    ne branim nikoga samo posmatram sa strane.

  13. #9063
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    Nije tebi lako...
    o tome ti pricam... kad svako ko je suprotnog politickog misljenja od tebe ne bude poltron, ulizica, strah od udbe, dps-ovca, rob zapada itd ... tad ce sve doci na svoje.
    f6

  14. #9064
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ukrajinci prvi reagovali: Upozorili na opasne Srbe i vezu s Rusijom

    Služba bezbjednosti Ukrajine prva je upozorila Crnu Goru o sumnjivim Rusima, njihovoj vezi sa državljanima Srbije okrivljenima za pokušaj terorističkog napada na dan izbora i njihovom zajedničkom djelovanju na teritoriji naše zemlje, piše portal "Ukrajina danas" pozivajući se na ruske medije, a prenose Dnevne novine.





    U članku se navodi da je dopisnik ruskog lista "Meduza" posjetio Crnu Goru u namjeri da sazna više o pokušaju terorističkog napada i tom prilikom razgovarao sa lokalnim političarima, ruskim diplomatama, ali i ruskim emigrantima koji otkrivaju pojedinosti planiranom napadu. Među njima je i neimenovani sagovornik koji tvrdi da se u Crnoj Gori spekuliše da je prvi signal o planiranju terorističkog napada stigao iz bezbjednosne službe Ukrajine.
    "Služba bezbjednosti Ukrajine je upozorila lokalne vlasti da Srbi, koji su se borili u Donbasu zajedno sa proruskim pobunjenicima, koji su učestvovali u angažovanju plaćenika i dobrovoljaca, sada taj isti posao rade u Crnoj Gori", prenosi ukrajinski list.
    Kako bi provjerili tačnost ovih podataka, medij "Ukraina today" se obratio nadležnim organima te zemlje, ali do juče nijesu dobili povratnu informaciju.
    Nakon Krima Sinđelić krenuo na Crnu Goru
    U tekstu se pominje ime okrivljenog Aleksandra Sinđelića koji je nedavno dobio status svjedoka saradnika. Predstavljen je kao jedan od ključnih aktera u planiranju napada usmjerenog na svrgavanje crnogorske vlasti, ali i kao jedan od učesnika u ruskim invazijama na Krimu.
    Prema riječima jednog od sagovornika navedenog lista, aneksija Krima bila je profesionalno organizovana što, kako se navodi, nije bilo izvodljivo u Crnoj Gori.
    "Ovo područje nije tako blizu Rusije, ne možete samo poslati "male zelene ljude" i krivotvoriti referendum. Lokalno društvo vrlo je podijeljeno, a ako bi neki napadači prerušeni u policajce otvorili vatru na opoziciju, to bi značilo građanski rat...", navodi sagovornik.
    Neuspjeh očekivan
    Ruski emigranti stoga nijesu ni bili iznenađeni angažmanom ruskih državljana u državnom udaru, ali ni njihovim neuspjehom, prenosi ukrajinski medij.
    "Postalo je normalno za ruske tajne službe da u političke svrhe pošalju ubice i teroriste u inostranstvo. Nema druge strane koja je tako ozbiljno zainteresovana za destabilizaciju Crne Gore koja je na putu ka NATO, osim Rusije... Nije nužno da iza svega stoje superagenti pod velikim plaštom. Dovoljno je slušati Glazyevove (Putinov savjetnik za Ukrajinu) upute koje je davao proruskim agentima u pokušajima da se podigne pobuna u Ukrajini ", navodi Vladimir Basmanov, emigrant, bivši aktivist koji je napustio Rusiju kako bi izbjegao progon.
    Još jedan ruski iseljenik u razgovoru sa novinarom navodi da moći Rusije treba adekvatno procijeniti.
    "Pretjerali su u Ukrajini, zašto misliti da to ne bi uradili i u Crnoj Gori. Mala je država, ne bi se ni primijetilo", navodi iseljenik Sergej Suckov.
    Prema naredbi za sprovđenje istrage ruski državljani Eduard Vladimirovič Širokov i Vladimir Nikolajevič Popov krajem septembra na teritoriji Crne Gore, Srbije i Rusije organizovali kriminalnu grupu, čiji cilj je bio vršenje „neodređenog broja krivičnih djela terorizam i krivičnih djela ubistvo najviših predstavnika Crne Gore".
    U naredbi se pominje i politička partija Demokratski front, kao i za sada neidentifikovana osoba iz te partije koja bi, zajedno sa osumnjičenim Bratislavom Dikićem, komandovala potencijalnim pobunjenicima koji bi upali u Skupštinu Crne Gore, pucali na pripadnike policije, a zatim lišili života premijera Mila Đukanovića. Pored drugih, za sada neidentifikovanih lica, članovi te grupe su, kako se navodi, postali okrivljeni Aleksandar Saša Sinđelić, Bratislav Dikić, Predrag Bogićević, Nemanja Ristić, Miloš Jovanović, Mirko Velimirović, Kristina Hristić, Branka Milić, Milan Dušić, Dragan Maksić, Srboljub Đorđević, Aleksandar Čurović, Aleksandar Aleksić, Nikola Đurić, Siniša Ćetković, Dejan Stanojević, Miloš Aćimović, Ivica Matić i Perica Andrić.

  15. #9065
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Човек верује шта види, човек верује шта чује,
    не капира да од рођења мозак му се трује,
    пропагандом система, како год се систем звао,
    таблоиди, телевизија, спинована стварност.
    Која ради на томе да изгубиш идентитет,
    да будеш само послушни, трули медиокритет"

    БС

    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  16. #9066
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,281
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    sa ovog foruma niko to nece dozivjet,imali mi svi od 7 do 77 godina.....vladace oni jos dugo,dugo.......a kad razmislim ko bi ih zamjenio....ovi iz DF-a?
    dje je god opozicija bila na vlasti znamo kako je bilo....h.novi,pa svojevremeno kotor,pa sad ne mogu se dogovorit u kotor,haos....
    ne branim nikoga samo posmatram sa strane.
    Nisu se usrecili ni ovi dje dps na vlast. Podgorica sve drzi.

    Послато са Redmi Note 2 уз помоћ Тапатока
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  17. #9067
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default




    Slika koja objasnjava politicku scenu cg.

  18. #9068
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nije lako, ali je jako rođaci.

  19. #9069
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    pg
    Posts
    1,672
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    CDM Portal :lolblue::lolblue:
    Da li Marković od Crne Gore može da napravi Monte Karlo? Teško, ali nije fikcija

    http://www.cdm.me/ekonomija/turizam/...i-nije-fikcija


    prvi komentar ispod texta :


    BBCDa li od CDMa moze da se napravi CNN? Tesko,ali nije fikcija.4 hours 8 min ago


    BBCDa li od CDMa moze da se napravi CNN? Tesko,ali nije fikcija.4 hours 8 min ago



    Shit has hit the fan !

  20. #9070
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,343
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Ali su im naslovi pravi oni "kurirski", kakav sunovrat profesije.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  21. #9071
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pejović navodno odustao, špijaju Turke, na šta će ovo izać

    http://www.barinfo.me/text.php?kategorija=1&id=9469
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  22. #9072
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Ali su im naslovi pravi oni "kurirski", kakav sunovrat profesije.
    "kurirski" su još i dobri, CDM su više "informerski" iz Srbije
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #9073
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Postoje mediji koji su provladini ili proopozicioni itd., itd... sto je OK. Ovo sto imamo u CG nije bivalo ni u vrijeme komunizma. Dnevne novine, Informer, Pink i sada CDM su klasicni partijski mediji gdje novinari pisu tekstove kao da su clanovi glavnog odbora DPS.

    CDM se jedno vrijeme koprcao da makar glumi profesionalnost ali je izgleda konacno prelomio u glavu i stao ponosno uz bok Informera i minut, dva.

    Poslato sa moje cukalice

  24. #9074
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Dobro će biti dok i forum ne krenu da pritiskaju da se opredijeli... Šta god da se desi smanjiće se broj članova i posjeta

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Edge x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Last edited by Bugi; 03-12-16 at 11:28.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  25. #9075
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Dobro će biti dok i forum ne krenu da pritiskaju da se opredeli... Šta god da se desi smanjiće se broj članova i posjeta
    Ako do toga dodje naci ce se i novi forum.

Page 363 of 1402 FirstFirst ... 2633133533593603613623633643653663673734134638631363 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •