Page 1351 of 1402 FirstFirst ... 35185112511301134113471348134913501351135213531354135513611401 ... LastLast
Results 33,751 to 33,775 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #33751
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Mada je i to pitanje. Eto je u bratskoj Srbiji nacionalno homogeno biračko tijelo, svi pričaju istim jezikom, svima je crkva ista pa ipak postoje zapadni špijuni, domaći izdajnici, bivše lopovske vlasti i sadašnje vlasti koje rade 25 sati dnevno.
    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    E ovo je baš jedan depresivan pregled stanja, ali mi sve više i više djeluje da je tako.
    Pazi, ja ne umijem da definišem ludilo u Srbiji. Oni gore su uzeli projekat siguran glas i "unaprijedili" ga do ludila. Kupovinom B92 i Prve zatvorene su sve nacionalne frekfencije za bilo kakvo kritičko mišljenje čime je medijski mrak kompletiran. Uspjeli su dobrim dijelom u, nemam ljepši izraz, ispiranju mozgova mahom starijih ljudi. Gradi se stravičan kult ličnosti. Baš pričam sa jednim kumarom iz BG i on kaže:"ma svi su oni lopovi samo je Vučić i psihopata pride". Čini mi se da je u pravu.

    Sa druge strane oni tumaraju između Rusije, Turske, EU i SAD i baš pojma nemam, a mislim ni oni, đe će. Kosovo je ozbiljan problem.

    Mislim da smo mi trasirali taj neki spoljno politički kurs koji ne treba mijenjati.

    Sa druge strane oni gore su promijenili vlast, ali ti što su došli daleko od toga da su promijenili sistem i to se ljudima smučilo pa su ih kaznili.

    E o tome trubimo nas nekoliko odje, nije poenta u smjeni vlasti, već u promjeni sistema, građenju institucija i instrumenata kontrole vlasti.

    Ako treba da umjesto Bemaxa da dobijemo Carinvest, a da se u Parking servisu samo zapošljavaju neki drugi partijski zaslužni borci onda izem ti promjenu.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  2. #33752
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    isto tako mene kao nekoga ko smatra da je religija bajka za neznavene, vise zanima povecanje akciza, pdv, kako se trose resursi, sta dobijamo a sta gubimo prodajama resursa.....
    jer mene to dotice. zabolje me jedna rabota sto tebe u inostranstvu dotice religija u cg

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Nijesam mislio da se vise javljam, ali kad sam prozvan imam pravo na repliku.

    Da si pazljivije citao, shvatio bi da ne pisem o religiji u CG. Pisem o SPC. A mislim da to ima vise veze s politikom, nego religijom. Zbog karaktera SPC i cime se ona sve bavi. Da ostavimo gradjevinarstvo i biznis po strani, a to isto ima vise veze s politikom, nego religijom. SPC svojom politikom radi u korist DPS, ali to mnogima ocito jos nije jasno. Pa zasto DPS stalno skrece temu na pricu o vjeri, naciji, jeziku? Ko u tome izdasno pomaze? SPC. Da ostavimo samu vjeru po strani, ko je kazao da je crnogorska naccija izmisljenja? SPC. Ko je jedan on najglasnijih protivnika crnogorskog jezika i stalno gusla o cirilici? SPC. Kad god se otvori neka rasprava o ekonomskim pitanjima, pohari resursa od strane tajkuna bliskim vlastima, a uz pomoc vlasti, pojavi se, kao nedavno premijer s pricom kako ce SPC biti dovedena k poznaniju prava. A SPC zasticena kao bijeli medjed i radi sto hoce. Slucajno? Da skratim, SPC je Bozji dar za DPS. Cinjenica da DPS i SPC uzivaju najvece povjerenje gradjana Crne Gore je dovoljan razlog da mladi mogu vidjeti kakvu buducnost imaju u Crnoj Gori. Pa se cudimo sto odlaze. I ja sam u svoje pero zbog toga posao.

    Je li dovoljno jasno? Jedino sto si tacno napisao jeste da me zabolje za religiju u CG.

  3. #33753
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Istorija je podmetnuta nauka. DPS+SPC to je jedno isto.

    I kako bosanski jezik kad se narod zove Bošnjaci?

  4. #33754
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,791
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,314
    Thanked in
    2,166 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Znaci, prvo da jednom rijesimo za vazda ko prica "pravu" istoriju, a ko je podmece i prekraja. Da buduca pokoljenja znaju pravu istinu.. Da se jednom zna tacno da li je Njegos lagao ili zborio pravo. Nema ili ili, nego laze! Da se jednom bude nacisto sa tim da li su Turci odje bili osvajaci ili humanitarci. Da se jednom podvuce linija i Crnogorcima koji misle da nikakve veze sa Srbima nemaju nametne kako i te kako imaju veze i kako su to bratski narodi. Odnosno, da se svim Crnogorcima koji vjeruju u to da cine isti narod sa Srbima podvuce kako su u zabludi i nikad nikakve veze sa njima nisu imali...

    O cemu ti pricas, druze? Ti bi takve stvari da nametnes? Pa znas li ti da npr jednog jedinog muslimana u CG neces naci koji ce iskreno reci da su Turci bili okupatori i tlačitelji ovih mrcenih balkanskih naroda? Takodje ni Srbina da isto kaze za Srbe.

    Nego, mozemo li mi da cujemo koju bi ti to istoriju?

    Koju god, samo da se prestane pričat o njoj.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  5. #33755
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Možemo li da se dogovorimo da svi budemo Njemci i obustavimo ovo?
    Klasična udica za sirotinju... ka' kad bačiš šaku kukuruza međ golubove i oni počnu da se komate...

  6. #33756
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Idemo dalje...

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk

  7. #33757
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Gorica dok Boskovic pošumljava pašnjak na Sinjajevini
    One Ring to Rule them all...

  8. #33758
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

  9. #33759
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,688
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    622
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    Ovaj snimak Gorice iz 2019 ne prikazuje bas pravo stanje. Na ovom snimku se ne vidi koliko ima mladih stabala koja su krenula da rastu da dijelu koji je izgorio.
    Problem je sto je to mlado drvece previse gusto, izmedju ima mnogo suvih grana i osusene trave.
    Bojim se novog pozara.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  10. #33760
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Ah, Gorica.. Tu bi neki ekoloski puritanci tek zamjerili istim tim komunistima sto su je tako posumili. Za Sinjajevinu se veli da priroda nije htjela da tu bude suma i zato i ne treba da je bude. Bogome, priroda ni Goricu nije htjela posumiti, no bi za navijek bila krs i draca, prava zbunasta, mediteranska vegetacija. Ali komunisti nisu hebali 2% nikog i udri s goranima i svu je posumili. I to cime? Cetinarima! Sto bi danasnji biolozi, ekolozi i sl smatrali ludoscu. U sred Titograda, dje je najjaci ljetnji zaropek u cijeloj bivsoj SFRJ, komunisti navalili sa cetinarima. I tako i sa toloskom sumom isto.. I neka su!

    Ali ovo sve ne znaci da podrzavam to posumljavanje Sinjajevine, jer mi je jasno da su, za razliku od nekadasnjih komunista, ovo danas sve samo igrice i paravani za njihove prljave rabote.


  11. #33761
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Ne znam na kojoj temi se prica o tome, ali ja ne mogu naci.. a ne mogu ni da vjerujem da se jos niste izsprdali sa ovim HD momentom presvijetle nam televizije. Ja sam vristao od smijeha, a tek kad su krenule parodije..



  12. #33762
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ali najjače kao toboš je Dule pritisnuo a tamo pritisnuli iz režije.

  13. #33763
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,445
    Thanks Thanks Given 
    157
    Thanks Thanks Received 
    1,231
    Thanked in
    632 Posts

    Default

    Nema, evroatlantske integracije u punom jeku, dobismo HD signal i pridružismo se društvu naprednih država, kakav uspjeh Duleta i vlade hvala mu što je pritisnuo dugme.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  14. #33764
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ne znam na kojoj temi se prica o tome, ali ja ne mogu naci.. a ne mogu ni da vjerujem da se jos niste izsprdali sa ovim HD momentom presvijetle nam televizije. Ja sam vristao od smijeha, a tek kad su krenule parodije..

    Star Trek
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  15. #33765
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,821
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Nema, evroatlantske integracije u punom jeku, dobismo HD signal i pridružismo se društvu naprednih država, kakav uspjeh Duleta i vlade hvala mu što je pritisnuo dugme.
    Ali juce je nedje receno da sada RTCG spada medju najmodernije tv kuce u Evropi... Mozda je u tom momentu bio i neki od ovih mnogobrojnih zemljotresa ali sam se sav stresao od neke nelagode...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  16. #33766
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ah, Gorica.. Tu bi neki ekoloski puritanci tek zamjerili istim tim komunistima sto su je tako posumili. Za Sinjajevinu se veli da priroda nije htjela da tu bude suma i zato i ne treba da je bude. Bogome, priroda ni Goricu nije htjela posumiti, no bi za navijek bila krs i draca, prava zbunasta, mediteranska vegetacija. Ali komunisti nisu hebali 2% nikog i udri s goranima i svu je posumili. I to cime? Cetinarima! Sto bi danasnji biolozi, ekolozi i sl smatrali ludoscu. U sred Titograda, dje je najjaci ljetnji zaropek u cijeloj bivsoj SFRJ, komunisti navalili sa cetinarima. I tako i sa toloskom sumom isto.. I neka su!

    Ali ovo sve ne znaci da podrzavam to posumljavanje Sinjajevine, jer mi je jasno da su, za razliku od nekadasnjih komunista, ovo danas sve samo igrice i paravani za njihove prljave rabote.
    Izgradnjom grada uveliko se narušava ekosistem tog područija tako da se u planiranju grada prave tzv. vještačke zelene oaze. Tu ulogu u planiranju grada je preuzela Gorica.

    Sela, pašnjaci, šume, jezera, rijeke,... sve ono što je van grada treba očuvati u priridnom ambijentu.

  17. #33767
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Meni je upala u oči izjava :"PV @DuskoMarkovicCG: Realizacijom današnjeg projekta mi građanima Crne Gore omogućujemo najviši mogući standard u prijemu slike i zvuka"

    Mislim najviši mogući...

    Ne znam čemu pretjerivanje, ni da smo 8k uveli

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  18. #33768
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Francusko-turska grupa želi sve aerodrome na Balkanu, Korejci najzanimljiviji partner
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ome-na-balkanu

    Da nam ne promakne pljačka vijeka
    One Ring to Rule them all...

  19. #33769
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Ne promiče ni laicima ovo, čini mi se, ali samo treba pričati o ovome što više.

  20. #33770
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,445
    Thanks Thanks Given 
    157
    Thanks Thanks Received 
    1,231
    Thanked in
    632 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Francusko-turska grupa želi sve aerodrome na Balkanu, Korejci najzanimljiviji partner
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ome-na-balkanu

    Da nam ne promakne pljačka vijeka
    Klasika crnogorskih privatizacija prijave se sve muljatorske firme, ovi koji nečemu valjaju izbjegavaju nas,ko bolje podmaže taj dobija aerodrome, da ima sreće bar bi izabrali ove koreance ali ne sumnjam da će kao i od sada izabrati po reputaciji najgrđu firmu koja im privatno sipne najviše novca.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  21. #33771
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,929
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,596
    Thanked in
    2,266 Posts

    Default

    Blokada kruznoga na Radanovice iduce nedelje ukoliko se krene sa ovim....

  22. #33772
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,218
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    4,531
    Thanked in
    2,399 Posts

    Default

    Pljacka je vec obavljena, bojim se.

    Ovo ostalo je medijska predstava za siroke narodne mase, koje to uopste zanima.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #33773
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    630
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Upravo tako, sve su to oni unaprijed dogovorili, kao i ko će koliko u džep da stavi (ili koliko je već neko stavio), a onda se medijski šire dezinformacije kao da su pregovori još u toku, a u stvari to je poodavno završen posao.
    Isto kao i oni oglasi za posao, koji se unaprijed dogovore i oglas traje 1 dan da bi se ispoštovala zakonska procvedura, a posao unaprijed namješten za nečiju rođaku.
    Prodaja/otkup i ugradnja muzike za auto.
    Više informacija u inbox.

  24. #33774
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,791
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,314
    Thanked in
    2,166 Posts

    Default

    Što se tiče puštanja digitalnog signala rtdps, ja sam svoju građansku dužnost posprdivanja dps-u ispunio komentarom Je li Marković okrenuo kurblu, jeste. Dosuše, ne znam je li komentar objavljen, ipak je to cdm portal.

    Jes da ne mogu bit siguran da je to uopšte posrpdivanje, imajući u vidu koliko se oni sprdaju sa svima nama 30 godina.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  25. #33775
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,200
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    756
    Thanked in
    528 Posts

    Default

    Svaka čast..


Page 1351 of 1402 FirstFirst ... 35185112511301134113471348134913501351135213531354135513611401 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •