Page 275 of 1402 FirstFirst ... 1752252652712722732742752762772782792853253757751275 ... LastLast
Results 6,851 to 6,875 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #6851
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by trojka View Post
    Sad si poceo spinovati,kada sam ti objasnio da SS i Jurina Legija nisu dobile americki orden. Onda si presao na Pavla Djurisica i neke marginalne popove,pa tu trazis neku vezu sa Hitlerom.

    A i ako su pojedinci saradjivali sa Njemcima, to su cinili na svojoj teritoriji.U svojoj medjunarodnoj priznatoj drzavi. A sta su radile ustasee? One ne da su saradjivali,vec su formirale marionetsku drzavu NDH i borile se za racun Hitlera. I skoro svi izgubili tokom opsade St.Petersburga.

    Zamisli da je Pavle Djurisic regrutovao Crnogorce da se bore za Hitlera po Rusiju ili Sj.Africi ? Aj sad mi spomeni nekog popa Siljka ili lokalnog pisara.


    I ne znam zasto kosistis americki izum internet i kompjuter? Koristi ruske ili njemacke pronalaske.Budi principijelan,posto ti se ne svidja podrska Amerike ravnogorskom pokretu i najveci americki oprden Drazi Mihailovicu.Nekoga podrzava Amerika a nekoga njemacki nacisti ili ruska crveni masovni ubica u vidu Staljina.Sta ces,isplaci se,bice ti lakse.Pop Siljak neka ti bude utjeha. Posalji Amerikancima pismo i reci da su pogrijesili.

    Što misliš o pravilima vožnje u kružnom toku?

  2. #6852
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Ameri bi u to doba rado odlikovalii samog Sotonu da se taj borio protiv komunista. I da, usporedjujem cetnike c Crnom Legijom, koja, uzgred, nikad nije bila na Istocnoj bojisnici. Za mene se usta**ki pokolj srpskog stanovnistva u Starom Brodu i Milosevicima malo po cemu razlikuje od cetnickog pokolja muslimana Plevalja, Cajnica i Foce.
    Ista su zlocinacka go***na. Stara Gradiska je bila potpuno zasluzeno "odlikovanje" za Djurisica. Da nije zavrsio tamo, onda bi najvjerojatnije pobjegao u SAD pa dobio tamo koje odlikovanje od Amera. Stoposto.

    Pa sto Ameri ne odlikovase Hitlera ili Pavelica,oni su se takodje borili protiv komunista? Pavelic je kasnije dugo zivio,imali su dovoljno vremena da ga odlikuju.

    Zasto su dali najveci orden Drazi a nisu Pavelicu? Zasto je citav cetnici vrh pobjegao u Ameriku i Englesku,a citav ustaskii vrh u Juznu Ameriku,Frankovu Spaniju,a nesot malo u Kanadu?

  3. #6853
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    @ 3

    Ovaj A+A je veci americki mudoliz od tebe
    Meni je oduvijek zapadna ideologija bila najprihvatljivija.Dok je A+A, koliko vidim bivsi komunista,pa kad mu je pao komunizam Moskvu je zamijenio Vasingtonom.Ocigledno se zeli priklanjati pobjednickoj strani, takva mu je narav.Svakoj super sili se taj prikljanja.Takva je vecina ljudi svuda u svijetu.

    Sada su svi suverenisti i za nezavisnu Crnu Goru,a 1941.Krsto Popovic nije mogao regrutovati ni 500 boraca u cijeloj zemlji.Svi bili za Jugoslavije,pola naroda za Kraljevinu a pola za Socijalisticku Republiku.

    I danas bi 95% stanovnistva ukinulo Crnu Goru, ako bi se ostale bivse ex-yu republike dogovorile da opet formiraju Jugoslaviju.

  4. #6854
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Crna Gora: Drzava bez Naroda - Propala Nacija
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  5. #6855
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by trojka View Post
    Meni je oduvijek zapadna ideologija bila najprihvatljivija.Dok je A+A, koliko vidim bivsi komunista,pa kad mu je pao komunizam Moskvu je zamijenio Vasingtonom.Ocigledno se zeli priklanjati pobjednickoj strani, takva mu je narav.Svakoj super sili se taj prikljanja.Takva je vecina ljudi svuda u svijetu.

    Sada su svi suverenisti i za nezavisnu Crnu Goru,a 1941.Krsto Popovic nije mogao regrutovati ni 500 boraca u cijeloj zemlji.Svi bili za Jugoslavije,pola naroda za Kraljevinu a pola za Socijalisticku Republiku.

    I danas bi 95% stanovnistva ukinulo Crnu Goru, ako bi se ostale bivse ex-yu republike dogovorile da opet formiraju Jugoslaviju.

    Na njegovu zalost dobro si opisao ovaj narod.

  6. #6856
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheLucas View Post
    Crna Gora: Drzava bez Naroda - Propala Nacija
    Kako necemo skoro propasti kada smo se neprestano borili za tudje interese? To ni Amerika ne bi izdrzala.

    Mi smo svakome pomagali,a nama niko nije pomagao u bitkama za dobijanje drzave.Kada smo konacno dobili drzavnu,odmah smo usli u rat sa Austrougarskom, ciju su vojsku masovno sluzili nasa "braca" Hrvati,Slovenci i Srbi.Austrija nas skoro istrijebi,a zapravo spomenuti narodi su cinili njihovu vojsku.

    Okupira nas Turska,a opet nasa "braca" krenu se masovno boriti za Turke.Skoro citava Albanija je cinila tursku vojsku.

    Okupira nas Srbija isto tako,a srecom brzo je ta drzava preinacena u Jugoslaviju.Strava i uzas sa kakvim nesojima mi zivimo u okruzenju.Vjekovima je tako.

    Mi Pravoslavci se moramo okrenuti samima sebi i nasoj drzavi CG, jer samo tako mozemo opstati u ovakvom nesojskom okruzenju.Unistice nas lesinari iz okruzenja ako se ne ujedinimo.Crna Gora je nasa majka,druge majke nemamo.

  7. #6857
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by trojka View Post
    Ma sve ok, ali ipak izbjegavas odgovoriti na pitanje. Sta ti konkretno smeta kod tih "novovjernika"? Kakvi bi trebali biti vjernici ?

    Kako da slavimo slave,trebamo li nositi brjanice i krstove,treba li docekivati vjecnu vatru...? Sta ti predlazes? Odgovori na ova pitanja.Ne razumijem sta ti konkretno smeta.

    Uh ... Sad bi mogao da pisem do sjutra o tome sta mi smeta, al' nije poenta sta meni smeta, vec sta je to sto je pomodarstvo napravilo prvenstveno od omladine a i od ovih starijih .

    Odrastao sam , srecom, u osamdesetim , tako da sam bio postedjen novokompanovog turbo-folk pravoslavlja, i kad vidim sad sve ove "novovjernike" normalno je da mi pripadne muka.

    Ne bih duzio, ali ako vec bas hocete da postanete vjernici ( iako to vasi nisu bili ) onda budite skromni u tome ... ne mora svako da to vidi, pa ni Fejsbuk

    Ponekad pitajte babe i djedove sta misle o institucijama religije kojoj pripadate ... sigurno mnogo vise znaju od vas i imaju malo vise iskustva

    Postujte druge .. Iako ne vjeruju u isto kao i vi ( pukovnik Amfy siri govor mrznje zato sto veoma dobro poznaje "stado" ).

    Da ne izgleda ovo kao "propovjed na gori" - srecom, u mojoj familiji se slave nisu nikada slavile, tako da ti tu ne bih mogao dati koristan savjet... pitaj starije iz familije od kad je ne nisu slavili i zasto ?

    Crkve postujem i obilazim kada sam u nekom drugom mjestu samo kao zdanje ... arhitekturu... umjetnost. Nista vise. Bog ne stanuje u takvim gradjevinama, s'obzirom da niču kao pečurke poslije kiše .

    Raspisah se i to sa telefona ... ne znam jesam li izgrijesio kucajuci


    ajte zdra'o
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  8. #6858
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Glavno da nijesi izgrijesio misleci Tattoo
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  9. #6859
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tattoo, pa i Amerika postuje ljude svih vjera i nacija, svi su jednaki pred zakonom i imaju slobodu govora.Ali uprkos tome, predsjednik Amerike mora poloziti zakletvu nad Jevandjeljem, a sudije ne mogu biti izabrane ako su ateisti.

    Ja bih takav model preslikao i kod nas.Budi sta hoces i koje god hoces vjere, ali ne smije biti trgovine sa nekim stvarima.Ne mozemo mi zbog nekakvih "dobrih odnosa" sa nasom "bracom" negirati sopstvene obicaje i svetinje. Nemoj me pitati koje, molim te.

  10. #6860
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Preslikao bih i ja ... Štošta.... A ponajprije onu (doduse tuznu) sliku izgorele crkve u NY dje pored Srpske - stoji i Americka zastava.


    Sto se tice pravca kojim ide SPC - nimalo obecavajuci .... Stavise - unazadjujuci kurs drze, zato se i bore da pridobinu vjernike ( kazem bore a mislim "koriste se svim i svacim") upravo onim "novovjernim" stvarima na koje si trazio moje objasnjenje
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  11. #6861
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Evo jednog citata iz 2007. http://www.forum.cdm.me/showthread.p...966#post797966
    :lolblue:
    Sumnjam da se stvari puno promijenile. Barem ja kao promatrac nisam primjetio bilo koji napredak u toj sferi.

  12. #6862
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Preslikao bih i ja ... Štošta.... A ponajprije onu (doduse tuznu) sliku izgorele crkve u NY dje pored Srpske - stoji i Americka zastava.


    Sto se tice pravca kojim ide SPC - nimalo obecavajuci .... Stavise - unazadjujuci kurs drze, zato se i bore da pridobinu vjernike ( kazem bore a mislim "koriste se svim i svacim") upravo onim "novovjernim" stvarima na koje si trazio moje objasnjenje

    Nije to SPC, to je CPM koja je na tacno propisan nacin usla u sastav SPC. Imati Mitropoliju nije bas zanemarljivo.Sto ne znaci da opet nece postati autokefalna, kao sto je i bila.

    Amfilohije kakav god da je, preci su mu se borili za Crnu Goru.To sto on,kao i 70% Crnogoraca,ima licni kompleks od Srbije,to je druga stvar.Covjek se boji da ne "izda" srpstvo.

    A vala ako se iko oduzio tom srpstvu, to su Crnogorci.Ako im je malo Bregalnica,Mojkovac,zadnji ratovi...onda nema sta ce ih zadovoljiti.Eto oduzili smo im se.

  13. #6863
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,788
    Thanks Thanks Given 
    669
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    Опет се повела прича о четничком покрету.

    Четнички покрет је непријатељски и дубоко антицрногорски и тако се треба односити према њему.Није ми јасно зашто је дозвољено да се покрет региструје у ЦГ, мора да су нашли неку правну рупу, али сигуран сам да ће врло брзо ова НВО бити забрањена.

    Иначе било би веома згодно и политички профитабилно да Душко Марковић није потписао овај документ већ да га је оставио на потписивање Горану Даниловићу, па нешто контам...јел могуће да ДПС овим штити будућег коалиционог партнера!?
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  14. #6864
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Опет се повела прича о четничком покрету.

    Четнички покрет је непријатељски и дубоко антицрногорски и тако се треба односити према њему.Није ми јасно зашто је дозвољено да се покрет региструје у ЦГ, мора да су нашли неку правну рупу, али сигуран сам да ће врло брзо ова НВО бити забрањена.

    Иначе било би веома згодно и политички профитабилно да Душко Марковић није потписао овај документ већ да га је оставио на потписивање Горану Даниловићу, па нешто контам...јел могуће да ДПС овим штити будућег коалиционог партнера!?

    Ostavi se te price BAR. Zbog odbrane licnih pozicija i partije osipas drvlje i kamenje po cetnickom pokretu,u kojem je bilo pola pravoslavnog zivlja Crne Gore.Tvoja prica dovodi do dubokog razdora, o cemu sam pisao.

    Da bi usicario neki muslimanski glas, ti pravis razdor medju pravoslavnim stanovnistvom.

  15. #6865
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,788
    Thanks Thanks Given 
    669
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by trojka View Post
    Ostavi se te price BAR. Zbog odbrane licnih pozicija i partije osipas drvlje i kamenje po cetnickom pokretu,u kojem je bilo pola pravoslavnog zivlja Crne Gore.Tvoja prica dovodi do dubokog razdora, o cemu sam pisao.

    Da bi usicario neki muslimanski glas, ti pravis razdor medju pravoslavnim stanovnistvom.

    Види да је зеленашки покрет, односно лично Генерал Крсто Поповић прихватио да буде послушан Италијанима и Њемцима, ресурсе који је 1942. добио четнички покрет у ЦГ за борбу против партизана би добио он, и готово сам сигуран да би била обрнута ситуација, односно да би зеленаши-националисти били ти који би имали три или четири пута људи под оружјем од четника.Чак сам потпуно увјерен да четничког увета не би било на подручју граница Црне Горе из 1878.

    Исто тако је та трећина православног становништва која је подржавала четнике, врло брзо приступила партизанском покрету, чим су четници почели да добијају по носу од партизана, и кад су избачени из Црне Горе.

    Не треба ја да ушићарим муслиманске гласове из два разлога.Први је да мени не требају гласови, јер ја нисам политичар, друго немам жељу да преуређујем своје ставове да се некоме свидим.

    Управо је регистрација овог удружења раздор међу православним становништвом.У мом селу су четници направили страшан злочин, побивши 15 жена, ђеце и стараца.
    Наравно правда је стигла злочинце, али њихове породице су остале безбједне, и кад данас покушавају да оперу своје претке, треба их подсјетити на њихову ружну прошлост.
    И то је само на локалном плану.На ширем плану можемо причати о антицрногорском карактеру тог покрета.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  16. #6866
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Ovo opet onaj padobranac?
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  17. #6867
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    BAR,pa i partizani su cinili zlocine, narocito bacali ljude po jamama.Ali nista je to tebi,jer nemas smisla za demokratiju.Nemas demokratskog kapaciteta da sagledas siru sliku.A takvih poput tebe je puna Crna Gora. Vi svi zajedno kocite napredak ovog drustva.


    Dejan, kratki iskompleksirani covjece,jesu li te u rodnim Ozrinicima ucili da tako komuniciras? Sa nadredjenima si enormno ljubazan, kada je tvoj licni interes u pitanju.Nije lijepo tako pricati.

  18. #6868
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by trojka View Post
    Meni je oduvijek zapadna ideologija bila najprihvatljivija.Dok je A+A, koliko vidim bivsi komunista,pa kad mu je pao komunizam Moskvu je zamijenio Vasingtonom.Ocigledno se zeli priklanjati pobjednickoj strani, takva mu je narav.Svakoj super sili se taj prikljanja.Takva je vecina ljudi svuda u svijetu.
    Mi Pravoslavci se moramo okrenuti samima sebi i nasoj drzavi CG, jer samo tako mozemo opstati u ovakvom nesojskom okruzenju.Unistice nas lesinari iz okruzenja ako se ne ujedinimo.
    Koja hrpa budalastina. Dosta govori o autoru poruke i njegovim frustracijama

  19. #6869
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,481
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Hoćete li banovat ovoga udava više?

    Trojka je dupli nalog Grmalja koji je banovan koju godinu unazad zbog psovanja sagovornika.


    Juče je pravdao napad na Dubrovnik nego mu pobrisaše komentare. Pa, ili ga pustite da se raspjeva, da vide ljudi sa kim imaju posla ili ga odstranite odavde.


    Odao se ovom recitacijom o "bivšim komunistima" i prešaltavanjem.
    Quote Originally Posted by trojka View Post
    Meni je oduvijek zapadna ideologija bila najprihvatljivija.Dok je A+A, koliko vidim bivsi komunista,pa kad mu je pao komunizam Moskvu je zamijenio Vasingtonom.Ocigledno se zeli priklanjati pobjednickoj strani, takva mu je narav.Svakoj super sili se taj prikljanja.Takva je vecina ljudi svuda u svijetu.

    Sada su svi suverenisti i za nezavisnu Crnu Goru,a 1941.Krsto Popovic nije mogao regrutovati ni 500 boraca u cijeloj zemlji.Svi bili za Jugoslavije,pola naroda za Kraljevinu a pola za Socijalisticku Republiku.



    Inače nije bilo "pola naroda za kraljevinu a pola za socijalističku republiku"

    Broj crnogorskih četnika nije prelazio 10,000 ljudi.
    Sa druge strane crnogorskih partizana je bilo od 20,000+ 1942. godine do 36,000 na kraju rata.
    Last edited by ASC; 04-05-16 at 02:18.

  20. #6870
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stoka ne umije komunicirati, jos nisu naucili da postuju slobodu govora. Polu-divlji ljudi. Kao Arapi sa Bliskog Istoka koji plivaju u zlatu a nemoguce ih je kultivisati.

    Crnogorci su po tom pitanju jos gori od Arapa.Crnogorci i Albanci, primitivnijih naroda od njih nema.

  21. #6871
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by trojka View Post
    Dejan, kratki iskompleksirani covjece,jesu li te u rodnim Ozrinicima ucili da tako komuniciras? Sa nadredjenima si enormno ljubazan, kada je tvoj licni interes u pitanju.Nije lijepo tako pricati.


    Iha, kako radi služba kad im se pomene saborac na drugoj temi. ))))

    A sad sam se sjetio, ti si onaj što mi je dao lažno ime i prezime. Ahahah top )))
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  22. #6872
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,481
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    ASC udbašu


  23. #6873
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    I ja lovim duple nickove po stilu pisanja i zanimacijama drugih vrsta, ali ovo me je oduševilo.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  24. #6874
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Ođe se ne zna ko je s kim haha, OZNA sve dozna.

  25. #6875
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,788
    Thanks Thanks Given 
    669
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by asc View Post
    "Мене...ако се сете на Дан безбедности, сете се...ако се не сете ником ништа, то је била моја дужност...да радим."
    Црногорце је одржало црногорско срце.

Page 275 of 1402 FirstFirst ... 1752252652712722732742752762772782792853253757751275 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •