Page 132 of 1402 FirstFirst ... 32821221281291301311321331341351361421822326321132 ... LastLast
Results 3,276 to 3,300 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #3276
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Podvezati jajnike svim radnicama, kakvi testovi kakve pichke materine.
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  2. #3277
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ne stavljam se na niciju stranu odje, nego pokusavam da sagledam situaciju realno. Meni sjutra neko da otpusti zenu sto je trudna svu bi mu glavu iskrojio nekom sipkom ili ga stukao ko' poskoka.

    Ali s' druge strane da radnica koja mi je tek prosla obuku koju sam ja platio recimo u njemackoj, vrati se i posle mjesec ode na trudnicko... Pa ne bi mi bilo ni malo svejedno
    One Ring to Rule them all...

  3. #3278
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,948
    Thanks Thanks Given 
    514
    Thanks Thanks Received 
    1,815
    Thanked in
    660 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne stavljam se na niciju stranu odje, nego pokusavam da sagledam situaciju realno. Meni sjutra neko da otpusti zenu sto je trudna svu bi mu glavu iskrojio nekom sipkom ili ga stukao ko' poskoka.

    Ali s' druge strane da radnica koja mi je tek prosla obuku koju sam ja platio recimo u njemackoj, vrati se i posle mjesec ode na trudnicko... Pa ne bi mi bilo ni malo svejedno
    Znas kako, ako ti se ne dopada zakon o radu, ne treba ni da vodis firmu, simple as that

    Ima jedna dobra izreka u vezi tih famoznih ulaganja u obuku zaposlenih: "Jedino sto je gore od toga da ulazes u zaposlene pa da odu iz firme je da ne ulazes u njih pa da ti ostanu"

  4. #3279
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,465
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Znas kako, ako ti se ne dopada zakon o radu, ne treba ni da vodis firmu, simple as that

    Ima jedna dobra izreka u vezi tih famoznih ulaganja u obuku zaposlenih: "Jedino sto je gore od toga da ulazes u zaposlene pa da odu iz firme je da ne ulazes u njih pa da ti ostanu"
    Kad bi se Zakon o radu primjenjivao od A do Š veliki broj privatnika bi ili završio iza rešetaka ili ugasio firme a bogomi mnogi bi radnici ostali zbog posla zbog nepoštovanja raznih zakonskih odredbi.
    Da su većina poslodavaca G**** to stoji ali radnici u Cg takođe nisu sveci
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  5. #3280
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Najbolje zabranit zenama da radjaju.

    A ti Majo, izvini sto zadirem u privatnost iako se ne poznajemo, ako si odlucila da se posvetis karijeri a ne porodici u smislu braka i stvaranja potomstva, nemoj davati sebi za pravo da osudjujes druge sto im je prva stvar u zivotu porodica pa tek onda posao.

    Iskreno, nejasni su mi ovi privatnici koji zenama daju otkaz. Pa zar drzava ne refundira plate za vrijeme porodiljskog odsustva?? Privatniku ni iz dzepa ni u dzep.
    Ne znam sta ste Vi zakljucili iz mog teksta, ali stvarno mi ne djeluje bas zdravo u ovom smislu kako mi se obracate...
    Procitajte jos jednom sta sam napisala i sredite misli...
    Uostalom, kad je nekome nesto na prvom mjestu, u tom slucaju obezbijedi sto mu je potrebno, i ne drzi poziciju bzvze na stetu drugih koji imaju pretenzije za posao ali ....

    Ko moze sta da komentarise, i po kojem pravu, odnosilo bi se jednako kad bih ja Vama napisala :-Kad Vi budete inali toliko i toliko zena na trudnicko svake godine, i zbog ..... toliko radnika na neodredjeno koji ne mogu da realizuju stambene itd kredite zbog istog, a na cekalici su po x godina dok se trudnice ne vrate i ponovo obuce...tek tada dajte sebi za pravo da komentarisete ili "sudite"...
    Zakon je takav, i to je to.. Ali ne...Vi sebi dajete za pravo da komentarisete i privatno i sluzbeno i sve sto veze nema sa komentarisanim...ali to je tako...Vi ste Vi... a ja malenkostm..
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 08-07-15 at 13:48.

  6. #3281
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Svi mi komentarisemo i dajemo sebi za pravo da kometarisemo zbivanja i tudje stavove. Onog momenta kad ti komentari predju neku granicu dobrog ukusa i predju na nivo uvreda na administraciji je da reaguje.

    Ne vidim da sam Vas uvrijedio bilo cime, samo oponiram Vasem stavu.

    Kad bi svi posmatrali stvari kao Vi onda bi stvarno bio jos veci problem biti zensko u CG i to zensko sa zeljom da ostvari porodicu i radi u isto vrijeme.

    Od onog naseg tradicionalnog majka je svetinja treba da dodjemo na: ako si majka mrs na ulicu jer si majka?

    Neka hvala.

  7. #3282
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Mozda je vrucina u pitanju... Ne vidite vi vrijedjanje inteligencije Vasim umisljenim i na nista zasnovanim zakljuchcima o meni i o mom posmatranju???, otkud znate kako ja "posmatram" to pitanje? .. uh imam posla...
    Hvala Lepo

  8. #3283
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Kako god,

    Zakon o radu eksplicitno predvidja:

    Pozitivnu diskriminaciju u pogledu trudnica

    Zabranjuje postavljanje pitanja u pogledu bracnog statusa i u pogledu planova o zasnivanju porodice

    Propisuje obavezu poslodavca da produzi ugovor o radu sa trudnicom.

    Svako logiciranje u vezi "jadnih" poslodavaca, a koje posredno opravdava direktno krsenje zakona nije na mjestu.

  9. #3284
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Znas kako, ako ti se ne dopada zakon o radu, ne treba ni da vodis firmu, simple as that

    Ima jedna dobra izreka u vezi tih famoznih ulaganja u obuku zaposlenih: "Jedino sto je gore od toga da ulazes u zaposlene pa da odu iz firme je da ne ulazes u njih pa da ti ostanu"
    Ne ide to bas tako. Ne dopada ti se zakon nemoj raditi. Zakon bi trebao da stiti i poslodavca i radnika a ne jednostrano. I onda da bi poslodavci pokrili gubitke rade sto rade.

    Ne mozemo biti jednostrani u ovome.

    Posto recimo zena zatrudni, vrati se na posao, pa zatrudni opet posle 2 mjeseca na poslu. Pa opet trudnicko pa se vrati na posao 3 mjeseca pa opet. O cemu se radi tu. Ili sjedi kuci ili radi, ne moze i jedno i drugo.
    One Ring to Rule them all...

  10. #3285
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,418
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Kod mene jedna radnica posle 6 mjeseci rada ostala trudna, ja joj reko da radi dok ona smatra da moze i onda na bolovanje. I lagano tokom 4-tog mjeseca nesto nije mogla da radi i sama mi dala otkaz kad joj je dotadasnji ugovor pri kraju bio, nece da ceka bolovanje jer joj ga doktor nije htio odma dati jer nije rizicna trudnoca, i razisli se uz dogovor da dodje da radi kad dijete bude moglo u jaslice, i ona srecna otisla.
    3 dana nakon toga eto ti inspekcije za rad, neko me iz naselja prijavio da sam joj dao ja otkaz jer je trudna, haos mi inspektorka napravi. Da nisam imao pismenu izjavu da svojevoljno otkaz daje, i da nije ona odma dosla da usmeno potvrdi pukla bi mi kazna od par hiljada lagano. Ovako sam prosao ok.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  11. #3286
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Lucke kupuješ li testove na veliko, reci nam domaći smo :-)

  12. #3287
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne ide to bas tako. Ne dopada ti se zakon nemoj raditi. Zakon bi trebao da stiti i poslodavca i radnika a ne jednostrano. I onda da bi poslodavci pokrili gubitke rade sto rade.

    Ne mozemo biti jednostrani u ovome.

    Posto recimo zena zatrudni, vrati se na posao, pa zatrudni opet posle 2 mjeseca na poslu. Pa opet trudnicko pa se vrati na posao 3 mjeseca pa opet. O cemu se radi tu. Ili sjedi kuci ili radi, ne moze i jedno i drugo.
    Sa jedne strane se slazem sa tobom.

    Cinjenica je da se odrzavanje trudnoce zloupotrebljava. Skoro svaka djevojka kad zatrudni odma ode na odrzavanje. Ada nijesi bolesna ako si trudna. To je zloupotreba prava i protiv toga jesam aposlutno.

    Generalno, obrni okreni poslodavac nije na nekom gubitku zbog trudnickog jer se isto refundira od drzave.

    Ako je stvarno poslodavac ulozii velika sredstva u obuku (tipa ko sto ti pomenu slanje u Njemacku) tek u tom slucaju mozemo pricati o steti za poslodavca. Ipak smatram da se radi o toliko malom procentu slucajeva da bi se to prije moglo podvesti pod izuzetke.

    Ako bi postojao posten odnos radnika i poslodavca, zena koja zatrudni bi imala kada i da obuci privremenu zamjenu l. Ipak trudnoca traje 9 mjeseci.

  13. #3288
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,465
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Ja sam imao koleginicu koja je 5 godina odustvovala sa posla zbog dvije trudnoce bukvalno kad je saznala da je trudna odmah je otisla na odrzavanje trudnoce kako prvi put tako i drugi put uglavnom kad se sve sabralo sa neiskoriscenim odmorima citavih 5 godina je ispalo. Sa druge strane imam prijateljicu koja je radila u jednoj medjunarodnoj organizaciji u CG kad je otisla na trudnicko po rodjenju djeteta morala je za pola godine da se vrati na posao.Hocu da kazem da je trudnicko pravo svake zene da ga iskoristi ali dal stvarno neko ocekuje od privatnika da 5 godina cuva nekome radno mjesto makar i uposlio zamjenu
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  14. #3289
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    najgora stvar od svega je sto se ta zamjena moze pokazati kao bolji radnik..


    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Sa jedne strane se slazem sa tobom.
    iji i
    Cinjenica je da se odrzavanje trudnoce zloupotrebljava. Skoro svaka djevojka kad zatrudni odma ode na odrzavanje. Ada nijesi bolesna ako si trudna. To je zloupotreba prava i protiv toga jesam aposlutno.

    Generalno, obrni okreni poslodavac nije na nekom gubitku zbog trudnickog jer se isto refundira od drzave.

    Ako je stvarno poslodavac ulozii velika sredstva u obuku (tipa ko sto ti pomenu slanje u Njemacku) tek u tom slucaju mozemo pricati o steti za poslodavca. Ipak smatram da se radi o toliko malom procentu slucajeva da bi se to prije moglo podvesti pod izuzetke.

    Ako bi postojao posten odnos radnika i poslodavca, zena koja zatrudni bi imala kada i da obuci privremenu zamjenu l. Ipak trudnoca traje 9 mjeseci.
    Ne radi se samo o obuci. Postoje kompanije ciji su sistemi rada specificni. Recimo u jednoj kompaniji morao sam da ostanem 3 mjeseca kako bih obucio radnu snagu. U drugoj kompaniji morao sam da obucavam nasljednicu mjesec dana i da joj ostavim 150 strana isprintano. Ne mozes samo da odes odjednom i pozdrav. Ovdje ja uopste nijesam pricao o finansijskom momentu. Recimo imas menadzerku hotela koja zatrudni i napusti te u julu, ti kao vlasnik ili izvrsni direktor mozes slobodno da se spalis odmah. Ista situacija sa odredjenim pravnim i racunovodstvenim sistemima u svakoj firmi. Lako je zamijeniti prodavacicu u butiku, prodavnici, konobaricu itd. Sa obucenijim osobljem je malo teze.

    Opet kazem poptuno se slazem da radnica treba imati svu komociju, ali nekada treba imati obzira i prema poslodavcu
    Last edited by Gandalf_White; 08-07-15 at 16:14.
    One Ring to Rule them all...

  15. #3290
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Ja sam radila tokom citave trudnoce i za to vrijeme obucavala pripravnicu koja je bila tu preko ovog aktuelnog programa. Ona je produzila ugovor tokom mog porodiljskog, a i svakako je mogla sa mnom da komunicira telefonom, mailom ili da dodje za bilo koja pitanja.
    Hocu da kazem da obuka moze da traje i tokom radnicine trudnoce, pa i nakon porodjaja ako je sve zdravo.
    Nego, cini mi se da su kod nas najobespravljenije upravo radnice u trgovini i u usluznim djelatnostima gdje i nema neke dugotrajne obuke.
    Takve stvari meni nisu jasne.
    Za vecinu poslova obuka ne bi trebala biti duza od mjesec dana.

    A i poslodavac bi trebalo uvijek da ima keca u rukavu i da ne oslanja kompletno poslovanje na jednu osobu.
    U nasoj firmi je npr. praksa da skoro svi radnici bivaju upuceni u svaciji posao upravo da bi se popunile rupe kad neko ode na odmor, bolovanje, kad je prezauzet isl.
    To mi se cini kao pametan koncept.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  16. #3291
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Evo jos sindikalnih prica.

    Sumorna priča radnice: Stisnem zube, zasučem rukave, može biti i gore

    Sumorne priče radnika zaposlenih u mnogim kompanijama najčešće ostaju u porodičnom krugu ili za kafanskim stolovima među prijateljima, jer samo se rijetki usuđuju da javno progovore o kršenju prava, jer to znači i otkaz.
    Ilustracija
    "Ponekad pomislim šta sam ja Bogu zgriješila da se ovako patim, ali se odmah sjetim da imam dvoje djece i nezaposlenog muža i da mora tako. Stisnem zube, zasučem rukave. Može biti i gore. Istovariću dva kamiona robe, posložiti rafove, polijepiti cijene, a kad sam slobodna staću iza rashladne vitrine da uslužim kupce suvomesnih proizvoda. Sve ovo staće u mojih osam i više radnih sati, u prekovremene koji mi se ne plaćaju i praznike koje ne praznujem. Ovaj rob odmoriće jedan dan mjesečno i sedam dana koliko imamo godišnjeg odmora. U međuvremenu ću svoju djecu gledati samo dok spavaju i poljubiti muža usput. Ovo je moj život", kaže 32-godišnja trgovkinja, koja kao stotine njenih koleginica i kolega radi u uslovima koje savremeni svijet prezire.


    Pobjedina sagovornica, koja je željela da ostane anonimna zbog straha da ne ostane bez posla, poslije 13 godina rada u jednoj od crnogorskih megatrgovina, koja je u međuvremenu promijenila četiri vlasnika, kaže da je umorna od svega. Posljednji udarac bio je kada je, kao i njene koleginice i kolege, novi poslodavac uslovio da potpišu blanko rješenja o sporazumnom raskidu radnog odnosa da bi ih nova firma ponovo zaposlila.


    "U firmi sam skoro od njenog osnivanja, kada su u gradu u kojem živim imali svega tri radnje. Prošla sam sva radna mjesta i sve sektore. Bila sam i šefica prodavnice i radila kao da je moja. Ne gledam ni Sunca, ni Mjeseca priča ona. Najgore je, kako dodaje, što u svakom trenutku može ostati bez posla, jer ima ugovor koji poslodavcu to omogućava. Sve su nas slagali. Nijesam znala šta potpisujem. Nijesam čitala. Poslije mi je koleginica kazala da nas sve mogu otpustiti kad žele jer smo to potpisale. Crni je ovo život", kaže ona.


    Generalni sekretar Unije slobodnih sindikata Srđa Keković potvrđuje riječi naše sagovornice i navodi da na osnovu velikog broja anonimnih dojava znaju da znatan broj zaposlenih radi „pod pritiskom blanko sporazuma o raskidu ugovora o radu, koje su morali da potpišu kako bi eventualno dobili ugovore o radu na neodređeno vrijeme koje su poslodavci bili dužni da zaključe sa njima na osnovu izmjena Zakona o radu".


    Prema njegovim riječima, u takav ugovor poslodavac može kad poželi unijeti datum obraćanja za raskid.


    "Naše kolege, koje su u takvom statusu i koje znaju da poslodavac raspolaže sa mogućnošću raskida radnog odnosa u svakom trenutku, nemaju niti dostojanstvene uslove za rad, niti mogu da se obrate za zaštitu svojih prava, niti da se sindikalno organizuju", rekao je Keković.


    On je podsjetio da je USSCG nedavno pokrenula kampanju protiv potpisivanja blanko sporazuma o raskidu ugovora o radu. U toj asocijaciji očekuju da će im se u akciji pridružiti tužilaštvo i inspekcija rada i da će poslodavci koji budu tjerali radnike da potpisuju takve ugovore biti oštro sankcionisani.


    Generalni sekretar USSCG kaže da su „blanko otkazima“ najviše pogođeni radnici u trgovinama.


    "Oko 40.000 radnika, koji rade u sektoru trgovine, skoro da i nijesu sindikalno organizovani. Upravo zbog te činjenice da nemaju nikakvu potporu i zaštitu, pravne savjete, oni su podvrgnuti jednoj takvoj anomaliji i ogroman strah postoji među njima da se obrate sindikatu", rekao je Keković, pojašnjavajući da su spremni za anonimne prijave.

  17. #3292
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Porodicu dan na moru košta i do 100 eura

    Komentari (1) A A A
    Desetodnevni „sitni“ troškovi na plaži mogu da koštaju koliko i sam turistički aranžman. Četvoročlana porodica za jednodnevni izlet na more u prosjeku mora izdvojiti 100 eura.
    Stotinu eura za dan na moru


    Cijene su u prosjeku niže u Ulcinju, Baru i Herceg Novom od cijena u Budvi i Tivtu.U toku jednodnevnog izleta četvoročlana porodica samo za kafu i sokove treba da izdvoji u prosjeku 15 eura. Ako hoće i sladoled sa po dvije kugle to je još 7 eura, a za nešto žestoko 6-10 eura. Četiri ručka u restoranu koštaju do 40 eura, a doručak i večera iz samoposluge po 10 eura. Ležaljke i suncobran od pet do 100 eura. Dok dlanom o dlan, nestade sto eura.
    Na Slovenskoj plaži plažni mobilijar je od osam do 12 eura. Na Mogrenu iznajmljivanje para ležaljki i suncobrana košta 15 eura, koliko je i na plaži bečićkog hotela ,,Kvin of Montenegro".
    U Dukljanskim vrtovima na Zavali za 100 eura dobije se suncobran, dvije ležaljke, tanjir voća, bokal limunade i flaširana voda.U Budvi kafa košta 1,2 do 1,5 eura, sokovi 2-3,5 eura, pivo 2-2,5 eura, a žestoka pića od 2,5 do 5 eura. Za roštilj morate izdvojiti pet do sedam eura, picu šest do devet, a plodove mora deset do 37 eura.
    U Sutomoru dvije ležaljke sa suncobranom staju pet do 15 eura, parking dva eura, sladoled i kafa po euro, pivo 1,2 do 1,4 eura, a rashlađena flaša vode od 1,5 litar dva eura, koliko i hamburger. Ručak ubašti košta pet do 15 eura. U Čanju nema skupljeg mobilijara od pet eura, parking je dva eura, sladoled i pivo po euro.Na hercegnovskoj rivijeri cijene su uglavnom na prošlogodišnjem nivou, pa se krevet može naći za šest do 15 eura, apartmani od 20 do 50 eura, a polupansion u hotelima od 30 pa do 375 eura.
    U objektima brze hrane 1,5 do 2 eura koštaju pljeskavica, hamburger, piletina u lepinji ili parče pice, odnosno topli sendvič. Kugla sladoleda košta 60 centi, kafa od 80 centi do 1,20 eura, koka-kola dva eura, pivo od 2 do 2,5...
    Dvije ležaljke i suncobran koštaju pet do 14 eura, a iznajmljivanje pedaline na sat pet eura. Cijena parkinga u crvenoj zoni za sat iznosi 80 centi, u žutoj 50, a dnevna karta pet eura. Paket od deset karata umanjuje cijenu po danu za euro. Ko u Tivat stigne automobilom, sat parkinga u Arsenalskoj ulici plaća 50 centi, u Porto Montenegru 1,5 eura, na aerodromu 80 centi, a u uvali Pržno od 7 do 17 sati tri eura. Plažni mobilijar iznajmljuje se po cijeni od 6 do 10 eura, a na gradskoj plaži, ispred hotela „Palma“ 8 eura za komplet, odnosno tri za samu ležaljku, a dva eura za sam suncobran. Kuvana kafa košta euro, espreso 1,2 eura, kapućino 1,5 eura, pivo dva do 2,5, viski do deset eura, a sokovi od 1,5 do 2 eura. Kugla sladoleda košta od 50 centi do 1,8 eura. Ručati se može za pet do 12 eura, a brza hrana u prosjeku košta dva eura.
    Za dvije ležaljke i suncobran na plažama u Ulcinju se plaća pet eura, a ko hoće baldahine, to košta 20 eura. Parking na Velikoj plaži se ne plaća. Akcija za turiste je dva eura za kafu i sok. Može i odvojeno, ali onda košta četiri. Pivo košta od 1,1 do 2,2 eura, pica četiri do šest eura, hamburger dva eura, a pljeskavice i ćevapi sa prilozima su pet.
    Na hercegnovskoj rivijeri u pojedinim restoranima dnevni ,,mesni meni“, koji uključuje supu ili čorbu, glavno jelo i desert košta pet, dok je ,,riblji meni“ sedam eura. Porcija ćevapa i pljeskavica u prosjeku koštaju šest eura, čorbe 2,5, porcija orade ili brancina 3,5 eura, pola kile mušlji na buzaru pet eura, lignje osam, hobotnica na žaru sedam eura.

  18. #3293
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default Iz raznih novina III

    Nista kampanja protiv cg, nista lazu ljudi da nam ostete sezonu.... Ah da, ovo je CDM.
    Vanpansionska potrosnja je svugdje skupa, zato vecina turistickih drzava i ima all incluzive u velikom dijelu svoje ponude.
    I ajde objasni sad nekome iz pg ko radi, npr prodavnica i kladionica imaju dvoje djece, da to treba tako i da je to u njegovom interesu.
    Ne racunam one kojima je puno srce da se jednom ljeti spuste da prosetaju do Porta, kupe 2 sladoleda i vodu na benzinskoj pumpi, slikaju ispred jahte i puno mu srce jer je neko dosao sa jahtom "kod njega kuci"
    Last edited by Hell Raiser; 09-07-15 at 08:03.

  19. #3294
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Jeste, nama domaćima je plata 3000 pa trošimo toliko koliko i oni. Ili mi nemamo djecu pa ne jedu sladoled, ne kukamo se u more , ne pijemo kafe i ostala puca u kafane, sankove itd.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  20. #3295
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,878
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,412
    Thanked in
    2,221 Posts

    Default

    Eeee, ali vi znate đe ima na veresiju da se uzme.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. #3296
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Jeste, kad odem u francu ili lakovica kažu uzmi pa plati kad možeš.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  22. #3297
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,878
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,412
    Thanked in
    2,221 Posts

    Default

    Ti si neki aristokrata, ideš u velike lance, a ne u ove male, lokalne piljare. Ima se, može se...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  23. #3298
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Ribice loze se
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  24. #3299
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Nijesam znala šta potpisujem. Nijesam čitala.
    Oh, well...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  25. #3300
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Jeste, nama domaćima je plata 3000 pa trošimo toliko koliko i oni. Ili mi nemamo djecu pa ne jedu sladoled, ne kukamo se u more , ne pijemo kafe i ostala puca u kafane, sankove itd.
    Vas mi iskreno zao. Cest sam gost u tivtu i budvi zimi, kad i lokalce jedva mozes da nadjes. Trebao mi je HDMI kabal od 3m u tivtu i kad sam ga nasao, a i to jedva, cijena 12 eura.
    Pa za te pare mogu da odem nazad za pg i vratim se.
    Ko zivi od toga shvatam ga. Niste vi krivi sto se napravila situacija da imate 30 dana da nesto zaradite, a i to se svede na jednu poslovnu aktivnost iz koje morate da izvucete maksimum.
    Da je srece sa opstinama pa da vam pomognu da se zajedno organizujete, tipa plaza, smjestaj restoran, aktivnosti na vodi.... Pa da sa tim izadjete na trziste, a ne kolju vas inspekcije na svaki cosak za gluposti.
    Prijatelj je ove sezone zatvorio hotel sa 3* i preveo na apartmansko poslovanje. Kako je prijavljen hotel svaka 3 dana mu dolaze, mislim, 4 inspekcije dok kod komsija koje imaju po 20 apartmana i rade na divlje ne svraca niko. I poslije zasto smo tu dje jesmo

Page 132 of 1402 FirstFirst ... 32821221281291301311321331341351361421822326321132 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •