Thread: Iz raznih novina III

  1. #30376
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,258
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    http://rtcg.me/vijesti/turizam-i-eko...javu-vodu.html

    Pisaj po sirotilji

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Od kruzera vise stete nego koristi.
    Pranje sidra Voda iz mora pere sidreni lanac od mulja koje je sidro i isti lanac pokupio sa dna. Ovo nema nikakve veze sa zagadjenjem. Nazalost sto se tice ispustanja u more i vazduh kruzeri su najmanji zagadjivaci u zaliv.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  2. #30377
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,367
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,473
    Thanked in
    598 Posts

    Default

    Kaze iako su radili ovo... a marovici se po8rali po budvi i pobjegli za bg, ko zna koliko miliona ostetili budzet opstine i nikom nista, moguce da oni nisu iz dps tabora 😂

  3. #30378
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Kakva je ovo ponoćna skupština večeras ??? Kakva borba za prekovremeni "rad" da su me na srce zaboljeli !!! Prava smo turistička destinacija da nam televizija mora pravit živi program tako što gledamo skupštinu a nešto sam ubijedjen da je mnogo više gledana farma,parovi i ostale sprdnje od programa ...
    deuscroix

  4. #30379
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    https://portalanalitika.me/clanak/34...na-hej-sloveni

    I posle kažu kako se bore protiv narko dilera ...
    deuscroix

  5. #30380
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,339
    Thanks Thanks Given 
    513
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Kaze iako su radili ovo... a marovici se po8rali po budvi i pobjegli za bg, ko zna koliko miliona ostetili budzet opstine i nikom nista, moguce da oni nisu iz dps tabora
    Sveto je srbin tj opozicionar
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  6. #30381
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,125
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    2,406
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    U svakom hapšenju evo ti ih Petričevići. Niko se ne zapita kako su ih opet uhapsili, tačnije, kako su to bili na slobodi od prošli put.
    Stvaraju privid da se nešto radi a hapse iste ljud ei puštaju ih i tako u krug.
    Prošli put, par dana nakon hapšenja vijeh Petričevića u neki mislim da je bio ili Kajen ili Q7.
    Kakvi smo, tako nam je.

  7. #30382
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,036
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    pressica je u 12 pa ce odgovorit neko, kako da ne. zasto imam osjecaj da katnic nece prisustvovati ovoga puta.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  8. #30383
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Ne bih se čudio da su već pušteni ili će ipak sačekat pres pa ih onda puštit, uz izvinjenje naravno.

  9. #30384
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    https://www.bankar.me/2019/07/31/kaz...do-40000-eura/

    Pazite ovo: Važeći zakon o PDV predviđa kaznu od 3.000 eura do 10.000 eura za pravno lice koje ne izda račun, a od 6.000 do 20.000 eura ako PDV ne obračuna u trenutku nastanka obaveze.


    Ono sto se ja pitam, kako Telekom CG vec godinama pod narednim mjesecom izdaje racune za prethodni mjesec? Racun od juna fakturisu pod 01.07. I samim tim prebacuju obavezu placanja PDV-do kraja avgusta, umjesto do kraja jula.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  10. #30385
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,367
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,473
    Thanked in
    598 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    U svakom hapšenju evo ti ih Petričevići. Niko se ne zapita kako su ih opet uhapsili, tačnije, kako su to bili na slobodi od prošli put.
    Stvaraju privid da se nešto radi a hapse iste ljud ei puštaju ih i tako u krug.
    Prošli put, par dana nakon hapšenja vijeh Petričevića u neki mislim da je bio ili Kajen ili Q7.
    Kakvi smo, tako nam je.
    Pravite vi razliku i izmedju kubikaze a ne modela da se razumijemo 😂
    A sto se tice pustanja, pa naravno da ce da se brane sa slobode dok ne zastari slucaj...

  11. #30386
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,125
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    2,406
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Ne, samo se ne mogu sjetiti, a ne da ne znam koje je auto, da se razumijemo

    Oce li bit dj epresica uzivo na net-u, na rabotu sam?

    P.S. Izzy, a ko smo to MI?
    Last edited by montenegrina; 31-07-19 at 09:27.

  12. #30387
    Join Date
    May 2011
    Posts
    7,105
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Lord, the pitiful screams of all them college-educated women!

  13. #30388
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,082
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Magdalinić je jednoj firmi u kojoj sam radio prije 4-5 godina redovno skidao kazne i inspekcije. Zauzvrat se naravno koristio njihovim uslugama naveliko .

  14. #30389
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    https://www.bankar.me/2019/07/31/kaz...do-40000-eura/

    Pazite ovo: Važeći zakon o PDV predviđa kaznu od 3.000 eura do 10.000 eura za pravno lice koje ne izda račun, a od 6.000 do 20.000 eura ako PDV ne obračuna u trenutku nastanka obaveze.


    Ono sto se ja pitam, kako Telekom CG vec godinama pod narednim mjesecom izdaje racune za prethodni mjesec? Racun od juna fakturisu pod 01.07. I samim tim prebacuju obavezu placanja PDV-do kraja avgusta, umjesto do kraja jula.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    pa jer je to sa Telekomom potpuno ok. tebi se racuna usluga do zadnjeg sekunda pred ponoc. i obaveza nastaje prvog u mjesecu. tako da je to sve ok.
    ovaj zakon je predvidjen jer je praksa u vecini ugostiteljskih objekata, a vecinom je mozes naci i u nekim firmama koje se bave prodajom stvari da se ne kuca fiskalni racun u trenutku izdavanja vec se sve otkuca na kraju dana, kada se procjenjuje sta ce uci u prijavu pazara a sta ne.
    dosadasnja praksa je bila da se gura dok te ne uhvate, plati kazna i nastavi sa istim nacinom rada. jer kazna nije bila tolika koliki su benefiti neprijavljivanja cijele vrijednksti pazara
    sad to zele da promijene

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  15. #30390
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beethoven's C*** View Post
    tacno mi muka kad vidim kakve su se sve avetinje bavile poslovima u CG i uz cisto povezanost sa vlastima uzimale pare. ovaj lakic u normalnim uslovima ne bi znao ni stand na pijaci da vodi, a ne firmu i da ga jos optuze za milionske utaje poreza.
    tacno ne znam jesu li gori ovakvi kao on ili ljudi koji ga ispred drzave kontrolisu
    da pojasnim, ovo je prevara klijenata sto pominje, a ne utaja poreza.
    ako Dan od Lakica trazi da odstampa 16k necega i dobije fakturu za to, naplati od Kipsa 16k insertacije, apsulutno je nebitno sa poreske strane sto je unistio 10k papira.
    davno sam rekao da ti sto muljaju makar imaju nesto u glavi, pa da ti nije zao makar. a ne ovo, polupismeni ljudi koji misle da su najpametniji, a sema im je u rangu dva osnovca se bave ekonomijom prodajuci limunadu na ulici

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  16. #30391
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    pa jer je to sa Telekomom potpuno ok. tebi se racuna usluga do zadnjeg sekunda pred ponoc. i obaveza nastaje prvog u mjesecu. tako da je to sve ok.
    ovaj zakon je predvidjen jer je praksa u vecini ugostiteljskih objekata, a vecinom je mozes naci i u nekim firmama koje se bave prodajom stvari da se ne kuca fiskalni racun u trenutku izdavanja vec se sve otkuca na kraju dana, kada se procjenjuje sta ce uci u prijavu pazara a sta ne.
    dosadasnja praksa je bila da se gura dok te ne uhvate, plati kazna i nastavi sa istim nacinom rada. jer kazna nije bila tolika koliki su benefiti neprijavljivanja cijele vrijednksti pazara
    sad to zele da promijene

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Nije sporan dio oko ugostitljskih objekata.

    Mislim da svi ostali pruzaoci usluga (nisam siguran za Telenor), kako mobilnih, tako I kablovskih, fakture salju pod posljednjim danom u mjesecu. Ista je praksa I kod ostalih racuna koji stizu...vodovod, odrzavanje ulaza, epcg itd itd.

    Da li je ovo kreativno tumacenje od strane telekoma skroz u skladu sa zakonom, nijesam siguran. Ima I knjigovodja ovdje, pa mogu pojasniti.

    Ne kazem da sam u pravu, ali ispada da su svi glupi samo telekom pametan.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  17. #30392
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    morao bih pogledati racun, jer iskreno nikada nisam obratio paznju na njega i koji je datum obaveze. moguce da je i njima na zadnji dan u tekucem mjesecu ne naredni. kad pogledam neki detaljnije mogu da pricam

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  18. #30393
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,036
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    na racunu stoji obracunski period 01.-31. A datum fakturisanja 01. Sledeci mesec


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  19. #30394
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    morao bih pogledati racun, jer iskreno nikada nisam obratio paznju na njega i koji je datum obaveze. moguce da je i njima na zadnji dan u tekucem mjesecu ne naredni. kad pogledam neki detaljnije mogu da pricam

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Na svakom racunu pise npr: obracunski period 01.06.2019 - 30.06.2019, a datum izdavanja racuna 01.07.2019.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  20. #30395
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    tacno mi muka kad vidim kakve su se sve avetinje bavile poslovima u CG i uz cisto povezanost sa vlastima uzimale pare. ovaj lakic u normalnim uslovima ne bi znao ni stand na pijaci da vodi, a ne firmu i da ga jos optuze za milionske utaje poreza.
    tacno ne znam jesu li gori ovakvi kao on ili ljudi koji ga ispred drzave kontrolisu
    da pojasnim, ovo je prevara klijenata sto pominje, a ne utaja poreza.
    ako Dan od Lakica trazi da odstampa 16k necega i dobije fakturu za to, naplati od Kipsa 16k insertacije, apsulutno je nebitno sa poreske strane sto je unistio 10k papira.
    davno sam rekao da ti sto muljaju makar imaju nesto u glavi, pa da ti nije zao makar. a ne ovo, polupismeni ljudi koji misle da su najpametniji, a sema im je u rangu dva osnovca se bave ekonomijom prodajuci limunadu na ulici

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Prvo nisu ni štampali to mimo tiraža već samo naplaćivali a nešto sam siguran da postoji pdv na novine što bi samim tim značilo da poreska uprava treba zna koliko je okvirno tiraž medijske kuće koja se bavi štampanim izdanjem !!! Ukoliko su oni stvarali lažnu sliku kompanijama koje su plaćale reklamni prostor onda to jeste neka vrsta prevare !!! Prednost nezavisne države jeste taj nacionalni naboj ali u našem slučaju je ogroman hendikep to što je tržište malo pa privatnici na razne načine pokušavaju da opstaju što vodi do raznih nepravilnosti ( čak i do klasičnih kradja ) !!!
    deuscroix

  21. #30396
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    na racunu stoji obracunski period 01.-31. A datum fakturisanja 01. Sledeci mesec


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pa jel to u skladu sa ovim zakonom??

    Važeći zakon o PDV predviđa kaznu za pravno lice od 6.000 do 20.000 eura ako PDV ne obračuna u trenutku nastanka obaveze.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  22. #30397
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,962
    Thanks Thanks Given 
    1,362
    Thanks Thanks Received 
    1,672
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    21 vEk a dešava se da u pojedinim radnjama MOLIS da ti daju račun,logično plaćaju nekog iz poreske il tržišne il nekog ministra i ne diraju ih il prijave/kazne završe u smeće

  23. #30398
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    jeste. nego mi placamo pakete pa ne vodimo racuna o nacinu obracuna je druga stvar
    obrati paznju na stavke racuna
    ekonomsko formiranje obaveze je sledece
    broj sekundi
    sekunda kao artikal
    cijena sekunde bez pdv

    tvoja obaveza prema telekomu za usluge nastaje u 23:59:59:999999999
    tacnan nastanak obaveze je 00:00 sledeceg dana, tj prvog u mjesecu

    ako natjerujemo mak na konac ni EPCG ne radi po propisima. uzimaju stanje 25 u mjesecu i to stanje fakturisu na zadnji dan u mjesecu. ukoliko trazite 31 u mjesecu gasenje sata i prestanak saradnje, vjerovatno bi poslali ekipu 01. u mjesecu i uzeli stanje i naplatili svih 6 dana iako je nemoguce da to potrosite za jedan dan

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  24. #30399
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Prvo nisu ni štampali to mimo tiraža već samo naplaćivali a nešto sam siguran da postoji pdv na novine što bi samim tim značilo da poreska uprava treba zna koliko je okvirno tiraž medijske kuće koja se bavi štampanim izdanjem !!! Ukoliko su oni stvarali lažnu sliku kompanijama koje su plaćale reklamni prostor onda to jeste neka vrsta prevare !!! Prednost nezavisne države jeste taj nacionalni naboj ali u našem slučaju je ogroman hendikep to što je tržište malo pa privatnici na razne načine pokušavaju da opstaju što vodi do raznih nepravilnosti ( čak i do klasičnih kradja ) !!!
    pa ako procitas rekao sam da je prevara klijenta, i klijenti mogu da traze odstetu u gradjanskoj parnici. niti se goni po sluzbenoj duznosti, niti je prevara Poreske Uprave. ovo pod uslovom da je samo ovako kako je Lakic rekao
    da pojasnim na krecenju
    ti me zaposlis da ti okrecim kucu. ja ti kazem da mi treba 50 kanti jupola plus dnevnice radnika za 15 dana
    dam ti predracun krecenje kuce sa materijalom 16000. ti kazes u redu
    ja odem i kupim 50 kanti jupola i potrosim 10 i 4 dnevnice radnicima. ostalih 40 prospem.
    moja zarada je sto sam ti uzeo marzu za 40 neiskoriscenih kanti jupola plus 11 dnevnica radnicima
    imam ulaznu fakturu imam izlaznu fakturu. platim PDV drzavi za to i sve je 100% ispravno sa strane PU. ti si kao klijent prevaren i zadoboljenje mozes da trazis pred sudom
    ako je bila sema pretpostavljam i koja je, samo bi Lakic sebe umijesao, a onda prica o zdravom pravom pada u vodu

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Last edited by Hell Raiser; 31-07-19 at 11:01.

  25. #30400
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Prvo nisu ni štampali to mimo tiraža već samo naplaćivali a nešto sam siguran da postoji pdv na novine što bi samim tim značilo da poreska uprava treba zna koliko je okvirno tiraž medijske kuće koja se bavi štampanim izdanjem !!! Ukoliko su oni stvarali lažnu sliku kompanijama koje su plaćale reklamni prostor onda to jeste neka vrsta prevare !!! Prednost nezavisne države jeste taj nacionalni naboj ali u našem slučaju je ogroman hendikep to što je tržište malo pa privatnici na razne načine pokušavaju da opstaju što vodi do raznih nepravilnosti ( čak i do klasičnih kradja ) !!!
    da ti privedem kraju pisanje oko Lakica i novina.
    vijesti i dan traze lakicu da im odstampa 3000 i 5000 flajera, a izda fakture na 16 000 i 16 500.
    to je izdavanje fiktivnih faktura novinama kojima oni sebi smanjuju pdv obavezu.
    vijesti i dan plate Lakicu trazene iznose a on vrati razliku Ivanovicu i ovom drugom iz dana, uz zadrzavanje svoje provizije.
    e to je prevara PU i goni se po sluzbenoj duznosti.
    a ne ove budalastine sto sad iznosi. kao sto rekoh muka mi nekad kakve su sve budale uzimale novac i mislile da je to zato jer su pametni, a ne sto su im moralna nacela nula i imaju poznanstva u institucijama koje treba da ih sprijece
    zato pomenuh dva osnovca i prodaju limunade i mastanje da su veliki biznismeni

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Page 1216 of 1402 FirstFirst ... 216716111611661206121212131214121512161217121812191220122612661316 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •